Nieuws vuur 55plussers Beste foto 's HAF-leden Spasmodique bij JC Buk Buk toenementenagefMta Verenigingsagenda Agenda Akershot Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zuilen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 26 APRIL 1989 HEILOO - We naderen alweer het einde van het clubseizoen en dat betekent, dat de foto van het jaar uitgekozen moet worden. Op de clubavond van dinsdag 18 april in het Open Huis werden door de leden meegebrachte foto's zorgvul dig door een ieder bekeken. Eenvoudig was de keuze niet, omdat er veel ver schillende genre's waren, zoals land schappen, stilleven en portretten, maar ook architectuur. De meerderheid was in zwart-wit, een enkele, in kleur. Nadat elk lid anoniem punten aan de zijns inziens beste foto's had toegekend en op een briefje had ingeleverd, begon de heer C. Wester met het bespreken van de foto's. Daaruit kwam weer dui delijk naar voren, hoe belangrijk het is, om voor het maken van een opname heel goed en kritisch door de zoeker te kijken en zich af te vragen wat het on derwerp van de foto moet worden. Vaak blijkt men te veel op een foto te zetten, de lens is gulzig. Het isoleren van het onderwerp en dan goed in het beeldvak plaatsen is het re cept, maar blijkbaar niet eenvoudig in praktijk te.brengen. Daarnaast kan in de donkere kamer de kwaliteit van de foto ook nog in belangrijke mate beïn vloed worden via kunstgrepen bij de be lichting en bij het vergroten. Het bleek de heer Wester wel toevertrouwd om al deze aspecten aan de hand van de te bespreken foto's op een leerzame wijze uit de doeken te doen. Daarna werd de balans van de punten- beoordeling opgemaakt. Twee foto's scoorden een gelijk puntenaantal. Het waren beide zwart-wit, vergrotingen. Eén van mevr. A. Brinkhorst, een fraaie architectuur foto, de andere een prach tige landschapfoto van de heer F. Huij- zer. Beide-winnaars oogstten een waar derend applaus van de zaal. Evenals trouwens de heer Wester voor zijn leer zame kritiek. Het landschap waarmee de heer F. Huijzer heel hoog scoorde. LEZING OVER DEMENTIE HEILOO - Donderdag 27 april zal in gebouw 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo van 14.00 uur tot 16.00 uur een lezing over dementie worden gehouden door de Alzhei mer Stichting. Spreker is mevrouw Y. Jorissen-de Jong; verpleeghui sarts uit Amsterdam, die zal spre ken over dementie in 't algemeen en het omgaan met dementerenden. De entreeprijs bedraagt 2,50. EXPOSITIE OP KONINGINNEDAG HEILOO - Zaterdag 29 april orga niseren de leden van de teken- en schilderclub voor 50-plussers, de bloemschikcursus en de calligra- feercursisten, gezamenlijk een ex positie van eigen werk in het Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo. Tijdens deze tentoonstelling vinden er verschillende demonstraties plaats, onder andere van bloemschikken. De zaal is open van 10.30 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Fraaie architectuur, vastgelegd door mevrouw A. Brinkhorst. OUDEREN WILLEN GELIJKVLOERS WONEN HEILOO - Uit de woonwensen van ouderen, die op zijn spreekuur ko men, trekt wethouder Dekker de voorzichtige conclusie dat de meesten niet kleiner willen wonen. Ze willen een grote kamer om hun spulletjes neer te zetten, een eigen slaapkamer, een logeerkamer voor de kinderen en een hobby-ruimte. 'Eigenlijk willen ze niet kleiner wo nen, maar alles gelijkvloers heb ben', zegt wethouder Dekker. En dat betekent met de huidige grond prijzen, dat er huurwoningen zou den moeten komen van zo'n 1200 tot 1500 gulden per maand. Die huurwoningen zijn er in Heiloo niet. De wethouder, die verant woordelijk is voor de huisvesting, hoopt dat de discussie over de raamnota ouderenbeleid meer in zicht in de woonwensen van de ou deren in Heiloo zal geven. In Heiloo woont tachtig procent van de bevolking in een koophuis. Het is aantrekkelijk om op latere leeftijd zo'n huis te'verkopen.' Mét het geld, dat je HaaVdoor krijgt, kun je leuke dingen doetl. Maatf'Tïéf pfÓ- bleem is in onze gemeente om een huurwoning te bemachtigen. Het aantal woningen, dat Heiloo in de sociale woningbouw van de rijkso verheid toegewezen krijgt, is drastisch gedaald. 