^Eintzatuln /Vlascotte V. Rijwielhandel Bosman wint prijs met Vespa-etalage Net wed meerMode A.J. VOS m voor een frisse wind... CHARLSTON Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst u de weg in Heiloo. 072-330332 u -theek Bibli- DAVID'S HOF 54e JAARGANG NO. 33-16 AUGUSTUS 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Zomerspelen achter de rug II* Natuurwandeling Heilooër Bos r Sport en spel agenda Sport Verenigingen heiloo ZIE PAGINA LIMMEN Einde seizoen, speciale prijzen! Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. '#Èk fk WËmmËm? w K a d O'Vyta t kvd.z kadotrends Pater de Gier vraagt hulp voor verpleeghuis Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. iHllHl Redactie-adressen: «BJHN A Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. POLITIEBERICHTEN HEILOO - Bij in totaal vier auto's, die op Het Veld geparkeerd stonden, wer den vernielingen gepleegd. Kapotte rui tenwissers en lakschade waren het gevolg. In het Blokhovepark werd een woning ongewenst bezocht. Via het badkamer- raam kwamen de daders binnen om ver volgens te verdwijnen met de videore corder des huizes. Een poging tot inbraak was er aan de Warmoezierslaan. Enkele ruitjes in de voordeur werden stukgedrukt, maar verder kwam men toch niet. Een daginbraak werd gepleegd bij een woning aan de Heerenweg. Hier ver schafte men zich toegang via een schuif pui. Officiële documenten en waardepa pieren, als ook 1.000 gulden contant geld werden méegenomen. In Baetenburg werd uit een auto een radio-cassetterecorder ontvreemd. De zelfde dag (8 augustus omstreeks 17.30 uur) zag een wijkbewoner twee mannen, die trachten de auto van zijn buurman open te breken. De Baetenburger ging er op af, maar het tweetal koos het ha zenpad. Een latere zoekactie door de politie leverde niets op. Een automobilist liet per ongeluk zijn portefeuille op het dak van zijn mobiel liggen, stapte in en reed weg. De porte feuille belandde op de grond en werd la ter gevonden door een onbekende. Deze eigende zich kennelijk de inhoud toe: al leen het paspoort is teruggevonden, ter wijl waardepapieren en geld nog spoor loos zijn. Een persoon trachtte bij twee verschil lende horeca-bedrijven een gratis maal te verkrijgen. Na het nuttigen van het eten vertrok hij zonder betalen. De ex ploitanten waren er echter als de kippen bij én schakelden de politie in. De man kreeg zo toch twee bonnen, die wel ho ger zullen zijn dan die voor de maaltij den op zich. Uit een woning aan de Ewisweg werd na een inbraak 1.800 gulden contant geld vermist. Een afslaande fietser werd op de Kenne- merstraatweg geraakt door een brom fietser. De fietser sorteerde voor bij de stoplichten bij de Kanaalweg, juist op het moment dat de brommer wilde pas seren. Een illegaal in het land verblijvende per soon werd door de politie naar Schiphol gebracht en vandaar op een vliegtuig naar het land van herkomst gezet. Op de Haesackerlaan was er op 12 au gustus een geval van doorrijden na een aanrijding. Een rode Mitsubishi werd beschadigd. Een tegemoetkomende vrachtwagen was de reden van een aanrijding op de Kerkelaan. De bestuurder van een per sonenwagen week iets te ver naar rechts en schampte daardoor een langs de laan geparkeerde auto. De afgelopen week werden er twee fiet sen gestolen. De zomer vakantiespelen 1989 zijn alweer voorbij. De vele tientallen kinderen mochten zich afgelopen vrijdag voor het laatst uitleven in het Brunogebouw. Onder deskundi ge leiding werd een eigen toneelstuk ingestudeerd, terwijl ook een deel van de decors en attributen gemaakt werd. 's A vonds volgde de uitvoe ring voor ouders, broertjes, zusjes, enzovoort. De Bruno-zaal was afgeladen: ken merkend voor de populariteit van de spelen in Heiloo en een pluim voor de organisatoren. HEILOO - Op zondagmorgen 20 au gustus houdt het Instituut voor Natuur beschermingseducatie (IVN) afd. Noord-Kennemerland haar maandelijk se rondleiding voor belangstellenden in het Heilooërbos. De wandeling duurt anderhalf uur en begint om 11.00 uur vanaf de Kattenberg (aan de Kenne- merstraatweg in het bos) en wordt ge houden onder leiding van ervaren na- tuurgidsen. Voor extra informatie kan men 072-331588 bellen. