Hieuwt vuur 55pfutters Vogeltentoonstelling Kleurenpracht geslaagd Agenda Akerstoet Si/sondere acties Öud papieracties Spert en spet agenda Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 6 DECEMBER 1989 DE MENINGEN VAN DE ER ACTIES IN DE RAAD HEILOO - De vijf fracties in de ge meenteraad hebben vorige week don derdag aan het college laten weten wat zij van de aangeboden begroting voor 1991 vinden. Na de twee vergaderron des was het, ondanks de verschillende inzichten, in elk geval duidelijk dat men tevreden was over de beschouwingen in het algemeen. Vooral de vele toezeggin gen door het college aan de raad werden positief ontvangen. In het navolgende een overzicht van wat er per fractie op hoofdzaken is gezegd. VVD De VVD was verheugd over de gezonde financiële situatie voor 1991, maar wil wel een voortzetting van het voorzichti ge beleid. Vooral ook omdat het milieu en de vergrijzing bijzondere aandacht vragen en er voor 1993 toch weer een fors tekort dreigt is het geen tijd voor potverteren, aldus de VVD, die het col lege vroeg om structurele bezuinigingen. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de PvdA is de VVD in meerderheid tegen de invoering van hondenbelasting. Wel is men voor het gescheiden inzamelen van klein chemisch afval (via milieu boxen) en extra subsidie voor oud pa pier inzamelingen. De aanleg van een nieuwe baan voor Trias vindt de VVD in orde, mits de fi nanciering goed en duidelijk is. Niet ge heel gerust is de fractie over de aanleg van een skateboardbaan: de prijs is aan de hoge kant. Voorts vroeg de VVD om invoering van beperkt spreekrecht van burgers tijdens commissievergaderingen en om een aan pak inzake de bereikbaarheid van de raad- en trouwzaal voor minder- validen. Problemen heeft de VVD met de hoogte van de bijdrage aan de onder wijsbegeleidingsdienst. Tenslotte zette de partij kanttekeningen bij het profes sionele jongerenwerk in Heiloo. CDA Het CDA merkte op dat de verschillen tussen de begroting van de gemeente en de werkelijke uitkomst van de financiën wel erg groot zijn (in het positieve), waardoor achteraf wellicht de belastin gen niet omhoog hadden gehoeven. Daarnaast vroeg de fractie om een dege lijker beleidsplan voor de toekomst in plaats van de redelijk vrijblijvende meerjarenraming. Ook op het terrein van personeelsbeleid werd om een gede- gener aanpak gevraagd. Het principe van 'de vervuiler betaalt' heeft de steun van het CDA. Investerin gen ten behoeve van het milieu moeten doorberekend worden in de tarieven. Daarnaast moet de voorlichting over het milieu uitgebreid worden. Over het geheel vindt het CDA de gemeentelijke voorlichting niet voldoende en de frac tie pleitte dan ook voor de komst van een voorlichter. Extra huisvesting vroeg de partij voor de opvang van asielzoekers. In de wo ningsector vroeg het CDA het college om de bouw van vrije sector-woningen tussen 180 en 250 duizend gulden te be vorderen, bijvoorbeeld via de grond prijs. Wat betreft de saldi-reserves van de gemeente stelde het CDA dat deze wat haar betreft wel omlaag kunnen. PvdA De PvdA scherpte een aantal onderwer pen, die ook het CDA memoreerde, ver der aan. Op het gebied van de huis vesting werd gevraagd om woningen voor de lagere inkomens c.q. jongeren. Wat betreft de vrije sector is de PvdA voorstander van woningen tussen 180 en 200 duizend gulden. Voor de bescherming van het milieu vroeg de PvdA om een centraal meld punt voor klachten. De PvdA toonde zich voorstander van de invoering van hondenbelasting in Heiloo. Om dit te onderstrepen bood de fractie aan raad en college de 'Notitie over hondepoep' aan als voorzet voor te nemen besluiten. Evenals andere fracties sprak de PvdA de vdorkeur uit voor de komst van een gecombineerde school in Ypestein. Voorts werd de wens voor betere bus verbindingen onderstreept, terwijl ook een bewaakte fietsenstalling bij het NS- station op de steun van de partij kan rekenen. De sanering van de sportaccommoda ties in Heiloo moet volgens de PvdA ten goede komen aan de sportsector. Daar naast toonde