3 ^koMüuis Weyfeiv Vandaag was een feestdag vóórhaar. Deze middag zal hem nog lang heugen. Vanavond neemt ie het er weer eens goed van. UW KAN OOK UW HULP ZEER GOED GEBRUIKEN de Watzema's exposeren bij Silhouet NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN KaPitein H- Schuur verlaat het schip als directeur van Heilooër Huize de Loet A. J. VOS m DA-drogist Jef Letschert geeft reis Parijs cadeau PER METER BEDRUKTE MOUSSELINE a mtMkto 'Bezwaard bestaan': foto's en verhalen over verstandelijk gehandicapten Kent u deze weg in Heiloo? KOM, KIJK EN VERGELIJK!! Makelaardij Heiloo wijst U de weg in Heiloo. 072-330332 Lid Stichting Bontwaarborg Grote collectie nieuwe mantels Reparatie, modernisatie en cleaning Maatwerk op eigen atelier Hertenlaan 8 - Bergen - Tel. 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem Tel. 023-312086 bij Houtplein 53e JAARGANG NO. 44-2 NOVEMBER 1988 Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. LOS TRADING TANDON DEALER TEL. 072-337121 GRATIS PRINTER bij aankoop computer. Prijzen vanaf f 3495,- excl. btw Jonge pianiste geeft recital in De Beun Nénette de Jager exposeert in De Zevensprong MEER METERS MODE Gigantische keus in schitterende najaars-dessins voor blouses, rokken en japonnen. In viscose en poly-silk. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) 0 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ESJ j te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) f l Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. (Er is iemand op de thee geweest.) (Hij heeft met iemand 'n kaartje gelegd.) (Er komt iemand n warme maaltijd brengen.) Vrijwilligerswerk, 't Zijn de kleine dingen die het'm doen. Vrijwilligerswerk, 't Zijn de kleine dingen die het'm doen. UWUmeVanVhjwrSgers Ft UW Unie Van Vrijwilligers UVV Unie Van Vrijwilligere KOFFIECONCERT DOOR CAECILIA HEILOO - Twee weken geleden meld den wij u het al: vrijdag 4 november geeft Harmonie-orkest Caecilia haar jaarlijkse koffie-concert. Om u allemaal in de gelegenheid te stellen Caecilia op zeer hoog niveau te horen spelen, spelen we de concertstukken van het concours, dat op 6 november te Noord- Scharwoude plaatsvindt. Ook daar bent u natuurlijk van harte welkom. Daarbij wordt het nog eens een extra bijzonder concert omdat het niet alleen de eerste try-out met publiek betreft, maar ook omdat er gastoptredens zullen worden gegeven door een kwartet uit Caecilia zelf en het fluitquintet Proflatulo. Het belooft een avondje van een hoog muzikaal niveau te worden en bedenk wel: de koffie is gratis, dus komt allen! Plaats: Volksmuziekschool te Heiloo, tijd: 20.00 uur; entree: 3,50 incl. kof fie, 2,50 voor donateurs. nï! HEILOO - De UW, is een Unie van Vrijwilligers, met een ervaring van ruim veertig jaar en met 18.000 vrijwilligers verspreid over 128 plaatselijke afdelin gen. Ook in Heiloo is de UVV geen on bekende en geeft haar medewerking aan tal van projekten zoals: Vriendschappelijk contact tafeltje dekje luisterend lezen werkzaamheden in Loet.en Overkerck Gouwe Boom projekt ziekenhuisbegeleiding „Open tafel" zwemmen Het spreekt vanzelf dat voor de vele werkzaamheden ook vele handen nodig zijn. De Afdeling Heiloo kan er nog best een paar gebruiken in verschillende werkgroepen zoals: het thee schenken in De Loet van 19.00-20.00 uur (per toer beurt). Mocht ,u een uurtje per week of veertien dagen over hebben meldt u aan, het personeel is er blij mee. Het vriendschappelijk contact. Veel mensen blijven zolang mogelijk zelfstandig wonen, maar hebben soms behoefte aan iemand om eens „tegen aan te praten", of een kopje koffie mee te drinken, kortom om het een beetje gezellig te maken. Spreekt dit u aan, neem contact op met de UVV! Voor Tafeltje Dekje worden nog men sen gezocht met een auto, om maaltij den rond te btengen. U krijgt hiervoor een onkosten vergoeding. Ook mensen die administratief en met typen en tele- foonbeantwoorden op de hoogte zijn, het gaat maar om 1 a 1 Vi uur per week, zijn welkom. Vrijdag 4 november W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tussen 8.15-14.00 uur. Zaterdag 5 november Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Handbalvereniging Foresters, parkeer plaats Egelshoek, Laan van Muijs. Tus sen 8.00-17.00 uur. St. Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook lompen. Ook dagelijks onder schooltij den kunnen oud papier en lompen ge bracht worden. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942, bellen vrijdag voor 12.00 uur. BSC Heiloo, parkeerplaats sportpark Het Vennewater, gehele dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 338011. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag 7 november Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en de volgende dag 7.30 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, 'tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942, bellen vrijdag voor 12.00 uur. Clemens Willibrordschool, container naast de Grasmarkt, hoek E wislaan/W esterweg HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. In Huize Overkerck zijn mensen bij het bingo spelen nodig, eenmaal per 14 da gen is al voldoende. Het projekt de Gouwen Boom, hier komen de bewo ners elke dinsdagmiddag bij elkaar, ge woon voor de gezelligheid, en bij vol doende belangstelling kan men ook een maal per week de warme maaltijd geza menlijk gebruiken, dit gebeurt allemaal in de Ger.Kerk aan de Noordergeeststraat. Vrijwilligers met tijd en geduld kunnen ook ingezet worden bij de ziekenhuisbe geleiding. Ouderen die graag in lekker warm water willen zwemmen hebben ook een helpende hand nodig. U be grijpt uit het voorgaande dat er veel hulp nodig is, op velerlei terrein, het hoeft geen dagen van uw tijd te vragen maar een enkel uurtje is al voldoende. Men moet dan echter wel op u kunnen rekenen, want het werk is wel vrijwillig maar niet vrijblijvend. Ook lichamelijk gehandicapten kunnen zich melden. 4 November is er een stand in de Winkel hof 't Loo waar u alle informatie kunt krijgen. U kunt ook bellen van 9-10 uur naar het kantoor van de UVV, tel. 335296 of naar de voorzitter mevrouw Faber, tel. 334385. Denk er eens over na, er is vast wel iets bij wat u past en u kunt er anderen een groot plezier mee doen. De gaande (links) en komende man bij Huize De Loet. De omslagfoto van 'Bezwaard bestaan'. HEILOO - De recreatiezaal van huize De Loet was donderdagmiddag 27 okto ber meer dan vol, met bewoners, mede werkers en bestuursleden met partners. Middels een uitgebreid diner met alle aanwezigen, werd afscheid genomen van de heer H. Schuur, als directeur van het verzorgingstehuis, die gebruik gaat maken van de Vut-regeling. Nadat de nieuwe directeur, de heer P. H. van Baar, de bijeenkomst had geopend, heette mevrouw A. Meerten-Wiltens, als voorzitter van de Heilooër Stichting voor bejaardenzorg, allen, die het bij zonder de familie Schuur, van harte welkom. In vogelvlucht schetste zij daarna de bij na 12/2 jarige loopbaan van de schei dende directeur. Veel is er in die afgelo pen jaren gebeurd, aldus mevrouw Meertens, ups en downs hebben wij ge kend, maar de problemen werden altijd weer ten goede opgelost. De samenwer king tussen directeur en bestuur was al tijd goed, vooral toen het tijdperk van de bezuinigingen haar intrede deed. Er moest toen heel wat afgeschipperd wor den, wat u als oud zeekapitein best af ging. Namens het bestuur en met dank voor de bewezen diensten bood zij de heer Schuur een fraaie zilveren tabaks doos met inscriptie aan terwijl mevrouw Schuur een prachtige vaas met bloemen kreeg. Hierna bracht de zanggroep van het huis o.l.v. Joop Nagelhout enige liede ren ten gehore. Wegens ziekte van de voorzitter van de bewonerscommissie, sprak mevrouw G. v.d. Wal- Geuzenbroek als vice voorziter. Zij liet haar woorden vergezeld gaan van een tafelschildersezel en hoopte, dat de heer Schuur