Gloria Beddenspecialist doet meer voor de klant Akersloot Sint Jacobusschool viert z'n eeuwfeest Open dag Benoe succesvol WINTERZONZOEKERS GAAN STEEDS VERDER WEG Jkff Agenda Akersloot m I/mmea WINTERSPORT VAKANTIEMAGAZINE Taalcursussen en astrologie bij De Wester t - - UITKIJKPOST 13 SEPTEMBER 1989 HEILOO - Wat bij Gloria Beddenspeci alist op de Oosterzijweg 25 voorop staat is een groot stuk aandacht voor de klant. Uiteraard heeft Gloria een groot assortiment bedden waar de klant ge makkelijk zelf een keus uit kan bepalen maar een brok mondelinge informatie is volgens de eigenaar onontbeerlijk. Men heeft diverse soorten materiaal waardoor het comfort in elk matras ge garandeerd is. Verder heeft men een zeer goede collectie bodems zoals latten- bodems, hand en elektrische bodems. Deze bodems zijn ook monteerbaar in bestaande ledikanten. Tevens zijn de dwarsgespannen spiraalbodems en boxsprings uiteraard niet meer weg te denken uit het slaapgebeuren. Ook heeft Gloria Beddenspecialist veel donzen dekbedden evt. op maat ge maakt! D.m.v. de juiste hoeveelheid dons er in te stoppen. Van matrassen zijn er de merken: Norma, Pullman, Auping en Ubica. Kussens heeft men ook in overvloed bij Gloria Beddenspe cialist, zowel synthetisch als comforel. Niet te vergeten zijn er ook nog donzen en veren kussens. Kinderledikanten met kinderovertrekken staan tevens in het middelpunt van de belangstelling. Gloria Beddenspecialist kunt u makke lijk vinden op de Oosterzijweg 25 Hei- loo. Ruime parkeergelegenheid. Wie er over denkt om in de wintermaan den één of twee weken de zon op te zoe ken, doet er goed aan om ook de wat meer 'exotische' bestemmingen in de overwegingen te betrekken. De verre zon vakanties zijn erg in trek, waarbij de Do minicaanse Republiek een nieuwe trek pleister is, zo meldt de Rabobank. Voor een bedrag dat veelal niet hoger ligt dan moet worden betaald voor een reis naar de Canarische Eilanden, kan men deze verre bestemming bezoeken. Met tien uur vliegen is men al in Puerto Plata, een middeleeuws stadje op het eiland Hispa- niola, waarvan de zandstranden doen denken aan een reclamespot. Ook Florida, met het bekende Miami Beach en het Kennedy Space Center, is steeds meer gewild als vakantiebestem ming. En met de mogelijkheid om op zo wel Orlando als Tampa te vliegen is de wereldattractie Disney World nog beter bereikbaar. Maar ook landen als Tunesië, Portugal, Marokko, Egypte, Cyprus en Zuid- Spanje als de wat meer dicht-bij-huis bestemmingen zijn aantrekkelijker in de winter. De temperatuur is niet in alle lan den even hoog als sommigen wel denken. De verschillen zijn erg groot, zo blijkt uit de WinterVakantieWijzer van de Rabo bank. Hierin staan in het zongedeelte de belangrijkste klimaatgegevens. De tempe- ratuurkaartjes kwamen tot stand in sa menwerking met het bekende weerkundig instituut van Harry Otten. Wintersport is natuurlijk ook nog steeds zeer populair. Landen als Zwitserland, Italië, Frankrijk en vanzelfsprekend Oostenrijk bieden volop de gelegenheid voor een sportieve wintervakantie. Naast het 'gewone skiën' behoren tegenwoordig de mono-ski, de swingo en de snowboard tot de nieuwe uitdagingen. Het wintersportseizoen wordt steeds lan ger, met name maart en zelfs april zijn drukbezette maanden. De zon is in die maanden krachtiger, dus voor goede sneeuw komen dan vooral de hoger gele gen skigebieden in aanmerking. Sneeuw zekerheid hoeft daar geen probleem te zijn. Wie zich eerst goed oriënteert, kan onplezierige verrassingen voorkomen. Nuttige informatie over sneeuw en sneeuwkansen vindt u in het sneeuwge- deelte van de WinterVakantieWijzer. Het nieuwe Rabobank Vakantiemagazine -oplage 500.000 exemplaren- biedt inte ressante artikelen over winterzon- en wintersportvakanties Daarnaast besteedt het blad ook aan dacht aan bungalowvakanties, stedentrips en de korte 'tussendoortjes'. Een exemplaar van dit kleurrijke magazi ne is gratis verkrijgbaar op aÜe kantoren van de Rabobanken. Daar beschikt men ook over het Toeristiek Informatie systeem. In de vorm van handboeken geeft Toeristiek een aktueel beeld van duizenden bestemmingen en accommoda ties. Toeristiek wordt door een onafhan kelijke bureau samengesteld en is daar door objectief en betrouwbaar. 