Op vakantie in uw tuin MINI-VAKANTIES OP MAAT, INCLUSIEF NATUUR EN CULTUUR Met het effect van een weldadige langere vakantie Jr HET RIJK ALLEEN FIJN MAASTRICHT DE RIJKDOM VAN HET MERGELLAND MERGELLAND WANDEL-ARRANGEMENT KUUROORD VALKENBURG NOORD- EN MIDDEN-LIMBURG f tlPSl ONTDEK BEIDE LIMBURGEN WINTERPLEZIER ARRANGEMENT KASTELENROMANTIEK UITKIJKPOST 4 OKTOBER 1989 MET CHEMISCH AFVAL GOOIT U MEER WEG DAN U DENKT ZANGPROJEKTEN BIJ HOLLANDS VOCAAL ENSEMBLE ALKMAAR - Speciaal voor de wat be tere zangers en zangeressen die niet in de gelegenheid zijn om het hele jaar door een kooravond per week vrij te maken, gaat het Hollands Vocaal En semble een unieke gelegenheid bieden om per projekt mee te zingen. Ieder projekt duurt ca. tien weken en wordt meestal besloten met een serie concerten. Als eerste projekt wordt de Messe de Minuit van Marc Ant. Charpentier in studie genomen. Wie mee wil zingen in de Messe de Mi nuit wordt verzocht om direkt kontakt op te nemen met Hugo van Veen voor een korte auditie. Er wordt van de zan gers verwacht dat ze over een goede zangstem beschikken en liefst ook van blad kunnen zingen of handig zijn in heet oppikken van de te zingen partij. De repetities worden gehouden op woensdagavond in de Koogerkerk te Zuid-Scharwoude. Ze beginnen op 11 oktober. Inschrijven is mogelijk tot uit erlijk 25 oktober adres en telefoonnum mer van Hugo van Veen: Achterdam 10 te Alkmaar, tel. 072-151736. Het Hollands Vocaal Ensemble. AKTIVITEITEN VOOR BEHOUD HERVORMDE KERKJE EGMOND-BINNEN VAN START EGMOND - Het Hervormde kerkje van Egmond-Binnen mag zich in een grote belangstelling verheugen. Zij heeft dit ook hard nodig want voor de restauratie is maar liefst 650.000 nodig. Het comité van aanbeveling had vorige week zijn eerste bijeenkomst. Ds. J. J. P. van Melle, zette uiteen waar het alle maal omging. De heer J. Lüte liet aan de hand van dia's wat over het verleden van het kerkje zien. De heer Tervoort vertelde over, wat er allemaal gerestau reerd moet worden. Intussen zijn er al verschillende aktivi- teiten van start gegaan. Een wel heel bij zondere is het werk van Aafie Valkering-Zendveld een prachtig drie luik in koper gevat en in was gemaakt, voorstellende in het midden het N.H. Kerkje, links Dirk I de Graaf van Hol land die in deze buurt een houten klooster stichtte. Rechts Dirk II stichter van een stenen gebouw (klooster) hier kwam later de Abdij. Er worden van dit drie luik 20 stuks gemaakt. De op- Afval ontstaat overal waar geleefd en gewerkt wordt. Dus ook in het huishou den. Ieder huishouden produceert ge middeld ruim 300 kilo huishoudelijk af val per jaar. Dat is een flinke berg. Bij deze hoeveelheid is steeds een paar kilo die niet in die zak of die vuilnisbak thuishoort. Dat zijn bijvoorbeeld de batterijtjes, het half lege blikje verf, of dat kleine beetje fixeer dat al jaren in de kast stond. Wat maken die paar batterijtjes of dat ene blikje nu uit? Dat lijkt maar zo'n klein beetje. Mis. Bij elkaar verdwijnt op die manier in de Nederlandse huis houdens ieder jaar bijna 20 miljoen kilo chemisch afval in de vuilniszak, de con tainer of in het riool. Omgerekend is dat meer dan 35 kilo per minuut! Ook kleine hoeveelheden chemisch af val hebben grote gevolgen. Wat gebeurt er met het huisvuil? En dus met de schadelijke stoffen die er tussen zitten? Een gedeelte van ons huisvuil wordt gestort. Als er schadelijke stoffen in dit huisvuil zitten, komen die rechtstreeks in de bodem. Daar kunnen ze het grondwater vervuilen. Nu is 70°7o van ons drinkwater afkomstig uit grondwater. Het is dus mogelijk dat die schadelijke stoffen later in het drinkwa ter terecht komen. Er wordt ook huisvuil verbrand. Hierbij gaan de schadelijke stoffen zo de lucht in en komen ze na verloop van tijd weer terug op de bodem. Chemisch afval dat door de gootsteen