Y PROBLEEM STOFFEN HOU ZE APART Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Stichting Consument en Huishouding Sluiting Zwembad Voetpaden E. J. Potgieterweg Probieemstoffen - Asbest Vergaderdatum Commissie Onderwijs Agenda Raadsvergadering donderdag 7 september Waterpartijen geen zwemwater Nieuwe Bouwplannen Burgerlijke stand Gemeente Heiloo UITKIJKPOST 6 SEPTEMBER 1989 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Telefoonnummers: Alle afdelingen via centrale gemeentehuis- tel. 313131 Daarnaast tevens via een doorkiesnummer rechtstreeks bereikbaar: Afdeling bevolking, burgerlijke stand -tel. 313100 Buro Huisvesting -tel. 313101 Afdeling financiën, belastingen -tel. 313122 huursubsidie en gemeentegarantie -tel. 313124 Openbare werken, administratie -tel. 313152 Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Zondag 3 september jl. was het zwembad dit seizoen voor het laatst geopend. Het zwembad zal tot het voor jaar 1990 gesloten zijn. In de afgelopen maanden zijn de voetpaden langs de ze weg voor een groot deel vernieuwd. Naar aanleiding van het in 1987 gevoerde overleg met de bewoners op een informatie-avond is afgesproken dat de asfaltpaden aan de oostzijde van de weg voor lopig zouden worden gehandhaafd. Tevens is toen afgesproken dat de asfaltpaden op het moment dat de veiligheid van de voetgangers gevaar loopt, deze paden zullen worden verwijderd. Voor het grootste deel van de voetpaden is de beloopbaarheid zo slecht dat maatregelen noodzakelijk zijn. In de ko mende week zullen deze voetpaden worden verwij derd. De vrijkomende stroken zullen worden aange vuld en beplant. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer W. J. Tieleman, telefoon 313155. IIII&I Tot de zogenaamde probieemstoffen behoren ook as best dan wel asbest-houdende stoffen omdat bij de verwerking hiervan stoffen vrijkomen die de gezond heid van de mens kunnen schaden. Bij de afvoer van dergelijke stoffen door de gemeente lijke reinigingsdienst bestaat het risico dat bij de bewe ging van het persschot van de vuilniswagen het asbest wordt beschadigd en voor de gezondheid schadelijke stoffen vrijkomen. Om die reden kunt U deze stoffen, voor zover af komstig uit het particuliere huishouden, niet meer op de gebruikelijke wijze aanbieden. Ten aanzien van asbest of asbesthoudende stoffen gelden vanaf nu de volgende spelregels; - U moet deze stoffen stofdicht verpakt in plastic aan bieden. - Het verpakkingsmateriaal moet aan de buitenzijde vrij zijn van stofdeeltjes (schoonspuiten). - De afvoer dient U op dezelfde wijze te melden als het grof huisvuil via telefoonnummer 330001 op maan dag t/m woensdag tussen 8.00 en 12.00 uur. Voor nadere informatie kunt U dit nummer eveneens op de vermelde tijden bellen. De gemeente voert het asbest vervolgens af naar een gecontroleerde stortplaats van de provincie. Het kan voorkomen dat U enkele weken moet wachten voordat deze stoffen bij U worden opgehaald omdat we door het afvoeren van een behoorlijke hoeveelheid te gelijk de kosten zo beperkt mogelijk willen houden. In tegenstelling tot eerdere berichten zal de vergade ring van de commissie voor onderwijs niet gehouden worden op 6 september maar op woensdag 13 septem ber a.s. om 17.00 uur in het gemeentehuis. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeente huis en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de vol gende te behandelen punten op de agenda: 3. Vaststelling bestemmingsplan 'Woonwagencen- trum'. 4. Vaststelling plaats woonwagencentrum en aantal standplaatsen ingevolge de Woonwagenwet. 5. Voorbereidingsbesluit voor het perceel Kenne merstraatweg 652. 