'CURSUS' VOOR HET KOPEN VAN EEN PREMIEWONING HEILOO - Wie overweegt in Heiloo een gesubsidieerde woning te kopen kan bij de Vereniging Eigen Huis terecht voor een gedegen begeleiding. Vooruitlopend op de verkoop van nieuwe projecten, organiseert de Vereniging Eigen Huis in samenwerking met de gemeente Heiloo op dinsdag 3, donderdag 5 en dinsdag 10 oktober in de Sporthal 't Vennewa- ter, Zevenhuizen 48, Heiloo, een serie voorlichtingsavonden. De cursusavon den beginnen om 20.00 uur en zullen om rond 22.00 uur eindigen. Al een keer eerder, in 1988, was de Ver eniging Eigen Huis met deze cursus in Heiloo. De belangstelling voor de avon den was toen zo groot, dat niet alle aan meldingen konden worden gehono reerd. Een belofte om in dit jaar nog eens een cursus te organiseren, wordt nu nagekomen. Het is de Vereniging Eigen Huis een doorn in het oog dat regelmatig blijkt dat kopers hun handtekening onder een koopcontract moéten zetten vóór ze de tijd hebben alle gevolgen ervan te kun nen overzien. Het kopen van een huis vereist een degelijke voorbereiding. Daarom heeft de vereniging een cursus ontwikkeld die voorkomt dat de aspirant-koper zich in een ongewis avontuur stort. V oorlichting De voorlichting die de Vereniging Eigen Huis verzorgt, beslaat drie avonden. Daar wordt dan ingegaan op alle facet ten die met het kopen van een huis met een subsidie te maken hebben. Ook aan de aankoop van eventueel een bestaan de woning zal aandacht worden ge schonken. Daarnaast krijgt elke deelne mer uitgebreide schriftelijke documentatië. Gedurende de eerste avond komt de vraag 'Kopen of huren' aan bod. De voor- en nadelen van zowel een huur- als een koopwoning worden objectief op een rij gezet. Via rekenvoorbeelden worden de woonlasten van een premie koopwoning vergeleken met die van een huurhuis. Tijdens de tweede en derde avond wordt informatie verstrekt over de financiële en juridische kant van de aankoop van een huis. Er wordt inge gaan op de hoogte van de subsidie in het begin, maar ook over de subsidiehoogte na vijf jaar. Vooral twee-verdieners moeten zeer op hun hoede zijn, willen zij tijdig hun subsidie veiligstellen. Over de hypotheekmogelijkheden, de be lastingaftrek, de gemeentegarantie, de kosten van onderhoud, de inhoud van het koopcontract, de garantie, eventue le problemen met de aannemer, enzo voorts wordt uitgebreide informatie verschaft. Aanmelden Dankzij o.a. een subsidie en de mede werking van de gemeente kan de Vereni ging Eigen Huis, de voorlichtingsavon den organiseren voor iedereen die in Heiloo een premiekoopwoning of een vrije sectorwoning met éénmalige bij drage wil kopen. Wie zich aanmeldt, be taalt 10,00 voor het bijwonen van de drie avonden samen. In dit bedrag is de schriftelijke begeleiding begrepen. De belangstellenden kunnen zich (schriftelijk) aanmelden bij: Gemeente Heiloo, Bureau Welzijn, tel. 072-313121 (mw. Roos). Daarbij graag even opgeven of men alleen of met meerdere personen komt. Na aanmel ding ontvangt men de schriftelijke uit nodiging met het programama. De slui tingstermijn voor aanmelding is be paald op 22 september. K.M.T.P. HEILOO HEILOO - Een bloeiende vereniging, dat is zeker de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde afd. Heiloo, ook bekend door het maandblad Groei en Bloei. De K.M.T.P, stelt zich al ruim 100 jaar