Een geslaagde wedstrijd Davidshof: een beeldige tuin Crocodile Dundee II JumpDickie Jump! bij JC Buk Buk Verenigingsagenda Pétanque-toernooi in Alkmaar Gazon vernieu wing zonder spitwerk spp «in UITKIJKPOST 14 JUNI 1989 HEILOO - Jump! Dickie Jump! Hup Holland Hup! Oftewel, waar een klein land groot in kan zijn. Kwaliteit hoeft niet altijd van ver te komen. De muziek van deze Amsterdamse groep heeft al menige Nederlandse zaal op zijn grond vesten doen schudden. Binnenkort gaat Jump! Dickie Jump! daar nog een schepje bovenop doen. Meer nog dan tot nu toe legt de groep dan de nadruk op de rythm en blues. In ieder geval is de groep met succes bezig het rockabil- lystempel van zich af te schudden. Ooit begon Jump! met het spelen van vooral standaardwerk van rocker Gene Vincent, aan wiens vocabulaire de groepsnaam nog steeds herinnert. Van daag de dag spelen de Amsterdammers echter vooral de muziek waar de rock en roll de mosterd vandaal haalde: de R&B, waaronder covers van bijvoor beeld Ray Charles, John Lee Hooker en Howlin' Wolf. Je had het al begrepen: bij deze muziek is het menens met het begrip swing. Echte swing te verstaan. Maar wat Jump! Dickie Jump! vooral boven de muisgrijze Nederlandse middelmaat uit tilt is het vermogen tot het schrijven van ijzersterke composities met een onmis kenbare popinslag. Dat de eigen num mers niet onder doen voor het klassieke cover materiaal, blijkt bij het beluiste ren van de elpee 'Going' out'. Zaterdag 17 juni speelt Jump! Dickie Jump! in de zaal van Buk Buk, vanaf een uur of tien 's avonds. De entree is voor leden en cjp-ers 7,00 en voor an deren 8,00. Acid/House Party Vrijdag 16 juni is er voor de liefhebbers (en dat zijn er tegenwoordig heel wat!) in de Buk een Acid/House-Party. Dit voor de Buk nieuwe spektakel zal voor veel mensen een verrassing zijn. Met de juiste muziek en de goede lichteffecten ga je na verloop van tijd helemaal uit je bol. Deze uit Engeland overgewaaide rage is vandaag de dag ook niet meer weg te denken uit de Nederlandse disco theken. Kom dus ook vrijdag de 16e ju ni naar de Buk. Dit is iets wat je meege maakt moet hebben. De zaal gaat om 21.00 uur open. De entree is acht gul den; leden en cjp-ers betalen een gulden minder. Jump! Dickie Jump! springt zaterdag op de bühne van Buk Buk. D.V.W. JEUGD HEILOO - Afgelopen woensdag was er weer een viswedstrijd voor de jeugd van D.V.W. De opkomst was redelijk, 32 kinderen. Dit kwam misschien ook wel door de wandelvierdaagse, anders wa ren er nog wel meer kinderen aan de wanterkant geweest. Over de wedstrijd het volgende. Het verzamelen was bij de Loet en om 18.30 uur stond iedereen klaar aan een van de vijvers van het Swaenendal. Er werd niet zoveel gevangen als anders, maar dat kwam doordat de wind een beetje dwarrelde en dat is niet zo gunstig. Maar al met al, het was een leuke westrijd, die om 20.00 uur werd afge blazen. Iedereen ruimde zijn spulletjes op en ging naar de aula van de Benedic- tusschool waar de prijsuitreiking plaats vond. De uitslag was als volgt: le Jasper v.d. Ark 22 st. 2e Dirk Jan Vermeulen 17 st. 3e John Kaandorp 15 st. 4e Pieter Ver meulen 11 st. 5. Dagmar Boelhouwer 11 st. Er werden in totaal 133 visjes gevan gen. Ieder kind kreeg een prijsje. Z.A.V. THE RAILWAY HEILOO - Nu het einde van de zomera vond voetbalcompetitie nadert en door de diverse ploegen nog moedig wordt gestreden om de hoogste een, heeft Z.A.V. de Railway zijn laatste wedstrijd inmiddels gespeeld tegen kampioenskandidaat D.A.B. werd het 2-2. In de eerste helft kopte Renee Tromp, tot zijn eigen verrassing overigens, in na een