98,- ^oklkuis Werjau 119.- int ra tuin I Heiloo krijgt er een nieuw kunstwerk bij Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo-! Van de Ridder wijst] u de weg in Heiloo, 072-330332 Laatste kunsttweedaagse in Heiloo Oud papier acties in Heiloo Net wat meerMode 54e JAARGANG NO. 31 - 2 AUGUSTUS 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ivenementenagenda Bijzondere acties Bibli- -theek PULLOVERS 30 tot 50% KORTING BAD BOY JACKS Stationsweg 61 - Heiloo. af Geen Uitkijkpost ontvangen? HEILOO - Zoals iedereen kan zien vordert de bouw van de nieuwe kan toorvleugel van ons gemeentehuis voorspoedig. Tot op heden gaat al les volgens planning en kan de vol tooiing begin 1990 worden ver wacht. Ook achter de schermen wordt hard gewerkt. In het kader van de 1%-regeling zal Heiloo na melijk ook verrijkt worden met een kunstwerk bij de uitbreiding van het gemeentehuis. Om tot een goede keuze van beel dende kunstenaar en kunstwerk te komen is een werkgroep onder voorzitterschap van wethouder me vrouw A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg al maandenlang aktief. Ver der hebben in deze werkgroep zit ting mevrouw R. Smithuis (eigena resse kunsthandel) en de heren A. S. van Tilburg (architect), W. Klein- Schiphorst (amateurkunstenaar), G. Bijnsdorp (stedebouwkundige), A. Haanstra (hoofd Sociale Zaken) en J. B. Peters (hoofd Welzijn). Na een voorbereidende oriëntatie waarbij o.a. een uitgebreide diapre sentatie bij de stichting Kunst en be drijf in Amsterdam werd bestu deerd, is deze werkgroep gekomen tot een eerste selectie van 11 beel dende kunstenaars. Daarbij is er voor gezorgd dat ook regionale kunstenaars erbij betrokken werden. Na verdere oriëntatie bij en kontakt met deze groep bleven er een zestal serieuze gegadigden over. Hieruit is via een checklist en een stemronde tenslotte een drietal geselekteerd. Dit zijn Wim Jonker, Eugéne Ter- windt en Ronald Tolman. Deze hebben inmiddels laten weten ak koord te gaan met een betaalde op dracht voor het maken van een schetsontwerp. Deze schetsontwer pen worden begin oktober verwacht en zullen enige tijd ter inzage liggen voor alle inwoners in de openbare bibliotheek van Heiloo. Over de precieze tijdstip zullen nog nadere berichten komen. Vervol gens zal de werkgroep een advies uitbrengen aan het college van bur gemeester en wethouders waarna het uitverkoren ontwerp kan wor den uitgevoerd. TINTORETTO Met ingang van 7 september voor het seizoen 1989-'90 het weekpro- gramma van de teken- en schilder vereniging Tintoretto er als volgt uitzien: Maandagochtend om de veertien dagen van 9.30 - 12.00 uur ba sistechnieken voor senioren. Steeds met een spannende huiswerk op dracht. (nog enkele plaats vrij). Maandagavond om de veertien da gen van 19.30 - 22.00 uur basistech nieken voor senioren. Ook met thuiswerkopdracht, (nog enkele plaats vrij). Maandagavond om de veertien da gen van 19.30 -22.00 uur basistech nieken voor junioren. Idem met thuiswerkopdracht, (deze avond is volgeboekt). Dinsdagavond elke week van 20.00 - 22.00 uur basistechnieken voor ju nioren. Deze cursus zal 2 jaren duren (nog enkele plaats vrij). Donderdagavond elke week van 19.30 - 22.00 uur. Schilderen, aqua relleren, tekenen. Elke week por tretmodel. Eens in de maand naakt model. Stilleven en bloemen naar behoefte. Voor ieder lid is deze avond de clubavond. Onder zeer deskundige begeleiding wordt een ieder geholpen bij beoefenen en ontwikkelen van zijn of haar schil der of tekenactiviteit. Alleen zij, die zelfstandig kunnen werken, kunnen zich voor deze avond opgeven. Lid maatschap 160,00 per jaar. Inlichtingen Secr. A. Zoon, Ooster zijweg 4 te Heiloo, tel.: 331191. EXAMEN MACHINESCHRIJVEN HEILOO - Op het examen dat 1 juli jl. door de Associatie SMK werd af genomen slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machineschrijven de dames E. Bak ker (Akersloot), J. Beentjes (Egmond-Binnen), I. te Nijenhuis- Berendsen (Heiloo), I. Brands (Alk maar), K. van der Kleij (Bergen), M. Kroonen (Heiloo), M. Kruider- Bonouvrie (Alkmaar), M. Mulders (Heemskerk), Y. Olgers, A. Reijer- sen van Buuren (Heiloo), K. Stade- gaard (Bergen), M. Veter (Groet), D. Zonneveld (Bakkum), C. van Rijn (Warmenhuizen) en de heren Chr. Korver (Heiloo) £n Rene Schot (Egmond aan Zee). Voor het praktijkexamen op het zelfde examen slaagde mw. A. Flap per (Heemskerk). