Net wat meerMode 30, 40 en 50% KORTING Kunsttweedaagse in winkelhof 't Loo A.J. VOS voor een frisse wind... CHARLSTON NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN W.M. van Hecke neemt afscheid Het Kasteel van Egmond expositie in Oude Pastorij De Kinderjury van Heiloo gaf haar voorkeur prijs van Overkerck Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 een andere kijk op jonge sportieve mode met Joseph v;ui Schaden Selection le etage DAVID'S HOF Tot VADERDAG 18 juni 1989 VERBOUWINGSUITVERKOOP Winkelhof 't Loo 20-22 Heiloo Kantoorvakhandel De Schrijverij Stationscentrum, Heerenweg 140, Heiloo, tel. 072-334955. VAN 18 TOT 25 JUNI GESLOTEN MEER GELD VOOR HET NOORDHOLLANDS LANDSCHAP ZIE PAGINA LIMMEN Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00-uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. kado trends Zomervakantie activiteiten Kortingen van 10-30% en op alle NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN 10% korting. 54e JAARGANG NO. 24 - 14 JUNI 1989 Timmerdorp 89 JvS HEILOO - Evenals in de afgelopen ja ren wordt ook tijdens de aanstaande zo mervakantie weer een aantal activiteiten georganiseerd voor de jeugd tot 12 jaar. De gemeente Heiloo heeft voor deze zomervakantie-activiteiten een budget uitgetrokken. Een groep vrijwilligers zorgt voor de uitvoering van het pro gramma. In de afgelopen maanden zijn alle activiteiten al voorbereid. Een com pleet overzicht hiervan, met de kosten van deelname, de aanvangsttijden, de terreinen, etcetera, staat in het handige boekje, dat de komende weken op de basisscholen van Heiloo wordt uitgedeeld. In het kort hier alvast het programma: maandag 24 juli: creatieve dag in het Brunogebouw; woensdag 26 juli: atletiekdag op de Trias-baan; vrijdag 28 juli: waterspektakel in zwembad 't Baafje; maandag 31 juli: spelletjesdag in de gymzaal aan De Driestal; woensdag 2 augustus: wandel- sponsortocht ten bate van de Speel-o- theek Heiloo, vertrek vanaf het Brunogebouw; vrijdag 4 augustus: fitspektakel op de HBV-velden; dinsdag 8 augustus: peanutbal bij BSC Heiloo; vrijdag 11 augustus: theaterdag in het Brunogebouw: 's ochtends en 's mid dags wordt er een toneelstuk ingestu deerd, dat aan het einde van de middag wordt opgevoerd. Bij slecht weer hebben de organisatoren een alternatief programma voorbereid. Als je wilt meedoen aan een van de ge noemde activiteiten, maak dan gebruik van het opgaveformulier in het boekje dat je binnenkort op school ontvangt. Niet vergeten om het op tijd in te leveren. De maquette van het Slot op den Hoef van Kees Koopman. DE SCHRIJVERIJ ..GA AT WEEKJE DICHT HEILOO - Van 19 tot en met 24 juni zal De Schrijverij aan de Heerenweg dicht zijn i.v.m. verbouwingswerkzaamheden en een opknapbeurt van de zaak. Daar na zal iedereen weer graag tot uw dienst zijn. NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 18 juni houdt het Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN) afd. Nrd. Kennemerland, haar maandelijkse rondleiding voor be langstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt anderhalf uur en be gint om 11.00 uur vanaf de Kattenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos) en wordt gehouden onder leiding van ervaren natuurgidsen. Voor extra infor matie kan men 072-331588 bellen. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Zoals elk jaar zal er ook nu weer een kunstmarkt in de Winkelhof 't Loo worden gehouden, t.w. op vrijdag 16 en zaterdag 17 juni. Men is er weer in geslaagd een groot aantal nieuwe kunstenaars voor deze markt te interes- sere, zoals Jeanette Mlekuz met aqua rellen, Cees Termes die zich door de zee en de scheepvaart laat inspireren en dit in olieverf vastlegt. Het duo Quax en Groeneveld toont schilderijen in romantische stijl en er zijn mooie handgemaakte poppen van Annet van der Berg. Ook uit Heiloo en omgeving zijn weer een paar bekende gezichten te zien. Zo'n twintig kunste naars zullen met hun werk in 't Loo te zien zijn op deze kunstmanifestatie die elk jaar zo veel bezoekers trekt. Een aquarel van Jeanette Mlekuz. m Makelaar Taxateur o.g. $potheVkeRnKOOP IBffl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Invm' Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES I HEILOO - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland staan in beginsel posi tief tegenover een verzoek van de Stich ting Noordhollands Landschap om de jaarlijkse provinciale bijdrage te verho gen. De bijdrage wordt verleend voor beheer en exploitatie van haar natuur terreinen. De stichting heeft gevraagd om verhoging van de bijdrage met een bedrag oplopend van 300.000,00 in 1990 tot 500.000,00 in 1992. De stichting heeft het verzoek gedaan i.v.m. de gestegen kosten van exploita tie en beheer die het gevolg zijn van de uitbreiding van het terreinbezit en de stijging van personeelskosten. Zo zal de stichting dit jaar nog terreinen verwer ven in het gebied van de ruilverkavelin gen in West-Friesland (de Gouw) en Waterland en in de ruilverkavelingen Uitgeest, Limmen/Heiloo en de Ei landspolder. Bovendien wil de stichting meer aandacht besteden aan voorlichtingsactiviteiten. Aan een eventuele verhoging van de subsidie hebben gedeputeerde staten voorwaarden verbonden. Zo moet de stichting voor haar activiteiten een bre dere basis vinden bij de Noordhollandse bevolking door haar donateursbestand sterk uit te breiden, nl. van 1.700 naar 25.000. Dat is 1% van de Noordhol landse bevolking. Deze toename van het donateursbestand versterkt ook de fi nanciële basis in belangrijke mate. De tweede voorwaarde is de eis dat de stichting meer gaat doen aan voorlich ting en educatie op het brede terrein van natuur- en landschapsbescherming. Niet alleen om daarmee de waarde van haaf terreinen voor natuur- en land schapsbescherming en de mogelijkhe den voor open lucht recreatie onder de aandacht van een groot publiek te bren gen, maar ook om een bijdrage te leve ren aan de algemene betrokkenheid van de Noordhollandse bevolking bij be houd en ontwikkeling van natuur- en landschap. H.S.V. TENNIS HEILOO - Het H.S.V. gemengd I team blijft uitstekend slaan. Tegen het sterke TV Obdam kwam een heel mooie 4-4 van de baan. Hierdoor heeft men de kampioenskansen in eigen hand. Uit de laatste wedstrijd moet dit team nog 3 punten scoren. Opvallend was voorts de prestatie van de heren 35 die een heel mooi gelijkspel bij Dem behaalden. Ook de 3-3 van het le herenteam mocht VAKANTIE VOOR OUDEREN HEILOO - DiRK (Diakonale Rieskom- missie) Heiloo/ Castricum heeft ook dit jaar weer een vakantieweek voor oude ren georganiseerd, al v,oor de elfde keer gaat een groep van ongeveer veertig ou deren, voornamelijk uit Heiloo en Castricum, een week vakantie houden in een oord waar het mooi is en gezellig. Het vakantieoord, het programma en de bus zijn zó gekozen, dat ook mensen die minder goed ter been zijn of die an derszins een handicap hebben, met de reis meekunnen. Door ziekte zijn er en kele plaatsen vrijgekomen. De vakantie week wordt gehouden van 22 tot 29 juli in recreatiecentrum De Nieuwe Oor sprong in het Friese Sint Nicolaasga. Voor inlichtingen en opgave: A.E. van der Hulst-mater, Vaartkant 10, 1906 WJ Limmen, tel. 02205-3435. CONCERT JACQUES ZOON BERGEN - Onze ex-plaatsgenoot en fluitist Jacques Zoon verzorgt vrijdag 16 juni met het Begeleidingsorkest voor Noord-Holland en de koopve-r-eniging Bergen een concert in de Petrus en Pau- luskerk aan de Dorpsstraat te Bergen. De aanvang van het concert is 20.00 uur, de entree is ƒ17,50 (cjp/65 12,50). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk en in Alkmaar bij de muziekza- ken Spanjaard en Klooster Kiebert. GEPROMOVEERD HEILOO - Op woensdag 31 mei promo veerde onze ex-plaatsgenoot Frank Driehuis aan de faculteit scheikunde van de Universiteit van Amsterdam voor zijn doctorstitel na verdediging van zijn proefschrift over microbiologie. C Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Mj A C* W lui A Mlï Holleweg 19 hogedrukontstopping I invi imnnu Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Hogeweg 86 - Limmen telefoon 02205 - 2735. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Mafidalenenstraat 22, Alkmaar Leidsesrraat 61Amsterdam Advertenties en administratie Uitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. mond, op permanent geschilderd. Waarschijnlijk zijn er onder u, die zich nog de boeken van Joh. Kieviet over het slot op den Hoef herinneren, ze liggen in de vitrine. Geuzenpenningen en herdenkingspen ningen in zilver, evenals een aantal attri buten die opgegraven zijn uit de slot gracht. Op de bovenverdieping is een echte ridderzaal ingericht met een com plete stamboom van het geslacht van Egmond en een aantal handschriften (tekeningen) nagetekend en gekleurd uit de 16e eeuw afkomstig uit Brussel voor stellende de Heren van Egmond, die het kasteel hebben bewoond. Het hele proces dat aan de onthoofding van de Graaf van Egmond vooraf ging houdt tot op de dag van vandaag veel mensen bezig, het was het voorspel tot de 80 jarige oorlog. Het is een ten toonstelling die zeker de moeite waard is om te gaan bekijken. Wilt u met een groep komen, dan is er ook gelegenheid voor een rondleiding. Maakt u dan even een afspraak met de heer Admiraal, tel. 330179. De Oude Pastorie is op dinsda gavond geopend van 19.00-21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Wim Burkunk in gesprek met de kinderen van de Heilooër kinderjury in de bibliotheek. HEILOO - Als feestelijke afsluiting van het werk van de kinderjury was op woensdag 7 juni Wim Burkunk, schrij ver van boeken en toneelstukken voor de jeugd, naar de bibliotheek in Heiloo gekomen om vragen van de jonge deel nemers aan de kinderjury te beantwoor den. Aan de vragen, die de kinderen stelden, was te merken dat zij veel lazen. Vragen zoals „Is er veel verschil in het schrijven van een verhaal of een to neelstuk?" „Dat was het zeker", ant woordde de schrijver. „Bij een verhaal kun je als schrijver volledig je eigen fan tasie volgen. Je kunt de meest gekke en fantastische dingen in je verhaal laten gebeuren". Daarom schrijft Wim Bur kunk, schrijver van o.a. de boeken 'Een drol van een draak' en 'De monsters van Kleita', steeds meer jeugdboeken. „Bij een toneelstuk moet je jezelf steeds afvragen hoe alles wat jeschrijft door de spelers op het publiek kan worden over gebracht. Bij toneel", aldus de schrij ver, „is de creatieve inbreng van de toe schouwers gering. Bij een verhaal wordt de creativiteit direct aangesproken". „Wanneer jullie een boek lezen, wordt zo'n boek gekleurd met de kleurstift van je eigen fantasie. Wanneer tien kin deren het zelfde boek lezen' ontstaat door hun eigen fantasie als het ware tien verschillende boeken. Daarom zullen er altijd boeken worden gelezen. Het houdt de fantasie en daarmee de creati viteit levendig". Na de pauze werd overgegaan