ten doel om de belangstelling voor de na tuur en de kennis van bomen, bloemen en planten in de ruimste betekenis te verbreiden. De afdeling Heiloo, bestrijkt het gebied Heiloo, Limmen, Castricum en Akersloot. Een greep uit onze aktiviteiten: van ok tober t/m mei een maandelijkse bijeen komst die voor een ieder vrij toegange- lijk is; bloemschikcursussen; tuincur- sus; tuinkeuringen, excursies; ten toonstellingen in winkelcentrum 't Loo, zoals in het voorjaar het bloemschikeve nement en in het najaar de flora- lia/fuchsia's; hyacinthen schoolbroei- wedstrijd; kom in de tuin, enz. Echt een vereniging voor liefhebbers van alles wat groeit en bloeit zowel bin nenshuis als in de tuin, maar ook voor hen die liefhebber willen worden. Nade re inlichtingen bij de heer C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 072-333523. HEILOO - Vreemde talen werkelijk le ren spreken in een kleine groep en een gezellige sfeer, dat kan bij de Wester. ,,Het is vooral de ongedwongen sfeer, die je de moed geeft om fouten te ma ken", schreef een cursiste aan de Wester. „Omdat je op deze manier meer druft, gaan we wekelijks voor uit". Omdat de cursisten weliswaar ge zelligheid waarderen, maar toch in de eerste plaats de taal willen leren, wor den de cursussen gegeven door bevoeg de en ervaren vakleerkrachten, die zelf ook veel plezier hebben in deze vorm van onderwijs. In Frans, Engels, Duits, Spaans en Itali aans worden 's avonds en overdag cur sussen verzorgd. Maar bent u, alleen of met een stel kennissen of vrienden, geïn teresseerd in een andere taal, dan regelt de Wester dat voor u. Astrologie vinden veel mensen maar een rare combinatie met de talen. Dat is het ook wel, maar ook hier is de Wester be zweken voor de kwaliteit van het gebo- dene. De enorme kennis en ervaring van de heer Knegt, die deze bijzondere cur sus verzorgt, verdient het om uitgedra gen te worden. De gezellige lesruimte aan de Wester- weg, op de gemeentegrens van Alkmaar en Heiloo, is goed bereikbaar, ook va nuit de gemeente rondom Alkmaar. Parkeren is geen probleem. Door het succes van de afgelopen jaren heeft de Wester wat éxtra lesruimte moeten zoe ken en ook gevonden in de theekoepel naast het Kantongerecht aan de Geestersingel in Alkmaar, de „Cantina Architectura' en aan de Belieslaan in Heiloo. Wilt u zich opgeven voor een van deze cursussen of wilt u eerst meer informa tie, dan kunt u bellen 072-128709. Ook kunt u een folder halen bij boekhandel of bibliotheek. Deze kan u ook toege zonden worden. De lessen starten in de week van 18 september, Astrologie een week later. Praten en lesmateriaal in zien is mogelijk in winkelcentrum 't Loo op vrijdag 15 september van 12.30 tot 21.00 uur. Eventueel kunt u zich di rect inschrijven. Even bellen kan na tuurlijk altijd. NIEUWE PREDIKANT CHR. GEREFORMEERDE KERK LANGEDIJK - Op vrijdagavond 8 sep tember werd ds. a.P. van Langevelde bevestigd als tweede predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Broek op Langedijk. Ds. van Langevel de was tot voor kort als ziekenhuis predikant werkzaam in Siloam in Venda Zuid-Afrika. Ds. van Langevelde zal zich met name gaan toeleggen op de geestelijke bearbeiding van dat deel van de kerkelijke gemeente, dat wöonachtig is in Alkmaar, Heiloo, Bergen, e.o. Inleveren kopij Uitkijkpost: M. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Hendrikus J. Koelman, zoon van P.T.A.M. Koelman en C.C.M. Dekker. Maria Antoinette Agatha Pekel, dochter van A.H. Pekel en W.C.M. Spaans. Kelly Schoemaker, dochter van D.J. Schoemaker en D.M. Scholten. Ondertrouw: Theodorus P.C. Groefse- ma en Nicolette Nelly Koudstaal. Evert J. van de Streek en Anna A. Los. Gehuwd: Paulus J. Schoon en Ellen M. Buter. Hendrik J. Boerkoel en Simone A. de Vries. Overleden: Pieter J. van Baar. Gerar- dus J.M. Groot, Cornelis Dekker. VOORSTEL ADOPTIE ROEMEENSE DORPEN TERUGGENOMEN AKERSLOOT - Met zes stemmen voor en vijf tegen werd toch het voorstel van het college, lid te worden van het Roe- meniëcomité k raison van 100,00 per jaar verworpen. Voor waren P.v.d.A. en C.D.A., tegen V.V.D. en Vrije Lijst Akersloot. Aangesproken door het Roemenië Co mité voelde het college zich betrokken bij het lot van de dorpen, die uit de Roe meense samenleving worden verwijderd. C. Kuyper (P.v.d.A.) was enthousiast. „We zouden meer mee moeten doen en bij scholen en andere instanties de ge dachten levend houden". C.W. Tiebie (VCA) was tegen „Doe je het één, kun je het ander niet laten, er zijn schrijnender voorbeelden". Me vrouw N.H. Heijenga (VVD): „Deze problemen horen bij de landspolitiek en niet bij een gemeenteraad als je dit doet zet je de deur ook open voor andere zaken". Wethouder Veldt vond dat de prese- dentwerking op allerlei wijze is uit te leggen: „Met West-Mersea hebben we een hele prettige relatie, laten we er dan ook een nemen die minder prettig is", aldus Veldt. J.A. Franzen (VLA) trok bijzonder fel van leer tegen het voorstel. „Er zijn veel schrijnender zaken, die ons allemaal aangaan". Burgemeester Schoof maak te duidelijk dat het college niet de be doeling had ook andere doelen te gaan steunen. Hierop trok L. Both zijn mening met pijn in het hart terug. „Ik dacht dat het de aanzet was om meerdere goede doe len te steunen". De opmerking van Kerssens, Dielofslaan 13, Akersloot. Franzen schoot Both helemaal in het verkeerde keelgat; het lijkt wel alsof de zaak de moeite niet waard is. C. Ruyter kon zich het standpunt van het college wel voorstellen, maar vond het gevaarlijk dat een minder heidsstandpunt de aandacht krijgt. Mevr. Heijenga merkte nog op dat je je wel als burger hiervoor kan inzetten maar niet als raad. Kuyper zei tot slot: „Je mag nooit verzuimen je adhesie te betuigen aan schrijnende zaken". Meervogels handbal Zaterdag 16 september: mini's - Hugo Girls (13.00 uur); meisjes welpen - DTS (14.00 uur); jongensaspiranten B - Koe dijk (15.00 uur). Zondag 17 september: dames junioren Al - Vido (11.45 uur); dames senioren 1 - UHV Sport (13.00 uur); dames junio ren B - Vrone (14.15 uur); jongens aspi ranten Al - Excelsior (15.30 uur). Poppentheater Dibbes In de maand september zijn er voorstel lingen op 13, 16, 20, 23, 26 en 30 sep tember. De aanvang is telkens om 14.00 uur; de entree bedraagt 4,50. Het adres van het poppentheater is Wilhel- minaplein 3 te Akersloot. Voor inlich tingen en/of reserveringen: 02513-13447. VROUWENORGANISATIES EN HUN TOEKOMST BERGEN - Beleid en publiciteit zijn de onderwerpen die centraal staan in twee cursussen voor leden van vrouwenorga nisaties in Noord-Holland. Deze cursus sen worden georganiseerd door vor mingscentrum De Haaf/Dijk en Duin en Volkshogeschool Bergen, in samen werking met de werkgroep Femka. De eerste cursus omvat 4 losse studieda gen over toekomstgericht beleid met als thema ,Met het oog op morgen'. Deze dagen zijn 3 november, 8 december, 12 januari en 9 februari. De tweede cursus is gewijd aan publiciteit en werving. De ze cursus wordt gehouden op 22 en 23 januari. Voor nadere informatie en' opgave Volkshogeschool Bergen, Ciske Quant, tel. 02208-94541. AKERSLOOT - Vanaf aanstaande za terdag is het in en om de Sint Jacobus school in Akersloot feest. Tussen 16 en 23 september namelijk wordt op uitge breide schaal herdacht dat de school in het dorp aan het Alkmaardermeer 100 jaar bestaat. Een speciaal ingestelde eeuwfeest-commissie heeft in de afgelo pen twee jaar een aantrekkelijke viering voorbereid. Hoogtepunten daarin zijn de festiviteiten op de school zelf, de uit gave van een boek en natuurlijk de gro te reünie op 23 september. De feestweek wordt aanstaande