de Echte Bakker Hemmer introduceert nieuw brood: het scharrelbrood Thuis in uw huis Kunst in uw huis Kunstuitleen en Galerie K A telier De Werkstal Corneille en kunstmarkt in 't Stokpaardje Galerie Le Pignon Galerie Wimmenum als kruispunt van creatieve wegen Atelier Zes: 6 jaar creatief Werk van Cobra in Galerie 46 Vol wetenswaardigheden Aquarellen en olieverf doeken in bibliotheek Stichting Kunst uitleen Noord- Kennemerland UITKIJKPOST 18 OKTOBER 1989 Iedereen vindt het lenen van boeken in een bibliotheek een gewone zaak. Dat het ook mogelijk is om kunstwerken te lenen, is nog niet bij iedereen bekend. Kunstuitleen Alkmaar biedt die moge lijkheid. Voor efen relatief laag bedraag kan men een kunstwerk aan de wand hangen. Vanaf 20,00 per kwartaal kan men bij de kunstuitleen Alkmaar een goed kunstwerk huren. De huurprijs per kwartaal is afhankelijk van de verkoopprijs van het werk. In het abonnementsbedrag zit een klein spaartegoed. Dit bedrag kan gebruikt worden voor een aankoop van een kunstwerk uit de collectie. Inmiddels bestaat de collectie van Kunstuitleen Alkmaar meer dan 1000 werken, af komstig van kunstenaars uit het hele land. Als men voor de eerste keer iets wil le nen, dient men een geldig legimitatiebe- wijs te kunnen overleggen en drie maan den vooruit te betalen. Men hoeft geen entreegeld te betalen. Het is ook moge lijk om een ander blij te maken met een abonnement op de kunstuitleen: vanaf 20,00 is er een originele ets als kado- bon verkrijgbaar. Ook bedrijven en in stellingen kunnen bij kunstuitleen Alk maar kunst lenen. Kunstuitleen A Ikmaar is gevestigd op de Gedempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar, tel. 072-113294. De openingstijden zijn donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag, zaterdag en zondag van 12.30 tot 16.30 uur., Galerie K In hetzelfde pand is Galerie K gevestigd. Hier worden maandelijks exposities ge houden. In oktober is er werk te zien van de Alkmaarse kunstenaar Toon Roest. In november zullen de Onafhan kelijke Kunstenaars Alkmaar zich in Galerie K manifesteren. Naast deze aktiviteiten kan men in het gebouw ook cursussen volgen. Professi onele kunstenaars geven les in model te kenen, aquarelleren, schilderen en teke nen. Voor meer informatie kan men bellen: 072-113294. In atelier De Werkstal worden zijden stoffen met de hand geverfd, vaak in overleg met de klant, die zelf de kleuren en soms ook het dessin bepaalt. Deze stoffen worden per meter verkocht of verwerkt tot bijvoorbeeld kleding of lampekappen. Een prachtige collectie sjaals, vierkant of lang, is altijd voorradig. Verder vindt men er kunstposters, reproducties van schilderijen van Monet, Klee, Miro en vele anderen. Ook aquarellen van plaatselijke schil ders zijn altijd in stock, evenals aarde werk van verschillende pottebakkers. Sieraden zijn er in grote verscheiden heid, van zeer modern tot de meer klas sieke half-edelstenen kettingen. Tevens \yorden er geregeld kleine expostities verzorgd van beginnende schilders of pottebakkers. De Werkstal, Van Aostastraat 28, Hei- loo, Geopend: dinsdag t/m zaterdag va naf 10.00 uur. Galerie 't Stokpaardje aan de Dorpsstraat 873 in Oudkarspel werd op 1 november 1986 geopend. Sindsdien heeft de galerie van Willeke Wiersum zeer succesvol gedraaid. Tijdens het sei zoen (september tot en met juni) zijn er telkens exposities van zes weken, 't Stokpaardje ontvangt