I' Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Afscheid mevrouw Scha Aanpassen kruispunt Zeeweg/Westerweg Schetsontwerpen kunstwerk voor het gemeentehuis in Openbare Bibliotheek Agenda's vergaderingen Raadscommissies Afsluiting Runxputteweg Probleemstoffen - Medicijnen/thermometers Agenda Raadsvergadering donderdag 5 oktober Telefonisch spreekuur Vandalisme Nieuwe Bouwplannen Verleende Bouwvergunningen UITKIJKPOST 4 OKTOBER 1989 Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). v Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Telefoonnummers: Alle afdelingen via centrale gemeentehuis- tel. 313131 Daarnaast tevens via een doorkiesnummer rechtstreeks bereikbaar: Afdeling bevolking, burgerlijke stand -tel. 313100 Buro Huisvesting -tel. 313101 Afdeling financiën, belastingen -tel. 313122 huursubsidie en gemeentegarantie -tel. 313124 Openbare*werken, administratie -tel. 313152 Wegens haar benoeming tot rektor van de Rembrandt Scholen Gemeenschap te Leiden zal mevrouw Scha haar werkzaamheden als direkteur van de J. F. Kennedy-mavo per 16 oktober 1989 beëindigen. Vrijdag 13 oktober is er gelegenheid afscheid van haar te nemen. Oud-leerlingen, ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom tussen 17.00 en 18.00 uur in de aula van de school. In het kader van de verbetering van kruispunten waa rop relatief veel ongelukken gebeuren, zal in de week van 9 oktober worden gestart met de uitvoering van werkzaamheden aan het kruispunt Zeeweg/Wester weg. Hierbij zal de rechtsafstrook van de Zeeweg, ko mende uit de richting Egmond worden verwijderd (na bij B.P.-station). Het naast deze strook gelegen rijwielpad zal gelijktijdig worden her-tegeld. Voor nadere informatie over deze werkzaamheden kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot, telefoon nummer 072-334008 of 313158. Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Op deze pagina in de uitgave van 2 augustus 1989 werd u bericht over een drietal kunstenaars die zijn ge selecteerd om een schetsontwerp te maken voor een kunstwerk bij de uitbreiding van het gemeentehuis. Deze schetsontwerpen en studies van de kunstenaars Wim Jonker, Ronald Tolman en Eugiène Terwindt zijn van woensdag 4 oktober tot en met woensdag 18 okto ber 1989 te bezichtigen in de Openbare Bibliotheek aan het Malevoort (tijdens dë openingsuren). In de tweede helft van oktober zal de werkgroep kunst werk nieuwe gemeentehuis bestaande uit wethouder mevrouw A. A. M. Willemse-v.d. Ploeg (voorzitter), me vrouw R. Smithuis (eigenaresse kunsthandel) en de heren A. S. van Tilburg (architect), W. Klein Schiphorst (amateurkunstenaar), G. Bijnsdorp" (stedebouwkundi- ge), A. Haanstra (hoofd sociale zaken) en J. B. Peters (hoofd buro Welzijn, tevens secretaris) een definitief advies uitbrengen aan het college van burgemeester en wethouders, waarna een opdracht kan worden ver strekt. Voor het uitbrengen van haar advies zal de werkgroep in ieder geval kennisnemen van uw reakties die u tijdens de bezichtiging van de schetsontwerpen in de Openbare Bibliotheek in de daar aanwezige boe ken hebt kunnen geven. Hieronder volgen van de navolgende commissieverga deringen de belangrijkste agendapunten. Commissie voor sociale zaken, maatschappelijke dienstverlening, volksgezondheid en cultuur, maan dag 9 oktober: - Dagverzorging t.b.v. ouderen. - Internationale dag van de vrijwilliger. - Dalurentarief sporthal t.b.v. ouderen. Commissie voor ruimtelijke ordening, sport en recrea tie dinsdag 10 oktober: - Bouwmogelijkheden stallen t.b.v. 