kromme voorzet van Karei Beens 1-0. DAB echter herstelde knap door vrij snel 2 goede tegendoelpunten te sco ren 1-2. Nu was het aan de Railway om terug te slaan hetgeen werd gerealiseerd door de in gedekte positie aangespeelde Karei Beers die in het strafschopgebied 5 man dolde, dreigde met links kapte, en met zijn rechterbeen inschoot, 2-2. Volgende week zijn er hopelijk wat meer feiten bekend m.b.t. de eindstand. Rest ons nu nog plaatsgenoot H.B.V. succes toe te wensen in hun laatste wedstrijden, die wellicht een kampi oensschap opleveren. STUNT VAN TRIAS-DAMES HEILOO - Zondag heeft de damesploeg van Trias voor een daverende verrassing gezorgd tijdens de eerste seniorencom petitiewedstrijd. Nadat men vorig jaar was gepromoveerd naar de hoofdklasse, hoopte de Triasploeg zich dit seizoen te kunnen handhaven in deze hoogste lan delijke klasse. Toen men na afloop van de wedstrijd in Rotterdam echter de ba lans opmaakte, bleek men op een prach tige vijfde plaats te zijn geëindigd, met kansen op een finale plaats. Dat zou een feit zijn als Trias na de tweede wedstrijd - over twee weken in Amsterdam - nog steeds bij de eerste zes clubs staat. Natuurlijk leverden de atletes enkele uitstekende prestaties Nelleke Koppe laar, Olga Overmeer, Masja Nierop Groot en Laura Keegstra verbeterden het clubrecord opde 4x 100 meter tot 48.2 sec. Op de 100 meter waren Laura en Olga ook zeer snel met resp. 12.3 sec. en 12.5 sec. Masja sprong goed ver met 5.44 m als resultaat en Nelleke liep 14.3 sec. op de 100 meter horden. Jolanda Brasser wierp de discus 37.78 m ver en Barbara Kouwenhoven liep een mooie 800 meter in 2.22. 1 min. Anette van der Tholen debuteerde in de ploeg met een prima tijd op de 3000 meter: 10.30.2 min. De heren kwamen in Helmond in de tweede klasse uit met een door afzeggin gen gekwelde ploeg. Handhaven lijkt bij de Trias-heren wel het parool te wor den. Uitblinker was Paul Rood met een schitterende 54.2 sec. op de 400 meter horden en 15.9 sec. op de 110 meter horden. Theo Schermer won het polsstokhoogspringen met 4.50 m en Hein Hurkmans liep een mooie 1500 meter in 4.00.1 min. Paul Mul werd eerste bij het verspringen met 6.67 m en wierp 48.20 m met de speer. Dick ten Burggencate eindigde op de 5000 meter als derde in 15.36.6 min. Drie Trias-junioren B mochten op Pa pendal meedoen aan de Jeugd Olympi sche Dagen. Petra Donkersloot won het speerwerpen met 45.52 m, wat naast een nieuw clubrecord ook een nieuw jeug- dolympisch record betekende. Boven dien werd ze nog vierde bij het kogelsto ten met 12.36 m. Serge Toxopeus werd zevende op de 400 meter in 53.33 sec', waarmee hij sneller was dan ooit. Speer werper Arie Jan Vennik blesseerde zich helaas bij zijn eerste worp en hoewel hij toch nog bij de eerste acht eindigde, was voor hem het toernooi daarmee afgelopen. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO HEILOO - Op dinsdag 6 juni vond in tenniscentrum de Dors te Heiloo het N.V. v. H.-tennistoernooi plaats, geor ganiseerd door de werkgroep tennis van de afd. Heiloo voor het Gewest Noord- Holland. In het kader van het landelijk 75-jarig jubileum van de Vereniging werd twee jaar geleden in Almere een Sportdag gehouden, waaraan vooraf door het Gewest Noord-Holland een vóórcompetitie tennis werd verbonden. Dit werd door de dames zó gewaar deerd, dat werd besloten het tennistoer nooi te herhalen, zodat verleden jaar de afd. Petten dit Gewestelijk gebeuren hervatte. Ook dit jaar in Heiloo werd met veel animo en verve getennist op 4 banen met 48 dames", terwijl tussen de speeltij den door ruimschoots gelegenheid was voor