men zich tegenstander van het 'gastouderschap' bij kinderopvang, zolang daarbij nog duidelijke knelpun ten zijn. Tenslotte vroeg de PvdA om een medewerkster emancipatiezaken in Heiloo en om een ruimer budget voor het Sociaal Fonds. Heiloo 2000 Heiloo 2000 noemt de financiële voor uitzichten niet rooskleurig. Men ver wacht een korting van het rijk ten gunste van de grote steden. Bovendien moeten in verband met dreigende tekor ten keuzes gemaakt worden bij het doen van grote investeringen. De fractie heeft zich in het verleden meerdere malen verzet tegen de verho ging van de onroerend goedbelasting. Nu achteraf overschotten op de jaarre keningen prijken meent men dat het eer dere verzet terecht is geweest. Op het gebied van verkeer vroeg Heiloo 2000 om de invoering van een maximum-snelheid van 30 km per uur. Daarnaast vindt de fractie ook dat er meer aandacht besteed moet worden aan de verkeersdruk op de Kerkelaan, terwijl met het belang de voetganger meer rekening gehouden moet worden. Heiloo 2000 is voorstander van een ste denband van Heiloo met een andere Eu ropese gemeente (jumelage); men heeft hiervoor geld over, indien de jumelage door particulier initiatief wordt gedragen. Voorts vroeg de fractie om een coördi nerend portefeuillehouder voor emanci patie en om speciale aandacht voor de kermis. Tenslotte wil Heiloo 2000 dat de gemeente een actievere rol ten aan zien van het openbaar vervoer speelt en dat er een bomenbeleidsplan voor de ge meente komt. Links Heiloo De meest 'politieke' beschouwingen kwamen van Links Heiloo. De woord voerder bracht - traditioneel - internati onale en landelijke onderwerpen ter sprake, die ook plaatselijk (kunnen) doorwerken. In dit verband noemde hij ook de komst van de D66-burgemeester meer in de lijn van zijn partij en stelde hij dat het CDA in Heiloo de PvdA links lijkt in te halen. Links Heiloo vroeg het college nog meer samen te werken met buurgemeenten om tot kostenbesparingen te komen, terwijl er ten behoeve van de laagste in komens gevraagd werd om een be lastingvrije voet (ogb) en een meer gespreid tarief (reinigingsrechten). Een suggestie was voorts om de meevallers bij verkoop van grond te besteden voor de bouw van woningen in de huursec tor, bijvoorbeeld door een lagere grondprijs. De eventuele komst van hondenbe lasting vindt Links Heiloo een asociale bijdrage aan de gemeentekas. De partij vroeg wel om maatregelen tegen het te snel rijden in de bebouwde kom. Meer aandacht moet er geschonken worden aan het openbaar vervoer, aan het vluchtelingenwerk en het Sociaal Fonds. Tenslotte liet Links Heiloo 'ou de wens', de komst van een weekmarkt, nog eens horen. College Na de beschouwingen van de raadsfrac ties was het aan het college om de gestel de vragen te beantwoorden. In het alge meen was men royaal met toezeggingen. Burgemeester Schoof stelde ondermeer overleg in het vooruitzicht over de on dergrens voor de saldi-reserves, een meer structurele aanpak van de meerja renraming en het personeelsbeleid. Ver volgens zal er in de loop van 1990 gedi scussieerd worden over de invoering van hondenbelasting. Dat gebeurt ook over de voortzetting van de nieuwbouw/ver bouw van het gemeentehuis. Positief uitte de eerste burger zich voor ts over een mogelijke stedenband, ter wijl beperkt spreekrecht voor burgers wat het college betreft bij de nieuwe raadsperiode, startend op 1 mei 1990, kan ingaan. De gemeentelijke voorlich ting wil het college eerst intern bespre ken alvorens een aparte voorlichter zal worden aangetrokken. In januari zal gesproken worden over een school in Ypestein. Wethouder Dekker zegde toe met de burgemeester een gesprek te voeren met de NS-directie over de treinverbindin gen; ook de buslijnen krijgen extra aan dacht. De verkeersdruk op de Kerke laan wordt onderkend, alleen ziet de wethouder niet veel mogelijkheden om de problemen op te lossen. Het invoeren van de 30 km per uur is - zo bleek in tweede instantie - bespreekbaar. Milieu Op milieugebied werden de suggesties van de raad positief ontvangen, bij