Burgemeester Glijnis houdt van zakelijkheid en goede verstandhoudingen Uit het fotoboek van burgemeester Glijnis Kerkdiensten Medische diensten Echtpaar G lij nis neemt morgen afscheid van Heiloo -theek Geen Uitkijkpost ontvangen? UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 1989 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. Dr. Willeboordse (huisarts) IS AFWEZIG VAN 7 t/m 22 SEPTEMBER overige huisartsen nemen waar. Bel donderdags: 072-330175 HEILOO - Bladeren in het foto boek van burgemeester drs. G.J. Glijnis roept veel herinnerin gen op. Zaken die allang vergeten waren komen weer boven. En aan gezien een verslaggever (ster) bij de meeste evenementen ook aanwezig was, wordt het een gezellig uurtje, waar ongedwongen over de afgelo pen tien jaar wordt gesproken. ,,Het eerste evenement waar ik met mijn vrouw bij aanwezig was, was het bakken van de grote pannekoek op het Stationsplein. De maat ben ik vergeten, maar het kwam wel in het Guiness Book of Records", ver telt Glijnis. In 1979 ging ook het tweede gedeel te van de winkelhof 't Loo open, de zwem tor en in 't Baafje werd geo pend, Cor Heek nam afscheid van Tintoretto en dr. Wijffels verliet de Willibrordus Stichting. In 1980 werd de Volksmuziekschool geopend. i ,,Het valt niet altijd mee passende speeches te maken, maar ik heb al tijd wel mijn best gedaan er wat in houd aan te geven", zegt de schei dende burgemeester. Zonder in een opsomming van fei ten te vervallen is het toch wel aar dig om te zien wat een burgemeester in zo 'n tien jaar vaarwel zegt en al lemaal opent: het postkantoor, het gebouw van de postduivenvereni ging (1980), het afscheid van groep scommandant Van Heusden, het biljartcentrum aan de Westerweg (1981). Eén van de meest spectaculaire eve nementen was toch wel de opening van theater De Beun (1981) waar werkelijk heel Heiloo bij betrokken was. Het duurde een paar dagen om iedereen de kans te geven om het theater van binnen te bekijken. Het 40-jarig bestaan van de brand weer, de eerste paal voor de bad- mintonhal, de komst van Intratuin aan de Vennewatersweg, de opening van de Freinetschool en van dans school Ranzijn (1985), de nieuwe Stichting Nicolaas Beetsschool, voor de opleiding van ziekenverzor genden, de eerste paal voor het nieuwe gemeentehuis. Natuurlijk ook de opening van het nieuwe politieburo, waar de heer Glijnis, als eerste spreker, het kado aanbood wat ook de politie Eg- mond voor het nieuwe buro had be dacht. Adjudanf Ras van het Eg- monds korps was als laatste spreker aan de beurt, dus ook alles wat ge zegd kon worden was al gezegd. De adjudant wist zich uitstekend uit de ze moeilijke situatie te redden en kreeg zelfs de lachers op zijn hand: dat dwong ieders bewondering af. Ook mevrouw Glijnis heeft haar steentje aan het maatschappelijk le ven bijgedragen. Niet alleen verge zelde zij trouw haar man bij vele ge legenheden, maar gaf ook blijk zelfstandig belangstelling te hebben voor allerlei gebeurtenissen in ons dorp. Gedurende tien jaar was zij actief voor het plaatselijk comité kinderpostzegels. Naast al het 'openingswerk' heeft burgemeester ook heel wat lintjes uitgereikt en samen met zijn echtge note 60-, 65- en zelfs 70-jarige bruidsparen gefeliciteerd. In zijn ambtsperiode waren er ook zes 100-jarigen in de gemeente. Enigszins vertederd laat burge meester Glijnis een brief lezen van een mevrouw, die meer dan 30 jaar in Heiloo heeft gewoond en toen el ders moest gaan wonen. Zij wilde haar dankbaarheid jegens de burge meester tonen en hem bedanken voor de heerlijke tijd die ze in Hei loo mocht doorbrengen. Natuur lijk doet zo 'n brief je wat, want de meeste brieven bevatten klachten", zegt de heer Glijnis. Nu gaat burgemeester Glijnis met zijn echtgenote de gemeente Heiloo De enorme pannekoek op 't Stati onsplein: het eerste evenement in de gemeente waarbij de heer en me vrouw Glijnis aanwezig waren. verlaten. Hij vertrekt naar Ruurlo. Waarom Ruurlo? ,,Ach, dat over komt je zo. Eerst denk je wat aan het midden van het land. Daar is moeilijk iets te krijgen. Dan hoor je wat en zo kom je dan uiteindelijk in Ruurlo terecht De grote hobby, 'de tuin', zal in Ruurlo alle kans krijgen, daar deze nog geheel aangelegd moet worden. De tweede