rïïTOTTTÏÏ GEEN SPORT VAN "Jt Gisteren was een dag om nooit te vergeten. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen FALKLAND TONEEL *Vol wetenswaardigheden (Er kwam iemand 'n mooi boek voorlezen). Vrijwilligerswerk. 't Zijn de kleine dingen die het 'm doen. UW Unie Van Vrijwilligers Telefoon 330956 of 333432 UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 1989 Sport DIT IS EEN PUBUKAT€ VAN HET NATIONAAL INSTITUUT VOOR DE SPORTGEZONDHEDSZORG EN DE STICHTING CONSUMENT EN VQUGHQD BLESSURES, BLIJF ZE DE BAAS Met een groots opgezette campagne on der het motto: 'Blessures, blijf ze de baas,' willen het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid het aantal sportblessures terugdringen. De campagne is vooral gericht op jonge sportbeoefenaren en zal drie jaar duren. Een ongeluk zit in een klein hoekje, dat is zeker het geval met sportblessures. Een recent gehouden onderzoek, 'Onge vallen in Nederland' bracht aan het licht dat er per jaar sprake is van zo'n 2,7 miljoen zware en minder zware sport blessures. Ongeveer 1.200.000 sporters belanden per jaar als gevolg van het sporten op de poliklinische afdeling van het ziekenhuis, of bij de huisarts. Geen gering getal. Een sportblessure kost de samenleving een lieve duit. Denk maar eens aan het arbeidsverzuim en de medisch kosten. Jaarlijks gaat dat om zo'n 520 miljoen gulden. Opmerkelijk is dat het vooral jongeren in de leeftijdscategorie 15 tot 25 jaar zijn, die met blessures kampen. Niet zonder reden zijn zij dan ook de voornaamste doelgroep van de campag ne. Het aantal sportbeoefenaren in Neder land in de leeftijd van 15 tot 75 jaar ligt op ruim 7,5 miljoen. Vier miljoen hier van sporten georganiseerd, in vereni gingsverband. In de leeftijdscategorie van 15 tot 25 jaar doet 91 procent ten minste 12 keer per jaar aan sport. Zij sporten vooral om het plezier en de ont spanning, lichamelijke beweging en ge zondheid. Ruim een derde van de perso nen in deze leeftijdsgroep loopt jaarlijks een blessure op die medische behande ling vereist. Verzwikking en kneuzing komen het meest voor. En het blijken vooral de enkel en de knie te zijn waar men last van krijgt. Hoe ernstige een sportblessure is, en hoe omvangrijk het hele sportblessure probleem, is ook afhankelijk van de de finitieve van wat nu eigenlijk een sport blessure is. De Raad van Europa han teert als criteria voor een sportblessure dat er als gevolg van het letsel een terug gang komt in het aantal uren of in het niveau van de sportbeoefening, er be hoefte is aan advies of behandeling en men sociale of economisch nadelen van het letsel ondervindt. Meer dan eens is een blessure veroor zaakt door eigen schuld. Het betreft di kwijls blessures die heel eenvoudig kun nen worden voorkomen met goed mate riaal, een warming-up en gerichte trai ningen. Gebleken is echter dat veel (jonge) spor ters bar weinig afweten van methoden om blessures te voorkomen. Daarom is de campagne nadrukkelijk op hen ge richt. Daar komt bij dat als iemand op jonge leeftijd aanleert om zich zelf ook op sportgebied goed te soigneren, hij of zij die gewoonte trouw zal blijven als hij ouder wordt. Jong geleerd..., nietwaar? In totaal komen negen sporten aan bod in de campagne 'Blessures, blijf ze de baas.' In september 1989 zal er worden gestart met voetbal, in maart 1990 komt het accent op hardlopen te liggen, hoc key is in september 1990 aan de beurt, tennis in maart 1991 en daarna een cluster van vier (zaal)sporten: basket bal, volleybal, handbal en korfbal. Ge durende de wintermaanden zal er extra aandacht zijn voor skiën en schaatsen. Er zullen berichten verschijnen in dag bladen en tijdschriften, maar er zal ook aandacht aan worden besteed in actuali teiten- en sportprogramma's op radio en tv. Er komen speciale folders die ver krijgbaar