/Mascotte Een tweede prijs voor de Fanfare en Showband T.K. Heiloo OPRUIMING OPRUIMING ^infantum Net wat meerMode I3CUTIQUI C. HACHMANG CHARLSTON Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 voor een frisse wind Oud papier acties in Heiitto L 'SsSfr™ SR j Geslaagd kado trends Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61, Amsterdam Poolse kinderen op vakantie in Heiloo Noord-Holland van kust tot kust De toer-in krant 89 8fëtiss&re acties £venemeittet94óe*Hta Gratis uitbreiding radio aanbod via de kabel orgelconcert in DE NED.HERV.KERK TE CASTRICUM 54e JAARGANG NO. 29-19 JULI 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Stationsweg 61 - Heiloo. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Deze sfèervolle buitenlamp schakelt automatisch aan als het begint te sche meren. Een veilig idee als u van huis bent. Alléén deze week bijna 15 gulden goedkoper! Van voor slechts heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 VEILIG MET VAKANTIE ftiüitMttH&L. '-'/am-»* tooj'. .jwm' XV s*»g >//'4V- •'ng vorige Makelaar Taxateur o.g. hytotheken °°PI Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES BERGEN HOORN HEILOO Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. MIDDENSTANDSDIPLOMA HEILOO - Voor het Middenstandsdi ploma zijn geslaagd: M. Adrichem Hei loo, P. Arends Alkmaar, E. Dekker-de Boer Egmond aan Zee, K. de Hoop Heiloo, P. Hurts Koedijk, M. Hydra Alkmaar, C. de Jong Heiloo, J. Kaan dorp Limmen, M. Kerssens Akersloot, A. Ligthart Egmond aan den Hoef, C. Min-Mors Heiloo, C. Nagelhout Hei loo, E. Pronk Limmen, S. van Tricht Heiloo, L. Verduin Akersloot. Zij zijn opgeleid aan de Middenstands avondschool, De Dors 2, Heiloo, tel. 072-332780; 332086. HEILOO - De geslaagden van het laatste afzwemmen voor de vakantie zijn: Snorkelexamen NOB, geslaagd voor A: Martine v.d. Boomen, Paul Zuurbier, Ernst Wijdeman, G. J. Heiszwolf. Geslaag voor B: Ineke de Graaf, R. J. Boelhouwer, Aline Coolegem, Jefferij Kaaij, Kars Valkering, Frans Hemel rijk, Marius Veltman, Marco van Lae- re, Thijs Bakker. Geslaagd voor C: Annelie Volgers, Ma- rije de Wijs, Gonda Stienstra, Anika Jonker, Don de Jong, Rick de Jong. Medailles KNZB: Brons Annet Morsch. Goud: Mirjam Visser, Ester Visser, Ka ren Scholte, Linda Brouwer. HEILOO - Onze plaatsgenoot Hans Koopman is op 30 juni aan de Hogen Technische School in Alkmaar afgestu deerd als ingenieur Civiele-techniek. HEILOO - Voor de 2e achtereenvolgen de maal hebben wij een aantal Poolse kinderen kunnen uitnodigen voor een vakantie in Heiloo. Dit is mogelijk ge worden doordat gastouders zich spon taan gemeld hebben, alsmede door de financiële steun, die wij hebben mogen ontvangen. Woensdag 26 juli tussen 13.00 en 14.00 uur zullen de kinderen met hun begeleiders arriveren bij de Moeder Godskerk aan de Holleweg te Heiloo. De bedoeling is dat de kinderen zoveel mogelijk met het gezin meedraai en. Daarnaast hebben we enkele geza menlijke aktiviteiten w.o. een dienst in de Moeder Godskerk, in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood en in de Witte Kerk. Verder staan op het pro gramma een bezoek aan de het Pony park Slagharen, Oudhollandse spelen in Noord-Scharwoude en pottenbakken in Alkmaar. Maandag 14 augustus zullen de kinde ren hopenlijk gesterkt en voldaan weer huiswaarts keren. Mocht u ons werk willen blijven steunen dan kunt u uw geldelijke bijdrage overmaken naar de Rabobank te Heiloo op nr 12.05.13.900 (giro van de bank 269978) t.n.v. „Een Hart voor Polen". Voor inlichtingen: C. J. Hes, Breedelaan 111, Heiloo, tel. 072-332450. De Fanfare en Showband TKH in aktie in Kerk rade. Dik tevreden en grote vreugde bij de Fanfare en showband T.K.H. Heiloo. In het Limburgse Kerkrade haalden zij zaterdagmiddag met 72.7 punten een tweede prijs tijdens de mars en show wedstrijden. Deze wedstrijden werden gehouden in het kader van het elfde we reld muziekconcours (W.M.C.) Een tweede