voorbeeld wat betreft een bonus subsidie voor de inzameling van oud pa pier, de gescheiden inzameling en de komst van een centraal meldpunt. De gang van zaken rond de kermis wil men na de kermis 1990 nader bezien, terwijl voor de komst van een weekmarkt over leg met de middenstand gevoerd zal worden. Mevrouw Willemse-van der Ploeg deel de de bezorgdheid over het gastouder schap en gaf aan dat de discussie hiero ver gaande is. Wel kon de wethouder melden dat vanuit Den Haag voor de kinderopvang inmiddels vergoedingen voor huisvesting (150.000 gulden) en ex ploitatie (52.000 gulden) voor 1990 zijn toegekend aan de gemeente. De onderwerpen op het gebied van emancipatie verwees de wethouder naar de collegebesprekingen na de verkiezin gen van maart 1990. Ook een verrui ming van het budget voor het Sociaal Fonds moet, na de evaluatie van 1989, volgend jaar besproken worden. Over het jongerenwerker zei de wethouder dat er binnen de 28 uur professionele begeleiding nu zoveel mogelijk wordt gedaan, maar dat de ruimte voor beleid sontwikkeling op dit moment nog ontbreekt. Trias-baan Wethouder Borsjes had het bij de beantwoording van de vragen het meest lastig. De moeilijkheid zat in de kunststofatletiekbaan van Trias. In principe zijn raad en college voor de aanleg van deze baan, maar door ondui delijkheid over de definitieve kosten en een bijdrage van de provincie wilden de fracties nog niet instemmen met de uit gave. De wethouder vroeg de raad om een voorschot te nemen op de bezuini gingen die door sanering van de sport velden gerealiseerd worden. De raad voelde hier weinig voor. Na de discussie in eerste en tweede ron de bleek men nog steeds eensluidend over de wens tot aanleg, maar gaf de raad nog geen definitief fiat tot de kosten en baten goed op papier staan. Naar verwachting zal pas in februari 1990 een besluit genomen kunnen worden. Wat betreft de woningbouw in Heiloo wil het college tegemoet komen aan de wens om meer woningen in de vrije sec tor tussen de 180 en 250 duizend gulden te bouwen. Ook is er extra aandacht voor huisvesting van jongeren en senio ren. Tenslotte werd de suggestie om grondkosten te subsidiëren ten behoeve van lagere inkomens positief beoordeeld. HSV VRIJWILLIGERS BEDANKT HEILOO - In de eerste week van de cember staan besturen graag even stil bij het vele werk dat door vrijwilligers binnen hun organisatie wordt verricht. Dat hierbij natuurlijk ook de vele "ge wone" verenigingen worden gerekend, die borg staan voor een onmisbare scha kel in onze samenleving, is vanzelfsprekend. Ook de Heilooër Sport Vereniging H.S.V. kent deze groep. Mensen die al tijd klaar staan om het clubgebouw (kantine, wedstrijdsecretariaten, kleed kamers enz.) te laten functioneren en te onderhouden. Daarnaast die hele grote groep leiders, met als extra toevoeging vooral zij die zorgen voor de opvang van de jeugd. En zo kunnen we althans alleen al bij H.S.V. voetbal nog even doorgaan naar een getal dat ligt tegen de honderd. Als dank wacht hen én bij- behorenden, een gezellige avond in januari. Afgelast In verband de slechte veldomstandighe- den gingen de wedstrijden afgelopen zondag niet door. Het is gedurende de winterperiode zeer belangrijk de berich ten daaromtrent via pers of radio goed te volgen, zodat u niet voor niets naar het sportpark komt. HET GEMEENTELIJK SOCIAAL FONDS HEILOO - In de gemeente Heiloo bestaat sinds oktober 1988 een gemeen telijk Sociaal Fonds. In de vergadering van de gemeenteraad van mei 1989 is via een verordening geregeld op welke wijze van het fonds gebruik kan worden ge maakt. Zelfstandig wonende inwoners van Heiloo, die een inkomen hebben be neden, gelijk aan of net iets boven het sociaal minimum, kunnen een beroep doen op het fonds. Een bijdrage kan bestaan uit een finan ciële tegemoetkoming, maar het kan ook in de vorm van een pakket. Die keuze ia een betrokkenen zelf. Een bij drage kan worden verstrekt in alle mo gelijke kosten. Dat kan voor iedereen verschillend liggen. Kosten die voor ie dereen gelijk zijn, zijn bijvoorbeeld aanslag van