zullen zijn op het postkantoor en de bibliotheek, maar ook in sport kantines, scholen en sportzaken. Ook worden er affiches gemaakt die op op vallende plaatsen kunnen worden opge hangen. Al met al zal de campagne een blikvanger van de eerste orde zijn. Of de grootschalige aanpak via de mas samedia succes heeft, zal nauwkeurig worden onderzocht door middel van een uitgebreid evaluatie-onderzoek. Bo vendien zal worden onderzocht of de campagne daadwerkelijk een gedragsve randering teweeg brengt en of sporters echt preventieve maatregelen gaan ne men om blessures te voorkomen. De campagne kan geslaagd worden ge noemd op het moment dat (vooral jeug dige) sporters hun sportblessures serieus nemen, zonder dat ze daardoor minder gaan sporten. Want als je het goed aan pakt, is sport natuurlijk de manier om fit en gezond te blijven. SQUARE DANCING IN HEILOO Gezellig met elkaar dansen, niet met z'n tweeën, maar met vier paren tegelijk in een groep op gezellige Country muziek: dat is Square Dancing, een dansstijl die ontstaan is tijdens de grote trek van de pioniers door Amerika. Mensen uit vele Europese landen ontmoetten elkaar tij dens de lange tochten van oost naar west. Midden in een grote kring van huifkarren dansten zij dan met het grootste plezier de voor een ieder beken de vrij eenvoudige dansfiguren, onder leiding van een Caller, die de figuren af riep op de maat van de muziek. Square Dancing werd nadien populair in de he le wereld, zo ook in Nederland, waar al zo'n 20 verschillende clubs zijn. In Alkmaar bestaat nu al 6 jaar de Square and Round Dance Club Liberty Lines. Deze club, die va. 20 leden telt, staat onder leiding van Erik Pluylaar, die samen met zijn vrouw Martha de Li berty Lines hebben opgericht. Erik is Caller en teacher. Een Caller geeft op de maat van de muziek de figuren aan die gedanst moeten worden en is onmisbaar voor deze vorm van dansen. Want zelfs de vergevorderde dansers, bewegen op aanwijzingen van de caller. Square Dancing is een van de gezelligste groepsactiviteiten die we kennen. Er wordt tijdens het dansen voortdurend van partner gewisseld. Dat Square Dan cing internationaal is bewijst het feit wel dat er uit veel plaatsen in Europa Squa re Dansers naar Nederland komen om de veelvuldig georganiseerde dansfestij- nen te bezoeken. Zo ook andersom, de Nederlandsers gaan vaak naar het bui tenland. Het is dan ook niet verwonder lijk dat je tijdens de pauzes en na het dansen wel ih drie of vier talen hoort converseren. Iets wat meteen opvalt, is de grote vari atie in leeftijd. Op een groot feest zie je die varieren van 8 tot 80 en dat is echt geen grapje. Opa vindt het geen pro bleem om met zijn kleindochter te dan sen, wat Square Dancing tot een echte familieactiviteit maakt. Square Dancing is een goedkope manier van ontspannen. Gemiddeld komt de contributie bij de club op 37,50 per kwartaal. De cursus bestaat uit twee ge deelten, de Basiscursus en de Main- streamcursus. De eerste duurt van okto ber t/m maart en de april t/m septem ber. Op de woensdagen 13 en 20 september houden de Liberty Lines een Open Avond. U bent dan van harte welkom om kennis te komen maken met Square Dancing en de Liberty Lines. Vanaf 20.00 uur bent U van harte welkom in het Open Huis. Als U wilt kan U met een gerust hart vrienden of familie mee nemen. De Liberty Lines Square and Round Dance Club dansen elke woensdag avond in het Open Huis boven het win kelcentrum 't Loo in Heiloo. Contact adressen: Erik Martha Pluylaar, Stal- paertstraat 109, 1813 CK Alkmaar, tel. 072-400867 en J. Muller, Poortweydt 4, Heiloo, tel. 334576. T.V. H.S.V. Naast de bestaande tennisverenigingen Het Vennewater (12 banen) en Heiloo aan De Dors (7 banen), welke verenigin gen op harde c.q. kunststofbanen spe len, is tennisvereniging H.S.V. qua grootte