prijs wordt uitgereikt wanneer een jury tussen de 70 en 80 punten toekent. De Fanfare en showband moest het op nemen tegen twee muziekgezelschappen int Den Haag. Een extra steun in de rug voor de band uit Heiloo was de aanwe zigheid van wethouder A.A.M. Willem- se v.d. Ploeg en echtgenoot, iets wat bij zonder gewaardeerd werd. De tweede prijs, die bestond uit een mooie oorkon de is te zien in de etalage van de Schrij verij aan de Heerenweg. Vrijdag 21 juli tussen 17.40 en 18.05 uiir, besteedt de K.R.O. televisie aandacht aan het ge beuren in Kerkrade, misschien kunnen wij onze 'eigen band' wel even op t.v. zien. De muzikanten van de Fanfare en Showband Heiloo bestaat uit 36 leden, zij marcheerden over de 350 meter lange kunststof atletiekbaan van het Roda- stadion, onder de muzikale leiding van Ruud Peerdeman en de nieuwe tamboer maitre van showband Heiloo, Erik Mi- chielen. Hij zegt: 'Wij waren in Kerkra de met 36 muzikanten, de meeste korp sen op het W.M.C. hebben 60 of meer leden, daardoor is het geluid van die bands veel voller en invividuele fouten worden niet zo gauw opgemerkt. Wij zullen dan ook proberen ons ledenaan tal fors uit te breiden'. Fanfare en showband T.K.H. Heiloo speelde twee marsen 'up to the top' (dat is hun streven) en 'Paso Doble Olé'. En laat niemand meer spreken van het Trompetter Korps, want dat is (overi gens een goede) periode die allang ach ter ze ligt. De band gaat zich nu ook toeleggen op het showelement en hoopt een volgende keer in Kerkrade weer van de partij te mogen zijn. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld.-De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt In verband met de vakantieperiode wordt er niet opgehaald voor de rom melmarkt van de muziekverenigingen. Met ingang van 12 augustus wordt er weer begonnen. Zaterdag 22 juli Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare Showband TKH, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. SPAANS VOOR OVERWINTERAARS HEILOO - Voor de cursussen Spaans van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, welke op maandag 14 augustus starten, zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus voor beginners is van 09.30 - 10.30 uur en voor gevorderden van 11.00-12.00 uur. De cursussen worden gehouden in Het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Cursusduur 20 weken. Prijs 80,00 per cursus. Docent: de heer C. Lambrechts. Voor inlichtingen en/of opgave: St. Ou derenwerk Heiloo, tel. 331297. NATUURWANDELING HEILOO - Op dinsdagavond 25 juli houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afdeling Kosten 40,00 per persoon, Do- Noord-Kennemerland een gratis rond- cent de heer p Kloos iniichtingen leiding voor belangstellenden rondom n 1in0oi c het Maalwater. De wandeling duurt an- en opgave P kloos, tel330883 of derhalf uur en begint om 19.00 uur van- Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. af het zwembad Het Baafje en wordt ge- 331297. houden onder leiding van ervaren na- tuurgidsen. Voor extra informatie kan men 072-331588 bellen. Het IVN-bezoekers en natuurstudiecen trum in het Parnassiapark in Bergen antifsï iiitincfn aan Zee (eerste weg links), is elke zon- VAKANTIESLUIIINGEN dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 Bibliotheek Akersloot De openbare bibliotheek Akersloot is gesloten van maandag 17 juli tot maan dag 7 augustus. Vanaf deze week wor den alle boeken voor zes weken uitge leend. In verband met de sluiting mogen er extra boeken meegenomen worden. St. Werklozen Belangen In de zomermaanden juli en augustus houdt de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en Omstreken geen zitting. Rode Kruis Heiloo De Welfare en de Speel-o-theek van het Rode Kruis Heiloo sluiten van 10 juli tot 24 augustus hun deuren. De eerste uitleen van de Speel-o-theek is op 24 au gustus, de welfare start weer op 30 au gustus, in het Rode Kruis-gebouw, Pastoor van Muijenweg 