/Vlascotte intra tuin OPRUIMING nu nog lagere prijzen! Cok Braak Jeugd creatiever dan ooit Kermis in Heiloo makelaar3 in kermissen Verjaag insekten zonder schadelijk gif! Net wat meerMode Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in 072-330332 voor een frisse wind... I3CIJTIQUI CHARLSTON C. HACHMANG 26JUL11989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ivenementenageiHta Gele gids werd Gouden Gids De familie Braak met hun kado trends 54e JAARGANG NO. 30 - EXAMEN NOTULEREN HEILOO - Op het examen dat 26 juni jl. werd afgenomen door de Assosicatie SMK slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma Notuleren de dames I. Hoen-Exmann (Heiloo), M. van Rosmalen (Alkmaar), C. Titulaer (Castricum), A. Veen-Mulder (Hei loo), C. Rolle-Visser (Heerhugo- waard), M. de Winter (Heiloo), E. van der Zeyden-de Groot (Egmond aan Zee). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. UITSLAG VAN DE JUBILEUM- AKTIE TOERKOOPREISBURO ZONVAART HEILOO - Vorige week zijn de 25 prijzen uitgeloot onder notarieel toezicht. De jubileumaktie die door Toerkoop Reisburo Zonvaart was georganiseerd in verband met het 25-jarig bestaan is een eclatant suc ces geworden. De prijswinnaars vindt u elders in dit blad in een advertentie. Er is in die 40 jaar wel veel veran derd. Een attraktie die helemaal verdwenen is, is de koekhaktent. Met een scherp bijltje moest je met een paar mensen in de minste aantal HEILOO - Op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 juli is er weer ker mis op het Stationsplein. Met zo'n zomer als nu een feest voor jong en oud, er is weer van alles te beleven. Botsautootjes, een draaimolen met een heel mooi orgel er in, een para- troper, een spookhuis om lekker te griezelen en twee behendigheidsspe len. En wat natuurlijk op geen en kele kermis mag ontbreken een nougat- en gebakskraam met echte kermislekkernijen. Met de prijzen valt het dit jaar erg mee. Ze zijn niet hoger dan 1,50 en een ritje in de draaimolen kost maar 1,00. De kermis gaat open om 13.30 uur. Tijdens deze kermisdagen zal er in d'Oud Inn aan de Heerenweg 's avonds levende muziek zijn van het trio Atlanta. De nadruk ligt op mu ziek uit de vijftiger en zestiger jaren (Elvis Presly, Fats Domino enz.), maar ook de top veertig nummers krijgen alle aandacht. D' Oud Inn is vanaf 14.00 uur geopend. HEILOO In verband met de Kermis is de Hee renweg, tussen de Stationsweg en de Butterlaan vrijdag- zaterdag- en zondag afgesloten voor het verkeer. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uuf vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo het einde van de dag waren er dan ook talloze draken, poezen, en han dafdrukken te zien en een vermoei de, maar voldane leiding kon op een welbestede dag terugzien. Ook de komende aktiviteiten wor den door de jeugd enthousiast ont vangen o.a. vrijdag 28 juli het wa terspektakel in zwembad 't Baafje en ook de theaterdag heeft een on gekend aantal deelnemers. Heeft u nog oude kleren en zijn er nog vrij willigers die bij de verschillende eve nementen een handje willen helpen, graag!! Meldt u s.v.p. aan gemeen tehuis afd. Sociale Zaken geopend van 9.00-16.00 uur, tel. 313181 en vraag even naar de heer Haanstra. Enkele duizenden inzendingen wa ren binnengekomen waaronder slechts enkele die de rebus niet goed hadden opgelost. Ook zakelijk gaat het Zonvaart goed in dit jubuleum- jaar want nadat in januari 1989 reusburo Zandvoort was overgeno men is in april reisburo Orion te Heemskerk op gevolgd en in juni het Arke Reisburo in Heiloo. Zowel het reisburo in Heemskerk als in Heiloo heeft een totale renovatie ondergaan, welke zijn uitgevoerd door Interieurprojekten Haykers uit Goor. Hierdoor heeft Toerkoo- preisburo Zonvaart nu zeven vesti gingen in Noord-Holland waarin totaal 25 personen werkzaam zijn. Met deze trekking is een einde geko men aan de zomeraktie, maar van augustus tot 15 december 1989 zul len de boekingen in het teken staan van de Jubileum Winteraktie. Ook hier zijn weer schitterende prijzen aan verbonden zoals o.a. een wee kend Parijs van Transalpino Rei zen, treinbiljetten met de Alpenex press van de Biljettencentrale, 8 daagse vliegreis Spanje van Arke Reizen, 10 daagse wintersport reis per touringcar van ad Reizen, een minicruise naar Engeland van de Olau Line, fotocamera's van de Eu- ropeesche Verzekeringsmij. Hand doeken en hor loges van Elvia Reis verzekeringen, handdoeken en zon nebrillen van Iberia Airlines of Spain, reistas van Air France, 5 daagse volledige verzorgde reis naar Parijs van de Jong Intra Vakanties etc. etc. Bij boeking ontvangt u gra