zater dag geopend met een eucharistieviering om 19.00 uur. De huidige leerlingen van de school zullen zoveel mogelijk gekleed in Oudhollandse kledij in optocht van de school naar de kerk gaan. Aansluitend is er vanaf 20.00 uur een receptie in de school. Tijdens deze receptie wordt aan de samenstellers van het jubileumboek officieel de eerste exemplaren hiervan aangeboden. De receptie is alleen voor genodigden. Van maandag tot en met vrijdag zijn er op school tal v^n activiteiten, Er wordt natuurlijk ook wel een beetje les gege ven, maar daarnaast zijn er vele attrac ties. Zo worden er Breugeliaanse spelen gehouden (oude spelletjes, die je tegen komt op doeken van de Vlaamse schil der Breugel). Het dragen van de (nieuw gemaakte) Oudhollandse kleding komt daarbij weer terug. Voor de kinderen zijn er vervolgens verschillende entertai ners en wordt er een vossenjacht gehou den. Op vrijdag 22 september is er een mini-kermis. Vrijdag 22 en zaterdag 23 september zijh de dagen van de reünie. Op de vrij dag is er een disco-avond voor de jongste oudleerlingen van de Sint Jaco busschool. Op de zaterdag is er 's mid dags eerst een reünie voor allen ouder dan 45 jaar, van ongeveer 14.00 tot 18.00 uur. 's Avonds, na wederom een eucharistieviering, die ditmaal in oude stijl gehouden wordt, is er de reünie voor allen tussen ongeveer 20 en 45 jaar. Voor de reünie 'in drievoud' zijn is de ruimten in school ook een tent op het schoolplein beschikbaar. In de school is ondermeer een tentoonstelling over de geschiedenis van de school, terwijl er ook films en dia's worden vertoond. Om de klassefoto van vroeger nog eens te laten maken is er een fotograaf van de partij. Een hoogtepunt tijdens de za terdagavond, wanneer er ook live mu ziek zal zijn, is de trekking van de speci ale jubileum-loterij. De opbrengst van deze loterij is natuurlijk bestemd om de uitgaven van het feestprogramma mede te betalen. Naar verwachting komen er bijna 1500 oudleerlingen naar de festiviteiten van wege het eeuwfeest van de Sint Jacobus school. Een groot aantal van hen komt ook in het bezit - wanneer zij hiervoor ingetekend hebben - van het jubileum boek, waarvan er zo'n 1.000 gemaakt werden. De bestellers ervan hebben het boek reeds ontvangen. In het boekje wórdt door tal van oudleerlingen en - leerkrachten een terugblik gegeven op hun tijd op de school, aangevuld met enkele historische feiten. Het boekje is royaal geïllustreerd met groeps- en klas sefoto's. De twee laatste foto's zijn toe passelijk van de schoolbevolking anno 1989: jong en oud vinden zich terug in de uitgave. Alle festiviteiten op een rijtje gezet, sa men met de loterij en de uitgave van het jubileumboek, gaat een ieder die zich met de Sint Jacobusschool verbonden voelt een leuke week tegemoet. Dat wordt groot feest in Akersloot. HEILOO - Afgelopen zaterdag hield Benoe, Instituut voor Kunst, Cultuur en Reizen (Runxputteweg 28 in Heiloo) haar jaarlijkse open dag. Een zeer groot aantal bezoekers had haar weg naar dit zo landelijk gelegen instituut gevonden. Er waren veel cursisten, die van de gele genheid gebruik maakten elkaar weer eens te zien en de aanwezige belangstel lenden van hun ervaringen te vertellen. Anderen maakten voor het eerst kennis met het grote aanbod aan cursussen, da gexcursies (bijvoorbeeld naar Antwer pen op 27 oktober) en reizen. Men kon tevens kennis maken met de docenten en de reisleiders. In de smaakvol ingerichte ruimtes kon iedereen kennis nemen van niet alleen de vele cursussen (kunst) geschiedenis met basiscursussen en speciale onder werpen (o.a. Vincent van Gogh en zijn tijdgenoten, Picasso, Bauhaus), maar ook vele 'aanverwante artikelen', zoals filosofie, Griekse mythologie, een nieu we cursus Indonesië: 'Reis door de ar chipel' (uniek voor al diegenen