of het putje in de straat wordt gespoeld, veroorzaakt ook grote problemen. De schadelijke stoffen gaan immers met het afvalwater naar de zuiveringsinstallatie. Zo'n installatie kan die stoffen vaak niet aan en het hele zuiveringsproces komt stil te liggen. brengst komt geheel ten goede aan het kerkje. In een alleraardigst boekje wordt de ge schiedenis van het kerkje beschreven, de opbrengst hiervan is weer voor het kerkje. Ook de Abdij draagt z'n steentje bij om ,,de buurman" te helpen. Er werden een aantal kaarsen beschikbaar met een afbeelding van.juist u raadt het al! Dit is een schitterend voorbeeld van oecumene. Dit is ongetwijfeld nog maar het begin van een hele reeks van aktiviteiten. Zo als ds. C. Lebbing het zo mooi zegt in het boekje: ,,Er moet, wil dit op verant woorde wijze gebeuren, veel tot stand worden gebracht om alles in oude luister te doen herleven voor hen die er nu een nuttig gebruik van maken als er wat te vieren of te treuren valt. Hoe dan ook, de stoffen komen ver spreid in ons milieu terecht. En krijg ze er dan maar eens uit. Natuurlijk, lucht en water kunnen gezuiverd worden. En de bodem kunnen we schoonmaken. Maar dat kost veel geld. En dan is het nog maar de vraag of we alle stoffen aankunnen. De beste en de voordeligste manier is ervoor te zorgen dat deze stof fen niet in het gewone afval terecht ko men. Apart houden dus. Door het chemisch afval te scheiden van het gewone huisvuil en apart in te leve ren, kan het op de meest geschikte ma nier verwerkt worden in speciale ver brandingsovens. Of het kan veilig wor den opgeslagen. Tegenwoordig is het met allerlei moderne technieken steeds vaker mogelijk dit chemisch afval ge schikt te maken voor hergebruik. Van verfresten kan bijvoorbeeld weer goed kope verf gemaakt worden. Oplosmid delen zijn na destillatie weer goed bruik baar en afgewerkte olie kan na speciale bewerking weer als brandstof gebruikt worden. Apart houden en inleveren Iedereen kan op eenvoudige wijze een steentje bijdragen om problemen met het milieu te voorkomen. Allereerst door te zorgen dat er niet onnodig veel chemisch afval bijkomt. Gebruik geen liter kwastenreiniger als het ook met minder kan. Gebruik niet meer bestrij dingsmiddelen dan strikt noodzakelijk. Gebruik zo min mogelijk batterijen. Maar het allerbelangrijkste: houd het chemisch afval apart van het overige af val. Ook bij twijfel of het wel echt che misch afval is. Lever het in. Lever ook steeds de lege verpakking in, omdat die nog restanten van het produkt kan be vatten. Omdat het meestal om kleine hoeveelheden gaat, is het handig om dit afval enige tijd op te sparen. Doe het nooit zomaar in de vuilnisbak. Laat het nooit zomaar weglopen in de WC, de gootsteen of een putje in de tuin. Waar inleveren? In alle Nederlandse gemeenten is de in zameling van klein chemisch afval nu goed geregeld. Alle gemeenten hebben een depot voor chemisch afval. Ook bij veel speciaalzaken kan chemisch afval worden ingeleverd. Oude medicijnen kunnen bijvoorbeeld vaak bij de apo theek worden ingeleverd; veel fotospeci aalzaken nemen lege batterijen in. Om welke stoffen gaat het? Olie Olie is een beruchte milieuvervuiler. Ie dereen kent zo langzamerhand de ram pen met de olietankers op zee, waar door zeewater en strand worden ver vuild en er onder de vogels vele slach toffers vallen. De olievervuiling door al lerlei kleine oorzaken bij elkaar is in fei te groter dan die door de spectaculaire scheepsrampen. De olievervuiling is dan ook dichter bij huis. het gaat niet alleen om smeerolie uit de auto of motorfiets. Maar ook om fietsolie of naaimachine-olie. Gebruik bij het olie verversen een em mertje met een deksel, om de afgewerk te olie in op te vangen. Lever de olie in op te vangen. Lever de olie bij het ge meentelijk depot voor chemisch afval. Er zijn ook