mmi Ka ttS m Woonstede Yp es te in: uniek project in nieuwste wijk welkom in het voorjaar MODE-FLITSEN morgen /Mascotte raggen1 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN mwê~i^u Disco Heiloo radioactief in uitzending Veronica Foresters MFC C. HACHMANG Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst u de weg in Heiloo. 072-330332 EN MASTEN Mevrouw Everaars-Bos: vrijwilligster onder de vrijwilligers! Trnvp a - "4ji Ti mm Reuzeëi AU-DEK Stationsweg 85 Heiloo 'De zilveren fiets' 54e JAARGANG NO. 10 - 8 MAART 1989 r (il iti til suüm wê ügü tmmm 0u4 papieracties in Hei!#» Trias-baan weer stapje dichterbij WÊÊÊ'. iws HL 1 pimkm lAjn/- a.s. zondag speelt om 14.00 uur op de Egelshoek: wedstrijdbal geschonken door: THE PORCUPINES Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. FALKLANDTONEEL Voor kinderen vanaf 8 jaar: Nationale- Int.vlaggen Reklame vlaggen Pavoiseer lijnen VAC presenteert rapport over woongerief ouderen SIM A VI houdt collecte Advertenties en administratie Uitkij Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - In de nieuwe Heilooër wijk Ypestein bruist het. Niet alleen door de eerste honderden bewoners, maar ook door de vele bouwactiviteiten. In snel treinvaart worden premiekoop-, huur- en vrije sector woningen gerealiseerd. In de maand mei gaat ook een uniek bou- wobject van start: Woonstede Ypestein. Over dit particulier initiatief van Van Gasteren Projecten BV uit Heiloo is in de Uitkijkpost al verscheidene malen di rect en indirect geschreven, maar nu zijn alle tekeningen gereed en kan de bouw daadwerkelijk beginnen. Woonstede Ypestein omvat allereerst 22 exclusieve appartementen, elk met een garage, en ten tweede 16 twee-onder één-kap woningen, ook elk met een ga rage. Het totale plan is gelegen nabij het nog te realiseren groene hart van de wijk. Het ontwerp en de indeling van de woonstede is na uitgebreide studie en in nauw overleg met de Gemeente Heiloo tot stand gekomen. Uniek Men mag het plan zonder meer uniek noemen. Op alle fronten is aandacht besteed aan een goed woongenot. Zo is er een optimale geluids- en warmte- isolatie volgens de nieuwste technieken. Uniek is ook de vormgeving. De gevels worden uitgevoerd in een witte steen. waarin raam- en deurpartijen in blauwe en grijze tinten. De schuine dakvlakken worden met anthraciet-grijze dakpan nen afgewerkt. Het wooncomplex zal een aanwinst zijn voor de wijk Ypestijn. De toekomstige bewoners hebben de garantie dat alle aandacht is besteed aan de kwaliteit van hun appartement of woning: een certifi caat van het WWN te Gouda (Stichting Waarborgfonds Woninggarantie Ne derland) geeft hiervoor de zekerheid. Twee-onder-één-kap De eengezinswoningen van het type twee-onder-één-kap zijn evenals de ap partementen ruim van opzet. Naast een grote woonkamer zijn er o.a. vier slaap kamers en is er een garage, welke door het schuine dakvlak een fraai aanzien geven. Daarnaast is er een royale tuin, een ideale mogelijkheid voor recreatie op eigen terrein. De appartementen zijn ingericht voor beschermd wonen. Elke wooneenheid heeft een eigen installatie voor inbraak beveiliging, noodoproep en brandbevei liging. Deze installaties zijn dag en nacht verbonden met een externe cen trale meldkamer, waar men indien het signaal dat aangeeft tot actie overgaat. In deze tijd (helaas) een veilig gedachte. Elk appartement heeft bovendien een eigen lift met een toegangscontrole via een individueel vieo-intercom-systeem. Het is de bedoeling dat de appartemen ten worden ondergebracht in een nog op te richten vereniging van eigenaren Woonstede Ypestein. Deze vereniging zal de gemeenschappelijke belangen be hartigen, zoals de verzekeringen voor huiseigenaren, dagelijks en groot onder houd, groenvoorzieningen en dergelij ke. Met het oog op de