Honk- en softbalfusie een kwestie van weken 12= intra tuin BETAALBARE MODE He,l0° ^o9 Net wat meerMode C. HACHMANG Werkgroep wijst gemeente op behoefte aan bus in Plan Oost MARGARETHA FASHIONS CHARLSTON A.J. VOS Werkgroep 77-11 exposeert weer in het Witte Kerkje DRIE Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 't HOEKSTUK A >|l6 kado trends Grandioze heropening van winkelcentrum 't Hoekstuk m.m.v. Gerard Joling Suku San, Linda Lu, Baruch, Finn Karelia, Georg Wille e.a. dan is het zover! N.P.M. Schoof burgemeester in Heiloo Maten 36 tot en met 56 dus ook GROTE MATEN Jan Oldenburglaan 10, Bergen (N.H.). Tel. 02208-97503. Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61. Amsterdam ^4 Wie 't betere uit mode kiest P* is gestrikt voor 'T;~ 3 altijd! C: Stationsweg 61 - Heiloo. m - Jid HERMAN KWAAD PRACHTIG BLOEIENDE KAMERPLANTEN begonia, cyclaam én azalea samen heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Nog steeds feest in de Winkelhof grote kollektie bekende merken als Winkelcentrum 54e JAARGANG NO. 43 - 25 OKTOBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Getuigen gezocht Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Burgemeester Schoof. HEILOO - Vorige week werd de benoe ming bekend gemaakt van de heer N.P.M. Schoof als nieuwe burge meester van Heiloo. De heer Schoof is momenteel burgemeester van buurge meente Akersloot en waarnemen eerste burger van Limmen. Zijn benoeming betekent voor Heiloo een ommekeer wat betreft de politieke kleur van de burgemeester. De heer Schoof is name lijk lid van D66. Tot en met de laatste burgemeester, de heer Glijnis, kwamen de burgemeesters in Heiloo vele decen nia uit liberale huize (VVD). De reacties op de benoeming van de heer Schoof zijn tot op heden echter positief. Na tuurlijk was de afdeling Heiloo- Limmen van D66 zeer enthousiast. Na de installatie van de heer Schoof medio november zal het college in Heiloo ver tegenwoordigers hebben van de lande lijk vier grootste partijen: CDA, PvdA, VVD en D66. Natuurlijk zullen wij binnenkort in de Uitkijkpost uitgebreider terugkomen op de benoeming van de heer Schoof. BIJBELAVOND 'VREDE MET GOD' HEILOO - Op vrijdag 27 oktober zal de heer J. G. Fijnvandraat uit Leeuwarden de inleiding verzorgen op een bijbela vond over het onderwerp: wélke vrede zoeken wij? Vrede is een ideaal, dat zo onbereikbaar verweg lijkt te zijn. In de bijbel vinden we een duidelijke weg naar vrede. Belangstellenden zijn van harte welkom in de Zaal van de Gere formeerde Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo, de avond begint om 20.00 uur. HEILOO - Ook deze week is er nog feest in de winkelhof 't Loo, omdat ze 12'/2 jaar bestaan. Hieronder nog even een geheugensteuntje voor de festiviteiten: Vrijdag 27 oktover, 1 en 4 november tussen 10.00 en 17.00 uur staan er klui zen opgesteld. Tegen inlevering van de cheque ontvangt u een sleutel, past die op een van de drie kluizen dan wacht u een leuke prijs. Op zaterdag 28 oktober tussen 10.00 en 17.00 uur is er een Pingelpeuterhoek. Een kabouter houdt zich bezig met sui kerspinnen maken. Een andere kabou ter is een echte kleideraar. Je kun t hier geschminkt worden. In weer een andere hoek van de paddestoel worden buttons gemaakt. Eerst mag je een Pingel gaan kleuren. Daarna wordt er een prachtige button van gemaakt. Ook kun je zien hoe er van een ballon een ballonhondje gemaakt wordt. Ook deze ballonhond jes worden gratis uitgedeeld. Het Pingelkleurendoolhof staat op woensdag 1 november op het program ma. Van 14.00 tot 17.00 uur kan er ge doold worden in dit prachtige springkussen. En dan als afsluiting