'Aanvankelijk mochten we dit jaar tien tot vijftien van die woningen bouwen. We heb ben toen gekozen voor de bouw van aanleunwoningen bij het verzor gingshuis 'De Loet'. Later kwamen en nog veertig woningen bij. Daar mee willen we iets voor jongeren huisvesting doen', aldus de heer Dekker. Heiloo telt 900 tot 1.000 woning zoekenden, van wie tweederde al leenstaand is. Zij moeten rekenen op een wachttijd van drie tot vier jaar, voordat er een woning be schikbaar komt. Voor 'stelletjes' is dat zelfs vijf jaar. Wethouder Dek ker voorziet niet, dat in deze toestand spoedig verbetering komt. Anders oud worden 'Mijn grootmoeder heb ik alleen in het zwart gekend; tegenwoordig gaan de oma's in een short'. Met die vergelijking maakt de heer Dekker duidelijk, dat de ouderen veel ge zonder aan hun laatste levensfase beginnen dan vorige generaties. Toch zijn er ook in onze maat schappij mensen met een handicap. Wethouder Dekker wijst op de mo gelijkheden voor deze mensen om met behulp van aanpassingsregelin gen toch in de eigen omgeving te blijven wonen. 'Op dit ogenblik hebben we -los van de verzorgingshuizen- ruim zestig aanvragen bij het ministerie lopen om subsidie voor één of andere aan passing in een woning', aldus we thouder Dekker. Hij noemt ook de aandacht, die de raamnota oude renbeleid daaraan besteedt. Want - zo staat er- de huisvesting dient mo gelijkheden te bieden zelfstandig te kunnen blijven wonen. Als voor beelden worden gegeven nieuw bouw, concentratie van ouderen woningen en alternatieve woonvor men, aanpasbaar woningen en aanleunwoningen. 'Ongeacht of men in een huur- of koopwoning zit, als het echt niet meer kan, dan komt men op een wachtlijst. Eind 1988 stonden er twaalf ouderen op de urgentielijst voor een bejaardenwoning. Hun li chamelijke toestand is zodanig, ddt Itei 'éëf^f^èlTötbén' 'ffroeleiV wot- f den. Dan hebben we ook nog veer- fig jYijndër' ürgéritè~gévallen op een tweede wachtlijst staan', zegt we thouder Dekker. 25 JAAR TAXI ZWART HEILOO - Op 1 mei is het precies 25 jaar geleden, dat het bekende taxibe drijf P.L. Zwart bv werd opgericht. Eerst nog als aanvulling op het garage bedrijf P.L. Zwart nv, maar al spoedig opererend als een zelfstandig bedrijf. Begonnen werd met één taxi in Egmond aan Zee, daarna werd het taxibedrijf Overmars uit Heiloo eraan toegevoegd, onmiddellijk gevolgd door e^n taxibe drijf uit Egmond Binnen en Egmond aan Zee. Onder de energieke leiding van de toenmalige eigenaar/directeur de heer P.L. Zwart werden tal van zaken aangepakt. Ooit begonnen in 1964 met één taxi, nu een bedrijf dat aan ca 25 mensen werk biedt met 14 taxi's. Bij gebrek aan opvolging besloot de heer P.L. Zwart 3 jaar geleden Taxi Zwart over te doen aan de regionaal be kende holding Martin Schilder bv, be kend als autobedrijf, busbedrijf, reisbu reau en autoverhuurbedrijf. Voor Schil der bv was dit taxibedrijf een welkome aanvulling op het bestaande diensten pakket. De heer P.L. Zwart werd ge vraagd Taxi Zwart onder zijn leiding en dezelfde naam verder uit te breiden en te leiden. Dat zo'n 25 jarig bestaan niet onge merkt voorbij mag gaan, zal duidelijk zijn. Vanaf 1 mei zal gedurende enige weken aan passagiers een attentie wor den aangeboden. Om het geheel een feestelijk tintje te geven, zal de heer P.L. Zwart op 1 mei een receptie wor den aangeboden in Motel Heiloo, van 17.00-19.00 uur. Ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid nemen om de heer P.L. Zwart en zijn vrouw de hand te drukken ter gelegenheid van dit feeste lijk gebeuren. OOK HSV 6 KAMPIOEN? HEILOO - Met een duidelijke overwin ning van 0-4 op Alcmaria is het vijfde elftal van de H.S.V. senioren zondag kampioen geworden. Een indrukwek kende ongeslagen lijst ging aan dit feest vooraf. Of het zesde elftal óók in dit sei zoen de kampioensvlag kan hijsen wordt aanstaande zondag om 10.00 uur op het Flamingo-terrein in Alkmaar beslist. Belangstelling voor deze wedstrijd wordt op prijs gesteld. Voor het 4e H.S.V. zaalvoetbalteam duiken we woensdag weer de sporthal in Heiloo in. Na de spannende wedstrijd van vorige week waarin al het kampi oenschap behaald had kunnen worden maar door verlies met 5-6 werd uit gesteld, komt woensdag (26 april) de herkansing om 19.35 uur. Voor de meeste elftallen betekent het nog één keer aantreden in dit seizoen. Een seizoen dat na het grote succes van vorig jaar weer zal worden afgesloten met een feest-barbecue avond op 20 mei rondom het clubhuis. Loterij: nog niet afgehaalde prijzen van de fancy-fair kunnen worden verkregen bij mevr. Scholen, Kerkakkers la, na tel. afspraak (333160). OPEN HOCKEY ZATERDAG VOOR DE JEUGD BIJ DE TERRIERS HEILOO - Zaterdag 3 juni houdt de hockeyvereniging De Terriers in Heiloo een open dag voor de jeugd vanaf 7 jaar in Heiloo en omgeving. Van 10.00 tot 13.00 uur wordt de jeugd in de gelegen heid gesteld om zelf de hockey-sport te beoefenen. De vereniging stelt prachtige hockey-sticks beschikbaar! Bovendien mogen alle nieuwelingen met de Terriers-jongste-jeugdleden nog eens drie woensdagen mee trainen. Als je overweegt om aan sport te gaan doen, maar nog niet weet welke, is dit een unieke kans om bewust voor een (hockey-)sport te kiezen. Je ouders mo gen natuurlijk meekomen. Het hockey- seizoen loopt van eind augustus tot half mei. Gedurende de maanden december en januari is er een winterstop. Er wordt dan ook wel zaal-hockey gespeeld. Eenmaal in de week wordt er een uur getraind. Voor de jongste jeugd is dat op woensdagmiddag. Tijdens de trai ningen leer je de basisvaardigheden van het hockeyspel. Je oefent met je leef tijdsgenoten en onder leiding van ge kwalificeerde trainers. De trainingen zijn erg gezellig. De jeugd kijkt daar steeds naar uit! Op de zaterdagmorgen worden er wedstrijden gespeeld in competitiever band. Dan speel je ook wedstrijden -in andere plaatsen. Er wordt deelgenomen aan toernooien van je eigen club en van andere clubs. Een paar keer in het sei zoen zijn er gezellige feestjes. De hockey-jeugd wordt goed opgevoed bij De Terriers. Ieder team wordt bege leid door een coach. Het is gezond om een (hockey-)sport in de buitenlucht te beoefenen! De Terriers beschikt over een modern en goed ingericht clubhuis. De ligging is prachtig. Een kunstgras veld, een half verhard veld en vier gras velden garanderen veel hockey- speelgenot. Eén veld heeft verlichting. Het is gezellig hockeyen bij de Terriers aan het Zevenhuizen 50 te Heiloo. (naast de sporthal). Advies: kom naar de open hockey zaterdag; het wordt net als andere jaren ongedwongen gezellig! Voor meer informatie: mevr. W.H.M. de Haan, tel. 334353. LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Uitslag wedvlucht Roosen daal op 15 april. Er woei een westen wind. Er waren 298 duiven in koers. De uitslag: Comb. Molenaar Mee 18, 1-20-21-24-35-40-43. Adrichem- Kaandorp Mee 20, 2-4-5-6-12-14-19-22-50-54. N. de Haan Mee 49, 3-1Q-17-25-28-30-37-41-45. Bruin-Wittebrood Mee 11, 7. Ed Maat Mee 11, 8-18-53-56. Th. v.d. Berg, Mee 25, 9-15-16-36-39-42-46-52-57. Lases H.J. Mee 17, 11-13-23-26-31-38-48. J.P. Pepping