t Uitkijkert/es De Uylenspieghels klaar voor het seizoen '89- '90 'Piet' van der Steen: voorzitter af bij Rode Kruis PAROCHIEHUIS 5; MAARTEN Bowlen fondue f 37,50 UITKIJKPOST 25 OKTOBER 1989 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. HEIT Aóewt* Limmen Akers/oot O Agenda Akersloot Frits Bangert exposeert in de bibliotheek Fa. M. STEENHOEK EN ZONEN Oergezellig uit! ^^'W'ijlglwiiii "WJ iHIIPi r nt}fr/ y y Hܧ: ynrït^n LIMMEN - Tijdens een bijeenkomst in de Wollewei nam de heer Piet v.d. Steen afscheid als voorzitter van het Rode Kruis, afd. Limmen. De heer van der Steen zal worden opgevolgd door de heer Peter Kunst. Dokter Bremmers noemde Piet v.d. Steen een 'makkelijke man'. Maar er zijn velen Pieten v.d. Steen, de gezelli ge, de verhalen vertellende, de culturele, de sociale, de wethouder, de reizende, de bloembollen en de man met be langstelling voor de oudheid. Tot slot nog de voorzitter Piet. Dat was hij ruim 18 jaar van het Rode Kruis Limmen ge dreven door sociale en organisatorische gevoelens en zijn grote liefde voor Lim men en allemaal op zijn 'Pieteriaanse' wijze. Dr. Bremmers schonk de heer v.d. Steen het oude E.H.B.O. trom meltje en eindigde met de woorden: 'Je bent een geliefde dorpsfiguur, Limmen heeft veel aan je te danken'. Namens het hoofdbestuur werd de heer v.d. Steen benoemd tot erevoorzitter. Er volgde nog een lange rij van spre kers, mevrouw Valkering sprak namens 'de colonne' en schonk een nieuw EH BO trommeltje. Mevrouw Boersen van de Well-fare gaf een eigen gebreide spaarsok met een rood kruis er op en een paar gewone sokken. Dit duidde op een klein mis verstand dat er in het verleden had bestaan, maar er werd smakelijk om gelachen. Namens de jongste tak van het Rode Kruis 'de telefoon cirkel' gaf mevrouw Segerius het kleinste telefoontje dat er te vinden was. Daar burgemeester Schoof deze middag niet aanwezig kon zijn sprak wethouder R. Koelemey z'n waardering namens het college uit. Onderscheidingen Waarnemend kringcommissaries, de heer Heming reikte de heer v.d. Steen de medaille van verdienste in zilver uit. Daarna bleef men nog wat gezellig bij elkaar. Maar 's avonds was het wèèr druk in de Wollewei want toen waren er twee leden die na een lange staat van dienst ook af scheid namen. De heer Jaap Groot, die 39 jaar bij de colome had gewerkt kreeg de onderscheiding van erkentelijkheid en de heer Ben de Swart kreeg de onder scheiding voor 30 jaar trouwe dienst. De rest van de avond werd gevuld met een quiz en eigengemaakte liedjes. Het was wat je noemt een dagje Rode Kruis. De heer Piet van der Steen wordt door dr. Bremmers tot erevoorzitter van het Rode Kruis Limmen benoemd. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMÉN - Verlies aan de borden 4 en 7 deed voor Vredeburg niet veel goeds verwachten. Het bezoekende Lange Rockade uit Alkmaar kon wel eens op een stevige zege uit zijn. Dat gebeurde echter niet. De houdgreep waarmée J. Limmen zijn tegenstander aan het achtste bord tenslotte alle adem benam betekende het eerste punt voor de thuisclub en toen O. van Buuren aan bord één met een fraai matnet een twee de punt scoorde was alles weer mogelijk. Wel kwam bord 5 nog in Alkmaarse handen maar J. Admiraal en J. Krijt aan de borden 2 en 3 stonden regelrecht op winst. R. Bollweg (6) besliste dus over het halve punt dat Vredeburg de matchwinst moest brengen. Achter stand van een pion leek een zorgelijke zaak, maar langdurig analyseren bracht van het licht dat winst voor Bollweg meer dan waarschijnlijk was. Er werd desondanks remise overeegekomen zo dat Vredeburg met 4'/2-3'/2 aan het langste eind trok. De onderlinge