16. W oningbouwvereniging Sint Willibrordus Wegens vakantie is het kantoor van de woningbouwvereniging in Kloosterhof gesloten van 10 juli tot 13 augustus. Via de telefoonbeantwoorder krijgt u infor matie voor spoedeisende klachten. Bibliotheek Heiloo Gedurende de basisschoolvakantie van maandag 10 juli tot en met 21 augustus is de openbare bibliotheek Heiloo geslo ten op woensdag en zaterdag. De overi ge dagen de bibliotheek geopend op de gebruikelijke tijden. Informatie over de openingstijden via tel. 337845. In de vakantieperiode wordt er niet voorgele zen. Openbare Bibliotheek Promotie muziekmaterialen op vrijda gavond 21 juli met als onderwerp Mo town Music. Sonja's Originals In Galerie Sonja's Originals, Karei de Grootelaan 4 te Bergen is in de maand juli werk te zien van Els Benjamins (schilderijen) en Ad Schalken (beelden). Dinsdag - vrijdag van 10.00-18.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. HEILOO - Voor zaterdag 22 juli a.s. zal Multikabel een kanaaluitbreiding door voeren in de gemeenten Heiloo, Eg mond, Bergen, Schoorl, Warmenhui- zen, Harenkarspel, Sint-Pancras, Heer- hugowaard, Obdam en Opmeer. Per die datum zullen de volgende zen ders gratis worden doorgegeven: Radio 10 klassiek, 24 uur per dag concert ra dio, op 92.5 MHz en Voice of America, programma's voor Amerikanen die in Europa verblijven, op 92.9 MHz. Beide zenders zullen in stereo worden doorge geven. In het kader van de Toer-in 1989 vindt op woensdag 19 juli a.s. het derde con cert plaats op het bekende kabinetorgel van de Ned.Herv.Kerk in Castricum. Het prachtige orgel, dat tot over onze grens bekendheid geniet zal bespeeld worden door de eigen organist van deze kerk n.l. Jan Vesseur. Hij zal niet alleen solistisch optreden, maar ook Karin Jongejans uit Alkmaar begeleiden. Ka rin Jongejans bespeelt de trompet. Vanaf 1963 is Jan Vesseur uit Kromme nie organist in de Nederlands Hervorm de Kerk te Castricum. Hij heeft een aantal jaren gestudeerd bij de bekende Zaandamse organist Cor Kee en de laatste 5 jaar studeert Jan Vesseur orgel bij Haite van der Schaaf. Het orgel in de Ned.Herv.Kerk is een 18e eeuws kabinetorgel van de beroem de orgelbouwer Müller, vandaar uit stu deert Jan Vesseur veel werken uit de 16e eeuw. Karin Jongejans werd geboren op 10 oktober 1961 te Amsterdam. In deze stad kreeg zij ook haar eerste trompet- lessen. Na de Mavo en een studie bij het MHNO werd ze in 1983 toegelaten tot het Conservatorium te Hilversum. Zij heeft les gehad van Harry Sevenstern Sr., Dik Theunisse en ze is afgestudeerd onder leiding van Frits Damrow. Op 19 juli zullen werken worden uitgevoerd van o.a. Buxtehude, Wesley, Zipoli, Bach en Haydn. Het concert begint om 20.00 uur; toegangsprijs 5,00 en voor 65+ en CJP 3,50. DE BERGENSE SCHOOL 16 juli t/m 27 aug. 1989 In de collectie van het Stedelijk Mu seum Alkmaar bevinden zich een groot aantal werken van kunstenaars die tot de zogenaamde 'Bergense School' kun nen worden gerekend. Deze kunste- naars leefden en werkten in het Noord- Wande, eenJ Qver de ,e klinkerpaad. bergen rond de jaren jn Kolho fjets de Dijk_ en wier. 1915-1930. Zy maakten vooral land- J d whiri landroute in het oude HEILOO - Dit 20 pagina's tellende blad is een samenwerkings-project van de Culturele Raad Noord-Holland en de Provinciale V.V.V. Noord-Holland. Het staat vol met toer-tips. Veel kleine dagtochten, zodoende kunnen we en vrijwel iedere dag op uit trekken en iets nieuws beleven. Want Noord-Holland is een uitermate boeiende provincie. Vooral wanneer we de historie zeker in deze provincie mede architect van 't landschap nader bekijken. Noord-Holland wordt boven het IJ aan drie kanten begrensd door water: Noordzee - Waddenzee - IJsselmeer: 300 kilometer kust. Eeuwen en eeuwen lang werd er strijd geleverd tussen het te lage land en de hoge aanstormende zeeën totdat door middel van dijken het zeewater buitengaats kon worden ge houden. Wat