li Kom daarom naar de nieuwe showroom! 1 \|LUGT FAX Hoogste tijd voor behaaglijkheid. 1)1' TIiCilïLILlL inaf 895,: ■ZÜMP^- L a de niet stikken Thuis in uw huis Kunst in uw huis Exclusieve interieurelementen bij Het Porceleyn Huys Thuis in uw huis Beemster: een winkel vol met de leukste kadootjes Kunst in uw huis •fhet^orteleijn pottenbakkerij de Pottenschuur laat de vogels ü=i=fl=mMigr VAN DER, FAX-NUMMER 072-335644 Pottenbakkerij De Pottenschuur Nieuwe generatie petroleumkachels Middleton goes Schoorl Perspectief in De Hoep kleuren, veel gevraagd. kamer: modern of klassiek, al naar gelang de kleur van het sanitair, van de tegels en de keuze van accessoires. Op de foto links ziet u een exclusief badmeubel, ontworpen door de italiaanse ontwerper Urbinati. De foto daaronder toont u één van onze vele wastafels die bij ons staan opgesteld. SANITAIR VAN DE TEGELHAL GEEFT JE DAT RIJKE GEVOEL Weru kunststof ramen en deuren maken het verschil in: U ziet er werkelijk alle Weru-mogelijkheden voorin uw huis! Wij rekenen de zeer gunstige prijzen t.o.v. hout vrijblijvend voor u uit! onderhoudsvrij verfraaiend koude-warmte-geluidwerend naar elke maat leverbaar natuurlijk, kunststof Ramen+Deuren JAN VAN DER VLUGT ZOON BV Cornwallstraat 6 -1Jmuiden - Telefoon: 02550-30624 DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV ook per bereikbaar DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV Wij vieren het eerste lustrum van het servies van het jaar. Exclusief van vorm zijn onze SCHERMERLAMPEN Herenweg 189 Egmond aan den Hoef Tel. 02206 - 2300 Speeldozen Zijden bloemen Houten Speelgoed i *"X's*-" BAKKUM KKOOK BV TEGELZETBEDRIJF LIMMERWEG 7 UITGEEST (T.O. MOLEN) TEL. 02513 - 14750 NOBELSTRAAT 4 HEEBHUGOWAARD (de zandhorst) tel. 02207 - 42525 %ies fai'ciCiteit, (fes prijsbewust, kies bet mooiste....kies 'De Tc (je fbaf 'TLOO HEILOO TFL EFOON 072-337^01 Luchtvervuiling Bodemvervuiling Verzuring Ontbossing Tienduizenden vogels worden de dupe van milieuvervuiling Vogelbescherming maakt zich sterk om de achter uitgang van de vogel stand te keren. Wordt nu voor f 35,- lid van Vogelbescherming en u redt talloze vogellevens en hun leefmilieu. STEUN VOGELBESCHERMING GIBO 29213 ZEjSTj UITKIJKPOST 18 OKTOBER 1989 mii'Miti 11 ia De gezellige aanblik van Pottenbakkerij De Pottenschuur in Egmond aan den Hoef. Driedimensionale vormen van Ka rin Lughtigheid bij Galerie Wimmenum. Aan de Herenweg 189 in Egmond aan den Hoef is sinds drie jaar de potten bakkerij De Pottenschuur gevestigd. In de kleine bakkerij van aardewerk wor den allerlei voorwerpen gemaakt en ver kocht. Naast aardewerk is er echter ook een royaal aanbod van exclusieve kado- artikelen, die zeker met de naderende winterfeesten een uitkomst bieden voor wie eens iets heel anders kado wil doen. Een specialiteit van De Pottenschuur is de handgedraaide lampvoet. Door ja renlange eigen ervaring met licht en electriciteit weet men bij De Potten schuur precies wat wel en niet kan en mag op het gebied van verlichting. Daarnaast en bovenal wordt op kunst zinnige wijze vorm gegeven aan de voet, waardoor in elk interieur wel een plaats je gevonden kan worden voor deze ex clusieve en zeer originele lampen. Men heeft een ruime keuze: van een forse, in brons geglazuurde tafellamp tot een verfijnd bureau- of pianolampje. Na tuurlijk kan men de lamp ook geheel naar eigen wens laten maken, immers iedere lamp van De Pottenschuur wordt afzonderlijk gedraaid, er is geen massaproductie. Ook voor het hedendaagse interieur vindt men bij De Pottenschuur makke lijk iets van zijn of haar gading. Aparte wandborden, speeldozen - bijouteriedo zen voor jong en oud -, sculptures: ze zijn er in verschillende uitvoeringen. Zeer bijzonder zijn de uit Engeland geïmporteerde zilveren fotolijsten. Een klein hoekje van het sfeervolle winkeltje is ingeruimd voor handgemaakt houten speelgoed. Een aparte vermelding verdient ook de collectie zijdebloemen. Deze zijn los verkrijgbaar, maar ook opgemaakt ver krijgbaar. Deze betere kwaliteit zijde- bloemen zijn in de meeste gewone win kels niet verkrijgbaar. Net als voor de lampen geldt ook hier dat in elk inte rieur plaats is voor deze fraaie decora tieve bloemen. Pottenbakkerij De Pottenschuur is