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over en uit het Heilooër Bos: zie de reportage deze week elders in de Uitkijkpost! De heer Bosman (links) ontvangt symbolisch de tweede prijs in de etalage wedstrijd van Vespa. HEILOO - Vorige week woensdag kreeg Rijwielhandelaar Bosman aan de Westerweg in Heiloo bezoek van een vertegenwoordiger van de Vespa- importeur in Nederland. Deze impor teur had voor de 400 Vespa-dealers in het land een etalage-wedstrijd uitge schreven en de Heilooër ondernemer kreeg de landelijke tweede prijs. De etalage-wedstrijd is een onderdeel van een grote campagne, die Vespa gestart is. De Italiaanse maker van bromfietsen speelt daarbij in op het feit dat volgend jaar het wereldkampioen schap voetbal in Italië gespeeld wordt. Zo worden er als prijzen voor verschil lende acties kaarten voor wedstrijden van de WK beschikbaar gesteld. Ook de consument maakt bij Vespa kans op zo'n prijs (naast WK-kaarten ook bijvoorbeeld een Vespa Imago bromfiets). De eerst volgende actie die van start gaat is een ontwerpwedstrijd. Bij rijwielhandel Bosman zijn formulie ren verkrijgbaar, waarop een Vespa Imago is afgebeeld. Op de tekening staan echter alleen maar lijnen: de kleur ontbreekt. Het is aan een ieder, die kans op een prijs wil maken, om een mooi ontwerp voor de Vespa-bromfiets te maken. Fraaie kleuren, sierstrippen, noem maar op. Het ontwerp moet uiterlijk 15 okto ber worden ingeleverd. Je hebt dus nog wel even de tijd, maar voor een leuk ontwerp heb je die ook nodig. Ga snel bij Bosman langs om een formulier op te halen! De Vroegte Wint Donderdag 17 augustus: le van twee koppelwe,dstrijden in het viswater in Plan Oost. Opgeven bij: J. van Willi gen, tel. 334104. Dikke vrienden: leesprogramma voor de jeugd HEILOO - Jongens en meisjes we heb ben weer een fijn leesprogramma voor jullie. Dit keer heet het „Dikke Vrien den". Mevrouw van Nes heeft de boe ken voor het leesprogramma voor jullie opgezocht. Ze liggen uitgestald op de tafel naast het jeugdburo. Die boeken gaan allemaal over dikke vrienden. Dus niet zomaar over een vriendje of vriendinnetje, maar over een speciale vriend: een dikke vriend of vriendin. Eén aan wie je alles maar dan ook alles kunt vertellen; die je nooit zal verraden. Waar je best wel eens ruzie mee kunt hebben, maar die je nooit, nooit in de steek laat. Zo'n dikke vriend komt meestal niet zo maar je leventje binnenwandelen, daar moet je zelf ook wat voor doen. En daarover gaan de boeken van het leesprogramma. Zoals in „Het geheim van de grot', waarin twee jongens el kaar onder heel enge omstandigheden te hulp komen. Of in Steen door de ruit', waarin een meisje zo stikjaloers wordt op twee dikke vriendinnen, dat er zelfs een steen door een ruit gekeild wordt. In Leven in de wildernis' sluit een jongen vriendschap met een pelikaan en kun je lezen, dat je ook met dieren de aller dikste vrienden kunt worden. Doe je voor de eerste keer mee aan het leesprogramma, dat kan vanaf 8 jaar dan moet jij je even melden bij het jeugdburo. Je ontvangt dan, evenals de andere kinderen, een heel mooi en grap pig getekende leesprogramma-pas. Heb je een boek van het leesprogramma ge lezen, dan wordt er een fleurige sticker in je pas geplakt. Bij vijf stickers in je pas, krijg je van de bibliotheek een ech te oorkonde. Oorkonde is een deftig woord voor een feestelijk gedrukte verklaring, met de naam van de ontvanger, geschreven in prachtig getekende letters. Kalligraferen noem je zo'n manier van schrijven. Op die oorkonde, die jij nu van de biblio theek ontvangt, staat jouw naam in die mooi geschreven letters. Verder staat er op dat je lid bent geworden van de lees- vriendenclub. Leuk om boven je bed te hangen. Voorlees half uurtje Woensdag 23 augustus begint van 13.30 tot 14.00 uur weer het voorleesuurtje voor kinderen van 5 tot 8 jaar. Me vrouw van Nes begint dan met een nieuw verhaal. In dat half uurtje wordt een gedeelte van het verhaal voorgele zen, de bijbehorende platen worden be keken, en steeds mogen de kinderen zelf vertellen wat ze ervan vinden. Mocht je eens een keer niet kunnen, maak je geen zorg, het volgende voorlees half uurtje begint altijd met een opsomming van de vorige keer. Carla van de Bibliotheek STRANGE DAY OPENT NIEUWE BUK-SEIZOEN HEILOO - De maanden juli en