hobby, de leer van de fossielen en mineralen, waar altijd veel te weinig tijd voor was, zal nu ook wat meer aandacht krijgen. In de derde plaats krijgt de heer Glijnis meer gelegenheid om te filmen. Wij wensen de familie Glijnis nog veel goede jaren in Ruurlo toe. HEILOO - Morgen besluit drs. G.J. Glijnis zijn ambtsperiode van ruim tien jaar als burgemeester van Heiloo. Via een buitengewone raadsvergadering 's middags en een receptie 's avonds krij gen de Heilooër ingezetenen gelegen heid om afscheid te nemen van de heer en mevrouw Glijnis. Zoals bekend ver trekken zij binnen korte tijd naar het Achterhoekse Ruurlo. Aan de voora vond van het afscheid sprak de redactie van de Uitkijkpost met de heer Glijnis. Over politiek, over jubilea, over bezui nigen, enzovoort. De heer Glijnis aanvaardde het ambt van burgemeester van Heiloo,<op 16 mei 1979. Daarvoor was hij meer dan veer tien jaar eerste burger van een andere Noordhollandse gemeente, Zijpe. Het waren twee duidelijk verschillende peri odes in zijn bijna 25-jarige burgemeesters-loopbaan. In Zijpe had de heer Glijnis te maken met een op gaande conjunctuur: het ging de inwo ners en de gemeente goed in financiële zin. Het nemen van besluiten met belan grijke financiële consequenties ging vrij gemakkelijk. Zakelijke aanpak Bij zijn komst in Heiloo waren de tijden duidelijk veranderd. Er moest meer op 'de kleintjes' gelet worden. Door de ver der gaande vermindering van de in komsten van het rijk moest dieper inge grepen worden. „De situatie was moei lijker, er was vaker verschil in inzicht", aldus de heer Glijnis. „In onze raad werd gekozen voor een zakelijke aan pak, daarover was een grote mate van overeenstemming". De bezuinigingen in Heiloo waren min of meer een directe verantwoordelijk heid voor de burgemeester. Hij was im mers ook portefeuillehouder financiën, personeel en onderwijs. „Er waren krachtige maatregelen nodig. Aan zach te heelmeesters hadden we niets en be lastingverhogingen - hoe onpopulair ook - waren onvermijdelijk", aldus de heer Glijnis. Natuurlijk werden de beslissingen niet door alleen maar het college genomen. Ten leste is de gemeenteraad altijd ver antwoordelijk voor het te voeren beleid. De maandelijkse confrontatie tussen college en raad heeft in Heiloo de naam om saai te zijn. Burgemeester Glijnis heeft daar een andere visie op. „We vergaderen in Heiloo volgens de regels. Dat willen de raadsleden ook zo. Een vergadering wordt weliswaar wat formeel, maar dat bevordert een vlotte afhandeling. Als voorzitter probeer je herhalingen te voorkomen. Soms heb je wel eens het gevoel, dat men er in twee rondes niet uitkomt. Dan las je een der de ronde in of stel je een schorsing voor", vertelt de heer Glijnis. Vaak kwam dat echter niet voor. Alleen poli tiek gevoelige onderwerpen of de in breng v.an nieuwe argumenten tijdens de discussie zorgden wel eens voor een an der verloop in de raadzaal. Overigens meent de heer Glijnis dat men de plaatselijke politiek niet alleen via de raadsvergaderingen mag beoor delen: „Als je wilt zien wat er werkelijk gebeurt, dan moet je een onderwerp volgen in zijn gang van bespreking in de - overigens openbare - commissieverga deringen èn in de raad". „In de raad heb je als voorzitter vaak een wat passieve rol, althans waar het gaat over onderwerpen, die behoren tot de portefeuilles van de wethouders. Als voorzitter vertolk je dan de mening van de raad. In commissievergaderingen waar de onderwerpen voor de raadsa- genda worden voorbereid, speel je een actievere rol; je probeert dan richting te geven aan de discussie, voorstellen te verdedigen en tot conclusies te komen". Burgemeester Glijnis is, zoals gezegd, ook portefeuillehouder. Van 1979 tot 1982 beheerde hij ruimtelijke ordening en financiën. Na de komst van een der de wethouder in het college in 1982 be hield de heer Glijnis financiën en ruilde hij ruimtelijke ordening in voor onder wijs. Ook de portefeuilles openbare or de en veiligheid beheerde de scheidende burgemeester. Voor een goed beheer van de portefeuil les is diepgaande specialistische kennis van de bepaalde onderwerpen volgens burgemeester Glijnis niet ijodig. „Dat is niet belangrijk. Het kan zelfs wel eens een nadeel zijn. De