de 3e Heilooër vereniging. Niet zó groot, maar wel een zeer sportieve en gezellige, inmiddels 7 jaar jonge vereni ging, die de beschikking heeft over 4 prima gravel-banen met verlichting. Onder andere vrij veel oud selectie voetballers van De Foresters en HSV zetten hun sportieve aspiraties voort op dit tenniscomplex aan de Bayershoff- weg én dit in een uitstekende harmonie. Komt u maar eens kijken als op zater dag en zondag 9 en 10 september de halve- en finalepartijen van de club kampioenschappen worden gespeeld. Ook is vorige jaar het clubgebouw drastisch gerenoveerd en uitgebreid, zo dat de vereniging nu over een prachtig, eigen clubgebouw beschikt, waar het goed toeven is. Door de vereniging wor den veel aktivitehen georganiseerd. Zo is bijvoorbeeld het onlangs gehouden open dubbel-toernooi tot in de wijde omtrek bekend. De belangstelling van vele tennisenthou siaste Heilooënaren om lid van T.V. H.S.V. te worden is nog immers aanwe zig. Op de wachtlijst, die inmiddels voor de senioren al weer enige tijd is gesloten, staan ruim 160 personen die lid van de vereniging zouden willen wor den. Het jaarlijks verloop is echter vrij gering, zodat toch al gauw een aantal jaren moet worden gewacht voordat men lid kan worden. Voor wat betreft de jeugd ligt dit iets anders. Hiervoor geldt op dit moment nog geen ledenstop. Jeugdleden die lid willen worden kunnen kontakt opne men met de leden-administratie, welke onder beheer is bij mevrouw Tecla Zoon, Oudburgerlaan 6 (tel. 335475). Het seizoen bij T.V. H.S.V. loopt van 1 april tot 1 november, 's Winters is het tenniscomplex gesloten. Verenigingen EEN VERENIGING WAAR MUZIEK IN ZIT :t Heilooër Salonorkest is oorspron- lijk als strijkorkestje begonnen maar al weer vele jaren met houtblazers uit breid. Naast salonmuziek wordt ook ht klassiek, operettemuziek en karak terstukjes gespeeld. Het orkest bestaat thans uit 13 leden en er wordt wekelijks met heel veel plezier gespeeld op woensdag in het Trefpunt van 19.30 tot 21.30 uur. Het H.S.O. verzorgt ook concerten in bejaarden centra e.d. en zo nu en dan een koffie concert in de muziekschool of in samen werking met anderen een speciaal con cert in de Witte Kerk. Er is nog plaats voor enkele enthousi aste mensen op viool, cello en hobo. In lichtingen bij mevr. Horjus, tel. 330351. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De Bond is landelijk georganiseerd met provinciale en plaatselijke afdelingen. De plaatselijke afdelingen hebben een eigen bestuur en stellen hun eigen pro gramma op. De Bond staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpolitiek. Hoewel het 'De Bond van Plattelandsvrouwen' wordt genoemd, zijn vele dames niet af komstig van het platteland of uit de agrarische sector. Iedere vrouw kan dus lid van deze vereniging worden. Dit seizoen zijn er negen avondbijeen komsten, 2 middagbijeenkomsten en 1 ochtendbijeenkomst. Het bestuur heeft getracht een zo gevarieerd mogelijk pro gramma op te stellen. Mevr. Waltman komt een lezing houden met als onder werp: 'fietstocht rond de wereld'. 'West Friese avond', verzorgd door de dames A. Hemmer en N. Vis. De heer J. de Vries komt een lezing houden over kunstgeschiedenis. Kommissie Vrouw met het onderwerp: Tedere tijd is leef tijd'. Een modeshow waarvan de kle ding zal Worden geshowd door eigen le den. Een doe-avond betreffende bloem schikken o.l.v. de dames M. Bakker en H. Groot. Verder komt mevr. M. Ma- thijse praten over haar werk als huma nistische verzorgster op geestelijk ge bied in het psychiatrisch ziekenhuis Duin en Bosch en de heer P.P. Ranzijn zal een kookdemonstratie geven. Onze cursusleidsters hebben ook ver schillende cursussen samengesteld. Er wordt gedacht aan een cursus origami- architecture; snoeicursus; franse les; bridgen; kerstkaarten maken; grafisch