au gustus hebben de vrijwillige medewer kers van Buk Buk besteed aan het op knappen en schoonmaken van hun on derkomen aan de Pastoor van Muijen- weg. Van klein schilderwerk tot het ri- goreus opruimen van 'ouwe zooi': alles werd aangepakt. Daarnaast hield een aantal Bukkers zich ook bezig met an dere activiteiten in de gemeente Heiloo. Zo zijn ze deze week te vinden bij het Timmerdorp en waren ze de afgelopen weken betrokken bij de vakantie- activkeiten. Maar waar het in feite om draait zijn natuurlijk de activiteiten in Buk Buk zelf. Die gaan het komend weekend weer van start. Het jongerencafé is vanaf aanstaande vrijdag weer op de ge bruikelijke tijden geopend voor jonge ren vanaf 16 jaar: vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 02.00 uur en zondag van 15.00 tot 18.00 uur. Aanstaande zater dag is er ook weer een optreden van een band in het café. De band, die voor het voetlicht treedt, is Strange Day. Marcel Spaans en Jos Kraakman zijn al vele jaren de leden van de band. Soms zochten zij verster king, maar momenteel treden zij weer met z'n tweeën op. In het verleden won nen zij bij 'popprijzen' al verscheidene onderscheidingen. Ook traden zij veel op: in de regio, zoals bij Buk Buk, en in Amsterdam, waar ondermeer de Sleep- in en diverse kraakmanifestaties op het programma stonden. De muziekstijl van Strange Day is geheel eigen. In de verte kan men enige invloed beluisteren van The Cure 'oude stijl'. Strange Day staat vanaf 22.30 uur op het podium van Buk Buk. De entree be draagt-voor leden/cjp-ers 4,00, ande ren betalen 5,00. MIVA: OVERBRUG DIE AFSTAND HEILOO - Jaarlijks houdt MIVA (Mis sie Verkeersmiddelen Aktie) een grote inzamelingsaktie voor hulp aan de Der de Wereld. De opbrengst wordt besteed aan de verbetering van de vervoersmo gelijkheden ter plaatse. Goede trans portmiddelen zijn hard nodig om hulp goederen naar de mensen te brengen, om een zieke te vervoeren, om bouwma terialen te transporteren. Goede trans portmiddelen zijn óók nodig voor het pastorale werk, om mensen te kunnen bezoeken, om ze te kunnen bijstaan in hun harde dagelijkse bestaan. MIVA helpt konkr,eet en rechtstreeks via ker kelijke kanalen in de Derde Wereld. Met de vervoershulp wordt de bevol king, die onze steun zozeer nodig heeft, bereikt. Met goede transportmiddelen wordt dagelijks door missionarissen en .landeigen krachten een bijdrage gele verd aan het welzijn van de mensen in de Derde Wereld. De MIVA-aktie wordt dit jaar gehou den voor 125 Nederlandse missionaris sen en 44 landeigen krachten. Graag willen wij hen -en vele anderen- helpen bij de aanschaf van een vervoermiddel. Daarom vragen wij uw bijdrage: uw fi nanciële ondersteuning van de landelij ke MIVA-aktie wordt zeer op prijs gesteld. Want de MIVA-hulp is wereld wijd, konkreet en afstanden overbrug gend. Giro 272249; Bank 70.70.70.619 ten name van MIVA, Vijverstraat 12, Breda. VOORTGAANDE STRIJD TEGEN BANKOVERV ALLEN HEILOO - De laatste maanden staan banken opnieuw sterk in de belangstel ling van overvallers. Veel is er aan ge daan om de kantoren zo goed mogelijk te beveiligen. Alarminstallaties zijn aan gebracht, geld is in noodsituaties in be perkte mate voorhanden en slechts on der grote vertraging verkrijgbaar. Me dewerkers worden getraind en geregeld bijgeschoold, voor wat betreft hun ge drag bij overvallen. De Nederlandse Vereniging van Banken zorgt voor re gelmatig overleg tussen overheid en banken. Algemeen is men van mening dat de pakkans vergroot moet worden. Dit werkt preventief en neemt zodoende veel overvalpotentie weg. Recentelijk is een kantoor van de Vere nigde Spaarbank te Amsterdam over vallen. De gewapende overvallers kre gen na bedreiging geld mee waarvan een deel op bepaalde wijze was behandeld. Bij het verlaten van het kantoor 'ont plofte' dit geldpakket tot schrik van de overvallers. Mede dankzij de effecten hiervan konden de daders even later worden aangehouden. De speciale ef fecten omvatten o.a. het besmeuren van Woensdag 6 september zal in de Uitkijkpost extra aandacht besteed worden aan het verenigingsleven in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden. Verenigingen kunnen gratis deelnemen aan dit themanummer. Een redactionele bijdrage, bijvoorbeeld over wat de vereniging te bieden heeft, dient uiterlijk woensdag 30 augustus ingeleverd te worden. Ondersteunende advertenties kunnen tot en met 1 september opgegeven worden. Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. Loodgietersbedrijf gas"c.v., water, riool- CK H Al HMANlï Holleweg 19 hogedrukóntstopping V/- I l«Vl Tel. 072-335085 dakbedekkingen. MIDZOMER VOORDEEL Let deze week op de oranje stickers. Ze bete kenen guldens, tientjes, honderdjes voordeel! -cl Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Hogeweg 86 - Limmen telefoon 02205 - 2735. Makelaar Taxateur o.g. Postbus 95.1050 AB Heiloo.Tel.O72-3310& Kantoor: Zeeweg 20,1052 CR Heiloo AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES [nvmI Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam het geld met rode, onafwasbare verf en de gelijktijdige ontwikkeling van een ro de rookwolk. Het buitgemaakte geld wordt daardoor waardeloos. Het systeem is buiten Nederland reeds in enkele landen beproefd en inmiddels in gebruik. Het levert een bijdrage aan de opsporing van de daders en is aldus een hulpmiddel voor de politie bij de be wijslevering. In de toenemende strijd overvallen wordt dit nieuwe middel in een aantal kantoren van de Verenigde Spaarbank toegepast en naar verwach ting zal het een effectieve rol gaan spe len zowel in het voorkomen als bij de opsporing van criminele feiten. TV HSV HEILOO - Een tweetal Nederlandse A- tennissers, te weten Jan-Willem van den Akker en Jeroen Tromp, hebben afge lopen zaterdag op het tennispark van HSV een fraaie demonstratiepartij gespeeld. Beide spelers tennissen veel in Duitsland en staan dan ook in de Duitse tennis-top-100. Voorafgaande aan deze partij vond er voor de jeugd van HSV een Prince- clinic plaats. Zeer veel jeugdspelers heb ben van deze demonstratie-testdag ge noten, met name ook omdat er een aan tal leuke prijsjes gewonnen kon wor den. De Prince-clinic is mede mogelijk gemaakt door sponsoring van Sporthuis Johan Jansen. Pater Herbert de Vries laat diverse projecten de revue passeren. Bijvoorbeeld de herstelwerkzaamheden aan de oude kerk. HEILOO - Onze plaatsgenoot pater Herbert de Gier kwam vorige maand hier op vakantie vanuit Brazilië. Hij werkt daar in Jordania, gelegen in het Noordoosten van dit uitgestrekte land. Eind 1988 opende hij een klein verpleeg huis voor mensen, die, vaak om finan ciële redenen, niet meer in het zieken huis kunnen blijven en thuis geen op vang hebben. Dikwijls hebben ze geen thuis meer. Er is een schreeuwend ge brek aan verpleegruimte en zieken zon der geld kunnen helemaal nergens terecht. Dinsdag 22 augustus zal pater de Gier een dia-voorstelling geven in de Willi- brordüsstichting 's avonds om acht uur. (Voor de plaats waar op 't terrein even melden bij de portier). Ook andere pro jecten, waarmee hij bezig is, zullen dan de revue passeren zoals een kleine steen fabriek en een timmerwerkplaats voor jongeren. U bent die avond van harte welkom! Als u het werk van pater De Gier wilt steunen, kunt u uw bijdrage storten op bankrekening 84.42.94.675 ten name van Missiewerk Herbert De Gier. Graag vóór 28 augustus, want op 2 september is zijn vakantie afgelopen. VAKANTIESLUITINGEN St. Werklozen Belangen In de maand augustus houdt de Stich ting Werklozen Belangen Heiloo en Omstreken geen zitting. Rode Kruis Heiloo De Welfare en de Speel-o-theek van het Rode Kruis Heiloo sluiten tot 24 au gustus hun deuren. De eerste uitleen van de Speel-o-theek is op 24 augustus, de welfare start weer op 30 augustus, in het Rode Kruis-gebouw, Pastoor van Mui- jenweg 16. -VIDEO-TV Winkelhof 1100 GEMENGD KOOR ZINGEN HOUDT JONG HEILOO- Dinsdag 22 augustus om 10.00 uur beginnen de repetities voor het nieuwe seizoen. We heb ben een druk en aantrekkelijk pro gramma in het vooruitzicht, dus we rekenen er op, dat al onze leden weer present willen zijn. We hopen dat onze optredens ook anderen enthousiast hebben ge maakt, om met ons mee te komen doen. Komt u eens langs, het ver plicht u tot niets. De repetities vin den plaats in het Trefpunt aan de Westerweg, iedere dinsdagochtend van 10.00-12.00 uur. Voor inlichtin gen tel. 333645 of 332208. Kennemerstraatweg 129, Heiloc.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1