BIJ TRIAS MA G ALLES ATLETIEK OVERDAG Wie de jeugd heeft. Trimgroepen bestaan al bijna 20 jaar Trias-talent Nelleke Koppelaar UITKIJKPOST 12 APRIL 1989 De senioren-groep van de maanda gavond in actie op de sintelbaan. De trimgroepen kennen ook nogal wat nevenactiviteiten. Zo staat er wel eens een nachtwandeltocht op het program ma, beoefent men zaalvoetbal, zijn er fietstochten. Eigenlijk is het zo, dat wanneer iemand een idee heeft en ande ren daar oren naar hebben, dat dit wordt uitgevoerd: „Alles mag bij ons", aldus Nel Koorn. HEILOO - Atletiekvereniging Trias heeft het plan opgevat om mensen, die overdag tijd hebben, de gelegenheid te geven zich met atletiek bezig te houden. Op donderdag 20 april (volgende week dus) kan een ieder die zo op recreatieve manier eens één of meer atletiekonder- delen wil beoefenen terecht op de sintel- baan aan Het Maalwater. De vereniging zorgt in de persoon van Tiny Bakker voor een deskundig begeleidster. Trias kent nu al wel aparte trimgroepen, waarover elders op deze pagina meer, maar nog geen groepen voor" ouderen, die niet aan wedstrijdsport, maar wel aan atletiek willen doen. De activiteiten. die Trias op de donderdag wil gaan ont plooien, zou men derhalve kunnen scharen onder de noemer sportieve re creatie: lekker bezig zijn met een sport op een tijdstip dat het je zelf het beste uitkomt en onder deskundige begeleiding. Kennis maken met de atletiek, ontspan ning, gezelligheid: het zijn allemaal aspecten van wal men voor ogen heeft. Wat de deelnemersgroep zal worden, wil de vereniging proefonderv;..^. vaststellen. Mannen, vrouwen, twinti gers, vijftigers, in beginsel is iedereen welkom op de donderdag. Overigens neemt Trias met dit plan een voortrekkersrol op zich. Binnen de atle tiek unie wordt wel gedacht over atle tiek overdag, er is zelfs een dik rapport in de maak, maar concrete plannen zijn er nog niet. De Heilooër vereniging wenst echter niet te wachten: berichten uit de kennissen- en ledenkring geven een behoefte aan en daar wil Trias graag iets mee doen. Wie er iets voor voelt om op de donder dagmiddag kennis te maken met atletiek - en dat is meer dan rondjes lopen! - is van harte welkom op donderdag 20 april, aanvang 13.30 uur op de sintel- baan aan Het Maalwater. Tijdens deze open middag wordt u wegwijs gemaakt !">n u ook direct aan de bak, dus trai ningspak en trimschoenen aan! Voor meer informatie kunt u na 18.00 uur ge rust contact opnemen met Tiny Bakker (tel. 334539). HEILOO - Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dat geldt voor zoveel disci plines van de maatschappij, dat je het een dooddoener kan noemen. Maar de essentie blijft overeind. Kijk maar naar een vereniging als Trias, die veel jeugd in haar gelederen heeft en met die jeugd tot op het landelijke atletiekniveau weet door te dringen. Dat dat later weer ef fect heeft voor de seniorenploegen, staat zeker vast. De damesploeg van Trias komt niet uit de lucht vallen in de hoofdklasse! Nelleke Koppelaar verricht veel trainingsarbeid in het Trias-krachtcentrum. onaal van zich doet spreken: niet voor niets is ze uitgenodigd voor de centrale trainingen in Papendal. Vooralsnog heeft Nelleke overigens geen plannen om Trias te verlaten. Ze heeft het er best naar haar zin. Hoe dat zal zijn als er binnen afzienbare tijd geen betere baan komt is nog onzeker. Voor haar ontwikkeling als atlete is een kunststofbaan een must. Ter illustratie: Trias is