die er ooit geweest zijn, overwegen er ooit heen te gaan of gewoon op deze manier 'een reis willen maken'), eveneens 'Egypte' en o.a. nog wereldgods diensten, vorming van het Noordhol landse landschap, fotografie en buikdansen. Rond twaalf uur was het heel erg druk, misschien wel mede doordat het optre den van Jeanine, de docente buikdan sen, van tevoren was aangekondigd. Gemma Lucassen-Zwaard hield een kleine inleiding, waarin zij o.a. inging op de verbinding van dit dansen met 'oergegevens' als vruchtbaarheid, sexu- aliteit en geboorte. De cursus, zoals die in de komende weken gegeven gaat wor den, heeft niet de bedoeling het aantal buikdansers en buikdanseressen in de regionale horeca op te voeren. Wel is de bedoeling in deze cursus van tien dinsdagavonden of -middagen meer de mogelijkheden van je eigen lijf te le ren kennen. Je danst vanuit je kern, va nuit de middelpunt. Je krijgt meer ple zier in het bewegen. Door de vloeiende bewegingen leer je je eigen lichaam voe len. Je kunt (eindelijk) je buik los-laten. In een aansluitende eerst buikdansles werd een en ander heel duidelijk ervaren onder Jeanine's ervaren leiding. De dag was voor alle bezoekers zeer de moeite waard door het vele nieuwe wat er geboden werd en door de vertrouwde sfeer, die dit instituut uitstraalt. Meer informatie: 02205-3616 of 072-335181. KOFFIECONCERT LAMORAAL VAN EGMONT EGMOND - Muziekvereniging Lamo raal van Egmont zal op zondag 17 sep tember een najaars-koffieconcert ver zorgen in het Rode Hert te Egmond aan den Hoef. Tijdens dit concert zullen en kele solisten van zich laten horen. Op het gevarieerde programma is voor vele muziek-genres plaats ingeruimd. Operette-muziek komt tot klinken in de ouverture 'La grande duchesse de Ge- roldstein' van Offenbach en in een se lectie uit 'Die Czardas Furstin' van Kal man. De amusements-sector is vertegen woordigd door muziek van Bert Kaempfert en van Herb Alpert. Zoals altijd bij Lamoraal bevat het program ma ook een klassiek element. Dit keer is dat het menuet uit de bekende blazers serenade no. 10 van W.A. Mozart in een bewerking van dirigent Frans Alle man. Het concert zal worden afgesloten met de prachtige mars 'Gammatique' van Boedijn. Een ander facet, dat dit concert aan trekkelijk en gevarieerd maakt, is de kleine solisten-parade die is ingevoegd in het programma. Hierin zullen Judith Belleman op sopraan-saxofoon, Ales Thijssen op hoorn en Leo Stam op trompet soleren. De aanvang van het concert is om 12.00 uur en de toegang is gratis. COMMISSIES EGMOND EGMOND - Vanavond worden er in het gemeentehuis van Egmond twee com missie vergaderingen gehouden. Om 19.30 uur komen de leden van de com missie algemene zaken bijeen. Zij zullen ondermeer spreken over de aanpak rampenbestrijding en diverse politieza ken. Een half uur later, om 20.00 uur, vergadert de commissie onderwijs, waarbij de instelling van een gemeen schappelijke medezeggenschapsraad een gesprekspunt is. Beide vergaderin gen zijn openbaar. WAT BETEKENEN DROMEN? HEILOO - Zijn dromen bedrog? Na tuurlijk niet! Dromen zijn de konings weg naar zelfkennis. Dromen zijn bood schappen, waarin ons diepste zelf ons dingen zegt, die we nog niet weten. Een sein of een goede raad. Je zou kunnen zeggen dat we dromen om wakker te worden, in de zin van ontwaken. Dromen kunnen helpen om dichter bij jezelf te komen. Maar de meeste men sen zijn de taal van dromen vergeten. Men moet deze taal, die een taal in beel den is, opnieuw gaan begrijpen. Dro men maskeren niets. Ze zijn niet zo moeilijk te begrijpen als we bewust met onszelf omgaan. In principe zijn we de beelden, die we in dromen tegenkomen, allemaal zelf. Het zijn allemaal delen (projecties) van ons zelf. De enge man, de jaloerse moeder, de razende leeuw, de ontwortelde boom: we zijn het