ZA TERDA G KONINGINNEDA G II Maak kennis met Hobby farm OUDERS! A^Strego POKtOBEUO S Unique Lions Club Heiloo schenkt bibliotheek 1.000 gulden FiïHjlE NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Net wat meer Mode glip /Mascotte een andere kijk op jonge mode ieder uur. present! CHARLSTON Kent u deze weg..? I A Makelaardij Heiloo- I Van de Ridder wijst' u de weg in Heiloo. 072-330332 m Joseph van Sclmgen Selection 1e etage winkelhof 't loo 20-22 heiloo monsieur 54e JAARGANG NO. 17 - 26 APRIL 1989 J* Oranje-festival winkelhof 't Loo Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. op 3 juni OPEN HOCKEY ZATERDAG bij de Terriers voor aile jongens en meisjes in Heiloo en omgeving vanaf 7 jaar ALVAST NOTEREN! OVERKERCK KRIJGT CHEQUE VAN ROTARACT 26-27-28-29 april GROTE KL0KKENSH0W in 't Loo, bij STREGO De mooiste tijd van uw leven, met een klok van Z ÉfNDUIlEMP J t T i 3 kado trends Advertenties en administratie Uitkij Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren 0Nj te bereiken onder nummer 072-330175 l \u/ Redactie-adressen: VA Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) f* j Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Aanstaande zaterdag, 29 april, wordt in het hele land Koningin nedag gevierd. Ook in Heiloo zijn er in verschillende wijken activiteiten. Hier onder een overzicht, voor zover de or ganisatoren hiervan melding maakten bij de redactie van de Uitkijkpost. Het is natuurlijk mogelijk dat ook elders nog het nodige te beleven is in onze gemeente. Boekenstein/Baetenburg De Oranje-commissie van Boekenstein en Baetenburg heeft voor zaterdag een programma opgesteld voor de kinderen tot en met 12 jaar. Om 9.30 start hier voor de kaartverkoop in het speeltuint- je. De kaarten voor het spelletjespro gramma kosten 1,50 per stuk. Om 10.00 uur gaat het vervolgens van start en om 12.00 uur wordt het feest beslo ten met een poppenkastvoorstelling. Ook dit jaar is er voor de kinderen weer een knutselopdracht. Het is de bedoe ling dat de speeltuin vrolijk versierd wordt met zelfgemaakte mutsen en pet ten (dus geen gekochte hoofddeksels), ledereen die een muts of pet inlevert krijgt een leuke verrassing. Om 11.00 gaat er op het voetpad tussen Boekenstein en Baetenburg een vrij markt van start. Wie dat leuk vindt en spulletjes te koop heeft kan op het voet pad een verkoopplekje kiezen. Met de spelletjes, de poppenkast en de vrijmarkt moet het toch weer een vrolij ke Koninginnedag worden in Boe kenstein en Baetenburg. Radboudschool Ook dit jaar wordt op de speelplaats van de Radboudschool aan de Breede- laan op Koninginnedag een vrijmarkt gehouden vanaf 10.00 uur. Behalve de kinderen van de school zelf is iedereen die spulletjes wil verkopen, muziek wil maken of lekkere eetwaren te koop aan biedt natuurlijk welkom. Het wordt een feest van en voor de kin deren, waar de ouderen natuurlijk ook kunnen kopen bij de stalletjes. Daar naast zijn er nog tal van activiteiten, zo als een button laten maken van je eigen tekening. De ouderraad van dé school is van 10.00-13.00 uur aanwezig als marktmeester. Voor informatie kan men bellen: 332530. Plan Oost Plan Oost wil er ook dit jaar een groot feest van maken op Koninginnedag. Het programma biedt voldoende vertier voor jong èn oud. Om 10.30 uur is er een optocht voor de kinderen met hun versierde fietsen door Plan Oost, voorafgegaan door een trompetterkorps. Vanaf 11.00 uur is er een kinderkermis, een vrijmarkt en mu ziek van harmonie-orkest Caecilia. Vanaf ongeveer 13.00 uur zal de Hei- looër groep The Porcupines, voor de helft afkomstig uit Plan Oost, een op treden verzorgen met muziek uit de ja ren '60: swingende feestklanken voor jong en oud op een hopelijk zonnige dag. Termijen De festiviteiten worden in Termijen aanstaande zaterdag gehouden op het plein achter de nummers 158 tot en met 190. Voor de kinderen tot en met 12 jaar is er een vrolijke kermis met o.a. vier op een rij, spijkerslaan, bord teke nen, spek happen, dartspel, ballon bla zen, koppen gooien en sjoelen. Daarnaast is er voor ieder een plaatsje op de vrijmarkt. Voorts kan men raden naar de naam van een