ambtenaren zijn de specialisten, zij geven adviezen. Als bestuurder moet je de mogelijkheden kunnen afwegen: alternatieven, kosten, politieke haalbaarheid, creativiteit, in- ventieviteit enzovoort. Je moet afkoer sen op de beste oplossing van een pro bleem. Dat is de kunst van het besturen. Ik vind overigens wel dat je daadwerke lijk geïnteresseerd moet zijn in de be heerde portefeuilles. Dat is ook nodig om de grote lijnen te kunnen aangeven". De verhouding tussen de medewerkers van de gemeente en hemzelf noemt de heer Glijnis prettig. „Het is mijn ge woonte om de zaken met de ambtenaren te bespreken en niet om van achter mijn bureau te zeggen dat ik het ergens niet mee eens ben. Medewerkers kunnen ook zo binnenlopen, de verhouding is tamelijk vrij en zo moet het ook naar mijn mening". Hoofd van politie Hoewel men het zou kunnen denken is de burgemeester niet 'de baas' van de ambtenaren. De gemeentesecretaris is hoofd van dienst en heeft de dagelijkse leiding. Ook is de burgemeester niet in alle opzichten het hoofd van de politie. Wat betreft de naleving van de bestaan de wetten en regels en opsporing van strafbare feiten is het openbaar ministe rie (justitie) gezaghebbend. De taak van de burgemeester ligt op het gebied van de handhaving van de openbare orde. In die functie is burgemeester Glijnis enkele jaren voorzitter geweest van de Heilooër werkgroep ter voorkoming van vandalisme. Sinds kort is het pro ject ondergebracht bij het bureau Wel zijn en is portefeuillehouder mevrouw Willemse-van der Ploeg eerstverantwoordelijke. De moedwillige vernielingen zijn de burgemeester een doorn in het oog. Wel heeft hij de indruk dat het probleem van het vandalisme in Heiloo door de ver schillende projecten minder is gewor den. „Het is echter moeilijk meetbaar. Je hebt schades die door het verkeer veroorzaakt worden en ook moedwillige vernielingen. Elke schade is echter te veel. Met dat geld zou je zoveel nuttige dingen kunnen doen. Het vergroten van de pakkans door meer sociale controle en het laten betalen van de schade hel pen enigszins om het vandalisme terug te dringen". Burgemeester Glijnis snapt dat projec ten zoals die op het terrein van vanda lisme de werkdruk voor de politie ver groten, terwijl de bezuinigingen vanuit Den Haag ook doorgaan. „Ook daar houdt de rek een keer op. De politie streeft toch naar een zo efficiënt moge lijke inzet en een goede dienstverlening aan het publiek. Daarom ben ik tevre den over het functioneren van het Hei looër politie-apparaat". Hei oereiken van het hoogstepunt van de nieuwbouw voor het gemeente huis noemt burgemeester Glijnis een hoogtepunt van zijn loopbaan in Heiloo. Wijkontsluitlngsweg Natuurlijk bemoeit een burgemeester zich niet alleen maar met onderwerpen uit zijn eigen portefeuilles. Alle zaken worden immers in het college en de raad besproken. Gedurende zijn hele ambtsperiode in Heiloo heeft burge meester Glijnis bijvoorbeeld de zuidelij ke wijkontsluitingsweg regelmatig op de agenda gehad. Nu alle plannen defini tief zijn goedgekeurd door de provincie Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. B.J. Kruit; 19.00 uur: ds. B.J. Kruit (dienst van lofprijzing). Geref. Kerk Noordergeeststraat 9,30 uur: ds. A. Boelhouwer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage (H.A.). Parochie-zondagsdienst Moeder Gods Paochie, Holleweg 111, Heiloo, tel. 331453. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind uit Heiloo (H.A.). Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. M.W.S. Cramer, ge meenschappelijke dienst met de Oudka- tholieke parochie. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: ds. J. Spijker uit Den Haag. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. L. Koopmans (thema: zending). Ned. gereformeerde kerk Alkmaar Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur: te gast in Lutherse Kerk, Ou degracht 187, Alkmaar. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 uur: leesdienst; 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Volle Evangelie Gemeente Geest en Kracht Elke zondagmiddag dienst om 14.30 uur. Elke woensdagavond bijbelstudie om 20.00 uur. Adres: Westerweg 294 te Heiloo. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zondag 10.30 uur Hoogmis. Door de week: dinsdag 9.30 uur bij de Julianazusters; donderdag 9.30 uur Woord- en Communiedienst bij de Juli anazusters, Hogeweg 65; vrijdag 8.30 uur eucharistieviering Genadekapel. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 2 en 3 september: Het Wielemakersland 9, Heiloo, tel. 333080. Weekenddienst Apotheek 1-8 september: Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 2-8 september: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 2 en 3 september: W. Ooms, Slotlaan 2, Alkmaar, tel. 123926. Diëtiste Simone Ouwendijk, Rosendaal 11, Hei loo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. Waal, Kenne- merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Regionale Kruisvereniging N oord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur (o.a. le denadministratie), tel. 072-336606. Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088, en mevr. M. van Velthoven, tel. 072-338027. Voor leden van de Kruisve reniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Voor spoedeisende gevallen kunt u bel len 072-126482 (alarmcentrale). LEERLINGEN ENTHOUSIAST OVER SPOEDCURSUS THEORIE VAN VERKEERSSCHOOL VERSTERRE HEILOO - Eigenlijk begonnen als een experiment blijkt de spoedcursus theo rie een enorm succes te zijn. Na de cur sus en het examen bij het CBR op 19 au gustus slaagden 12 van de 15 leerlingen voor de eerste keer. Het voordeel van deze methode is dat men niet weken lang naar les hoeft maar eigenlijk met een weekend klaar is. Daarbij komt ook nog daftioor het intensief bezig zijn met de stof in een korte periode de kans tot slagen zeer vergroot wordt. Verkeersschool Versterre heeft als blijk van waardering voor het feit dat men de moeite neemt om echt les te nemen, iets wat voor de theorie nog niet vaak ge noeg gebeurt, ook nog iets leuks ver bonden aan het volgen van deze cursus. Mocht je niet slagen dan nemen ze de kosten van een herexamen voor hun re kening! Zie voor meer informatie de ad vertentie elders in de Uitkijkpost. CURSUS FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO HEILOO - Het nieuwe seizoen staat voor de deur. De Federatieve Vrouwen raad zal dit in september openen met een cursus 'vrouw en filosofie'. Deze cursus richt zich op vrouwen die willen weten waar filosofie over gaat, hoe je fi losofeert en waar grote filosofen over hebben geschreven. De uitgangspunten zijn om te laten zien dat filosofie aansluit bij de ervaringen van alledag en dat in ons taalgebruik veel filosofische vragen en antwoorden besloten liggen. In principe beoogt deze cursus een afgerond geheel te bieden, een vervolg kan tot de mogelijkheden horen. Docente is Mevr. Drs. C. Hoopman. Er zijn 7 bijeenkomsten, die gehouden worden op donderdagochtenden in het Open Huis van 9.15-11.30 uur. Data 2-9, 5-10, 26-10, 9-11, 23-11, 7-12 en 21-12. Voor kinderopvang kan evt. ge zorgd worden. Inlichtingen en aanmel den bij Tanja v.d. Boomen (tel. 331552) of Gre Jansen (tel. 332367). Start van het nieuwe leesseizoen HEILOO - Nu de scholen weer zijn be gonnen en de vakantiedagen van het personeel grotendeels zijn geconsu meerd, begint de bibliotheek aan het nieuwe leesseizoen. De stromen uitge leende boeken staan voor een groot deel al weer in de kasten. Een niet gering ge deelte echter, kwam deerlijk gehavend terug. Deze boeken werden dus achter gehouden en in de werkkamer opgesla gen, waar ze door onze 'plakploeg', bestaande uit een kern trouwe en zeer toegewijde mannelijke en vrouwelijke vrijwilligsters zullen worden opgeknapt. De staat van de geschonden boeken en de hoeveelheid, is echter zodanig, dat het wel een behoorlijke tijd kan duren, voordat de boeken weer in de biblio theek staan. Is het boek, dat u wilt lenen dus steeds maar niet te vinden, kijk er dan niet onze medewerkers op aan, maar zoek het in de richting van uw mede-bibliotheekgebruikers. We zou den kunnen zeggen, dat, na de zomerva kantie, het opknappen van de boeken de eerste activiteit is in het nieuwe leesseizoen. Onze tweede activiteit is minstens zo be langrijk. De individuele lezer te infor meren over het materialenbezit: plm. 64000 exemplaren, boeken, tijdschrif ten, naslagwerken, dokumentatie, vide obanden, diaseries, grammofoonpla ten, cd's. Wat