6. Verdaging beslissing op beroepschrift tegen wei gering vergunning R. Th. Slob voor de bouw van een schapenstal op perceel Lagelaan 3. 7. Verdaging beslissing op beroepschrift tegen wei gering vergunning Holland Blumenmarkt voor de bouw van een bedrijfswoning op perceel Kenne merstraatweg 431. 8. Centrale bevoorschotting rijksgelden voor basis educatie. 9. Ontslag direkteur openbare John F. Kennedy- school voor mavo. 10. Voorbereidingskrediet verbouw Westerweg 263 tot uitvaartcentrum. 11. Voorzieningen dienstgebouw Openbare Werken, Rosendaal 2, in verband met eisen Hinderwetver gunning. 12. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. aankoop pla fondplaten gymlokalen. 13. Aanbrengen centrale verwarming in perceel Holle- weg 139. 14. Aanbrengen centrale verwarming in perceel Het Zevenhuizen 15a. 15. Verhuur terrein aan Motorcycledub Companeros. 16. Begrotingswijzigingen. 17. Ingekomen stukken. Gedurende de afgelopen zomerperiode is regelmatig de vraag gesteld of het water in de waterpartijen van Heiloo ook geschikt is om in te zwemmen. Hieromtrent delen wij het volgende mede: De waterpartijen in woonwijken zijn aangelegd ten be hoeve van de opvang en berging van regenwater en ter handhaving van een bepaalde grondwaterstand. Bij wijken met een zgn. 'gescheiden rioolstelsel', zoals dit o.a. is toegepast in de nieuwere wijken aan de west kant van Heiloo, komt er na regenval via het regenwa terriool in principe alleen regenwater in deze waterpar tijen. Bij wijken met een zgn. 'gemengd rioolstelsel' zoals dit in het overgrote deel van Heiloo is toegepast, stort ech ter na een zeer hevige regenbui dit gemengde riool over in de waterpartijen, waarbij dus niet alleen regen water, doch ook sterk verdund afvalwater in de water partij terecht komt. Een dergelijke overstort van het ri ool gebeurt 5 6 maal per jaar. Ter handhaving van een waterkwaliteit die uit milieuhy giënische oogpunt aanvaardbaar is, worden waterpar tijen na zo'n overstort doorgespoeld met in te laten wa ter uit de nabijgelegen poldergebieden. Door het Hoogheemraadschap der Uitwaterende Slui zen te Edam, welke instantie is belast met de zorg voor de kwaliteit van het oppervlakte water, en ook door o.a. de visvereniging DVW, wordt steekproefsgewijze de waterkwaliteit in de waterpartijen onderzocht en hierbij blijkt in het algemeen dat de waterkwaliteit aan de mi lieuhygiënisch te stellen eisen voldoet. Voor zwemwater dient de waterkwaliteit echter aan veel strengere eisen te voldoen en dient ook om de cir ca 2 weken de waterkwaliteit te worden onderzocht. Al hoewel een keer zwemmen in de waterpartijen niet di- rekt gevaarlijk behoeft te zijn voor de gezondheid, mo ge uit bovenstaande blijken dat zwemmen in de water partijen in het algemeen niet is aan te raden. In dit verband verwijzen wij de zwemmers graag naar het zwembad 'Het Baafje' of naar de overige door de provincie als zodanig aangewezen en gecontroleerde zwemplaatsen. Voor nadere informatie of klachten omtrent de water kwaliteit in de waterpartijen kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken (telefoonnummer 072-313157) of rechtstreeks met het Hoogheemraad schap te Edam (telefoonnummer 02993-60611). Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voorne mens om aan P. A. van de Vlies te Heiloo met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening met vrijstelling van het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Oost I' 6e herziening bouwvergun ning te verlenen voor het vergroten van de woning Sluysweijdt 8. Voorts zijn burgemeester en wethouders voornemens om vrijstelling te verlenen van de voorschriften, beho rende bij het door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland goedgekeurde bestemmingsplan 'West I' voor de bouw van een bijkeuken op het perceel Bakkers- weg 24 waarvoor door R. de Boer een bouwaanvraag is ingediend. Van beide bouwplannen ligt het ontwerp-besluit met al le daarbij behorende stukken vanaf 7 september 1989 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage tussen 8.