pop en het aantal knikkers in een pot. Een ritje per pony is ook mogelijk. Om mee te kunnen doen kunnen de kin deren een pretkaart aanschaffen voor 2,00 (leden/donateurs). Deze zijn op 27 en 28 april te koop op de adressen Termijen 36 en 188. Niet-leden kunnen de kaart voor 2,50 kopen. Op zater dag is er op het feestterrein een kraamp je waar de kaarten te koop zijn. Het feestprogramma, dat op zaterdag tussen 13.00 en 15.00 uur plaatsvindt, is mede mogelijk gemaakt door de steun van een aantal plaatselijke middenstanders. BSC Heiloo Ook de honk- en softbalclub BSC Hei loo heeft een extra activiteit op Konin ginnedag. Zaterdagavond wordt er in de kantine op het veld in sportpark Het Vennewater namelijk een grote bingo gehouden. Vanaf 20.30 uur is men er welkom om mee te spelen en kans te maken op één van de vele beschikbare prijzen. Een echte uitschieter is wel de hoofdprijs: een lang weekend Parijs. Dat belooft veel spanning bij BSC Heiloo. Op het plein voor de Radboud school zal weer een grote rommel markt gehouden worden op Koninginnedag. Vondelschool Kom op Koninginnedag eens langs op de Vondelschool, waar op de speel plaats ook dit jaar door ouderraad en teamleden een vrijmarkt wordt georga niseerd. Het wordt een fantastisch feest, compleet met een draaiorgel en een goo chelaar. Er is een stand waar de prach tigste clowntjes worden geschminkt en natuurlijk zijn er stalletjes met hapjes en drankjes. Dit alles bij de Vondel school, Breedelaan 6, op 29 april van 10.00-12.00 uur. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN HEILOO - Op dinsdag 18 april gingen we met negen dames een rondje Heiloo fietsen. Ondanks de dreigende luchten en het minder gunstige weerbericht durfden we de tocht aan. Zoals gewoonlijk begonnen we de tocht bij garage Bleeker. Vandaar gingen we een stuk langs de Zeeweg om achter de woonheuvel het recreatiepark in te gaan en zo bij de Vennewatersweg uit te ko men. Linksaf de Vennewatersweg op en even verderop het Lijnbaantje in en daarna het Schipperslaantje en zo kwa men we op de Westerweg uit. De Westerweg langs en er hoogte van het Kapel het spoor over. WELFARE VERKOOPT IN 'T LOO HEILOO - Op vrijdag 28 april bent u van 9.30 tot 21.00 uur in de gelegen- Duizenden guldens aan prijzen. Dit jaar gaan de winkeliers van de win kelhof op uitbundige wijze koninginne dag vieren, dat wordt dit jaar op zater dag 29 april gevierd. Wat gaat er alle maal gebeuren? Om te beginnen zijn al le winkels (behalve Albert Heijn) tot 16.00 uur open. Vanaf 9.00 uur, tot aan die tijd, zullen er een aantal 'oranje ladies' rondlopen, die aan de bezoekers enveloppen zullen uitdelen, hiermee zullen de mooiste prij zen te winnen zijn. Het is een echt gratis prijzen festival, er worden voor duizenden guldens aan prijzen uitgedeeld die in waardebonnen worden uitgekeerd. Wie gaat er zater dag nou niet naar de winkelhof waar je dan tot 4 uur terecht kunt. heid, om bij de Welfare van het Rode Kruis afd. Heiloo, vervaardigde artike len te kopen. Wandelaars en volksdan sers wijzen we op het enorme assorti ment handgebreide sokken. Voor iede reen, die een kraamkadootje zoekt, is er keus genoeg. Alle dierenvrienden vin den er een leuk handgemaakt dier, van elk ras en soort is er slechts één. Wanneer u iets bij de Welfare koopt, helpt u mee, om veel mensen van een ge zellige middag te laten genieten. Uw geld wordt omgezet in materiaal, om nieuwe artikelen van te maken. Wij ho pen u allen te zien in 't Loo, op het pleintje bij Albert Heijn. OPENING MEIMAAND HEILOO - Zondag 30 april zal Mgr H.J.A. Bomers Bisschop van Haarlem 's avonds om 19.30 uur voorgaan in een Pontificale eucharistieviering in de Gro te Kapel van O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Een aantal Pastores van het De kenaat Alkmaar zullen meeconcelebre- ren. De Genadekapel of wel Kleine Ka pel is die avond to 21.30 uur open. DODENHERDENKING IN HEILOO OP 4 MEI 18.00 uur: Vlaggen halfstok. Vanaf dit tijdstip tot zonsondergang zullen van al le openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: Stille Tocht. Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat hoek Holleweg de stille tocht naar het monument ,De Man van Vught'. Wij nodigen iedereen uit aan deze stille tocht deel te nemen. 19.50 uur: Aankomst van de stille tocht bij het monument. De Harmonie Caeci lia zal toepasselijke muziek ten gehore De jeugd wordt bij de Hobbyfarm uitstekend begeleid, zoals hier door Paul de Boer, al vele jaren een vrijwilliger waarop men kan bouwen. HEILOO - Onze knutselclub heeft in de meimaand een leuk aanbod voor de ba- sisschooljeugd vanaf 6 jaar. Voor de kinderen, die nog geen lid zijn, maar dit misschien wel willen worden bestaat er in mei de kans om eens kennis te maken met onze club. Het kost slechts vijf gul den en dan mag je die maand elke week een keer komen. De tijden waarop je kunt komen zijn: brengen. Na het spelen van ,The Last Post' door de heer P. H. Tromp zal om 20.00 uur: twee minuten stilte in acht worden genomen. Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners na mens het College van Burgemeester en Wethouders een krans bij het monu ment worden gelegd. Het is de bedoe ling dat particulieren die bloemen bij het monument wensen te leggen, dit on middellijk na de kranslegging doen. 20.10 uur: Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het geza menlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo C_ Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- H Af H M A M n Holleweg 19 hogedrukontstopping I invi llVini^V^ Tel. 072-335085 dakbedekkingen. maandagavond 18.30-20.00 uur, woens dagmiddag 14.00-15.30 uur (voorname lijk voor de jongste kinderen), vrijdaga vond 19.00-20.30 uur en zaterdagoch tend 9.30-11.00 uur. Er is voldoende lei ding op de desbetreffende tijdens aan wezig. In de Hobbyfarm kun je van al les maken, van een auto van hout tot bloemen van papier; ook kun je leren emailleren, met gips werken, kleien, enz. Je zult begrijpen dat je dit niet in één maand allemaal kunt doen. Maar als je volgend seizoen lid wordt, dan krijg je iedere week de gelegenheid om je creatief uit te leven. Als je het leuk vindt bij ons kun je je alvast opge ven voor het volgende seizoen. Een sei zoen bij ons loopt van begin september tot eind mei en kost 57,50 voor een héél seizoen en 29,00 voor een half seizoen. Om ook ouderen kennis te laten maken met de hobbyfarm is er eind mei weer een tentoonstelling. Alle werkstukjes, die het afgelopen seizoen gemaakt zijn staan dan opgesteld. Ook die van de '5-gulden-leden' in mei. Hierbij willen we tevens mensen oproe pen, die een beetje creatief zijn en graag met kinderen willen werken, om ook eens te komen kijken de komende maand. Wie weet is het wel wat voor u, desnoods kunt u een paar keer mee draaien. Ook in het komende seizoen kunnen we leiding gebruiken, die op een vaste tijd wekelijks of om de veertien dagen de kinderen komt helpen. Leef tijd hoeft daarbij geen enkele rol te spe len. Van jong 13 jaar) tot oud is wel kom. Mensen met of zonder werk, die ervaring op willen doen kunnen we ook goed gebruiken. Tevens is er ook ruimte voor mensen, die een stageplaats zoeken, passend bij de opleiding. Naast een paar keer verga deren, vinden we het belangrijk dat de leiding de mogelijkheid krijgt zich een aantal technieken eigen te maken. Als er nog vragen zijn kunt u bellen naar: L. Portegies (337501) of T. Verberne (333724). De Hobbyfarm is te vinden in de voormalige huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg. Bij de Kapel de fiets neergezet en daar het kapelletje van binnen bekeken en rondgelopen. Toen weer op de fiets ver der gereden, nu richting Snelweg, daar zijn we via het viaduct overheen gegaan en toen via de parellelweg naar de Nij- enburgerweg gereden. De bollenvelden stonden schitterend in bloei. Op de hoek Nijenburgerweg/Straatweg kon een ieder, die dat wilde richting huis gaan, de rest ging rechtdoor naar de Westerweg/Kerkelaan en vandaar naar huis. Al met al een heerlijke fietstocht, die we geheel droog konden fietsen. Bijzondere avond De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afd. Heiloo, houdt op woens dag 26 april een bijeenkomst. De avond wordt verzorgd door het ééndags- bestuur. Mevrouw Mary