de enige vereniging in de hoofd klasse, die zich nog moet 'behelpen' met een sintelbaan. Behalve met atletiek houdt Nelleke zich ook bezig met haar opleiding aan de Meao voor Toerisme. Bezighouden is misschien nog zwak uitgedrukt: ze zit nu volop in de tentamens en examens. Dat heeft wel consequenties voor haar sportieve prestaties, maar toch wordt er zo'n vier keer per week getraind; op de baan, in het krachtcentrum van Trias, in de duinen. In de komende jaren wil de Akerslootse hard blijven trainen om haar tijden, ook al gaat het maar met honderdsten van seconden, te verbeteren. De explo sieve start, het op tempo blijven tijdens de race en de conditie voor de laatste dertig meter zijn belangrijke richtpun ten. Met hulp van Marjan Thomas en ook Sjaak Overmeer ziet Nelleke Kop pelaar de toekomst positief tegemoet. HEILOO - De trimgroepen van Trias bestaan al sinds september 1969. Dit jaar wordt dus het 20-jarig bestaan ge vierd, maar hoe dat zal gebeuren is nog onbekend. In feite zullen de groepen voor veel Trias-leden onbekend zijn: de meeste activiteiten spelen zich niet op de sintelbaan aan Het Maalwater, maar in het Heilooër Bos af. Een pionier van de trimgroepen is Nel Koorn. Al vanaf het eerste uur trimt zij wekelijks in de 'oudere groep': een hechte club van mensen, die in de loop der jaren al heel wat kilometers samen hebben afgelegd. Wekelijks wordt er hard gelopen, vooraf gegaan en onder broken met wat oefeningen en besoten met een spel. Die indeling van de weke lijks activiteit is er ook bij de andere, wat jongere groep. Qua leeftijden is het een zeer gemêleer de groep: van 30 tot 75 jaar. In totaal zijn er 120 deelnemers, verspreid over drie groepen. Kenmerkend is Sat er maar weinig verzuimd wordt. Onder lei ding van Jolanda Brasser wordt er met uitzondering van de zomermaanden we kelijks getrimd. Anders dan bij 'Atle tiek Overdag' gaat het bij deze groepen binnen Trias vooral om loopwerk. Geen training begint zonder de noodzakelijke oefeningen tijdens de warming-up. Nu zijn de trimgroepen wel degelijk een essentieel onderdeel van atletiekvereni ging Trias. Bijvoorbeeld nam men en thousiast deel aan de lopathon ten bate van de verbouwing van de kantine. Ook in de huidige baan-perikelen houden de trimleden zich zeker niet afzijdig. De groepen staan altijd open voor nieu we leden. Voor informatie over het trimmen en de tijden waarop dat wordt gedaan kan men bellen met Jolanda Brasser, tel. 334545 (na 18.00 uur). 'GEMEENTE MOET VOORSCHOT NEMEN OP BESPARINGEN' HEILOO - Het zijn roerige tijden voor de Heilooër atletiekvereniging Trias. Niet alleen staat de vereniging aan het begin van het nieuwe baanseizoen, ook is men druk verwikkeld in de problemen rond de bestaande sintelbaan aan Het Maalwater en de mogelijke oplossing hiervoor. Trias heeft zelf al een plan ge lanceerd om de huidige baan te vervan gen door een kunststofbaan: een dure zaak op het eerste gezicht, maar op ter mijn een geld-besparende oplossing, zo heeft men het de gemeente Heiloo voor gerekend. Maar het is allerminst een eenvoudige affaire. Je kan niet alleen maar naar een langere termijn-planning kijken. De ge meente Heiloo zal bij de aanleg van een kunststofbaan een fiks bedrag moeten investeren. En dat in een tijd dat men uit bezuinigingsoverwegingen liever een pas op de plaats maakt: ook in Heiloo wordt de beurs nauwlettend beheerd. Eigen bijdrage Trias is echter bereid zelf een fikse