Drukkerij Uitkijkpost deelt kadootjes uit (k I Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan N Telefoon 072-330175; na 18.00 uur 334531-334035 SSH Wanneer u nu geboortekaartjes bij ons bestelt, ontvangt u van ons een fraai felicitatiepakket. Dit bevat o.a. merkprodukten, aanbiedingen en kadootjes van bekende fabrikanten, waarmee u uw voordeel kunt doen. Bovendien krijgt u, zodra u bij ons geboorte kaartjes komt uitzoeken, een namenboekje, waarin de meest voorkomende voornamen in Nederland zijn opgenomen. Kom eens langs en informeer naar de ruime sortering kaarten, o.a. van Mercard, Intercard en Kennemer Kaarten,en de gevarieerde druk- mogelijkheden bij 3 22 - Heiloo Ook bezorgen wij de modelboeken bij u thuis, zodat u op uw gemak uw keuze kunt bepalen. Belt u gerust even! Geen Uitkijkpost ontvangen? ASTROLOGIE HEILOO - Gedurende de uit 10 les sen bestaande cursus leert men de grondbeginselen van de astrologie. Een ieder leert zijn eigen horoscoop maken en uitleggen. Op deze wijze ervaart men, dat er een duidelijk verband bestaat tussen de stand van hemellichamen bij de geboorte en het eigen karakter. Snel ziet men in, dat de astrologische voorspellingen die men in weekbladen tegenkomt geen enkele betekenis hebben. De astrologie wordt ook gebruikt om te zien in hoeverre mensen on derling verschillen of overeenko men. Waarom zijn er conflicten tus sen een vader en zijn dochter? Hoe komt het, dat twee mensen een le ven lang gelukkig met elkaar zijn? Op deze vragen wordt in de lessen antwoord gegeven. Als men eenmaal de waarde van een horoscoop als karaktertekening heeft ingezien, gebeurt het meerma len, dat men met veel enthousiasme horoscopen van familieleden zoals kleinkinderen gaat maken. Een fa scinerend verschijnsel daarbij is, dat gauw wordt ontdekt, dat be paalde opvallende karaktertrekken van generatie op generatie worden doorgegeven. Astrologisch gezien is het daarom niet vreemd, dat b.v. een kleindochter op oma lijkt. Na enige ervaring te hebben opge daan, zult u in gezelschappen al gauw bepaalde dierenriemtekens er uit halen. Een 'leeuw' zal zich zel den of nooit op de achtergrond houden. Hij of zij wil opvallen. Toch kunt u zich vergissen. Hoe komt dat? Dat wordt u in de 10 les sen verteld, die elk tweemaal 3 kwartier duren, waartussen zich een korte pauze bevindt. Doe mee, leer uzelf beter kennen en later wellicht uw vrienden, familie leden enz. U zult van uw deelname geen spijt hebben. Mocht u meer in lichtingen wensen: bel de opleider P.G. Kloos, tel. 330883. Hij zal u graag nader informeren. Of bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 94, tel.: 331297. Kosten zijn 40,00. THUISKLUSSEN: PLEZIER OF ELLENDE? HEILOO - Er is thuis iets kapot. Of er moet iets gemaakt worden, waar voor je niet direct een vakman te hulp roept. Je weet precies wat er moet gebeuren. Maar hoe, dat is de vraag. Zeker voor mensen met twee linker handen. Toch zouden ook handige mensen wel eens graag ad vies in het 'thuis-klussen' willen hebben. In Heiloo eaat de Stichting Ouderenwerk Heiloo peiler T behoefte onder veel 55-plussers leeft. Het is niet de bedoeling om een cur sus op te zetten, die de deelnemers tot ware vaklieden opleidt. Het moet blijven bij het huis, tuin- en keukenwerk. Bijvoorbeeld het op een veilige manier repareren van electrische apparatuur; het schilde ren of behangen van een kamer, eenvoudig timmerwerk aan huis; het herstellen van de afvoer; het metselen van een muurtje in de tuin. Het lijkt eenvoudig wanneer ande ren het doen, maar het is moeilijk voor degenen, die in het verleden nauwelijks hamer, zaag, beitel, schroevendraaier of kwast in de hand hebben gehad. De cursus zal de deelnemers hand vaardigheid moeten bijbrengen, als mede kennis van materialen, veilig werken en het omgaan met gereed schap. De