Oost-de Boer is uitgenodigd een lezing te houden over het werk van de Stichting Hulp aan Ethipië met als onderwerp: Urkers leren Ethiopiers vissen. Hierbij worden dia's vertoond. Ook introducé(e)s zijn van harte wel kom, uiteraard tegen betaling van 2,50. Aanvang van de avond is 20.00 uur en zoals gewoonlijk in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. HEILOO - Tijdens de landelijke biblio theekdag afgelopen zaterdag werd een cheque van ƒ1000,00 overhandigd door enige leden van de Rotaract Alkmaar e.o. aan de heer Steenhuis, directeur van huize Overkerck. Het bedrag vormt een bijdrage voor een grootbeeld videocamera, die het bejaardentehuis Overkerck hoopt aan te schaffen. Dankzij dit systeem kunnen ook de minder mobielen de activiteiten in hun omgeving in hun eigen Woonkamer volgen. Rotaract Alkmaar e.o. is een jongere service-club met ideële doelstellingen, die binnenkort zijn officiële erkenning zal vieren. Bel voor inlichtingen over Rotaract 072-332762. AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'I LOO (op het plein tussen van Os en AH) JUWELIER Winkelhof 't Loo 6 - Heiloo. STYLED M ITALY HEERENWEG 174 HEILOO - GED. GRACHT 42 SCHAGEN ffli'OOOr Wc rrïrx** Vrijdag 21 april was het feest: de heer P. Oud vierde zijn 50e verjaardag. A l vanaf '46 is de heer Oud actief lid van Fo resters. Het is dus niet verwonder lijk dat er een sportief geklede Abraham bij hem in de tuin werd gezet. Behalve 14 jaar in het eerste team, verzorger en leider van dat team en trainer en coach van de afdeling handbal was hij ook bij de zaalvoet ballers actief. En dat is hij nog steeds: alweer vier jaar is hij coach van het eerste team, in welke tijd de ploeg driemaal promoveerde. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in de openbare bibliotheek van alles geor ganiseerd in het kader van de landelijke bibliotheekdag. Maar naast de activitei ten was er ook een officiële opening, die voor de bibliotheek vergezeld ging van een aangename verrassing: een donatie van de Lions Club Heiloo van 1.000 gulden, bestemd voor de aanschaf van grote-letter-boeken. De heer P.F. Volkers, jaarpresident van de Lionsclub Heiloo-Limmen-De Eg- monden vond het een grote eer om de landelijke bibliotheekdag in Heiloo te mogen openen. In zijn rede gaf hij kort aan wat de Lions Club doet en wil: zich dienstbaar maken voor de gemeen schap, dichtbij en veraf. Door middel van acties vergaart de club het geld, zo als door de verkoop van kaarten en kaarsen. De opbrengst van de laatste ac tie werd besteed aan een medisch pro ject in Sierra Leone, aan de restauratie van de Slotkapel in Egmond en aan de openbare bibliotheek. Met de keuze voor de extra aanschaf van grote-letter- boeken kon de heer Volkers zich geheel verenigen: meer ouderen in Heiloo in de nabije toekomst en daarnaast verplicht bezuinigen bij de bibliotheek. Dit 'ex traatje' was zeker welkom. Mevrouw A. Timmer, directeur van de Heilooër bibliotheek, bevestigde dit di rect. Zij wees naar de toenemende vraag naar het materiaal, zeker in de verzor gingshuizen waar de gemiddelde leeftijd steeds hoger wordt en waar de biblio theek aparte uitleenposten heeft. In haar toespraak ging mevrouw Tim mer ook nog in op de belangrijke rol van de bibliotheek in de huidige samen leving als educatief en informatief cen trum. Daarnaast besprak zij het thema van de bibliotheekdag, cultuur: een goed onderwerp, daar de bibliotheek een belangrijke rol vervult bij het bewa ren en overdragen van cultuur. Zij besloot met woorden van dank aan on dermeer het gemeentebestuur, het bibli- otheekbestuur, de medewerkers en de Lions Club. Hierna konden de activiteiten van start gaan. Er was van alles te doen, waaron der een playback-wedstrijd voor de jeugd. De prijswinnaars hiervan waren: Ellen van Duivenbooden als Tiffany werd eerste, Helène Bakker legde als Whitney Houston beslag op de tweede prijs en Marieke Tulp en Astrid van En- gen werden als het duo Lee Towers- Anita Meyer derde. Maedalenenstraat 22, Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam Kennemerstraatweg 129, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1