9 9 k- SgaSSBÜ— m tfi 4etages wccnplezier/ ia ras Wat is nu een waterbed? Thuis in uw huis Kunst in uw huis Neo-klassiek zet door in huis V 1?T\ Wie bij de Firma Rozing aan de Wester- weg 261 in de etalage kijkt, zal daar een waterbed zien staan. Een waterbed is voor veel mensen nog steed een wiebeli ge, met water gevulde zak en niets is minder waar. Door een watermatras wordt u als het ware gedragen, waardoor kleine irrita ties, door het afknellen van bloedvaten (waardoor u zich omdraait) worden voorkomen, dus een betere nachtrust. Een veel gehoorde vraag is of je niet zeeziek wordt op zo'n bed. Zeeziekte is een beweging die tegen uw eigen cadans ingaat. Een waterbed daarentegen wordt juist in beweging gebracht door uw eigen cadans, dus geen zeeziekte. Bovendien zijn er elementen in het ma tras aangebracht die het deinen van het water verminderen. Een aquadroom waterbed is als volgt opgebouwd. Een ombouw of bedbak, daarin een frame om het gewicht te ver delen, een onderbodem, verwarmingse lement met thermostaat, veiligheidsvoe ring, het waterbed en het geheel wordt afgedekt met een wollenonderlegger. U kunt het watermatras net zo warm maken als u zelf prettig vindt. Voor het leeglopen hoeft u ook geen enkele angst te hebben. Een heel vernuftig systeem zorgt voor een absoluut veilige afsluiting. Het is natuurlijk even wennen, maar daarna zult u merken dat slapen op een watermatras een nieuwe demensie aan uw nachtrust toevoegt. Bij de firma Ro zing staan verschillende typen water bedden. De heer Rozing zal u in alle de tails vertellen wat de voordelen zijn van het slapen op een waterbed. Sity zitmeubelen Dit zijn meubelen die zich nu eens naar u aanpassen. In de eerste plaats kunt u ze in elke gewenste lengte krijgen. Maar hoe vaak gebeurt het niet dat de vrouw kleiner is dan de man! Eén van de twee zit dus niet prettig. Sitymeubelen heb ben verstelbare zittingen, evenals de rugleuning, ook de hoogte is verstel baar. Zo kunt u samen en toch allebei goed op de bank zitten. De banken zijn er in verschillende mo dellen, dus voor elk interieur is er een passende bank. Hetzelfde geldt voor de bekleding. Ook hierin kan de firma Ro zing u veel laten zien. Er is in de zaak natuurlijk nog veel meer te zien, maar dat zult u zelf wel ontdekken. W •v Velda lattenbodem, art onze .^mens _engrtSs. 2 Meuren Weneer jere aKtiepnP- o7 QO Dekbed Dream 56. Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo, Tel. 072-331738 Thuis in huis en in uw bibliotheek Twee weken geleden is aandacht besteed aan de inrichting en het onderhoud van de tuin. Nu is het interieur van uw huis aan de beurt. Globaal kan de informatie die bibliotheek Heiloo over interieur verzorging heeft in twee categorieën on derverdeeld worden: de praktische inte rieurverzorging en de theorethische in terieurverzorging. Onder de praktische interieurverzorging valt de totale 'doe- het-zelf'-rubriek. Hier volgt de indeling van deze rubriek en enkele interessante boeken. 627 Huishoudkunde: bij het nummer 627.1 staan boeken die een tamelijk al gemene inhoud hebben. Een voorbeeld is 'Goede raad van A-Z'. Alle mogelijke onderwerpen betreffende het huishou den worden in alfabetische volgorde op gesomd bijvoorbeeld: hete luchtverwar- ming, koper poetsen en stucwerk repa reren. 627.2 gaat over de organisatie van de huishouding. Twee voorbeelden van boeken uit deze rubriek: 'Bezuini gen met een schaterlach' van Peter van Tiel, en bij de 627.21 'Leef 25% goed koper' van J. Kotten. Deze beide boe ken gaan over de besteding van het huishoudbudget. De doe-het-zelf boeken vallen onder nummer 627.3 'Het grote reparatie handboek' staat bij dit nummer. Deze gids van Reader's Digest gaat over on derhoud en reparatie in en om de wo ning. Overige onderwerpen die in de ru briek huishoudkunde staan zijn onder houd van textiel (627.5), warenkennis (627.6), natuur- en scheikunde voor de huishouding (627.7), gas en elektriciteit in de huishouding (627.8) en overige on derwerpen (627.9). Bij de 627.8 staat een boekje van N.S. Wiersma: 'electri- citeit thuis'. In deze uitgave staan veel gegevens over de aanleg van de elektri sche installatie in huis. Een tweede rubriek waar de praktische interieurverzorging aan de orde komt is de 690 'Bouwkunde'. Bij de 694 staat een boek van de Consumentenbond over onderhoud aan installaties voor water, gas en elektriciteit, telefoon en kabel-t.v. De titel van dit boek is 'Zelf klussen'. Onder het nummer 694.1 staan boeken over houtconstructies en meubelmaken. 