van alle markten thuis als het de verfraaiing va'n uw woning betreft. Zowel functio neel als gewoon voor het mooie. Neemt u er gerust eens een kijkje aan de Heren weg 189 en laat u daarbij niet afschrik ken door het steegje wat u moet doorlo pen om bij de openslaande deuren van De Pottenschuur te komen. Zibro Kamin is marktleider van ver plaatsbare petroleumkachels en dat komt vooral door de toenemende be hoefte van de konsument de energie- lasten te drukken. Op de camping en in de caravan wordt in toenemende mate de Zibro Kamin als hoofdverwarming gebruikt. De kachel is overal te plaatsen en is eenvoudig in het gebruik. Er zijn meer dan 100.000 Zibro Kamin gebrui kers in Nederland. De huidige modellen zijn niet te verge lijken met de ouderwetse petroleumka chel. De Zibro kachels hebben een uniek gepatenteerd dubbel verbran dingssysteem (Turbo). Dit houdt in, dat na de eerste verbranding, extra zuurstof wordt toegevoegd. Door de kombinatie van zuurstof en afvalgassen ontstaat de tweede verbranding. De Turbo verbran ding zorgt ervoor, dat de afvalgassen tot een minimum worden gereduceerd. Testrapporten van TNO en de TH in Eindhoven bevestigen dit. De RCA 68 kost aan brandstof slechts 18 cent per uur. Veiligheid voor alles Met kachels moet over het algemeen zorgzaam worden omgegaan. Zibro Ka min is een van de meest betrouwbare en veilige petroleumkachels. De kachels zijn uitgebreid getest op technische kwaliteiten en hebben in Duitsland het TüV kenmerk, en in Amerika een speci ale onderscheiding voor het schoonste open verbrandingssysteem. Normale ventilatie en goede brandstof zorgen voor een probleemloos funktio- neren van de kachel. Als brandstof wordt de Petro Plus vloeibare energie aanbevolen. De Petro Plus is een zuive re, zwavelarme brandstof, die zorgt voor een goed verbrandingsproces. Pe tro Plus is op 350 plaatsen in Nederland verkrijgbaar. De kachels hebben een laag zwaartepunt. Een val tegen de ka chel of zelfs het ruw aanstoten doet de vlam onmiddellijk uitgaan. Er is veel belangstelling voor de negen types van Zibro Kamin. De keuze is af hankelijk van de benodigde capaticiteit van de gebruiker. Een kachel kopen is maatwerk, daarom zorgt de importeur ervoor dat de dealers een uitgebreide technische kennis hebben over het ge bruik, maar ook om eventuele techni sche storingen snel te verhelpen. Het Porceleyn Huys in Heiloo is niet al leen bekend om zijn serviezen en kook pannen van bekende merken, maar ook door de vele artikelen die uw wooninte- rieur verfraaien. Er is een grote collectie te vinden in porselein, glas, aardewerk, verzilverd en acryl artikelen. Veel van deze artikelen zijn niet alleen funtioneel ontwopen, maar strelen te vens het oog. Bloemvazen behoven niet alleen mooi te zijn met bloemen erin, maar kunnen op zichzelf ook een be langrijk onderdeel van uw interieur vormen. Bekende ontwerpers als Karl Lakerveld, Pierre Cardin en Leonard staan er borg Aan de Westerweg 353 is de winkel van de familie Beemster. Van huis uit een meubelmakerij maar daarnaast een win kel vol met de leukste kadootjes, zowel om te geven en nog leuker om te krij gen. Het aardige is dat het allemaal net een beetje anders is, aparter en toch niet duurder. Om maar een kleine greep te doen. We zagen een grote collectie theemutsen van verschillende leuke stofjes. Hierbij is dan ook vaan een schortje en een „pannelap" van dezelfde stof. Voor de Kerst waren de eerste dingen ook al bin- rten. Leuke engeltjes en beschilderde kerstballen. Kaarsen in de mooiste kleu ren en voor elke smaak zijn daar dan weer servetjes bij. Kussentjes in alle soorten en maten. Ook het dekkleed is weer helemaal te rug. Dit legt u over een effenkleed heen. Ze zijn er in bloemmotieven, maar ook in wit met opengewerkte randen. Er zijn artikelen van Marjolein Bastin en heerlijke luchtjes van de Engelse fir ma Crabbrie-Evelyn. Nu met de feestdagen alweer in aan tocht moet u hier slagen. Voor elke beurs is er wat. Al vanaf 3,00 is er een leuk l&dootje. Als u naar Beemster toe gaan, neem er dan wel even de tijd voor, want er is enorm veel te zien! Veel leuke kado-ideeën in de winkel van Beemster op de hoek van de Westerweg en Het Zevenhuizen. Sam Middleton woont en werkt ruim 25 jaar in