De Uit waterende Sluizen. Een paar voorbeelden van andere kostensoorten zijn, de contributie voor het lidmaatschap van een vereniging, de aanschaf van een zwemabonnement, het lidmaatschap van de bibliotheek, bepaalde studiekosten, maar misschien ook gewoon een bijdrage in te maken reiskosten. En zo zijn er nog wel een aantal voorbeelden te noemen. Belangrijk is, dat het gaat om kosten die moeten worden gemaakt en waarvoor niet via een andere weg een vergoeding kan worden gekregen. Het is de bedoe ling dat zoveel mogelijk mensen met een inkomen op minimumniveau van het fonds gebruik kan maken. Voor 1989 zijn de bijdragen voor een gezin bepaald op 85,00 en voor al leenstaanden op 65,00. Na afloop van dit jaar zal er een evaluatie plaatsvinden en zal worden bezien of er een andere werkwijze moet worden toegepast. Het is namelijk mogelijk dat ieder jaar op nieuw een beroep op het fonds wordt gedaan. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen dient een schriftelijke aanvraag te worden ingediend. Aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Sociale Zaken en bij de Openbare Bibli otheek. De formuleren moeten worden ingeleverd bij de afdeling sociale zaken. Voor een goede beoordeling is het wel noodzakelijk dat gegevens worden mee genomen over de financiële omstandig heden van aanvraagster/aanvrager. Mocht het bovenstaande stukje voor u niet duidelijk zijn, aarzel dan niet om contact op te nemen met de afdeling so ciale zaken waar men u alle mogelijke inlichtingen kan verstrekken (tel. 313181). HEILOO - Donderdag 30 november werd om zeven uur in het Tuincentrum Intratuin Wielinga de 19e vogelten toonstelling van Kleurenpracht geo pend. Voorzitter Aad Ruiter verzocht mevrouw Truus Zandbergen het lint door te knippen. Vervolgens sprak hij een kort welkomstwoord tot de aanwe zigen en dankte allen die hadden meege werkt bij de voorbereidingen van deze tentoonstelling. Er waren veel vogels ingestuurd van zeer goede kwaliteit. De jury bestaande uit de keurmeesters A. J. Geurts, J. A. M. Hulsebosch, P. Koopmans en J. de Roos, heeft geen gemakkelijke taak ge had. Er was een mooi sortiment Tropen vogels. Het was met recht een 'Kleuren pracht', de in totaal 300 aantal vogels, die men tezien kreeg. De uitslag was: Winnaar aangetoonde vogel: J. Castricum met 91 pluspunten, winnaar Derbyvogel (nr.l): G. Oorthuis met 90 punten, kampioen Stammen: J. C. Bakker met 358 punten, kampioen Kromsnavels; J. Castricum met 91 pluspunten, kampioen Postuurkana ries: G. Uil met 90 punten, kampioen kanaries Pigment: B. Strybis met 90 punten, kampioen kanaries Vetstof: J. Castricum met 90 punten, kampioen Tropen-Bastaarden: B. de Vries met 91 punten. Winnaar van het Bondskruis: J. Castricum met 91 punten. Voor het eerst deed als proef de Open Klasse vogels mee. Hiervoor worden toegelaten overjarige vogels, aange kochte vogels en ongeringde vogels. Geen Stammen. De Open Klasse vogels worden gescheiden gekeurd en op gesteld. Kampioen werd de heer B. de Vries met 91 punten (Bins Astrilde). Kampioen Jeugdlid werd Ron Schuma cher met 89 punten voor zijn inzending van Roodkop Gouldamadine. Een rondgang over de tentoonstelling leert hoeveel werk er aan vooraf door de kwekers van de verschillende soorten vogels verbonden is om in aanmerking te komen voor deelname aan een vogel tentoonstelling. De afdeling Tropische vogels was een lust voor het oog. Om de vereniging wat te steunen was er een kinder- en een volwassen tombola. Speciaal voor het winkelend publiek was er een stand neergezet waar men al le soorten vogelbenodigdheden kon lo pen tegen een redelijk prijsje. De Kleurenpracht leden hebben hun uit erste best gedaan het publiek warm te LEDENVERGADERING VLA AKERSLOOT - Maandag 11 december houdt Vrije Lijst Akersloot om 20.00 uur een algemene ledenvergadering in De Lelie. De vergadering staat in het te ken van de naderende gemeenteraads verkiezingen van 21 maart 1990. Inmid dels is het ontwerpverkiezingsprogram- ma gereed. Het ligt in de bedoeling, dat de leden dit programma, dat getiteld