MVS niet alleen een -weekblad- GIRO 800800.DEN HAAG Rehobothschool 40 jaar Belgisch Klarinetten Kwartet in de Heilooër Witte Kerk Oud papier acties in Hei fan Informatiemarkt een succes Drukkerij Uitkijkpost BV Scholieren uitwisselings programma UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 1988 MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO 'N HART VOOR POLEN HEILOO - Dinsdagavond 4 oktober is er om 20.00 uur in de Moedergodskerk een bijeenkomst, waarop de heer J. Hartog zal vertellen over zijn reis naar Polen, die hij onlangs gemaakt heeft. Er worden tevens dia's vertoond. Zowel de oude gastgezinnen, de nieuwe gastouders als ook geïnteresseerden zijn welkom. KINDERPOSTZEGELS ZIJN WEER TE KOOP HEILOO - De herfst is weer begonnen: de traditionele tijd voor de kinderpost zegelactie. Ondanks het vaak natte jaar getij gaan honderdduizenden kinderen op woensdag 5 oktober weer opgewekt van deur tot deur om bestellingen voor kinderpostzegels en kaarten op te schrij ven. Uw bestelling hoort daar ook bij. Stel ze niet teleur, want met uw bestel ling doet u niet alleen de kinderen aan uw deur een plezier, maar geedt u ook een kans aan heel veel andere kinderen in Nederland en in de ontwikkelingslan den. Kinderen die minder kansen heb ben, die onze hulp hard nodig hebben om een menswaardige toekomst op te bouwen. De kinderpostzegels 1988 hebben als thema 'Kind en water' en zijn gemaakt door kinderen, winnaars van een teken wedstrijd over kind en water. In het vel letje kinderpostzegels dat u aan de deur kunt bestellen zitten twee zegels van 75 35 cent, twee zegels van 65 35 cent en één zegel van 55 en 25 cent. De waar de van een velletje is 5,00. De kaarten die de kinderen verkopen, staan afge beeld op de bestelenvelop en kosten 3,00 voor een serie van zes kaarten. De kinderen komen de bestellingen afle veren op 16 november. Eerder hoeft u ook niet te betalen. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Zaterdag 1 oktober: maandelijkse Kook-verkoop aan het Victoriepark 2 te Alkmaar van 10.00-15.00 uur. De op brengst wordt dit keer gebruikt voor vervoersmiddelen voor de medewerkers van pater Jaap Kroon in Zaïre. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt muziekverenigingen Voor de rommelmarkt op 28 en 29 ok tober kunnen de muziekverenigingen Nijenburg, TKH en Caecilia nog veel spullen gebruiken. Bel 331783 of 331713. De eerst volgende zaterdag worden de spullen dan bij u opgehaald. Dierenbescherming Tussen 3 en 8 oktober wordt in Heiloo met goedvinden van het college van bur gemeester en wethouders een inzame ling gehouden door de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Openbare Bibliotheek Tot 5 oktober kan men in de muziekaf deling van de openbare bibliotheek van alles zien over 'Griezelmuziek'. Vrijdag 30 september: verkoop van af geschreven materialen in de hal van de bibliotheek. Tussen 15.00-17.30 uur verkoop van kinderboeken a 1,50; tussen 18.00-20.30 uur verkoop van boeken voor volwassenen a ƒ3,00 en verkoop van grammofoonplaten a ƒ1,50. Groei en Bloei Dinsdag 11 oktober: ledenavond in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. De heer A. Engelman uit Haarlem zal spreken over zijn reis door Marokko en wat hij daar zoal aan natuurschoon tegenkwam. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 7 oktober: klaverjasavond in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Aan vang 20.00 uur. Entree 2,00, niet- leden 3,00. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo /Maandag 3 oktober: napraten over Gouden Handen en verder diverse spel len. Open Huis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 oktober: bezoek aan het klooster van de Lioba-zusters in Egmond-Binnen. Men wordt om 15.45 uur verwacht op het adres Herenweg 85 te Egmond-Binnen. Om 17.15 uur is er voor belangstellenden een eucharistieviering. Maandag 17 oktober: creatieve avond o.l.v. Wil van Kleef. Op het programma staat het maken van zwanen. Open Huis, aanvang 20.00 uur. De entree voor de avonden in het Open Huis is 3,00. Voor inlichtingen: tel. 02205-2216. Kleurenpracht Heiloo Maandag 3 oktober: contactavond van de leden in 't Oosthonk, Laan van Zee man 14a, aanvang 20.00 uur. Er wordt onder andere gesproken over de ten toonstelling 1988, De Vroegte Wint Woensdag 28 september: afsluiting wedstrijdseizoen voor de dames met prijsuitreiking in La Strada, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 1 oktober: zeevissen op het wad. Degenen die zich opgegeven heb ben worden om 6.30 uur bij de brand weerkazerne verwacht. Zondag 2 oktober: witwiswedstrijd. Zondag 9 oktober: zeevissen op het wad vanaf een boot. Vertrek naar Den Hel der om 6.30 uur. Kosten: ong. 35,00. Opgeven bij M. Sengers, tel. 334657. 7 T T />lr Kof Vinoffn'^'lrt-ru^ weer. INGEZONDEN Fase 1 HEILOO - Het aktiecomité Raadhuis 1927 Moet Blijven ontving van het ge meentebestuur van Heiloo een schrijven waarin mededeling werd gedaan van de vergunning voor de eerste fase van de bouw aan het raadhuis die door gedepu teerde staten van Noord-Holland werd verleend. Het comité overweegt nog in hoeverre een Arob-procedure, gezien de ongekend hoge bouwkosten en het ont breken van een onpartijdige kostenbe heersing tijdens de bouw, effect kan hebben. Elders in de pers is uit de haar verstrekte informatie de gevolgtrekking gemaakt, dat het bezwaar tegen de bouw van de eerste fase van het aktiecomité zou zijn, dat daarmee te weinig werkruimte zou worden verschaft in het te bouwen kan toorgedeelte. Wie deze bewering als in formatie verstrekte lanceerde een perti nente leugen. Daarom moet duidelijk zijn dat het aktiecomité van-meet af aan de noodzaak van de kantoorruimt heeft erkend, zonder meer, als deze met een lift en een permanente verbinding met het bestaande raadhuis het functioneren daarvan optimaal zou maken. Wij verwachten dat na gereedkomen van de eerste fase de tweede fase een weer overbodige miljoenenverslindende luxe, en de daarin nog gekoesterde sloop van ons gewaardeerde raadhuis een schandaal zal blijken te zijn. De schuld voor de, in speciaal deze aangele genheid van een ongelimiteerde poging tot geldvermorsing, ligt bij B en W en de halfslagtigheid van de meerderheid in de raad. Deze meerderheid gaf deson danks de provincie geen normen althans voor fase 1 in te grijpen. Rest ons nog, met steun van de Heilooër kiezers, erger te voorkomen als de twee de en overbodige bouwfase haar kop in de raadszaal, zonder omzien naar de burgers, weer opsteekt. C. Admiraal INGEZONDEN Op 15 september, 14.40 uur reed op de Westerweg bij de Stetlaan een groep van 8 a 12 fietsers, waarvan de eersten met hun drieën naast elkaar. Daarachter, achter elkaar, twee bromfietsers. Ik na derde vanuit tegenovergestelde richting op mijn gloednieuwe bromscooter deze groep en moest uiterst rechts rijden voor het drietal voorop. Plotseling begon de le brommer aan een inhaalmanoevre om de fietsers te passeren. Dat ging nog nét goed. Tot mijn verbijstering en schrik gaf de twee de een meisje met een blauw (regen)jack en vermoedelijk witte helm - een portie gas bij en deed hetzelfde. Ik reed toen al naast de fietsers. Ze zag me, keek me aan en knalde door. In die situatie kon ik niet anders meer dan remmen en ten val komen. Dankzij mijn helm ben ik er nog. Ik ben op mijn hoofd gevallen, dat was de eerste klap, de zwarte scooter viel op me. Natuurlijk had ik wonden, mijn scooter is nog steeds ter reparatie en mijn helm is ook niet meer te vertrou wen. Dat meisje op die brommer èn de hele groep fietsers keken achterom en lieten mij vervolgens gewoon liggen, ze reden met z'n allen door. Liggend op mijn zij heb ik haar plaatje niet meer kunnen lezen. Inmiddels zat zij al thuis met een kopje thee en de poes op schoot. Ik vraag mij af of zij W.A.