graag kunste naars uit de omgeving, maar houdt de deur ook open voor kunstenaars .van verder. De komende maanden is er een druk programma. Allereerste wordt volgende week vrijdag de nieuwe najaarsexpositie geopend. Het muzikale trio Marcel Koolhaas (alt saxofoon), Pieter Ettema (tenorsaxo foon) en Arthur Nierop (sopraansaxo foon) zullen ter gelegenheid van deze opening in 't Stokpaardje optreden. Va naf die vrijdag is er in het nostalgische en historische pand«in Oudkarspel werk te zien van Rineke Vlug uit Alkmaar en Els Niesen uit Bergen, respectievelijk aquarellen en keramiek. De dames hebben voor deze expositie op verrassende wijze samengewerkt. Details uit de aquarellen van Els Niesen zijn door Rineke Vlug uitgevoerd in ke ramiek en omgekeerd, wat een opmer kelijk afgestemd resultaat te zien geeft. In het werk van Rineke komt als motief vaak de natuur voor, welke met grote nauwkeurigheid wordt getekend of ge schilderd. Els vormt haar figuren met de hand uit rollen of plakken klei van welk materiaal zij de mogelijkheden ten volle benut. De expositie is te zien tot en met 26 no vember. De Openingstijden van 't Stok paardje zijn vrijdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur; buiten deze tijden kan men ook op afspraak de gale rie bezoeken (tel. 02260-12297). Corneillle De eerste helft van de hierboven ge noemde expositie is er bij Galerie 't Stokpaardje nog meer te zien. Vanwege het zesjarig bestaan van Atelier Zes in Langedijk werkt 't Stokpaardje mee aan een speciale jubileumexpositie, wel ke over verschillende panden is ver spreid. Bij 't Stokpaardje in Oudkarspel kan men grafisch werk van de bekende kunstenaar Corneille zien. Dit werk wordt in een ander deel van het pand aan de Dorpsstraat 873 geëxposeerd in de weekends van 28 en 29 oktober, 4 en 5 november en 11 en 12 november, tus sen 14.00 en 17.00 uur. Kunstmarkt Een week nadat het werk van Corneille weer elders is ondergebracht wordt bij 't Stokpaardje voor de tweede keer in suc cessie een kunstmarkt gehouden. Vorig jaar startte galeriehoudster Willeke Wiersum met deze markt zo'n drie we ken voor Sint Nicolaas om een., ieder eens iets anders te bieden met het oog op het decemberfeest. Ruim dertig kunstenaars werden ge vraagd om op 17, 18 en 19 november mee te doen aan de markt, waarbij het motto van Willeke Wiersum hoogtij zal vieren: 'Kunst moet voor iedereen haal baar en dus betaalbaar zijn'. Tijdens de markt worden, vaak dóór de kunste naars zelf, originele werkstukken als ka- dotips aangeboden tegen acceptabele prijzen. Galerie 't Stokpaardje hoopt dit jaar weer meer bezoekers te ver wachten dan vorig jaar tijdens de eerste editie van de najaarskunstmarkt. Bij Galerie Le Pignon in Alkmaar zijn deze en andere beelden van Ada Strooper te zien. :v -// Galerie Le Pignon is voor veel mensen uit de regio een begrip geworden. Toch zijn er nog genoeg mensen die het bestaan ervan niet kennen en aan die mensen wil ik graag mijn galerie voor stellen. Galerie Le Pignon is gevestigd in de Hekelstraat op nr. 8, in het hartje van de oude binnenstad van Alkmaar. In Galerie Le Pignon exposeer ik hoofd zakelijk kunst die door Noordhollandse kunstenaars en kunstenaressen vervaar- 'digd is. Dat sluit echter niet uit dat ik ook wel eens hele mooie objecten of schilderijen van kunstenaars uit andere Nederlandse streken in huis heb. Zo is er op het moment een expositie