'iïmm Ringsteken en oldtimers op de Kapellaan $mrn Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Verleende Bouwvergunningen Nieuwe bouwplannen Opbrengst Anjer-collecte 1989 Burgerlijke stand Geboorten Elders geboren Huwelijksaangiften Huwelijken Overlijden Elders overleden Heiloo in T.V.-uitzending R.V.U. UlfKIJKPOST 26 JULI 1989 Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Telefoonnummers: Alle afdelingen via centrale gemeentehuis- tel. 313131 Daarnaast tevens via een doorkiesnummer rechtstreeks bereikbaar: Afdeling bevolking, burgerlijke stand -tel. 313100 Buro Huisvesting -tel. 313101 Afdeling financiën, belastingen -tel. 313122 huursubsidie en gemeentegarantie -tel. 313124 Openbare werken, administratie -tel. 313152 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Boekenstein 105, P. Th. Elenbaas - aanbrengen dakkapel. Bosrank 58, F. P. W. Smeets - aanbrengen dakkapel. Ewislaan 34, Fam. De Man - wijzigen keuken/bijkeuken. Vredenoord 56, C. N. M. Bakker - aanbrengen dakkapel. Hoogeweg 38, J. Th. Rutgers-Willemsen - vergroten woning. Kennemerstraatweg 425, Motel Heiloo (A. P. L. Veen) - oprichten zalencomplex. Spanjaardslaan 16, F. Veldt, oprichten woonhuis met aanleunwoning en paardenstal. Zevenhuizerlaan 73, P. Schut - aanbrengen dakkapel. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Slimpad 16, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voorne mens om aan W. van der Sande met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening met vrijstelling van het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Zuid' bouwvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning Zevenhuizerlaan 78. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de bijbe horende stukken vanaf 27 juli gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, af deling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om de vorenbedoelde vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwa ren indienen bij burgemeester en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Anjer-collecte heeft dit jaar in Heiloo f 3.609,- opgebracht. Een derde deel van dit bedrag f 1.203,- is als collecte premie bestemd voor de verenigingen die aan de orga nisatie van deze collecte hebben meegedaan. Dit jaar wordt de collecte-premie verdeeld over de vol gende verenigingen: Heilooër Harmonie-orkest Caecilia; Gemengde Zangverenigingen Nieuw Leven; Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg; Heilooër Operette Vereniging; Stichting UZ Theatergroep. t/m 17 juli 1989 Theodorus J.J. z.v.: Gallee, Anthonius W.J.J. en: Laurenssen, Theodora G.G. Daan J. z.v.: Crama, Willem J. en Burgerjon, Fran cis H.S. Lars A. z.v.: Sabel, August W. en: Jana Gacitüa, Maria V. Christina E. d.v.: van Opzeeland, Christianus A. en: Bus, Marie A. Brendan z.v.: Brink, Ronald en: Clausen, Maria G. Leonard S. z.v.: Peperkoorn, Hans L.P. en: van Wijk, Maria C. Sebastiaan D. z.v.: Helderman, Roel en: Broers, Ca- tharina M.M. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 t/m 17 juli 1989. Meijer, Franciscus M. en: Koopman, Margaretha C.M. den Bakker, Cornelis W. en: Kruit, Ansje de Visser, Eduard A. en: Visser, Claudia, van Schieveen, Cornelis D. en: Hepkema Anje. van Veen, Joost en: van Zaane, Petronella A. t/m 17 juli 1989. Baars, Johannes M. en: Hellendoorn, Frederika E. Schaap Dirk en: Beemsterboer, Maria P.C. Mathijssen, Marcellus P.M. en: de Ruiter, Estella M. de Moei, Ronald G.M. en: Stam, Cunera J. t/m 17 juli 1989. van Veen, Maarten. Oudt, Jacobus Hendrikus. Schoorl, Jacobus Adrianus. Kluit, Aaltje wv Zwaan. Jonker, Maartje ev Peppinck. Duyvis, Ericus G. Voorthuis, Berend. Walda, Sabine. Piso, Akke. Sikkens, Hendrik B. de Graaf, Matthijs. Rentenaar, Arie. Op donderdag 27 juli a.s. om 21.21 uur zal in het pro gramma 'Bij machte' op Nederland 3 aandacht worden geschonken aan het burgemeesterschap van mevr. Mr. J. M. Corver-van Haaften, die als een van de eerste vrouwelijke burgemeesters in ons land van 1968-1972 burgemeester is geweest van Heiloo. In dit programma van de R.V.U. met als thema 'Hoe machtig zijn burgemeester vandaag de dag?' komt ook de heer J. Pieters aan het woord. De heer Pieters is, met een kleine onderbreking, van 1962-1988 raadslid in Heiloo geweest. Eerst als fractievoorzitter van de gecombineerde ARP/CHU-fractie. Later als fractievoorzitter van het CDA. HEILOO - a.s. Zondag 30 juli zal vanaf 14.00 uur voor de 4e ach tereenvolgende jaar een ringsteek- toernooi georganiseerd worden. Een sportief gebeuren, waarbij 't oog ook wat wil en zeker aan haar trekken komt. Voertuigen en aan spanningen van allerlei allooi en da tum zullen de revue en Kapellaan passeren, voortgetrokken door paarden c.q. pony's waarvoor idem dito geldt. Prijzen zijn er voor hen, welke na de diverse omlopen de meeste ringen gestoken en dus pun ten vergaard hebben, alsook pre mies en aanmoedigingsprijzen voor o.a. 