Mee 12, 27-55. G. Schou ten Mee 20, 29-32-51. K. v. Schooten Mee 4, 33-34. Comb. Bakker-Dirkson Mee 25, 44-49-58 P. Bakker Mee 20, 47. F. Kaandorp Mee 13, 59. KAMPIOENSCHAP VOETBAL HEILOOER BASISSCHOLEN HEILOO - Afgelopen vrijdag 21 april vonden op de velden van HSV de voor rondes van de schoolvoetbalkampioen- schappen plaats. Ondanks het matige weer hadden toch al vele supporters en ouders hun weg gevonden naar het com plex van HSV. Hun belangstelling werd ruimschoots beloond door het attractie ve spel van de twee honderd vijftig spe lers en speelsters. Dertig wedstrijden waren ervoor nodig om uit te maken wie er de komende vrijdag in de finalepoule (eredivisie) speelt en wie er verder spelen in de verliezersronde (eerste divisie). De jongens streden in drie poules. De tweede bovenste van elke poule gaan verder in de eredivisie, terwijl de num mers 3 en 4 verder spelen in de eerste di visie. Bij de jongens viel het leuke spel van de Willibrord op. Deze ploeg plaatste zich dan ook samen met de Vondelschool voor de finale. In poule B liet de Duif duidelijk zien ook te kunnen voetballen. Ze wonnen al hun poule wedstrijden en plaatsten zich samen met de Hofdijk voor de finale. In de laatste poule werd het een spannend gevecht tussen de Radboud en de Maria Lidwi- na. Onderling eindigde de strijd on beslist 1-1. Maar omdat de Maria Lid- wina onderweg een puntje liet liggen, werd de Radboud poulew innaar en ein digde de Maria Lidwina als tweede; bei de zijn geplaatst voor de finale. De finale-poules zien er nu als volgt uit: Willibrord-Hofdijk-Radboud, poule AA, de Duif-Vondel-MAria Lidwina poule BB. Tenslotte strijden de teams van de Benedictus-Zeskant-Rehoboth- Nieuwe Hoeve-Freinet en Hasebroek verder in de eerste divisie. Ook de meisjes streden om de punten. Verschillende teams lieten duidelijk blij ken prima te kunnen voetballen. Na de poulewedstrijden plaatsten zich de Duif, Zeskant, Vondel en Willibrord voor de halve finale. In deze halve fina les komt De Duif uit tegen de Zeskant en de Vondel tegen de Willibrord'. Wie uiteindelijk de winnaar zal zijn valt met geen mogelijkheid te voospellen, daar voor is het krachtsverschil tussen vooral de Zeskant, Willibrord en de Vondel te gering. De andere meisjesteams strijden verder in de Eerstei Divisie. Op vrijdag 28 april vinden de finales plaats, opnieuw op de velden van HSV en beginnen om 17.00 uur en zijn rond 20.30 uur beëindigd. BIJZONDERE BIJSTAND HEILOO - Begin april heeft u kun nen lezen dat staatssecretaris de Graaf afziet van een bezuiniging van 25 miljoen gulden op de bijzon dere bijstand. Van deze bijzondere bijstand mogen gemeenten aan bijstandsgerechtigheden, die in fi nanciële moeilijkheden zijn ge raakt, toeslagen geven. In het SVB (Soc. Verz. Bank) nieuws van maart staat daarover heel wat meer. De gewone bestaans kosten waar iedereen mee te maken heeft zoals voeding, huisvesting, kleding en huisraad moeten uit de AOW en AWW (bij een volledig pensioen) betaald kunnen worden. Noodzakelijke extra uitgaven om medische redenen bijv. voorzienin gen zoals brillen, kunstgebitten, ex tra voeding of diëten, extra stook kosten bij ziekte of eigen bijdragen voor gezinsverzorging kunnen u in financiële moeilijkheden brengen. Indien deze noodzakelijke uitgaven niet uit het eigen inkomen kunnen worden betaald en nergens anders vergoed worden bijv. het zieken fonds of ziektekostenverzekeraar - dan kunt u daarvoor bijzondere bijstand aanvragen bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente. Dat kan ook als u naast AOW/AWW nog geringe andere inkomsten heeft. De gemeente berekent eerst uw fi nanciële draagkracht om na te gaan of u die bijzondere kosten soms zelf kunt betalen. De gemeente kijkt