ondergronds binnensijpel de werd door bemaling weer gespuid. Zo ontstond op, den duur vruchtbaar land. Noord-Holland is bij uitstek het gebied, waar je de hele ontwikkeling van zee naar land vandaag de dag nog overal kan terugvinden. Fiets maar eens over de hoge dijken aan IJsselmeer en Hondsbossche zeewering koers van kust tot kust over de machtige Westfriese Omringdijk of over de ringdijken van de droogmakerijen. Verder de „Verge ten Kusten" ten noorden van Alkmaar, steek je licht eens op over het ontstaan van vuurtorens, welke op speciale dagen zijn geopend voor 't publiek, zoals ook in de toer-in krant te lezen staat. schappen en stillevens, die opvallen wieringen en je ziet de historie in beeld, door een donker kleurgebruik, het over- De »jn kraJm ,g9 f( 2Q bladzijden heersen van grijs, bruin, paars en oker, een compositie van hoekige en stevige vormen en een grove penseelstreek tie.gebieden, markten, jeugdtheaters, Tot de kern van de Bergense Schoo conBcerten in oudc kerken, kermisse„, braderieën enz. Iedere pagina beschrijft toertips over fiets-wandel-autoroutes en boottochten, musea, openluchtrecrea- CURSUS ASTROLOGIE VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Gedurende de uit 10 les sen bestaande cursus leert men de grondbeginselen van de astrologie. Een ieder leert zijn eigen horoscoop maken en uitleggen. Op deze wijze ervaart men, dat er een duidelijk verband bestaat tussen de stand van de hemellichamen bij de geboorte en het eigen karakter. Snel ziet men in, dat de astrologische voorspellin- gen die men in weekbladen tegen komt geen enkele betekenis hebben. De cursus start op woensdag 13 sep tember 1989 en wordt gehouden van 10.00-11.45 uur in het Open Huis, 't Loo 19 te Heiloo. van Blaaderen, Arnout Colnot, Henri le Fauconnier, Dirk Filarski, Leo Gestel, de gebroeders Piet en Matthieu Wieg man, Mommie Schwarz, Else Berg en aanvankelijk ook-Charley Toorop. In de tentoonstelling 'ijn werken te zien van de belangrijkste vertegenwoordi gers van de Bergsense school en van kunstenaars die als navolgers kunnen worden beschouwd. Om van al deze kunstenaars een goed beeld te g^ven, worden naast werken uit de verzameling van het museum ook bruiklenen van de gemeente Bergen getoond. AGENDA De Bergense School 16 juli t/m 27 au gustus. Wat je ziet, ben jezelf (educatief project) 4 september t/m 19 november. Arnold Reemer (retrospectief), 26 no vember t/m 14 januari 1990. Alkmaar: zijn kunst en zijn kunstenaars 1500-1900 (semi-permanent). Speelgoed en spelen rond 1900 (permanent). en gidst met landkaart. Een ander ge bied met vermelding van de openingstij den van de verschillende manifestaties per plaats. De toer-in krant wil de vakantieganger slechts wijzen op de mpgelijkheden in 't Gooi, in Noord-Kennemerland in Haar lem, in West-Friesland enz. Het is de bedoeling dat we zeef de route bepalen. De één trekt graag de natuur in de ander houdt van een stadsbezoek. De toer-in krant '89 wijst op de mogelijkheden die beiden bieden. In de bibliotheek is er op het ogenblik een tentoonstelling over de ons omringende zeeën en veel lectuur. Vooral over de onderwerpen welke die in de toer-in krant eventjes worden aan gehaald in uitgebreide achtergrond in formatie in de gepresenteerde boeken voorhanden. Carla van de Bibliotheek Aan de Oosterzijweg brandde de boerderij van de heer Pepping tot op de grond toe af. Tijdens werkzaamheden vloog de schuur in brand, waarna het hooi ook vlam vatte. De aangrenzende boerderij ontkwam er niet aan en werd ook een prooi van de vlammen. Hoewel de brandweer zeer snel ter plaatse was, was er geen redden meer aan. AUDIO-VIDEO-TV tLOO Advertenties en administratie Uitkijl Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: rs-Bpja Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) J Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo T t -K.&

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1