borduren; patch-work; schilderen met lapjes en poppen maken. De reiscom missie neemt ons mee naar het Heilooër bos voor een rondwandeling; dagtocht naar het magazijn van de Hema te Utrecht; fietstocht naar de Alkmaarse Courant, aiwaar een rondleiding, en een bezoek aan de tentoonstelling 'Het ster ke geslacht' in het Westfries Museum te Hoorn. Verder zijn er mogelijkheden om te zingen, te volksdansen, deel te ne men aan de engelse lessen, het lezen en bespreken van gedichten, de leesclub, de toneelclub of het handwerken. Wilt u meer inlichtingen over onze Bond dan kunt u zich in verbinding stel len met S. de Vries-Ottes, tel. 072-331068. FALKLAND TONEEL Falkland toneel bestaat 1 oktober al weer 65 jaar en al die jaren heeft het be wezen een waardevolle plaats in te ne men binnen het culturele leven van Hei loo. Alhoewel 65 jaar geen kroonjaar is, zullen de avondvoorstellingen op 17 en 18 november toch een apart karakter dragen, wanneer een vrolijk volksstuk 'Heer Puntila en zijn knecht Matti' van Bertolt Brecht door bijna alle Falkland- leden in De Beun gespeeld zal worden. Falkland telt ongeveer 30 spelende leden en daarnaast een aantal mensen die ach ter de schermen een net zo waardevolle bijdrage leveren om de vijf jaarlijks uit te brengen producties het niveau te ge ven wat het publiek van ons verwacht. Vijf producties per jaar, bestaande uit 2 voorstellingen voor de jeugd, 2 avondstukken en een eenakter, houdt in dat er van de spelers en van de organisa tie daarom heen, zowel bestuurlijk als artistiek ontzettend veel gevraagd wordt. Maar met de enthousiaste inzet van allen lukt dat steeds weer waarbij het streven naar kwaliteit geen moment uit het oog wordt verloren. Ook het gevarieerde aanbod van de te spelen stukken vormt het artistieke uit gangspunt van Falkland toneel. Natuur lijk is het logisch dat het publiek graag lachend het theater verlaat maar het weerhoud Falkland niet om ook drama te spelen. 'Allerzielen' van Heijermans (de allereerste voorstelling van Falk land), 'Vrijdag' van Hugo Claus, 'Te rug naar Warschau' van Jan Staal en 'Een dag uit de dood van verdomde Lo- wietje' van Peter Nichols kregen veel waardering van publiek en pers. Uit dit alles blijkt dat Falkland op een ambitieuze wijze met toneel bezig is. Dat daarbij onze donateurs een belang rijke steun vormen zal de lezer duidelijk zijn en Falkland is ze daarvoor zeer er kentelijk, waarbij ook het subsidiebe leid van de gemeente Heiloo niet onver meld mag blijven. Tot slot een praktische opmerking, in het Beun-programmaboekje staan de komende voorstellingen van Falkland verkeerd gepland. Dit is niet de schuld van de programma-commissie maar om organisatorische redenen heeft Falkland deze voorstellingen moeten omdraaien, dus zijn de jeugdvoorstellingen op 21 en 22 oktober en het avondstuk op 17 en 18 november. Tenslotte hopen wij u graag op een dezer voorstellingen te mogen begroeten. Dus tot ziens in Theater de Beun. Voor nadere informatie kunt u bellen 072-119737. 0n6££Nfiai(OT^^NC»W«LI6imjUIva«10€Sf0RTGE2C»O€DSa»BENaSICHTNGCCNSl»CNTENWU>«D jtMVUX ywaiLis)®/ HOCKEYVERENIGING DE TERRIERS We staan weer aan de start van het nieu we seizoen. De eerste trainingen en oe fenwedstrijden zijn alweer begonnen. Enthousiaste sportbeoefenaren zijn har telijk welkom, er is nog ruimte in enkele teams. Ook hockeytraining is mogelijk. Terriers is een vereniging met zo'n 450 leden, waarvan ongeveer de helft jeugd en de helft senioren. Binnen de senioren zijn dan nog 4 Veteranen en 3 Veterin- nen teams. Hockey bij de Terriers wordt ideaal ge combineerd met gezelligheid. Ooi: dit jaar zijaer naast het hockeyen weer vele activiteiten georganiseerd, zoals disco's, bridge, mosselenavond, Sinterklaas en ga zo maar door. Wij hebben een heel goed stel gekwalifi ceerde