/Mascotte 12 Vi jaar Winkelhof 't Loo Zendspektakel bij Scouting Rurik CHARLSTON 40 jaar dikke vrienden C. HACHMANG NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Kent u deze weg..? Makelaardij Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 Net wat meerMode Sporthuis Johan Jansen geheel in het nieuw Rapport Openbaar Vervoer aangeboden aan wethouder Leerlingen Kennedy Mavo lopen geld bijeen voor zeer goed doel Noordhollandse bodemvondsten bijeengebracht in mooi boek Thuis in uw huis Kunst in uw huis Stationsweg 61 - Heiloo. kado trends Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61, Amsterdam Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. JuSsM&U" HERMAN KWAAD .-J i— Ook voor - "pet"weer sportieve, behagelijk étuL- warme kleding. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Makelaar Taxateur o.g. hypotheVkenK°°P iGfl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ^551IRANTIEN 'fSJj, Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Een twaalf en een half jarig bestaan is natuurlijk een reden om feest te vieren. Dus is er de komende tijd van alles te beleven in de winkelhof 't Loo. Voor deze feestelijke gelegenheid heeft men twee leuke poppetjes als thema ge kozen. Zij noemen zich de Pingelfamilie en hieraan verbonden zijn pingelaktivi- teiten. Om te beginnen worden er in en rond Heiloo huis aan huis Pingel- cheques verspreid en dat betekent leuke kortingen, prijzen enz. Nu zit er één cheque bij die recht geeft op de pingelkluizenaktie en dat is iets heel bijzonders. Op 25 en 28 oktober, 1 en 4 november tussen 10.00 en 17.00 uur staan er nl. drie pingelkluizen op gesteld. Tegen inlevering van de cheque, ontvangt u een sleutel, als deze op een van de drie kluizen past, mag u een en velop kiezen en daar zit een briefje in, waar u uw prijs kunt afhalen. Ook de kinderen mogen dit \2Vi jarig feest van winkelhof 't Loo meevieren. Op 25 oktober is er van 14.00-17.00 uur een pingelpoppenkast op één van de pleinen van 't Loo. Met die leuke pin- gelfiguren zijn er allemaal spannende avonturen te beleven. Op zaterdag 28 oktober van 10.00-17.00 uur is er een pingelpeuterhoek. Een pingelkabouter kan heel goed suikerspinnen maken en als je hem lief aankijkt, krijg je er vast wel eentje. Een andere pingelkabouter, kan heel goed gezichten schilderen, mis schien doet hij dat bij jou ook wel. In de grote paddestoel worden ook buttons gemaakt, eerst mag je zelf een pingel kleuren, dan wordt er een prachtige but ton van gemaakt. Weer een andere ka bouter kan van een ballon zomaar een hondje maken en die deelt hij dan uit. Op woensdag 1 november kun je van 14.00-17.00 uur terecht in het pingel- kleurendoolhof. En of dit alles nog niet genoeg is, op 4 november is er van 10.00-17.00 uur een balletjes spirngkus- sen dat bestaat uit 10.000 balletjes, een luchtkussen en een glijgoot. Iedereen is dus van harte welkom op het feest van de 12 Zi jarige winkelhof. De nieuwe aanblik van Sporthuis Johan Jansen aan de Kennemerstraatweg. HEILOO - Op de Kennemerstraatweg 113 is de laatste weken hard gewerkt. Johan Jansen zat nog steeds in dezelfde ruimte waar hij 10 jaar geleden in be gonnen was. Toen een leuk nostalgisch pand alles gezellig donker, maar dat wil vandaag de dag niet meer zo. Dus werd er bij Sporthuis Johan Jansen hard ge werkt om er een leuk modern pand van te maken en daar zijn ze volledig in geslaagd. Een nieuwe moderne pui siert de voor kant en geeft daardoor wat meer ruimte voor de kinderkleding. Binnenkort oud papier acties in Heiloo Zaterdag 21 oktober Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tus sen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335707. Fanfare showband TKH, huis-aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 331783 (tussen 17.00-18.00 uur). Vrijdag t/m maandag Hockey vereniging De Terriers, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur, vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedere laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tij dens de schooluren (8.30-15.15 uur). Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren (8.45-15.30 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. komt er nu ook voor de kinderen de leu ke kleding van O'Neill te hangen een ge deelte hangt er al maar nog niet alles is binnen. De rest van de sportkleding en de bijbehorende attributen komen in de lichte zaak wel beter tot z'n recht en ie dereen ziet direkt waar hij wat, waar kan vinden. Sportief Heiloo kan z'n gang gaan. VOORLICHTINGSAVOND OVER BOTONTKALKING HEILOO - Op 9 november wordt er in de Gereformeerde Kerk te Heiloo een voorlichtingsavond gehouden over het aktuele onderwerp botontkalking (oste oporose). In de grote zaal van de kerk aan de Noordergeeststraat zullen Dr. A.J.M. Roex, gynaecoloog in het Me disch Centrum Alkmaar, en mevrouw G. van Meerwijk, fysiotherapeute in het St. Lucas Ziekenhuis Amsterdam, u in- "formeren over wat botontkalking is en hoe je deze aandoening kunt voorko men. Naast de praktische adviezen die op deze avond aan bod komen, kunt u zelf vragen stellen. De avond begint om 20.00 uur. Toe gang en koffie zijn gratis. Wilt.u deze avond bijwonen? Schrijf dan naar: ant woordnummer 10129, 2260 VB Leid- schendam (een postzegel is niet nodig). Voor meer informatie kunt u terecht bij: mevrouw N. Koomen, lerares Ha tha Yoga, tel. 072-333375. op het balletjes-springkussen in 't Loo. HEILOO - Vanmiddag om vier uur gaat een delegatie van Stichting Ouderen werk Heiloo, de ANBO, de KBO en Wijkvereniging Plan Oost op bezoek bij wethouder Borsjes. Aan hem zal het eerste rapport worden naar aanleiding van de enquête openbaar vervoer in Plan Oost van onze gemeente. De hiervoor ingestelde werkgroep start te in april van dit jaar met het onder zoek. Bedoeling was te bezien of er en zo ja in welke mate behoefte is aan een uitbreiding van de openbaar vervoer voorzieningen in Plan Oost. In totaal werden 890 formulieren in de wijk uit gezet, waarvan er bijna 600 weer wer den ingeleverd bij de leden van de werk groep. Enkele voorlopige conclusies van de onderzoekers: - drie op de vier gezinnen reageerde po sitief op een uitbreiding van het open baar vervoer voor Plan Oost; - ruim 60 °7o van de gezinnen zal het openbaar vervoer in de wijk gebruikt worden voor het onderhouden van soci ale contacten, voor winkelen of het deelnemen aan verschillende activiteiten; - een kwart van de mensen vindt beter openbaar vervoer nodig .voor het be zoek van doktoren c.q. het ziekenhuis; - vier van de tien wijkbewoners zal mi nimaal eens per week gebruik maken van het toekomstige openbaar vervoer in Plan Oost. - de behoefte aan beter openbaar ver voer leeft het sterkst bij de wat oudere wijkbewoners van oost. Van de voor standers van beter openbaar vervoer is 60 °7o ouder dan 35 jaar en zelfs 40 °/o ouder dan 55 jaar. De voorlopige eindconclusie van de werkgroep is dan ook dat in de toe komst Plan Oost opgenomen dient te worden in de route van de NZH-bus. Volgende week zullen wij nader hierop ingaan, inclusief de eerste reactie van de wethouder. ACTIEWEEK VAN AMNESTY INTERNATIONAL HEILOO - Veel organisaties vragen geld. Geld voor voedsel, medicijnen, het bouwen van scholen, meestal voor de derde wereld. Amnesty vraagt geld om een stem te laten horen. Een stem te gen onrecht. Voor rechtvaardigheid. Om die stem te kunnen laten horen ver zamelt Amnesty feiten oer politieke ge vangenschap, martelingen, executies, .verdwijningen'. Deskundigen verrich ten dit onderzoek. Zij proberen be trouwbare informatie te krijgen om een gefundeerd oordeel te kunnen vormen. Geld is hierbij hard nodig: voor reizen, telefoon, vertalingen, abonnementen. Het is kostbaar om de uiteindelijke fei ten in het nieuws te brengen, denk aan het uitgeven van rapporten, aan telecommunicatie. Amnesty International wil geen over heidssubsidie ontvangen omdat ze abso luut onafhankelijk wil blijven van rege ringen en ideologieë. Dit betekent dat zij de kosten van personeel, apparatuur en huisvesting zelf moet dragen. En niet te vergeten: het organiseren van acties kost veel geld. Veel mensen denken dat er toch niets aan de schrijnende toestanden als mar telingen, politieke gevangenschap en