V 00K IN DE GLASBAK E3 SperteaSpet SMS Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Openingstijden zwembad Het Baafje Telefonisch spreekuur vandalisme: 313121 Bouwplan Inlevering probleemstoffen Asfalteringswerkzaamheden Vergaderingen Gemeenteraad en Raadscommissies Afscheidsreceptie burgemeester Glijnis Wijziging adres spreekuur wethouder Openbare Werken Melding storing openbare verlichting Nieuws van de Stichting Consument en Huishouding Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Telefoonnummers: Alle afdelingen via centrale gemeentehuis- tel. 313131 Daarnaast tevens via een doorkiesnummer rechtstreeks bereikbaar: Afdeling bevolking, burgerlijke stand Buro Huisvesting Afdeling financiën, belastingen huursubsidie en gemeentegarantie Openbare werken, administratie - tel. - tel. - tel. - tel. - tel. 313100 313101 313122 313124 313152 maandag t/m zondag van: zaterdag en zondag van: 09.00 uur tot 20.00 uur. 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor het doorgeven van uw klacht, het melden van vandalisme, suggesties ter voorkoming van kleine cri minaliteit stelt het gemeentebestuur van Heiloo vanaf 1 september 1989 een telefoonnummer open voor de inwoners van Heiloo. Vanaf deze datum kan iedereen op maandagmorgen tussen 8 en 12 uur bellen: 313121 (Bureau Welzijn). De coördinatie is in handen van Rosemarie Roos. Zij geeft uw melding door aan de afdeling Openbare Werken, politie en andere instanties. De opzet is om via dit telefonische spreekuur te berei ken, dat, indien mogelijk, de gemelde klacht c.q. sug gesties, zo spoedig mogelijk zal worden behandeld. Zo willen wij proberen te bereiken om met z'n allen te voorkomen dat ons dorp vervuilt en er veel geld voor overbodige herstelwerkzaamheden moet worden uit gegeven. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken be kend, dat zij voornemens zijn om vrijstelling te verle nen van de voorschriften, behorende bij het door Ge deputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurde bestemmingsplan 't Loo voor het vergroten van de wo ning op het perceel Van Aostastraat 12 waarvoor door T.W.M. Bakker een bouwaanvraag is ingediend. Zowel het ontwerp-besluit als het bouwplan met alle daarbij behorende stukken liggen vanaf 31 augustus 1989 gedurende veertien dagen voor een ieder ter in zage tussen 8.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebben de tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, schriftelijk bezwaren indienen. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer drs. G. J. Glijnis In samenwerking met de middenstand in Heiloo wor den de zogenaamde probleemstoffen uit de particu liere huishoudens ingezameld. Deze probleemstoffen, ook wel klein chemisch afval genoemd, leveren bij verwerking van het huisvuil in de vuilverbranding gevaar op voor ons milieu. Om die reden is het noodzakelijk de restanten van deze stoffen apart in te zamelen. Na inzameling worden deze door een gespecialiseerd bedrijf op een verant woorde wijze verwerkt. Gedurende de komende we ken zullen wij steeds per groep van artikelen, die te- samen de probleemstoffen vormen, vermelden bij welke detaillist(en) u deze kunt inleveren. Als eerste groep van artikelen wijzen wij u op de restanten van verf, oplosmiddelen en lijm. Deze stoffen bevatten vaak oplosmiddelen en veelal kleurstoffen op basis van lood of andere zware metalen. Gooi daarom restanten nooit zomaar weg. Ook lijm bevat schade lijke stoffen. Dat oplosmiddelen zoals terpentijn en wasbenzine niet vriendelijk voor het milieu zijn hoeft nauwelijks te worden toegelicht. U kunt deze stoffen inleveren bij: - DECORETTE URSEM, Heerenweg 144 - DECO HOME SCHILDER BOLTEN, 't Loo 5 - HEMA, 't Loo 25-32 - INTRATUIN WIELINGA HEILOO B.V., Vennewatersweg 15 - WIEFIX DOE HET ZELF CENTRUM, Westerweg 156 - DECO HOME SCHILDER BOLTEN, Westerweg 259 Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 330001 maandag t/m woensdag tussen 8.00 en 12.00 uur of 313156 tijdens kantooruren. Deze week zal naar verwachting op en nabij het kruispunt KANAALWEG-ROSENDAAL een nieuwe as- faltlaag worden aangebracht. Verder wordt aanslui tend aan bovengenoemde werkzaamheden weg- herstel uitgevoerd ter plaatse van de E. J. POTGIE- TERWEG, OOSTKANTER en SPIJKERBOOR. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met telefoonnummer 334008 of 313156. in de maand september Gemeenteraad (donderdag 7 september) Raadscommissies: Openbare Werken, beplanting, milieu en huisves tingszaken (maandag 4 september). Onderwijs (woensdag 6 september). Sociale zaken, maatschappelijke dienstverlening, volksgezondheid en cultuur (maandag 11 sept.) Ruimtelijke ordening, sport en recreatie (dinsdag 12 september). Financiën en personeelszaken (donderdag 14 september). Deze vergaderingen worden gehouden in het gemeen tehuis, Raadhuisweg 4, aanvang 20.00 uur, en zijn openbaar. Vorige week is reeds uw aandacht gevraagd voor het vertrek van burgemeester Glijnis, die per 1 september a.s. van de zgn. VUT-regeling (vervroegd uittreden) ge bruik maakt. Het gemeentebestuur herinnert u eraan, dat op donderdag 31 augustus a.s. tussen 20.00 en 21.30 uur in de grote zaal van het Open Huis (bij win kelcentrum 't Loo) van de heer en mevrouw Glijnis af scheid kan worden genomen onder het genot van een hapje en een drankje. Een ieder is daarbij welkom. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Met ingang van vrijdag 1 september a.s. houdt de wet houder van Openbare Werken, de heer J. J. Dekker, dan tevens loco-burgemeester, tot nader aankondiging van maandag 9.00 tot 12.00 uur en voorts na telefoni sche afspraak, spreekuur in de burgemeesterskamer op het adres Raadhuisweg 4. Storingen in de openbare verlichting kunt U op werk dagen melden op telefoonnummer 313159. Defecte lichtmasten worden 1 x per 14 dagen gere pareerd. Wilt U bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Sinds drie jaar bestaat er een samenwerking tussen de afdeling Sociale Zaken en de Stichting Consument en Huishouding. Bij de medewerkster van deze stichting kunnen inwo ners van de gemeente Heiloo terecht met vragen en/of problemen op financieel gebied. In 1986 zijn de spreekuren van de Stichting Consu ment en Huishouding gestart in het gebouw van de af deling Sociale Zaken aan de van Aostastraat. Vanwe ge nieuwbouw van het gemeentehuis is zowel de afde ling Sociale Zaken als de Stichting Consument en Huishouding verhuisd naar de 'Oude Bibliotheek' aan de Kennemerstraatweg 382 (tegenover het Gemeente huis). Bij de start bedroeg het aantal uren dat de stich ting bereikbaar was 4 uur per week. Met ingang van 1 januari 1989 is het aantal uren uitgebreid naar 8 per week, zodat de Stichting Consument en Huishouding één hele dag per week te bereiken is. De start van de spreekuren van de stichting is in Heiloo opgezet door mevrouw C. de Munk. Wegens benoe ming in een andere gemeente is zij per 12 mei jl. opge volgd door mevrouw J. Breugem. Zij houdt sinds 3 au gustus de spreekuren op donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. De Stichting Consument en Huishouding is donder dags rechtstreeks bereikbaar onder telefoonnummer 313185. Op de overige werkdagen kan men telefo nisch een afspraak maken op telefoonnummer 313183. Ook kunnen afspraken mondeling gemaakt worden via de afdeling Sociale Zaken. Het opvragen van schriftelijke informatie kan via Postbus 1, 1850 AA Heiloo. ZEEVOGELS WINNAAR VAN HET H.S.V. TOERNOOI Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 1989 GEMEENTE HEIL00 ''I «rrr Flessen doet u er al in. Maar waarom de glazen potjes niet? Want glas is glas en dat kan allemaal de glasbak in. GLASBAK Bedankt namens glasbak, reinigingsdienst en natuur. WINTERSPORTVOORBEREIDING IN SPORTHAL DE MEENT ALKMAAR - Een ieder die zich ko mend wintersportseizoen wil voorberei den op de wintersporten kan zich de ko mende weken uitleven in sporthal De Meent