'Handboek houtbewerking' van Gosta Vass beschrijft verschillende technieken en geeft uitleg bij een dertigtal werkstukken. Het nummer 694.2 biedt informatie over behangen en stofferen. Andere interessante onderwerpen uit de rubriek 694 zijn: metselen (694.4), in stallatietechniek water en sanitair (694.6), loodgieten (694.6) en schilder werk 694.7). Zoekt u informatie over het zelf isoleren, buitenonderhoud of het metselen of installeren van open haarden, dan kunt u zoeken onder het nummer 695. De 'theoretische' interieurverzorging. Wilt u ideeën opdoen dan kunt u ge bruik maken van de informatie die valt onder de theoretische interieurverzor ging. Deze informatie staat onder het nummer 774 Binnenhuis- en meubel kunst. Enkele onderwerpen uit deze ru briek: toepassing van kleuren en ver lichting (774.6), uurwerken (774.95), •lampen (774.96), haarden en kachels (774.97) Tijdschriften die bibliotheek Heiloo over deze onderwerpen heeft zijn: Doe- het-zelf, Eigen huis en interieur, Scho ner Wohnen en VT wonen. Kom een keer in de bibliotheek voor informatie. Neo-klassiek interieurmodern met een vleugje vroeger. ,Naar rijker, naar levendiger, naar ro mantischer', die koers vaart de inte rieurbranche op dit moment. Geleide lijk aan ontworstelt de consument zich aan zijn behoudende interieur, op zoek naar een nieuwe woonsfeer. Neo klassiek blijkt een trend die enorm aan slaat. De moderne klassieken zijn ge durfd, maar toch nog steeds voldoende herkenbaar zodat een vrij grote groep consumenten zich erdoor aangesproken voelt. De galerie Clair-collectie die in ons land door 29 toonaangevende meu belbedrijven in aparte shops wordt ge voerd, is een sprekend voorbeeld van deze trend. We krijgen steed meer aandacht voor onze woonomgeving. Wie nieuwe meu belen, nieuwe gordijnen of nieuwe vloerbedekking zoekt, besteedt daar meer tijd aan dan ooit. U staat er mis schien niet direct bij stil, maar het groei end aantal woontijdschriften die almaar dikker worden, en de toenemende druk te op de woonboulevards her en der in ons land, zijn daarvan bewijzen. De Galerie Clair-collectie is een opmer kelijke wooncollectie omdat daarbij meubelen, woningtextiel en accessoires in optimale harmonie op elkaar zijn af gestemd. Decoratieve, maar uiterst so bere art deco-vormen, rijke weelderige Franse stijlen, mysterieuze Aziatische kunstlijnen, romantische en vooral na tuurlijk vormen met rotan, een wille keurige greep uit de bijzondere stijlen die in de Galerie Clair-collectie op har monieuze wijze zijn gecombineerd. Wonen met Galerie Clair is chic, maar geett ook dat vleugje romantiek, waa rom we in de jaren negentig zo verlegen zitten. En omdat deze eigentijdse klas sieken van Galerie Clair uiterst betaal baar zijn, loont het de moeite kennis te maken met deze opvallende interieur collectie. Voor informatie: Galerie Clair, Postbus 414, 1180 Ak Amstelveen. Een eigen huis: reële weg naar bezitsvorming Voor het kopen en/of verkopen van een huis nemen de meeste mensen een ma kelaar in de arm. Verstandig, aan zo'n transaktie zitten vele haken en ogen en er is een hoop geld mee gemoeid. On verstandig is het alles blindelings aan de makelaar over te laten. Het is belangrijk ook zélf enige kennis te hebben van het reilen en zeilen op de huizenmarkt. Van Accres Uitgevers in Naarden (o.a. uitge ver van Het Verhuisblad en de