van ke ramische en bronzen kleinplastieken van Meta Dame waar de kat een grote rol speelt. Deze kunstenares komt uit Halle in de Achterhoek. Verder heb ik van plus minus 15 andere kunstenaars werk in stock. Daardoor is de variatie erg groot en heb ik van heel klein tot redelijk groot werk in huis. Ik zal u enige kunstenaars en kunstenares sen voorstellen: Irene Maas met kerami sche poppen, vogels, poezen en eenden; haar broer Frits-Jan Maas maakt hele mooie natuurgetrouwe uilen, eenden en stootvogels, een weelde voor de verza melaar; Anne ten Broek zoekt het ook in de natuur, zij maakt paddestoelen, manden met fruit, nesten met vogels en eieren, ze gebruikt hele zachte bruine en blauwe glazuurtinten. Ivet Thunnissen heeft als onderwerp vrouwen in verschillden situaties, vaak begeleid door dieren, zij versiert de vlakken van haar beelden met dunne in gekraste lijnen. Ada Strooper is een Alkmaarse kunstenares met een varië rende stijl, zij heeft veel inspiratie en verandert regelmatig van materiaal en techniek, haar werk is heel bijzonder. Zoals u gemerkt zult hebben neemt de keramiek in mijn galerie een grote plaats in. Maar voor de schilderijenlief hebber is er ook het een en ander te zien. Zo is er op het moment een exposi tie van lino's en monoprints van Greetje Grijpma uit Groot-Schermer te bewon deren. Haar inspiratiebron zijn de pol ders en het water, zij gebruikt hele mooie tinten en brengt subtiel het Hol lands landschap over. Lolke van der Bij, een schilder uit Maarssenbroek, houdt zich ook met het Hollandse land schap bezig. Zijn schilderijen laten zee en wolken zien in mooie zachte blauwe en grijze tinten. In de maanden november en december kunt u nog twee exposities verwachten. Fred Hermans uit Heerhugowaard met staalplastieken en Sietze Wiersma met aquarellen die een specifieke Hollandse sfeer uitstralen. Galerie Le Pignon is ge opend tijdens winkeluren, behalve op maandag, tel. 072-155145. (E. Vogel- poel-Irion). Galerie Wimmenum is ondergebracht in de Stichting Wimmenum. De galerie be vindt zich aan de Herenweg 270 even buiten Egmond aan de Hoef richting van Bergen. In de ruim honderd jaar oude boerderij, waarin de galerie is ge huisvest, worden van mei tot en met ok tober exposities georganiseerd. In de koudere maanden is dit historische pand niet voldoende warm te stoken, wat niet inhoudt dat een bezoek aan de galerie onmogelijk is. Peter Groot ontvangt op telefonische afspraak graag kleinere groepen kunst minnaars in de voormalige koestalling. Het project „Barrières in de openheid", dat als danspassage in uitgevoerd in een kubus van ruim 5x5x5 meter, is gedu rende de hele periode van oktober tot en met april te bezichtigen. Bij een gezellig knapperend haardvuur wil hij u over schilderijen vertellen op een hem geheel eigen wijze. Om de galerie vanaf het seizoen 1990 volledig toegankelijk te maken voor alle bezoekers organiseert hij in de maanden november tot en met april werkweeken den. Tijdens deze weekenden hoopt hij een invalidentoilet te bouwen en een verhard pad aan te leggen. Iedereen die in de omgeving van acryl en olieverf een steentje bij wil dragen wordt verzocht zich met Peter in verbinding te stellen. De werkweekenden zijn niet slechts ge richt op bouw-activiteiten. Het is de be doeling er een speelse en kunstzinnige happening van te maken met works hops. Poëzie, muziek en beeldende kunsten worden