te Alkmaar. Schaatsschool De Meent organiseert namelijk met mede werking van de gemeente Alkmaar va naf de eerste week van september win tersportinstuiven. Organisator Jos Bruijns is de afgelopen jaren aktief op de Alkmaarse ijsbaan alwaar hij pro beert recreanten de fijne techniek van het schaatsen aan te leren. Nu wil hij proberen de mensen op een leuke en verantwoorde manier voor te bereiden op het schaatsseizoen en een eventuele wintersportvakantie die hier voor som migen wel en anderen niet op volgt. Tijdens de sportinstuiven, die van 9.30 tot 11.30 uur gedurende 6 weken, ge houden worden, kan elke potentiële winter-recrèant zich op diverse manie ren voorbereiden. Onder leiding van en kele C.I.O.S. sportleraren is er een pro gramma opgesteld waarin het mogelijk is deel te nemen aan de ski- en schaats- gymnastiek op muziek, een circuithoek, een ruimte waar je specifieke rek- en strekoefeningen kunt volgen en moge lijkheden tot diverse spelvormen. Voor wie is het bedoeld? Je kunt beter zeggen voor wie niet! Iedereen die het leuk vindt om te bewegen en dit op een ontspannen en niet te gebonden wijze tot uitvoering wil brengen. Onze groe pen kenmerken zich altijd door een gro te diversiteit in deelnemers vindt Bruins. Zowel jong als oud, man en vrouw, ge trainde en minder getrainde doen mee en voor een ieder proberen we ons pro gramma zo af te stellen dat men toch aan zijn trekken kan komen en men zich kan bewegen op een aantrekkelijk nivo. De wintersportinstuiven worden geor ganiseerd op de woensdag- en de zater dagochtend in sporthal De Meent te Alkmaar. De eerste maal 6 en 9 septem ber biedt schaatsschool De Meent de mogelijkheid tot een proefles waarna u kunt besluiten of u doorgaat of niet. In vervolg op de wintersportinstuiven kunt u zich opgeven voor de kursussen ski- en schaatsgymnastiek. Als u geinterres- seert bent in het volgen van de instuiven neemt u dan zo snel mogelijk kontakt op met Jos Bruijns, tel. 02205-3795 of stuurt u een briefje naar Schoolweg 13, 1906 AD Limmen. PONY-PAARDENKEURING ALKMAAR - Er is een pony- paardenkeuring aan de hand op woens dag 27 september tijdens, de landbouw- dag in Alkmaar. Dit is een keuring van paarden en pony's met en zonder pa pier. Hengsten worden niet toegelaten! De keuring wordt gehouden op de Ge dempte Nieuwesloot. De aanvang is 10.00 uur. Paarden en pony's moeten voor 9.30 uur aanwezig zijn. Het in schrijfgeld is 2,50 per paard/pony, te voldoen op de keuringsdag. Alle deelne mers krijgen een herinnering. Voor in lichtingen en opgave kunt u bellen 072-126066. De sluitingsdatum is 2 september. HEILOOËR BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen van dinsdag 22 au gustus: vrij bridgen. A-lijn N-Z: 1. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 55.00 2. Ds. Klerk-Stark 52.92 ds. v.d. Velden- Visser 52.92. 1Mevr. Hoff-Hr. Tam- minga 61.67 2. Hr. Adams-Gorse 60.42. Donderdag 24 augustus A-lijn 1. Ds. de Bruyckere-Stark 61.45 2. Mevr. Eichelsheim-Hr. Tamminga 52.60 1. Fam. Fritzemeier 59.38 2. Ds. de Jager- de Wilde 52.50 B-lijn 1. Hr. Kat-Smit 60.00 2. Hr. Bennink-v.d. Vlies 55.00 1. Hr. Roelofs-Mevr. v.d. Linden 60.83 2. Ds. Jonker-Vogel 56.67 C-lijn 1. Fam. Koot 58.75 2. Fam. de Winter 55.00 1. Mevr. v.d. Goot-Hr. Lange 57.08 2. Hr. Plas-Mevr. Davids 52.08; Afzeggen: voor de dinsdagavond: op maandagavond bij Mevr. Admiraal (tel. 335718); voor de donderdagavond: op woensdagavond bij Hr. Lohr (tel. 330052). GYMNASTIEKVERENIGING KLIMOP HEILOO - Aansluitend op de adverten tie elders in dit blad kunnen wij u mede- delne, dat na een prachtige, lange zo mervakantie de lessen weer zijn begonnen. Voor kleuters in de leeftijd van V/i tot 6 jaar is op woensdagmiddag de gele genheid spelenderwijs de gym- nastieksport aan te leren. In een gym zaal kunnen zij zich echt uitleven en al lerhande vormen van bewegen beoefe nen. Bijvoorbeeld: klimmen in de wan drekken, klauteren over banken en kasten, rollen, zwaaien