Mli-UII-U-f'MM' GEEN SPORT VAN. laat uw drukwerk onze zorg zijn! Vandaag heeft hij een fantastisch avontuur beleefd. FAX-NUMMER 072-335644 UW Unie Van Vrijwilligers Tennisclub Hogedijk Uw handtekening maakt vast meer indruk dan mijn hoge rug. DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV (Er is iemand met hem gaan wandelen in 't park). Vrijwilligerswerk. 't Zijn de kleine dingen die het 'm doen. Telefoon 330956 of 333432 Zet dus hier uw krabbel. ook per FAX bereikbaar de snelste manier voor het opgeven van advertenties en het bestellen van drukwerk Natuurlijk kent u de Uitkijkpost. Iedere woensdag valt het blad in Heiloo en omgeving in de brievenbus. Al meer dan 50 jaar! Maar de Uitkijkpost is niet alléén een weekblad. Aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo is de drukkerij gevestigd. Al meer dan 50 jaar! Drukkerij Uitkijkpost is van alle markten thuis. U kunt er terecht voor: familiedrukwerk geboorte- en trouwkaartjes, briefpapier en enveloppen enz. verenigingsdrukwerk clubbladen en omslagen handelsdrukwerk visite- en correspondentiekaartjes, brochures, notablocks, catalogi en folders, speciale uitgaven (jubileum-)boeken, ansichtkaarten kaarten en kalenders. Wij weten hoe belangrijk het is om met een goed produkt naar buiten te treden. Daarom staat Drukkerij Uitkijkpost voor drukwerk van niveau tegen scherpe .prijzen met een vlotte levering. Graag adviseren wij u over vormgeving en uitvoering. Laat uw drukwerk onze zorg zijn! Kom eens langs of maak een afspraak: Drukkerij Uitkijkpost BV Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo Telefoon 072-330175 Postadres: Postbus 68, 1850 AB Heiloo Als u ook iemand wilt zijn waar ouderen, gehandicapten en langdurig zieken op kunnen rekenen, meldt u dan aan bij: TENNISVERENIGING VS, VENNEWATER UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 1989 Sport Verenigingen DIT S EEN PUBUKATE \RN HET NATIONAAL INSTITUUT VOOR DE SPORTGEZONDHEDSZORG EN DE STICHTING CONSUMENT EN VBUGHED TENNISCLUB HOGEDIJK Tussen Egmond en Heiloo, aan de Zee weg, ligt het tennispark van de T.C. Hogedijk. Het park omvat acht blessu- revriendelijke gravelbanen, die alle zeer overzichtelijk gesitueerd zijn. Vanaf het hoger gelegen terras voor het clubge bouw kan men alle banen overzien. De TCH bestaat 11 jaar. In de loop der jaren werd het aantal banen van 4 rot 8 uitgebreid. In '84 werd het nieuwe, knusse clubgebouw in gebruik geno men. Vorig jaar werd het verlich tingsplan voltooid: alle banen zijn nu verlicht. In het tennisseizoen, dat van april tot en met de herfstvakantie duurt, kan van 's morgens vroeg tot 's avonds laat gespeeld worden. De TCH heeft ruim 700 leden, waarvan ongeveer 160 jeugdleden. De meeste leden zijn af komstig uit de Egmonden en Heiloo. Hoewel het prestatieniveau van met na me de jeugd de laatste jaren aanzienlijk gestegen is, kan toch van een recreatief ingestelde vereniging gesproken wor den. Het gros van de leden wil op een gezellige wijze lekker sportief bezig zijn. Die gezelligheid wordt in het contact met anderen op de baan en in het club gebouw gevonden. Tennissen hoeft niet duur te zijn. Voor 170,- per jaar (junioren 85,-) kan men onbeperkt tennissen. Desgewenst kan men les nemen bij één van de club trainers. Per 1 april '90 zijn dat Ron Goedel en Peter Bruin. Park en clubge bouw zijn eigendom van de TCH. Con tributie