tis een deelnameformulier. Daarom is ook voor uw wintervakantie het devies: in het jubileumjaar kunt u beter bij Toerkoop Reisburo Zon vaart boeken! Al bijna 40 jaar zit Cok Braak met zijn vrouw Gerda in het kermisvak en nog altijd is het hun lust en hun leven. Braak zorgt voor de kontak ten met de gemeenten waar de ker mis komt. Zelf heeft hij zo'n groep van 30 kermisexploitanten, mensen waar hij van op aan kan en zorgt al naar gelang de grote van de gemeen te wat daar op komt te staan. De vergunning van de gemeente wordt gevraagd, hij zorgt er voor dat er elektriciteit komt en water en dat het hele kermisgebeuren 'netjes* verloopt, enz. Neem nu de muziek, zegt Braak, hét is tegenwoordig al lemaal hard, op een kleine kermis gaat dat dan nog wel, hoewel je op moet passen dat de omgeving er niet te veel last van heeft. Op een grote kermis wordt de muziek van één centraal punt geregeld, zodat overal dezelfde muziek klinkt, anders word je er gek van'. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. slagen de koek doorhakken en wie verloor, die moest betalen. 'Als kind gingen wij in de zomer niet naar school, dat vond je best fijn, later gingen we door de week ergens in de kost en in het weekeind wer den wij dan opgehaald. Nu is het nog veel mooier, want als er op een plaats kermis is en er zijn meer dan zeven kinderen, dan komt er een rij dende school", zegt Braak. Vroeger werd er 's winters ook in de woonwagen gewoond. Bij een stren ge winter werd de kachel goed op gestookt. De gaten onder de wagen goed dichtgemaakt en zo hield je het dan warm. Hoe gezellig het toen ook was, nu woont men 's winters in een huis en gaat alleen in de tijd van de kermissen met de wagen op stap. Cor Braak werkte 's winters ook bij de Germefa en heeft dat jaren ge daan. Hij begon op de hoek Wester- weg-Zeeweg en is toen meegegaan naar de Oosterzijweg en zo werd dan in de winter de kost verdiend. Het kon natuurlijk niet anders dan dat hij zijn vrouw ook op de kermis Muggen en vliegen vergallen menige zomerse dag. De moderne mens heeft zich met tal van giftige bestrij dingsmiddelen tegen deze lastposten gewapend. Maar met eenvoudige middelen zoals sinaasappels, plan ten en Po-Ho Olie houdt u muggen en vliegen op veilige afstand! Steekmuggen leggen wel 300 eitjes per keer. In enkele weken tijd is de larve een volwassen mug geworden, zodat er iedere zomer meerdere ge neraties muggen kunnen opgroeien. Het wijfje steekt om bloed op te zuigen. De ,muggebult' die op onze huid achterblijft is het gevolg van het speeksel dat de mug in de wond spuit. Dat dient om het bloed zo lang mogelijk vloeibaar te houden. Een andere onwelkome gast op war me dagen is de zwarte huisvlieg. Zijn culinaire voorkeur gaat even zeer naar uitwerpselen als naar ons slagroomgebakje uit. De vlieg be weegt zich dan ook konstant tussen dierlijke uitwerpselen en ons voed sel wat hem tot een onsmakelijke overbrenger van bacteriën maakt. De mens wapent zich tegen deze in sekten met vergiften. Helaas wer ken deze gifnten op het centrale ze nuwstelsel van het insekt, dat in principe net zo werkt als dat van ons. Daarom zijn deze middelen ge vaarlijk voor onszelf, onze kinderen en huisdieren. De insekten zélf zijn inmiddels bijna immuun tegen deze verdelgers. U kunt vliegen en mug gen ook op een andere, veilige ma nier de baas worden. Wist u bij voorbeeld dat Po-Ho olie van Dr. Vogels, dat zo heerlijk naar mint ruikt, vooral muggen op grote af stand houdt? Hieronder volgen en kele tips die u zeker van pas zullen komen in het muggenseizoen. Muggen kunnen niet tegen kno flooklucht. Als u en uw huisgenoten er wél tegen kunnen, is het eten van knoflook aan te bevelen om mug gen op een afstand te houden. Vooral vliegen houden niet van het donker. Verduister de kamer en zet het raam open: de vlieg vliegt weg! (werkt alleen overdag). Binnenkomen zullen vliegen niet gauw als er onder uw ramen of op de vensterbank bloeiende afrikaant- jes of geraniums staan. Ze worden letterlijk ziek van die lucht! Horren, vliegendeuren, gaasgor dijnen en klamboes.Ouderwets? Wel heel doeltreffend! In een sinaasappel prikt u enkele kruidnageltjes. Muggen en vliegen gaan er een straatje voor om. De vliegenmepper verbruikt geen energie, heeft geen schadelijke bij werkingen en kost weinig. Po-Ho olie is een doeltreffend middel om de muggen op afstand te houden. Mocht u onverhoopt toch gestoken zijn kunt u de zwelling ook even met deze olie deppen. De jeuk zal binnen de korste keren verdwijnen. VAKANTIESLUITINGEN Bibliotheek Akersloot De openbare bibliotheek Akersloot is gesloten tot maandag 