strijd in de B-groep bracht opnieuw winst voor A. Dui- kersloot, ditmaal tegen R. v.d. Storm Jr. Zijn felste concurrent blijft E. Kerk hof die F. Nijman klopte. De resterende uitslagen: A: M. v.d. Himst-P. v.d. Heijdt 1-0; T. chut-R. v.d. Storm Sr. 0-1; B. Kerkhof- K. Aafjes 1-0; P. de Waard-P. Vlaar 1-0; J. de Graaf-H. Levering 1-0; G. Hes-P. v. Buuren 1-0; T. Al-M. Briefjes rem. B: P. Vessies-M. Philipoom 1-0; B. Hes-N. Admiraal 0-1; B. v.d. Heijdt-D. Kerkhof 0-1; C. Aafjes-M. Zuurbier 1-0; R. Morcus-R. Hooijboer 0-1; R. Bakkum-G. Kaandorp afgebr. C: F. Konst-E. Hekkelman 0-1; W. Koenekoop-E. v.d. Akker 0-1; B. Dirkson-R. Slob rem.; N. Hageman-M. Min 1-0; T. Jonker-B. de Waard 0-1; B. Min-A. de Waard 1-0; R. Lammers-N. Min 0-1; R. Lammers-B. Min 0-1; R. Slob-B. de Waard 0-1; E. Hekkelman- N. Hageman 0-1; F. Konst-B. Dirkson 0-1. COMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 27 oktober: Wouters verz.-Koedijk 18.45 MCA-Telexburo Alkmaar 19.35 MCA-de Klok 20.25 d'Enterij-de Nap 21.15 AFC/Accom-Koos Alberts 22.05 Maandag 30 oktober de zaak-Grote slok 18.45 afc/Accom.-OWA 19.25 Students Reun.-APSOV 20.05 Broekman Mak.-Jong Holland 20.55 d'Enterij-Valkeyhal 21.35 NOC '75-Sportings 22.15 Bedrijfsvoetbal Uitslagen zaterdag 20 oktober: 't Achterom-Zonneveld 2-9 Bakker-Sunset 7-3 Bleekerboys-G.P. Groot 3-4 Wedstrijden zaterdag 28 oktober Motaal-Lute 19.30 Driessen-Zomerdijk 20.14 Zonneveld-Bakker 20.58 G.P. Groot-Sunset 21.42 Basketbal Zaterdag 28 oktober: Dunking Limmen-Alkmaar Quardians meisjes kad. 15.00 uur. Dunking Limmen-Early Bird jun. meis jes 16.15 uur. Dunking Limmen-Sportlife Canadians heren 17.45 uur. Volleybal Dinsdag 31 oktober: Oranje Wit-VVA heren 20.10 uur Oranje Wit-Schoorl heren 20.10 Oranje Wit-Reactie heren 21.20 Oranje Wit-Dinto dames 21.20 EXCURSIE KVG LIMMEN LIMMEN - Het fraaie nieuwe politiebu reau in Alkmaar, was voor de dames van het KVG afd. Limmen, aanleiding om er eens een excursie aan te wijden. Na ontvangst door de heer de Vries volgde een rondleiding, waarbij de heer de Vries alle afdelingen liet zien, mo dern en smaakvol ingericht, en ook wees hij op de nieuwste snufjes, die dit politiebureau rijk is. Zo beschikt men over een computer met een fotobestand van 1200 verdachte personen, uniek voor Nederland. De meeste bureaus maken een compositie foto's of maken gebruik van boeken met foto's wat ernorm tijdrovend is. Het bureau is ook een schietbaan rijk, waarvan ook korpsen uit de omgeving dankbaar gebruik maken. Een toevallig aanwezige Limmer agent gaf een de monstratie schijfschieten weg, wat een leuke bijkomstigheid was. Voor het zo gevreesde ademanalyse-apperaat toon de de dames ook veel belangstelling, evenals voor een van de veertien cellen die ze mochten bekijken. Een boeiende excursie. KLEDINGINZAMELING MENSEN IN NOOD LIMMEN - Op 26, 27 en 28 oktober or ganiseren het R.K. Vrouwengilde en de Plattelandsvrouwen weer een inzame ling van gedragen kleding voor de stich ting mensen in nood uit den Den Bosch. Iedereen kan kleding inleveren bij: Fa. Punt, Rijksweg 15, mevr. Revers, Dus- seldorperweg 118, mevr. Neelen, Kapel- weg 15. Het gaat om goede en nog draagbare kleding (niet om lompen) maar ook bijvoorbeeld om gordijnstof fen, lakens en dekens. Het best verpakt u de goederen in een plastic zak. De ingezamelde kleding komt ten goede aan de allerarmsten in de Derde Wereld. Mensen in Nood stuurt -na het uitstorteren- op verzoek goede kleding naar noodgebieden. Uit de opbrengsten van de verkoop van kleding financiert Mensen in Nood ontwikkelingsprojec ten voor de armsten in de Derde Wereld. De Stichting Mensen in Nood