en kantine-inkomsten zijn de fi nanciële dobber, waar de vereniging op drijft. Van elk seniorlid wordt ver wacht, dat hij enkele keren per jaar kantinedienst verricht. De TCH heeft de naam een aktieve, ge zellige vereniging te zijn. Dat willen we graag zo houden. Nieuwe leden zijn al tijd welkom - komt men op de wacht lijst, dan hoeft men in de regel niet lan ger dan één jaar te wachten - maar van hen wordt wel wat betrokkenheid bij de vereniging gevraagd. Voor inlichtingen kan men terecht bij de ledenadministra- tice mevrouw W. Holterman, telefoon 02206-2845. Z.V.V. CRAWFORD De zaalvoetbalclub Crawford-deur is opgericht in het begin van de jaren '70. Het is een van origine Heerhugowaard- se club doch voetbalt al zo'n 10 jaar zijn thuiswedstrijden in sporthal 't Venne- water te Heiloo. De vereniging bestaat uit twee teams. Het seizoen '89-'90 komt Crawford 2 uit in de reserve-hoofdklasse, terwijl Crawford 1 zijn kunsten ten toon mag spreiden in de afdelingshoofdklasse, één der hoogste klassen van de regio Noord-Holland. De selectie van het eerste team ziet er als volgt uit; Pane Beentjes (coach), John Molenaar, Wim Rubert, Ruud Admi raal, Fred Admiraal, Mart Kosters, Joep Kotterlink, Juan Cato, Maurice Baltus, Jos Cornelissen, Jaap Buys (vlaggenist) en de nieuwe aanwinst Mark Niesten. Programma's van de z.v.v. Crawford- deur, voor de eerste competitiehelft, zijn te verkrijgen bij de bar van sporthal 't Vennewater, sporthuis Johan Jansen en sporthuis Helling. U komt toch ook kijken! Entree is gratis. -BI JVA L-BON-- Ziin ze hei er eindelijk ow eens dal er een dicrenwc moei komth Ministerie Landbouw Visseril mel"zoiejs' aan Geen énkele' garantie dal hei gesold mei dieren nu voorbii 1 daar ga je accuui van spinnen De meeste kamerleden zijn hel mei hel wets voorstel van de Dierenbescherming eens U ook? Zei dan gauw uw krabbel in de biival-bon en siuur 'mop in een open envelop (postzegel van 65 cenü. Adres VÏ>lerenbescher' 'ming Postbus 85980, 1508 CR Den Haag I Ik leken ook voor de betere dierenwei van de Dierenbescherming I I HANDT1 liSW met dieren nu voorbij zal zi|n Gelukkig heell de Dieren bescherming óók een wetsvoorstel ontworpen en W1 WOONPLAATS - Wilt u méér doen, dan kan i zo: D*irabc*hennm». Dm Hm rkaara □fcvwdhdvw* DWjrabo. voor Tza.- per mr ra onrvmc Je prr«irtr»»uhnUra«w»btodD HET WERK VAN DE PADDENWERKGROEP HEILOO De 'Paddenwerkgroep Heiloo' bestaat nu ruim twee jaar. In die twee jaar zijn tijdens de paddentrekseizoenen 1988 en 1989 in totaal maar liefst 4766 amfi bieën, waaronder vooral padden, van een wisse dood onder autobanden ge red. Opvallend hierbij was, dat in 1989 2791 dieren op de weg en in de emmers werden aangetroffen, terwijl dat er in 1988 nog 'maar' 1975 waren geweest. Het lijkt dus de goede kant op te gaan! Al deze dieren werden gevonden op het aandachtscircuit W esterweg-Kuillaan- Zanderslootweg-Rector Frederick laan. In 1990 zal dit verder worden uitgebreid met het begin van de Nijenburgerweg, aan de overkant van de Kennemer- straatweg. Minder bekend is, dat de 'Paddenwerk groep Heiloo' ook buiten het padden- trekseizoen (ca. februari-maart-april) en haar aandachtsgebied aktief is. Zo waren ook dit jaar weer enigen van haar leden aanwezig bij het jaarlijkse 'zwem baddrama': het gedeeltelijk leegpompen van enige sloten rondom zwembad 'Het Baafje.' Hieruit konden in 1989 