N.P.M. Schoof geïnstalleerd als burgemeester van Heiloo Originele decemberactie in Heiloo /Mascotte mtrahiin GAAT ve OUMV1NgS nietkor tingen VAN O SINT NIC0LAAS tiü A.J. VOS Net wat meerMode CHARLSTON 'bekEn«^enMMES 54e JAARGANG NO. 47 - 22 NOVEMBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Inleveren kopij en advertenties Sint Nico laas markt in 't Loo Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag.- gesloten. Zaterdag komt Sint Nicolaas in Heiloo! Tl kado trends Mafidalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61, Amsterdam i— 3 Stationsweg 61 - Heiloo. HERMAN KWAAD heiloo NtODH OP At Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren j te bereiken onder nummer 072-330175 ■ill V Redactie-adressen: I Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) j Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Werk van de Belgische Cobra schilder Gerard van Hulst. HEILOO - Mocht u om een idee voor een kadootjr verlegen zitten? Kijkt u dan eens rond in winkelcentrum het Loo. Daar zal voor het eerst een Sint Nicolaasmarkt worden gehouden die, van 28 november tot en met de verjaar dag van de goedheiligman op 5 decem ber gehouden wordt. Natuurlijk zijn er, met uitzondering van dinsdag 28 no vember, op alle dagen koopavonden in gesteld zodat u rustig op uw gemakt kunt kijken. Naast de gebruikelijke kado's die men in deze tijd kan aanschaffen is er dit jaar ook veel aandacht voor kunct. Jan Braam en Jean Thomassen hebben ook dit jaar veel werk verzet om veel nieuwe gezichten naar Heiloo te halen. Voor het publiek is het heel leuk dat men op bijna alle. dagen wel nieuwe ge-' zichten of nieuwe kramen kan aantref fen. Heel blij zijn we met de aanwezig heid van de inmiddels 80-jarige Cobra schilder Gerard van Hulst. Hij is speci aal overgekomen uit België om op maandag 4 en dinsdag 5 december met zijn werk aanwezig te zijn. Verder zijn er handgemaakte sieraden van de zil versmid Willem van Doorn uit Workum. Uit Eindhoven komt Ed van Vleuten met glasreliëfs en er zijn schitterende fo to's te zien van de Amsterdamse foto graaf Ton Copier. Natuurlijk ook ge bruikelijke dingen als keramiek. Corrie de Groot uit Amsterdam en John Schell uit Rotterdam komen met uiteenlopen- den dingen. Verder is er zoveel te zien, dat u het beste elke dag maar even moet komen kijken want steeds is er wéér iets nieuws of iets anders. HEILOO - In een stampvolle raadszaal werd afgelopen donderdag de heer N.P.M. Schoof geïnstalleerd als burge meester van Heiloo. De heer Schoof volgt hiermee de heer Glijnis op, die in augustus het ambt neerlegde en nu ge bruik maakt van de Vut-regeling. De in stallatie was voor Heiloo een eerste di recte kennismaking met de heer Schoof. Geheel onbekend is hij echter niet: ge durende zeven jaar was hij burge meester van buurgemeente Akersloot, 'terwijl de heer Schoof ook ruim vier jaar waarnemend burgemeester in Lim men was. Loco-burgemeester Dekker was de eerste spreker tijdens de buitengewone bijeenkomst van de raad. Hij noemde het komen ert gaan van een burge meester een altijd weer bijzondere ge beurtenis, ook omdat de burgemeester voor een groot deel het gezicht van de gemeente bepaalt. De heer Dekker schetste enkele wapenfeiten van de heer Schoof in zijn vorige gemeenten en noemde een paar verschillen ten opzich te van Heiloo: 'In Heiloo zijn 20.000 in woners, vier keer zoveel