garages en tankstations die afgewerkte olie innemen. Batterijen Het is het beste om zo weinig mogelijk batterijen te gebruiken. Batterijen be vatten namelijk zware metalen als kwik en cadmium. Deze stoffen zijn schade lijk voor het milieu. Bovendien zijn bat terijen een relatief dure energiebron. Het is aan te raden zo veel mogelijk ge bruik te maken van apparaten die zijn aangesloten op het lichtnet. Als batterijen echt nodig zijn, kies dan voor oplaadbare batterijen. Gooi oude batterijen nooit in de vuilniszak. Lever ze in bij de fotohandelaar of bij het ge meentelijk depot voor chemisch afval. Verf en verfresten Het afval van verf (maar ook van bij voorbeeld beits, lak en lijm) is schade lijk voor het milieu. Verf bevat stoffen, zoals kleurmiddelen, vulstoffen, droog middelen, weekmakers, bindmiddelen, .oplosmiddelen en soms conserveermid delen. Vooral de kleurstoffen bepalen hoe gevaarlijk de verf voor het milieu is, omdat ze zware metalen bevatten. Kleurmiddelen zitten natuurlijk ook in wateroplosbare verf. Resten verf -dus ook wateroplosbare- kunnen maar het beste altijd met blik en al worden ingele verd bij het gemeentelijk depot voor chemisch afval. Hetzelfde geldt voor af gekrabde verfresten, oude tubes lijm en afbijtmiddelen. Fotochemicaliën Bij het ontwikkelen en afdrukken van foto's worden produkten gebruikt die lang niet altijd even vriendelijk zijn voor het milieu. De chemische stoffen in de ontwikkelaar, fixeer, stopbaden en bleekbaden vervuilen het milieu als zij na gebruik door het riool worden weggespoeld. Bepaalde stoffen in de afgewerkte foto- baden reageren met de zuurstof die in het water zit. Die zuurstof is noodzake lijk voor de reiniging van rioolwater. Ontwikkelaar bevat een stof die giftig is voor waterorganismen. Fizeer bevat verschillende schadelijke stoffen waa ronder zilver. Dat is een zwaar metaal dat giftig is voor micro-organismen die voor de zuivering van water zorgen. Het zilver kan teruggewonnen worden en als grondstof worden hergebruikt. Ook tast fixeer lood aan en kan in loden afvoer- leidingen lekkages veroorzaken. Het is dus zaak om de afgewerkte che micaliën apart te houden (dus niet bij el kaar gooien) en ze in te leveren bij het gemeentelijk depot voor chemisch afval. Cosmetica en resten medicijnen Ook in nagellak en removeren en in de conserveermiddelen die in veel cosmeti ca (zoals huid- en haarverzorgingspro- dukten) gebruikt worden, zitten stoffen die schadelijk kunnen zijn voor het mi lieu. Daarom horen resten en lege tubes en potjes niet in de vuilnisbak. Lever ze in bij het gemeentelijk depot voor che misch afval. In de medicijnen (ook homeopathische) zitten uitgekiende hoeveelheden. Che micaliën, die een bedreiging zijn voor het milieu. Resten medicijnen horen daarom niet in de vuilnisbak. Spoel ou de pillen, poeders en drankjes nooit weg door de WC. Ze moeten worden ingele verd bij een apotheek of bij het gemeen telijk depot voor chemisch afval. Bestrijdingsmiddelen Bestrijdingsmiddelen zijn er altijd op gericht planten (bijvoorbeeld onkruid) of dieren (insekten) te doden. Er zitten veel gevaren aan het gebruik van bestrij dingsmiddelen. De kans dat de gebrui ker per ongeluk het gif binnenkrijgt, is groot. Daarnaast komt een bestrij dingsmiddel vroeg of laat in het milieu terecht. Het spreekt voor zich dat daar dus heel voorzichtig mee omgegaan moet wor den. Of beter nog, dat deze bestrij dingsmiddelen helemaal niet gebruikt worden. Soms is het echter onvermijd baar. Dat moet dan heel voorzichtig ge beuren. En zo zuinig mogelijk. Het is aan te raden eerst bij een vakman advies te vragen. Restanten bestrijdingsmidde len horen niet thuis in de vuilnisbak, maar moeten worden ingeleverd bij het gemeentelijk depot voor chemisch afval. Schoonmaakmiddelen In het huishouden worden regelmatig scherpe of