duit in het zakje te doen. Door speciale ac ties, zoals de verkoop van de nieuwe baan per strekkende meter en sponso ring, wil men geld bijeen krijgen om een aantal grotere materialen voor de nieu we baan te kunnen aanschaffen. Ook betalen de leden een extra contributie bedrag om het jaar waarin de nieuwe baan aangelegd zou worden financieel toch gezond door te komen. In dat jaar heeft men namelijk geen eigen accom modatie voor wedstrijden, worden zo kantine-inkomsten misgelopen en zijn er extra kosten ondermeer door extra vervoer naar wedstrijden en trainingen. Een helpende hand levert de club ook in de voorbereiding. Eigen onderzoek en gesprekken met allerlei betrokkenen hebben eind vorig jaar geleid tot een compleet rapport, waarin alle aspecten van een nieuw aan te leggen kunststof atletiekbaan in Heiloo worden belicht. Technische faciliteiten, financiële con sequenties, het wordt allemaal aan de orde gesteld. Provinciale bijdrage Een belangrijk onderdeel in het Trias plan vormt een subsidie-mogelijkheid, die van de provincie Noord-Holland verkregen kan worden. De provincie stelt voor de aanleg van een baan twee ton beschikbaar, maar daaraan zijn wel enkele voorwaarden verbonden. Een belangrijke voorwaarde is dat de aanleg in 1990 zal plaatsvinden, het jaar dat Trias precies 25 jaar zal bestaan. Ook is het zo dat door de sportraad van Noord-Holland, in samenwerking met Bij Trias kan de jeugd vanaf 7 jaar te recht voor het beoefenen van de atle tiek. Per leeftijdsgroep worden zij inge deeld en hoe ouder zij worden hoe meer disciplines zij van de 'moeder der spor ten' op hun sportschotel krijgen. De al lerjongsten beginnen met sprinten, bal werpen en verspringen. Later komt er een langere afstand bij (1000 meter). De A- en B-pupillen (vanaf 8 jaar) leren vervolgens hoogspringen, kogelstoten en de estafette, terwijl de C- en D-jeugd ook discus gooien en speer werpen. De afstanden voor sprint en langere af stand wordt per leeftijdsgroep van zelfsprekend aangepast. Opvallend is daarbij dat de jeugd eerst een 1000 me ter loopt, vervolgens een kortere af stand en daarna toch bij de 1500 meter uitkomt. Deskundigen hebben uitge zocht dat deze aanpak voor jongeren de beste is. Trias heeft zo'n 90 pupillen. Hiervoor staan zo'n tien begeleiders klaar: ouders en anderen, die eerst als begeleider en na het volgen van een cursus als trainer hun diensten beschikbaar stellen aan de jeugdsporters. Bij de C- en D-jeugd zijn de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) een witte-vlekkenplan heeft opgesteld wat betreft kunststof banen. Heiloo is samen met Alkmaar, Castricum en directe omgeving zo'n witte vlek op de kaart van Noord- Holland. Voor dit gebied is eenmaal de subsidie van twee ton beschikbaar. En wie het eerst komt met een goed plan, die kan het meest aanspraak maken op de bijdrage. Alkmaar verrast In het Trias-plan is die provinciale sub sidie essentieel. Het was derhalve een verrassend bericht toen vorige week de gemeenteraad van Alkmaar besloot dat er voor 1991 een bedrag uitgetrokken moet worden voor de aanleg van een kunststofbaan aan de Robonsbosweg (bij AFC). Dit initiatief zou voor de Heilooër vereniging roet in het eten kunnen strooien: Als Alkmaar het plan af en ingediend heeft voor 1991 en de gemeente Heiloo wil niet in 1990 maar wel later een nieuwe baan aanleggen, dan kan de subsidie wel eens in Alk maar en niet in Heiloo terecht komen. Voor