is, 'Met het oog op het jaar 2000', eve neens vaststellen. Voorts is er een voor stel tot aansluiting van V.L.A. bij de landelijke organisatie 'Vereniging Plaatselijke Politieke Groeperingen'. Nieuwe leden zijn in de vergadering wel kom. Contactadressen: P.N. v.d. Mo len, Schouw 5; K. Tiebie, Handelstraat 17; W.G.M. Veldt, Startingerweg 5. Meervogels Handbal Zaterdag 9 december: mini's - Con Zelo (10.00 uur); meisjes asp. b - Vrone (10.45 uur); heren sen. 3 - Alkmaar 2 (18.45 uur). Zondag 10 december: welpen 1 - Alk maar 1 (10.00 uur); heren junioren a - UHV Sport (10.45 uur); dames sen I - JHC (12.00 uur); heren sen. 1 - Concor dia (13.15 uur). KERSTMARKT IN DE SLOTKAPEL EGMOND - De jaarlijkse kerstmarkt in de slotkapel te Egmond aan den Hoef zal dit jaar worden gehouden op dins dag 12 december, van 19.00-21.00 uur, woensdag 13 december van 14.00-21.00 uur en donderdag 14 december van 19.00-21.00 uur. In de gezellige sfeer van de slotkapel kunt u uw hart ophalen bij het vele wat u geboden wordt voor aanvaardbare prijzen: kerstversierin gen, boeken, mokken, spelletjes, kaar sen in diverse soorten en prijzen, kop en schotels, tassen, lepeltjes, bierglazen, leren beursjes, potten jam, etc. Komt u gerust een kijkje nemen. U steunt er bovendien een heel goed doel mee. De restauratie van de nog steeds niet geheel voltooide oude kapel. Bo vendien kunt u tijdens de kerstmarkt onder de kerstboom, zo u wilt, genieten van een heerlijk kopje warme chocola demelk met kerstkransje. kunnen ontvangen. Kleurenpracht kan terugzien op een geslaagde tentoonstel ling, gehouden in een oergezellige ambi ance bij Intratuin Heiloo, waarbij nog vermeld moet worden, dat de penteke ningen van Jaap Castricum de ten toonstelling extra opfleurden. BIJZONDER PIANOCONCERT VOOR GOED DOEL EGMOND - Op woensdag 20 december verzorgt de Zwitserse pianist Bernard Demiere een heel bijzonder pianorecital in de Slotkapel in Egmond aan de Hoef. Demiere zal dan werken vertolken van Schubert, Brahms en Schumann. Het bijzondere van dit concert is, dat de vol ledige opbrengst gaat naar een tweetal doelen, te weten het restauratiefonds van de Slotkapel en de bouw van een voudige woningen op Sri Lanka (kosten per woning 1700,00). De organisatie van dit pianorecital is in handen van de Lionsclub Heiloo- Limmen-Egmonden, die in 1988 een soortgelijk kerstconcert organiseerde. De opbrengst was toen geheel bestemd voor de aanschaf van grote- letterboeken voor de bibliotheek in Hei loo en voor de eerdergenoemde Slotkapel. Bernard Demiere is geboren in 1950 en vooral bekend om zijn fabuleuze tech niek, waardoor hij in staat is de meest ingewikkelde werken te vertolken. De miere is dan ook een veel gevraagd pia nist op festivals zoals de Schubertiades. Voor de pianoliefhebber een buiten kansje om dit wel heel bijzondere con cert mee te maken. Kaarten kf 25,00 zijn verkrijgbaar bij: Hanraads schoenen, Stationsweg 81, Heiloo, tel. 072-330789; Silhouet Bin nenhuisarchitectuur, Kennemerstraat- weg 99, Heiloo, tel. 072-331199; en J. Valkering, Rijksweg 102, Limmen, tel. 02205-1346. GOUWE BOOM HEEFT BEWONERSCOMMISSIE HEILOO - Soms kan uit iets negatiefs iets heel positiefs geboren worden. Dit gebeurde bij de 40 bewoners van de Gouwe Boom. Al geruime tijd had men klachten over het onderhoud van de woningen. Men heeft toen met een stel bewoners de koppen bij elkaar gestoken en met een architekt een rapport opgesteld en dit aan 'de stichting' aangeboden. Het ziet er nu naar uit dat er aktie genomen gaat worden. De heer J. Bosma, die voorzit ter van deze commissie is, heeft, als be- wonersgroep, een subsidie bij de ge meente gevraagd. Omdat men met deze commissie ver scheidene keren bij elkaar was geweest (de commissie bestaat uit één heer en drie dames) vond men eigenlijk dat er ook best eens iets gezelligs voor de be woners gedaan kon worden. Natuurlijk zijn ze altijd welkom in de Loet (waar de woningen van de Gouwe Boom toe behoren). Maar voor velen is het toch wel te ver en men gaat 's avonds niet graag de straat meer op. Waarom