bijtende middelen gebruikt, bijvoorbeeld chloor, ammoniak, roest- verwijderingsmiddels, spiritus, zout-» zuur, aceton, ovenspray, koperpoets, zilverpoets, gootsteenontstopper, vlek kenwater, wasbenzine, petroleum, ter pentine (peut), thinner, speciale reini gers voor bad en vloeren, strijkijzers, ruiten, meubels WC en sanitair, tapijten etc. Zulke middelen kunnen schadelijk zijn voor onze gezondheid en voor het milieu. Zo heeft bijvoorbeeld chloor een vernie tigende werking op bacteriën in het wa ter. Maar ook de bacteriën die in-het af valwater nuttig afbrekend werk doen, worden door chloor vernietigd. Met alle gevolgen van dien. Zonder hulp van bacteriën is het veel moeilijker het water schoon te krijgen. In het algemeen is een eenvoudig sopje van zachte of vloeibare zeep geschikt voor alle schoonmaakklusjes. Dit is ook nog milieuvriendelijk en goedkoop. Al die speciale schoonmaakmiddelen zijn vaak helemaal niet nodig. Een kleine moeite om de verschillende schoon maakmiddelen die in huis zijn te bekij ken. Welke middelen zijn er? En welke zijn overbodig? Resten van de schoonmaakmiddelen mogen niet worden weggespoeld door de WC of op straat of in de tuin gegoten worden. Restjes mogen daarom nooit bij elkaar gegooid worden maar moeten worden ingeleverd in een goed afgeslo ten fles bij het gemeentelijk depot voor chemisch afval. De volgende stoffen moet u apart hou den en inleveren Batterijen Oude medicijnen Fotochemicaliën Verfresten Olie Terpentine Kwastenreiniger Wasbenzine Verfafbijtmiddelen Schoonmaakmiddelen Bestrijdingsmiddelen verpakking) Schrijfmachinelinten T ype-out-vloeistof TL-buizen/energiezuinige lampen Accu's met accuzuur Petroleum Cosmetica (remover, nagellak) Zuren Spuitbussen (Kapotte) kwikthermometers. En verder alles waar u over twijfelt of het chemisch afval is. Als u meer wilt weten, dan kunt u met uw vragen terecht bij de gemeente. Bo vendien is er een gratis brochure over huishoudelijk chemisch afval. Deze brochure kunt u bestellen bij het Mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer (VROM), Bureau Beheer Distributie, Postbus 20951, 2500 EZ 's Gravenhage. Een bezoek aan Limburg heet wel een "buitenland-vakantie in eigen land". Neem alleen de grote variatie aan landschappen met de "on-Nederlandse" charme van glooiende heuvels, de zuidelijk getinte steden en de verstilde ingetogenheid van de Maas-dorpjes. Óveral liet de historie sporen na in de vorm van burchten en kastelen, stadswal len en eeuwenoude panden, kloosters en kerken. Er zijn zelfs nog zichtbare herinneringen aan de Romeinen, die Maastricht hebben gesticht en in Heerlen (toen Coriovallum geheten) een legerplaats met nu opgegraven thermen bezaten. Al met al biedt Limburg de gast een veelzijdig scala recreatieve mogelijkheden. Zelfs een verblijf van enkele dagen of een lang weekend krijgt er het effect van een weldadige langere vakantie. We geven hierbij wat suggesties voor zo'n vakantie tussendoor; volle dig verzorgde mini-vakanties, waarbij u zelf uw activiteiten kiest. Elk arran gement is inclusief reductiebonnen of gratis toegangskaarten voor mu sea en bezienswaardigheden plus een informatiepakket over de streek waar u verblijft en natuurlijk een stuk Limburgse vlaai met koffie bij aan komst in uw hotel. Voor sportieve gasten zijn er fiets- en wandelvakan ties. Uw bagage wordt keurig in uw hotel afgeleverd, zodat u "onbe zwaard" op pad kunt gaan. Lekker uitwaaien in Limburg is voor al buiten het hoofdseizoen aantrekke lijk. De prijzen voor overnachting lig gen dan heel gunstig. Bovendien heeft u dan vaak het rijk alleen U kunt dan ongestoord kennismaken met het authentieke Limburg, zoals het vroeger was en nu is. U legt zelf accenten door uit het suggestiepakket de uitstapjes te kiezen, die u het meest aanspreken. Zo componeert u uw eigen „complete