menig mooi schilderijtje mocht maken. Ellen Bruin, als hoofd verzor ging kreeg namens de stafleden het woord. Zij memoreerde, dat de staf met de directeur in de afgelopen jaren over alles had gesproken. De samenwerking was altijd goed geweest. Namens de staf kreeg de heer Schuur een mooi vulpen set. Mevrouw S. Nap-Brouwer droeg hierna een gedicht voor, dat was geënt op het afscheid van de heer N. Schuur. De fam. Straaijer, gaf als Meroitje en Aris op zijn Westfries hun visie op de loopbaan van de directeur. Het hoofd gerecht was nauwelijks verorberd, toen mevrouw G. Kalverdijk-Willems haar gedicht ten gehore bracht. Een voorbeeld van wat 'De Watzema's' bij Silhouet laten zien. HEILOO - Bij Boekhandel Deutekom vindt u een etalage die gewijd is aan het boek „Bezwaard bestaan", een boek over gehandicapten". Een moeilijk on derwerp voor een boek, wie echter de moeite neemt dit boek zorgvuldig te be kijken en te lezen, krijgt alleen maar grote bewondering voor de schrijfster en fotografe Marrie Bot. Al jaren houdt zij zich bezig met het fotograferen van gehandicapten. Op papier klonk het mooi het accepteren en integreren van gehandicapten, maar hoe ging het in de praktijk? Vanaf het moment dat Marrie Bot daar naar op zoek ging, ging er een wereld voor haar open. De kennisma king was zo positief dat ze besloot het tot thema van haar werk te maken. Ze ging intuitief te werk. Vanzelfsprekend breidde het zich uit naar de ouders en verschillende instellingen. Elf jaar lang hebben geleid tot dit boek, de foto's zijn een persoonlijk verslag van haar ervaringen die aangeven hoe, gevariëerd het leven van en met verstan delijk gehandicapten is. Een boek dat heel duidelijk maakt dat we allemaal mensen zijn die behoefte hebben aan liefde, warmte en plezier, maar ook agressief kunnen zijn, en met zoveel liefde gefotografeerd dat er een grote ontroering vanuit gaat. Ongeremd kunt u een blik slaan in het leven van de ge handicapte en het zal u met een warm gevoel vervullen. Cl Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- H.fil 1H llll l\l fm Holleweg 19 hogedrukontstopping I inVI llVirilHU Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Makelaar Taxateur o.g. Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN assurantiën TAXATIES rjw HEILOO - Zaterdag 5 november, om 15.00 uur, zal wethouder A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg de tentoonstelling van „de Watzema's" openen. De nieu we zaak van Silhouet aan de Kenne- merstraatweg 99 biedt nog meer ruimte aan de kunstenaars, dan voorheen het geval was, en laat hun werk optimaal tot hun recht komen. Ineke Watzema Andriesse heeft haar opleiding aan de Rietveldacademie ge had die toen echter nog Instituut voor kunstnijverheid heette. Naast het vrije schilderen is ook het portret voor haar erg belangrijk. Zij expirimenteert op het ogenblik met diverse materialen (model ling paste, lithografisch krijt, oliekrijt enz.). Bij deze experimenten staat de mens steeds als vorm centraal, maar zij schroomt niet deze te deformeren en met de nieuwe vormen te spelen. Een re ligieuze mystieke ondertoon ligt aan dit werk ten grondslag. Watze Watzema kwam in 1948 van de Rietveldacademie en begon in de recla mewereld te werken. Later werkte hij nog als creatief therapeut, maar het vri je schilderen kreeg toch de overhand. Ook hij experimenteert met verschillen de materialen. Watzema vindt zijn in spiratie in de natuur en brengt die in verschillende vormen tot uitdrukking. Het resultaat van dit alles is bij binnen- huisarchitektuur Silhouet te zien tot 31 december tijdens de winkeluren. HEILOO - De Utrechtse soliste Mari- ken Zandvliet zal 15 november debute ren in Heiloo, met werken van Mozart, Debussy, Martin en na de pauze Fr. Liszt en tenslotte de klaviersonate opus 22 van Schumann. Mariken Zandvliet studeerde bij Her man Uhlhorn van het Utrechts Conser vatorium en behaalde daar in 1984 het diploma