als in Akersloot. We hebben ook wat minder autochtonen, we zeggen wel eens dat we geregeerd worden door de Hoogovens en Zaankanters'. Aan het eind van zijn rede wenste de heer Dekker de nieuwe burgemeester veel succes: 'Moge de uit oefening van het burgemeestersambt in deze mooie gemeente u veel voldoening schenken'. Namens de gemeenteraad sprak me vrouw Wuijster-Schuddeboom (VVD). Zij heette de heer Schoof en gezin wel kom in Heiloo. Daarna sprak zij de hoop uit dat de inwoners een goed con tact met hun nieuwe eerste burger zou- Volgende week (29-11) in de Uit kijkpost speciale aandacht voor het eerste december-feest, Sint Nico- laas. Redactionele stukjes, kadotips en speciale aanbiedingen van de ad verteerders sieren de uitgave van volgende week. ledereen mag zijn of haar tip voor het Sinterklaas-feest indienen voor plaatsing: even op papier zetten en inleveren vóór maandag 27 novem ber bij de redactie. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 27 november ingeleverd te worden (tot 17.00 uur). Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. A':' 'li'I néii'T^ ,*i i Wethouder Dekker neemt - als waarnemend burgemeester - de ambtske ten van de schouders om deze over te dragen aan de heer Schoof. Mevrouw Wuijster-Schuddeboom spreekt de nieuwe burgemeester toe namens de gehele raad. den krijgen: 'De kleur van het nieuwe gemeentehuis doet misschien anders vermoeden, maar het raadhuis is geen ivoren toren. Er is gestreefd naar een open, vriendelijk gebouw, waarin de mensen makkelijk de weg naar u vinden'. Mevrouw Wuijster-Schuddeboom gaf verder aan dat voor de raad de kwaliteit van de burgemeester boven zijn politie ke kleur staat. Zij hoopt dat Heiloo het 'harmoniedorp' zal blijVen zoals het is. Goede samenwerking, zonder ruzie, maar natuurlijk wel epns opwinding. 'Het is onze wens dat er een voortduren de dialoog zal zijn met als doel het wel zijn van Heiloo en haaij inwoners. Hoe Heiloo er in de toekomst zal uitzienTigt in uw en onze .handen", aldus de spreekster namens de raad. Gemeentesecretaris De Boer sprak over de relatie tussen de burgemeester en de secretaris, mensen die frekwent samen werken. 'Burgemeester Schoof zelf heeft het eens een tandem genoemd, een goede vergelijking'. Namens de mede werkers van de gemeente zegde de heer De Boer de steun toe aan de nieuwe bur gemeester. De gemeentesecretaris uitte ook woorden van dank aan het adres van wethouder Dekker, die bijna drie maanden het burgemeesterschap heeft waargenomen. Na deze sprekers, de installatie zelf had inmiddels ook plaats gehad, sprak bur gemeester Schoof de raadsleden en ge- Sint Nico laas brengt zaterdag met vele Zwarte Pieten een bezoek aan Heiloo. KERSTPAKKETTEN-ACTIE VOOR POLEN SUCCESVOL HEILOO - De actie ten behoeve van Polen, afgelopen vrijdag bij Albert Heijn is een een groot succes geworden. Vele kerstpakketten konden worden sa mengesteld. Door gaven en bijdragen van velen is het ook- al gelukt om voor de meeste pakketten de verzendkosten gedekt te krijgen. Alleen voor de laatste ongeveer honderd kilo aan pakketten wordt nog een vriendelijk verzoek ge daan om een bijdrage te storten om ook hiervoor de vrachtkosten te kunnen betalen. Wilt u een financiële bijdrage leveren aan de actie, bijvoorbeeld ter financie ring van de hoge vrachtkosten, dan kunt u een bedrag storten op bankreke ningnummer 32.70.52.104 o.v.v. 