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. Openbare Bibliotheek In de muziekafdeling is een presentatie van materialen over 'Dance Music'. Vrijdagavond 4 augustus promotie van muziekmaterialen met als onderwerp 'Dance Music en Dansmuziek'. Sonja's Originals In Galerie Sonja's Originals, Karei de Grootelaan 4 te Bergen is in de maand augustus werk te zien van Betty Appel man (zijdedraad panelen) en Ton Rath (keramiek). Dinsdag - vrijdag van 10.00-18.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. ALLEENSTAANDE OUDERS HEILOO - De Fiom, buro (a.s.) al leenstaande ouders, organiseert op woensdag 9 augustus weer een open avond voor alleenstaande ouders. Deze avonden worden gewoonlijk iedere 2e woensdag van de maand georganiseerd. Deze keer is er voor gekozen om geen thema te behande len maar om te zien wat er zich aan dient op deze avond. Vanaf 19.45 uur is een ieder welkom. Het adres is: Van der Meijstraat 6, Alkmaar. Voor informatie kan men bellen: 072 - 118812. HEILOO - Op vrijdag 4 en zaterdag 5 augustus is er in winkelhof 't Loo de laatste kunsttweedaagse van dit seizoen. Organisatoren Jan Braam en Jean Thomassen zijn achter de schermen weer druk bezig geweest en zijn er ook dit keer weer in geslaagd kunstenaars uit alle delen van ons land te interesseren voor deze levendige kunstmanifestatie. Uit het Friese Workum komt zil versmid Willem van Doorn met zijn unieke werk van hoog niveau. Hij maakt handgesmeedde sieraden waarvan er steeds maar één vervaar digd wordt. Gert-Jan van Duinker ken maakt ook sieraden, maar dan van kunststoffen. Ze worden vro lijk beschilderd met geraffineerde abstracte voorstellingen en liggen prettig in prijs. Truus Hackenberg, ook voor het eerst in deze regio, maakt ook sieraden. Van Dinie de Kort zijn er fraaie poppen en het echtpaar van Houten komt uit Ca- pellen aan de IJssel. Hij maakt schitterend keramiek, zij pastels. Een ander nieuw gezicht is dat van Herman Schoenmaker die metalie- ken maakt. Van deze techniek is ons niets bekend en men kan beter zelf maar weer een bezoek brengen aan deze kunstmanifestatie. Er zijn na tuurlijk ook een paar bekende ge zichten tezien. Vorig jaar trok Lol- ke van der By uit Almere veel be kijks met zijn fraaie abstracte beel den van roestvrij staal reden om hem eens terug te vragen. Verder kan men werk verwachten van Tiny Leefoge, Rita Harder, An Brok, Gerda Jillissen, Ine Veen, Louis Goulmy, Cees de Neve, Herman van Loon, Rob Verf en Ellen Dubach. Op vrijdagavond kan men tot 21.00 uur terecht in de winkelhof in Heiloo. VAKANTIESLUITINGEN Bibliotheek Akersloot De openbare bibliotheek Akersloot is gesloten tot maandag .7 augustus. St. Werklozen Belangen In de zomermaanden juli en augustus houdt de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en Omstreken geen zitting. Rode Kruis Heiloo De Welfare en de Speel-o-theek van het Rode Kruis Heiloo sluiten tot 24 au gustus hun deuren. De eerste uitleen van de Speel-o-theek is op 24 augustus, de welfare start weer op 30 augustus, in het Rode Kruis-gebouw, Pastoor van Mui- jen weg 16. W oningbouw vereniging Sint Willibrordus Wegens vakantie is het kantoor van de woningbouwvereniging in Kloosterhof gesloten tot 13 augustus. Via de tele- foonbeantwoorder krijgt u informatie voor spoedeisende klachten. Bibliotheek Heiloo Tot en met 21 augustus is de openbare bibliotheek Heiloo gesloten op woens dag en zaterdag. De overige dagen is de bibliotheek geopend op de gebruikelijke tijden. Informatie over de openingstij den via tel. 337845. In de vakantieperio de wordt er niet voorgelezen. In verband met de vakantieperiode wordt er niet opgehaald voor de rom melmarkt van de muziekverenigingen. Met ingang van 