kleinschaligheid en de opzet en inrichting van de appar tementen zal geen huismeester nodig zijn. Woonstede Ypestein is een project van Van Gasteren Projecten BV in samen werking met Bouwadviesgroep Van Gasteren BV, beide gevestigd aan De Spanring te Heiloo. Deze bedrijven heb ben in de dertien jaar van hun respectie velijke bestaan talloze malen aange toond dat de goede naam qua ontwerp en bouw van bedrijfs- en kantoorgebou wen en van particuliere woningen zeer terecht is. Informatie over de 22 appartementen en de 16 eengezinswoningen in de te relai- seren Woonstede Ypestein wordt ver strekt door Jos Kuyper Makelaar o.g., Heerenweg 167 te Heiloo (tel. 331716). Een uitgebreide brochure ligt voor u klaar. Ml TIW11» S»» üi p 3S WW Mi I ii Zaterdag 11 maart februari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Maria Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Ook lompen. Tevens huis-aan- huis actie tussen Pastoor van Muijen- weg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockey vereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Op 3 maart gingen wij zoals ge woonlijk na school de dieren voeren bij Kranenbroek in Alkmaar. Dat doen wij vrijwillige, al sinds sep tember 1988. We kwamen er via de koks Jos en Albert. Er zijn twee geiten, Jos en Sabine, en vijf kippen: Kwik, Kwek en Kwak en Knabbel en Babbel. Ook een haan, Stamper genaamd, en twee konijnen, Droopy en Zwabber. We kwamen uit school en haalden de sleutel. Eerst gingen we de beesten voeren, daarna gingen we naar het kippenhok om de eieren er uit te halen. Tot onze grote verba zing zagen we een reuze-kippeëi. Eerst dachten we dat de koks een grap met ons wilden uithalen, maar dat was dus niet zo. We renden coorzichtig de keuken binnen met het ei in onze handen. We wogen het ei, het was 210 gram. De afme ting was 10 bij 6 cm. Een bijzonder heid voor een doodgewone kip. Yvette Pronk en Anouk Vennik VOUW-IN HEILOO - Voor Origami-vouwers is er een vouw-in op 13 maart in de boven zaal van café-bar d' Oud-Inn, Heeren weg 142 te Heiloo. Toegang gratis, zelf papier meenemen. Inlichtingen Karin Dojes-Scaf, tel. 333829. HEILOO - Vrijdag 11 februari stond de muziekzaak Disco Heiloo uit Heiloo even in de belangstelling van heel pop- minnend Nederland. Tijdens de uitzen ding van de Top-40 bij Veronica was het aan de jonge verkopers van Disco Hei loo om de plaatselijke Top-10 te presen teren. Koos Zijp nam dit klusje in de ether voor zijn rekening. Het voorberei- FILM OVER TERSCHELLING BIJ TRIAS HEILOO - Morgenmiddag 9 maart wordt om 13.30 uur in de Trias-kantine aan het Maalwater de schitterende film over Terschelling vertoond van de ci neast Kees Druiven uit Limmen. Deze film wordt gedraaid ter voorbereiding van een korte fietsvakantie naar Ter schelling van de donderdag-trimgroep. Ook niet-leden van Trias zijn van harte welkom. De film duurt 1 uur en 3 kwar tier. Kosten 5,00 per persoon. HEILOO - De kans op de realisering van een kunststofbaan in de gemeente Heiloo ten behoeve van atletiekvereni ging Trias heeft het groene licht gekre gen van de provincie. Dat is tenminste de conclusie, die men kan halen uit het eind vorige week verschenen rapport van de Provinciale Sportraad in samen werking met de KNAU district West 1. Het rapport is een soort van witte- vlekken-plan voor kunststof atletiekba nen in de provincie Noord-Holland. Door de samenstellers i een aantal re gio's vastgesteld, waar een kunststof- baan op z'n plaats zou zijn. Binnen de regio Noord-Kennemerland, zeg maar de gemeentes Alkmaar, Castricum en Heiloo, is er plek voor één baan. De hoogste prioriteit wordt daarbij gegeven aan Heiloo, dus Trias. Maar met die nominatie is Trias er na tuurlijk nog niet. Een nieuwe baan kost globaal 1 miljoen gulden. De provincie wil hier twee ton van betalen