'hobbyboeren' in het buitengebied. - Hoorzitting weigering bouwvergunning bedrijfswo ning perceel Kennemerstraatweg 431. - Uitgangspunt ontwikkelen uitgangspunten nieuw be stemmingsplan Oost. Beide vergaderingen worden gehouden in het ge meentehuis, Raadhuisweg 4 en beginnen om 20.00 uur. Deze vergaderingen zijn openbaar. In verband met de reconstructie van de weg zal de Runxputteweg, tussen spoorwegovergang en onge veer de Korte Kapellaan vanaf donderdag 5 oktober voor alle verkeer zijn afgesloten. De werkzaamheden zullen naar verwachting drie weken in beslag nemen. Oude medicijnen, waarvan de gebruiksdatum is ver streken kunnen zeer gevaarlijk worden voor de ge zondheid. Ook voor het milieu zijn ze zeer schadelijk. Dat geldt ook voor medicijnen bestemd voor huisdie ren. Bij de thermometers is het kwik de grote boosdoener. U kunt deze stoffen inleveren bij de volgende adres sen: - Kliniek voor kleine huisdieren, Commandeurslaan 1. - Drogisterij Jef Letschert, Heerenweg 148. - Drogisterij 't Hoekstuk, Het Hoekstuk 14. -Drogisterij Etos, 't Loo 14-15. - Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17. - Apotheek Heylo, Stationsweg 53. - Jan Ranzijn, Dierenspeciaalzaak, Stationsweg 88. Voor inlichtingen kunt u bellen: 330001 maandag t/m woensdag tussen 8.00 en 12.00 uur. 313156 tijdens kantooruren. Deze vergadering wordt gehouden in het gemeente huis en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de vol gende te behandelen onderwerpen op de agenda: 3. Vaststelling bestemmingsplan 'De Rietvink'. 4. Wijziging gemeenschappelijke regeling Samen werkingsverband Noord-Kennemerland i.v.m. in stelling regionale indicatiecommissie. 5. Overdracht schoolgebouw Het Malevoort 9 (De Re genboog) aan de Stichting Freinetschool Heiloo. 6. Wijziging van de verordening begraafrechten 1989 en de bijlage behorende bij de legesverordering 1987 per 1 januari 1990. 7. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. reconstructie speelterreinen 1989. 8. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. aanschaf meubi lair 1e fase nieuwbouw gemeentehuis. 9. Wijziging grondprijs woningwetkavels plan Ypestein II. 10. Begrotingswijzigingen. 11. Ingekomen stukken. Voor het doorgeven van klachten en/of suggesties gver vandalisme heeft het gemeentebestuur van Hei loo sinds 1 september 1989 een klachten telefoonnummer geopend voor de inwoners van Hei loo. Vanaf deze datum kan iedereen hierover bellen met Rosemarie Roos, bureau Welzijn, op de maandag morgen tussen 8 en 12 uur. Het nummer van deze klachtenlijn is 313121. Zij geeft uw melding door aan de afdeling Openbare Werken, politie en/of andere instanties waar de klacht het beste behandeld kan worden. De opzet is om op deze directe manier te bereiken dat indien mogelijk, de gemelde klacht zo spoedig moge lijk zal worden behandeld, want we willen met z'n allen er voor zorgen dat Heiloo schoon en vandaal-vrij wordt en blijft. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunningen te verlenen: Gertoomsakker 6, H. Schepers - bouw berging. Bergeonstraat 9, J. Harmenzon - bouw garagebox. Bergeonstraat 11, A. Spaans - bouw garagebox. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 5 oktober 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen SQjpnftelijte&emoti- veerd bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Baafjeslaan 11, J. M. de Bloois - veranderen ge vels/vergroten dakkapel. Rosendaal 57, J. Kuijper - bouw garage. Oosterzijweg 44, J. A. Pepping - herbouw boerderij. Rosendaal 49, W. Nanne - bouw garage. Kennemerstraatweg. 341, Zeeparel B.V. - verbouw verdieping Bowlingcentrum tot snookercentrum. Zuidergeeststr. 18, H. Duynmayer - vergroten woning. De Kuilenaar 15, P. C. Hopman - vernieuwen duiven hok. Curtiuslaan 4, J. E. J. Wassenaar - vergroten woning. Munnickenhof 5, J. J. Daudey - vergroten woning. Butterlaan 7, F. Vijzelaar - vergroten woning. Ypestein II, Amstelland B.V. - bouw 25 woningen en 12 garages. De Oostkanter 5, C. A. Kuiper - bouw dakkapel. Butterlaan 65, J. Schouten - bouw bijkeuken en veran deren woning. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Slimpad 16, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. TRIMMEN IN HEILOO IS OOK NOG GEZELLIG! HEILOO - Soms zie je verbazing op de gezichten, wanneer er een stellet je hijgende lieden voorbij komt. De trimmers doen het om gezond te blijven. De man, die vooral trimt om te ontspannen en uit te waaien, is de 61-jarige S. Lichtenbelt, die - toen hij in de VUT kwam - zich op een woensdagmiddag aansloot bij de trimploeg van de Stichting Oude renwerk Heiloo. ,,Ik heb vanaf m'n 40e al gejogd met anderen. Maar die liepen te snel. In de Uitkijkpost las ik, dat in Heiloo speciaal voor 50-plussers aan trimmen