Gezochtjonge manager; aangeboden: functie van burgemeester in Heiloo Concert in Witte Kerk Ponyclub Heiloo e.o. MASTEN MiS" NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Kent u deze weg..? Makelaardij Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 ieder uur. present! CHARLSTON Open dag rijkspolitie trok veel belangstelling 54e JAARGANG NO. 15 - 12 APRIL 1989 Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00-uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Nationale- Int.vlaggen Reklame vlaggen Pavoiseer lijnen FORESTERS-PURMERSTEYN K 3 d crL^7t"i i -a&s kado trends Mafidalenenstraat 22, Alkmaar Leidsestraaf 61. Amsterdam Oplossing vorige Poort weijdr. Advertenties en administratie Uitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) V iH-Bi J Rosendaal 89' 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Vorige week donderdag werd door de leden van de gemeente raad gesproken over het profiel van de nieuwe burgemeester, die de huidige eerste burger, de heer Glijnis, in sep tember van dit jaar zal opvolgen. Bur gemeester Glijnis maakt per 1 septem ber gebruik van de Vut-regeling. Zijn officiële afscheid is gepland voor 31 au gustus, zo maakte loco-burgemeester Dekker (VVD) bekend. Dekker deed dit in het 'eerste deel' van de vergadering, dat werd bijgewoond door de commis saris van de Koningin in Noord- Holland, de heer R.J. de Wit. Burge meester Glijnis was bij de bespreking over zijn opvolging niet aanwezig, waardoor Dekker als voorzitter van de vergadering optrad. In zijn openingswoord gaf de loco burgemeester ten behoeve van de heer De Wit een korte schets van Heiloo an no 1989. Hoe de tering naar de nering gezet moet worden door de algehele be zuinigingen bij de (rijks)overheid en de toename van de werkdruk door de de centralisatie vanuit Den Haag (rijk) naar de gemeenten. Hoe de gemeente zich bezighoudt met de bevolkingsop bouw, nu het aantal inwoners onder de 20.000 dreigt te zakken, hetgeen ge paard gaat met een toename van het aandeel ouderen. Ook hoe er momen teel en straks druk gebouwd wordt: in Ypestein, op het nieuwe bedrijventer rein, het nieuwe gemeentehuis en op di verse kleinere lokaties. ,,De nieuwe bur gemeester van Heiloo zal zich zeker niet vervelen", aldus de heer Dekker. Commissaris De Wit reageerde kort op het gezegde en gaf toen voor alle duide lijkheid nog eens aan hoe de procedure bij de benoeming van een burgemeester verloopt. Uiteindelijk benoemt de kroon - lees: de minister van Binnen landse Zaken - de nieuwe eerste burger. De commissaris doet een voordracht van twee kandidaten en op hun beurt hebben de leden van de vertrouwens commissie, die uit de raad is gevormd, daarbij weer een adviserende stem: in spraak ja, medezeggenschap nee. De Wit verwacht dat er voor de vacature in Heiloo zo'n 20 kandidaten zich zullen melden. Profielschets Hierna was het aan het oudste raadslid, de heer Roelofs (VVD), om de profiel schets, zoals die door de vijf partijen ge zamenlijk was opgesteld bekend te ma ken. De nieuwe burgemeester 'moet': - leidinggevende capaciteiten hebben; - bij voorkeur tussen de 35 en 45 jaar oud zijn; - geen nevenfuncties hebben, die nadelig voor de functie zijn; - positief staan ten opzichte van openheid; - zich maatschappelijk betrokken voe len bij wat er gaande is in Heiloo; - een daadkrachtig en inspirerend bestuurder zijn; - een vasthoudend onderhandelaar zijn; - kijk hebben op automatiseringsproces sen; - toegankelijk zijn voor alle inwoners; - oog hebben voor het eigen karakter van