via een speciale subsidiepot. Het resterende be drag zal door de gemeente Heiloo be schikbaar gesteld moeten worden; de vereniging zelf heeft zo'n bedrag na tuurlijk niet direct voor handen. Een complicatie bij de provinciale bijdrage is overigens, dat de atletiekvereniging uit Alkmaar en Castricum ook een ver zoek kunnen indienen. Is men eerder dan Heiloo en wordt hun plan positief beoordeeld, dan krijgen zij de subsidie en valt Heiloo buiten de boot: er is maar eenmaal 200.000 gulden voor deze regio beschikbaar. Het is dus een kwestie van snel hande len: de gemeent£ Heiloo zal op niet al te lange termijn moeten besluiten om al dan niet een kunststof baan te realiseren in Heiloo. Men staat ook in beginsel po sitief tegenover de Trias-plannen, maar het benodigde geld wil men persé vinden binnen de sector sportaccommodaties zelf. Daartoe is een inventarisatie ge maakt van de behoefte en de aanwezig heid van velden voor de verschillende sportdisciplines. Deze inventarisatie heeft echter nog niet tot direct beleid geleid. In Trias-kringen is men optimistisch, nu er zo'n duidelijke uitspraak van de pro vincie ontvangen is. Het rapport wordt deze week aan de raadsleden van de ge meente Heiloo aangeboden, waarna zij verder hun politieke keuzes kunnen ma ken. Een duidelijk signdal zou zijn wan neer de aanleg van eon nieuwe Trias- baan op de primitieve begroting voor 1990 zou komen. Deze primitieve be groting is in juni van dit jaar gereed. Maar wellicht kan men al eerder tot een beslissing komen. Voor Trias, dat volop plannen heeft om een eigen aandeel te leveren, zou dat des te beter uitkomen. f-.ian De heer en mevrouw Menkhorst achter de toonbank van hun zaak. dende werk werd mede gedaan door Piet Hein Hulskamp. Woensdag 9 februari werd Disco Heiloo door Veronica benaderd met het ver zoek om een locale Top-10, een vast programma-onderdeel, te verzorgen. Vervolgens werden twee dagen nauwlet tend alle verkochte singles uit Top-40 en Tipparade geturfd, waarna de eigen lijst werd opgesteld. Deze zag er als volgt uit: 1Neneh Cherry - Buffalo Stance; 2. Roy Orbison - You got it; 3. Tina Tur ner/David Bowie - Tonight; 4. Fine Young Cannibals - She drives me grazy; 5. Simple Minds - Belfast Child; 6. Milli Vanilli - Baby, don't forget my number; 7. Harry Belafonte/Jennifer Warnes - Skin to skin; 6. Edelweiss - Bring me Edelweiss; 9. One to many - Down town; 10. Wee Pappa Girl Rappers - Soul Mate. Vergeleken met de Veronica-lijst zijn er duidelijke verschillen. Ter illustratie de nationale Top-10 van 11 februari: 1David Bowie/Tina Turner - Tonight; 2. Neneh Cherry - Buffalo Stance; 3. Edelweiss - Bring me Edelweiss; 4. Glo ria Estefan/MSM - Can't stay away; 5. Roy Orbison - You got it; 6. Kylie Ja son - Especially for you; 7. Fine Young Cannibals - She drives me crazy; 8. Marc Almond - Somethings gotten hold...; 9. Milli Vanilli - Baby don't een volkomen nieuw gezicht, een nieuwe kollektie, verrassend, jong en dynamisch, met mode en stijl waar u van houdt. wij nodigen u uit voor onze donderdag 9 maart 1989 showen mannequins u doorlopend van 10.00 - 17.00 uur modellen uit onze gerenommeerde merken- kollekties zoals Laurel, Blacky Dress, Karl Lagerfeld, Comma, Marc Cain, Scarabaus, I'Estelle, Joseph Janard, di Bari, René Lezard, Rosner, Bogie. een 'aangekleed' kopje koffie en een attentie voor u horen daar uiteraard bij. u bent van harte welkom. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Hoileweg 19 hogedru kontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Entree: f 4,- Theater 'De Beun' 18 maart om 13.00 uur en 15.30 uur 19 maart om 14.00 uur Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel 'Het Hoekstuk' Boekhandel 'Avis' Het Open Huis Vele Basisscholen. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Oplossing Schuine Hondsbosschelaan 072-337857. forget my number; 10. Barbarella - We cheer you up. Om de vergelijking helemaal compleet te maken geven we ook nog even de Top-10 van afgelopen vrijdag 4 maart: 1. Neneh Cherry - Buffalo Stance; 2. Simple Minds - Belfast Child; 3. Fine Young Cannibals - She drives me crazy; 4. Barbarella - We cheer you up; 5. Roy Orbison - You got it; 6. Milli Vanilli - Baby don't forget my number; 7. Tina Turner/David Bowie - Tonight; 8. Glo ria Estefan/MSM - Anything for you; 9. Kim Wilde - Four letter word; 10. Simply Red - It's only love. De reacties waren voor het team van Disco Heiloo heel erg leuk. Veel men sen, jongeren en ook ouderen, hadden de uitzending gehoord en vonden de presentatie professioneel. Voor de twee 'youngsters' van Disco Heiloo, Piet Hein en Koos zijn beiden sinds septem ber vorig jaar in dienst van de familie Menkhorst, van wie de zaak is, een pri ma opsteker. Hun werkwijze - elke nieuwe plaat op hitgevoeligheid beoor delen - werd via de locale Top-10 goed bevonden. Met hun kennis van het po pulaire genre en de kennis op het gebied van o.a. jazz en klassiek van de heer en mevrouw Menkhorst is Disco Heiloo van alle markte thuis. Niet voor niets is men in 't Loo trots op de kwaliteit en de service, die men kan bieden. HEILOO - Afgelopen maandag presen teerde de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw Heiloo, kortweg VAC, het rapport 'Woqngeriefonder zoek voor ouderenwoningen'. Het eerste rapport werd aangeboden aan wethouder mevrouw A.A.M. Willemse- van der Ploeg, in aanwezigheid van de heren Zeeman (Ouderenwerk) en Van Baar (De Loef). De VAC kreeg vorig jaar van de ge meente het verzoek om onderzoek te doen naar het woongerief en de wóon- wensen van ouderen in Heiloo, in het bijzonder naar die van de bewoners van de ouderenwoningen nabij De Loet. Het was voor de VAC een nieuw werk terrein: meestal is de groep van momen teel zeven vrouwen betrokken bij te rea liseren bouwplannen. Maar men heeft het onderzoek met plezier gedaan en het op en top verzorgde aangeboden rap port is daarvan het bewijs. In de nabije toekomst zal er nog een tweede rapport volgen, waarin nader wordt ingegaan op de specifieke woonwensen van ouderen. De conclusie van het rapport luidt aldus (letterlijke weergave): 'De groep ouderen in onze samenleving wordt steeds groter en mondiger. Van overheidswege wordt het zolang moge lijk zelfstandig blijven wonen gepropa geerd. Daartoe zullen wel faciliteiten ge schapen moeten worden. Alle in het rapport genoemde woningen hebben een gunstige ligging: centraal in Heiloo en in een groene omgeving. De nabijheid van verzorgingshuis De Loet kan een positieve factor zijn. De onderzochte woningen zijn gebouwd tussen 1950 en 1960. Daardoor zijn ze naar huidige maatstaven klein, ze be schikken slechts over één slaapkamer, een hobby- of logeerkamer ontbreekt. Alle woningen zijn slecht toegankelijk door stoepen of hoge opstappen. Toch blijken de bewoners niet ontevreden te zijn over het gerief dat hun woning biedt. Ons woongerief onderzoek, wijst uit dat met name de woningen aan de Bosboom Toussaintweg niet geschikt zijn als ouderenwoningen Het onderzoeksrapport werd door me vrouw Willemse-van der Ploeg enthou siast in ontvangst genomen. ,,Ik hoop dat de VAC steeds meer werk toege schoven krijgt en een vast onderdeel wordt van het adviessysteem in de ge meente", aldus de wethouder, die niet naliet te benadrukken dat het rapport puur en alleen door vrijwilligsters tot stand was gebracht. Wat er met de re sultaten van het rapport in het kader van het flankerend ouderenbeleid zal worden gedaan, daarover deed de we thouder nog geen uitspraken. HEILOO - Bij de vrijwilligers in het ouderenwerk denk je meestal aan de mensen die activiteiten opzetten; ouderen