is een van de oudste ontwikkelingsorganisaties in ons land, dit jaar bestaat ze 75 jaar. De stichting geeft noodhulp aan slachtof fers van rampen en aan vluchtelingen. Ze geeft ook steun aan diverse ontwik kelingsactiviteiten: wederopbouw na een ramp, programma's voor verbete ring van de voedselproductie en voe dingshulp, kleinschalige sociale projec ten ten bate van vergeten of verwaar loosde groepen. Mensen in Nood heeft een speciaal oog voor de kinderen in de derde wereld. Met het programma 'Neem 'n kind voor uw rekening' richt ze zich op de verbetering van de positie van het kind in ontwikkelingslanden. LIMMEN - De leden van Carnavalvere niging de Uylenspieghels ontvangen de ze week het programmaboekje de Uy- lenbabbel. Dat werd dan ook hoog tijd, want 11 november komt snel dichterbij en dan vangt het carnavalseizoen aan met het Prinsenbal. Zoals gebruikelijk geeft het bestuur van de carnavalsvereniging ieder jaar een bepaald motto aan waardoor de leden zich dan voor hun creaties kunnen laten inspireren. Dit jaar is dat motto: 'Van Limbon tot Gorteldonk'. En hiermee sluit de carnavalsvereniging aan bij het 1250-jarige bestaan van Limmen. Het 66 pagina's dikke programmaa- boekje draagt tussen de regels door al heel wat suggesties aan voor creaties. De leden ontvangen het boekje bij het ophalen van de contributie van 25,00 per stel. Nieuwe leden kunnen zich op geven bij Adrie en Marjoka Groot, Theebos 30, tel. 3326. De minimumleef tijd voor leden is 18 jaar. De Uylenspieghels van 1989. Volgend jaar bestaan de Uylenspieghels 25 jaar en dat zal extra uitbundig wor den gevierd. Al dat extra zal extra gaan kosten en die kosten willen de Uy lenspieghels ook weer op een feestelijke wijze binnen zien te halen. Dat gaan ze doen middels een Grote Jubileumlote rij. Een loterij met 900 loten a 11,00 per stuk en een prijzenpot die inlege qua waarde benaderd. De lijst van prijzen is zo groot dat drie trekkingen nodig zijn om ze te slijten, te weten: 10 december 1989 tijdens de Countrymiddag, 20 januari 1990 tijdens de Vikingavond en 27 februari 1990 tij dens het Boerenkielenba. Ieder lot doet alle drie de trekkingen mee. De leden kunnen deze loten kopen bij de ont vangst van hét programmaboekje en op het Prinsenbal op 11 november. Overige belangstellenden kunnen terecht bij Bakkerij Bakker, Dusseldorperweg 60 en bij Jaap en Tiny Bul, Molenweg 9. CIRCUS BAVARIA BEZOEKT LIMMEN LIMMEN - Over enkele dagen rolt een bonte karavaan Limmen binnen. Het zijn de wagens van circus Bavaria dat sinds vorig jaar door de Benelux reist. Belgen en Nederlanders verzorgen de opbouw, transport en het programma. De bouwers van de tent die 's morgens met palen en planken zeulen, kent men 's middags niet meer terug als ze in smo king en glitter in de piste staan. Circus Bavaria is zeker niet het groot ste, maar wel een heel intiem circus. In de blauwe tweemanstent, die plaats biedt^an 400 bezoekers, ontrolt zich een twee uur durend programma met paardendressuren, clownerie en variété- nummers. Het streven is de jeugd een leuke middag te bezorgen voor een be taalbare prijs. Maar ook de ouderen zullen zich moeilijk kunnen onttrekken aan de charme van het nostalgisch cir- cusgebeuren onder een klapperend tentzeil. Paarden zijn een onmisbaar onderdeel van een circusprogramma. De voorstel ling wordt geopend door mis Suleika met een Welshpony in vrijheid. Verdere dressuren worden gepresenteerd door Gunther Leister uit Duitsland. Mis Ter- tia presenteert gedresseerde dwergpin chers in de manege. In de nok van de tent zien we de charmante miss Fanny aan de solotrapeze. Mister Franky brengt een jongleursact gecombineerd met een glasbalans. Gunther Hill brengt een goochelshow met duiven. Francesco beleeft dwaze avonturen in een restau rant met onwillige borden. De clowns Francesco Chico zorgen voor lachsal vo's met hun ballonnenentrée. In het tweede deel zien wij ze terug met een oeroude entrée, de 'Gebroken spiegel', die met veel overgave wordt vertolkt. Circus Bavaria komt naar Limmen op woensdag 1 november met voorstellin gen om 15.00 en 19.00 uur. De tent wordt opgeslagen op het parkeerterrein aan de Dampegheestlaan. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op zondag 15 okt. werden bij een bouwplan aan de Enterij te Lim men vernielingen gepleegd. Doordat de jeugd daar met crossfietsen aan het rij den was, werden de paaltjes welke reeds uitgezet waren om huizen te bouwen stukgereden. Hierdoor heeft de aanne mer weer een hoop extra werk en kosten. Op dinsdag 17 okt. werd een geparkeerd staande personenauto aangereden door een andere personenauto. Deze reed op de Hyancinthenlaan achteruit en werd verblind door de laag staande zon. Ma teriële schade was het gevolg. Op dinsdag 17 okt. werd ook getracht in te breken in een woning aan de Rijks weg te Limmen. Vermoedelijk is de da der afgeschrikt toen hij merkte dat de bewoners thuis waren. Op zaterdag 21 okt. vond er op de Uit geesterweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een der bestuur ders haalde in een onoverzichtelijke bocht een stel fietsers in en kwam daar door op de weghelft van het tegenmoet- komende verkeer. Een tegenligger kon hij niet meer ontwijken en een aanrij ding volgde. Gelukkig bleef het slechts bij materiële schade. Bij een snelheidscontrole aan de Uit geesterweg werden op 19 okt. 215 auto's gecontroleerd, waarvan er 59 bekeuring kregen wegen te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km p/u al waar maar 50 gereden mag worden. In de nacht van 21 en 22 okt. werd een auto, welke in de Brugstraat geparkeerd stond, bekrast. In de nacht van 22 op 23 okt. werd er in gebroken in een garagebedrijf aan de Rijksweg te Limmen. De daders zijn mogelijk binnen gekomen met een valse sleutel. Er werd een autoradiocassette recorder weggenomen. Gevonden voorwerpen: autosleutel aan labe, autosleutel en een schepnet, brui ne damesfiets en een witte damesfiets. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 totl2.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. SPEELGOEDBEURS KLEIN DUIMPJE LIMMEN - Ook dit jaar organiseert de peuterspeelzaal Klein Duimpje te Lim men weer een speelgoedbeurs. Deze wordt gehouden op zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 11.30 uur in de Wollewei - de oude openbare school aan de Sport - laan. Mensen die thuis, op zolder of er gens anders, nog speelgoed hebben waar hun kinderen geen gebruik meer van maken, maar dat nog wel funktio- neel is, wordt verzocht dat op vrijdaga- von 27 oktober van 19.00 tot 21.00 uur in te leveren. Ook worden baby- en peu terartikelen ingenomen zoals fietszitjes, kinder - en wandelwagens etc. Er is vol gens de organisatoren grote vraag naar buggy's. Er kan echter geen kleding worden ingebracht. Er zijn tijdens de beurs ook nog wat leuke attenties voor de kinderen. KATHOLIEK VROUWENGILDE LIMMEN - Het Katholiek Vrouwengil de had traditiegetrouw de gezamenlijke avond met de plattelandsvrouwen. De geslaagden wijnavond werd verzorgd door Annet Admiraal van de plaatselij ke slijterij en de heren Faas en De Nijs. Het ontstaan van de wijn werd goed uit eengezet, vooral van de Franse wijn. Er werden ook dia's vertoond. Na de le zing mochten we van zes verschillende wijnen proeven, wat hier en