Heiloo; - oog hebben voor moderne arbeidsver houdingen en -structuren. Een voorzichtige conclusie mag zijn dat de raad van Heiloo een moderne, door tastende manager zoekt, die leiding kan geven aan het gemeentelijk 'bedrijf', in clusief het voorzitterschap van de raad zelf, en wiens of wier politieke achter grond ondergeschikt is aan de gewenste kwaliteit voor het ambt. Accent-verschillen Deze algeheel ondersteunde profiel schets kreeg van elke fractie nog enkele aanbevelingen/wensen mee. De roep om ervaring in het dagelijks bestuur van een gemeente kwam van verschillende partijen. De VVD vroeg om een politiek herkenbare man of vrouw, bij voorkeur van liberale huize om zo een traditie van vele jaren in Heiloo voort te zetten. Het CDA wil de beste man of vrouw voor de functie, de politieke kleur komt op het tweede plan. Het CDA pleitte ook met klem om op de leeftijd te letten: niet ie mand, die de laatste zes jaar van zijn of haar loopbaan in Heiloo mag 'uitzit ten'. De PvdA wil dat de nieuwe eerste bur ger of burgeres oog heeft voor het land schappelijk karakter van Heiloo en ook een open en onafhankelijke opstelling heeft in de raad. Links Heiloo zal blij zijn als de te benoemen politicus een progressieve houding zal hebben. Maar belangrijker vindt de partij dat er een manager komt, want „het besturen van een gemeente is geen kleinigheid". Hei loo 2000 zal bij de kandidaten sterk let ten of deze zich onafhankelijk zullen kunnen opstellen ten opzichte van hun politieke kleur, die ondergeschikt moet zijn aan de kwaliteit, die van een eerste burger verwacht mag en moet worden. Kanttekeningen Commissaris De Wit was tevreden met de over het geheel genomen eenslui dendheid in de Heilooër raad. Wel plaatste hij nog enkele kanttekeningen bij opmerkingen vanuit de verschillende fracties, zoals de wens op het gebied van de automatisering. Omtrent de politieke kleur van de nieuwe burgemeester en de wens dat deze ook beleidsportefeuilles zal krijgen, zei de heer De Wit: „Het is de raad die uiteindelijk de gemeentepo litiek bepaalt, niet de burgemeester". Na nog enkele wederzijdse dankzeggin gen tussen commissaris en raad verliet de heer De Wit de raadszaal. Kort hier na gingen de raadsleden verder met de behandeling van de 20 andere punten, die op de agenda vermeld stonden. Bur gemeester Glijnis nam na de schorsing het voorzitterschap weer over van loco burgemeester Dekker. Brandweer Gelukkig werd er vaart achter de behan deling gezet: pas bij agendapunt 17 was er weer een flinke discussie. Het betrof het verzoek van het college aan de raad om een krediet beschikbaar te stellen om bij de vrijwillige brandweer een 'beleidsondersteunend-brandpreventief medewerker' te mogen benoemen. Een tamelijk verward agendapunt, zo bleek in de raad, want hoewel het primair om het krediet ging, werd er toch veel ge zegd over de inhoud van de functie en het onderbrengen van de functionaris in het gemeentelijk apparaat. Het is de bedoeling dat de nieuwe mede werker allereerst zorgt voor een taak verlichting van de huidige commandant en diens plaatsvervanger bij de Heilooër brandweer. Vervolgens moet de man of vrouw zich bezighouden met de brand preventie in de gemeente, onder andere bij het afgeven van bouwvergunningen is er een taak weggelegd. De gehele raad was het er mee eens dat er op dit terrein te weinig wordt gedaan, maar enkele sprekers vroegen zich af of er niet meer een beroep gedaan kan worden op de regionale brandweer, die reeds brandpreventie-medewerkers in dienst heeft, waaraan Heiloo