'Helpt Polen'. Voor meer informatie: 072-331802. HEILOO - Onder het motto 'Koop in Heiloo met een kans op een Zz miljoen' wordt door de gezamenlijke winkeliers in Heiloo gedurende de periode 23 no vember tot 21 december een originele december-1989-aktie gehouden. Geko zen is voor een direct-prijs-aktie. Bij aankopen bij één van de meer dan 80 deelnemers ontvangt u per 15,00 besteding een scheurlot. Als u het lot openscheurt ziet u direct of u een prijs heeft gewonnen. De prijzen bestaan uit hele of 1/5 staatsloten, totaal voor 15.000,- aan staatsloten! Dus de kans op vele geld prijzen en kans op een Zz miljoen. Een winnend scheurlot kan bij Avis in het Stationscentrum of bij Braam in Win kelhof 't Loo worden omgewisseld voor 1/5 of een heel Staatslot.. Indièn omwis seling voor 12 december plaats vindt, wordt meegedaan in de december- trekking. Nadien dient omwisseling voor 11 januari 1990 plaats te vinden zodat meegedaan wordt met de januari-trekking. De deelnemers zijn herkenbaar aan het affiche 'Maak kans op een Zz miljoen'. Uw aankopen in Heiloo kunnen een du re en feestelijke december-maand een extra feestelijk karakter geven, gezien de kans op een van de vele aantrekkelij ke geldprijzen. Extra koopavonden Extra koopavonden zijn in Heiloo op dinsdag 28, woensdag 29, donderdag 30 november, uiteraard op vrijdag, en voor wat betreft Sint Nicolaas op maan dag 4 december. De meeste winkels zul len dan tot 21.00 uur geopend zijn. Voor de kerst zijn de extra koopavon den op woensdag 20, donderdag 21 en uiteraard op vrijdag 22 december, ook dan zijn de winkels tot 21.00 uur geopend. Zoals u ziet bieden de winkeliers in Hei loo u buiten een goed advies en uitste kende produkten net dat kleine beetje meer, alhoewel dat beetje misschien tot een financieel zeer interessante start van de jaren 90 kan leiden. Wie niet koopt, die niet wint. HEILOO - Jongens en meisjes opgelet, het is weer zover. St. Nicolaas komt naar Heiloo. Trek je leukste kleren aan, vraag aan je vader en moeder of ze de vlag uitsteken en verwelkom de Sint langs zijn route. Of bij het gemeente huis waar de spiksplinternieuwe burge meester en de goedheiligman kennis met elkaar zullen maken en hem een naar wij allen hopen, een warm onthaal wacht. De aankomst op het gemeentehuis is tussen 11.45 en 12.00 uur, waar de kin deren een presentje aangeboden krij gen. Natuurlijk wordt de Sint begeleid door een feestelijke stoet: de fanfare en showband TKH, de Boscrossers, Tam boer en majorettenkorps Nijenburg, de Ponyclub Heiloo. Nieuw is dit jaar de volksdansgroep Pridini, Muziekvereni ging Eensgezindheid speelt bij het gemeentehuis. De stoet start bij de parkeerplaats aan de Westerweg tegenover de Willibror- duskerk en vertrekt daar om 11.00 uur. De route gaat als volgt: Hoog en Laag, Westerweg, Stationsweg, Heerenweg, Laarmanstraat, Kennemerstraatweg, Frederica's Hof, v.d. Feen de Lilleweg, Burenweg, rechtsaf en meteen linksaf voor bejaardentehuis 'de Loet' langs, op eind bij bouwhek rechtsaf door gras veld naar Klein Barlaken, Burenweg, Maas Geesteranusweg, Dokterslaan, Kennemerstraatweg (oversteken) en Raadhuis. In de route is een wijziging gebracht, dit keer gaat, i.v.m. de verbouwing, de op tocht voor de Loet langs en via Klein Barlaken en Burenweg terug, 's Middags bezoekt de Sint, met een aantal pieten, de wijkverenigingen Oost, Termijen