van het feest staat er op 4 november van 10.00 tot 17.00 uur een Pingel balletjeskussen in het winkelcentrum. Het balletjeskussen is geen gewoon springluchtkussen maar bestaat ui een zee van 10.000 balletjes, een luchtkussen en een glijgoot, waar langs het avontuur te verlaten is. STEL, HET IS JE EIGEN VEL! HEILOO/LIMMEN - Ook dit jaar kunnen tienduizenden Nederlanders uit ervaring spreken wat het betekent om brandwonden op te lopen. Zij kunnen zich er inderdaad veel bij voorsltellen: pijn en paniek en voor ruim 16.000 mensen bezoek aan polikliniek of opna me in een ziekenhuis. De Nederlandse Brandwonden Stichting probeert deze ongevallen te voorkomen of tenminste het aantal ervan te vermin deren. Daarnaast progageert de Neder landse Brandwonden Stichting, als het dan toch gebeurt, de juiste eerste hulp: 'Eerst water, de rest komt later'. Dat voorkomt in ieder geval erger! Voor dit werk ontvangt de Nederlandse Brandwonden Stichting geen subsidie. Daarom is uw bijdrage nodig! Steun de collecte van de Nederlandse Brandwon den Stichting in de week van 30 oktober tot en met 4 november. Uw bijdrage is ook welkom op girorekening 202122 of bankrekening 70.70.70.643. HEILOO - Vorige week woensdag pre senteerde de werkgroep Openbaar Ver voer in Heilöo-Oost de resultaten van een gehouden enquête. Deze enquête onder de bewoners van Plan Oost was bedoeld om te onderzoeken of er in dit deel van Heiloo behoefte is aan een ver betering van het openbaar vervoer. Met name ging het om de mogelijkheid om één van de bestaande NZH-buslijnen (76 en 166) via een aangepaste route door Oost te laten rijden. Het rapport met de enquête-resultaten werd in het gemeentehuis aangeboden aan loco-burgemeester J.J. Dekker. De gebeurde door mevrouw Kostense - Timmer, die namens Wijkvereniging Plan Oost zitting heeft in de werkgroep. Daarnaast nemen de KBO, Anbo en de Stichting Ouderenwerk deel aan de en quête, waarbij hun belang natuurlijk de oudere wijkbewoners geldt. In haar rede ging mevrouw Kostense in op de conclusies van de werkgroep, die duidelijk een behoefte aan openbaar vervoer door Plan Oost aangeven. Een ruime meerderheid van de wijkbewo ners wil graag een betere busverbinding met Alkmaar. Voor haarzelf is de keuze makkelijk: 'Ik bezit geen auto en werk in Alkmaar, dus vanuit mijn standpunt gezien zou ik zeggen liever vandaag dan morgen openbaar vervoer'. Aan het slot zei mevrouw Kostense: 'Gemeente bestuur, het woord is thans aan u. We hebben begrepen dat het voornamelijk een kwestie van financiën is, maar toch, laat ons niet te lang in onzekerheid'. Wethouder Dekker reageerde positief op de résultaten van de enquête. Hij had zelfs al een suggestie. Immers de be zetting van NZH-lijn 79 is de laatste ja ren aanmerkelijk terug gelopen. Een klein ommetje via Plan Oost in Heiloo zou deze lijn wellicht rendabeler maken voor de NZH. Hij zegde de werkgroep toe een exemplaar van het rapport di rect aan de NZH door te sturen en in overleg met hen tot een goede oplossing te komen, indien aan de verschillende voorwaarden kan worden voldaan. HEILOO - Bijna dertig jaar wordt er in Heiloo al honk- en softbal gespeeld. Aanvankelijk bij één vereniging: De Fo resters op de Egelshoek. In de jaren '70 ontstaat vanuit deze club een tweede vereniging, BSC Heiloo, die haar intrek neemt op sportcomplex Het Vennewa- ter. Met grote zekerheid kan hier gezegd worden dat er volgend jaar weer één vereniging zal zijn. De voorbereidingen voor een fusie tussen Foresters en Hei loo zijn in een zeer ver gevorderd stadi um en de oprichting van een nieuwe club is een kwestie van weken. De fusieplannen komen