daar nog al op de lach spieren werkte. Met een heer lijke stukje hollandse of franse kaas tus sen door, konden we de smaken van de vershillende soorten wijn goed tegen el kaar afwegen. Het was een gezellige avond. HSV LIMMEN LIMMEN - Zondag werd de baarscom- petitie afgesloten met de baarsdag; 37 baarsliefhebbers waren present aan het NH-Kanaal nabij 't Zand. Het is een mooie dag geworden, want zowel het weer als de baars lieten ons niet in de steek. Onze vaste controleurs hadden volop werk met het tellen van de baars. Uitslagen: A groep 1. C. Bakker 30 st.; 2. G. Tuyn (jr) 27 st.; 3. M. Zandbergen 23 st.; R. Levering 23 st.; 4. M. Veld 20 st.; B groep: 1. W. Admiraal 24 st., 2. D. Struytlaart 23 st., 3. F. Hageman 21 st., R. de Ruiter 21 st., 4. G. de Boer (jr.) 18 St., K. Levering 18 st. WINTERWEDSTRIJDEN H.S.V. LIMMEN LIMMEN - De wedstrijdcommissie van de Limmer visclub heeft voor deze win ter twee viswedstrijden op het program ma. De vangst wordt gewogen en het to tale gewicht van beide wedstrijden be paald de eindzangschikking. De wedstrijden zijn op 19 november, Kanaal Akersloot, verzamelen bij Schil der om 8.30 uur, en op 10 december, aanvang 9.00 uur, Stet-Koningsdam. Opgeven tot vrijdagavond 19.00 uur, voorafgaande aan de wedstrijden bij G. Boer, Dampegeestlaan 9, tel. 1543. De baarswedstrijd van Café De Uit komst is op zondag 5 november. Oud papier Zaterdag 28 oktober wordt er weer pa pier opgehaald aan de oostkant van Limmen. Mini-playbackshow Zaterdag 4 november: mini- playbackshow. Vanaf heden zijn hier voor kaarten verkrijgbaar op het adres Middenweg 20 in Limmen. Plattelandsvrouwen Maandag 5 februari 1990: naar de opera 'Cosi fan tutte' in het muziektheater in Amsterdam. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar voor niet-leden; kosten en tree 40,00, vervoer 8,00. Betaling bij aanmelding: mw. W. Segerius, Mei doornlaan 21, Limmen, tel. 1772. Donderdag 16 november: bezoek Tu- schinski theater en Nederlandse Bank. Hiervoor kunnen nog enkele leden zich aanmelden. DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag Schietvereniging de Vrijheid Limmen, woensdag 18 oktober: Ere-klasse: 1. G. Miltenburg 100, 2. C. Hooijboer 99, Th. Vermolen 99. A-klasse: 1. C. S. Pepping 99, Fr. Zon neveld 99, 3. J. Drenth 96, W. Erkamp 96, R. Lehman 96, G. Molenaar 96, C. Onderwat4r 96. B-klasse: K. Schol 96, R. de Ruyter 95. C-klasse: 1. J. Kaandorp 95, 2. J. v. Duin 92, B. Veenstra 92. Aspirantleden: J. Engel 88. VV LIMMEN LIMMEN - Vol goede moed begon Limmen aan de wedstrijd tegen West- Frisia. Gesterkt door de overwinning van vorige week en door de wind ging Limmen op zoek naar het West-Frisia doel. De eerste 20 minuten verliepen vrij vlak waarbij beide ploegen eikaars sterkte aftastten. In de 23e minuut brak Ruud Donker de ban door een goed opgezette aanval via Lex Rietveld en Frank Donker beheerst af te ronden 1-0. 5 minuten later was het weer Ruud Donker die een goede kans kreeg, maar tot de rust bleef het 1-0. Meteen na rust, terwijl de meeste toe schouwers zich nog in de gezellige kanti ne bevonden, werd het 2-0 door een uit stekende voorzet van Lex Rietveld, die door Frank Donker fraai werd inge kopt. Drie minuten later had Limmen geen antwoord op een goede aanval van west-Frisia en dat betekende 2-1. West- Frisia kreeg hierna een aardig veldover- wicht, omdat Limmen de voorsprong probeerde te verdedigen. Het spel wed er niet beter op, maar dankzij Willem Veldt, die de vele hoge voorzetten stijlvol en klemvast uit de lucht greeo wist Limmen de 2-1 voor sprong tot het einde toe vast te houden. Opnieuw waren er weer twee belangrij ke punten