dergelijke te doen valt. Amnesty heeft laten zien dat deze gedachte niet juist is, regeringen zijn wel degelijk gevoelig voor de publieke opinie. Vooral als ze merken dat mensen vanuit de hele we reld van hun misdragingen op de hoogte zijn en bereid zijn daar tegen actie te voeren. En het helpt. Mede door het werk van Amnesty worden gewetensge vangenen vrijgelaren, martelingen gestopt, executies niet uitgevoerd. Brie ven van (ex)gevangenen spreken boekdelen. Uw financiële hulp is nodig, maar ook uw inzet. Lid of donateur worden van Amnesty is de manier om te laten zien dat u dit werk ondersteunt. Actief lid worden draagt heel direct bij tot het bestrijden van schendingen van mensen rechten. Actief zijn thuis door o.a. mee te doen met de Amnesty Heilooër Schrijfkring. Giften giro 454000 t.n.v. Amnesty International, Amsterdam. Voor meer informatie, Truus Schoon- derwalt, (334252) of Berry Kuijper (333856). MET HET NIVON NAAR DE ZUIDPOOL HEILOO - Als bij ons de dagen korten en de winter voor de deur staat, wordt het zomer aan de andere kant van de aardbol. Tijd dus, om eens te gaan kij ken naar Antarctica: het grote landge bied van de Zuidpool. Dit is het koudste, hoogste, droogste, stormach- tigste en eenzaamste continent op aar de. Onbewoonbaar en daardoor nog ongerept, maar toch vol leven in de zeer kortdurende zomer'. Op zaterdagavond 28 oktober maken we deze tocht onder leiding van de heer Wim Thomassen: Nivon-lid en oud burgemeester van Rotterdam, thans wo nend in Schoorl. Hij is een kenner van dit gebied en aan de hand van zijn dia's weet hij er heel veel over te vertellen. De 'titel van zijn lezing luidt dan ook: ,,De Schoonheid van Antarctica". Een avond met zo'n boeiende en des kundige spreker verdient een grote op komst. In verband met het reserveren van zaalruime is opgave en kaartver koop vooraf dan ook gewenst. Dat kan vanaf heden bij Jaap Klunder (tel. 333255) of bij Reina Mulder (tel. 333127). Toegang op de avond zelf is al leen mogelijk zover er dan nog plaats ruimte beschikbaar is. Plaats: Open Huis, Heiloo, aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen Nivon- leden ƒ2,50; overige belangstellenden ƒ3,50; kinderen ƒ1,00 p.p. Op verzoek van de heer Thomassen zullen de baten van deze avond geheel ten goede komen aan de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding. Meer dan 40 jaar vriendschap was voor deze (oud-)Heilooërs reden om er een weekend op uit te trekken. HEILOO - Het gebeurt niet vaak dat een groep mensen bestaande uit 14 per sonen zo lang een zo hechte vriendschap hebben. Toch bestaat het, we spraken met Els Timmens: „Ik ben er echt trots op dat wij zolang zo goed met elkaar omgaan. Het begon al in 1946 toen mijn man uit Indonesië kwam. Op de lagere school ontmoette hij 4 andere jongens en daar is hij altijd bevriend mee geble ven". Eén is er overleden en de club bestaat nu uit dertien mensen. Toen er drie dit jaar Abraham zagen was dat een geode reden om met elkaar de bloemetjes eens flink buiten te zet ten. Piet en Annemarie Oud hadden de organisatie op zich genomen en het werd een fijn weekend. Er was zelf een stel uit Amerika overgekomen om dit feest mee te vieren. Bovendien werd het noodlot flink getart, want wie durft met z'n dertienen op vrijdag de dertiende op stap te gaan? Het bijzondere is dat ook de vrouwen het uitstekend met elkaar kunnen vinden. Natuurlijk is er wel eens wat geweest, maar als vrienden los je dat dan op. De rest van het jaar zien zij elkaar ook regelmatig en tot nu toe is het altijd prima gegaan. HEILOO - In de projektweek 'gezond heid' aan de Kennedy Mavo werd er door 44 enthousiaste leerlingen 1.766,00 bijeen gelopen door de Neder landse Brandwonden Stichting, 't Mooie weer (4 en 5 oktober) zal beslist bijgedragen hebben tot deze sportieve prestatie. Britt van Es was met haar 167,00 de absolute topper. Al mochten Melanie Wittebrood en Remco Frank er met respectievelijk 132,50 en 130,00 ook zijn! Eén en ander werd mede georgani seerd door de gymleerkracht, de heer Dick Norder. De Nederlandse Brandwonden Stichting kan het bedrag één dezer dagen op haar rekening verwachten.j De vlag van de Nederlandse Brand wonden Stichting in top bij de Ken nedy Mavo. HEILOO - Sinds kort ligt bij boekhan del Dcutekom het boek ,,Archeo- logica" in de etalage. Het is geschreven door de bekende amateur - archeoloog Frans Diederik uit Schagen en behan delt de bodemvondsten in noordelijk Noord-Holland. Het grondgebied van Heioo, Limmen en de Egmonden valt hiet nog juist binnen, zodat het ook voor Hcilooénaren interessant is. Tenslotte behoort Heiloo tot de oudere dorpen in de regio. 