zelf niet wat bedacht! Nu komt er op 13 december (14.00 uur) een gezellige middag voor alle bewo ners. De kerstmiddag vindt plaats in de zaal van de gereformeerde kerk, daar zal het koor van de Plattelandsvrouwen kerstliederen ten gehore brengen, er zul len dia's van Oud Heiloo worden ver toond, er is een optreden van een band de Solutions. Iedereen krijgt twee con sumpties en een stuk heerlijk kerst brood. Bovendien heeft men het plan opgevat om op het pleintje bij de Gou we Boom een kerstboom met lichtjes neer te zetten. De commissie heeft hard gewerkt om geld bij elkaar te krijgen. Bijna alle win keliers in en om de winkelhof 't Loo hebben wat beschikbaar gesteld, vertelt Bosma. Dit wordt nu door middel van de verkoop van lootjes aan de man/vrouw gebracht. Bovendien wor den er onder de bewoners nog drie prachtige prijzen gratis verloot. Natuurlijk kan men dit zo niet ieder jaar dóen. Men betaalt in het vervolg éénmaal per jaar een bedrag en viermaal per jaar wordt en vergadert. Iets heel positiefs, dat eigenlijk een negatieve start had. GEHEUGENOEFENINGEN VOOR OUDEREN HEILOO - Waarom een cursus geheu genoefeningen voor ouderen vanaf 55 jaar? Het opnemen van nieuwe infor matie in het geheugen gaat moeilijker als je ouder wordt. Het geheugen is te oefenen. Er bestaan technieken die er voor kunnen zorgen dat u veel minder zaken vergeet dan voorheen. Het bete kent wel dat u dient te leren bewuster en anders met informatie om te gaan. Deze training is bedoeld voor ouderen met een 'normale vergeetachtigheid'. Bij normale vergeetachtigheid moet u denken aan het vergeten van namen, te lefoonnummers, voornemens, stukken tekst uit de krant en boeken, enzovoort. Met nadruk willen wij u erop wijzen dat het beslist geen therapie is voor mensen met een beginnende dementie of andere hersenaandoeningen. De oefeningen zullen gegeven worden in het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo, op de dinsdag van 14.00 - 16.00 uur. Aanvang dinsdag 9 januari. Voor nade re informatie en/of aanmelding kunt u vrijblijvend contact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, tel. 331297. MOZART-PROGRAMMA IN HET TREFPUNT HEILOO - Op veelvuldig verzoek heeft de culturele commissie wederom de heer J. Bosman uitgenodigd om een muziek- middag te verzorgen. Wie herinnert zich niet de uitstekend verzorgde middag met 'vijf eeuwen klassieke muziek' va naf Orlando di Lasso tot aan Elgar? Deze keer zal het programma geheel bestaan uit muziek van W.A. Mozart en zal geheel op CD ten gehore worden ge bracht. Deze unieke muziekmiddag is op donderdag 14 december in 't Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo, en be gint om 14.00 uur. De entree bedraagt 2,50. ENGELS VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Eén van de meest succesvol le cursussen in Heiloo is de cursus En gels voor 55-plussers van de Stichting Ouderenwerk. Op een aangename en te vens nuttige wijze wordt overdag Engel se les gegeven op diverse niveaus. De lessen worden in een rustige tempo gegeven en er wordt niet voor een diplo ma opgeleid. Belangrijk is het verstaan en het spreken van deze taal. In een groep van 15 personen wordt er door bevoegde docenten les gegeven. Er zijn nog enige cursusplaatsen vrij, zowel voor beginners als voor degenen, die iets van de taal kennen. Inlichtingen bij de Stichting Ouderenwerk, tel. 331297, of 333872. WIE VERRE REIZEN MAAKT KAN VEEL VERHALEN HEILOO - Zondag 26 november heeft de heer De Vries, op uitnodiging van de culturele commissie, een dia-lezing ge houden van zijn campingreis door Nieuw-Zeeland. Aan de hand van schit terende opnamen heeft hij ons kennis laten maken met het land in de Stille Oceaan waar velen van ons familie of vrienden hebben. Behalve een goed fo tograaf met 'n uitstekend gevoel voor compositie, bleek hij ook 'n prettig ver teller te zijn. Wat wij te zien kregen was puur natuur. Prachtige berglandschappen met bes neeuwde toppen, waarvan de Mount- Cook (3770 m) de hoogste is. Maar ook de vele mooie bloemen in de dalen, als ook de