Uitvoerend Musicus met on derscheiding. Zij volgde meestercursus- sen bij Perlemuter, Katsaris en Dichter. Bij Noorman Shetler aan het Mozar- teum te Salzburg studeerde zij een jaar kamermuziek en liedbegeleiding. In 1985 werkte Mariken Zandvliet mee aan het Scarlatti-Festival te Amsterdam en maakte in 1986 als concertpianiste tour nees door de VS en Duitsland met het Nederlands Danstheater. Zij treedt re gelmatig op in binnen- en buitenland - zij speelde o.a. met veel succes in de Kleine Zaal van het Concertgebouw - en maakte verschillende radio-opnames. Kaarten a 12,50 zijn vanaf heden ver krijgbaar bij Rook- en Barbershop Jan Mariken Zandvliet komt op uitno diging van de Stichting Vrienden van de Concertvleugel naar Heiloo. Braam in 't Loo en bij Boekhandel Avis, Stationsplein. Tevens na 18.00 uur bij het secretariaat van de stichting Vrienden van de Concertvleugel, Zeven- huizerlaan 66, Heiloo, tel. 334427. HEILOO - Van 4 t/m 6 november zal Nénette de Jager exposeren in de Ze vensprong, Ewisweg 5. Bloemen, dieren en portretten in aquarel en acrylverf kunt u daar zien. De expositie wordt geopend door Jan Pannekeet. Nénette de Jager is leerling geweest van Guda Slot-Parelberg en van de Hak, Heerhugowaardse amateurs kunstvereniging. Heel mooi zijn de paarden die zij geschilderd heeft, hieruit blijkt duidelijk de grote liefde die zij voor dit dier heeft, hoewel katten haar ook niet onberoerd laten. In frisse vro lijke kleuren schildert zij de bloemen, die zij vaak zelf kweekt speciaal om te schilderen. Mensen uit de naaste omge ving inspireerden haar tot het maken van portretten. Een tentoonstelling die u niet mag missen. Vrijdag 4 novemer om 20.30 uur opent Jan Pannekeet de expositie zaterdag en zondag kunt u gaan kijken van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. U bent van harte welkom. HEILOO - In het kader van een door de D.A. organisatie (1000 leden) te Zeist ontwikkelde consumentenaktie onder de naam D.A.-Merkenfestival, zijn on langs de 3 prijswinnaars bekend gewor den. Bepalend voor de selectie van de vele duizenden inzendingen is de origi naliteit van een aan deze aktie gekoppel de slagzin, die betrekking moet hebben op de D.A. drogist. De selectie werd door een deskundige jury verricht. Me vrouw Fiege, klant van D.A. drogist Jef Letschert won een 5-daagse reis naar Parijs. Deze aktie zit als volgt in elkaar. De consument koopt in een periode van 6 weken bij de D.A. drogist 3 merkpro- dukten, die bovendien extra scherp ge prijsd zijn. Door deze 3 merkprodukten zodanig te kiezen en wel volgens het aloude boter, kaas en eieren spelletje op een deelnamekaart te laten afstempelen, bepaalt zij mede de stad van haar keuze (Londen, Parijs of Wenen). Dit zijn zeer aantrekkelijke 5-daagse stedenrei- zen met verblijf in minimaal 3-sterrenhotels. Daarom is het zeker de moeite waard een deelnamekaart voor de volgende aktie op te halen. Op bijgaande foto overhandigt D.A. drogist Jef Letschert mevrouw Fiege de reischeque, die een 5-daagse reis naar Parijs vertegenwoordigt, en laat dit ver gezeld gaan van 'n mooie bos bloemen. Commentaar Jef Letschert: „Het is leuk dat 'n inwoner uit Castricum toch de gezellige winkelpromenade in Hei loo, 't Stationscentrum, weet te vinden". LEO HORN MS," Heiloo, Raadhuisweg 11. Nénette de Jager schilderijen. boeit met haar LEZING OVER TESTAMENT HEILOO - Donderdag 3 november zal notaris J. J. van Wijk in het Trefpunt, Westerweg 294 Heiloo, een lezing houden over Testament en Erfrecht. Na afloop van de le zing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De lezing begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Deze lezing is voor een ieder van boven 50 jaar toegankelijk. Toe gangsprijs: 2,00. Deze lezing is een initiatief van de Stichting Oude renwerk Heiloo en de Bonden van Ouderen te Heilrsn 3.01S33OH 13H Kennemerstraatweg 129 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1