en Vredenoord. OPEN DAG BIJ VERKEERSSCHOOL KONIJN AKERSLOOT - Aanstaande zaterdag, 25 november, houdt verkeersschool Ko nijn, Mendelssohnplein 24a in Akersloot een open dag. Alle bezoekers kunnen in het nieuwe theorielokaal hun kennis van de verkeersregels testen via het theorie-systeem van de school, wel ke geënt zijn op de CBR-opleiding. Tij dens de open dag is er - naast een specia le aanbieding - ook informatie over de vijfdaagse motoropleiding. Tevens kan men de wagens en motoren van Ver keersschool Konijn bekijken. Voor in formatie: 02513-13763. Makelaar Taxateur o.g. wtotheken Postbus 95 1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES VERKOOP UNICEF HEILOO - In winkelhof 't Loo zal Uni cef op 24 en 25 november en op 8 en 9 december aanwezig zijn met een ver koopstand. Alle dagen van 9.00-16.30 uur. C. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool-" H AlJHIl/l/lNli Holleweg 19 hogedrukontstopping I iriv/l IIVknii«U Tel 072-335085 dakbedekkingen. De verkoopadressen van Unicef- artikelen zijn voorts: Heiloo: mw. Ter Avest, Hoghe Weijdt 49, tel. 334777; mw. Slavenburg, Van Merlenlaan 4, tel. 330742. Akersloot: mw. De Haan, Kerkemeer 8, tel. 02513-13442. Egmond aan den Hoef: mw. Visser, Prins Bernhardlaan 53, tel. 02206-3712; Thea Veldhuizen, Prinses Margrietlaan 10, tel. 02206-2903. Limmen: mw. Bos, Kapelweg 6b, tel. 02205-2193. nodigden zelf toe. Het was een directe kennismaking met de heer Schoof: snel pratend en direct op de dingen ingaand. 'Mijn vrouw en ik hebben er zin in om in Heiloo te gaan w onen, werken en be trokken te zijn bij de plaatselijke ge meenschap. Het dorp heeft een rustig imago. Ik zal nog rondgaan bij de men sen en voorzieningen, maar er gebeurt zeker veel, Heiloo leeft. Het is voor mij een uitdaging om het dynamische beeld van Heiloo uit te dragen'. Burgemeester Schoof noemde zich een gemeenteman in hart en rperen. 'Het is de bestuurslaag met direct contact met de bevolking, waar je als eerste de maat schappelijke verschijnselen tegenkomt. Je moet luisteren naar wat er leeft en beslissen met het oog op de toekomst. Inzet is een dynamisch beheer en een hoge kwaliteit van het gemeentelijk ap paraat. Alles overziend heb ik ver trouwen in de samenwerking met posi tief ingestelde mensen'. Overigens liet de heer Schoof duidelijk merken dat bepaalde zaken op zijn inzet en (persoonlijke) steun kunnen rekenen. De D66-vertegenwoordiger heeft daar bij natuurlijk veel oog voor openheid, openbaarheid en democratie. Daarnaast zal hij zich waar mogelijk sterk maken voor de regionale inbreng van Heiloo. Zij persoonlijke steun «zegde hij toe waar het solidariteit met de mensen in de Derde Wereld aangaat. Na het officiële deel bleven de aanwezi gen onder het genot van een drankje nog even bijeen in de raadszaal, 's Avonds konden de inwoners van de ge meente kennismaken met de nieuwe burgemeester. rfj y v' d f /I l J - .1; Stationsweg 85,1851LJ Heiloo U, als Sint incognito, maakt hem blij met mooie mode. 'üJt :u- J&uómO' JuZyMcnz Kenn.straatweg 414, Heiloo overdekt, dus altijd lekker warm en droog; De nieuwste kleurlijnen zoals zalm, lila, blauw enz., nu nog volop voorradig! k Sint hebben we al gezien op de KerstMarkt! Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 GRW®'?i^ utvïbkoop 10 TOT 607. de WNKEi-HOF 1 L

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1