meebe taalt. Burgemeester Glijnis maakte dui delijk dat de regionale medewerkers slechts voor grote projecten ingezet kunnen worden, maar sporadisch dus. Het zat enkele raadsleden toch niet lek ker. Ook het onderbrengen bij de afde ling algemene zaken van de gemeente vond men niet zo'n logische zaak als het college wilde doen geloven. Burge meester Glijnis moest alle zeilen bijzet ten om het voorstel erdoor te Jcrijgen: Commissaris De Wit (links) luistert aandachtig naar de inleidende woorden van loco-burgemeester Dekker. „Afstemmen heeft consequenties. Ik sta niet in voor het aanblijven van de commandant en de waarnemend com mandant. De roep om hulp is er al twee jaar. Alleen administratieve hulp is de oplossing niet. Bij verder uitstel wordt het pas na de zomervakantie en dat is te lang", aldus de burgemeester. De vergadering werd hierna even ge schorst. PvdA en vooral het CDA had den intern beraad nodig. Tenslotte ging iedereen met het voorstel mee, zij het dat de organisatorische kant en de ver- HEILOO - Op zaterdag 15 april zal er weer een concert gegeven worden in het Witte Kerkje te Heiloo, aanvang 20.15 uur. Er hoopt dan op te treden het Trio Concertante, bestaande uit Annemieke Corstens (viool), Marjolein Knaven (altviool) en Ceciel Knaven (cello). De kerk gaat om 19.30 ur open. De toe gangsprijs bedraagt 7,50 5,00 voor 65 en CJP). De leden van het Trio Concertante ont dekten al in een vrij vroeg stadium van hun conservatorium-opleiding eikaars belangstelling voor kamermuziek. Hier in gestimuleerd door Ervin Schiffer, hoofdleraar altviool aan de conservato ria van Tilburg, Amsterdam en Brussel, werd in 1982 het trio Concertante opgericht. Vanaf de oprichting van het trio was de muzikale ontwikkeling van Annemieke Corstens en Marjolein en Ceciel Knaven onverbrekelijk met elkaar verbonden. Hun individuele studies werden en wor den afgestemd op het Trio Concertante en derhalve op elkaar. Als trio werden meestercursussen gevolgd. Zij treden re gelmatig op in binnen- en buitenland. Annemiek Corstens behaalde het diplo ma Uitvoerend Musicus aan het Conser vatorium te Tilburg bij Kati Sebèstyèn. Ze studeerde verder in Brussel en be haalde daar de eerste prijs met onder scheiding. Marjolein Knaven behaalde V.l.n.r. Annemiek Corstens, Mar jolein Kanven en Ceciel Knaven. het Diploma B bij Ervin Schiffer aan het Brabants Conservatorium. In Brus sel behaalde zij achtereenvolgens de Eerste prijs met onderscheiding en het Hoger Diploma met grote onderschei ding. Ceciel Knaven deed staatsexamen B bij haar moeder Els Knaven-Rats. Het diploma Uitvoerend Musicus be haalde ze bij Györgi Schiffer in Tilburg. Het programma vermeldt werken van Schubert, Martinu en Mozart. ZUIVELSERVICE HEILOO BREIDT VERDER UIT HEILOO - De drie ondernemers van Zuivelservice Heiloo, Paul Morsch, Henk Kaandorp en Wim van Wijk, heb ben onlangs besloten hun service in Hei loo verder uit te breiden. Was het in het verleden zo, dat de vaste klanten al tele fonisch een bestelling konden doorge ven als ze een keer de rijdende winkel in hun straat gemist hadden, vanaf nu kan iedere Heilooënaar z'n boodschappen gratis, aan huis bezorgd krijgen. In de drie wagens van Zuivelservice Hei loo treft u een uitgekiend en uitgebreid assortiment van levensmiddelen aan. Dat zijn niet alleen zuivelprodukten, ei eren, kaas en dergelijke, maar ook groente, fruit, brood, banket, bier en frisdranken en allerhande produkten, die u in de huishouding en bij het ma ken van maaltijden regelmatig gebruikt. Ook schoonmaakmiddelen, koek en snoepwaar, om nog een paar voorbeel den te geven, kan men in de wagens verkrijgen. Nu komen de wagens niet in heel Hei loo. Elk van de drie ondernemers heeft een eigen wijk en er zijn stukken van de gemeente waar geen vyagen komt. Toch kunnen ook mensen buiten de vaste routes profiteren van de Service van Zuivelservice Heiloo. Men kan namelijk telefonisch zijn of haar boodschappen lijstje doorgeven en de volgende och tend worden de artikelen keurig afgele verd: 'Vandaag gebeld, morgen besteld!'