een kopje koffie, een drankje, hapje en een babbel. Er was gekozen voor individuele inschrijving, zodat men altijd met een andere partner te genover verschillende tegenstanders stond, hetgeen niet alleen voor een ge varieerd spel zorgde, maar bovendien tot nadere maar bovendien tot nadere kennismaking na het spel noodde. Vooral de afd. Alkmaar zorgde voor een flinke aantal supporters, dat de da mes op enthousiaste wijze aanmoedig de. Voor volgend jaar heeft de afd. Amstelveen spontaan aangeboden de organisatie op zich te nemen, waaruit blijkt dat dit tennistoernooi bij iedereen in de smaak valt. Mw. Zuidema uit Alk maar ontving uit handen van het comité de poedelprijs, de 3e prijs werd toege kend aan mw. Spaargaren uit Aalsmeer, de 2e prijs aan mw. de Rijk uit Weesp en een verheugde mw. Zonneveld uit Schagen mocht met het grootst aantal punten de le prijs ontvangen. Mede door de goede verzorging van de fam. Keeman konden wij terugzien op een zeer geslaagde tennisdag. KMTP NAAR ZEELAND EN VLAANDEREN HEILOO - Van maandag 3 t/m vrijdag 7 juli maakt de Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde een 5-daagse reis naar tuinen in Zeeland en Vlaanderen. Op het programma staan bezoeken aan de beroemde Zeeuwse tui nen in Nisse en Kloetingen. We gaan naar de plantentuin in Gent en naar de tuinen in Meise. In Brussel bezoeken we het rozenpark. We gaan naar Kortrijk en we bekijken de Kayershof in Stene- ke. Gedurende deze reis overnachten we in Gent. Het programma is inclusief vervoer per luxe touringcar, 4 overnach tingen in het Arcade Hotel in Gent, di ners, ontbijt en entrees tuinen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, ook niet-leden van de KMTP zijn van harte welkom. Bel voor meer informatie de heer Kamer in Heiloo, tel.: 072-333523. Groei en Bloei Van maandag 3 tot en met vrijdag 7 juli is er een vijfdaagse reis naar tuinen in Zeeland en Vlaanderen. Deze trip is al leen voor leden van de KMTP. Aanmel den bij C. Kamer, Heerenweg 108, Hei loo, tel. 333523 (ook voor inlichtingen). Sociëteit Alleenstaanden Maandag 19 juni: slotavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Vereniging Handreiking Donderdag 15 juni: bingo-avond, aan vang 20.00 uur in het 'Eigen Gebouw', Koningsweg 2, Alkmaar. Inlichtingen: 072-121285. Zondag 18 juni: fiets- en vaartocht, ver zamelen om 10.30 uur bij het station te Alkmaar. Inlichtingen: 072-119745 of 114428. Zondag 25 juni: inloopmiddag, vanaf 14.00 uur. zaaltje Pius X-kerk in het Hoefplan, Alkmaar. Inlichtingen: 072-610028 of 02207-12315. AVONDFIETSTWEEDAAGSE ALKMAAR - Ook als er geen ijs ligt is de Alkmaarsche IJsclub aktief. Volgens traditie wordt in de laatste week van ju ni de avondfietstweedaagse georgani seerd. Zoals gebruikelijk wordt er op drie avonden een aantrekkelijke route uitgezet. Wie twee van de drie avonden de route uitrijdt krijgt van de organisa tie een leuke herinnering. Elke avond is de route ongeveer 30 km en iedereen kan dus in zijn eigen tempo rijden. Als speciale service rijden er elke avond technische ploegen mee met repa ratiemateriaal, zodat eventuele pechvo gels kunnen worden geholpen. Gelukkig hoeven deze ploegen meestal heel weinig in aktie te komen. De start vindt plaats bij cafe-restaurant Du Passage, Scharlo 1 (hoek Wester- weg) in Alkmaar op dinsdag 27, don derdag 29 en vrijdag 30 juni. Men kan inschrijven en starten tussen 18.30 uur en 19.00 uur. De kosten voor beide avonden, inclusief herinnering bedra gen 5,00. En op vertoon van uw deel nemerskaart mag u dan gratis de derde route rijden. AMERIKAANSE SOFTBALTEAMS OP BEZOEK IN