de gemeente Heiloo gelden echter nog andere redenen waarom men nu nog niet kan besluiten om de Trias-baan aan te leggen. Niet alleen de directe in vestering, maar ook de dekking ervan op termijn. Het college en een deel van de raad zijn namelijk van mening dat het geld dat voor de baan van Trias uit gegeven moet worden elders bij de bui tensportaccommodaties vrij moet ko men. Dus besparen op de kosten van voetbal- of andere velden zou het licht voor de kunststofbaan op groen zetten. Begroting 1990 Vorige week donderdag werd tijdens de raadsvergadering besloten 30.000 gul den uit te trekken voor een behoefte onderzoek bij de buitensportaccommo daties, dat naar verwachting in juni af gerond zal zijn. De uitslag hiervan zal zwaar wegen bij het plaatsen van de aanleg van een nieuwe atletiekbaan op de begroting van 1990, het doel waar naar Trias streeft. Gelet op de berichten uit Alkmaar zal het nog dringen wor den, maar voor het voortbestaan van de Heilooër vereniging is de komst van een nieuwe accommodatie van het grootste belang. Alle informatie over de gang van zaken rond de gewenste kunststofbaan voor Trias en ook algemene informatie over het beoefenen van atletiek bij de vereni ging worden gegeven door voorzitter Ben Brouwer (tel. 332647) of door Nico van Baar, bestuurslid namens de techni sche commissie en baanzaken (tel. 126254). er zeven gediplomeerde trainers, die sa men de zorg voor opnieuw zo'n 90 jeug digen hebben. Er wordt tweemaal per week getraind op de sintelbaan. In de wintermaanden is er een indoor-training (Alkmaarse Veilinghallen). Daarnaast zijn er in het seizoen verschillende wedstrijden. Com petitiewedstrijden binnen het district Noorderkwartier van de KNAU en een aantal vrije wedstrijden. Het seizoen wordt besloten met de clubkampioen schappen eind september: vaak een hoogtepunt in het jaar. Naast het sportieve vlak is er ook op het sociale vlak wel het een en ander te bele ven. Zo wordt Sint Nicolaas gevierd, is er een jeugdweekend en gaat de jeugd wel eens een ochtend bowlen. Het hele jaar door zijn er sportieve en randactivi- teiten voor de jeugd bij Trias. Voor meer informatie over trainingstijden en andere zaken kan men met de elders op deze pagina vermelde bestuursleden bellen. Explosieve kracht: nodig bij de start van de sprint. HEILOO - Bij atletiekvereniging is de wedstrijdsport een belangrijk onderdeel van de vereniging. Vanaf de jongste jeugd tot en met de veteranen wordt er aan competities deelgenomen om de prestaties te meten en wellicht een prijs in de wacht te slepen. En dat laatste ge beurt nogal eens bij de Heilooër club. Zowel landelijk als in het district kom je de naam van Trias veelvuldig tegen in de ranglijsten. Het beste voorbeeld is wel de promotie van de senioren dames- ploeg, die dit jaar in de hoofdklasse, het hoogste nationale clubniveau, zal uitkomen. Een belangrijke troef in de Trias-ploeg is de 20-jarige Nelleke Koppelaar uit Akersloot. Zij staat klaar voor haar vijfde atletiekseizoen, waarin zij zal uit komen op de sprintnummers: 110 meter horden en natuurlijk de 100 en 200 me ter. Onder leiding van haar trainster Marjan Thomas zal ze proberen haar beste 100 meter-tijd (11.8 sec) verder te verbeteren. Natuurlijk zal zij ook met haar ploeg trachten een zo goed moge lijk resultaat te behalen. Nelleke begon pas op haar zestiende jaar met atletiek.'Daarvoor deed ze aan paardrijden en tafeltennis. Het was in feite