houdt dit allemaal in, waar kun je het vinden en hoe is dit alles onderverdeeld. Welnu, onze directeur mevr. A. Tim mer heeft weer een hele middag voor de individuele lezer vrijgemaakt om deze persoonlijk op de hoogte te stellen van datgene wat een bibliotheek voor de ge bruiker kan betekenen vooral bij het juiste gebruik. Het juiste gebruik is we ten over welke materialen de biblio theek beschikt en wat deze voor u per soonlijk kunnen betekenen. Op deze manier heeft de lezer ook het meeste profijt van het abonnement. Mevrouw Timmer neemt u mee langs al le rubrieken en wijst op de daarin voor komende standaardwerken en de meest recente uitgaven. Ook zal zij ingaan op persoonlijke vragen en u wegwijs ma ken in het gebruik van de kaartcatalo gus en vooral van de geautomatiseerde catalogus. Op het eerste gezicht een schijnbaar ingewikkeld technisch appa raat, doch bij nadere kennismaking, tot ieders verrassing juist zeer gebruiksvriendelijk. Deze informatiemiddag wordt gegeven op maandag 11 september, aanvang 13.30 uur. Kosten 1,00. Opgave graag voor 8 september aan de balie in de bibliotheek. Carla van de bibliotheek verwacht de vertrekkende burgemeester dat nog dit jaar een voorstel voor de aamleg van de weg aan de raad kan worden gedaan. Nog twee langlopende zaken zijn volop in ontwikkeling en aanleg bij het vertrek van de heer Glijnis. Natuurlijk de nieu we wijk Ypestein, waarvoor de eerste schetsen al eind jaren '70 werden ge maakt. Doordat de grondaankoop een langdurige zaak was zal het naar ver- wachtipg tot bijna het jaar 2000 duren alvorens de wijk voltooid is. Wat be treft de invulling van de wijk consta teert burgemeester Glijnis in de jaren '80 een verschuiving naar meer sociale woningbouw. „Maar ook de vrije sec tor krijgt voldoende mogelijkheden", stelt hij vast. Nieuw gemeentehuis Vervolgens is er het nieuwe gemeente huis in wording. „De houten barakken aan de Van Aostastraat werden heel duur in het onderhoud en bovendien werden èn het gemeentehuis èn de ba rakken te klein. Ik heb toen het pro bleem in het college maar eens aan de orde gesteld, waarna het verder is gerold". De bouw van een nieuw raadhuis heeft in de gemeente de tongen flink los ge maakt. Veel ingezonden brieven en be zwaren over de werkwijze van de ge meente, het gebrek aan informatie, et cetera. Is het in Heiloo dan zo slecht gesteld met openheid? „Er is de afgelo pen jaren meer openheid gekomen, maar je moet het niet overdrijven. Voor een voorlichter is er in Heiloo geen dag taak. We hebben binnen het ambtelijk apparaat meer nadruk gelegd op het ge ven van voorlichting. Daarbij zijn we wel selectief. Je hebt niets aan teutver- halen, de informatie moet kort, zakelijk en duidelijk zijn en in de goede vorm worden gegoten", oordeelt burge meester Glijnis. Rust in onderwijs Voorlichting of niet, er zal in een ge meente altijd genoeg 'stof tot nadenken en discussie' blijven. „Het aantal pro blemen in Heiloo is een constante", zegt de heer Glijnis. „Er gaan er wat af, er komen weer nieuwe bij". Zo'n probleem is in de afgelopen jaren ook het onderwijs geweest. Het dalende aantal leerlingen, de bezuinigingen va nuit Den Haag: het zorgde voor veel be roering. „Het moet nu maar eens op houden met alle bezuinigingen in het onderwijs. Het is frustrerend voor de mensen, die met veel inzet lesgeven. Het leerlingental in Heiloo is nu gelukkig min of meer stabiel, financieel staat het goed op de rails. Ik ben niet al te som ber voor de toekomst", meent de portefeuillehouder. Dit optimisme betekent natuurlijk niet dat de opvolger van burgemeester Glij nis op zijn lauweren kan rusten. Hij of zij komt in een gemeente, waar veel za ken goed geregeld zijn, maar waar ook nog veel gedaan moet worden. Bijvoor beeld is er een taak weggelegd op het ge bied van de (sport)voorzieningen. Het afscheid van burgemeester Glijnis en zijn echtgenote vindt morgen in twee etappes plaats. Allereerst is er om 14.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een buitengewone raadsvergadering, 's Avonds kan de bevolking van Heiloo afscheid nemen. Tussen 20.00 en 21.30 uur is er in de grote zaal van het Open Huis (boven 't Loo) een receptie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 2