HEILOO HEILOO - Opmerkelijk nieuws van het lokale softbalfront. Op zondag 2 juli komt een zeer sterk clubteam uit Chica go voor een tweetal wedstrijden naar Heiloo. Op het sportcomplex het Ven- newater is eerst om 14.30 uur op die dag Foresters de tegenstander van deze ster ke Amerikanen waarna om 16.00 uur b.s.c. Heiloo de strijd aan zal binden te gen het team uit Chicago. Hoewel onze plaatselijke clubs vermoe delijk een maatje te klein zullen zijn voor deze sterke Amerikanen, worden beide ploegen wel in staat geacht de Amerikanen tot een uiterste kracht sinspanning, en dus goed en spektacu- lair softbal, te dwingen. Ondanks de kosten die verbonden zijn aan het aan- trekken van dit Amerikaanse team zal de toegang gratis zijn. In de voorbereiding op de tweede sei zoenhelft speelt bsc Heiloo op vrijdag 4 augustus tegen weer een ander Ameri kaans team. Dit team is op (tegen-) be zoek bij Flying Petreks uit Purmerend en komt uit Oak Forest, een voorstadje van Chicago. PONYCLUB HEILOO E.O. HEILOO - Uitslagen AKC Sterneo: LI le pr. Linda Veldt 123 pnt. Uitslagen C.H. Zaanse ruiters: B- dressuur: Gitte Molenaar 5e prijs 122 pnt. Mirjam Kuys le pr. 152 pnt. LI-dressuur: 2e Isabelle Schuurman 130 pnt. 3e Sandra Putker 125 pnt. 4e Jan- neke Peeters 124 pnt. Winstpunt voor Natasja Schroder. L2-dressuur: Chan- tal Hoebe 5e pr. 125 pnt. M2-dressuur: Marinette v.d. peet 2e pr. 112 pnt. B-springen: le Gitte Molenaar, 2e Jan- neke Peeter. M-springen: 2e Janneke Peéters M-springen: 2e Odette Schip per. Viertal 2e pr. 124 pnt. Achttal winstpnt. 126 pnt. DE VROEGTE WINT HEILOO - Woensdag 7 juni werd de 3de wedstrijd voor dames gehouden in Plan Oost. Er werden ruim 300 stuks gevangen. Uitslag: A-klasse 1. Mevr. Braids 4 st. 2. Mevr. v. Willigen 22 st. 3. Mevr. Ho- genboom 18 st. B-klasse: 1. Mevr. Ran- zijn 34 st. 2. Mevr. Lampe 30 st. 2. Mevr. Jansen 30 st. De vo.lgende wedstrijd is op donderdag 22 juni in Plan West, 18.45 uur, verza melen bij het Hoekstuk. De wedstrijd witvissen voor heren werd gehouden op zaterdag 10 juni. De vangsten waren goed te noemen. De uitslag: 1. H.H. v. Willigen.4000 gram 2. Sanches 1425 gram 3. Bakker 1400 gram 4. R. Nederhand 1200 gram 5. v. Roon 1000 gram. De volgende wedstrijd is op zaterdag 17 juni, vertrek 7.00 uur vanaf 't Loo. Op geven alleen bij J.H. v. Willigen, tel. 334104. Op zondag 28 mei was er een onderlinge wedstrijd van de top ruiters bij Esther Hoogland. De belangstelling was erg groot. De deelnemende kin deren hebben een hele fijne dag gehad. De uitslagen: BI en B2: I. Judith Rijkhoff, 2. Monique van Zilt, 3. Miranda van Tiel; B: 1. Kim van Bel len, 2. Maaike van Laarschot, 3. Jolanneke Bobeldijk. ZAALVOETBALKAMPIOENSCHAP AKERSLOOT IN VOLLE GANG AKERSLOOT - Al 2 weken wordt er in Akersloot gestreden om het (11e) zaal voetbalkampioenschap van Akersloot, dit gebeuren vindt plaats op het hand- balveld aan de Boschweg. Deze week vallen de beslissingen en komend wee kend zijn er op zaterdag de halve finales en op zondag de finales. Er wordt gespeeld in 3 categorieën, namelijk da mes, recreanten en niet-recreanten. De dames zijn verdeeld in 2 poules en in poule 1 is het vooral 't Pontje, dat moeilijk te bestrijden is. De dames van de Bloepers hadden bijna succes, want het Pontje moest met een 2-2 gelijkspel genoegen noemen, 't Acherom, dat af gelopen maandag weinig problemen had met De Schatjes, doet het in deze poule ook erg goed en donderdag is de wedstrijd 't Pontje-'t Achterom. In poule 2 gaat de strijd iets gelijker op en de dames van de Shorts en Elektro '84 doen het hier goed. Zij zullen uitgaan