daarbij ook naar eigen vermogen dat u niet helemaal hoeft op te ma ken voordat u in aanmerking komt voor bijzondere bijstand. De vrije bedragen zijn 15.800,- (gezin) en 7.900,- (alleenstaande). Wat u hierboven bezit moet worden ge bruikt om de noodzakelijke ,extra uitgaven te betalen. Er wordt geen bijzondere bijstand gegeven voor kosten die lager zijn dan 171,- per jaar. Heeft u in een kalenderjaar verschillende bijzon dere uitgaven, dan worden de kosten daarvan bij elkaar opgeteld. Voor het meerdere (boven 171) kan bijzondere bijstand worden gegeven. HEILOO - De Rotterdamse formatie Spasmodique werd in 1981 opgericht en heeft zich ontwikkeld tot een band met muziek, die 'nieuwe underground' ge noemd kan worden, heftige muziek als tegenwicht tegen de disco-rage. Ze wor den in één adem genoemd met Ivy THE JEFFREY WINDER EXPIREMENT IN DE BUK HEILOO - De laatste vrijdag van de maand en het wordt een leuke! In het café van Buk Buk treedt voor u op The Jeffrey Winder expirement. De bandle den, Jeff Winder, Erwin Agasi en Mark Koenders, beloven er een swingende avond van te maken. De jongens hebben zich laten beïnvloe den door muziek van de eind jaren '60. We gaan dus vrijdag zo'n 20 jaar terug in de tijd, wat natuurlijk niet wil zeggen dat we alleen maar oude rockers ver wachten, ook de jongeren die de 'flower-power-beweging' niet bewust hebben meegemaakt zijn welkom. Er worden nummers gespeeld van o.a. Jimi Hendrix, The Cream en Led Zep pelin. Door de eigentijdse stijl van het drietal echter, zal er een duidelijke tach tiger jaren sond door klinken. Vrijdag 28 april, in de Buk waar dit alles om 22.00 uur begint en de entree 5,00// 4,00 is. PORCUPINE-PRAAT HEILOO - Als alles en dan met name het weer natuurlijk even meezit is aan staande zaterdagmiddag 29 april het tweede openlucht concert van The Por cupines een feit. Het kleine Woodstock op een particulier tuinfeest in juni vorig jaar krijgt dan z'n vervolg. Het een en ander gaat zich afspelen in Plan-Oost en wel in het Oosthonk aan de Laan van Zeeman vanaf een uur of half een. Bij slecht weer wordt er binnen gespeeld, wat betekent dat het optreden onder alle omstandigheden doorgang zal vinden. Het Koninginnedag-feestje van The Porcupines.staat niet op zichzelf. Het is in feite de voortzetting van de Oranje- vienAg'Hie 's ochtends al ingezet wordt met onder andere een optocht van kin deren op versierde fietsen, kinderspel letjes, een rommelmarkt en pony rijden. Deze zeer kindgerichte aktiviteiten wor den aldus aangevuld met een extraatje voor de volwassenen, waar de kinderen echter zeker van mee kunnen genieten. Het afgelopen jaar is namelijk gebleken dat jong en oud letterlijk en figuurlijk uit de voeten kunnen met The Porcupines. Al met al belooft het een prima familie happening te worden in en rond het Oosthonk komende zaterdag. In eerste instantie is het geheel georganiseerd ten behoeve van de bewoners van plan Oost, maar iedere andere Heilooënaar is vanzelfsprekend welkom om eens een kijkje aan de andere kant van de Kenne- merstraat te komen nemen. Wellicht maakt de medewerking van The Porcu pines de oversteek wat aantrekkelijker. FCC DE BOSCROSSERS HEILOO - Hoewel het vanzelfsprekend is dat binnen de vereniging veel aan dacht besteed wordt aan de organisatie van de wedstrijd in het kader van het Nationale Kampioenschap op 4 juni, staan ook de andere verenigingsactivi teiten niet stil. Zo werd zondag door een aantal van onze leden aan een Grand National in Bovenkarspel deelgenomen. Zo'n Grand National is een grote wedstrijd, waaraan rijders en rijdsters (het moet maar weer eens gezegd wor den: ook voor meisjes is fietscross een sport met een uitdaging) uit het hele land deelnemen. De resultaten, welke onze