12 augustus wordt er weer begonnen met ophalen. OPENBAAR VERVOER IN PLAN OOST In juni heeft u kunnen lezen dat er een werkgroep Vervoer is ontstaan, die wil proberen om met uw hulp een lijndienst door uw wijk te laten rijden. Daarna is het voor uw idee wat stil rondom die werkgroep geworden. Ondanks de verschillende vakanties van de diverse vrijwilligers is het echter toch al gelukt een stap verder te komen. De vragen voor het en quêteformulier zijn inmiddels defi nitief vastgesteld evenals de begelei dingsbrief, waarin wij u uitnodigen mee te doen. De volgende stap (half augustus) is het vervaardigen van 1200 enquête formulieren, die door ons niet al leen zullen worden gevouwen en ge niet maar ook nog huis aan huis zul len worden bezorgd en opgehaald (september). Het verwerken van alle binnengeko men gegevens doen wij dan in okto ber, de maand waarin wij het posi tieve resultaat de gemeente gaan aanbieden. Begin september komen wij u weer verder inlichtgen over de stand van zaken. De Werkgroep Zaterdag 5 augustus Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroek- school 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook lompen. Handbalvereniging De Foresters, par keerterrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. 4e zaterdag van de maand Eensgezindheid Heiloo, halen op ver zoek op de 4e zaterdag van de maand, behalve feestdagen. Bel: 336799 (tussen 19-20 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doe! gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. O WAT STAAT ER OP DE THEMA-TOREN? HEILOO - Op de thema-toren, het in een vierkant opgestelde boekenpromotie:rek, waar je langs loopt op weg naar de afdeling vol wassenen, staat deze weken de schrijvers uit de Derde Wereld cen traal. De meeste verhalende lectuur over de Derde Wereld, uitgegeven in het westen, kwam veelal uit de pen van westerse schrijvers: Multa- tulie over het oude Indië. Jef Gee- raerts over Kongo: Hemingway het Caribisch gebied; Pearl Buck over China, om een paar schrijvers te noemen. De uitgeverij ,,Het Wereldvenster" heeft zich nu toegelegd op het uitge ven van een reeks romans uit Afri ka, Azië, en Latijns-Amerika, ge schreven door in deze landen gebo ren schrijvers. Wij noemen enkele romans: Achebe: „Verlaten tempel van de macht", speelt zich af in een gefingeerd land in Afrika. Argueta: „Een dag in El Salvador" in El Sal vador; Chalem: „Een vrouw voor mijn zoon" in Algerije; Idris: „Het taboe" in Egypte; Mungoshi: „Wachten op de regen" in Zimbab we. De roman geschreven door een inheemse schrijver geeft toch een -andere en tot veler verrassing rea listischer kijk op de achtergronden van mens en maatschappij, dan ge schreven door een schrijver uit een andere cultuur. De inheemse schrij ver schrijft z'n roman als het ware van binnenuit. Hij of zij schrijft over zaken, die met de paplepel zijn ingegeven. Ook wanneer hij syste men aanklaagt geoeurt dit op een fellere wijze dan de westerse schrij ver dit doet. Gewoonten, waarmee hij opgroeide en als volwassene heeft afgezworen, verweeft hij in een roman met fel realisme, maar niet meedogenloos, zoals in Cha- lem's „een vrouw voor mijn zoon". Of zoals in de „Verlaten tempel van de macht" door de in 1930 in Nige ria geboren Achebe: daarin be schrijft hij, hoe het volk danst van blijdschap omdat een corrupte bur gerregering wordt overgenomen door nieuwe machthebbers. Deze beginnen met de beste bedoelingen. Evenwel, zonder speciale aanlei ding, zonder sinistere opzet wordt de schijnbare harmonie verstoord. Het land glijdt opnieuw onont koombaar af naar een regime van willekeur en terreur. Heel knap toont Achebe dat de Afrikaan hier niet het slachtoffer van externe machten is, doch zelf verantwoor delijk is voor de gang van zaken. Welke westerse schrijver of journa list met de traumatische erfenis van ouders of voorouders zou deze con clusie neerschrijven. „Meten is weten" zegt de weten schapper. Welnu willen we echt aan de weet komen, hoe andere culturen zich ontwikkelen, hoe men daar denkt, voelt en vandaar uit handelt, dan zullen wij allereerst hun eigen maatstaven moeten leren kennen. DE LOET IS ZOVER Tenminste wat de bibliotheek be treft is het „bouwleed" geleden. Vanaf vrijdag 11 augustus zijn de bewoners van de Loet en de bewo ners van plan Oost weer van harte welkom op onze oude vertrouwde plek in de Loet. Op het balkon op de eerste etage. Carla van de Bibliotheek. Lv\-~7 072-337170 Lid Stichting Bontwaarborg Grote collectie nieuwe mantels Reparatie, modernisatie en cleaning Maatwerk op eigen atelier Hertenlaan 8 - Bergen - Tel. 