maken wie er verder gaat. De niet-recreanten zijn verdeeld in 3 poules. In poule 1 zijn het de Lake Birds, die nog ongeslagen zijn. Maan dagavond hadden zij veel moeite met 't Pontje 1 en dankzij hun keeper kon er een gelijkspel uitgehaald worden, 1-1. In poule 2 doet 't Achterom het goed. Zij wonnen met 2-1 van Verduin Bloe men en gaan aan de leiding. In poule 3 is nog van alles mogelijk tussen de 4 teams. De recreanten zijn verdeeld in 4 poules. In poule 1 gaat de strijd tussen jacht werf Verduin en Kaandorp Schilders. Zij streden dinsdagavond tegen elkaar. In poule 2 zijn Timmerbedrijf van der Eng en 't Pontje de leiders. In poule 3 gaat het goed met I.B.S. In poule 4 doen de EBA seniors het goed, alsmede de Lute Boys. Maandagavond moest EBA echter een 4-2 nederlaag slikken van de Lute Boys, die daardoor in de halve finales terecht kwamen. Voor EBA is het afwachten wat De Vriend schap gaat doen deze week. Het zal een spannende week worden aan de Boschweg en liefhebbers van goed, spannend en doelpuntrijk voetbal zijn welkom. GROTE ROMMELMARKT EENSGEZINDHEID EGMOND - De muziekvereniging Eens gezindheid organiseert op zaterdag 17 juni voor de 19e achtereenvolgende keer haar jaarlijkse grote rommelmarkt. De ze markt vindt plaats op het Kerkplein in Egmond-Binnen, waar de muzikale marktkooplui zo'n 2000 m2 met spullen zullen uitstallen. En vrijwel alles van de- zé spullen is te koop. Er is een zeer grote verscheidenheid aan spullen die vaak voor leuke prijzen het marktplein af gaan. Het is ondoenlijk om op te noe men wat er zo allemaal is. Uiteraard zijn er ook attracties welke tot vermaak van de marktbezoeker zul len dienen. Het overbekende rad van avontuur en het prijzenprikbord zijn wederom van de partij. Voor de kinde ren is er een altijd-prijs-garantie bij het mini-rad en het oer-hollandse touwtje trekken. De inwendige mens behoeft ook op deze markt niet zonder te zitten. Er is een terrastent van waaruit de hele markt valt te overzien. Het belooft, net als de vorige keren een gezellige boel te worden op het Kerk plein in Egmond-Binnen. Als u daar liefhebber van bent, dan raden de marktlieden van 'Eensgezindheid' u aan om deze markt met een bezoek te vere ren. De markt begint om 9.00 uur en echte kopers dienen er vroeg bij te zijn om hun slag te slaan. De baten zijn voor welke vereniging zich geplaatst ziet voor een grote investering: het grotendeels vernieuwen van het instrumentarium. Bezoekers aan de markt kunnen een po sitieve bijdrage leveren aan het bereiken van dit doel. SJOELCLUB HEILOO HEILOO - Donderdag heeft de sjoel club Heiloo haar seizoen 1988/1989 af gesloten met een feestelijke avond en een koud buffet welke uitstekend ver zorgd wordt door Han Dondoor en zijn staf van het Open Huis. Op deze avond heeft Mevr. Staal na zes jaar haar voorzitterschap overgedragen aan de heer Bijkerk, namens de sjoel club bedankte de penningmeester Arie Borsthaar en overhandigde haar een mooie bos bloemen. Tot slot werden de bekers uitgereikt. Hier volgen de uitslagen van dit seizoen: Ere klasse: 1. mevr. J. Staal 127.8 2. Dhr. J. de Groot 124.8 3. Mevr. J. Klop 121.5 A-klasse 1. hr. P. de Graaff 119.9 2. Dhr. D. Bult 117.1 3. Hr. A. Olst- hoorn 117.0 B-klasse: 1. Mevr. E. Kraakman 118.4 2. Mevr. N. Borst 116.1 3. mevr. J. Zonneveld 114.2 C- klasse 1. Mevr. T. v.d. Molen 115.4 2. Hr. A.