leden in hun klasse daar boekten waren: Roberto Constantin 5e; Frank Levering 2e; Brenbda de Boer 2e; Karin Natzijl 3e; Tim Suijkerbuijk le; Rick de Waard 2e; Jaap Kwakkel 2ee; Danil Roos 5e; Bob Suijkerbuijk 6e; Joeri Beukeveld 3e; Klaas Katuin 4e; Peter Hoogland 6e en Ronald Visser 84. Voor de komende tijd staan op onze crossbaan nog de volgende aktiviteiten te wachten: 4 mei een regio-wedstrijd, 10 mei de derde wedstrijd om de Supej Recreantenbokaal van de Boscrossers, 24 mei de vierde en tevens laatste wedstrijd in die reeks, 27 mei een onder linge wedstrijd (interclub) en dan tenslotte 4 juni de wedstrijd om het Na tionale Kampioenschap. Wij nodigen u gaarne uit om op een van deze dagen eens langs te komen om met eigen ogen te constateren dat fietscross een volwaardige sport is, waarbij tech nische vaardigheid en conditie een be langrijke rol spelen. Ons adres is de Boscrossers, sportpark het, Vennewater, Heiloo (de borden op het sportpark ver wijzen u vanzelf) of voor meer informa tie mw. Els de Groot, Heerenweg 99 te Heiloo, tel. 334661. H.S.V. TENNIS HEILOO - De competitie begint bij H.S.V. tennis een steeds belangrijker plaats binnen de vereniging in te nemen. Dit jaar doen meer dan 150 mensen mee aan dit 8 weken durende gebeuren., Op vallend is dat vooral het sociale aspect een belangrijke plaats inneemt, voor, tijdens en na de wedstrijden. Vooral de dames hebben massaal inge schreven. Deze damescompetitie speelt zich voor een groot gedeelte door de weeks af. De jeugd t/m 12 jaar tennist hun wedstrijden op woensdagmiddag. H.S.V. tennis kan nog wat jeugdleden inschrijven, misschien wel een leuk idee om met uw kind(eren) ons H.S.V.- sportpark op een woensdagmiddag te bezoeken zodat ze kunnen kennis ma ken met tennis en het plezierige H.S.V.-sfeertje. Uitslagen H.S.V. Tennis: heren: de Gouw" 2 H.S.V. 2 2-4; H.S.V. 3-K.Z.T. V.3 5-1. Heren dubbel: H.S.V. 3 Alkmaar 12 4-0; H.S.V. 5-H-H. Waard 12 4-2. Heren 35+ H.S.V.- Commandeurs 4-2. Dames: K.L.T.V. 1-H.S.V. 1 3-3; H.S.V. 2-de Kaag 3 2-4. Dames dubbel: St. Pancras 2-H.S.V. 2 1-3; Limmen 3-H.S.V. 3 0-4. Jeugd: Koedijkl-H.S.v. 8-4; H.S.V. 2-St. Pancras2 2-10. Juniorert gem. H.S.V. 1-Alkmaar 2 2-4. Green, Kiem en De Div: het puikje van de Nederrock. s De pers verhaalt enthousiast over de groep: 'Spasmodique met een zanger waarbij de stembanden doorlopen tot aan het middenrif' en in een Belgisch blad: 'Oech! Nederland zendt zijn zwaarste muzikale zonen uit'. Onder de naam Spasmodique verscheen al een mini-elpee toch verrekte kort duren'. Op de opvolger From the Cellar of Ro ses spelen ze ingetogener er staat zelfs een ballade op. In het eerste kwartaal van 1989 is de nieuwe elpee verschijnen onder de titel 'North'. Naar aanleiding daarvan doet de band een zéér bijzondere promotie- toer die ook langs de zaal van Buk Buk zal komen op zaterdag 29 april. Aan vang 22.00 uur. Entree 8,00// 7,00. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingél- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt van de WAO-AAW Belangenvereniging Zaterdag 13 mei (Luilak-nacht): rom melmarkt van de WAO-AAW Belan genvereniging Heiloo van 05.00-12.00 uur op het parkeerterrein van winkel centrum Het Hoekstuk. Heeft u nog spullen beschikbaar voor deze markt? U kunt ze op maandag tussen 9.00-12.00 uur brengen bij 't Trefpunt tijdens de soos-ochtend van de vereniging. Is het vervoer een probleem, bel dan 331840, 334861 of 334944, en de spulletjes wor den bij u opgehaald. Rommelmarkt Rehobothschool Zaterdag 27 mei: rommelmarkt, thee tuin en verloting van 10.00-15.00 uur bij de Rehobothschool, Holleweg 98. Heeft u nog bruikbare spullen en wilt u die kwijt? Bel 338272 en we komen het graag bij u ophalen. WISSELENDE RESULTATEN TV