zo'n veertien karpers, vijf zeelten, diverse brasems en enige snoekjes voor de ver stikkingsdood worden behoed. De 'Paddenwerkgroep Heiloo' volgt de ontwikkelingen van het gebied rondom het zwembad nauwlettend. Het is im mers één van de belangrijkste natuur gebiedjes van Heiloo, maar er is ook bestemmingsplan 'De Rietvink' inge pland. Bent U geïnteresseerd in het werk van 'Paddenwerkgroep' Heiloo; dan kunt U bellen naar: Nico Bakker, tel. (072)-330646, of: Els Zwart, tel. (072)-330324. Het is ook mogelijk, ons financieel te steunen: Rekeningnummer 1205.13.811 Rabobank Heiloo, t.n.v. 'Paddenwerkgroep Heiloo', Bakkers- weg 20, 1852 EE Heiloo. Het gironum mer van de bank is: 269978. A ORATORIUMVERENIGING NIEUW LEVEN Met 160 handen willen wij de vriendelij ke uitnodiging van de redaktie van de Uitkijkpost tot deelname aan de presen tatie temidden van alle verenigingen van Heiloo en omstreken aannemen. Wij zijn de Oratoriumvereniging Nieuw Leven met hoofdzetel in het Open Huis te Heiloo. Wij voeren deze nieuwe beti teling sinds het begin van dit jaar, toen met algemene stemmen bevonden werd, dat de oude naam Zangvereniging Nieuw Leven de lading niet meer dekte, gezien onze indrukwekkende staat van dienst. Onze bezetting bestaat uit 80 man en vooral vrouw, enthousiaste zangers, die eenmaal per week op dinsdagavond van 20.00-22.15 uur uur repeteren in de gro te zaal van het Open Huis te Heiloo. Op het in december, (de 12e) uit te voeren concert in de Moeder Godskerk te Hei loo, staan o.a. de Sehöpfungsmesse van J. Haydn en het Magnificat van J.S. Bach geprogrammeerd, met begeleiding door het Nationaal Philharmonisch Or kest, samengesteld uit leden van het Ra dio Philharmonisch Orkest, en met vier bekende solisten, onder de beproefde direktie van Marcel Joosten, een nieuw hoogtepunt in onze carrière. Ons 45-jarig bestaan in 1990 willen wij vieren met een integrale uitvoering van 'De Jahreszeiten' van J. Haydn, een ju belend werk, dat goed aansluit bij onze gemoedstoestand bij het bereiken van deze respectabele leeftijd. Heel graag willen wij vele nieuwe koorleden be groeten, om gezamelijk dit geliefde koorwerk tot klinken te brengen. Het is een openbaring om door de wekelijkse inspanning met veel nadruk op uit spraak, nuances en koorklank uiteinde lijk tot een prachtige uitvoering met or kest en solisten te geraken: 'Wo man singt, da setz' dich ruhig nie- der, Böse Menschen haben keine L ie der!' TENNISSEN IN DE BLOKKERHOF Op 7 oktober begint in tennishal de Blokkerhof het nieuwe wintertennissei- zoen (goed voor de elfde maal). Sinds het begin is de bezettingsgraad uitzon derlijk goed geweest en dit is niet ver wonderlijk, want de accommodatie spreekt voor zich. Er is een gezellige kantine welke een bijzondere sfeer heeft en de prijzen voor de consumpties zijn al jaren achtereen op een aantrekkelijk niveau gehouden. Op de Amerikaanse 'Laycolt' banen (asfalt) is het goed tennissen. Ze zijn snel en dit wordt als gunstig ervaren. Laycolt tennisbanen zijn goedgekeurd door de KNLTB (Kon. Lawn Tennis Bond) en dit was een reden waarom de Blokkerhof voor deze banen had geko zen. Veel aandacht is ook gegeven aan de verlichting. Van de banen wordt door velen gebruik gemaakt - uit alle leeftijdsgroepen. Ver leden jaar was de jongste tennisser 6 jaar, de oudste 76! Opvallend is ook dat veel jeugd hier intensief wordt