/Mascotte OPRUIMING OPRUIMING Driemaal brand in Heiloo intxatuin Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis F. Huijzer exposeert foto's C. HACHMANG EN OMSTREKEN Fons Jansen leest voor uit eigen werk Leuke activiteiten Hobby-Farm, Buk Buk en Westpoint voor jeugd schoenen Winkelhof 't Loo mode Heiloo ZIJDEN OPENINGSTIJDEN: 55e JAARGANG NO. 2 - 10 JANUARI 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO heiloo NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Al \if\ C MakelaarTaXateUr°9- S?POTHEVKERNKOOP QjJ; -■I 1# K Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN [SS,} Kantoor:Zeeweg?0.1852CR HeiiooTAXATIESIi EEN NIEUWE MANIER VAN ZINGEN! HEILOO - Na de zeer succesvolle kerst concerten gaat het Hollands Vocaal En semble o.l.v. Hugo van Veen in 1990 van start met een aantal nieuwe projek- ten. Het H.V.E. werkt met een kern van vaste leden. Per projekt is echter plaats voor een aantal ervaren koorzangers (m/vr) die (nog) geen deel uitmaken van de vaste kern. Ons eerstvolgende projekt start op 24 januari. Wij repeteren óp de woensda gavond in de Koogerkerk te Zuid- Scharwoude van 20.00 tot 22.15 uur. In dit programma kozen we voor treurmu ziek uit de barok met centraal Bach's schitterende cantate "Góttes Zeit ist die allerbeste Zeit", door Bach genoemd: 'Actus Tragicus'. Voor verdere informatie kunt u de fol der voor 1990 aanvragen bij het secreta riaat, tel. 072-330596. Om teleurstelling te voorkomen wordt er van te voren een korte auditie gehouden. TOP-BILJARTEN IN HEILOO HEILOO - Dinsdag 16 januari komt de nationale top in het driebanden naar Heiloo. De b.v. Victory uit Heiloo ont vangt dan in het kader van de KNBB- beker de koploper uit de eredivisie drie banden b.v. Telektronika uit Zundert, met Dick Jaspers, Louis Havermans, Harrie van de Ven en Ad Broeders. Bij B.V. Victory zullen aantreden: Piet Dekker, Pierre Duijsens, Hans Hand- graaf, en Hans de Jong. De wedstrijden worden gespeeld in de Biljartsociëteit Heiloo aan de Westerweg 316 (boven de Grosmarkt). Aanvang 19.30 uur. NIEUWJAARSRECEPTIE IN HUIZE DE LOET HEILOO - Op 3 januari hield het bestuur van de Heilooër Stichting voor Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij.en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 CONCERT IN SLOTKAPEL EGMOND - Donderdag 11 januari wordt in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef een concert gegeven door Marjan Politiek en Klaartje Broers. Zij bespelen de hoorn en de harp. De aan vang van het concert is om 20.15 uur, de entree bedraagt 10,00 (donateurs 7,50). Kaarten kunnen telefonisch ge reserveerd worden via nummer 02206-2387 of 1990. Bejaardenzorg in de recreatiezaal van huize De Loet haar traditionele nieuw jaarsreceptie voor bewoners, medewer kenden, vrijwilligers en verdere be langstellenden. De zaal was meer dan vol, toen de voorzitter mevrouw A. Meertens-Wiltens, burgemeester N.P.M. Schoof, wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg en de an dere aanwezigen, hartelijk welkom heette. Halverwege de receptie namen Thomas- vaer en Pieternel achter de microfoon plaats, om de belevenissen van het afge lopen jaar in huize De Loet in dicht vorm aan de burgerij kon te doen. De renovatie met alle rompslomp kwam uiteraard ruimschoots aan de orde, maar ook andere zaken werden op een rijtje gezet, zoals de trouwerij van de heer Wiering met mevrouw Terlage, sa men 178 jaar oud, de ontspanningsa vonden, de aktiedag van het personeel, het overlijden van de chef-kok de heer Th. de Graaf. Kortom vele zaken, pas seerden de revue. Een hartelijk applaus viel Thomasvaer en Piemel aan het ein de van hun optreden ten deel. Daarna was er weer tijd voor een hapje en een drankje, terwijl Henk de Vries met zijn pianospel de gezellige sfeer verhoogde. Na afloop van de receptie bezichtenden de echtparen Schoof en Willemse de reeds gereedgekomen gerenoveerde ge deelten van het huis. Men had niets dan lof over de prachtige kamers van de be woners, de kapsalon, de werkruimte van de arbeidstherapeut, maar ook voor de moderne keuken alsmede de toko hadden zij grote waardering. Het was een zeer geslaagde middag, waarbij de bewoners terecht zeer blij waren dat zij kennis hadden kunnen maken met de nieuwe burgemeester. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is ti|dens kantooruren ■■"■SQ te bereiken onder nummer 072-330175 ■ilHl Redactie-adressen: ■SJHa Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) J Rosendaal 89 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adve;teren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. MEDJUGORJE-DAG HEILOO - Op zondag 21 januari komt Pater Meeuws, montfortaan uit Leuven (B.), naar Heiloo om in de grote kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood te ver tellen over zijn bevindingen tijdens zijn bezoeken aan de bedevaartplaats Med- jugorje in Joego-Slavië. Na het rozen kransgebed om één uur zal hij vragen beantwoorden omtrent de gebeurtenis sen aldaar (sinds 24 juni 1981) en ge loofszaken - zo mogelijk met dia's - ter wijl om ongeveer drie uur besloten zal worden met een plechtige Eucharistie viering. Een ieder is van harte welkom. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - In 1984 heeft Fons Jansen een punt gezet achter zijn optreden als solo-cabaretier. Toen had hij, sinds 1962, meer dan 3600 voorstellingen ge geven van zes opeenvolgende cabaretprogramma's. Ophouden met werken in het theater be tekende voor Fons Jansen niet: ophou den met werken. Hij is zich weer gaan wijden aan wat hij zijn oude vak noemt: schrijven. Columns voor dag- en week bladen, artikelen en inleidingen voor speciale gelegenheden, en lezingen bij besloten bijeenkomsten als symposia en studiedagen, waar hem vaak het laatste woord wordt gegeven voor een scheve kijk op het onderwerp. Hij beschikt nu over zoveel materiaal van eigen hand, dat hij daaruit voor een belangstellend publiek graag wil voorle zen. De zetting van zijn 'optreden' is daarmee sterk veranderd, maar zijn aard niet. De onderwerpen van vroeger hebben zijn belangstelling gehouden. Hij benadert ze serieus, maar met de zelfde achterdocht en hetzelfde ridiculi serende gevoel voor ongerijmdheid als vroeger. Wie naar Fons Jansen wil luisteren kan op woensdag 24 januari terecht in thea ter De Beun in Heiloo. De aanvang is 20.15 uur. Kaarten kosten 17,50 (cjp/65 15,00) en zijn verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopadressen van De Beun. 0ppüi# Stationsweg 85, 1851 LJ Heiloo HEILOO - Er zijn de laatste tijd weer heel wat vernielingen aangericht: een auto, op De Kwekerij, had een diepe kras in het rechterportier. Bij de ABN aan de Kennemerstraatweg werd een ruit vernield. Bij het postkantoor en de winkelhof 't Loo werden twee brieven bussen door vuurwerk vernield. De poststukken werden door de politie vei lig gesteld. Op de Westerweg moest iemand het tweemaal ontgelden. Eerst werden zijn mistlampen in elkaar getrapt en een paar dagen later werd er een flinke kras op z'n auto gemaakt. Met oud en nieuw werd er ook nogal het e.e.a. vernield. In Vrieswijk werd een auto op z'n kant gezet. In Marienstein was er een brandje in een vuilcontainer. Op de parkeerplaats Holleweg-Zeeweg werd uit een geparkeerde auto een ken tekenbewijs gestolen. Op de Westerweg kwam ook iemand langs die niet be paald de juiste kerstgedachte had. Hij/zij stal van een buitenmuur de kerstverlichting. Op de Schuine Hondsbosschelaan werd een ruit beschadigd. Twee pilaren van een stenen muur aan de Holleweg wer den vernield. Een fiets in de N.S. stal ling werd vernield, evenals een ruit van de telefooncel. Op de hoek Past. v. Muyenweg-de Kandelaar werd de hoorn van een telefoon vernield. In de buurt van Huize Overkerck wer den twee lichtmasten vernield. Was goed, dat in Vrieswijk aan de lijn hing, werd door vuurwerk beschadigd. In Marienstein werd de buitenspiegel van een auto vernield. Op de Vinkenbaan werd een auto vernield door een rook bom, de auto kwam vol met roet te zitten. Op de Pastoor van Muyenweg wilde ie mand een baksteen door de ruiten gooi en. Er werd ook een 24-jarige jongen aangehouden voor vernieling van een ruit, mishandeling en bedreiging. De schade