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarië, af deling Algemene Zaken. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebben den tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, schriftelijk bezwaren indienen. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Geboorten t/m 1 september 1989 Wilfried P. z.v.: van Veen, Ronaldus M. en: Kuiper, Anna Th. G. Debbie M.B. d.v.: van Trigt, Ronaldus N.C.M. en: Kempers, Brigitte M. Remi R. z.v.: Walsarie, Huib A. en: Morsch, Elisabeth M.C. Daniëlle d.v. Kaal, Dirk-Otto en: Blokker, Ingrid. Elders geboren Alexander z.v. Wijnbeek, Eric B. en: Geurtsen, Maria C. Patrick M. z.v. Warmer, Nicolaas G.D. en: Coolegem, Maartje M. 3orné P. z.v. van Hekken, Ronald A. en: Stelling, Annet N. Monique d.v. Philips, Reneé J. en: )osterwijk, Maria J.J.E. huwelijksaangiften t/m 1 september 1989 van Baar, Paulinus R.M. ei: de Backker, Yvonne M. 8am, Henk M. ei: Ooijevaar, Maria A. Ejvoet, Adrianus J. en: Kaaij, Gerda Bïerse, Cornelis M.P. ei: de Haan, Maria J. R>us, Johannes F.W. en: van der Groef, Claudia S.C. vai Sikkelerus, Martinus L.J.M. en Desserjer, Johanna C. Hiwelijken t/m 1 september 1989 deVisser, Eduard A. en: Viser, Claudia Berepoot, Nicolaas P.C. en: Kn.ff, Veronica F.C. Klaner, Vincentius J.W.M. en: Rujch, Tessa A.D. Mosch, Joannes G. en: Visser, Maria C.A.C. Kan Ronald W. en: de leer, Johanna M. DisSldorp, Stephanus J.P. en: van Ier Moolen, Annita Eldirs overleden t/m 1 september 1989 Vet, lan Min, 3etrus J. van truten, Gertrud M. Beers, Franciscus J. A. GEMEENTE HEILOO DUBBELCONCERT ANTIC HAY EN VERNON WALTERS BIJ JC BUK BUK HEILOO - Zaterdag 9 september staat er een dubbeloptreden gepland van de groepen Antic Hay en The Vernon Wal ters. Eerstgenoemde band is na het uit eengaan van de Westfriese punkband 'Indirekt' doorgegaan met drie leden daarvan (Jeroen van Es, Ruud Sweering en Rick Blom), aangevuld met gitarist Lex Schipper (voormalig bassist van de Passionate Hartless) en zangeres Wieb- ke Spruit). Antic Hay speelt punkrock van de late jaren zeventig: korte num mers in een rap tempo gebracht. Drukte indirekt zich toendertijd uit in het Ne derlands, Antic Hay speelt uitsluitend Engelstalige songs. Van de band is al een E.P.-tje uitgebracht op het L.M.O.O. label. L.M.O.O. staat voor Let's Make Our Own, het label waarop ook The Vernon Walters, de tweede band van deze avond, haai platen uitbrengt. De per soonlijke voorkeuren en invloeden van de vier bandleden weten zij muzikaal om te smelten tot een strakke, punkie poporkaan. Diverse tournees door Duitsland, Denemarken, België, Enge land en Nederland hebben ondertussen al bewezen dat zij in een niet geringe mate aanslaan bij het publiek. Sinds hun start in augustus 1986 is het snel ge gaan met de band. Diverse E.P.'s, L.P.'s en verzamelcassettes zijn er ge produceerd sindsdien en daarmee gaan de vier voorlopig nog door. Als je nieuwsgierig bent geworden, kom dan gerust langs. De optredens vinden plaats in het café van De Buk en rond 22.30 uur kan je de eerste band ver wachten. Entree voor leden/cjp 4,00, anderen 5,00. 