't Schoonste Geheel". De dag krijgt een extra nostalgisch cachet, daar een Oldtimershow haar opwachting beleeft. De vereniging V.I.A. (Vrienden Interessante Au tomobielen) heeft haar medewer king toegezegd en zal om 14.00 uur op Kapel" een rit afsluiten, waarna zij een stop houdt op één van de aan de Kapellaan grenzende landjes, waar de schitterende voer tuigen nog geruime tijd bewonderd kunnen worden, en de deelnemers iets aangeboden wordt. Terwijl de jeugd zich uit kan leven op een pro fessioneel springkussen, valt er vo lop te genieten van de natuur, een wandeling, c.q. picknick in 't bos of op de landjes, waar de meeste die ren van de boerderij te bewonderen zijn, vaak samen met hun kroost. Mensen welke zich in 't feestgedruis willen storten, komen ook volop aan hun trekken, daar vanaf 14.00 uur in 't Akertje en 't Putje resp. de Mascotte Boys en The Sparrows le vende muziek ten gehore zullen brengen. De entree in de pleister plaatsen is gratis, wat evenzo geldt voor 't aanwezig zijn bij het ringste ken of de 'Oldtimershow'. Bij deze is nu reeds een woord van dank zeker op z'n plaats aan allen welke belangeloos mee willen wer ken, particulieren en bedrijven, wel ke vrije tijd beschikbaar stellen, als ook materiaal en/of ruimte, bloe men, o fprijzen etc. Grandioos!! Dat is, en blijft hopenlijk nog ja ren. Kapel"!!! 'WÊmmMÊm MEER DAN 100 VRAGEN OVER ZWANGERSCHAP BEANTWOORD VAKANTIEREIS D.V.O. HEILOO - Zaterdag 15 juli vertrok de 2'reis van D.V.O. naar Loenen op de Veluwe. Na een welkomst woord van mevr. Dekker en Mar den Takens, onze chauffeur. Om circa 12 uur kwamen bij in Loenen aan. De kamers werden ingedeeld en na de lunch konden wij de omge ving verkennen. Zondag was er ge legenheid om naar de kerk te gaan en 's middags hebben wij een prach tige rit gemaakt en in het gezellig drukke Harderwijk hebben wij een theepauze gehad. Maandag was de route naar de Achterhoek en Mont- foorland. Het was een hele mooie rit. Via Aalnten waar wij koffie dronken, naar 's Heerenberg voor de lunch. In Doesburg bezochten wij een leuk hofje met ouderwetse winkeltjes waar ook nog oude am bachten werden gedaan o.a. mosterd en azijn, klompen en kaar sen van bijenwas, op de terugweg de Loenense water val bekeken, niet zo groot maar toch leuk om gezien te hebben hij heeft een verval van 730 mrt. Dins dagmiddag en prachtige tocht langs de lange slingerende IJsseldijk, op- weg naar Hattum. Daar bezochten wij het Bakkerij Museum dat heel mooi en interessant was. 's Avonds een gezellige bingo avond met veel prijzen o.a. 3 rondvluchten aange boden door de heer Bos, de hotelei genaar. Woensdag ging het richting Berg en Dal waar het Afrika Mu seum bezocht werd. Daar kan je ecjt wel een hele dag döorbrengen wil je alles goed kunnen bezichti gen, heel, heel mooi. Vervolgens naar Buren, een lieflijk klein stadje waar het leuk vertoeven was. Don derdag met de heer Bos op weg naar het vliegveld Teuge, waar 12 van onze gasten een rondvlucht boven de Veluwe gingen maken. Voor de meeste was het de luchtdoop, maar een machtige en mooie belevenis. Vanuit de lucht kan je nog beter zien hoe mooi ons landje is. Na de middag nog een mooie rit naar het kleinste stadje van Neder land, Bronkhorst dat maar 163 in woners telt. Het is echt een toe ristisch plekje, 's Avonds bracht Martien ons even naar de avond- markt in Beekbergen. Alles was daar in klederdracht, de muziek, dansgroep en de mensen achter de kraam. Ook daar werden de oude ambachten gedemonstreerd, heel leuk. Vrijdag, Martien bracht ons naar Apeldoorn waar wij met de stoomtrein naar Dieren zijn gereden waar Martien ons weer ophaalden. Een leuk besluit van een mooie zon nige vakantie. Na het diner en uitge zwaaid door de baas en personeel, ging het huiswaarts, nog een kof- fiestop in Vleuten, kwamen wij vol daan in Heiloo aan. Een woord van dank aan Martien, die ons