haar gymleraar, die haar adviseer de eens naar een atletiekclub te gaan. Dat deed ze en nu is ze uitgegroeid tot een topper bij Trias, terwijl ze ook nati- DAMES 2 FLASHING HEILOO KAMPIOEN HEILOO - Het afgelopen weekend kon Flashing Heiloo het eerste kampioen schap van het seizoen vieren. Het twee de damesteam bleek tegen Hillegom we derom de sterkste te zijn. In een aan vankelijk gelijk opgaande strijd, 13-12 halverwege de eerste helft, bleek Flas hing toch sterker. De 27-18 ruststand gaf dit, al enigszins aan. In de tweede helft schakelde Flashing over op een man-to-man verdediging tegen de Hille- gomse tegenstanders. Hierdoor kwam vooral het aanvalsspel van Flashing in een stroom versnelling. Doordat Flas hing ook verdedigend zeer goed werk verrichtte kwam er uiteindelijk een 61-27 eindstand op het scorebord. Dit resultaat zorgde er voor dat dames 2 niet meer in te halen is door de con currentie en dat zij zich verdiend kampi oen mogen noemen. Aanstaande zater dag kan het volgende kampioenschap gevierd worden, wanneer de Junioren Meisjes A in Beverwijk van The Lions A weten te winnen. De meiden vinden het helemaal niet erg als er een flinke hoeveelheid toeschouwers in Beverwijk komt kijken en mee delen in de feestvreugde. Heren I is definitief gedegradeerd. Zij ging met 6 punten verschil (84-78) ten onder tegen kampioen Akrides. Voor meer informatie: Okko Geutkens, tel. 072-336180. DAMCLUB HEILOO HEILOO - De Heilooër dammers heb ben weer een veelbewogen week achter de rug. Allereerst reisden de dammers naar Akersloot voor de slotavond van de competitie van de Kennemerdamk- ring. In een eivolle zaal bond DCH de strijd aan met Dos. Na een lang en zwaar gevecht moest Heiloo zich met 13-7 gewonnen geven. Door dit resul taat eindigde DCH op een derde plaats. In de onderlinge competitie doet John Klumper de laatste weken uitstekende zaken. Deze sterke speler die uitdrukke lijk solliciteert naar het kampioenschap bond nu de gevaarlijke Cor Bijwaard aan de zegekar. Koploper De Boer moest na een uitermate ingewikkelde partij een punt afstaan aan Koersen. De uitslagen waren: A. Valkerine - R. Koch 1-1; L. Koersen - R. de Boer 1-1; J. Kraakman - C. v. Lieshout 1-1; C. Bijwaard - J. Klumper 0-2; A. Kroon - N. Ursem 1-1; F. Schouten - N. Out 0-2. FORESTERS HANDBAL HEILOO - Afgelopen zondag hebben de adspiranten Al van Foresters in de Sporthallen zuid te Amsteram het niet gehaald. Na de sterkste gebleken te zijn van het rayon N.H.N. moesten zij in Amsterdam hun meerdere erkennen in Aristos (4-3) en Kick (6-2), maar won nen zij van de kampioen van het rayon Utrecht met 6-5. Voorwaar, een goede prestatie. Na afloop werden er cadeaut jes uitgedeeld namens Foresters en een cadeaubon van de sponsor. GYMNASTIEKVERENIGING KLIMOP HEILOO - Zaterdag 8 april zijn weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden ge houden. Alle deelneemsters ontvingen een herinneringsvaantje en een diplo ma, waarop de behaalde resultaten wa ren vermeld, terwijl de 12 en 3 van elke ploeg een medaille ontvingen. De resul taten van elke ploeg waren: Leeftijd 6-9 jaar, Ploeg 1: 1. Barbara Verwer met 30.0 pnt.; 2. Miranda v. Velzen 28.3 pnt.; 3. Marlies Hoetjes 28.2 pnt.; 3.Susan Nuyens 28.2 pnt.. Ploeg 2: 1. Monique v.d. Poel met 29.2 pnt.; 2. Sijtje Jansen 28.8 pnt.; 3. Sofie Tervoort 28.1 pnt. Ploeg 3: 1. Fleur Hopman met 29.7 pnt.; 2. Kathy de Groot 28.3 pnt.; 3. Daphne Wijnkoop 28.2 pnt. Leeftijd 