'CURSUS' VOOR HET KOPEN VAN EEN PREMIEWONING HEILOO - Wie overweegt in Heiloo een gesubsidieerde woning te kopen kan bij de Vereniging Eigen Huis terecht voor een gedegen begeleiding. Vooruitlopend op de verkoop van nieuwe projecten, organiseert de Vereniging Eigen Huis in samenwerking met de gemeente Heiloo op dinsdag 3, donderdag 5 en dinsdag 10 oktober in de Sporthal 't Vennewa- ter, Zevenhuizen 48, Heiloo, een serie voorlichtingsavonden. De cursusavon den beginnen om 20.00 uur en zullen om rond 22.00 uur eindigen. Al een keer eerder, in 1988, was de Ver eniging Eigen Huis met deze cursus in Heiloo. De belangstelling voor de avon den was toen zo groot, dat niet alle aan meldingen konden worden gehono reerd. Een belofte om in dit jaar nog eens een cursus te organiseren, wordt nu nagekomen. Het is de Vereniging Eigen Huis een doorn in het oog dat regelmatig blijkt dat kopers hun handtekening onder een koopcontract moeten zetten vóór ze de tijd hebben alle gevolgen ervan te kun nen overzien. Het kopen van een huis vereist een degelijke voorbereiding. Daarom heeft de vereniging een cursus ontwikkeld die voorkomt dat de aspirant-koper zich in een ongewis avontuur stort. V oorlichting De voorlichting die de Vereniging Eigen Huis verzorgt, beslaat drie avonden. Daar wordt dan ingegaan op alle facet ten die met het kopen van een huis met een subsidie te maken hebben. Ook aan de aankoop van eventueel een bestaan de woning zal aandacht worden ge schonken. Daarnaast krijgt elke deelne mer uitgebreide schriftelijke documentatie. Gedurende de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren' aan bod. De voor- en nadelen van zowel een huur- als een koopwoning worden objectief op een rij gezet. Via rekenvoorbeelden worden de woonlasten van een premie koopwoning vergeleken met die van een huurhuis. Tijdens de tweede en derde avond wordt informatie verstrekt over de financiële en juridische kant van de aankoop van een huis. Er wordt inge gaan op de hoogte van de subsidie in het begin, maar ook over de subsidiehoogte na vijf jaar. Vooral twee-verdieners moeten zeer op hun hoede zijn, willen zij tijdig hun subsidie veiligstellen. Over de hypotheekmogelijkheden, de be lastingaftrek, de gemeentegarantie, de kosten van onderhoud, de inhoud van het koopcontract, de garantie, eventue le problemen met de aannemer, enzo voorts wordt uitgebreide informatie verschaft. Aanmelden Dankzij o.a. een subsidie en de mede werking van de gemeente kan de Vereni ging Eigen Huis, de voorlichtingsavon den organiseren voor iedereen die in Heiloo een premiekoopwoning of een vrije sectorwoning met éénmalige bij drage wil kopen. Wie zich aanmeldt, be taalt 10,00 voor het bijwonen van de drie avonden samen. In dit bedrag is de schriftelijke begeleiding begrepen. De belangstellenden kunnen zich (schriftelijk) aanmelden bij: Gemeente Heiloo, Bureau Welzijn, tel. 072-313121 (mw. Roos). Daarbij graag even opgeven of men alleen of met meerdere personen komt. Na aanmel ding ontvangt men de schriftelijke uit nodiging met het programama. De slui tingstermijn voor aanmelding is be paald op 22 september. OVERHEID KOMT KOSTEN DEELTIJDSTUDIE TEGEMOET ALKMAAR - Vele mensen die vanwege hun leeftijd, werk, kinderen of andere omstandigheden niet meer in staat zijn een volledige studie te volgen, zouden eigenlijk best nog wel eens in deeltijd de studieboeken ter hand willen nemen. Dit om zich bijvoorbeeld een betere po sitie op de arbeidsmarkt te verwerven of om hun kennis eens flink bij te schaven. Dat is mogelijk zonder dat de kosten een struikelblok hoeven te zijn. Als u zelf niet voldoende geld hebt om cursus- of studiegeld te betalen, kan het Rijk u in de studiekosten van allerlei deel tijdstudies tegemoet komen. Dat geldt voor zowel schriftelijke cursussen die thuis worden gevolgd, als voor dag- en avondopleidingen waarvoor weer in de schoolbanken