Stichting Ouderenwerk Heiloo wil proberen om het thuis- klussen voor 55-plussers tot een ple zierige ontspanning te verheffen. Wie belangstelling heeft voor zo'n cursus kan zich in verbinding stellen met de heren P. Loch (tel.: 335133) of G. van de Ven (tel. 335188) of met de Stichting Ouderenwerk Hei loo, Westerweg 294 tel. 331297. Bij voldoende reacties zullen er afspra ken worden gemaakt over plaats en tijdstip van samenkomst en de even tuele kosten. CULTURELE COMMISSIE HEILOO - De drie organisaties (Stichting Ouderenwerk Heiloo, de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en de Katholieke Bond voor Ouderen) organiseerden op 19 januari een informatiemiddag over het gebruik van medicijnen en het inleveren van overtollige, niet ge bruikte medicijnen, enz. Jammer dat zo weinigen deze interessante, leerzame middag bezochten. Eén belangrijk aspect uit de lezing van de heer Keppels van Apotheek Heylo willen wij u niet onthouden. Stel: u wordt in het weekend plotse ling ziek. U neemt contact op met de dokter en deze schrijft u medicij nen voor, die u onmiddellijk moet innemen. Maar dan komt het pro bleem: er is niemand, die ze voor u kan halen. Goede raad is duur! In dit geval toch niet. U geeft aan een taxibedrijf de opdracht het een en ander te halen, eventueel bij een apotheek in Alkmaar. Maar de kosten? U of het taxibedrijf mag de rekening indienen bij de apotheker. In dit blad ziet u op pagina 2 welke dokter en apotheker weekenddienst De volgende activiteit van de Cultu rele Commissie is op donderdag 16 februari. Mevrouw Mieke Bos van de Provinciale V.V.V. Noord- Holland zal op die dag een lezing houden over vakanties, uitstapjes en bezienswaardigheden van Noord-Holland. Tevens zal zij in gaan op de organisaties van de V.V.V. en het een en ander vertellen over Toer-in Noord-Holland toege licht met video-beelden. Deze inte ressante middag begint om 14.00 uur in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a, of ingang Westerweg 294, de en treeprijs bedraagt 2,50. BELASTINGDIENST HELPT HEILOO - De belastingdienst heeft de aanvragen voor de aangiftebiljet ten weer verzonden. Komt u er na bestudering van de toelichting toch niet uit, dan bestaat de mogelijk heid dat de belastingambtenaar u op donderdagmiddag 2 maart van 13.00-16.00 uur en maandagmiddag 6 maart van 13.00-16.00 uur in Het Trefpunt bij de Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294 te Hei loo, u helpt bij de invulling. Hier voor moet u wel eerst een afspraak maken. De inspectie is bereikbaar onder nummer 145330, toestel 350 om uw afspraak vast te leggen. YOGA VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Yoga is een heerlijke manier om te ontspannen. In deze gehaaste tijd moet je tijd nemen voor jezelf. Door yoga leer je beter met jezelf omgaan. Door yoga raak je met je lichaam vertrouwd, je brengt evenwicht tussen lichaam en geest. Door yoga-oefeningen leer je de beperkingen van jezelf, maar ook je kunnen. Een les is opge bouwd uit ademhaling-, en evenwicht-, concentratie- en ont spanningsoefeningen. Instrumenten komen er niet aan te pas. Met ingang van 14 februari zijn er weer een aantal plaatsen vrij. Denkt u 'Ja, daar voel ik wel wat voor', geeft u zich dan op bij: mevrouw Kuiper, Haesackerlaan 14, tel. 332980, of bij mevrouw Terol, Ze- venhuizerlaan 91, tel. 331825. Zij kunnen u ook alle informatie geven. De kosten zijn 2,50 per les te vol doen in tweemaandelijkse termijnen. EERSTE DIPLOMA'S IN 1989 BIJ ZWEMBAD LOOS Afstand 1000 mtr. borstcrawl: Annelie Volgers, Anika Jonker, Gonda Stienstra, Marije de Wijs, Sjoerd Hoogland. Medaillie Brons nost. zwemslagen: Björn Vosse, Ingrid Kuyper, Linda Brouwer, Mirjam Visser, Esther Visser, Karen Scholte. Medaille zilver: Ernst Wijdeman. Overlevingszwemmen diamant: Annet Morsch. Brevet ranger