-verzekerd is? Het kost haar geen cent premie meer als zij zich meldt en de zaak netjes regelt. De fietser vraag ik: alsjeblieft, meld je bij de politie! A. Pronk Maandag 3 oktober Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockey vereniging De Terriërs, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16J00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: i.v.m. vakantie in september niet mogelijk, daarna weer wel. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- VinffiiTon Tnccon Q OO 11111* Natuurlijk kent u de Uitkijkpost. Iedere woensdag valt het blad in Heiloo en omgeving in de brievenbus. Al meer dan 50 jaar! Maar de Uitkijkpost is niet alléén een weekblad. Aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo is de drukkerij gevestigd. Al meer dan 50 jaar! Drukkerij Uitkijkpost is van alle markten thuis. U'kunt er terecht voor: familiedrukwerk geboorte- en trouwkaartjes, briefpapier en enveloppen enz. verenigingsdrukwerk clubbladen en omslagen handelsdrukwerk visite- en correspondentiekaartjes, brochures, notablocks, catalogi en folders, speciale uitgaven (jubileum-)boeken, ansichtkaarten kaarten en kalenders. Wij weten hoe belangrijk het is om met een goed produkt naar buiten te treden. Daarom staat Drukkerij Uitkijkpost voor drukwerk van niveau tegen scherpe prijzen met een vlotte levering. Graag adviseren wij u over vormgeving en uitvoering. Laat uw drukwerk onze zorg zijn! Kom eens langs of maak een afspraak: Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo Telefoon 072-330175 (b.g.g. 334531) Postadres: Postbus 68, 1850 AB Heiloo De Rehobothschool-bevolking in vroeger tijden en de leerlingen en onder wijzend personeel van 1988. Op 26 november worden zowel de oud leerlingen als de leerlingen van nu betrokken bij de viering van het 40-jarig bestaan van de school. Wie nog geen uitnodiging heeft gehad kan bellen met de heer Moolenaar (335590) of met mevrouw Zeeman (338272). HEILOO - Op zaterdag 1 oktober zal er in de Witte Kerk te Heiloo een Concert gegeven worden door het Belgisch Kla rinetten Kwartet onder leiding van Mar cel Hanssens. Dit Kwartet is opgericht in 1960 door Marcel Hanssens (docent aan het Kon. Conservatorium te Brus sel). Zijn medespelers zijn Jacques d'Hondt, Albert Roland en George de Kerpel. Bespeeld worden een es- klarinet, twee bes-klarinetten en een bas-klarinet, een uniek ensemble. Het programma laat werken zien van G.F. Handel, C. Frank, D. Scarlatti (Kattenfuga), G. Devreese, W. Pele- mans, H. Gagnebin en W. Haentjes. Het Kwartet heeft opgetreden in vele Europese landen, alsmede in Amerika, Japan, India, Indonesië, Canada en Australië en dan nu op het podium van de Witte Kerk in Heiloo! De klarinet kreeg haar thans klassieke vorm eerst in de 18e eeuw. Haydn en Mozart behoorden tot de eersten, die dit instrument een plaats schonken in hun symfonisch oeuvre. Voordien werden de eenvoudiger voorgangers van de kla- rinettenfamilie slechts gebruikt in de volksmuziek. Toen Marcell Hanssens in 1960 zijn Kwartet vormde was hij zich er goed van bewust, dat het noodzakelijk was een origineel repertoire op te bouwen. Het is hem gelukt muziek te vinden spe ciaal voor zijn Kwartet. Thans beschikt het ensemble' over meer dan 160 oor spronkelijke werken, geschreven door componisten uit vele landen. De toegangsprijzen zijn 7,50 en 5,00 (65 en CJP), incl. programma met toelichting. De kerk gaat open om 19.30 uur, het concert begint om 20.15 uur. Voor telefonisch reserveren belt men (072) 331721 of 331449. BANGLADESH Zaterdag 1 oktober Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai- nèr op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Handbalvereniging Foresters, parkeer terrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook lom pen. Ook dagelijks onder schooltijden kan oud papier gebracht worden. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Ook bij slecht HEILOO - Er zijn vele mogelijkheden voor jongeren om een jaar in Amerika naar de highschool te gaan. Een enkel uitwisselprogramma heeft ook de moge lijkheid om zo'n jaar in een ander deel van de wereld door te brengen. Van die mogelijkheid mag dit jaar onze plaats- genote Marion Kranenburg gebruik ma ken. Zij werd via het Rotary- jeugduitwisselprogramma in de gelegen heid gesteld om in Nieuw-Zeeland ken nis te maken met de daar geldende ge bruiken en leefomstandigheden. Half augustus vertrok zij uit Heiloo en nu volgt ze de lessen in de hoogste klas van de highschool in Dargaville op Noord Eiland. Enthousiast schrijft ze over de aardige mensen in haar nieuwe omgeving die haar meenemen naar de plaatselijke festiviteiten en bezienswaardigheden. Het Rotary scholieren uitwisselings programma werkt op basis van recipro citeit: er gaan ëvenveel jongeren naar een ander land als er uit dat land jonge ren in Nederland kunnen wórden ge plaatst. Momenteel zijn er in ons lans 50 kinderen tussen de 16 en 19 jaar uit de VS, Canada, Brazilië, Japan, Australië, India en Nieuw Zeeland. Een tweede plaatsgenoot, Eric Neer voort, is dit cursusjaar uitgezonden naar Ce'nterville, Iowa in de VS. Hij doet fanatiek mee in het highschool cross country team en heeft het best naar zijn zin bij zijn gastouders en zijn tijdelijke broer en zuster. „Geweldige boffers zijn het", zegt Dymphna Taylor die juist is terugge keerd na een jaar in New Mexico. Ze heeft daar gewoond in het plaatsje Las Vegas en op de Highschool haar wis kunde kennis uitgebreid. Ze heeft ook Spaans gedaan en toneel als examen vak. Dymphna is laaiend enthousiast over de geweldige contacten die ze heeft gekregen met jongeren uit alle delen van de wereld die het afgelopen cursusjaar in New Mexico zaten. Met haar schoolteam heeft ze meège- daan aan een ondernemerscompetitie. Ze tnoesten zelf het geld verdienen voor hun reiskosten naar de wedstrijdplaat sen. Vol trots vertelt ze dat de Neder landse ondernemersgeest haar team bij de beste tien van de VS heeft gebracht. Ter bevordering van de internationale vriendschap ontving ze van de burge meester van Las Vegas een brief voor zijn ambtgenoot in Heiloo. Geestdriftig vertelt ze dat daar söms zulke aardige contacten uit ontstaan dat de burge meesters elkaar gaan bezoeken. „Een geweldig jaar. Jammer dat er maar ongeveer 50 jongens en meisjes per jaar gebruik van kunnen maken om dat wij in Nederland er niet meer uit het buitenland kunnen onderbrengen. Er zouden, net als in Amerika, veel meer gastgezinnen bereid moeten zijn om een buitenlands kind voor enkele maanden te ontvangen". Er was veel belangstelling voor de informatiemarkt voor ouderen. Bijvoorbeeld ook bij de stand van de politie over inbraakpreventie en andere zaken. Mensen in Nood, Mèmisa, Novib/Gast aan Tafel, Het Nederlandse Rode Kruis, Stichting Oecumenische Hulp, Terre<Jes Hommes, UNICEF. Secretariaat: Hekellaan 6, Den Bosch. HEILOO - Het is zaterdag tijdens de In formatiemarkt voor 50-plussers een grandioze dag geworden. Alleen het weer speelde niet mee, en daar hadden we