Welke- gidsen) is daarvoor een handig boekje verschenen in de serie Huis Bezit, on der de titel: ,Een huis kopen'. Het eigen huis kan een reële weg naar bezitsvorming zijn. Dat blijkt wel uit het gegeven dat er ca. 2,3 miljoen wo ningen in ons land eigendom van de be woners zijn. Gaan we uit van een ge middelde waarde van 80.000,- per huis, dan hebben alle huizenbezitters sa men een vermogen van maar liefst 184 miljard gulden! Helemaal zonder hobbels en kuilen is die weg naar bezitsvorming echter niet. Duizenden huiseigenaren zijn dankzij hun huis vermogende burgers gewor den, maar een groot deel zit met een le venslange schuld opgezadeld door zo'n transaktie. Dat laatste kan een gevolg zijn van hoge huizenprijzen en rentes, zoals in de ja ren '76-'81. Maar ook ondoordacht en onverstandig kopen is al veel huizenbe zitters te duur komen te staan. Men kan zich verkijken op de bouwkundige staat van het huis, een ongunstige ligging, bestemmingsplannen van gemeente of erfpachtzaken. Vaak ook ontstaan problemen met de verkoop van het eigen huis. De vraag prijs blijkt achteraf onjuist, vaak te hoog, waardoor het pand maanden te lang in de verkoop staat. Slechts enkele van de vele aspecten waarmee men reke ning moet houden als men een huis wil kopen en/of verkopen. Maar wie dat doet is beslist veilig op weg naar een stuk eigen bezitsvorming. In deze uitgave van Huis Bezit wor den bovengenoemde zaken uitgebreid behandeld. De artikelen zijn in heldere taal geschreven en zijn een onmisbare leidraad voor iedereen die zich in de ma terie van het kopen en verkopen van een huis wil verdiepen. Huis Bezit ,Een huis kopen' is te koop in de tijdschrif tenwinkel. Eerder verscheen in deze se rie de uitgave 'Hypotheken'. Saul Belem in De Kapberg Saul Belem (Venray, 1944) is een vol gens alle regels van het vak opgeleide beeldende kunstenaar. De in Haarlem wonende schilder-tekenaar-graficus, die veel inspiratie put uit muziek en letter kunde, heeft een groot aantal ten toonstellingen in binnen- en buitenland op zijn naam staan. Maar vraagt men hem zich te profileren dan zegt hij: ,,Wat ik probeer te ver beelden, weet ik niet". Misschien het le vensgevoel dat spreekt uit de door hem geliefde gedichten van Jakob van Hod- dis. „Ik laat mijn handen hun gang gaan", aldus Belem, die zijn stijl of be ter "handschrift" als voornamelijk mo torisch bepaald omschrijft. Grafiek en vooral de houtsnede boeit hem, omdat je bij die technieken mate riaal weghaalt i.p.v. toevoegt, „iets uit peilen dat je nog niet kent", in Belems terminologie. Een kwart eeuw geleden maakte hij kennis met Schönbergs com positie „Verklarte Nacht": een grafiek met dezelfde titel was het resultaat. Hoewel hij andere weken van de meester als aantrekkelijker is gaan be schouwen, blijft hij geboeid door de helderheid en kracht van de compositie. Wie nieuwsgierig is geworden naar het geen Sual Belem werkelijk bedoelt, krijgt in galerie De Kapberg een ant woord. Van 21 oktober tot 26 november wordt zijn werk daar tentoongesteld: op zaterdag- en zondagmiddag van 13.30-17.00 uur. De Kapberg is ge vestigd aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Toegang vrij. Officiële opening op zondag 22 oktober. UITKIJKPOST 18 OKTOBER 1989 N S' type 515. type 515. Houten latten met schar nieren rubber doppen. Een echte kwaliteitsbedbodem. Met verstel baar hoofdeinde. (80 x 200 cm) Woonrraand aktieprijs 235 - S V". Ledikant Amerika. Een subliem ledikant van 160 x 200 cm, helemaal kompleet met achterwand en 2 nachtkastjes met 3 laden elk. Sublieme vormgeving. Solide afwerking. Woonmaand aktieprijs 998,- Kompleet met matrassen en bodems. Woonmaand aktieprijs 1998,- (Genoemde prijzen zijn exkl. montage). Heerlijk warm en komfortabel dekbed Vulling 65% eendedons. >7 35% veertjes Tijk 100% mako- perkal katoen. Uitvoenng carré 135 x 200 cm, jEj? Woonmaand aktieprijs 225,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 8