binnen. Zondag de uitwedstrijd tegen SEW uit Nibbixwoud, dat slechts een puntje bo ven Limmen staat Om 12.30 uur ver trekt er een bus vanaf Dampegheest en er is nog plaats voor trouwe supporters! Jeugdfilmhuis Akersloot Zaterdag 28 oktober: 'De Kinderkara vaan' wordt om 19.00 uur vertoond bij Jeugdfilmhuis Akersloot voor kinderen vanaf 8 jaar. De entree is 4,50. Inlich tingen en reservering: 02513-13447. Theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot. Meervogels Handbal Zaterdag 28 oktober: Mini's - Hügo Girls (10.00 uur); jongens asd. - Tonegi- do (10.45 uur). Zondag 29 oktober: Dames junioren B - Foresters (10.00 uur); Meisjes aspiran ten b - KSV (11.10); meisjes aspirant a - Tornado (11.55 uur); jongens aspirant b - Koedijk (12.40 uur); meisjes welpen 2 - Vrone (13.25 uur). Alle wedstrijden worden gespeeld in Sporthal De Lelie. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - Doordat het Holland toernooi voor dames afgelopen zondag eindigde, heeft de regio een weekend rust gehad. Tijdens dit toernooi speelde onze plaatsgenoot en oud-speelster van Meervogels, Wendy Kerssens, haar 75-ste interland. Zij is momenteel aan voerster van het Nederlands damesteam. Het zaalseizoen start voor de selectie teams met uitwedstrijden. Dames en herenselektie gaan naar Berdos en spe len om 14.15 uur en 15.30 uur in de Eu ropahal. Heren jun. A beginnen tegen het sterke Aalsmeer. Aanvang 12.20 uur in sporthal De Bloemhof. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboorten: Leonardus M, zoon van Franciscus C.M. Kerssens en Leonarda M. van Ooijen. Sjoerd, zoon van Jacob Groot en Aagje Ouweltjes. Overleden: Hendrik P. de Bruijn, echt genoot van Johanna M. Vermaat. KLAVERJASDRIVE IN DE VRIENDSCHAP AKERSLOOT - Zaterdag 28 oktober zal in café De Vriendschap een klaver- jasdrive worden gehouden ten bate van de jongeren biljartvereniging De Trekstoot. Het betreft hier een open drive waarbij iedereen welkom is en de aanvang zal zijn om 20.30 uur. De jongerenbiljartclub organiseert deze drive om de clubkas wat te versterken en ook om hun biljartvereniging onder de aandacht van andere jongeren te brengen. Voor een mooie prijzentafel zal worden gezorgd en ook de traditio nele verloting zal er zeker bij zijn. Steun deze biljartclub met uw komst. CANDLELIGHT CONCERT DOOR REGINA ALBRINK AKERSLOOT - Op zaterdagavond 28 oktober zal de serie candlelight- concerten in e NH-Dorpskerk van Akersloot geopend worden met een so lorecital door de in de regio zeer beken de pianiste Regina Albrink. Regina Albrink studeerde in Amster dam bij Daniele Dechenne en in Boeda pest aan de Franz Liszt Academie bij Pal Kadosa en Ferenc Rados. Zij werd in Nederland vooral bekend door de sa menwerking met het danspaar Alexan dra Radius en Han Ebbelaar. Het ko mend seizoen zal zij haar medewerking verlenen aan ,de ballerina, een tijds beeld' van Alexandra Radius. De vleugel van de firma Ypma zal zater dagavond klanken ten gehore brengen uit het oeuvre van J.S. Bach, Chopin, Liszt, Mozart en Prokofjef. De kerk gaat open om 19.45 uur en het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprij zen bedragen 10,00; CJP en PAS 7,50 kinderen tot en met twaalf jaar 1,00. AKERSLOOT - Frits Bangert, autodi dact, fysiotherapeut/haptonoom van het Spaarne Ziekenhuis te Heemstede, woonachtig in Akersloot, pakte na 25 jaar fysiotherapie de beitel en de schil derskwast. Bij exposeert beeldhouwerk, gouaches en oliepastels in de biblio theek te Akersloot. Geinspireerd door Cobra en Blauwe Reiter zien wij werk van bijzonder kwaliteit. Zijn werk is deels abstract, deels figura tief/expressionistisch. Uit