getraind op speciale uren. T.v. het Vennewater heeft veel succes met haar trainingspro gramma, dat hier wordt gegeven door haar tennisleraren. Voor anderen (jeugd, beginners en gevorderden) zijn er vele mogelijkheden om lessen te vol gen o.l.v. KNLTB-trainer George Rolvers. Zeer belangrijk vindt de Blokkerhof de sfeer. Het is er aangenaam rustig en ge zellig, alles is goed verzorgd - zelfs wor den bloemen en planten niet vergeten! Landelijk is tennis een belangrijke sport geworden sinds 90 jaar geleden de KNLTB werd opgericht. In 1866 ston den ruim 77.000 leden ingeschreven, nu zijn ruim 660.000 personen lid van bijna 1700 verenigingen. De populariteit van tennis is ook af te meten aan de circa 20.000 tennissers die jaarlijks lid wor den van de verenigingen In onze regio zijn vele aktieve tennissers, geschat wordt dat bijv. in Heiloo en Limmen circa 2500 mensen lid zijn van een ten nisvereniging en dat eenzelfde aantal re gelmatig tennist maar niet lid is. Een aantal aantrekkelijke uren zijn nog beschikbaar en wellicht willen dames een eigen groepje vormen voor het hou den van hun besloten competitie. Daar om is het goed te bellen met Tini Oude Essink Nijhuis (072-334985). De Blok kerhof doet duidelijk mee om vele ten nissers uit Heiloo, Limmen en de wijde omgeving een perfecte accommodatie te verschaffen. Zij levert hierdoor een bij drage aan het genoegen en de kwaliteits bevordering van beginners tot gevorder den. Belangrijk, want sportief tennis kun je spelen tot op hoge leeftijd! HET Tennisvereniging Het Vennewater werd opgericht op 15 februari 1976 en is ge vestigd op het sportpark Het Vennewa ter. De vereniging heeft de beschikking over 12 kunststof banen (porplastic) waarvan er 4 voorzien zijn van een lich tinstallatie. De vereniging telt ruim 1.100 leden, waarvan ruim 300 jeugdle den en adspiranten én behoort tot de 15 grootste verenigingen van Nederland. Het officiële tennisseizoen loopt van be gin april tot eind september, maar ook daarbuiten kan er getennist worden. Di verse aktiviteiten worden jaarlijks geor ganiseerd, zowel recreatief als presta- tief, zoals familietoernooi, racketoch tend en -avond, ladiesday, pannekoe- kentoernooi, kompetities en toernooi en, alsmede een aantal clubfeesten. De vereniging beschikt over 2 gediplo meerde trainers, die de privé- en groepslessen ten behoeve van beginnen de en geoefende leden voor hun reke ning nemen. De explotatie van de kanti ne in het clubhuis vindt in eigen beheer plaats, d.w.z. dat de leden enkele keren per jaar zich beschikbaar dienen te stel len voor bardienst, hetgeen tevens bij draagt aan een goede sfeer binnen de vereniging, omdat de leden elkaar zo sneller en beter leren kennen. Op ieder ogenblik van de dag en avond, op enkele uitzonderingen na zoals in de kompetitieperiode en tijdens toernooi en, kan ieder lid vrij gebruik maken van de banen door middel van een afschrijfsysteem. Ten aanzien van het ledenbestand kan nog worden opgemerkt, dat nieuwe jeugdleden en adspiranten onmiddellijk welkom zijn, terwijl er voor seniorleden een kleine wachtlijst bestaat, welke bij de aanvang van ieder nieuw seizoen wordt aangesproken, indien huidige le den hun lidmaatschap opzeggen in ver band met verhuizing of andere redenen. Aanmeldingsformulieren voor het lid maatschap zijn verkrijgbaar aan de bar in het clubhuis. SQUASHVERENIGING DE VOETEL