aan touwen, ballen, hoepelen enz. Ook wordt aan dacht besteed aan het oefenen van het evenwicht en ontwikkelen van een goe de houding. De hele les staat in het te ken van spelend leren en dit gebeurt in een ongedwongen sfeer, waar niets moet, wel mag. Als u dankt dat dit iets voor uw kleuter is, kom dan gerust eens kijken en laat uw kind meedoen. Daar na kunt u dan beslissen of uw kleuter lid wordt. Ook is er voor meisjes in de leeftijd van 6 t/m 16 jaar op de vrijdag tussen 4 en 7 uur gelegenheid zich te bekwamen in de turnsport, waarbij hier het accent meer ligt op het aanleren van minder ge makkelijke oefeningen. Voor dames va naf 18 jaar zijner weer lesuren op maan dagavond, teriwjl op dezelfde avond voor heren de mogelijkheid wordt gebo den hun conditie op peil te behouden of te verbeteren door na zo'n kwartier ste vige grondgymnastiek zich uit te leven in een balspel. U ziet er is variatie genoeg. Informatie omtrent uren en mogelijkheden kunt u verkrijgen bij: Mevr. Grooten, tel. 332461, of Mevr. Kuiper, tel. 336166. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 31 augustus Basketbal Flashing Heiloo 18.30-22.00 Vrijdag 1 september Zaalvoetbal KNVB 17.45-23.00 Zaterdag 2 september Zaalvoetbal div. clubs 10.30-15.30 Maandag 4 september Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 5 september Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Woensdag 6 september Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 PV LUCHTPOST HEILOO - Wedvlucht Roosendaal, 19 augustus. Navlucht. Deelname 362 dui ven. Uitslag: F. Kaandorp (Mee 10) 1-11-12-34 K. v. Schooten (10) 2-21 G. Schouten (12) 3-19-26. Comb. Mole naar (15)4-14-15-17-18-20-29-31. N. de Haan (47) 5-5-45-64 Adrichem- Kaandorp (22) 7-16-24-55-60-65-72. Th. v.d. Berg (17) 8-37-58-70 Bruin- Wittebrood (51) 9-13-28-41 -51 -52-56-67-69. J.P. Pep ping (12) 10-49-54-62. H.C. Houtenbos (20) 22-43-53; A. Breed sr. (35) 23 J. Teileman (30) 27-33-39-57-59-61-71 H.J. Lases (12) 30-36 J.P. Rozing (16) 32-35-38-48 P. Bakker (25) 40-46-47-50-63-68 Ed Maat (10) 42^4 M.P. Meijer (10) 73. HEILOO - Onder grote belangstelling is in het afgelopen weekend het eerste H.S.V. regio-toernooi gespeeld. Span ning en sensatie waren daarbij volop aanwezig. In de voorronde's vrijdaga vond moesten strafschoppen uitkomst brengen. Zeevogels 1 won daardoor van H.S.V. 1 en Limmen 1 van Foresters 1. In de B-poule kwamen Zeevogels en H.S.V. ten koste van resp. Foresters 2 en Limmen 2 als winnaar uit de strijd. Ook zondag hebben de zeer vele toe schouwers van de finales genoten. In de A-poule werd de eindstand Zeevogels, Limmen, H.S.V., Foresters en in de B- poule Zeevogels, H.S.V.-Limmen en Foresters. Een prachtige show door de Fanfare Showband TKH zowel vóór de A-finale als tijdens de rust, kreeg grote waardering van het publiek. De vraag zowel uit het publiek alsmede door de deelnemende verenigingen om herhaling van dit uitstekend georganiseerde toer nooi, kreeg direkt bevestiging. Eind au gustus 1990 vind de herhaling op het H.S.V. sportpark plaats. H.S.V. eerste wedstrijd thuis Nog een paar dagen en de voetballief hebbers bij de amateurs kunnen hun club weer gaan aanmoedigen. Zij weten zich deze competitie verzekerd van veel spanning door de ingevoerde periode kampioenschappen en de verzwaarde degradatie. Hierover staat van alles te lezen in het programmaboekje van aan staande zondag bij de wedstrijd H.S.V. - Meervogels, waarvan de aanvang 14.00 uur is. Ook in de afgelopen maanden heeft H.S.V. niet stil gezeten. De bezoeker aan het clubhuis op het H.S.V. sport park zal een geheel nieuw ingerichte kantine vinden. Met eigen ontwerp en een flink deel eigen krachten is dit werk tot stand gebracht. Op deze zelfde wijze werd ook een groot deel van het dak vernieuwd. Daarnaast is door het jeugd- bestuur een boekje gemaakt waarin dui delijk is samengevat hoe en waar de H.S.V. leden terecht kunnen en hoe H.S.V. funktioneert. Zeker