mooie schelpen op de stranden deelden onze verwondering. De vele aanwezigen hebben erg genoten van de ze boeiende middag. De grote opkomst is voor de culturele commissie 'n stimu lans om op deze weg voort te gaan. ZWEMMEN IS GEZOND, OOK VOOR OUDEREN HEILOO - Zwemmen is een gezonde sport. Het in beweging blijven is voor ouderen erg belangrijk, vooral wanneer dat geregeld en onder een lichte be lasting gebeurt. Water heeft namelijk de eigenschap, dat het met zijn opwaartse kracht het lichaam ontlast. Als dat wa ter bovendien nog 30 graden Celsius is, dan komt het lichaam tot een aangena me ontspanning. De groeiende belangstelling in Heiloo voor de zwemgroep van 65-plussers, die wekelijks in zwembad Loos bijeen komt, onderstreept deze stelling. Onder begeleiding van de Unie van Vrijwilli gers nemen op dinsdagmiddag vijftien personen van 65 jaar of ouder deel aan deze activiteit. Er is wateVgymnastiek: maar wie daaraan niet wil of kan mee doen, die kan een halfuurtje genieten van het 30 graden warme water. De Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft besloten met ingang van 12 januari een tweede zwemgroep van 15 personen te beginnen. Wekelijks zullen op vrijdag morgen van half twaalf tot twaalf uur 65-plussers die wat hulp nodig hebben bij het omkleden en het zich te water be geven bij Loos aan de Omloop 7 kun nen zwemmen. De kosten zijn 2,50 per persoon per week. Wie geen vervoer heeft en moei lijk zwembad Loos kan bereiken, die kan gebruik maken van het Vrijwilligers Autovervoer, dat voor 2,50 per per soon de deelnemers van de zwemgroep heen en terugbrengt. Voor opgave en in lichtingen kan men terecht bij de Stich ting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297, of bij.mevr. Niessink, tel. 333332. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruik^ gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Diabetes Fonds De collecte van de collecte in Heiloo ten bate van het Diabetes Fonds Nederland bracht dit jaar 11.446,95 op. Harte lijk dank aan allen, die zich als collec tant hebben ingezet en natuurlijk aan alle gevers. Met de opbrengst kan het wetenschappelijk onderzoek naar het ontstaan en de bestrijding van diabetis mellitus voortgezet en verder uitge bouwd worden. Heeft u de collectant gemist? U kunt alsnog uw bijdrage overmaken op gironummer 5766 of banknummer 707070805 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. Ai HmitoUk Donderdag 7 december De Duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Halen op verzoek: 330051. Zaterdag 9 december Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Ook lompen. Tevens huis-aan- huis actie tussen Pastoor van Muijen- weg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedere laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tij dens de schooluren (8.30-15.15 uur). Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren (8.45-15.30 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. FILM BIJ BUK BUK HEILOO - De zeer komische speelfilm'. 'The Naked Gun' kun je zien op vrijdag- 8 december in Buk Buk. De film handelt' over inspecteur Frank Drebin van Poli-C ce Squad, een speciale afdeling van de politie van Los Angeles, die opdracht heeft gekregen Koningin Elizabeth te„ bewaken tijdens haar bezoek aan de stad. Dat is natuurlijk een peuleschiK voor de onverschrokken inspecteur. Want heeft hij eerder niet de imam Khomeini, kolonel Khadaffi, Yassar' Arafat en nog zo wat van die moeilijke jongens uitgeschakeld? En, let wel, dat deed hij in één keer tijdens zijn vakan- tie, terwijl hij een hapje met ze at in - Bayrut. Typisch Frank Drebin: altijd aan het werk en tien dingen tegelijk doen. James Bond is er niks bij. Om 21.00 uur zal de film beginnen in de zaal van de Buk en de entree is 5,00// 4,00 (cjp/leden). DECEMBEREXPOSITIE IN DE KAPBERG EGMOND - Kunstminnaars opgelet: als u iets moois zoekt dat niet al te duur is, i neem dan vooral eens een kijkje in gale- rie De Kapberg in Egmond aan den:. Hoef. Daar wordt drie weken lang een-; expositie gehouden waaraan 20 oude?j bekenden van de galerie en een paar:] aspirant-exposanten hun werk onder de^ aandacht brengen. Er is veel moois voor[' prijzen die uiteraard variëren maar over'] het geheel erg aantrekkelijk zijn. Vanaf heden kunt u terecht: op zaterdag- en zondagmiddagen tussen'] half twee en vijf uur. Stap eens binnenj) in De Kapberg (Egmond aan den Hoef, Slotweg 17) toegang zowel als koffie en thee zijn vrij. De beeldende kunstenaars die hun oeu-;' vre presenteren zijn: Kees van Aalst,., Bert Abbing, Cees Broersen, Willem?