vakantie in een notedop". En of u nu uw keuze laat vallen op het noordelijkste puntje van Limburg of het zuidelijkste hoekje, overal proeft u die typisch zuidelijke sfeer, die deze provincie zo kenmerkt. Een sfeer die zo heel anders is dan elders in Nederland en die het gevoel van Limburg biedt de wandelaars volop rust en ruimte. "vakantie in eigen land" op veel ma nieren waarmaakt. En wat let u er ook nog 'n stukje buitenland aan vast te knopen? De Belgische Ardennen en de Duitse Ei- fel met hun uitgestrekte natuurpar ken en karakteristieke plaatsjes zijn vlakbij. Bij het arrangement "Fijn Maas tricht" verblijft u op basis van half- pension in Hotel Stijns, Le Roi of de Posthoorn met diners in speciaal ge selecteerde restaurants. "Fijn Maas tricht" duurt 3 dagen (2 nachten) en kan elke dag van de week beginnen. Het arrangement loopt t/m 31 maart 1990, de kerstperiode uitgezonderd. In het hotel ontvangt u een docu- mentatiepakket met diverse routes en een gratis drankje. Prijs 190,- p.p. Toeslag éénpersoonskamer 80,- (2 nachten). Boekingen bij de VCB/VW-Maastricht, tel.: 043 252121. Vlakbij Maastricht ligt een prachtig, natuurrijk gebied: het Mergelland. Maak kennis met dit Maas- en Heu velland, dat temidden van een rijk dom aan natuurschoon veel rust biedt met ongekende wandel-, fiets en watersportmogelijkheden. De fraaie brochure van deze "tuin van Limburg:" is gratis verkrijgbaar via telefoon 04408 - 1846. Of stuur een briefkaart naar VVV Mergelland, Nieuw Hofstraat 6, 6265 AG St. Geer- truid (vermeld uw naam en adres plus "brochure"). Bij het Mergelland Wandel-arrange ment geniet u een prettige verzor ging in vriendelijke familiehotels op basis van half-pension. Het arrange ment duurt 3 dagen/2 nachten met aankomst op elke dag van de week behalve vrijdag 'en zaterdag. Het aan bod loopt tot 1 maart 1990. Inbegre pen zijn: wandelkaarten van het Mer gelland met prachtige routes, wel komstdrankje met hapje, 2 dagen Om buiten het hoogseizoen even lekker uit te blazen is Limburg een ideale provincie. half-pension, 1 dag een lunchpakket met fruit en jus d'orange, informatie pakket over het Mergelland en per 2 personen een Limburgse vlaai mee naar huis, als smakelijke herinnering aan uw verblijf. Deelnemende hotels: wandelhotel St. Brigida in Noorbeek, tel.: 04457 - 1347; familie-hotel/pension Lucianne in St. Geertruid, tel.: 04408 - 1203 en familiehotel Wippelsdaal in Margra ten, tel.: 04458 - 1891 Arrangementsprijzen voor standaard kamers (niet in Wippelsdaal) vanaf 105 gulden. Kamers met douche en toilet in Hotel St. Brigida: 115,-; in Hotel Lucianne: 120,- en in Hotel Wippelsdaal: 135,-. Voor informa tie, folders of rechtstreeks boeken kunt u terecht bij het hotel van uw keuze. Uniek voor Nederland is het modern kuurcentrum Thermae 2000, ingebed in één van Zuid-Limburgs mooiste plekjes, de Cauberg. Waar kunt u beter uw vermoeide lichaam en geest tot rust laten komen dan om spoeld door 40.000 jaar "jong" wa ter. In de professioneel geoutilleerde therapie- en trainingsafdeling kan men begeleiding krijgen van medi sche specialisten en therapeuten. Thermae 2000 omvat naast thermale binnen- en buitenbaden onder meer een royaal saunalandschap. Kuren in Thermae 2000 moet u zelf ervaren. Om het u gemakkelijk te maken is er een driedaags-arrangement (2 nachten), dat het hele jaar doorloopt. Inbegrepen zijn: welkomstdrankje, 2 maal entree Thermae 2000 (2 uur) met onder meer thermale baden, saunalandschap, Romeinse stoomba den, entree Casino, kopje koffie met vlaai, entree Gemeentegrot, coupon boekje met diverse reducties. U ver blijft in één van de vele hotels of pensions. Kamers zijn met bad of douche en toilet (cat. C t/m G) of met warm/koud stromend water (cat. A en B). Prijzen variëren van 133,- tot 260,-. Onder het motto "Grenzeloos Gast vrij" biedt