tot beel dende expressie, waarbij de kinderen door eigen fantasie en creativiteit de in een verhaal voorkomende voorwerpen UW ALLERLAATSTE KANS. HEILOO - Na drie prima lopende auto- wasacties zijn de Rowans van Scouting Rurik nog lang niet moe, nou ja.een beetje dan.Ze zijn in ieder geval fit en enthousiast genoeg om er nog een au- towasactie tegen aan te gooien, en wel op zaterdag 17 juni. Het is de laatste wasdag van het seizoen, waarom zal uw wagen nog ontbreken? Wij klaren de klus voor u, terwijl u onze groep financieel steunt. Wij doen dit karweitje natuurlijk niet voor een heit je, maar als we uw karretje wassen voor maar 4,95 schoonzuigen voor 2,95 en in de was zetten voor 9,95 is het toch zeker niet te duur? Een echte goede daad zou zijn als u uw wagen een com plete beurt laat geven. We doen dan al les voor maar 15 piek! De Rowans van Scouting Rurik en an dere leden van hun groep staan van 10.00 tot 16.00 uur paraat om uw wagen op te knappen, op het plein achter de Willibrordus-kerk vlak bij het station scentrum. U kunt het combineren met de vaderdag-boodschappen. Trouwens, vader zal een schone wagen ook wel op prijs stellen. moesten uitbeelden. Het werd een kostelijk geheel. De kinderjury uit Heiloo koos uit de in 1988 nieuw verschenen jeugdboeken (vele honderden) de volgende boeken: 1. 'Mathilda' van R. Dahl; 2. 'Word toch wakker' van Ellen Thijsinger; 3. 'Heibel' van Veronica Hazelhoff; 4. 'De bezeten schiller' van H. Kerkwijk; 5. 'Triumph, een paard uit duizenden' van L. Kerveld. Deze keuze van de kinderen is volko men tegengesteld aan de boeken geko zen door de officieel aangewezen jury, bestaande uit deskundigen. Over het al gemeen kiezen kinderen meer vanuit hun gevoel. Misschien ruilden de des kundigen dat gevoel ai jaren geleden in voor de normen waaraan, vindt men, een goed kinderboek moet voldoen. Eén ding is wel gebleken. Door mee te doen aan de kinderjury, waarbij mini maal vijf nieuwe boeken moeten wor den gelezen en waarover vragenlijsten moeten worden ingevuld, leren de kin deren critisch lezen. En dat is natuurlijk nooit weg. HEILOO - Zoals ieder jaar is er ook dit jaar weer een timmerdorp. Op het ter rein aan De Omloop is het tussen dins dag 15 en vrijdag 18 augustus (laatste week van de basisschoolvakantie) weer timmeren, verven en spulletjes verko pen wat de klok slaat (en de hamer). Alle kinderen, of hun ouders, vanaf 6 jaar (beslist niet jonger!) tot en met 12 jaar (niet ouder!) spoeden zich dus op zaterdag 24 juni naar de volgende adres sen om de zo fel begeerde deelnemers kaart te bemachtigen. En niet denken dat het zo'n vaart niet loopt, want op is op! Kaarten a 9,00 zijn verkrijgbaar op zaterdag 24 juni tussen 10.00-12.00 uur op de volgende adressen: - de Hobbyfarm aan de Pastoor van Muijenweg (oude huishoudschool), - Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21 (Plan Oost). Op deze dag kunt u zich op die adressen ook opgeven als pannekoek-bakkende of meetimmerende vrijwilliger. Het programma van het Timmerdorp 1989 is als volgt; - dinsdag 15 augustus: timmeren; - woensdag 16 augustus: timmeren en verven; HEILOO - Als dank voor een bestuurs- funktie van ruim 30 jaar, kreeg de heer W. M. van Hecke van bestuur en direk- tie van de R. K. Stichting voor bejaar denzorg Heiloo, een receptie aangeboden. Dertig jaar is een lange tijd en daarvan bekleedde van Hecke de laatste acht jaar nog de funktie van voorzitter. Na tuurlijk is er veel gebeurd in die dertig jaar, maar de nieuwbouw van Over kerck heeft toch wel de meeste indruk gemaakt. Van Hecke is bouwkundige, wat hij als beroep op de Willibror- dusstichting