zwemmen: Sjoerd Hoogland. Overlevingszwemmen goud voor: Ro gier Affourtit, Sandra Keijzer, Dirk Jan Vermeulen, Martijn Hoogeland, Pau- lien Gerrits, Karlijn Sengers, Johnny Kaandorp. Afstand 50 mtr. borstcrawl, 50 mtr. rugcrawl, 50 mtr. schoolslag en 50 mtr. samengest. rugslag in een technisch goe de slag en met de juiste keerpunten: Lennart Denekamp, Jan Willem Swart, Wouter Couzijn. Afstand 50 mtr. dolfijnslag: 100 mtr. schoolslag, 100 mtr. borstcrawl, 100 mtr. rugcrawl, 50 mtr. samengestelde rugslag, dit alles achter elkaar met de juiste techniek en keerpunten: Maria Noë, David Bueno, Annemarie Reus, Stefan Wolven. 31 januari Diploma A van de Nationale Raad Zwemdiploma's: Vincent Bakker, Tim Beerse, Floor Hensen, Chantalle Hout, Suze Kijper, Eric van Loon, Wouter de Man, Chantal Pepping, Wendy Putter, Mark Schenk, Kirsten Sieben, Marc van der Sluis, Michiel de Waard, Ria Stam, Sebastiaan de Wit. Diploma B: Miriam Bakker, Arjan Boe kei, Lotte Bollen, Carla Bras, Lori van Dongen, Femke Eggers, Marc van der Eijnden, Fleur Hopman, Eva de Jong, Craoline de Jongh, Menno Keilman, Laura Kramer, Martijn van Leeuwen, Sandra Loerakker, Sonja Manshande, Kirsten van der Meer, Peter Minis, San- der Mors, Charis Nieuwenhuis, Rode- riek Nieuwmeijer, Marieke den Nijs, Charlotte Orij, Frank Petiet, Birgit Pie- ning, Joost Rotteveel, Jeroen de Ryter, Natasja Schellevis, Tjomme Saanen, Roy van der Steen, Ivo Stoop, Alvar Stuurman, Jordi Veis, Thijs Wu, Mi randa Zentveldt, M.G.Y. Paleari Koor- tens, U.A.M. Koortens, C. van Leusden. CURSUS OVER LEVENSKUNST ALKMAAR - Op zaterdag 25 februari start de Stichting Krities Samenspel met een cursus over het aanleren van levens kunst, levensvreugde en levenskracht. Tijdens negen bijeenkomsten krijg je in zicht in jezelf. Je ontdekt onvermoede eigenschappen waar je je voordeel mee kunt doen. Via korte inleidingen, oefeningen, spel, groeps- en tweegesprekken wordt een aantal thema's aan de orde gesteld. Een handboek dat je bij het begin van de cursus uitgereikt krijgt, maakt het mo gelijk om de oefeningen thuis, te herha len of samen met familie of vrienden uit te voeren. Thema's die aan de orde ko men zijn afhankelijkheid onafhankelijkheid, keuzes maken, om gaan met verwijten, omgaan met schuldgevoelens, omgaan met je eigen verantwoordelijkheid en met de verant woordelijkheid van anderen, waarom ben je geremd en hoe ga je om met je wensen en idealen. Verdere inlichtingen kun je inwinnen bij Stichting Krities Samenspel, Merwe- destraat 9. Alkmaar, tel. 072-150897. Natuurlijk kent u de Uitkijkpost. Iedere woensdag valt het blad in Heiloo en omgeving in de brievenbus. Al meer dan 50 jaar! Maar de Uitkijkpost is niet alléén een weekblad. Aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo is de drukkerij gevestigd. Al meer dan 50 jaar! Drukkerij Uitkijkpost is van alle markten thuis. U kunt er terecht voor: familiedrukwerk geboorte- en trouwkaartjes, briefpapier en enveloppen enz. verenigingsdrukwerk clubbladen en omslagen handelsdrukwerk visite- en correspondentiekaartjes, brochures, notablocks, catalogi en folders, speciale uitgaven (jubileum-)boeken, ansichtkaarten kaarten en kalenders. Wij weten hoe belangrijk het is om met een goed produkt naar buiten te treden. Daarom staat Drukkerij Uitkijkpost voor drukwerk van niveau tegen scherpe prijzen met een vlotte levering. Graag adviseren wij u over vormgeving en uitvoering. Laat uw drukwerk onze zorg zijn! Kom eens langs of maak een afspraak: Drukkerij Uitkijkpost BV Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo Telefoon 072-330175 (b.g.g. 334531) Postadres: Postbus 68, 1850 AB Heiloo UITKIJKPOST 8 FEBRUARI 1989 welkom hebben Bel's donderdags: 072-330175 de uitkijkpost is niet alléén een -weekblad-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 8