niet als een donderslag bij heldere hemel. Reeds in het recente, verleden waren er voorzich tige besprekingen. Toen kwam men nog niet tot daden. Maar in de loop van het seizoen 1989 kregen de plannen defini tiever gestalte. Een werkgroep, bestaan de uit bestuursleden van beide clubs, ging aan het werk om alle zaken op een rijtje te zetten en tot een acceptabele overgang naar één club voor honk- en softbal in Heiloo te komen. De belangrijkste reden voor het samen gaan van Heiloo en Foresters is dat de beide besturen van mening zijn dat er geen bestaansrecht meer is voor twee clubs. Vooral wat betreft het kader en het aantal jeugdleden bij het softbal zal de fusie bestaande problemen oplossen. Ook hoopt men dat het ontstaan van een nieuwe vereniging een impuls voor de honk- en softbalsport in Heiloo zal betekenen. Nieuwe naam Medio november, wanneer de oprich tingsvergadering op de kalender staat, zullen de leden van de nieuwe club ook een nieuwe naam kiezen. Een voortgaan onder één van de bestaande namen vindt men niet juist. Hoe de nieuwe naam zal worden is nog met geen zeker heid te zeggen. Het voorlopige bestuur heeft namelijk onder alle leden van Hei loo en Foresters een prijsvraag uitge schreven. Iedereen kan een suggestie doen, waarna het voorlopige bestuur een eerste selectie van tien geschikte na men zal plegen. Uit die tien namen kun nen de leden dan kiezen en wordt in de ledenvergadering de definitieve vereni- gingsnaam vastgesteld. Maar niet alleen in naam verandert er het een en ander. Ook zal er volgend jaar gespeeld worden in nieuwe tenues. Daarnaast is men druk doende om de accommodatie van de nieuwe vereni ging zo goed mogelijk te krijgen. Woningen op Egelshoek Het is alom bekend dat de gemeente met Afgelopen vrijdag werd er op de velden in Het Vennewater getraind door de pupillen en de aspiranten van Foresters en BSC Heiloo: een eerste stap naar de daadwerkelijke fusie. een deel van de Egelshoek, het huidige speelveld van De Foresters, andere plannen heeft (woningbouw). Een fusie op honk- en softbalgebied komt de plaatselijke overheid dan ook goed uit. Maar voor de nieuwe, grote vereniging (21 teams) is de huidige accommodatie van BSC Heiloo aan Het Vennewater weer te klein. Niet alleen komt men mi nimaal een veld tekort, maar ook zijn er onvoldoende kleedkamers en behoeft de kantine uitbreiding. Gezien de staat van de huidige opstallen verwacht men dat complete nieuwbouw noodzakelijk is. Vorige week donderdag is met de ge meente gesproken over de fusieplannen. Daarbij is nadrukkelijk gewezen op de problemen qua accommodatie. De ge meente, vertegenwoordigd door we thouder Borsjes, staat positief tegeno ver de plannen van de beide verenigin gen. Natuurlijk kon de wethouder geen toezeggingen doen - de raad neemt eventuele beslissingen over accommo datie en financiën - maar alle steun bij het realiseren van de plannen kregen de clubvertegenwoordigers wel. Geen versnippering Voor het voorlopige bestuur is financië le steun van de gemeente voor nieuwe opstallen en de aanleg van een extra veld op Het Vennewater zeer belang rijk. Komt die er namelijk niet dan zal er zeker in 1990 nog voor een belangrijk deel gespeeld moeten worden op twee velden, De Egelshoek en Het Vennewa ter. Deze versnippering achten de bestuursleden noch voor de nieuwe ver eniging noch voor de gemeente gunstig. Hoewel de vragen rond de accommoda tie nog niet beantwoord zijn, verwach ten de voorzitters van Heiloo en Fo resters, de heren De Ruiter en Smit, dat de fusie doorgaat en er volgend jaar een grote, gezonde honk- en softbalvereni- ging in Heiloo zal zijn. Alle aspecten van de nieuwe club, inclusief de trainers van de selectieteams en tal van commis sies, zijn tot in de puntjes voorbereid. Over drie weken wordt de fusie, met 99 procent zekerheid, beklonken. Stationsweg 85,1851LJ Heilöo J—J PRISMA horloges Kenn.straatweg 414, Heiloo Makelaar Taxateur o.g. ffikf hfk "n °°PtBfl: Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN 'JSr.'' Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES i— Een overzicht van een vorige expositie van de Werkgroep 77-11 in het Witte Kerkje van Heiloo. Mevrouw Koastense-Timmer overhandigt namens de werkgroep het rap port aan wethouder Dekker (links). De overige leden van de werkgroep kijken toe. HEILOO - Vrijdag 3 november om 20.00 uur gaat in het Witte Kerkje, voor de vierde keer, een tentoonstelling van de Werkgroep 77-11 van start. De offi ciële opening van de expositie is in han den van wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg. Op zondag 5 november zal Gerard Leegwater de ten toonstelling om 14.00 uur met orgelspel luister bijzetten. Zoals altijd heeft de werkgroep weer een thema gekozen waarop elke kunste naar één werk op moet baseren. Dit keer koos men het thema kontrapunt, eigenlijk een onderwerp dat in de mu ziek thuis hoort, het betekent nl. het met elkaar in harmonie brengen van twee afzonderlijke melodieën. Maar een thema dat zich ook heel goed laat ver beelden, geen eenvoudige opgave, maar voor élke kunstenaar een uitdaging te noemen. Gebruikte technieken zijn: olieverf, aquarel, gouache, acryl, krijt, potlood en keramiek, enz. Naast deze opdracht laten de kunstenaars nog meer van hun nieuwste werk zien, er is de af gelopen drie jaar weer hard gewerkt. De werkgroep bestaat uit de volgende kunstenaars: Jan van Erkelens (pente keningen, potloodtekeningen, aquarel), Jan Giling (olieverf, aquarel," droge pastel), Diny Hage (zijde kollages), Wil lem K.S. (materieschilderijen, objec ten), Mary Koekenbier (olieverf/acryl schilderijen), Kees Oosterbaan (kistjes, kollages en tekeningen), Ineke Watze- ma (gemengde technieken), Watze Wat- zema (acryl), Rien Wensma (keramiek). Wie de werkgroep een beetje heeft ge volgd, zal een duidelijke ontwikkeling zien in de tentoongestelde werkstukken. Eerdere onderwerpen waren, de eerste keer 'Genesis', toen 'ontmoeting', daar na 'de wonderbaarlijke visvangst' en nu dan contrapunt. In totaal zullen er zo'n vijftig werken te zien zijn. Voorproefje Wie vqst een voorproefje wil hebben van het werk van de kunstenaars kan bij een paar zaken en banken om het witte kerkje, een week voor de expositie, wat van hun werk kunnen zien, t.w. bij de A.B.N. en de Amro bank aan de Kenne- merstraatweg 97 en 380, de Kleuver, de woningzaak in de winkelhof 't Loo, boekhandel Deutekom, Heerenweg 69 en bij binnenhuisarchitectuur Silhouet eveneens aan de Kennemerstraatweg op nr. 99. Vrijdag 3 november dus de officiële opening. Muzikaal zal deze avond wor den omlijst door de dames Enny Grond- hout, viool, en Liesje Schuytemaker, piano. De openingstijden zijn als volgt. Zater dag 4 november en zondag 5 november van 11.00-17.00 uur. Maandag 6 no vember t/m vrijdag 10 november van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 11 november van 11.00-17.00. Groepen en scholen eventueel na af spraak 's morgens, tel. 128856. De toe gang is gratis. HEILOOER TENNISKAMPIOENSCHAPPEN HEILOO - Aanstaand weekend, zater dag 28 en zondag 29 oktober, vindt er op het H.S.V. tenniscomplex aan de Bayershoffweg te Heiloo alsnog plaats de Heilooër tenniskampioenschappen 1989 tussen de 3 tennisverenigingen uit Heiloo: TV Heiloo. Het Vennewater en