uitoefende, maar hij kon zijn kennis ook aanwenden bij de voor bereidingen van de nieuwbouw van Overkerck. „In samenwerking met een heel team hadden we veel, „leuke" plannen met Overkerck, jammer dat we een deel er van vanwege de bezuinigingen, weer hebben terug gedraaid. De bewoners merken daar niets van hoor, het ligt meer in het technische vlak", aldus van Hecke. Toen het plan om de eetzaal boven te si tueren ter tafel kwam, verklaarde iede reen het team voor gek, het blijkt een enorm succes te zijn. Het uitzicht, waar altijd wat te zien valt, wordt door de be- De heer Van Hecke bekijkt één van de cadeaus, welke hij tijdens de hem aangeboden receptie ontving. woners zeer op prijs gesteld, evenals de hal beneden, waar bewoners graag mo gen zitten om een praatje te maken. Het het kapelletje heeft van Hecke ook veel bemoeienis gehad: „Het is eigenlijk uit de oude kapel gemaakt en er is een opbaarruimte bij gekomen". „Dat het .aantal kamers minder in aan tal is dan voorheen, is iets wat niemand begrijpt. De bevolking vergrijst, er zou dus plaats moeten zijn voor meer bewo ners", aldus van Hecke, „maar met de fundering hebben we er rekening mee gehouden, dat er toch nog bijgebouwd kan worden". Van Hecke wordt opgevolgd door de heer J. W. Scholte en gaat nu van zijn welverdiende rust genieten, hoewel ze altijd voor advies nog bij hem mogen komen. HEILOO - In de Oude Pastorie, Nic. Beetsweg 94 heeft de vereniging 'Oud Heiloo' een alleraardigste tentoonstel ling over 'het kasteel van Egmond' inge richt, inclusief een ridderzaal. Dit naar aanleiding van een boekje van Ir. Ar nold, C.M. Burger dat op een uitvoerige en rijk geillustreerde manier, de geschie denis van dit kasteel vertelt. In Egmond a/d Hoef zetelde indertijd 'het gezag', eerst in handen van heren later door graven uitgeoefend (Egmond en Hoorne). Zo werd aan de voet van de duinen, in het zicht van de Abdij een 'sterkte' gebouwd. Deze sterkte zou uit groeien tot één van de machtigste kaste len van dit deel van Nederland het 'slot op den Hoef'. Nu zijn slechts de funde ringen nog te zien van een plek waar een belangrijk deel van de Nederlandse ge schiedenis zich heeft afgespeeld. De ex positie in de Oude Pastorie laat aan de hand van een groot aantal foto's schil derijen en zelfs nog een prent van J. Ising, deze geschiedenis zien. Bij de in gang staat een maquette van kasteel Eg mond precies zoals het er toendertijd heeft uitgezien (in schaal van 1:50) ge maakt door Kees Koopman. Er hangen twee fraaie heraldische wapens van Eg- - donderdag 17 augustus: timmeren, verven, onderlinge handel, pannekoe ken eten en 's avonds het terrein open voor volwassenen; - vrijdag 18 augustus: hutten afbreken en opruimen, 's middags een voorstel ling (film of theater), 's avonds: groot kampvuur met medewerking van de plaatselijke brandweer. Er is dit iaar een nijpend tekort aan vrij willigers! Lijkt het u leuk om samen met een leuke ploeg vrijwilligers deze week (of een gedeelte ervan) mee te helpen? Belt u dan naar Truus Crabbendam, tel. 072-333765 (vanaf 18 jaar). Ook men sen, die op donderdag 17 augustus pan- nekoeken willen bakken kunnen zich opgeven bij Truus (pannekoekmix wordt verstrekt). Voor informatie, het opgeven van rede lijke partijen afvalhout (zonder spijkers en glas), maar pertinent niet voor het re serveren van kaarten (dat gebeurt nl. niet!) kunt u bellen naar Truus Crab bendam, Oudburgerlaan 58, Heiloo, tel. 333765. AÜDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'I LOO Kennemerstraatweg 129, Heiloo. er wezen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1