allemaal zelf. Het zijn allemaal beelden (aspecten/ener gieën), die veel zeggen over de eigen si tuatie; hoe ons doen en laten is, hoe ons gevoelsleven eruit ziet en hoe we den ken. Kortom, als we naar onze droom beelden kijken, kijken we naar een film, die over ons zelf gaat. deze film kan mooi zijn of angstig, voorspellend en in de toekomst kijkend. Iedereen krijgt de droom die hij of zij verdiend. Als we de droom begrepen of geïnter preteerd hebben, is daarmee nog niets bereikt. We moeten de beelden op ons in laten werken om innerlijk weerklank te krijgen. We moeten leren om ons te laten aanspreken door de droombeel den, de dromen te beleven; leren om je te laten raken en ontroeren. Dan vinden we gemakkelijker de relatie tussen deze boodschap en het dagelijks bestaan, het leven van alledag. Wil je meer weten over dromen, neem dan contact op met Henk Lambeck, tel. 072-330523. Galerie Wimmenum Tot 1 oktober kan men in Galerie Wim menum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef (tel. 02206-5135) werk bekij ken van Marike Ratsma (schilderijen) en Leonard Frederiks (beelden). De ga lerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. TC Hogedijk Zaterdag 16 september: feestavond va naf 21.00 uur in het clubhuis. Zondag 17 september: finales van de clubkampioenschappen. Zondag 24 september: handicaptoer- nooi als seizoenafsluiting met aanslui tend (15.00 uur) afscheid van clubtrai ner Roel Tames. Donderdag 28 september: uitwisselings dag met de dames van Egmond aan Zee op het Hogedijk-park vanaf 9.00 uur. Rommelmarkt Zaterdag 16 september: voor de tweede maal een grote rommelmarkt bij de Prins Hendrik Stichting en tal van ande re attracties en demonstraties tussen 10.00-16.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de bewoners van de PHS. DAMES-TRAININGSGROEP LIMMER IJSCLUB LIMMEN - Woensdagavond kunt u van 20.00 tot 21.00 uur deelnemen aan een conditietraining voor dames op het ter rein De Koekoek aan de Westerweg in Limmen. De training staat onder des kundige leiding en vormt een uitsteken de voorbereiding op het beoefenen van allerlei sporten als schaatsen, fietsen, handbal, langlaufen enz. Heeft u be langstelling dan kunt u zich ter plekke aanmelden. Het afgelopen seizoen be wees dat deze trainingsfaciliteit in een behoefte voorziet. MUZIEK OP DE WINTERAVOND SINT PANCRAS - Het komitee Muziek op de Winteravond te Sint Pancras heeft voor haar 17e seizoen weer een zestal concerten op het programma staan. De luisteraar krijgt muziek te ho ren uit vele muziekperioden, van Re naissance tot Modern. Door steeds wis selende bezettingen wordt gezorgd voor een kleurrijke afwisseling in de pro gramma's. Alle concerten worden op vrijdagavond gehouden in de Witte Kerk te Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Op 6 oktober vindt het eerste concert plaats. Het wordt verzorgd door Eleo- nore Pameyer (fluit), Ernestine Stoop (harp) en Prunella Pacey (altviool). De volgende concerten zijn op 3 november, 8 december, 12 januari, 16 februari en 16 maart. Toegangsprijzen: losse kaarten 8,50 en 6,00 abonnementen 35,00 en 22,50. Inlichtingen en bestellingen van abonnementen, donateurskaart of uitgebreide folder op het contactadres: Leendert de Jong, Noordeide 16, Sint Pancras, telefoon: 02267-3343 (m.i.v. 21 september 072-641343). DIAKONALE REISKOMMISSIE VOOR OUDEREN (DIRK) HEILOO - Gewoontegetrouw heeft Dirk ook dit jaar weer een najaarstocht op het programma staan. Een heel mooie tocht, die u beslist niet alle dagen maakt. Als reisdoel hebben we het prachtige waddeneiland Texel uitgeko zen. We vertrekken 's morgens om 8.45 uur uit Castricum en om 9.00 uur uit Heiloo. Op de veerboot naar het eiland krijgen we een aparte ruimte tot onze beschik king. Na een korte rit arriveren we dan in Den