aaneengesmeed tot col lectieve kunstuitingen. Ervaren kunste naars zijn aanwezig om u op weg te hel pen. Lijnen, vormen en taal zullen el kaar ontmoeten. Nuttig wordt met aan genaam verenigd. De gehandicapten medemens wordt in staat gesteld van de kunst te genieten. U wordt in staat gesteld creatief te zijn. Denkers, doeners en sponsors, alsook genieters, zijn van harte welkom om richting te geven aan een doel van de Stichting Wimmenum, wat in het kort neerkomt op het bevorderen van de Moderne vormgeving op het doek door Bart Seföge bij Galerie Wimmenum. kunst. Niets hoeft u te beletten Vriend te worden van Wimmenum. Wie storten wil kan dit doen op gironummer 599931 t.n.v. de Stichting Wimmenum te Eg- mond het telefoonnummer is 02206-5135. Het interieur van Galerie K tijdens de expositie van Fé Barelmans. HEILOO - Scharrelbrood: dat woord klinkt u vast en zeker smakelijk in de oren. Dat is het ook. Een nieuw brood, door De Echte Bakker gemaakt van echt molenaarsmeel, zonder enige toe voeging. Een eerlijk natuurprodukt dus. Reken maar dat dat goed smaakt! Het scharrelbrood is het nieuwste brood binnen het assortiment produkten dat De Echte Bakkers verkopen. De Echte Bakkers gebruiken voor het scharrelbrood meel dat wordt gemalen op de molens van Het Ambachtelijk Korenmolenaarsgilde. Aangedreven door wind- of waterkracht ontstaat de grote, ruwe molenstenen het smaakvolle molenaarsmeel. De Ambachtelijke Ko renmolenaars enT)e Echte Bakkers wer ken al langere tijd nauw met elkaar sa men. Want een Echte Bakker houdt er van een eerlijk produkt te verkopen. Het nieuwe Scharrelbrood bevat naast tarwemeel roggemeel, waardoor het heerlijk mals kwordt en lang vers blijft. HET GELE BAKKERTJE, DAARAAN HERKENT U DE ECHTE BAKKER HEILOO - Wie is nu precies een Echte Bakker? U kent ongetwijfeld dat gele bakkertje met in z'n ene hand een brood, en in z'n andere een oventje. U ziet het op de winkelruit, op posters, uithangborden, noem maar op. Dit gele bakkertje is het embleem van De Echte Bakker. En alleen de bakkers die tot het gilde behoren, mogen dit beeldmerk gebruiken. De Echte Bakker: 'Het is absoluut een voordeel om lid te zijn van het gilde. We wisselen bijvoorbeeld vaak informatie uit. Bovendien houden we allemaal van ons vak. Als we elkaar spreken, zijn we altijd met ons vak bezig. Natuurlijk hebben we onze eigen identiteit, maar het feit data je niet alleen staat heeft tal van voordelen. Deze Echte Bakkers Moknweek-actie met het Scharrelbrood is daSr een mooi voorbeeld van. Daarnaast gebruiken we allemaal dezelfde verpakkingen en pro beren we de winkels zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen. Sinds kort hebben we een splinternieuwe huisstijl. Heel modern met opvallende gele strepen. Het duurt nog wel even voordat die huisstijl in alle winkels is doorgevoerd, maar desondanks streven we ernaar om zoveel mogelijk met hetzelfde 'gezicht' naar buiten, te treden. Zodat de klanten ons goed kunnen herkennen'. Het bevat ook meer zemelen, die goed werk doen voor de spijsvertering. In het Scharrelbrood proef je het vakman schap van De Echte Bakker, die van puur natuurlijke ingrediënten zonder toevoegingen een heerlijk brood weet te bakken. En het Scharrelbrood is niet al leen heel lekker, maar heeft ook een ei gen karakter. Want meel van de molen bevat nog alle waardevolle graan- bestanddelen. Bovendien zijn molens heel