Noord- en Midden-Lim burg driedaagse wandel-fietsarrange- menten (2 nachten) met verblijf naar keuze. Roermond en het Meinwegge- bied lokken de sportieve gasten met "Kom ook wandelen en fietsen in het Middenlimburgse Meinweggebied". v. -vrr' In ieder jaargetijde is Limburg de moeite van een sportief bezoek waard. Verblijf in een ****hotel v.a. 195,- p.p.; in een ***hotel v.a. 185,- p.p. Vanuit Swalmen kan men het Na tuurpark Maas-Schwalm-Nette door kruisen. Met de leus "Drie dagen genieten in Graeterhof" verblijft u in ***hotel Graeterhof v.a. 225,- p.p. Bij het arrangement "Weert en Maas eik, grenzeloze buren", verblijft u in hotel Jan van der Croon te Weert of in hotel Aldeneikerhof en Jagers horst in Maaseik (B). v.a. 185,- p.p. Wie vanuit Megel "De Groote Peel" ontdekt, heeft familiehotel Ketels als basis v.a. 165,- p.p. Voor het arran gement "Rondom de Kasteeltuinen en Noord-Limburg" is het ****hotel Wilhelmina in Venlo uw thuishaven voor 210,- p.p. Bij het arrangement in en om het witte stadje Thorn kunt u verblijven in hotel Crasborn (v.a. 195,- p.p.) en hotel Golden Tulip Thorn v.a. 220,- p.p. 65-plussers krijgen op deze arrange menten 10 pet. korting. Boekingen bij de Streek VVV Noord- en Midden- Limburg, tel- 077 - 543800. Bij het arrangement "Ontdek de bei de Limburgen" (Belgisch en Neder lands) verblijft u in het prachtige Hotel Born, een Bilderberg Hotel, ge legen aan de rand van het Limbrich- ter Bos. U wordt gastvrij ontvangen met de zachte "g". Uw 4-sterren hotelkamer met alle gemakken staat voor u klaar. Het diner wordt opge diend in het onlangs vernieuwde res taurant "De Coopere Kethel". Het driedaagse arrangement omvat: wel- komstkoffie met echte Limburgse vlaai, een vier-gangen diner, twee uitgebreide Limburgse ontbijtbuffet ten, een boekje met routes langs de schitterende monumenten en kaste len van de beide Limburgen, pick nickmand om onderweg de inwendi ge mens te verzorgen. Om nog wat na te genieten krijgt u een Limburgse vlaai mee naar huis. Het aanbod loopt tot 31 maart 1990. Prijs 179,50 p.p. Toeslag éénpersoonska mer 50,- p.p. Reserveren recht streeks bij het hotel, tel.: 04498 - 51666. Bungalowpark Simpelveld te Simpel- veld gelegen in 't hart van £uid-Lim- burg, op korte afstand van Maas tricht, Heerlen en de Ardennen biedt een winter-plezierarrangement aan van 5 dagen/4 nachten. Aankomst op maandag, vertrek op vrijdag. Loop tijd van januari tot en met maart 1990, exklusief krokusvakantie. U ver blijft in een luxe 4-sterren bungalow met volledig ingerichte keuken, eigen CV, kleuren-tv met Filmnet, enzo voort. De verzorging omvat op de aankomstdag een heerlijk glas Glüh wein en tijdens het verblijf half- pension met vastgestelde menu's. In- "De paden op, de lanen in", ook dat kan in Limburg. begrepen zijn verder 4 overnachtin gen en 1 verse Limburgse vlaai per bungalow. Prijs 199,- p.p., exklusief schoonmaakkosten ad 35,- en toe ristenbelasting 0,50 p.p.p.n. Boekin gen: Bungalowpark Simpelveld, tel.: 045 - 441242. Restaurant Kasteel Limbricht, gele gen tussen Sittard en Born, heeft een romantisch arrangement samenge steld. Dit bestaat uit een welkomst cocktail aan de bowlingbar, een be zoek aan het Limburgs Volkskundig Museum, een uur bowlen, een ape ritief, een heerlijk viergangen diner in het restaurant, twee glazen wijn en koffie bij het diner, bezichtiging van de kunstgalerie, overnachting in de gasterie, gezellig ontbijt in de thee tuin en afscheidskoffie met Limburg se vlaai. De prijs hiervoor komt voor 2 personen op 115,- p.p. Het arran gement dient bij reservering te wor den betaald. Toeslag éénpersoonska mer 20,-. Kinderkorting 65,-. Het diner kan naar wens bestaan uit een weightwatchers of vegetarisch menu. Reserveren op kantooruren: 04490-14444.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 10