9 t/m 12 jaar: Ploeg 1:1. Mir jam v. Splunter met 29.3 pnt.; 2. Chan- tal v. Harten 29.1 pnt.; 3. Ilona Mes 29.0 pnt. Ploeg 2: 1. Ella Punt met 29.8 pnt.; 2. Renate Rijnaarts 28.8 pnt.; 3. Kirsten Evertse 28.4 pnt. Leeftijd 13 jaar en ou ders Ploeg 1:1. Simone Hink met 33.4 pnt.; 2. Willemijn Noom 32.1 pnt.; 3. Njenke Zwirs 31.6 pnt. Ploeg 2: 1. Judith v. Schagen met 31.5 pnt.; 2. Claudise Lemmers 31.2 pnt.; 3. Suzanne Speckenbrink 30.7 pnt. Selectie ploeg (leeftijd 7/12 jaar): 1. Rienke Brouwer met 32.0 pnt.; 2. Linda v. Splunter 31.4; 3. Jessica Brink 30.9 nnt DE VROEGTE WINT HEILOO - Volgende week woensdag 19 april houdt DVW haar Algemene Jaar vergadering in de achterzaal van café La Strada. De notulen '88 zijn voor leden te verkrijgen op aanvraag bij de secreta ris. Bovendien liggen de stukken een half uur voor aanvang van de jaarverga dering ter inzage. Aanvang van de ver gadering 20.00 uur. Toegang voor leden vanaf 15 jaar. Afgelopen zaterdag 8 april togen de meest enthousiaste zeevissers van DVW naar Den Helder voor een boot wedstrijd' op de Wadden. Het werd een fantastische visdag. Het zonnetje en de vangsten zorgden hier wel voor. Halver wege de dag lag M. Sengers duidelijk voor op de rest. Zijn 'lopende bal me thode' had duidelijk succes. J. van Wil ligen begon hierna met een inhaalrace nadat hij zijn 'weegschaalconstructie' had omgewisseld voor een normale pa ternoster. Hij kon echter niet meer ver hinderen dat Sengers eerste werd. Als verrassende derde kwam uit de bus: J. v.d. Wal. Weer terug in Heiloo werd door oud-voorzitter Scholten in café La Strada de beker overhandigd en de uit slag bekend gemaakt. In totaal werd er 5240 cm vis gevangen. De volgende zeeviswedstrijd per boot wordt door DVW georganiseerd op 30 september. U kunt zich nu al opgeven bij M. Sengers, Heerenweg 143, tel. 334657. Kosten: 35,00 inclusief aas. Het aantal deelnemers is maximaal 25 en wie het eerst komt het eerste maalt. Zeehengelsportvereniging Seagull orga niseert op 7 mei haar jaarlijkse Open Strandwedstrijd vanaf het strand te Bakkum. Inschrijving tot uiterlijk 23 april door overmaking van 16,50 op postrekening 2307084 t.n.v. penning meester Seagull te Utrecht. Zonder aas betaalt men 10,00. Telefonische aan meldingen kunnen worden gedaan bij mevr. M. Eshuys te Zaandam, tel. 075-165060. Uitreiking wedstrijdkaar ten vanaf 8.30 uur in het strandpavil joen te Bakkum. Op donderdag 20 april wordt i.v.m. de jaarlijkse onderhoudsbeurt aan het zwembad, weer begonnen met het leeg pompen van de sloot aan de westkant van de ligweide. Als gevolg daarvan ko men He in He7e «1nr»t nnpeslnten vissen in ademnood. Zoals ieder jaar probeert DVW te redden wat er te redden valt en worden d eze vissen overgebracht naar de nabij gelegen recreatievijver. POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Aanstaande vrijdag bent u van harte welkom bij onze vereniging. Ons verenigingsgebouw staat achter sporthal Het Vennewater en is voor u van 18.00 uur tot 22.00 uur geopend. Op deze avond worden de duiven inge- korfd voor de eerste wedvlucht, ope ning van het vliegseizoen 1989, voor het lossingsstation Roosendaal. Hemels breed ligt deze plaats ongeveer 120 kilo meter van Heiloo. Vanaf 18.00 uur tot 19.15 uur brengen de postduivenhouders hun duiven die in het verenigingslokaal een gummiering om de poot krijgen. Wanneer de duif thuis komt moet deze gummiering in een speciale klok worden