milieuvriendelijk; ze werken uit sluitend op water- en windkracht. Geen vuiltje aan de lucht dus. De Echr.e Bakkers introduceren hun nieuwe scharrelbrood tijdens de Echte Bakkers Molenweek van 23 t/m 28 ot- kober a.s. Elke ochtend warm en vers, zo uit de oven. Met 'n eerlijke smaak. Atelier Zes, aan de Dorpsstraat 514 in Noord-Scharwoude, bestaat dit najaar precies zes jaar. Reden voor de atelier houder om flink uit te pakken. Dit ge beurt in de vorm van een uitgebreide ex positie, verspreid over verschillende lo- katies in de gemeente Langedijk. Be kende en minder bekende kunstenaars zullen hun werk exposeren in de wee kends van 28 en 29 oktober, 4 en 5 no vember en 11 en 12 november. De ope ningstijd op alle adressen op alle ge noemde dagen is van 14.00 tot 17.00 uur. Werk van Nic Jonk kan men zien in Ga lerie 405 aan de Dorpsstraat 405 in Zuid-Scharwoude. Ook aan de Dorpsstraat in Zuid-Scharwoude, maar dan op nummer 426 kan men in de Pa théfoon recente creaties van niemand minder dan Karei Appel bekijken. De Koogerkerk biedt onderdak voor het werk van G.J. de Qeus tijdens de expositiedagen. In Noord-Scharwoude, aan de Dorpsstraat 548, kan men werk zien van Gelukkig wordt mijn geduld al snel be- Aris Bouwens, terwijl Sietze Wiersma loond. Het is tijd voor koffie. En bij de e? JaaP Peereboom exposeren in Atelier koffie heerlijke verse puntjes. Ik eet het Sietze Wiersma aan de Provinciale weg broodje bedachtzaam op: tjonge, tjon- 2 in Oudkarspel. Galerie 't Stokpaardje ge, wat een werk zit er allemaal in dat aan de Dorpsstraat 873 in Oudkarspel ene broodje, denk ik bij mezelf. heeft vanwege het Atelier Zes-jubileum Je staat er nauwelijks bij stil, maar De grafisch werk van Corneille in huis, Echte Bakker bakt z'n brood dus nog naast de lopende expositie van de écht op ambachtelijke wijze. In eigen kunstenaressen Rineke Vlug en Els Nie sen. Tenslotte is in de nok van het ge bouw op Camping Molengroet in re creatiegebied Geestmerambacht (noor delijke ingang S3) het werk van Joke Zaal en Frits Danner te zien. Van deze Langedijker kunstroute is op elke vermelde locatie een speciaal tour boekje verkrijgbaar tegen betaling van 2,50. Hierin meer informatie over de deelnemende kunstenaars. Creativiteitscentrum Atelier Zes heeft in de achterliggende zes jaar naam gekregen als een actief LIEFDE VOOR HET VAK HEILOO - Tijdens een bezoek aan de bakkerij blijkt dat De Echte Bakker z'n werk met liefde voor het vak doet. Al in de vroege uurtjes is hij met z'n collega's druk aan het werk. Iedereen in de bak kerij heeft z'n taak. Het is er behoorlijk warm, maar dat schijnt de bakkers niet te deren. De ovens zijn roodgloeiend. En al snel komen de eerste broden te voorschijn. Daarna verdwijnt er ook deeg voor allerlei luxebrood/es in de oven. Het ruikt heerlijk in de bakkerij. Overal liggen lekkere soorten brood, krentenbollen en croissantjes. Je kunt er nauwelijks met je handen afblijven. Maar de bakker houdt mij goed in de gaten. Even wachten dus. Werk van Karei Appel is te zien bij Galerie 46. in Castricum. In 1948 richtte een groep jonge kunste naars in Amsterdam, onder wie Karei Appel en Theo Wolvecamp, de 'Experi mentele Groep Holland' op. Zo kort na de donkere jaren van de bezetting streefden zij naar een radicale verande ring van kunst en maatschappij. Korte tijd later vond deze groep aanslui ting bij gelijkgestemde kunstenaars in Copenhagen, Brussel