* Bijmoer, Heidi Daamen, Evert van^ Dijk, Yolanda Eveleens, Marjan de? Glopper, Rins Heidema, Hans Laban, Anita Levering, Wessel Luesken, Nico Lute, De Moerbei, Erna van Mond- frans, Frits de Nooijer, Cees Ooster- baan, Hans Rijnen, Ada Strooper en Halina Zalewska. --■■■■■-- Wijkvereniging Plan Oost Zaterdag 16 december: kerststukjes ma| ken onder deskundige leiding. Entreq- 2,00 (exclusief materiaal!). Opgeven- voor 9 december bij T. de Waard, tel."; 332845. Iedere maandag: tafeltennis, darten ei* schaken vanaf 20.30 uur. Iedere woensdag: naailes, aanvang 10.00 uur. Iedere donderdag: conversatieles en-;' gels, aanvang 20.00 uur. De activiteiten van Wijkvereniging Plan Oost vinden tijdelijk plaats in een lo-£ kaal van de J.P. Hasebroekschool aaij* de Sluijsweijdt. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 18 december: kerststukje mak ken o.l.v. Wil Schavemaker in het Open Huis, aanvang 20.00 uur, entree 6,00£ Physica Maandag 11 december: lezing dooi* prof. dr. L.P. Louwe Kooymans oveC 'Hoe modern was de Neanderthal? mens?' bij het natuur- en letterkundig» genootschap Physica in een zaal van der Vrijheidskerk, Hobbemalaan te Alk? maar, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen? H.G. ten Berge, tel. 333134. WAO-AAW Belangenvereniging Donderdag 21 december: kerstavond?* aanvang 20.00 uur, entree 2,50. Deze? avond wordt verzorgd door de Midwa^ Sangers uit Alkmaar in 't Trefpunt aan* de Westerweg, Heiloo. Iedereen i$j welkom. Nieuws voor 55-plussers Donderdag 7 december: deurkrans ma ken o.l.v. mw. Wesselius van 9.30-11.30 of van 14.00-16.00 uur in 't Open Huis, entree 7,50 (excl. materiaal). Donderdag 14 december: twee fraaie kerststukjes maken o.l.v. mw. Wesseli us van 9.30-11.30 of van 14.00-16.00 uur in 't Open Huis, entree 7,50 (excl. materiaal). Informatie/aanmelden: mw. Wesselius, tel. 334822. Klaverjasdrive Anbo/Kbo Donderdag 7 december: klaverjasdrive, georganiseerd door de activiteitencom- missie van Anbo en Kbo, aanvang 13.30 uur. Inschrijven per koppel, kosten 2,50, plaats 't Trefpunt. Groei en Bloei Dinsdag 12 december: ledenavond vai* de KMTP in de zaal van de geref. kerk te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Dhr. Jo Kuijpers uit Amsterdam houdt een dia lezing over rozen. Programma sporthal Het Vennewater Zaalvoetbal Donderdag 7 december: Foresters vet. 3 - Hink Sport 20.30 Dok vet. -OWA 21.10 Foresters vet. 2 - Bol 21.50 De Betue vet. - Dekker Sport 22.30 Vrijdag 8 december: Foresters jeugd - Telexb. Alkmaar 18.45 Depova S. - Brouwer M. 19.35 HSV - Schermer Wapen 20.25 Viersprong 2 - SVW 3 21.15 Ossenhooft 2 - Peter Koper 2 22.05 Woensdag 13 december: Depova S. - De Nap 18.45 Erho ds. - Alk. Boys 2 19.35 Erho - D'Enterij 20.25 Viersprong 3 - Hoornse V. 3 21.15 Van Eijk 2 - De Ridder 2 22.05 Tenniscentrum De Dors Uitslagen gemengd dubbel competitie j2 december: Assumburg - Bergen 1 \Vi-2Vi Koedijk - Hulstenaar 2 4-0 Zeswielen 2 - Hogendijk 21-3 Bergen 2 - Egmond 0-4 Programma gemengd dubbel competitie 9 december: Akersloot - HSV 2 Zeswielen 1 - Wimmenum Alkmaar - Hulstenaar 1 Hogendijk 1 - HSV 1 Aanvang wedstrijden 12.30 uur. Klaverjasclub EHK Maandag 11 december: maandelijkse klaverjasdrive van EHK in 't Open Huis, aanvang 20.00 uur; inschrijven vanaf 19.30 uur in de foyer of telefo nisch bij dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366) tussen 17.00-18.00 uur. De officiële opening van de tentoonstelling van Kleurenpracht bij Intra tuin Wielinga.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 10