Nederland. Sam Middleton heeft Nederland leren kennen tussen 1960 en 1970. Een Amerikaan uit Harlem, New York, die via Stockholm naar Neder land kwam en in Amsterdam kennis maakte met de eerste trillingen van onze 'culturele revolutie'. Middleton is een levenskunstenaar. Een kunstenaar die midden in het leven staat. Waar Middleton ook woont en werkt, hij ziet en hoort muziek. Muziek (en in het bijzonder jazz en klassiek) is zijn grootste passie in het leven. Opgegroeid in Harlem heeft Middleton in zijn leven en werk gezocht naar vrijheid. Op de krachtige klanken van jazzmatadoren zoals Duke Ellington, Count Basie en de jonge Miles Davis heeft Middleton zich mee laten voeren en een eigen, her kenbare stijl ontwikkeld, die wordt ge kenmerkt door licht en vrijheid. De kenmerken van de jazz! Vanuit de improvisatie werken aan structuur, organisatie, een concert. De strijd van de kunstenaar met de elemen ten laat zien dat scheppen pijn doet. Soms ontbreekt de harmonie. Wordt een beroep gedaan op karakter, uithou dingsvermogen en inzicht en kijk van de kunstenaar op de mens en haar omge ving: de maatschappij en de wereld. Sam Middleton heeft dat karakter en uithoudingsvermogen. Scheppen doet pijn maar Middleton heeft zich niet la ten leiden door rancune of wrok. De jazz leeft immers en laat leven! Sam Middleton exposeert zijn kleurrijke werk tot en met 3 december in Hotel Merlet, Duinweg 15, 1871 AC Schoorl, tel. 02209-3644. voor, dat uw gedekte tafel een harmo nieus geheel vormt met uw interieur. Aangezien alle serviesonderdelen door gaans los verkrijgbaar zijn, kan iede reen naar eigen wens en smaak een keu ze maken uit het zeer uitgebreide assortiment. Tevens vindt u in het Porceleyn Huys een mooie collectie schermerlampen waarbij Wedgwood een belangrijke plaats inneemt. Om kort te gaan: er is dus veel keuze en het is dan ook aan te raden om eens vrijblijvend bij het Por celeyn Huys aan de Heerenweg uw licht op te steken. Van 14 oktober tót en met 12 november exposeren leden van Perspectief uit Castricum werkstukken in bezoeker scentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. Verschillende leden van Perspectief zijn amateur beeldend kunstenaar met een duidelijke voorlief de voor schilderen, tekenen, of aquarel leren in het Noordhollands Duinreser vaat. De geëxposeerde werkstukken ge ven daarvan een goed beeld. Het bezoekerscentrum is tot 22 oktober dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Daarna alleen op de zondagen, op dezelfde uren. Informatie over Perspec tief is te verkrijgen bij het atelier aan de Van Oldenbarneveldweg 37 te Castricum. kleuren yprmen jien de snelste manier voor het opgeven van advertenties en het bestellen van drukwerk Trots presenteren wij u de 3 topmerken die door een onafhankelijke vakjury in 1989 bekroond zijn. Hutschenreuther: Het servies Galleria Bologna Robbe en Berking: Het verzilverde bestek Arcade Peill en Putzier: Het mondgeblazen glasservies Toccata Tevens vieren wij het 100-jarig bestaan van het bestek Alt Spaten van Robbe en Berking met een speciale prijs voor echt zilveren cassettes. Tot ziens in uw speciaalzaak 1851 KR Heiloo Heerenweg 211 Tel. 072-331166 Stationscentrum Voldoende parkeergelegenheid Op de detailfoto bwen ziet u een handdoek houder in dezelfde stijl en kleur. Er zijn vele bijpassende accessoires leverbaar, zoals klosetrolhouder, spiegel, kledinghaakjes, borstelgamituur, wandlamp. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30 -12.30 en 13.30 -17 30 iwr ratadag van 10.00 -17.00 mi Koopavond Uitgeest donderdag van 19.00 - 21.00 uur DE TEGELHAL levert u plavuizen, wapd- en vloertegels, natuursteen, leisteen en marmeren vloeren in alle soorten, kleuren en maten. BAKKUM KROOK TEGELZETBEDR1JF verzorgt al uw wanden en vloeren. Wij zijn off. dealer van o.a. Mosa, Sphinx, Villeroy en Boch. Ook leveren wij WTH en Thermagas vloerverwarming. Oemee-te«*c VLOE te£K^,n9 - voor u. P«>Weer" Whebber nu Haat* minder sen graroi"^ 'n Zibro Kamin: behaaglijke, verplaats bare en economische warmte. Een wel kome aanvulling op uw kostbare C.V. Met Zibro Kamin schept u een behaag lijk klimaat precies op de plaats waar u dat nodig vindt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 10