-Borst 112.5 3. Mevr. G. de Her der 109.2 D-klasse 1. Hr. M. Breet 110.3 2. Mevr. R. Winnips 103.2 3. Mevr. R. Verver 100.7 ALKMAAR - In het weekend van 24 en 25 juni kunt u genieten van een echt Frans sportfestijn op het Waagplein te Alkmaar. De S.P.P.A. (Stichting Pé- tanque Promotie Alkmaar) organiseert namelijk een internationaal Pétanque (de officiële naam Jeu de Boules) toer nooi op die dagen. Wat is Pétanque? Nederlanders, die met Mocht u na het lezen van dit verslagje denken, sjoelen dat lijkt mij ook wel leuk, komt u gerust eens kijken. In sep tember om 8 uur op donderdagavond beginnen we weer' in Het Open Huis. voor inlichtingen kan u bellen: tel. 332043 en 330967. EGMOND - In een zenuwslopende wedstrijd tussen Egmond '74 en SRC in de 2e klasse van de zaalhandbalcompetitie waren het de Egmonders, die tenslotte de promotie naar zich toe trokken. Na al eerder de titel in de wacht gesleept te hebben dus een tweede-succes voor de ploeg. Voor het volgende seizoen zal extra inzet en training nodig zijn om de goede lijn door te trekken. Maar daar smaakte de champagne niet minder door! Inlichtingen: 02206-1616. HEILOO - Een frisgroen gazon, het zou zo mooi zijn. Helaas is de werkelijkheid vaak anders. Bobbels en kuilen, gaten, gele plekken, onkruid en mos - iedere tuinbezitter kent het probleem wel eens. Soms is droogte de oorzaak of zijn de winterse omstandigheden nadelig ge weest. In elk geval: met een lelijke grasmat behoeft niemand te blijven zitten. Voor sportterreinen zijn er allerlei on- derhoudsmaatregelen ontwikkeld, die het gehele jaar door voor een bespeelba re grasmat zorgen. Van deze professio nele verzorging, naar de verzorging van het gazon, is maar een kleine stap. Park gazonvernieuwing zonder omspitten is desondanks een hele omwenteling in ga zonverzorging. Hoe gaat het in z'n werk? Om te beginnen moet het gras kort wor den gemaaid. Vervolgens wordt on kruid en mos uit de zode verwijderd door te verticuteren. Een klein gazon kan met een verticuteerhark worden be werkt, maar het is wel een zwaar kar wei. Voor grotere gazons is dan ook een machine aan te bevelen. Als de grasmat op die manier goed is uitgekamd, moe ten eventuele kuilen worden gevuld met kompost. Park Natuurcompost is sa mengesteld uit heidecompost, champig nonmest en tuinturf. Het bevat geen stadvuil en dus geen verontreiniging. Dan is het tijd voor Park gazonvernieu wer, die zo regelmatig mogelijk wordt uitgestrooid. Het is een combinatiepro- dukt met kwaliteitsgraszaad en speciale, zgn. startmest. Er zijn pakken voor 25 m2 en voor 50m2 gazon. Als na het uit strooien nog even wordt gesproeid, ver snelt dit de werkijig. Na zes weken kan het gazon er als nieuw uitzien. Na toepassing van deze gazonvernieu wer kan op de gebruikelijke tijd worden gemaaid. Ook mag het gazon ondertus sen voorzichtig worden belopen, maar niet te intensief. Jonge grasplanten groeien weliswaar snel, het wortelgestel is de eerste weken echter nog klein en kwetsbaar. Mei is een ideale maand voor gazonvernieuwing, maar later in het seizoen kan het ook nog. Koop in elk geval een pak Park supermest voor het gazon in voorraad, want voldoende voeding is voor bijna alle grasproble men het beste antwoord. En ook pro blemen met gras kunnen het beste wor den voorkomen. Afra Wildöer in haar beeldentuin Davidshof in Limmen. LIMMEN - Aan de Hogeweg 86 in Lim men heeft Afra Wildöer een tuin aange legd waarin zij tuinbeelden heeft staan, om te verkopen. Verder vindt u daar nog een leuk assortiment terra cotta potten, Italiaanse en Portugese en wat zomergoed. 