Wat wellicht velen nog niet weten is dat Limmen een enthousiaste squashvereni- ging heeft, die speelt op de 4 banen van Tennis- en Squashcentrum De Voetel aan de Kapelweg. Voor diegenen, die niet precies weten wat squash inhoudt even 't kort: Squash is een sport bij uit stek om snel de fitheid te verbeteren. Als één sport snel en makkelijk aan te leren is dan is het wel squash. Op een soort rondom ommuurde tennisoefen- muur met vaak een glazen achterwand probeert men elkaar met een speciaal racket en balletje uit te spelen. Je kunt je er totaal in uitleven en het geeft heel veel plezier. Squash vereniging De Voetel neemt met redelijk succes deel aan de landelijke competitie met zowel een heren- als da mesteam. Bovendien organiseert ze voor recreanten en comp. spelers maan delijks een laddercompetitie, waar je je iedere keer zelf voor opgeeft, dus geen verplichting. Voort heeft de vereniging een hecht groepje jeugdleden, dat regel matig met veel plezier en succes de open toernooien in het land bezoekt. Nieuwe senior- en jeugdleden zijn van harte welkom. Wil je eerst eens weten hoe squash gespeeld wordt, kom dan eens een avond langs. Er is altijd wel een lid aanwezig, die je het een en ander kan laten zien en uitleggen. De vereni ging organiseert voor nieuwe leden ook een introduktiecursus van 5 lessen, waardoor je de eerste beginselen snel onder de knie hebt. Voor informatie kun je bellen met Dennis Boontje, tel. 02205-1862, of Meintje Guyt, tel. 02205-1617/2930. 4 HANDBOOGSCHIETVERENIGING ACHILLES De vereniging van Handboogsporters Achilles werd op 19 september 1971 in Uitgeest opgericht en is daar sindsdien statutair gevestigd. Sinds medio 1980 heeft zij haar trainings- en wedstrijdak- kommodatie op een terrein aan de Laa- nenderweg te Alkmaar, naast de firma De Boer Tenten. Maar het ziet er nu naar uit dat daaraan spoedig een einde zal komen door de verkoop van het ter rein. Met de gemeente Heiloo was al en kele jaren geleden een huurovereen komst aangegaan voor een lokatie ten oosten van de sporthal aan het Venne water en wij verwachten daar in 1990 met de bouw van een nieuw onderko men te kunnen beginnen. Tot die tijd trainen wij beginners gratis in onze nobele sport gedurende een peri ode van twee maanden, na welke perio de wordt bekeken of er voldoende aan leg cq. enthousiasme bestaat om van aspirant-lid te worden bevorderd tot volwaardig lid. In de proeftijd wordt het oefenmateriaal -bogen en pijlen- ook gratis ter beschikking gesteld door de vereniging, waarbij er alleen onder deskundige leiding mag worden geschoten. De training voor beginners is op dinsda gavond. Van 19.00 - 20.00 uur wordt speciale aandacht besteed aan de jeugd- schutters, vanaf 20.00 uur worden de ouderen onder handen genomen. Bij goed weer wordt er buiten geschoten, bij mindere weersomstandigheden en in herfst en winter in de overdekte en ver warmde baan op het terrein aan de Laa- nenderweg. Verder zijn er vrije trainin gen op donderdagavond vanaf 20.00 uur en op zondagmiddag vanaf 14.00 uur. In de zomer kan men ons ook bezig zien in Heiloo op de westzijde van de terrei nen van De Terriërs, waar we onze langebaan-training houden. Tenslotte houden we het komende weekend, op zondag 10 september, vanaf 10.30 uur ons traditionele toernooi De Kennemer- ronde op de bedrijfsvoetbalvelden in sportpark Het Vennewater. Hier