hockeytrainers, die er altijd op een of andere manier in slagen van iede reen een hockeyer te maken. Het succes van de trainers is duidelijk te meten aan het feit dat Terriers in de afgelopen 4 jaar al 5 jeugdleden heeft afgeleverd voor nationale jeugdselectie teams. Dat is alleen maar mogelijk wanneer de ba sis goed is; dus de training. Op een prachtig complex (Vennewater) wordt iedere zaterdag en zondag hockey gespeeld. Een kunstgrasveld zorgt er voor dat er altijd gespeeld kan worden. Ook voor de ouders van spelende kinde ren zijn er naast hockey vele mogelijk heden om andere werkzaamheden bin nen de vereniging te doen. Begeleiding van teams, organisatie bij tournooien, feestavond en of middagen, enzovoort. Ook dit is leuk werk en Uw kinderen zullen U er dankbaar voor zijn. Mócht U belangstelling hebben, dan kunt U in de weekeinden terecht in het clubhuis,, waar altijd wel iema.nd yan het bestuur te vinden is. Of belt me vrouw Carla de Goede, telefoon 072-330230; zij kan U alle inlichtingen geven welke U wenst. HANDBALVERENIGING E/A MEERVOGELS Een echte Akersloter sportvereniging die in 1990 30 jaar bestaat. Een vereni ging, waar men prestatiegericht en re- kreatief kan handballen, telt momenteel 180 leden en doet met 17 teams mee in veld en zaalkompetitie. Start dit jaar een ambitieus jeugdplan waaraan vijf gediplomeerde trainers hun medewer king verlenen. Een goed doordacht jeugdplan moet de jeugd leren dat de handbalsport vooral een teamsport is, men samen het spelnivo kan verhogen en het accent leggen op de sociale vaar digheden. Hoewel 30 jaar jong beschikt Meervogels over een akkommodatie die in een slechte toestand verkeert. De plannen voor een nieuwe akkommoda tie liggen klaar, de onderhandelingen met B. en W. van Akersloot zijn in een vergevorderd stadium en met de hulp van leden en ouders van jeugdleden voor de zelfwerkzaamheid hoopt Meer vogels augustus 1990 het seizoen te star ten in een nieuwe akkommodatie. Zowel de dames als herenselektie spelen op het veld in de tweede divisie, in de zaal spelen zij in de derde divisie. De he ren junioren hebben het afgelopen jaar een plaats veroverd in de jeugddivisie, in het komende seizoen zullen er weer veel goede handbalwedstrijden te zien zijn op het komplex aan de Boschweg en in de Gloednieuwe sporthal 'De Le lie.' Sinds vorig jaar heeft de vereniging zijn naam verbonden met de sponsor ERICS AUDIO VIDEO. Door deze verbintenis is het mogelijk diverse plannen te ver wezenlijken. Uniek is het bezit van een verenigingsbus en dat de teams naar de uitwedstrijden gereden worden en er sporadisch een beroep op de ouders ge daan wordt. De organisatie van nevenaktiviteiten is bij Meervogels in goede handen. Ieder jaar organiseert zij de viering van Ko ninginnedag een zestal trimlopen en een drie weken durend zaalvoetbaltournooi waaraan gemiddeld 40 teams meedoen. Voor de viering van het 30 jarig bestaan zijn al plannen met als hoogtepunt een barbecue voor alle leden en oudleden. De jeugdkommissie gaat ieder jaar met de jeugdleden op kamp, het is vooral de jeugd wat ons bezig zal houden. Want de jeugd heeft de toekomst. SJOELCLUB HEILOO Donderdag 7 september wordt er weer gestart met het nieuwe sjoelseizoen. Sjoelclub Heiloo bestaat uit dames en heren van 20 tot 70 jaar, die elke don derdagavond van 20.00 tot ongeveer 22.30 uur hun gezellige sjoelavonden houden in Het Open Huis. Het afgelopen (11e) seizoen is heel ge zellig en sportief verlopen. Er wrd dan ook door de leden weinig verzuimd, dus een teken dat iedereen erg enthousiast was. Maar door een natuurlijk verloop kunnen wij nog enkele nieuwe leden plaatsen om in clubverband te sjoelen. Mocht u interesse hebben, kom dan donderdagavond eens een kijke bij ons nemen. Voor inlichtingen kunt u ons bellen: tel. 072-332043 of 