en Amsterdam. De beginletters van de drie hoofdsteden vormden de naam van de beweging: Co bra. Dat dit anagram tevens de naam van een uiterst gevaarlijke slang aan duidt, is geen toeval. Na het bankroet van de Westerse beschaving tijdens de Tweede Wereldoorlog, wilde men be ginnen vanaf een nulpunt. Kunstuitin gen an primitieve volkeren (maar ook van kinderen en geestelijk gestoorden) vormden daarbij een bron van inspiratie. Cobra heeft slechts kort bestaan. De af gelopen tijd zijn echter over deze ver nieuwde beweging vele studies versche nen en zijn zowel aan de groep als aan individuele leden tentoontstellingen ge wijd. Daaruit is duidelijk gebleken dat Cobra ruim 40 jaar later nog steeds een stimulerende kracht uitoefent op de he dendaagse kunst. Theo Wolvecamp (geboren 1925 te Hengelo), volgt van 1943 tot 1945 de academie voor beeldende kunsten te Arnhem. In 1947 vestigt hij zich in Amsterdam en leert daar Corneille ken nen, die hem onder andere in kontakt brengt met Karei Appel en Constant. Hij is medeoprichter van de Experimen tele Groep Holland en wordt lid van Cobra. In 1951 verblijft hij te Concarnean in Bretagne. Na korte periodes in Amster dam (1951 -'53) en Parijs (1953-'54) vestigt hij zich definitief in Hengelo. Zoals hij reeds tijdens de Cobraperiode zijn eigen weg ging, heeft hij na die tijd riöoiL iviIs bijvoorbeeld Appel en Cor neille, de publiciteit gezocht. Hij schil dert en tekent nog steeds abstract met grillige vormen en lijnen en heel eigen kleuren. Zijn werk is in vele belangrijke musea vertegenwoordigd. Karei Appel (geboren in 1921 te Amsterdam) is verreweg de bekendste vertegenwoordiger van de Cobragroep. Zijn uitspraak: „Ik rotzooi maar wat an" is lange tijd door velen als de beste typering van zijn werk beschouwd. Uit zijn grafiek, die in Galerie 46 tentoon gesteld is, spreekt echter een heel ande re, zeer oorspronkelijke artistieke taal. Meest opvallend naast de krachtige vor mentaal zijn de heldere kleuren. Zijn werken bevinden zich in de meeste be langrijke musea ter wereld. Galerie 46, Torenstraat 46, Castricum, tel. 02518-57247. Openingstijden: maandag 14.00-17.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag 10.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, donderdag tevens 19.00-21.00 uur, zondag 22 oktober van 12.00-17.00 uur. De Cobra-expositie loopt tot en met 25 november. bakkerij. Met zorg en toewijding. creativiteitscentrum in Langedijk. De doelstelling van het atelier is dan ook het creëren van faciliteiten voor werk groepen en cursussen in creatieve tech nieken. Het centrum wordt gerund door een groot aantal vrijwilligers in de voor malige Zuidschool aan de Dorpsstraat 514 te Noord-Scharwoude. Op dit moment zijn de volgende werk groepen actief: houttechnieken en mo delleren, boetseren, textiele werkvor men, edelsmeden, etsen en een groep met verschillende, elkaar afwisselende grafische technieken: de combigroep. Op alle doordeweekse dagen worden overdag en 's avonds de cursussen gege ven en/of komen de werkgroep bijeen. Enkele cursussen gaan nog van start. Voor inlichtingen kan men bellen: 02260-14488 (atelier), b-g-g- 02260-12299 (Annie Vierstra). BEGINNERSCURUS ASTROLOGIE HEILOO - Op 14 november begint een nieuwe cursus astrologie voor mensen van 50 jaar en ouder. Deze wordt gege ven in het Open Huis en wel op dinsdag morgen van 10.00-11.45 uur. De kosten bedragen 