gedeponeerd waarna de tijd van aankomst wordt vastgesteld. Na het aanbrengen van de gummiering wordt de duif in een box gedaan die daarna in en speciaal voor duivenver- voer ingerichte vrachtwagen wordt gela den. De vrachtwagen zal om 19.30 uur bij ons lokaal arriveren. Zo worden, met nog twee andere vrachtwagens, uit heel Noord-Holland duiven opgehaald. Bij goed vliegweer worden dan zater dagmorgen om 8.00 uur ongeveer 12.000 duiven gelijk gelost. De eerste inkorfavond van het seizoen 1989 is altijd bijzonder gezellig. Wilt u meer weten over de duivensport kom dan vrijdagavond. Wij ontvangen u graag als gast. Misschien kunt u op deze avond een afspraak maken met een postduivenhouder uit Heiloo om aan wezig te zijn bij de aankomst van zijn duiven uit Roosendaal. Weet u eigenlijk hoelang een postduif nodig heeft om van Roosendaal naar Heiloo te vliegen? OPENINGSTOERNOOl TV HET VENNEWATER HEILOO - Zondag 2 april werd door het verspelen van het openingstoernooi het tennisseizoen 1989 ingeluid. Niet minder dan 120 leden streden tegen en met elkaar om hoofd- en poedelprijzen r>n tcopn Hf harHf IrnnHp wind die Celuk- kig werd bijgelicht door een vrolijk schijnende zon. De mogelijkheid om na afloop nog wat bij te praten werd door vele leden benut, waarbij de voortreffe lijke barbecue en het duo The Dreamers een geestelijk tintje gaven aan deze veel belovende seizoen start. FORESTERS VOETBALNIEUWS HEILOO - Eerst een drie werf hoera voor de Cl-junioren, welke zaterdag kampioen werden tegen Bergen! Terwijl de Al nog immer de koppositie inneemt in hddr klasse, kan mogelijk de BI za terdag bij winst in Egmond, op de jubi lerende (50 jaar!) Egmondinanen, de kampioensvlag hijsen! En hoe zit het met de senioren? Waren vorige week de uitslagen zonder meer klasse, afgelopen week zagen de meesten de andere kant van de medaille. Zaterdag 2 deed evenwel goede zaken wat minstens zo gold voor zondag 1 Het blijft spannend in de kop, Always Forward, Purmersteyn en MFC op kop met op 2 punten daarachter Foresters. En wie krijgen de rood-witten nog? Vol gende week Always Forward, doch eerst komende zondag thuis tegen Purmersteyn. Hedenavond (12-4) speelt de BI op de Egelshoek tegen de Noord-Holland- Selectie. Volgende week (19-4) speelt het team een wedstrijd in het Az-stadion tegen 't AZ-jeugdteam! GEHANDICAPTENSPORT TUSSEN SEOEL EN ASSEN HEILOO - Nauwelijks zijn de Paralym pics 1988, de Olympische Spelen voor gehandicapten, achter de rug of de voorbereidingen voor de Wereldspelen 1990 in Assen, de wereldkampioen schappen gehandicaptensport, zijn al in volle gang. Het geld voor de organisatie van de Spe len zelf en voor de aanpassing van de sportaccommodaties is binnen. Maar de deelnemers moeten zich goed kunnen voorbereiden om in 1990 ook goede prestaties te kunnen neerzetten. Daar ligt een belangrijke taak voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten. Het NFSG moet ervoor zorgen dat de spor ters de gelegenheid krijgen om te trai nen en om toernooien te snelen. zodat zij zich optimaal op de Spelen kunnen voorbereiden. Het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten klopt dit jaar voor de twaalfde keer aan bij het Nederlandse volk. Om verder te kunnen, naar 1990 en na 1990. Om de extra kosten op te vangen die no dig zijn om gehandicapten te laten sporten. Het aantal aanvragen om financiële steun stijgt. Ieder jaar is meer geld no dig om sportvoorzieningen voor gehan dicapten te treffen en in stand te hou den. Met dat geld worden kansen ge creëerd voor gehandicapten die aan sport doen en gaan doen. De collectanten van het Nationaal Fonds SPort Gehandicapten doen een beroep op u in de week van 17 tot en met 23 april. De jaarlijkse collecte is de enige structurele bon van inkomsten voor het Fonds. U kunt uw gift ook overmaken op giro 5855 t.n.v. het Nati onaal Fonds Sport Gehandicapten in Den Haag. WAO-AAW BELANGENVERENIGING HEILOO - De W.A.O.