HSV. Oorspronkelijk waren de partijen eer der in de maand gepland, maar helaas waren de weergoden ons toen niet gunstig gezind. In onderling overleg met de betrokken verenigingen is toen beslo ten om het gehele programma over te zetten naar komend weekend. Dit bete kent dus dat op zaterdag 10.00 uur de partijen zullen beginnen tot 's avonds 22.00 uur en restant op zondag, ook va naf 10.00 uur tot 17.00 uur, waarna de prijsuitreiking plaats vindt. Er zal gespeeld worden in alle onderde len met in de groepen jeugd/senioren en senioren 35 In totaal 45 partijen, wa- raan wordt deelgenomen door de beste leden, meestal clubkampioenen 1989, van de verenigingen waaronder bij de dames Petra Donkersloot, Mariska Zuurbier en Birgitte Langedijk en bij de heren Klaas Jan van Leeuwen, Jan Zuurbier, Erik Buur, Henk van der Ham, Bram Mey, Richard van Tooren- burg en anderen. U bent van harte wel kom op het HSV-complex vanaf zater dag 10.00 uur. RUUD VAN HANEGHEM WEER MET BIJZONDER ASSORTIMENT BLOEMBOLLEN IN 'T LOO HEILOO - 't Lijkt nog maar heel kort geleden dat we het loof van de bollen van het vorig jaar hebben opgeruimd. Toch moeten de bollen voor het ko mend voorjaar alweer de grond in. Ruud van Haneghem heeft, als altijd, weer een uitgebreid en vooral exclusief assortiment, speciaal voor de liefheb ber. Bovendien zijn er soorten bij, die niet overal te krijgen zijn. Denkt u ook eens aan bollen die verwil deren zoals o.a. Anemone Blanda, Chi- nodoxa, Crocus Species, Cyclamen, Fritillania, rotstuinnarcissen, kortom er zijn wel 25 soorten. De korte botanische tulpen zijn, vooral in de kuststreek waar het vaak zo waait, een uitkomst, ze zijn er in vele mooie kleuren en bloeien vroeg. Er zijn ook nog de z.g. species tulpen, de voorouders van deze tulpen komen o.a. uit Azië, Perzië, en centraal Rus land. Door kruisingen zijn er vele prachtige soorten ontstaan die in schoonheid en grilligheid met elkaar we dijveren. Ze bloeien vanaf begin april, zijn heel laag en bijzonder geschikt voor rotstuin en verwildering, er zijn ook heel mooie namen bij zoals Red Reiding Hood, Sweetlady, Yellow Dawn enz. In bloembakken kunt u ook bollen po ten ook hiervoor zijn de vroeg bloeiende tulpjes erg leuk enkele soorten zijn Bo nanza, Oranje Nassau, Peach Blossom enz. Wie met Kerstmis graag een mooie Amaryllis in bloei wil hebben moet hem zo'n 6 a 7 weken voor die tijd planten. Ruud van Haneghem heeft mooie grote Kennemerstraatweg 129, Heiloo. bollen (maat 36/38) dat betekent dat de omvang van de bol zoveel cm is. Een grote bol is daarom ook duurder, maar ze zijn van hoge kwaliteit en krijgen ge garandeerd veel bloemen. Omdat de winkelhof 't Loo 12'/2 jaar bestaat is er natuurlijk een leuke aanbieding, 't staat in de advertentie. Vrijdag 27 oktober van 9.00 - 21.00 uur en zaterdag 28 ok tober van 9.00 - 17.00 uur vindt uw de bollenstand van Ruud van Haneghem op een van de pleinen van de Winkelhof 't Loo. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Recbte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 07,2-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: fspTMrj™ -v Baafjeslaan i. 1852 BE Heiloo (072-331081) V J Rosendaal 891851 RK He,,00 (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op de Pastoor van Muyen- weg ter hoogte van de Goodeslaan- Kloosterhof, heeft een donkergrijze Ford escort, vier auto's geramd, deuken en lak en spiegels beschadigd. Hij reed weg in de richting van de Ewisweg. Het gebeurde op 21 oktober om 17.55 uur. Zijn er mensen die iets gezien hebben, belt u dan even met de politie, tel. 333144.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1