HET VENNEWATER HEILOO - De afgelopen twee seizoenen was de opmars niet te stuiten: het ge mengde zondagteam van tennisvereni ging Het Vennewater won de ene partij na de andere. Dit jaar gaat het voorals nog anders. Gepromoveerd naar de 2e klasse, heeft het team van aanvoerder Ruud van Toornburg al twee nederla gen te pakken. Zondag was Langedijk net te sterk: 3-5. Vennewater 2 o.l.v. Bram Mey deed het beter, Schoorl 2 werd thuis met 6-2 geklopt. Opmerkelijk was de tweede overwin ning van het 35 plus-team. Tegen Mon- nickendam werd het 6-0. En omdat Wil lem Oude Essink Nijhuis c.s. vorige week al met 5-1 wonnen, begint in de achterhoofden al iets binnen te sluipen dat met 't kampioenschap te maken heeft. Een paar andere zondag-uitslagen: in de 6e klasse heren won Vennewater 3 van aanvoerder Ton Sikkens met 5-1 van Oudorp 1Bij de junioren verloren de thuisspelende teams 2 en 4 allebei. In de zaterdagcompetitie heren ging het goed met Vennewater 1. Ondanks een blessure van Piet Kaandorp bleef de winst tegen Schagen ruim: 4-2. Met de zelfde cijfers won het vierde team van Neck, en dat in een uitwedstrijd. Na de 6-0 zege vorige keer hebben Cor van Et- ten en zijn mannen dus nog kans op het kampioenschap. Trudy Tervoort leidde haar gemengde Vennewater 2 naar een 3-2 overwinning op Langedijk 1. De Vennewater-dames die uitkomen in de districtscompetitie behalen wisselen de resultate. Het eerste van Ineke Mak versloeg in een uitwedstrijd Swaegh met niet minder dan 1-5. Het tweede team daarentegen verloor met 2-4 van Pan cras 1maar dat had ook te maken met twee blessures. Daardoor moesten 2 partijen gewonnen worden gegeven. Enkele uitslagen uit de dameskring- competitie Vennewater 2 - Zeswielen 1 2-2, Egmond 3 - Vennewater 4 4-0; Ven newater 7 - Oudorp 3 4-0; Vennewater 10 - Oudorp 10 3-1; Zeswielen 12 - Ven newater 13 0-4., Zaterdag wordt er in verband met de viering van koninginnedag geen volledi ge competitieronde afgewerkt, de week erna zijn het gehele weekends op het tennispark van het Vennewater span nende wedstrijden te zien. Openbare Bibliotheek De openbare bibliotheek aan het Male- voort en de uitleenpunten in 't Tref punt, De Loet en Overkerck zijn van za terdag 29 april tot en met zaterdag 6 mei gesloten. Expositie HAF Tot 1 mei exposeren acht leden van de HAF met kleuren en zwart-wit foto's in de foyer van het Open Huis. ïe bezich tigen tijdens de openingsuren. Rolstoelbus naar Breezand Van 29 april tot en met 3 mei is het voor rolstoelgebruikers mogelijk om met de rolstoelbus Heiloo een bezoek te bren gen aan de mozaieken in Breezand. In lichtingen: 331902. Plattelandsvrouwen Woensdag 26 april: Marij Oost-de Boer houdt eeb lezing over de stichting 'Hulp aan Ethiopië', aanvang 20.00 uur in de zaal van de geref. kerk. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 mei: laatste klaverjasdrive van dit seizoen, aanvang 20.00 uur in 't oosthonk. Entree leden 2,00, niet*- leden 3,00. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 1 mei: Helene Kolkmeyer ver telt over de panfluit: geschiedenis, wer king, etcetera. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Maandag 15 mei: Wil van Kleef ver zorgt een creatieve avond: hoe maak je van een klerenhanger een pronkjuweel. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: tel. 02205-2216. VV Limmen Programma zondag 30 april: SEW 1 - Limmen 1 (14.00 uur) en Limmen 3 - Kolping Boys 5 (14.30 uur). Poppentheater Dibbes In de maand mei er voorstellingen op 3, 10, 13, 17, 20, 27 en 31 mei. De aanvang is om 14.00 uur. Zaterdag 20 mei tevens jeugdfilm: 'De Rode Kous', aanvang 19.00 uur. Entree 4,50. Inlichtingen en reservering: tel. 02513-13447. Pop pentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4