een bouw werk van veelal primaire kleuren ont staan ongecompliceerde harmonieën legt hij uit. De massages in hout zijn groot van afmeting, modern gelijnd, perfect van verhouding en zorgen in combinatie met de schilderijen voor een uiterst sfeervolle entourage. Vormge ving, kleur en spanning spiegelen de ge voelens van deze Akerslootse therapeut. De expositie is tot eind december te be zichtigen op maandag van 14.30-20.30 uur, woensdag van 14.00-17.00 uur en vrijdag 14.30-20.30 uur in de biblio theek, Rembrandsingel 1 te Akersloot. Een voorbeeld uit het werk van Frits Bangert. PASPOORT IN EUROPEES JASJE HEILOO - Vanaf 1 november zullen de gemeenten overgaan op de afgifte van een Nederlands paspoort dat er iets an ders uitziet dan het huidige zwarte mo del. De nieuwe pas krijgt een Europese jas aan. Het belangrijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model paspoort is de kleur van de kaft (rood). Voorts is dit rode paspoort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte paspoort. De praktische gevolgen van de overgang naar het rode model zijn beperkt. De zwarte paspoorten behouden hun gel digheid tot de erin vermelde datum, ook als deze na 1 november valt. Er is dus geen aanleiding om een nog geldig (zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe (rode) paspoort. Ook blijft het mogelijk kinderen in een paspoort bij te schrijven onder zelfde voorwaar den als nu het geval is. Zwarte paspoor ten kunnen na 1 november echter niet meer worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlen ging wordt een nieuw paspoort uitge reikt. Deze wijziging is overigens van weinig betekenis, omdat de kosten voor aanschaf van een nieuw paspoort gelijk zijn aan de kosten van verlenging. Eet U slank met Malsovit! Met Malsovit valt U 1 tot 3 kilo per week af. Malso vit is excl. verkrijgbaar bij: BAKKERIJ KAANDORP Kennemerstraatweg 506, Telefoon 072-331727. De servetten worden met het jaar mooier, kom ze eens bekijken. Zeer leuk te kombineren met onze kaarsen. BEEMSTER KADO WINKEL HEILOO Westerweg 353, hk. het Zevenhuizen, tel. 072-331970. HARDHOUTBLOKKEN VOOR DE HAARD 65,- p. kub. excl. bezorgen. Tel. 02205-2966, Hoveniers bedrijf Hollander Gevr.: HANDIGE JON GEN v.a. 16 jr. voor zater dags. Fa. Chr. Vahl, Bloembollen, Hoogeweg 53, Heiloo. Te koop: MS.FIETS 6 jr., ƒ50,-. Tel. 072-337221. You'l play Snooker? Origi nele 12 FEET Snooker Steelblock Gabriëls in de Biljart Sociëteit Heiloo (boven de Gros, Wester weg), tel. 072-337288, al leen op afspraak mogelijk van 2 tot 6 man of vrouw. Te huur gevr. voor direct een GARAGE omg. De Dresch/Vlei, of Kande laar, huurpr. 75,- p.mnd. tel. 072-335766. Gediplomeerd GITAAR DOCENT, geeft gitaarles. Tel. 072-158230/125713. Te koop: KINDERSTOEL merk Kibofa wit, z.g.a.n. 100,-; stoelverkleiner 10,-; wagenzak parasol merk Bebe comfort l.bl. gestr. z.g.a.n. 75,-; wieg muziekmobiel F. Price ƒ45,-. Tel. 072-338116. Te koop: KINDERWA GEN Buggydiv. acc., geh. opv.b. 350,-. Tel. 072-335992. BIJLES NED. TAALdoor erv. lerares. Tel. 072- 334786. SPAANS steeds belangrij ker i.v.m. 1992, conversa tie v. gev. kl. groepjes, ook privé, erv. lerares Spaans, inl.: 072-337593. Heeft u onze collectie boe renbont al eens bekeken. Praktisch al het steengoed op voorraad. BEEMSTER KADO WINKEL HEILOO Westerweg 353, hk. het Zevenhuizen, tel. 072-331970. PIANO CENTRUM HEERHUGOWAARD Nieuwe en gebruikte pia no's, betaalbare prijzen, gar. ink. verk. Beveland- seweg 2 t/o Han Fort- manncollege, Heerhugo- waard, tel. 02207-42532, b.g.g. 167746. Vrijdag 27 okt. KLAVER JASDRIVE, aanv. 20.00 uur, Cafe La Strada, Ken- nem.str.w. 215, tel. 072- 330860. Te koop: Marantie KO ZIJNHOUT, rabathout, vloerhout, balkhout, kraaldelen, raggels, vloer platen, aftimmerhout, schrootjes, deuren, hard houten palen, grote partij rode stenen. Fa. Metzelaar en Zn., Bogerdl. 