tijdens de reis heel veel heeft verteld en heeft laten zien. Wanneer een vrouw in verwachting is, ondergaat zij veel lichamelijke en emotionele veranderingen. Het nieuwe boekje 'Meer dan 100 vra gen over de zwangerschap' van de hand van de arts Wiebe Braam geeft antwoord op veel vragen over de eerste maanden van de zwanger schap, de bevalling en de eerste da gen daarna. Bij een eerste zwangerschap zijn de ze veranderingen natuurlijk hele maal nieuw; er groeit allereerst een nieuw leven, maar ook het lichaam van de vrouw zelf maakt veel veran deringen door. Zelfs een tweede of derde zwangerschap verloopt toch weer anders en zorgt regelmatig voor verrassingen. Al deze verande ringen roepen veel vragen op. In 'Meer dan 100 vragen over de zwangerschap', een uitgave van Predictor, de betrouwbare zwanger schapstest voor thuisgebruik, be handelt Wiebe Braam de meest voorkomende vragen. Dat bijvoor beeld stoppen met roken, matig al coholgebruik en een beperkt ge bruik van geneesmiddelen is aan te bevelen, is meestal wel bekend. Maar ook de ontwikkelingen van het kind, veranderingen in het li chaam en tips over de zaken die al in een vroeg stadium van de zwan gerschap moeten worden geregeld, zoals de kraamhulp, komen uitge breid aan de orde. Bij aankoop van een Predictortest ontvangt men in drogisterij of apo theek een gratis exemplaar van het boekje 'Meer dan 100 vragen over de zwangerschap'. JASCHA DE GOEDE NAAR NEDERLANDSE KAMPIOEN SCHAPPEN HEILOO - Jascha de Goede uit Heiloo is uitgenodigd om van 7 t/m 10 augustus in Heerenveen mee te doen aan de Nederlandse jeugd ten niskampioenschappen t/m 16 jaar. Als voorbereiding doet hij mee aan een trainingskamp in Heerhugo- waard, dat onder leiding staat van districtstrainer Siem Keyser. Ja scha, die door de goede resultaten in de Cl-toernooien, volgend jaar de B2-sterkte krijgt, hoopt in Hee renveen op een gunstige loting, zo dat hij één of twee rondjes kan winnen. D.V.W. Dames vissen De laatste competitiewedstrijd werd uiteraard onder zeer mooie weers omstandigheden gehouden in plan West. Totaal werd er gevangen 583 stuks. Uitslag A-klasse: no. 1. V. Kaandorp 87 stuks 2. R. Hogen- boom 80 stuks 3. Els Kaandorp 55 stuks 4. R. Dekker 2, 48 stuks 5. Dekker 40 stuks. B-klasse: 1. Mevr. Schoneveld 48 st. 2. Mevr. Jansen 43 st. 3. Mevr. Bruin 31 ar. 4. Mevr. Koeleman 20 st. De einduitslagen van deze comp. worden later bekend gemaakt. ZANGER VAN 'DE DIJK' ONTVANGT NIEUWE SINGLE VAN DE SHIP AND HORSE BAND Afgelopen woensdag is de tweede single van de bekende Noordhol landse popgroep de Ship Horse band uitgereikt aan Huub van der Lubbe, zanger van de Nederlands talige band 'de Dijk'. In een stamp volle Horse Pub in Bergen speelde de band een set met eigen werk, waarna de plaat officieel gepresen teerd werd. Op de east side van de plaat werd het vrolijke nummer 'Call me' opgenomen. 'Call me' werd gecomponeerd door ex-Ship Horse lid Peter van Vleuten, die te genwoordig in de formatie Break speelt. Op de Westside van de single staat een prachtige ballade, getiteld 'We had it all', die geschreven werd door Troy Seals Donny Fritts. De productie was in handen van gita rist-zanger The Lau (bekend van o.a. Neerlands Hoop en The Sce ne), die werd bijgestaan door de vakkundige technici van de gloed nieuwe Warners Soundproductions Studio te Heiloo. Met deze single is aan de vele vragen van het publiek om de Ship Horseband op het zwarte vinyl vereeuwigd te zien vol daan. De plaat is voor zes gulden verkrijgbaar bij een van de vele op tredens of bij de volgende adressen: Disco Heiloo en Ypma Alkmaar. HEILOO IN T.V.-UITZENDING R.V.U. Op donderdag 27 juli a.s. om 21.21 uur zal in het programma 'Bij machte' op Nederland 3 aandacht worden geschonken aan het burge meesterschap van mevr. Mr. J. M. Corver-van Haaften, die als een van de eerste vrouwelijke burgemeesters in ons land van 1968-1972 burge meester is geweest van heiloo. In dit programma van de R.V.U. met als thema 'Hoe machtig zijn burgemeester vandaag de dag?' komt ook de heer J. Pieters aan het woord. De heer Pieters is, met een kleine onderbreking, van 1962-1988 raadslid in Heiloo geweest. Eerst als fractievoorzitter van de gecombi neerde ARP/CHU-fractie. Later als fractievoorzitter van het CDA. GEMEENTE HEILOO 2%, -- «,-»■ .-x", 5 •"X btfï - t i v v* vn jftmmt wMWïw

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4