40 gulden voor tien lessen. U leert hierin de grondbeginselen be heersen. Uw persoonlijke horoscoop speelt in de cursus een grote rol. Wilt u zichzelf beter leren kennen en ook dege nen om u heen, geeft u zich dan op bij P. Kloos, tel. 330883. Aan het eind van de lessen heeft u ho- penlijk meer begrip voor het anders zijn van uw medemensen. Misschien bent u dan zo enthousiast geworden, dat u zich voor een vervolgcusus opgeeft. Uite raard is dat niet noodzakelijk. HET ECHTE BAKKERSGILDE ZIT NIET STIL HEILOO - De Stichting Echte Bak- kerslgilde is het overkoepelende orgaan van de meer dan zeshonderd Echte Bak kerswinkels in Nederland. 'Alles draait bij De Echte Bakkers om kwaliteit', ver telt de heer Doeswijk, directeur van de Stichting Echte Bakkersgilde. 'Vandaar dat we ook dit weer hebben georganiseerd samen met Het Ambach telijk Korenmolenaarsgilde. We hebben al langere tijd een zeer nauwe band met elkaar. Maar wat wil je, molenaars en bakkers ontlopen elkaar niet zoveel. Al- letwee zijn we met hetzelfde produkt be zig: brood! Onder het motto 'Echte Bakkers Molenweek' gaan we er dan ook hard tegenaan. De Ambachtelijke Korenmolenaars zor gen ervoor dat de molens draaien, zodat wij zuivere grondstoffen krijgen, en De Echte Bakkers staan voor dag en dauw op om daar een heerlijk brood van te bakken'. Op de vraag waarom niet elke bakker meedoet aan de Echte Bakkers Molen week, antwoordt de heer Doeswijk: 'Al leen die bakkers die aangesloten zijn bij het Echte Bakkersgilde, krijgen deze grondstoffen aangeleverd. De Stichting Echte Bakkersgilde is -zeg maar- een club van meer dan zeshonderd Echte Bakkerswinkels, verspreid over heel Ne derland. Natuurlijk kunnen ook andere bakkers lid worden van deze club. Ze moeten dan echter wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Kwaliteit staat altijd voorop. Daarnaast komen er zaken kijken als de inrichting van de winkel, service, etc. Er is een speciale ballotagecommissie die dit soort zaken onderzoekt. Voldoet men uiteindelijk aan alle voorwaarden, dan is men van harte welkom bij de club'. Tot en met 28 oktober kunt u werk zien van Mw. A. C. van Dijk-Kramer in de Centrale Bibliotheek aan de Koorstraat (le etage) te Alkmaar. Mw. Van Dijk begon op zestig-jarige leeftijd zich in tensief bezig te houden met het beoefe nen van de schone kunsten. Zij nam les in schilderen met olie- en waterverf. On derwerpen die steeds weer terugkomen in haar werk zijn landschappen, bloe men en takken, vruchten en kinderspeelgoed. Het aardige van deze tentoonstelling is dat de liefde voor het vak zo duidelijk is. Het kan een aansporing zijn voor ou deren zich ook te gaan bekwamen op dit gebied. Immers, het blijkt dat ook al be gin je op latere leeftijd de resultaten er niet minder om zijn. Openingstijden van de bibliotheek: Maandag, dinsdag en woensdag 12.00 - 17.30 uur; 18.30 - 21.00 uur; donderdag en vrijdag: 10.00 - 17.30 uur; 18.30 - 21,00 uur; zaterdag; 10.00 '12.30 uur. De Stichting Kunstuitleen Noord- Kennemerland heeft als doelstelling te zorgen voor een zo groot mogelijke spreiding van kunst van hedendaagse beeldend kunstenaars en de verbetering van de positie van deze kunstenaars. De stichting maakt gebruik van de midde len verhuur, expositie, koop en verkoop om het doel te bereiken en daarmee ook een zo groot mogelijke wisselwerking te laten ontstaan tussen kunstenaars en het publiek. Bij