moeten worden plaatsge nomen. Het bedrag dat het Rijk aan de studie meebetaalt, is een gift en hoeft dus niet te worden terugbetaald. De tegemoetkoming van het Rijk valt onder de regeling 'Tegemoetkoming Studiekosten vanaf 21 jaar'. Deze rege ling is bestemd voor iedereen van 21 jaar of ouder die naast het werk wil gaan leren. Ook voor werkzoekenden die zich willen bijscholen is de regeling uitermate geschikt. Bijvoorbeeld via een computercursus weten grote groepen werkzoekenden hun positie op de ar beidsmarkt te verbeteren en daarmee hun kans op een vaste baan te vergroten. Een andere groep die dankbaar van de regeling gebruik maakt is die van de" herintredende vrouwen. Vrouwen die weer willen gaan werken, maar toch het idee hebben dat ze er te lang zijn uitge weest, kunnen met een cursus of deel tijdstudie hun kennis waar nodig opfrissen. Elk jaar maken zo ongeveer 50.000 per sonen met de meest uiteenlopende ach tergronden van de regeling gebruik. Zij volgen bijvoorbeeld een opleiding in het leerlingstelsel, een cursu. Engels aan de dag- of avond-Mavo of een studie aan de Open Universiteit. De hoogte van de tegemoïtkoming is af hankelijk van het inkonun van u en uw partner. Iemand met eea inkomen op bijstandsniveau komt voer een maxima le tegemoetkoming in aanmerking, ter wijl de hoogte van de toelage afneemt naarmate het inkomen van de studeren de hoger is. Niet alleen het cursus-, college- of lesgeld wordt geheel of ge deeltelijk vergoed. Eveneens is er een vergoeding voor de benodigde boeken en leermiddelen. Bovendien kan een deel van de eventuele reiskosten en het examengeld vergoed worden. Gemid deld werd het afgelopen stydiejaar per in aanmerking komend persoon ruim duizend gulden uitgekeerd. Het is overigens zo, dat geen toelagen verstrekt worden voor meer vrijblijven de cursussen als een cursus handwerken of postzegelverzamelen. Bovendien is de school of het opleidingsinstituut waar men de cursus of opleiding wil gaan volgen van belang. Zo kan niet voor elke particuliere school een tege moetkoming worden verkregen. Wilt u meer weten over de regeling 'Te gemoetkoming Studiekosten vanaf 21 jaar', dan kunt u zich wenden tot een van de 25 regionale Steunpunten Studie financiering. Er zit vast wel een bij u in de buurt. Bij die kantoren is het beno digde aanvraagformulier verkrijgbaar, evenals bij de meeste scholen. Hebt u nog vragen, dan kunt u ook bellen met het landelijk telefoonnummer van de steunpunten: 06-3991139. U wordt dan automatisch doorverbonden met het dichtsbijzijnde steunpunt. Het regiona le steunpunt is gevestigd in de Hoge school Alkmaar, Kennemerstraatweg 23, Alkmaar, tel. 06-3212135. ALKMAARSE OPLEIDING IN DE JOURNALISTIEK ALKMAAR - In het HTS-gebouw van de Hogeschool Alkmaar wordt dit jaar opnieuw de opleiding 'Verslaggeving en Journalistiek' gegeven. Het gaat om een initiatief van de Stichting Communica tie en Media dat dit voorjaar heeft ge leid tot de eerste cursus van 12 lessen waaraan bijna dertig leerlingen met suc ces hebben deelgenomen. De journalistieke opleiding is gericht op mensen die persberichten of artikelen willen leren schrijven. Ook wordt aan dacht besteed aan het maken van rap porten en verslagen in begrijpelijke taal, public relations en journalistiek in zijn totaliteit. Verder worden de studenten getraind in jounalistieke technieken zo als intervieuws, researchjournalistiek, opinieverhalen, reportages en achtergrondverhalen. Informatie over het cursuspakket kan schriftelijk worden aangevraagd bij de Stichting Media Communicatie, Ka naaldijk 277, 1831 BH Alkmaar. Of per telefoon: 072-622636.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4