voor diege ne die zich bij H.S.V. aanmeldt een uit stekende wegwijzer. Dit boekje ligt gra tis verkrijgbaar in de bibliotheek. JEUGDKAMPIOENEN BIJ TV HET VENNEWATER HEILOO - Van 14 tot en met 19 au gustus zijn de clubkampioenschappen voor de jeugd van TV Het Vennewater gehouden. De uitslagen zijn: JE A 1. Jaschia de Goede 2. Dennis Dijkhuis. ME A 1. Petra Donkersloot 2. Ellen Vos. JD A 1. Jaschia de Goe- de/Rutger Derksen. GD A 1. Petra Donkersloot/Jaschia de Goede. JE B 1. Djerry Tervoort 2. Mark v. Tuin ME B 1. Nienke Over 2. Yvonne Nijmeijer. JD B 1. Djerry Ter- voort/Marc v. Tuin MD B 1 Meuke Over/Yvonne Mijmeijer GD B 1. Mare v. Tuin/Nienke Over. JE C 1Mike Kabel 2. Paul Zijlstra ME C 1. Juliette de Haan 2. Hilde Klamer JD C 1. Mike Kabel/Patrick IJpelaan MD C 1. Bibich de Winter/Juliette de Haan GD C 1. Jeroen Wardenburg/Ju liette de Haan. D.V.W. - JEUGD HEILOO - De jeugdwedstrijdcommis sie van D.V.W. te Heiloo, organiseerde afgelopen zaterdag weer een vis wedstrijd. Aan de wedstrijd, welke werd gehouden in Plan Oost deden zo'n 21 kinderen mee. Gezien dit aantal was de opkomst mager te noemen. Het mocht echter de pret niet drukken, want de kinderen deden hun uiterste best om wat te vangen. Hun inzet werd dan ook beloond. In totaal werden er 475 visjes gevangen. De uitslag was als volgt: le Johan Kaan dorp met 76 stuks, 2e Marco Blokker met 55 stuks en 3e Pieter Vermeulen met 48 stuks. De grootste vis van de dag werd gevangen door Martijn Wouda met een lengte van 28 cm. Op zaterdag 9 september zal alweer de laatste viswedstrijd van dit seizoen wor den gehouden, om 8.30 uur verzamelen op het parkeerterrein De Loet. DANSGYMNASTIEK ALKMAAR - Op 6 september start in Dansinstituut Peter Verbiest Jr. aan de Baangracht, naast de reguliere lessen, ook de cursus dansgymnastiek voor da mes. Deze cursus bestaat uit 15 lessen van 1 uur, waarin les gegeven wordt in dansante oefeningen op populaire mu ziek, ter bevordering van o.a. lenigheid en een goede houding. Elke les wordt afgesloten met een kleine danscombina- tie waarin de oefeningen verwerkt wor den tot een dansje. Wilt u leniger worden en aan een goede houding en een goed figuur werken? Kom dan langs op woensdag 6 septem ber van 9.30-10.30 uur. Deze eerste les is een proefles, welke u tot niets ver plicht. Inschrijving telefonisch 117491, Verdere info en cursusleiding: Marlies Bootsma, tel. 072-111051. OPPOSITIE SCHAAKT WEER HEILOO - Schaakclub Oppositie uit Heiloo schaakt weer. De laatste dinsdag van augustus is het seizoen geopend met een avondje vrijblijvend schaken. Va naf dinsdag 5 september gaat het er weer echt tegenaan. Dan begint de com petitie. We spelen dit jaar weer met twee poules met halverwege het seizoen, in januari, promotie en degradatie. Aan het einde van het competitiejaar is de clubkampioen dan bekend. Slob ont troonde het afgelopen seizoen Wage naar, die beslist zal vechten om de titel terug te pakken. Een ieder die interesse in het clubscha ken heeft kan contact opnemen met on ze voorzitter, H. Kracht (tel. 333569) of met de competitieleider, G. Heeringa (tel. 333239). Men kan ook gewoon naar de schaakzaal komen; iedereen is daar welkom. We spelen in 't Open Huis op dinsdagavond om acht uur. De Vroegte Wint Donderdag 31 augustus: tweede koppel wedstrijd. Verzamelen om 18.30 uur bij Het Hoekstuk. Opgeven bij J. van Wil- legen voor 31 augustus 18.00 uur. De vierde competitiewedstrijd witvis vissen wordt het komend weekend gehouden langs het Noordhollands ka naal bij Koedijk. Men kan zich opgeven tot en met 31 augustus bij P. Welp, tel 02518-54867. Rijvereniging Heiloo Zondag 3 september: concours van de landelijke rijvereniging Heiloo op het terrein van Hoeve Vredesteijn in Egmond-Binnen. De aanvang is 8.30 uur. Er wordt dressuur gereden in de ru brieken B, L, M en Z. Ook het springen in deze zelfde rubrieken staat op het programma.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4