072-330969. Z.V.V. D'ENTERIJ: EEN JONGE VERENIGING IN LIMMEN Z.V.V. d'Enterij is één van de zaalvoet balclubs uit Limmen. De vereniging is als z.v.v. Limmen in 1981 opgericht. In 1988 moest de n^am worden gewijzigd daar er reeds een vereniging (veldvoet- bal) met deze naam bij de KNVB was aangesloten. Gekozen is toen voor de naam d'Enterij', naar de sporthal waar de thuiswedstrijden worden gespeeld. Deze naamswijziging is tevens de aanlei ding geweest voor het zoeken van een sponsor. Deze werd gevonden in zuivel fabriek 'De Vereeniging'. Dit Limmer bedrijf brengt haar produkten onder de naam Limmer-Polder Zuivel buiten Limmen op de markt. De sponsornaam wordt als LPZ toegevoegd aan de vere- nigings naam. Afgelopen seizoen is het 2e team kam pioen geworden in de reserve 3e klasse A. Ook het eerste en derde team draaien goed mee in hun competitie. Dat het zaalvoetbal in Limmen ook on der de jeugd leeft, blijft uit het feit dat de vereniging dit nieuwe seizoen is uit gebreid met een jeugdteam. Dit team bestaat uit jongens van 15 en 16 jaar die bijzonder gemotiveerd zijn. De eerste wedstrijd op maandag 28 augustus werd helaas een deceptie: met 9-1 bleek Jong Holland 2 veel geroutineerder en vooral doeltreffender. Het dient nog wel ver meld te worden dat de jeugdspelers zelf graag zaalvoetbalcompetitie willen spe len naast het veldvoetbal. Het jeugd team is dan ook op hun eigen verzoek opgenomen in onze vereniging. Met het jeugdteam heeft de vereniging een forse verjongingskuur ondergaan. Dit zal voor de 3 seniorenteams zeker de motivatie zijn om dit seizoen goed voor de dag te komen waarbij het plezier in het zaalvoetbal voorop staat. Het pro gramma van het zaalvoetbal in 't Ven newater, d'Enterij en de Lelie worden in principe iedere week vermeld in de Uit kijkpost. Met ingang van dit seizoen kunnen de meeste zaalvoetbalwedstrij den gratis worden bezocht. Voor inlich tingen over z.v.v. d'Enterij kunt u te recht bij Gerard Duin (secretaris), tel. 02205-2706. TAFELTENNISVERENIGING ROZING Er zijn genoeg goede redenen om te gaan tafeltennissen. Tafeltennis kan door iedereen zonder noemenswaardige risico's worden gespeeld; dat geldt zo wel voor de 7-jarige als voor de 70-jarige. Jong en oud, mannen en vrouwen, de hele familie kan het spelen, met zijn tweetjes maar ook met zijn vie ren en bovendien in velerlei combinaties (van enkel tot gemengd dubbel). Dat brengt een zekere sfeer en gezelligheid met zich mee. Tafeltennis is een faire sport, direct li chaamscontact bestaat niet, mede daar om kan iedereen zonder gevaar deze sport beoefenen. Tafeltennis kan altijd worden gespeeld, omdat het gespeeld wordt in een overdekte ruimte. Het ta feltennisspel is veelzijdig en afwisse lend; het hele lichaam is voortdurend in beweging, terwijl het spel bovendien bijzondere eisen stelt aan snelheid, be hendigheid en reactievermogen. Tafel tennis kan zowel recreatief als in com petitieverband worden beoefend, af hankelijk van een ieders ambitie. De fi nanciën benodigd voor het spelen van tafeltennis hoeven voor niemand een beletsel te zijn om deze sport te gaan be oefenen, het enige wat nodig is is een batje en sportkledij. Bijna iedereen heeft wel eens getafelten nist, thuis, op school, in 't bedrijf, in te huizen, vakantieverblijven, of bij het zwembad. Toch zijn maar weinig men sen lid van een echte tafeltennisvereni ging. Tafeltennisvereniging Rozing biedt een uitstekende gelegenheid om nader kennis te maken met de tafelten nissport en om deze eens intensiever te gaan beoefenen. Zowel jong als oud mogen een maand gratis meespelen om daarna te beslissen over een lidmaatschap. We spelen in de goed .verlichte en verwarmde gymzaal aan de Driestal en beschikken over uit stekend materiaal. Daarnaast zijn er twee trainers/begeleiders om een ieder met