'We waren op vakantie in Italië en daar zag ik van die beeldentuinen. Ik vond dat wel leuk, alleen zag ik er enorm veel dezelfde beelden. Ik heb er één gekocht, de kleine David van Michel Angelo. Eenmaal thuis werd het idee geboren zelf beelden te gaan verkopen. We had den naast ons huis nog een stukje land en daar hebben mijn man en ik deze tuin van gemaakt en we noemen hem 'Davidshof' naar de kleine David', ver telt Afra. Midden in de tuin vindt u ook een prachtige fontein met een vijver en er zijn ook mooi bewerkte plantenbakken en kelken. En wat dacht u van een tuin kabouter met een viool? Voor elk for maat tuin is er een passend beeld. U kunt de Davidshof bezoeken op zater dag van 9.00-17.00 uur. De hoofdrolspelers in Crocodile Dundee II. LIMMEN - Komend weekend draait de komische aktiefilm Crocodile Dundee II in het jongeren ontmoetingscentrum Conquista. In de hoofdrol is de man die New York stormerderhand verovert Mi chael J. Crocodil Dundee. Niet met geld, niet met macht, maar met humor, charme en naïviteit. Ook door zijn pure oprechtheid versierd hij de stadse jour naliste Sue, het liefje van de krokodil- lenman, moeten ontvoeren. Hoe kun nen ze nou weten dat er met een origine le crocodile Dundee niet te spotten valt. Hoe ze dat wel te weten komen zie je op vrijdag 16 juni vanaf 20.30 uur in de Conquista. Entree 5,00 leeftijd 16 jaar. Aanvang zaterdag 17 juni 20.00 uur entree 2,50, leeftijd 16-. Verder is erop zaterdag 1 juli een gigan tisch feest op touw gezet om het seizoen 88-89 af te sluiten. Wil je hier meer over weten kom da a.s. zaterdag om je hier voor op te geven. Dit is de laatste moge lijkheid: geen opgave, geen deelname! vakantiereizen naar het zuiden trekken, zullen vaak getroffen zijn door de gezel lige centra der dorpen en steden vooral in Frankrijk en Spanje. Veelal in het midden van het dorp beoefenen op een voudig verharde gedeelten van pleinen en parken inwoners van het dorp c.q. de stad en toeristen een balsport met metalen ballen en een klein houten bal letje onder het toeziend oog en het ge keuvel van de voorbijgaande en op bankjes zittende toeschouwers. Wan neer zou dit in Heiloo mogelijk zijn? Nu wist de S.P.P.A. met behulp van de Alkmaarse Pétanque-vereniging l'Autre Chemin het gemeentebestuur van Alk maar voor dit evenement te interesseren en ook de Bond N.J.J.B. gaf haar fiat voor deze unieke gebeurtenis. Het is uit drukkelijk de bedoeling, dat naast wedstrijdspelers uit binnen- en buiten land ook inwoners van de regio Alk maar (die bijvoorbeeld in de zomerva kantie wel eens een balletje gooien) za terdag aan het toernooi deelnemen. Ook voor deze categorie deelnemers zijn er leuke prijzen te winnen. Het toernooi begint beide dagen om 10.00 uur, terwijl de finales zowel de za terdag als zondag om 14.00 uur begin nen. Zaterdag wordt er gespeeld met doublettes (twee tegen twee, drie ballen per speler). Zondag zijn de triplettes aan de beurt (drie tegen drie, waarbij el ke speler met twee ballen speelt). Behal ve de complete Nederlandse top komen zeker sterke Belgische, Duitse en wel licht Franse equipes opdraven, daar dit soort toernooien zeker in België en Frankrijk zeer populair zijn. De initiatiefnemer, de Alkmaarse vere niging l'Autre Chemin, hoopt dat met dit treffen in de Alkmaarse binnenstad, deze sport wat aan bekendheid wint en zij meer leden kan verwelkomen op hun terrein op het sportcomplex van P.S.V. Vooruit. Iedereen kan zich inschrijven voor het toernooi. Inschrijfgeld per Doublette 15,00, per Triplette 22,50. Voor elke categorie zijn er prij zen en de beste spelers uit de recreatieve sector worden toegelaten tot het hooftoernooi. Voor nadere inlichtingen en inschrijven kunnen deelnemers zich wenden tot het Stichtingsbestuur: J. van Eijkelenborg (tel. 072-616064) E. Posthuma (tel. 072-111925) of R.F. van Domburg Sci- pio (tel. 072-333586). TENNISCLUB HOGEDIJK EGMOND - Competitie-uitslagen zon dag 11 juni: gemengd Hogedijk 1-Elckerlyc 1 1-7, Oudorp 5-Hogedijk 2 0-8. Junioren Hogedijk 1-Heiloo 1 8-0, Hogedijk 2-Warmenhuizen 1 3-5. 