wordt gedaan. Ik ben er heen gegaan. En ik moet zeggen, dat het me uitstekend bevallen is. Het is gemoedelijk en gezellig!" De heer Lichtenbelt vertelt, dat - weer of geen weer - de trimmers in het Heilooër Bos elke woensdag middag om twee uur van start gaan. ,,We verzamelen bij het clubge bouw van de ijsbaan. Je kunt je fiets achter het hek kwijt. Het bos biedt ook bij minder goede weer somstandigheden een zekere be scherming. Na de eerste 150 meter in looppas afgewerkt te hebben, worden er wat oefeningen gedaan als warming-up. Wanneer de spie deren eenmaal los zijn, dan gaan we verder het bos in. Joggen en wande len worden afgewisseld door oefe ningen. We worden begeleid door een bevoegde docente, die steeds voor andere oefeningen zorgt. Elk spiertje komt daar aan bod. Met ie ders conditie en tempo wordt reke ning gehouden. Niewelingen kun nen zich daardoor vrij snel aan de groep aanpassen? De trimgroep van Heiloo zoekt het meer in het spel dan in een wedstrijd. Dat speelse karakter is uitstekend geschikt voor 50-plussers. Bestaande trimgroepen houden nauwelijks rekening met de ze steeds groter wordende bevolkings-categorie. De heer Lich tenbelt vermoedt, dat het komende seizoen meer 50-plussers zich bij de trimgroep in Heiloo zullen aansluiten. ,,Er zijn meer mensen van mijn leeftijd, die liever buiten trimmen dan in een sportlokaal. Zij willen wat aan hun conditie doen. Sommi gen gaan eerst naar de huisarts om te vragen of ze kunnen deelnemen. Ik vind zo'n advies, vooral wanneer je zelf twijfels hebt, erg verstan dig". In de trimploeg is al voor gesteld om eens een strandwande ling te maken. Het bewijst dat een middagje met elkaar optrekken in aangepast tempo erg op prijs wordt gesteld. Ook een fietstocht door de duinen behoort tot de mogelijkheden. Voor de kosten hoeft niemand het te laten: 50-plussers betalen maar 7,50 per maand. Meer inlichtin gen bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297. EEN DAGJE UIT MET DE OUDERENBONDEN HEILOO - Zoals u misschien wel weet organiseren de KBO en de AN- BO driemaal per jaar een dagtocht. Op 28 september was het weer zo ver. Het werd een dagje Brabant naar Moergestel. Wij vertrokken om 8.30 uur uit Heiloo met een beetje herfstig weer. Een mooie tocht langs Ouderkerk a.s. Amstel, Uithoorn, Mijdrecht, richting Haarzuilen, waar koffie met gebak klaarstond. De reis werd voortgezet. Na een stukje snelweg vervolgden wij onze weg door het land van Heusden en Altena. We passeerden de prachtige brug over de Bergsche Maas bij Heusden. De middag werd verzorgd door het Brabants muziek en cabaret trio de Lachbrekers. Die vermaakte ons met mooie liedjes en ook de beent jes kwamen van de vloer. Na een fijne dag vertrokken we om 5 uur richting huis. Al met al een dag waar we weer met vreugde op kun nen terugzien. MUSEUM BEZOEK HEILOO - Op woensdag 11 okto ber kunt u samen met Culturele Commissie een bezoek brengen aan het nationaal Biermuseum De Boom en het Hollands Kaasmu seum te Alkmaar. We komen samen 's morgens om 10.00 uur voor het Biermuseum, Houttil 1. Na het be zoek aan het museum kunnen we beneden iets drinken, waarna we onze weg vervolgen naar het kaasmuseum gevestigd in het Waag gebouw. De toegangsprijs voor ie der museum is 2,00 p.p. HOMO-EMANCIPATIEWEEKEND SCHOORL - 't Maakt niet uit, jong of ouder: je hebt (pas) ontdekt dat je les bisch/homoseksueel bent. Wat ga je er mee doen, waar te beginnen? Ook voor jou wordt er in Schoorl op 27, 28 en 29 oktober een weekend georganiseerd, waarin je praat en denkt, en hard werkt aan je eigen gevoel. In het programma is voldoende ruimte om met anderen kennis te maken. De organisatie is in handen van ervaren begeleiders uit homo- emancipatiegroepen (o.a. COC- afdelingen Noord-Holland). De bijdra ge van de deelnemers kan dankzij een subsidie van de Provincie Noord- Holland laag worden gehouden 35,00. Als je erm eer over wilt weten of je wilt aanmelden, bel dan Johan Enkhorst (072-157267), Annelies Schuurman (02510-34422), André Na- rold (072-116642) of Charlotte Golden- beld (023-310511). GEMEENTE HEILOO 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4