de Kunstuitleen Noord- Kennemerland kan iedereen tegen een huurvergoeding gedurende drie maan den één of meer kunstwerken in de woon- of werkomgeving hebben staan of hangen. Bevalt het werk, dan is een verlenging van de huurperiode met drie maanden mogelijk. Het aanbod van kunstwerken is breed. De Kunstuitleen staat namelijk open voor werk van alle in Nederland wonen de of werkende professionele kunste naars. Ëeti ötutfhairkeHike commissie beoordeeld de inzendingen. Komt een werk in de collectie, dan ontvangt de kunstenaar bij wijze van vergoeding leengeld. Naast het huren van kunstwerken kan men bij de Kunstuitleen ook kunst ko pen. Er is hiertoe, evenals voor de ver huur, een ruime collectie schilderijen, grafiek, beeldhouwwerk, keramiek, tex tiel en fotografie. Voor kopers in spé heeft de Kunstuitleen een soort van spaarregeling. Door bovenop het huur bedrag voor een kunstwerk een bepaald bedrag te betalen bouwt men een koop tegoed op, dat besteed kan worden bij de aankoop van kunst uit de collectie van de Kunstuitleen. In een jaar tijd bouwt men een tegoed op van zo'n 100 tot 150 gulden. Voor meer informatie over de mogelijk heden van de huur of koop van werkstukken via Kunstuitleen Noord- Kennemerland kan van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en f7.00 uur terecht in Alkmaar, waar de Kunstuit leen op het Canadaplein 2 gevestigd is. Voor de uitleen kan men terecht op donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zater dag van 11.00 tot 13.00 uur. Het tele- fomuitttnmèt is 072-127354/ FRANS VOOR BEGINNERS HEILOO - Met ingang van november zal de Stichting Ouderenwerk Heiloo wekelijks een beginnerscursus Frans or ganiseren in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Deze cursus zal overdag worden gegeven. U krijgt gedurende een uur les van een bevoegde docent in een groep van onge veer vijftien personen. Opzet is, het le ren spreken en verstaan van de Franse taal. Er wordt niet voor een diploma opgeleid. Daarom is het mogelijk om het tempo op uw eigen mogelijkheden te baseren. De cursuskosten bedragen ƒ60,00 per half jaar. Op dit moment kunnen wij u nog niet mededelen op welke dag en op welk tijdstip precies deze cursus zal aan vangen. Wij zullen, na uw opgave, pro beren rekening te houden, met uw voor keur. Voor nadere opgave en/of infor matie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. ONTSPANNEN BEWEGEN HEILOO - Met ingang van donderdag 26 oktober van 14.00 tot 15.30 uur, or ganiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt, Westerweg 294 Heiloo een cursus van 12 weken: „Ont spannen bewegen". In deze cursus gaat het om de bewust wording van je eigen lichamelijk span ningspatronen en reactiewijzen: hoe de ze een belemmering op kunnen werpen in het dagelijks functioneren en hoe dit samenhangt met het individueel welbe vinden, lichamelijke gezondheid en prestatievermogen. Centraal staat de bewustwording van datgene waar je mee bezig bent, waarbij „goed voelen" een grote rol speelt. Daarom wordt veel met materiaal, met elkaar en met de grond gewerkt. De cursus wordt gegeven door Janske de Haan, bewegingstherapeute, werk zaam bij de Pronvinciale Stichting Meer Bewegen voor Ouderen. De cursus- kosten zijn ƒ22,50. Voor nadere infor matie en/of opgave kunt u contact op nemen met de Stichting Ouderenwerk Htfioö, tei. m-nnn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 11