-A.A.W. Belan gen Vereniging te Heiloo heeft de Stich ting Opleiding Gehandicapten en Ar beidsongeschikten (S.O.G.A.) verzocht om haar cursus Onderlinge Hulpverle ning te geven in Heiloo. Naar aanlei ding van deze cursus houden wij een Open Dag, in het gebouw van de W.A.O. aan de Pastoor van Muijenweg 16 te Heiloo. Deze dag wordt gehouden op 19 april, van 11.00 tot 15.00 uur. Deze dag wordt meer informatie gege ven over de cursus. De cursus bestaat uit 13 cursusdagen van elk 4 uur. Deze cursus is gratis, evenals het cursusboek. De laatste dag van de cursus is een toet singsdag, wat inhoudt dat u er een ge tuigschrift van krijgt. Inlichtingen over deze cursus bij de voorzitster: mevrouw Braids, Vossenakker 14, Heiloo, tel. 072-331840. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO - Op woensdag 5 april was er in de grote zaal van het Open Huis een wervelend optreden van de volksdans groep Kootje Pos uit Heemstede, hoctnn uit H^mfc in Hp IppftiiH van 40-73 jaar, o.l.v. Florie Bent. De dans- series uit diverse landen hebben allen een choreografie en de kostuums zijn door het gezelschap zelf nagemaakt van authentieke kostuum. Bij de hollandse serie dansen droeg men een alledaags en een zondags kostuum van verschillende nederlandse kleder drachten. Bij de serie buitenlandse dan sen heeft Kootje Pos karakteristieke dansen uit Baskenland, zeer ingetogen dansen uit Zuid-IJemen en dansen uit Rusland, elke dans in een ander kostuum. Tenslotte zagen we een vrolij- ke serie uit Israël en Noord- en Zuid Amerka in zwierige fleurige'kleding. Heel aardig was de explicatie tussen de v optredens, waardoor het kijken naar de dansen nog meer inhoud kreeg. Grote bewondering was er voor al die prachti- ge zelfgemaakte kostuums en het en- thousiasme waarmee de show gebracht werd. De groep besloot de avond met een dans uit Mexico, waarna vice- - president mevrouw Anne Spoelstra de dames bedankte voor hun geslaagde optreden. VERENIGING NEDERLAND-NOORWEGEN ALKMAAR - De Vereniging Nederland-Noorwegen is opgericht op 31 maart 1984 te Utrecht en dit jaar bestaan wij dus 5 jaar. Het doel van de op non-commerciële basis werkende vereniging is o.a. de kennis over Noor wegen in de ruimste zin te verbreiden en het bevorderen van wederzijdse begrip en het onderhouden van vriendschappe lijke betrekkingen tussen inwoners van Nederland en Noorwegen. Dit doel trachten wij te bereiken door het organiseren van bijeenkomsten, ten toonstellingen, uitwisseling van kennis en ervaring, het onderhouden van con tacten met instanties, stichtingen en be drijven in ons land welke direkt of indi- rekt relatie met Noorwegen hebben. Eenmaal in de 2 maanden komt ons ver enigingsblad Kontaktlinjen uit met veel informatie in het Nederlands en Noors. Op woensdag 12 april houden wij een ledenavond. Aanvang 20.00 uur in de Brainbox, Kanaalkade 26, (boven de Kwantpm-hallpnt A llmior

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 12