kan men gratis kennismaken met de sport en de prestaties van enkele nationale top schutters bewonderen. HZV DE VIERSPRONG De Heilooër zaalvoetbalvereniging De Viersprong, vernoemd naar het café van de hoofdsponsor Ans en Ares de Wif, Is de oudste (ruim 20 jaar) zaalvoetbalve reniging van Heiloo. Het vlaggenschip speelt al jaar en dag in de regionale hoofdklasse, dit seizoen voor het 2è jaar onder de enthousiaste coaching van Ar nold Kosters. Het aankomende seizoen zal hij met een sterk vernieuwd (ver jongd) team moeten doen. Knallers als J. Jong, J. Hijlkema, R. Kooymans en C. Donkersloot stopten na jarenlange trouwe dienst. In hun vervangers B. Moleman, R. Brouwer en I v.d. Velden heeft coach Kosters alle vertrouwen. Ook het 2e team van HZV speelt (res.) hoofdklasse en is dit jaar vast van plan een gooi naar het kampioenschap te doen. Als stimulans heeft Keurslager Kees Burger de heren in het nieuw gestoken. Het 3e team (res. 3e klasse) heeft het aankomend jaar in zich het verloren gegane terrein van afgelopen seizoen terug te winnen. Het 4e team is een vriendenteam wat reeds 15 jaar zon der mutaties samenspeeld. Dat dit al 15 jaar in de res. vierde klasse gebeurt zegt genoeg over de sfeer in dat team. De veteranen, afgelopen jaar gedegra deerd uit de hoofdklasse waar ze bij mijn weten altijd gespeeld hebben, wil len daar zo snel mogelijk weer terug ke ren. Het team is nog op zoek naar 1 spe ler (ouder dan 35 jaar). Een nieuw loot aan de HZV boom is dit jaar het da mesteam. Gekleed door Keurslager Kees Burger gaan deze, voornamelijk Egmond-Binnense dames, een gooi naar het kampioenschap doen in de derde klasse. Kontaktpersoon voor de vereniging is secr. K. de Wit. Hij is altijd te vinden in het restaurant het Vennewater (sport hal). PONYCLUB HEILOO EN OMSTREKEN Ponyrijden: een leuke sport voor jon gens en meisjes. Het omgaan met en het verzorgen van dieren maakt praktisch elk kind enthousiast. Sinds 1972 bestaat dan ook Ponyclub Heiloo en omstre ken. Het terrein met gezellige kantine is gelegen aan de Zeeweg tussen Heiloo en Egmond. Elke jongen of meisje met eigen of ver- zorgpony kan lid worden. De leeftijd waarop je lid kan worden is van 6 t/m 18 jaar. De contributie bedraagt 135,- per kind per jaar. De ponyclub kent geen zomer- en win terstops. Wat is er allemaal in deze con tributie inbegrepen: elke zondagmorgen 1 uur les o.l.v. gediplomeerde instruc tie; eens in de drie weken springles; achtal-viertal trainingen; elke zomer 4 onderlinge wedstrijden, waarvan 1 in- doorwedstrijd. De onderlinge wedstrij den bestaan uit de onderdelen dressuur, springen en spel en leveren na afloop de clubkampioenen op. Tevens worden er puzzeltochten, ringsteken, ponykeu-; ring, barbecue enz. georganiseerd, 's Winters worden er enige theorielessen verzorgd. Elke twee maanden wordt er een clubblad uitgegeven. Ook wordt de Ponyclub regelmatig uitgenodigd bij evenementen zoals Sinterklaas-intocht, Koninginnedag enz. Kinderen en hun ouders kunnen op zon dagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur eens vrijblijvend komen kijken en neem gerust je pony mee. Op het terrein is het dragen van een cap door de ruiters ver plicht. Wilt u u donateur worden? Ook dit kan, voor 30,- per jaar. Meer in lichtingen zijn te verkrijgen bij mevr. Veldt, tel. 072-336229.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 12