23, Lim men, tel. 02205-1379, b.g.g. 2977. Te koop: COMMODORE compl. PCI MS-DOS 5'/i, edd losse 3 Vi edd groen mon. 850,-, alles 1 jr. oud. Tel. 072-334641. Te koop gevr.: witte COM MODE en wit kdr.ledi- kantje. Tel. 072-126187. Surprise voor inbreng en verkoop van 2e HANDS- KLEDING voor jong en ouder. Kom dat zien een grote collectie ontvangen. Voor inl.: Surprise v. Eg- mondstr.9, Castricum, tel. 02518-55283. ZWANGERSCHAPSYO- GA op maandagm. v. 9.15-10.15 uur in boven- ruimte Sauna Vennewater, Westerweg 351, Heiloo. Inf.: Marian Neeft, tel. 072-334065, liefst na 19.00 uur. Te koop: HOEKBANK 6-pl. tweed ƒ700,-; modern essen salont^ 400,- Tel. 2513-14575. Verl. Castr./Limmen aand. goudkl. KETTING HANGER, bl. hartje. Tel. 02205-1709. JRUIN BLIJVEN? Huur nu uw eigen zonne hemel. Gratis gebracht en gehaald. Huurtermijn 2/3 of 4 weken. Bel voor in lichtingen: INTERBOSCH ALKMAAR 072-157272 of 02208 - 94502. Voor het VERNIEUWEN VAN UW C.V.-ketel. Holleweg 71 - Heiloo Tel. 331855 b.g.g.334972 (fntloo Landelijk erkend Gez.: lieve OPPAS voor Eric (geb.29-8-'89) op maand.av. en woensd. per 1 jan.'90. tel. 02205-2916. Te koop: POTKACHEL Etna 100,-; plm. 135 ant. plavuizen IVi m2. Tel. 02513-10278. WEIDE EN STALLING voor paarden en pony's met rijbak en voll.verz. Tel. 02205-1486. KORTJAKJE voor goede gedragen kinderkleding. Is de winterkleding uw kinde ren te klein? Kom dan eens langs, alleen deze week ook zaterdag nog open. Kerkw. 49, Limmen, open: wo.do. vr.za. v. 9.-11.30 uur. Te koop: 2500 st. opnieuw verbeterde hollandse DAKPANNEN rood, 2000 st. verbeterde hollandse dakpannen rood. Fa. Met zelaar en Zn., Bogerdl. 23, Limmen, tel. 02205-1379, b.g.g. 2977. Te koop: eikeh. BOEKEN- KAST3 pi. +4 laden, vr.pr. 1500,-. Tel. 072- 336576. Vrijdag 27 oktober KLA VERJASDRIVE, aanv. 20.00 uur, Kennemerstr.w. 215, tel. 072-330860. Modevakschool Heiloo: Het is nooit te laat om de kneepjes van het vak te le ren. Aan u de keus: NAAI LESSEN voor beg. en gev. (v/m); Patroontekenen methode CPS (confectie patronen systemen), mo derne praktijkgerichte opleiding tot confectie- coupeuse. Inl.: D. J. Dom peling, tel. 072-332184. KOZIJNEN op maat ge maakt, bel: 02205-1379, b.g.g 2977. Te koop: SKISCHOENEN z,g.a.n. mt. 40. Ewisw. 120, Heiloo. Te huur: GARAGE Laan v. Zeeman 31, tel. 072-332958, na 18.00 uur. BOCKBIER. Het is er weer Cafe-Bar La Strada, Kenn.str.w. 215, tel. 072-330860. B.z.a.: handige TUIN- VROUWvoor onderhh. of snoeiw. v. uw tuin 12,50 p.u. Tel. 072-334637. Te koop: 5-delig HOEK- BANKSTEL palis., wand- meubel hg. 175/br.2 mtr. d.50 cm; salontafel alles i.z.g.st. Nog te bezien alles in een koop uiterste prijs 1000,-; biljart met lei z.g.a.n. Tel. 02513-2601. Te koop: HR.SP.FIETS, 3 versn., ds. sportf., 10 ver- sn. Tel. 072-330035. Te huur: gem.APPARTE- MENTwoonk., keuken 36 m2, badk., slp.k., gemeu- bil. houten woonh. in zeer gr. tuin woonk. keuke, ser re, slp.k. en badk. Tel. 072-330263. Te koop weg.omst.: partij nwe. sneldek DAKPAN NEN herfstkl. plm. 1350 st. kantpan. en vorsten t.red.pr. tel. 02286-3291. Te koop: eiken HALTA- FELgr.m.t. ovaal, h75/br. 95, 75,-. Tel. 02205-1337. Gevr.HULP i.d. huish. v. lxp.w/ wie wil ons helpen. Tel. 072-333586. SPD-er verzorgt uw BOEKHOUDING en aan giften met computer. Tel. 072-156487. BOCKBIER Het is er weer Cafe-Bar la Strada, Kenn. str.w. 215, tel. 072-330860.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 10