. Deze extra service wordt gra tis geleverd bij een bestelling van mini maal 25,00 aan boodschappen. En aangezien Zuivelservice Heiloo met vaste prijzen werkt, kost de thuis- bezorg-service u dus echt geen cent teveel. De betaling van de boodschappen kan contant wanneer deze worden afgele verd, maar ook is betaling op faktuur mogelijk. Zuivelservice Heiloo, dat opereert onder de vlag van de SRV, biedt u 100 procent garantie: voldoet een artikel niet aan de verwachtin gen/eisen, dan wordt dit direct terugge nomen. Voor alle verdere informatie kunt u contact opnemen met Zuivelser vice Heiloo: in één van de rijdende win kels of via de elders in deze krant (in de advertentie) vermelde telefoonnummers. HEILOO - Zondag 9 april vond het exa men voor het ruiterbewijs plaats. De kinderen werden in groepjes geëxami neerd door de heer Bossché. Eerst het theoriegedeelte en daarna moest elk kind persoonlijk de vaardigheid met de pony bewijzen in de grote bak. De kin deren werden hierbij zeer op hun gemak gesteld door de examinator en zijn vrouw. Door het bezit van het ruiterbe wijs is de ruiter tevens W. A. verzekerd met de pony. Het ruiterbewijs is 2 jaar geldig en kan daarna weer verlengd worden. Kwetsbaar zijn de ruiters ook, want bij misdragingen kan het ruiterbe wijs weer ingetrokken worden. In het praatje bij de uitreiking van het ruiterbewijs, vertelde de heer Bossché o.m., dat als het wetsontwerp van mi- Een serieuze maar vervolgens feestelijke bijeenkomst afgelopen zondag bij Ponyclub Heiloo. Op de foto staan de wethouder en de exa minator temidden van de pony- minnende jeugd. nister Brax aangenomen wordt, het rui terbewijs in het hele land verplicht gesteld zal worden. Nu reeds is dat het geval in de gebieden die onder Staats bosbeheer vallen. De heer Bossché prees de mooie accom modatie van onze vereniging en vond het zeer belangrijk dat kinderen al op jonge leeftijd verantwoordelijkheid ge duld voor en veel plezier in hun sport hebben. De kinderen moeten nog veel leren, maar met een goede opvang zal dit zeker lukken. De voorzitster van de Ponyclub mevrouw Peéters bedankte hierna mevrouw Gré Zonneveld harte lijk voor al het werk en de theorielessen aan de kinderen en schonk haar namens VOORJAARSCONCERT EENSGEZINDHEID HEILOO - Op zaterdag 15 april geeft muziekvereniging Eensgezindheid haar voorjaarsconcert. Onder leiding van di rigent Andreas Kok is men de afgelopen maanden bezig geweest met het sa menstellen en instuderen van een geva rieerd muzikaal programma. Eensgezindheid zal het programma voor de pauze verzorgen. Zoals gebrui kelijk zullen de uit te voeren stukjes worden aangekondigd en van toelich ting voorzien door de heer W. Koele- maij. Na de pauze iets heel anders. Dan is de beurt aan de volksdansgroep Opperdam uit Langedijk. Dansen met eigen muzi kale begeleiding zullen worden afgewis seld met Westfriese sketches. Na afloop zal er nog enige tijd zijn om wat na te praten, onder het genot van een glaasje. Het concert wordt gegeven in de Volksmuziekschool, 't Veld 1, Heiloo. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. de vereniging een mooie plant en het ruiterbewijs. Bij de uitreiking was ook onze wethou der de heer Borsjes aanwezig, die naast het ruiterbewijs de geslaagde kinderen een mooi bosjes bloemen aanbood. Alle kinderen zijn geslaagd en het ruiterbe wijs werd uitgereikt aan: Angelique Apeldoorn, Nicole Balt, Marlies Broers, Sandra Broers, Carla de Graaf, Soraya Groot, Cantal Hoebe, Marie Christine Hoedjes, Elvira v. Houten, Nicolette Kanakis, Wendy de Koning, Saskia Koomen, Meriam Kuys, Sarina v.d. Molen, Marinette v.d. Peet, Gerie Peéters, Janneke Peéters, Renske v. Vliet, Madeion Rooseboom, Odette Schipper, Natasja Schroder, Leanne Slingerland, Gabrielle Tiberi, Kristel Tournier, Jolanda Tehupeiory en Gré Zonneveld. 1851 NX Hetloo, 072-337857. dere functie-invulling nog in commissie verband besproken dienen te worden. Dit werd door de burgemeester toege zegd. Bevolkingsonderzoek Een laatste discussiepunt in de lange sessie van de raad (tot tegen half twaalf - dat is lang geleden! red.) was het kre diet voor het houden van een onderzoek naar de 'demografische ontwikkelingen in Heiloo'. In gewone taal wil dit zoveel zeggen als een onderzoek hoe de bevol king van Heiloo er op korte en langere termijn er uit zal zien: hoeveel jongeren, hoeveel ouderen, hoeveel in totaal en de gevolgen daarvan op een aantal be leidspunten. Achterliggende gedachten zijn hierbij het onder het aantal van 20.000 raken en een forse vergrijzing van de bevolking en de financiële conse quenties van deze ontwikkelingen (min der inkomsten voor de gemeente uit de rijkskas). Forse kritiek kwam er ditmaal van de VVD. Woordvoerder Roelofs wond er geen doekjes om dat hij het voorgestel de onderzoek in feite onzinnig en over bodig vindt: „Ik krijg de indruk dat we over Heiloo praten als over een open be jaardenoord. De vergrijzing van de be volking lijkt een schrikbeeld voor het college". Hij verwacht dat het onder zoek geen nieuws zal opleveren wat nu niet al bekend is. De VVD meent dat flink doorbouwen de oplossing is: als jongeren in Heiloo kunnen wonen hoe ven ze niet ergens anders heen, zoals nu we| het geval is. De VVD-fractie stond alieen. Heiloo 2000 verwacht relevante informatie uit het onderzoek. Ook Links Heiloo staat positief tegenover het voornemen, maar wilde nog wel weten of .het nu om de vergrijzing gaat of om een evenredige opbouw van de bevolking. Wethouder Willemse-van der Ploeg gaf hierop als antwoord dat beide zaken prioriteit hebben. De PvdA verwacht en meent dat op de uitkomsten van het onderzoek het gemeentebeleid in de toekomst ge baseerd kan en moet worden. Het CDA vindt dat het onderzoek van groot belang is voor de toekomst van Heiloo: de dreigende problemen kun nen niet alleen met woningbouw wor den opgelost en dus is het zinvol om deskundigheid van buitenaf in te scha kelen. Deze mening deelde de wethou der, die nog eens stelde, dat de vergrij zing totaal geen schrikbeeld is, zoals de VVD het noemde. Deze partij was ech ter niet overtuigd van de genoemde ar gumenten en stemde tegen. Met de steun van de overige raadsleden en de drie wethouders werd het voorstel met dertien stemmen voor en zes tegen toch aangenomen. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. C Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- U A U IUI A M(2 Hoileweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. A.s. zondag speelt om 14.00 uur op de Egelshoek: Bal geschonken door: "EEN OOSTKANTER". HEILOO - Zaterdag opende burge meester G. J. Glijnis, tijdens het officië le gedeelte, de open dag van de politie met de volgende woorden: „Het is een goede zaak, wij zijn de politie goed ge zind en zijn blij met zo'n politie appa raat. Hoe belangrijk zoiets is besef je pas als je anders hebt meegemaakt". Burgemeester Glijnis merkte nog op dat vaak gezegd werd dat Nederland zo to lerant is, maar je kunt dit ook omdraai en beter tolerant dan intolerant. Hier mee werd o.a. gedoeld op het recht van demonstreren en bedoelde hiermee de verpleegkundigen (die ook deze dag dui delijk van zich lieten horen). Er mag ge demonstreerd worden, maar zonder an deren daarbij te hinderen! Wat de groep Heiloo voor deze dag allemaal heeft moeten doen was veel werk, maar het was alleszins de moeite waard. Na de vele woorden die er over het poli tie bureau zijn gevallen, liet de bevol king van Heiloo zich de gelegenheid om alles nu eens van binnen te bekijken niet ontgaan. Ze kwamen in grote getale en er werd van grote belangstelling blijk gegeven. Het personeel van Sint Willibrord maakte van de open politie-dag ge bruik om actie te voeren in het ka der van de cao-eisen. De vrijwillige brandweer de monstreerde het openbreken van een auto tijdens de open dag van de politie. In de Oudheidskamer, vlak bij het poli tiebureau, is een alleraardigste ten toonstelling ingericht over de politie vroeger en nu. Bij de ouderen van het gezelschap riep dit vele herinneringen op o.a. de luchtbeschermingsdienst van de politie. Dat de jeugd in 1917 ook al niet makkelijk was bleek uit een affiche met als opschrift: „Tuchteloosheid van de jeugd" hierin werd verboden te vloe ken, alcohol te gebruiken, naar de bio scoop te gaan en onzedelijke handelin gen te plegen. De verbindingsapparatuur, nog niet eens zo lang geleden nog gebruikt, deed al erg ouderwets aan. „De laarzenk necht", riep bij kolonel Stokreef „war me" herinneringen op. „We moeten laarzen dragen, met sporen, van okto ber tot april, dat was verplicht. Maar wat dacht u als je met die laarzen in een auto stapte en je met die sporen in de kokosmat vast zat, geen pretje en levensgevaarlijk". De talrijke kleurenfoto's laten nog eens zien wat de politie, op allerlei gebied doet. De tentoonstelling is nog tot eind mei te bezichtigen. Dinsdag 19.00-21.00 uur; zaterdag 14.00-17.00 uur. AUDIO-VIDEO-TV ILOO DRIE APPARTEMENTEN IN SPAR-WINKEL HEILOO - In vroeger jaren had Plan Oost een eigen klein winkelpleintje. Na bij de Loet was er ondermeer een super markt van de Spar-keten. Deze vesti ging werd echter opgeheven en nadien wilde het niet lukken om een andere or-, ganisatie aan te trekken er een winkel te vestigen. De concurrentie van de win kels op de Kennemerstraatweg en die in 't Loo was te groot om de stap te wagen. De gemeente Heiloo heeft zeker wel po gingen gedaan een winkelvestiging in Plan Oost te houden, maar toen dat bleef mislukken werd aan de gemeente raad voorgesteld een deel van de win kels, namelijk dat deel waar de super markt z'n onderkomen had, een andere bestemming te geven. De raad steunde dit plan, waardoor het mogelijk werd een drietal appartementen te realiseren. De bouw van de appartementen is mo menteel in volle gang. Na de werkzaam heden zullen er drie luxe appartementen met elk een grote living, twee slaapka mers en een niet al te grote tuin, ge creëerd zijn. De verkoop van deze ap partementen is in handen van Make laardij Heiloo Van de Ridder aan de Kennemerstraatweg 129 te Heiloo (tel. 330332).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1