met hun auto ergens heen brengen of de helpende hand bieden bij het verzorgen van warme maal tijden. Mevrouw Everaars-Bos was de vrijwilligster van deze vrijwilli gers in Heiloo. Ze verzorgde een groot deel van de administratieve werkzaamheden van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. In het gebouw 'Het Trefpunt' aan de Westerweg heeft ze bijna vijf jaar lang achter de schrijfmachine teksten van anderen uitgetikt en er voor gezorgd dat de aan het papier toevertrouwde woorden terecht kwamen bij degenen, voor wie ze geschreven waren. Op 28 februari heeft mevrouw Everaars de laatste regels voor de Stichting Ouderen werk Heiloo weggetypt. Die waren bestemd voor deze Treffer-uitgave. Op een informele bijeenkomst heeft het ouderenwerk afscheid van haar en haar echtgenoot genomen. Waarderende woorden waren er van de heer J. Pieters, voorzitter 072-337170 O-I DEO-l [V Winke I wl'l II WO HEILOO - Proost! Op je ogen! Want het licht van je ogen is waard om er op te drinken. Al is 't gewoon leidingwater. Gewoon? Water dat bij gewoon uit de kraan komt, is voor velen een luxe waar men uren voor moet lopen. Het is een probleem waar wij blind voor zijn, hoe wel blindheid een armoede-probleem is. En wij zijn rijk. Met ons water uit de kraan, met medische voorzieningen die -voor ons- vanzelf spreken. Een stukje van die rijkdom kunnen we delen met hen die deze niet kennen. Si- mavi doet het al bijna 65 jaar! Help ons daarbij, met geld, met collecteren. La ten we er samen aan gaan staan, U en Simavi! Collectanten voor Heiloo zijn welkom voor de Simavi-week 13-19 maart 1989. Aanmelden bij W. Bakker (tel. 330896 of D.J. Dompeling (tel. 332184). U kunt ook een gift overmaken op giro nummer 300100 t.n.v. Simavi, Haarlem. Onderzoek door de Consumentenbond wijst uit hoe efficiënt uw bijdrage wordt besteed. Voor de medische instellingen die hiervan mede afhankelijk zijn is het van levensbelang te weten op welk vast bedrag ze per jaar kunnen rekenen, of de collecte nu meevalt of niet. Uw jaar lijkse bijdrage betekent voor de hulp verleners een stuk zekerheid. Wordt dus donateur van Simavi. Geef u op via Antwoordnummer 1925, 2000 WC Haarlem. Mevrouw Everaars-Bos vertrekt na vijs jaar vrijwilligerswerk. van de Stichting, die een getuig schrift overhandigde en zich bereid verklaarde bij volgende werkgevers als 'referentie' op te treden. Me vrouw Reina Mulder van het Rode Kruis en de handwerkclub vertelde dat mevrouw Everaars niet alleen de correspondentie verzorgde, maar ook allerlei andere hand- en span diensten verzorgde. De voorzitter van het activiteitenoverleg, de heer L. Bosma, sprak namens de bijna twintig clubs, die onder het oude renwerk van Heiloo vallen. Als 'werkgever' sprak tenslotte de heer G. Zeeman, die haar kwalitei ten roemde. Hij hoopte, dat ze die ook in haar nieuwe woonplaats Hoogeveen ter beschikking van het ouderenwerk zou stellen. Een map met documentatie over deze Drent se gemeente overhandigde hij aan mevrouw Everaars-Bos met een fraai geïllustreerd boekwerk over Heiloo. Aan het slot van deze bijeenkomst met vrijwilligsters wenste mevrouw Everaars-Bos het ouderenwerk in Heiloo een goede toekomst toe. Ze bracht niet alleen de aanwezigen, maar ook haar echtgenoot dank voor de steun die ze van 1984 tot 1989 heeft ontvangen. EXPOSITIE KANTKLOSSEN HEILOO - In cultureel centrum de Ze vensprong, Ewisweg 5 te Heiloo, wordt op 10, 11 en 12 maart van 12.00 uur tot 17.00 uur een tentoonstelling gehouden van het kantwerk van 10 jaar klosple- zier van mevrouw Roozendaal uit Uit geest en mevrouw Verhage uit Heems kerk. Tevens is er een demonstratie kantklossen, overzichtswerk van hun leerlingen, wenskaarten en verkoop van kantklos materiaalen en zelfgedraaide klosjes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1