'Archeo-logica' richt zich op ieder die belangstelt in hetgeen de bodem verbor gen houdt. Dat door allerlei bouwactivi teiten veel graafwerk plaatsvindt kan de archeoloog alleen maar prettig vinden. Nu komen zaken bloot, die anders on bekend zouden blijven. Met enthousi asme wordt daar de bodem doorzocht. Frans Diederik heeft in zijn schitterend uitgegeven boek (184 pagina's) een groot aantal afbeeldingen opgenomen, foto's, kaartjes en tekeningen. Het is daardoor verre van saai geworden, inte gendeel, het prikkelt de fantasie en sti muleert de interesse voor het verre verleden. Deze Pirola-uitgave kost 32,50 en het boek betekent een aanwinst voor de lan ge reeks die over Noord-Holland reeds geschreven is. Informatie over Archeo-logica" verstrekt Pirola in Schoorl: tel. 02209-3131. Dertiende eeuws drinkglas, gevon den bij Eenigenburg; één van de ve le afbeeldingen in liet boek 'Archeo-logica'. Loodgietersbedrijf gas, 'c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. UITKIJKPOST 18 OKTOBER 1989 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo PRISMA horloges Kenn.straatweg 414, Heiloo Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Zendapparatuur en internationale verbindingen staan centraal bij de JO TA het aanstaande weekend. HEILOO - In het weekend van 20, 21 en 22 oktober zal Scouting Rurik voor de 8e maal een JOTA organiseren. Jota is geen derde commerciële omroep, maar staat voor Jamboree On The Air. Mil joenen scouts over de hele wereld zijn dit weekend actief en proberen zoveel mogelijk contacten te krijgen met mede scouts in binnen- en buitenland. Tijdens dit weekend is het bij hoge uit zondering door de Radio Controle Dienst toegestaan dat er mensen met zenders werken die geen machtiging daartoe hebben. Dit betekent niet dat er geen controle is gedurende zo'n wee kend. Het is verplicht om bij elke zen der een zendamateur te hebben die de gesprekken leidt. U begrijpt dus dat dit weekend staat of valt op de medewer king van vele zendamateurs. Ook Hei loo heeft van die amateurs die zichzelf en hun zender een heel weekend ter be schikking stellen van Scouting. Met alleen zenders echter komen we er niet, er moeten ook antennes komen en het liefst op een mooie hoogte. De an tennes komen bij de zendamateurs van daan, de mooie hoogte wordt verzorgd door Winder Limmen. Deze hoog- werkspecialist heeft één van zijn hoog werkers toegezegd, een telescoopkraan van 26 meter hoog. U ziet Scouting is een organisatie die mee weet te gaan met de moderne tijd en om dat nog eens te benadrukken kunt u buiten de zenders om nog meer moderne techniek aantreffen, want tij dens dit weekend zal een speciaal persteam per dag ongeveer 5 nieuwsbul letins uitgeven met allerlei actualiteiten over de JOTA. Deze bulletins worden op computers gemaakt en één computer staat aangesloten op een gesloten TV- circuit zodat er ook nog eens een beeld krant is te zien. Nieuws is ook nog op een andere manier te vergaren en wel via een video-team waarvan we er twee heb ben rondlopen. Natuurlijk willen we zo'n spektakel niet alleen beleven maar zouden we graag zien dat u ook langskwam. U bent bij ons welkom op 21 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Het weekend wordt gehou den op het terrein van Scouting Rurik, Kistemaker 11 en niet alleen volwasse nen maar ook kinderen zijn welkom en misschien wil je wel wat zeggen via de zender. Bent u na het lezen van dit arti kel nieuwsgierig geworden naar scou ting, bel dan deze week naar Ton Vonk, 072-332620 (na 15.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1