raad en daad bij te staan. De jeugd kan terecht op de woensdag avond, de vrijdagmiddag en op zaterda gochtend. Senioren kunnen aan de slag op woensdag- en vrijdagavond. Heeft bovenstaand stukje uw interesse gewekt en wenst u nog verdere informatie dan kunt u terecht bij Fer Nieuweboer, tel. 333655, of kom eens langs op de Driestal. TENNISCENTRUM DE DORS Vanaf half september gaan de deuren van tenniscentrum De Dors weer wijd open voor het komende winterseizoen. Thans gonst het al van bedrijvigheid, de tennishallen worden schoongemaakt, het jaarlijkse onderhoud is achter de rug, dus de tennissers kunnen komen. ^LfÉt; ,te^scetntt#i5K'iteegint al aan het vierde seizoen en in de achterliggende jaren hebben veel tennissers gebruik ge maakt van de banen. Een voorbeeld hiervan is de groep van de 50 die op maandag en vrijdagmiddag spelen. Door zich bij deze groep aan te sluiten, komen er weer nieuwe vriendschappen tot stand en speelt men op hetzelfde ni veau en tegen leeftijdsgroepen. Op dins dag 12 september houdt de 50+ een toernooi, dus als u eens wilt komen kij ken, dan is deze dinsdag een mooie gelegenheid. De diverse vormen van competitie in het winterseizoen zijn een welkome aanvul ling op de gewone baanverhuur. De ochtenden zijn gereserveerd voor de da mescompetitie, die reeds in april was volgeboekt. In het weekeinde zijn er verschillende vormen van competitie. Nieuw is de herendubbel-team competitie, toege voegd aan de reeds bekende gemengd dubbel-team competitie. Deze competi ties vormen een uitstekende aanvulling op de zomercompetities bij de vereni gingen. Deze competities worden op de zaterdagmiddag gespeeld en op de zon dag zijn de damesdubbel - herendubbel - en de gemengddubbels aan de beurt. Voor meer informatie en aanmeldingen hiervoor, zie de advertentie elders in dit blad. Tijdens de kerstdagen wordt altijd een grandioos open toernooi georgani seerd, waarover u te zijner tijd meer zult lezen. Ook als u niet tennist kunt u rustig eens binnenlopen en het sfeertje proeven. VOETBALVERENIGING DE FORESTERS Voetbalvereniging De Foresters is opge richt in 1946 en stelt dus al meer dan 40 jaar de jeugd van Heiloo in de gelegen heid tot het beoefenen van een mooie sport in team-verband. En dit laatste is van groot belang in een maatschappij waar het individualisme hoogtij viert. Mede door de suksessen behaald op het Europese kampioenschap door de 'gro te jongens', leeft het voetbal weer als vroeger. Voor zowel prestatief- als re- kreatief voetbal kan men bij De Fo resters terecht vanaf het 6de levensjaar. Gekwalificeerde oefenmeesters en bege leiding staan borg voor een goede oplei ding en veel spelplezier. De pupillen (van 6 tot 12 jaar) spelen hun wedstrijden altijd op de zaterdag morgen, zodat er 's middags en op de zondag tijd genoeg overblijft voor het gezin. De junioren (van 12 tot 18 jaar) spelen'op zaterdag en/of zondag. De se nioren (18 jaar en ouder) spelen in de zaterdag- of de zondagafdeling. En om dat je dan ook nog kunt kiezen voor zo wel prestatief als rekreatief voetbal, kunnen we stellen dat bij De Foresters alles mogelijk is. Dames-voetbal echter kennen we niet bij De Foresters, omdat we beschikken over een Handbalafdeling waar het sportieve vrouwelijke deel van de Hei looër bevolking zich thuisvoelt. Het eerste elftal van De Foresters speelt in de 4de klas KNVB en bestaat uit jon ge, enthousiaste voetballers, die er dit jaar alles aan zullen doen om de 3de klas te bereiken en de derby's tegen na buur HSV in ere ter herstellen. Door het nieuwe competitiebeleid van de KNVB met het oogmerk om de competitie tot het laatst toe spannend te houden, zijn er Periodekampioenschappen inge voerd, waardoor de kans om te promo veren aanmerkelijk is toegenomen. De aanvangstijd van de wedstrijden van het eerste team is