wel op gerekend maar niet verwacht. Desondanks een welgeslaagde dag. Voor de meer dan vijfentwintig aanwe zige instellingen en organisaties was het een beetje inschikken nu het grote plein achter het Trefpunt niet gebruikt kon worden, maar de algemene indruk was dat velen de weg naar de marktkramen met informatie in alle drukte toch kon den vinden. De informatiemarkt werd om 10.30 uur door de Wethouder van Sociale Zaken geopend. In haar toespraak ging zij in op de recentelijk door de Gemeente Heiloo uitgebracht Raamnota Ouderen beleid. Zij benadrukte dat de nota ge zien moest worden als „praatstuk" als een aanzet „de tongen loS te maken" en sprak de hoop uit dat velen (instellingen en organisaties) op deze zouden reage ren. (Nota is te verkrijgen bij de Ge meente Heiloo, afdeling Welzijn, tel. 313121). De informatiemarkt werd gesloten door de heer A. Derricks namens de drie or ganisaties welke deze markt georgani seerd hadden: De Algemene Nederland se Bond voor Ouderen te Heiloo, de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Katholieke Bond van Ouderen. Hij ging met name in op de uitstekende samen werking tussen genoemde organisaties welke een evenement als de informatie markt tot zo'n succes kon maken. Voordrachten Veel belangstelling en bewondering voor degenen die öf eigen gedichten voordroegen of in het Westfries of an derzins eenvoordracht hielden. Naast een bekende kunstenaar als Jan Pan- nekket traden - minder bekend maar ge lijk gewaardeerd - onder anderen op mevr. van Beekhoven, mevr. Kliek en mevr. Nieuwpoort. Er werden reeds stemmen gehoord om eens vaker een middag te organiseren met voordrach ten en gedichten van onszelf. Hoewel zij de meesten van de affiches, bewegwijzering e.d. hadden verzorgd, stonden zij abusievelijk niet eens op het programma vermeld. En dat bleek zeer ten onrechte, want de expositie van werkstukken van de teken- en schilder club in één der zalen van het Trefpunt, bleek niet alleen van soms onverwachte kwaliteit maar ook zeer smaakvol inge richt. De aanwezigheid van een stand van de calligrafeer- en de bloemschik- en van de bridgekursus daarbij maakte het tot een geanimeerd geheel. Een paar onderdelen moesten helaas wegens de weersomstandigheden verval len: koersbal, badminton, en sjoelen. Voor degenen die hierin geïnteresseerd zijn daarom de adressen waar men te recht kan voor informatie. Koersbal ie dere vrijdag van 10.00-12.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294, te Heiloo, in lichtingen mevr. de Roos, tel. 072-330236. Sjoelen; woensdag's om de 14 dagen in het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo, inlichtingen mevr. J. Hoet- jes, tel. 333188. Badminton iedere woensdag van 9.00-13.45 uur in de bad- mintonhal het Zevenhuizen 48 te Hei loo. Nadere informatie: de heer J. Evertsen, tel. 072-128010, of de heer S. Schouwenaar, tel. 072-125334. Winnende lotnummers Hoopvol en nauwlettend gadegeslagen door velen die zich de afgelopen weken een lot hadden aangeschaft, verrichtte wachtmeester Laurenssen van de Rijkspolitie te Heiloo de trekking van de ten bate van de Informatiemarkt voor 50-plussers georganiseerde loterij. De hoofdprijs van 200,00 is gevallen op lotnummer: 997, en de winnares kon meteen bekend gemaakt worden want zij zat in de zaal: mevr. J. Hoetjes- Termaat van de Stationsweg 55. De prijzen van 50,00 zijn gevallen op lotnummers; 721 en 572. Prijzen van 25,00 vielen op lotnummers: 671, 421, 970 en 1429. Tenslotte de prijzen van 10,00. De vielen op de nummers: (oranje) 194, 234, 109, 126, 295, 157, 689, 441, 751, 318. (rose) 1260, 1175, 1022, 1075, 1467, 1196, 1226, 1217, 1204.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 6