Burg. Dan volgt een rondrit over het eiland onder leiding van een gids die ons veel kan vertellen van alles wat we zien en ook van de geschiedenis van het eiland, het dagelijks leven van de men sen, het toerisme, etc. Tegen zes uur ho pen we weer in onze eigen buurt te arriveren. Deze prachtige dagtocht kost u 50,00 De tocht wordt gemaakt met een bus met-lift van de fa. Jonk. Ook wi slecht ter been is kan dus mee. Wilt u nadere inlichtingen? Belt u dan onderstaand adres. Wilt u zich opgeven? Belt u dan om een aanmeldingsformulier. Wij heb ben graag voor 25 september de opga ven binnen. Behoort u niet tot de oude ren, maar lijkt het u toch leuk om mee te gaan? Belt u dan na 25 september of er nog plaats is. Contactadres: A.E. van der Hilst-Mater, Vaartkant 40, 1906 WJ Limmen, tel. 02205-3435. J.O.C. CONQUISTA LIMMEN - Na enige weken een zo merstop te hebben gehad, hebben de medewerkers van Conquista die moge lijkheid waargenomen om een totaal nieuw interieur te creëren voor jong en oud. Dat wil namelijk zeggen dat er voor het oudere publiek het nodige is veranderd, terwijl voor de tieners een geheel nieuwe dansvloer is ontworpen wat samen met de unieke nieuwe lichts how een fantastische weergave geeft. Dit alles is te bewonderen op zaterdaga vond 16 september met een speciale Pel- Pinda avond. Dit houdt tevens de ope ning in van het nieuwe seizoen, wat weer bol staat van te gekke aktiviteiten, zoals bijvoorbeeld: films, special eve nings, spelavonden en cursussen. Je kunt het zo gek niet bedenken of het is te zien en te beleven in Conquista. Wij gaan vrijdag voor het eerst dit sei zoen '89-90 weer open om 20.00 uur voor iedereen. Zaterdagavond is'er de pel-pinda party die geheel voor de 12-16 jarigen wordt verzorgd, aanvang 20.00 uur. Tevens zoeken wij nog vaders en moe ders voor het helpen bij de kinderaktivi- teiten op zaterdagochtend/-middag die in oktober van start gaat. Aanmelding daarvan via 02205-2811 of kom anders gewoon even langs: Visweg 63A. V.V. LIMMEN LIMMEN - Limmen heeft een verdien de nederlaag geleden (0-1) tegen Volen- dam. Voor ongeveer 500 toeschouwers, op het ook vanwege de kermis, uiterst gezellige sportpark Dampegheest, bleek Volendam duidelijk de betere ploeg. Het was aan keeper Willem Veldt te danken, dat de nederlaag tot 0-1 be perkt bleef. De wijdbroeken misten de meest riante kansen om Limmen op ruimere achter stand te zetten. Limmen draaide stroef en werd direct bij balbezit aangepakt door de Volendammers. Maar het bleef erg lang 0-1 en één doelpunt was genoeg om nog een punt in huis te houden. Ze kregen welgeteld twee goede kansen, maar op zulke momenten' ontbreekt dan ook nog dat kleine beetje geluk om tot een goed resultaat te komen. Jammer, maar zondag wacht al weer de kraker tegen buurman Vitesse '22. Wie herinnert zich niet, die schitterende wedstrijd van vorig jaar toen Limmen na een half uur met 3-0 achterstand, maar nog voor de rust de stand gelijk trok naar 3-3 en uiteindelijk won met 4-3. Daar wordt nu nog over nagepraat. Het belooft ook nu weer een spektakel van de eerste orde te worden tussen twee aanvallende ploegen. NEGENDE KATERLOOP LIMMEN - Onder goede weersomstan digheden werd dit jaar door bijna 200 deelnemers de Katerloop gelopen. Bij de 4 km jongens won Marco van Dijk (15,21) tweede Jorg Liefting (15.51) en derde Desmond de Vries (15,58). Bij de meisjes le Jolanda Lammers (18,58) 2e Catelijn Outhof (19,41) 3e Maaike Mei jer. De 8 km heren: le Steven Wijker (26.14), 2e Piet Kuijs (26,26) 3e Nico Bijman (27.36). De 8 km dames: le Marjoke Pepping (31.58) 2e Ria Illio- poulos (32,59) 3e Ans Koot (34,38). Bij de voor de eerste maal gehouden klompenloop over 4 km won Theo Al, gevolgd door Jan de Graaf en Pieter Bosman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 8