steeds zondagmiddag 14.00 uur; alle wedstrijden worden aan gekondigd via raambiljetten en natuur lijk in uw 'Uitkijkpost'. Inlichtingen over voetballen (of hand ballen) bij De Foresters kunt u altijd krijgen van Ger en Ali Farenhorst, tel. 334915. Dus tot ziens op de Egelshoek, Laan van Muijs/hoek Westerweg. Als u ook iemand wilt zijn waar ouderen, gehandicapten en langdurig zieken op kunnen rekenen, meldt u dan aan bij: BASKETBALLVERENIGING DUNKING LIMMEN Ook in Limmen leeft de basketbalsport. Een snel, spectaculair, ontspannend en voortreffelijk recreatief te beoefenen spelletje op basis van een paar eenvou dig te hanteren regels. De vereniging Dunking Limmen is nog maar een klei ne vereniging, Tqcli hebben we al zes teams in de competitie spelen. Twee daarvan, Heren 1 en Junioren Meisjes A, spelen zelf in de rayonklasse van Noord-Holland. U kunt ze de thuis wedstrijden zien spelen in de sporthal d'Enterij in Limmen. Maar ook wordt er recreatief basketball gespeeld op een doordeweekse avond. Basketball is er voor iedereen: mini's (tot 12 jaar), adspiranten (12 en 13 jaar), kadetten (14 en 15 jaar), junioren (16 t/m 18,5 jaar) en senioren (vanaf 18,5 jaar). Heb je zin om gezellig en sportief bezig te zijn kom dan eens kij ken bij de trainingen of veel leuker; doe eens een paar (gratis) trainingen mee. Misschien bevalt het je zo goed dat je zelfs lid wilt worden. Bij Dunking Lim men ben je welkom! Als je wilt kun je nog dit seizoen competitie spelen. Voor al dames senioren kunnen we nog goed gebruiken. Wil je weten wanneer de diverse trainin gen zijn of wil je andere inlichtingen over basketball in Limmen, bel of schrijf dan naar het secretariaat van de vereniging. Het adres is: Dunking Lim men, C. de Zeeuw, Dusseldorperweg 2a, 1906 AK Limmen, tel. 02205-2649. NIEUWE SUCCESSEN T.T.L. DEPOVA? Hoewel de aanleg van de nieuwe vloer in de gymnastiekzaal aan de Hogeweg in Limmen, het thuis van de tafeltennis vereniging Limmen Depova, enigszins vertraagd is, ziet het er toch naar uit dat bij de start van de najaarskompetitie 1989 in september het achttal teams dat de vereniging inmiddels rijk is, deze vloer in volle glorie zal zijn afgewerkt, hetgeen de prestaties van de sporters on getwijfeld nog meer glans zal geven. Hebt u zin om het ook eens te probe ren? De trainingen zijn op zaterdagmid dag van 13.00-16.00 uur in sporthal D' Enterij in Limmen, vanaf vrijdga 15 september in de gymnastiekzaal aan de Hogeweg in Limmen, voor jeugd van 19.00 - 20.00 uur, voor senioren van 20.00 - 21.00 uur, waarna nog een uur vrij spelen. Speciaal voor jeugdspelers hebben wij een laag contributietarief van slechts 25,00 per jaar voor aspiranten t/m 12 jaar, voor de speler of speelster van 13 t/m 17 jaar is dit tarief 50,00 per jaar, dus die kosten zullen u er niet van weer houden eens aktief met onze sport aan de slag te gaan. Voor oudere spelers die (nog) niet aan de NTTB competitie willen deelnemen is er ook een speciale lage contributie van 80,00 per jaar. In deze groep re creanten vinden wij zowel oudere als jongere leden en speciaal lichamelijk ge handicapte mensen zullen zich in deze ploeg op hun plaats voelen. Er zijn ook gehandicapten die al vele jaren bewijzen dat men zelfs met een ernstige lichame lijke handicap ook in de competitie met valide tegenstanders uitermate goed kan meekomen. Bij onze tafeltennisvereni ging zit er ook zo een in een rolstoel die u persoonlijk de fijne kneepjes van het meest geëigende tafeltennisspel tegen valide tegenstanders uit de doeken kan doen... Maandag 11 september zal de kompeti tie weer van start gaan en ook op die avond bent u van harte welkom in Lim men aan de Hogeweg om kennis te ma ken met onze sport of een vroegere ken nismaking te hernieuwen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 18