7 augustus. St. Werklozen Belangen In de zomermaanden juli en augustus houdt de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en Omstreken geen zitting. Rode Kruis Heiloo De Welfare en de Speel-o-theek van het Rode Kruis Heiloo sluiten tot 24 au gustus hun deuren. De eerste uitleen van de Speel-o-theek is op 24 augustus, de welfare start weer op 30 augustus, in het Rode Kruis-gebouw, Pastoor van Mui- jen weg 16. W oninghouw vereniging Sint Willibrordus Wegens vakantie is het kantoor van de woningbouwvereniging in Kloosterhof gesloten tot 13 augustus. Via de tele- foonbeantwoorder krijgt u informatie voor spoedeisende klachten. Bibliotheek Heiloo Tot en met 21 augustus is de openbare bibliotheek Heiloo gesloten op woens dag en zaterdag. De overige dagen is de bibliotheek geopend op de gebruikelijke tijden. Informatie over de openingstij den via tel. 337845. In de vakantieperio de wordt er niet voorgelezen. In verband met de vakantieperiode wordt er niet opgehaald voor de rom melmarkt van de muziekverenigingen. Met ingang van 12 augustus wordt er weer begonnen met ophalen. Stichting Ouderenwerk Heiloo Het kantoor van de^Stichting Ouderen werk Heiloo is wegens vakantie gesloten van 31 juli t/m 11 augustus. HEILOO - Maandag werd in het kader van de zomeraktiviteiten een creatieve dag georganiseerd in het Bruno-gebouw. De organisatoren hielden hun hart vast ,,met deze hit te zal er wel geen kind komen" maar wat schetst hun verbazing. Zo'n 90 kinderen heeft zich de hele dag kostelijk geamuseerd met klei en, plakken, figuurzagen enz. Aan Sinds 1965 is de Gouden Gids - toen nog Gele Gids - uitgegroeid van een gerubriceerde Zaken- en Telefoon lijst tot een handig informatiemedi um dat steeds vaker wordt geraad pleegd. Het medium is uitgegroeid tot een begrip. Indertijd was er wei nig aanvullende informatie te vin den in de Gouden Gids. Naast een enkele informatieve advertentie vond de gebruiker enige (meestal) toeristische informatie over het be treffende gebied. Inmiddels vindt de gebruiker in het witte gedeelte informatie over: stadsplattegronden, straatnamenre gister, openbaar vervoer en een in dex met ruim 3500 trefwoorden. Al le ca. 10.500 vermeldingen in het ge le gedeelte van de gids Alkmaar zijn onderverdeeld in ca. 1.800 rubrie ken. Zo'n 3.000 advertenties geven de zoekende gebruiker in het gebied Alkmaar waardevolle, extra infor matie over het bedrijf. Tot 1978 werd de Gouden Gids al leen verspreid onder telefoonabon nees. In 1978 is men gestart met huis-aan-huis verspreiding. Dit jaar verschijnen in totaal 39 regionaal ingedeelde Gouden Gidsen, geba seerd op koopgewoonten van de consument. Magdalenensfraaf 22, Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam ontmoet heeft. Braak zag haar staan bij de zweefmolen en hij vond het zo'n leuk meisje, dat ze een rondje voor niets mocht. Ze heeft zich zo goed aan het kermisleven aangepast, ik had het niet beter kunnen treffen, want het was voor haar best even wennen, daar zij de dochter van een landbouwboer was, zegt Braak trots. Samen hebben zij nu nog een sui- kerspinkraam en de draaimolen is overgedaan aan de zoon. Maar de allermooiste kermis is die van Rei gersdaal, dat doe ik nu al 12 jaar. Ze mogen er allemaal gratis in. Uit de draaimolen haal ik dan wat attri buten weg, zodat de rolstoelen er ook op kunnen, een beuntje er voor en ze rijden er zo in, als je dan die blijde gezichten ziet, dan besef je wat een mooi vak je hebt en zo ver gaat het mij niet alleen, maar al de kermisexploitanten. De Hoever Cor Braak en zijn vrouw zijn nog lang niet uitgekeken op het kermisleven en ze hopen het nog heel lang te kunnen doen. Openbare Bibliotheek In de vitrine van verzorgingshuis De Loet is een tentoonstelling te zien over 'fotografie' met foto's vanaf het eerste boxje tot heden. Promotie van muziekmaterialen op vrij dagavond 28 juli met als onderwerp muziekvideobanden. Sonja's Originals In Galerie Sonja's Originals, Karei de Grootelaan 4 te Bergen is in de maand juli werk te zien van Els Benjamins (schilderijen) en Ad Schalken (beelden). Dinsdag - vrijdag van 10.00-18.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. kinderen. Foto: Frits Weel klein- w heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 Bamboe fakkel Een sfeermaker op lange zomer avonden, 61 cm hoog, slechts BERGEN HOORN HEILOO Makelaar Taxateur o.g. AAN- EN VERKOOP («Ml ■HYPOTHEKEN - MYKUmtiverj Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Hoileweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Rommelmarkt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1