35 gemengd Hogedijk 1-Hoog-Op 1 1-5, Grootslag 3-Hogedijk 2 1-5. 35 heren Zeswielen 1-Hogedijk 1 6-0, Atlas 2-Hogedijk 2 1-5. Mous keek naar het jongensteam t/m 15 jaar met Michiel Dorenbos, Mare Starink, Edwin Spuybroek, Joris Lief- ting en Pieter Groot. Het moest vorige week de beslissende wedstrijd spelen te gen Koedijk. Na veel rekenwerk bleek, dat minimaal met 3-3 gelijk gespeeld moest worden. Na de enkelspelen was het 2-2, alles was dus nog mogelijk. Mare en Pieter maakten van hun dubbel een bloedstollende show. Wat te denken van 6-1 achter staan in de tiebreak van de derde set en dan met 8-6 winnen en dus het kampioenschap veilig stellen! li» Museum van Egmond Tot en met 15 september kan men de ex positie 'Hoog in 't zeil' over de Eg- mondse bomschuiten bekijken, als ook een mini-expositie over het hospitaal kerkschip De Hoop. Openingstijden: zondag t/m vrijdag 14.00-16.00 uur. In juni, juli en augustus ook woensdag 19.00-21.00 uur. Museum van Egmond, Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee. Galerie Wimmenum Tot en met zondag 2 juli: expositie van Peter Groot (acryl op doek, olieverf op papier, object) en Dominiek Steinmeijer (zijden sieraden en objecten) in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef. De Galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. MORGEN STEMMEN VOOR EUROPA LIMMEN - Omdat er in Nederland bij verkiezingen geen opkomstplicht is zul len veel mensen, zeker bij dit mooie weer, geneigd zijn thuis te blijven. Dat is jammer, want alleen door te stemmen kan men meebeslissen hoe Europa straks wordt bestuurd. Het C.D.A. in Limmen wil er aan meewerken het aan tal thuisblijvers zo klein mogelijk te houden. Er is een vrij grote groep mensen voor wie het moeilijk en soms onmogelijk is zelf te stemmen. Sommigen (zoals chauffeurs, zeevarenden en militairen) zullen door hun werk geen gebruik kun nen maken van het kiesrecht. Anderen zoals zieken en bejaarden kunnen niet of slechts met grote moeite aan de ver kiezingen deelnemen. Voor deze twee categorieën kiezers is er de mogelijkheid om bij volmacht hun stem uit te laten brengen. Maak van de ze mogelijkheid gebruik en laat uw kies recht niet verloren gaan! Speciaal voor bejaarden of anderen die slecht ter been zijn zorgt het C.D.A. Limmen voor ver voer naar het stemlokaal. Bel voor vol macht of vervoer José Nuijens (tel. 3058) of Lena Mous (tel. 1394). 10 JAAR VISCLUB 'VAN ALLES WAT' AKERSLOOT - Het is al 10 jaar gele den dat enige AOW-ers en anderen besloten een visclub op te richten met als enig doel gezellig te vissen zonder te veel competitie. Dat dit voldoet aan de wens van vele ouderen blijkt uit het feit dat er jaarlijks 8 wedstrijden zijn waa raan 20 tot 25 ouderen deelnemen. Meestal wordt er gevist in het N-H ka naal en het is soms moeilijk om aan alle wensen van de ouderen te voldoen: ze willen het liefst in zon uit de wind en veel vis vangen. De gevangen vissen worden al 10 jaar geteld door Dina de Groot, zelf enthousiast visserin. Na iedere wedstrijd worden we gastvrij ontvangen bij P. Bruin, cafe 't Pontje waar altijd voor iedere deelnemer een prijs is. In het voorjaar en najaar is er o'oic in caf 't Pontje een klaverjasdrive. Wilt u ook deelnemen aan dit gezellig gebeuren dan kunt u zich opgeven bij C. Kaandorp, Dielofslaantje 11 of T. Kers- sens, Dielofslaantje 13.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 6