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem Tel. 023-312086 bij Houtplein Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00-uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Gardena gazonmaaier 300 Maaibreedte 30 cm. VanJ^T- voor heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 H.S.V. SELEKTIE IN TRAINING VOOR JUBILEUM KOMPETITIE HEILOO - Piet van Houwelingen, nieuwe trainer van H.S.V., is met zijn selektie intensief van start ge gaan als voorbereiding op het nieu we seizoen. Door de vele vakanties zijn daarbij helaas nog niet alle spe lers aanwezig, maar aldus van Hou welingen ik zal zorgen dat er bij de aanvang van de kompetitie een bre de spelers basis aanwezig is zodat een gezonde konkurentie ontstaat. We hebben allemaal weer zin het nieuwe seizoen en dan komen de re sultaten er ook wel. Naast de trai ning zijn er nog diverse oefen en be kerwedstrijden, alvorens de kompe titie '89-'90, die zal uitmonde in de viering van het 60-jarig bestaan van de voetbalvereniging van H.S.V., van start kan gaan. Dat programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 5 augustus A.F.C. 1 tegn H.S.V. 1; A.F.C. 2 tegen H.S.V. 2 beide om 19.00 uur. Zondag 13 augustus Go Ahead 1 te gen H.S.V. 1; Go Ahead 2 tegen H.S.V. 2 beide om 12.00 uur. Donderdag 17 augustus K.V.V. 1 tegen H.S.V. 1; K.V.V. 2 tegen H.S.V. 2 beide om 19.00 uur. Dinsdag 22 augustus Bekerwedstrijd. Dinsdag 19 augustus Beker wedstrijd. De kompetitie begint op zondag 3 september. Tussen het bo venstaand programma in wordt op vrijdag 25 augustus en zondag 27 augustus een door H.S.V. georgani seerd regio voetbaltoernooi gehou den op het sportpark van de Hei- looër Sport Vereniging aan de Bay- ershoffweg in Heiloo. Zie daarvoor de Uitkijkpost van woensdag 23 augustus. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo TEKENEN/SCHILDEREN VOOR BEGINNERS Bedoeld voor mensen die zich de eerste eenvoudige beginselen van verschillende schilder- en tekentech nieken eigen willen maken. Woensdag van 9.30 - 11.30 uur in het Trefpunt, Westerweg 294, te Heiloo, aanvang 27 september. Kosten 30,00 per cursus van 12 weken. Inlichtingen: de heer G. van Duin, tel.: 33 02 49. VRIJ TEKENEN EN SCHILDE REN: Bedoeld voor iedereen die het stimulerend vindt om samen met anderen te tekenen of te schilderen. Er wordt geen les gegeven. U treft er geen Rembrandts of Vincent van Goghs aan, maar wel goedwillende amateurs van 55 jaar en ouder, die een paar uurtjes bijeenkomen om te tekenen en te schilderen met pot lood, verf, inkt of krijt. Op hun ei gen manier, op hun eigen niveau. Het is geen cursus, maar de deelne mers kunnen wel rekenen op onder linge begeleiding en raadgevingen. Vrijdag van 13.30 - 16.30 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Kosten 7,00 per maand (voor deelnemers aan tekenen/schilderen voor beginners: gratis). Inlichtin gen: Stichting Ouderenwerk Hei loo, tel. 33 12 97. Cl m in Loodgietersbedrljf gas, c.v., water, riool- nAürlMANC] Holleweg19 hogedrukontstopping linviimninu Tel. 072-335085 dakbedekkingen Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. L/%/ Redactie-adressen: Y:\ Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) 00 Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandaq om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Rommelmarkt iummini AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'I LOO Bel donderdags: 072-330175 u» *0

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1