werd vergoed en hij kreeg een proces-verbaal. Bij de Hema wilde iemand een accu meenemen zonder te betalen. Een 18-jarige jongen was bloemen aan het venten zonder dat hij daar een ver gunning voor had. Hij kreeg een proces verbaal en zijn bloemen en verdiensten werden in beslag genomen. Een 21 jarige inwoner van IJmuiden dronk als bestuurder, tijdens het rijden, een flesje bier. Bij controle bleek hij 1 .Q promille te hebben. Hij kreeg een rijver bod van 4 uur. Bij Holland Blumenmarkt aan de Ken nemerstraatweg was een uitslaande brand die waarschijnlijk was ontstaan door het aansteken van een aantal p.v.c. kratten, die tegen de buitenzijde van de winkel stonden. Doordat de brandweer snel ter plaatste was kon er ger worden voorkomen en was er alleen waterschade en brandde het pand niet. uit. Iemand kwam tot de ontdekking dat haar portemonnee uit haar jaszak was gestolen. Het gebeurde tussen 17.30 en 17.35 uur in een winkel. Er kwam ook een brandmelding voor het voormalige gebouw van Het Oost- honk aan de laan van Zeeman. Het ge bouwtje was bestemd voor de sloop en is van binnen geheel uitgebrand. Op last van de brandweer moesten i.v.m. moge lijk overslaan van vonken, de bewoners van de huizen er naast tijdelijk hun wo ning verlaten. Een bromfiets die in Alkmaar gestolen UITSLAGEN VAN DE KERSTPUZZELS VAN DE UITKIJKPOST HEILOO - De kleur- en puzzelactie van de Uitkijkpost in de speciale Kerstbijla- ge bij de uitgave van 20 december is een groot succes geworden. Bijna 300 puz zelaars zonden de spreuk in, die door middel van het oplossen van de kruis woordpuzzel gevonden moest worden. Bijna 100 kinderen leefden zich uit met het inkleuren van de plaat en het oplos sen van een zestal puzzels. De volgende personen zijn als winnaar uit de bus gekomen: Kruiswoordpuzzel MVH-kadocheque van 75,00: M. Hartman, Brugstraat 5, Limmen. MVH-kadocheque van 50,00: Jos Bos, Holleweg 82, Heiloo. MVH-kadocheque van 25,00: Fam. H. Overtoom, Prinses Beatrixlaan 2, Egmond aan den Hoef. Jeugdpuzzel De volgende kinderen hebben ieder een MVH-kadocheque van 25,00 gewon nen: Leo Roeien, Zevenhuizerlaan 88, Heiloo; Wendy Kerssens, Rembrandt- singel 10, Akersloot; Martijn Koppes, Vredenoord 84, Heiloo; Manon Boen dermaker, Huisweid 29, Egmond- Binnen; Paul Evenhuis, Sportlaan 3, Limmen. Kleurplaat Voor negen kinderen ligt er een prijsje klaar omdat zij de kleurplaat in de Uit kijkpost het mooiste of het meest origi neel kleurden. Er waren drie catego rieën met elk drie prijzen. De winaars zijn: Erik Veldt, Hoocamp 49, Akersloot; Tom Hoogendonk, Werken- delslaan 100, Heiloo; Christel Verhaaf, De Waard 75, Heiloo; Dorien Blokker, Startingerweg 2, Limmen; Mariska Ba- rendse, Zevenhuizerlaan 41, Heiloo; Maartje Hoetjes, Bosrank 12, Heiloo; Rick van der Steen, Het Bleekveld 10, Heiloo; Marcel Klaase, Kanaalweg 28, Heiloo; Patricia van Hulst, Curtiuslaan 6, Heiloo. Alle winnaars kunnen hun prijs ophalen bij Drukkerij Uitkijkpost BV, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo voor vrijdag 19 februari, tijdens de kantooruren. Over de uitslag wordt niet pprnrresnnndeerd. Vol kleurige bloemen. Van 13r95"voor Q 95 W o Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 was, werd aangetroffen op De Omloop na bij de Bayershoffweg. Ook het aantal autoinbraken mocht er weer zijn: tweemaal op de Pijlemeeth, driemaal op de Hoogeweydt, eenmaal klein Barlaken tweemaal op de Scha- penweydt, eenmaal op de Paapenhof en op de parkeerplaats bij de Belislaan. Vermist worden: Boormachines, radio cassetterecorders, sleutels, een tas met bril, een paraplu en geld. Ook was er brand in de Moestuin, op de bovenverdieping van een woning. De overburen zagen het en zodoende kon de brandweer snel ter plaatse zijn. Het onderzoek is nog gaande. Op het fietspad van de Zeeweg reed ie mand op een paard, met daarachter een fiets. Nadat de paardrijdster en andere fietser had laten passeren. Keerde zij weer terug op het fietspad en hoorde de volgende fietser niet aankomen. Het paard draaide iets om, waardoor de fietser schrok, remde en viel. Er werden deze week negen fietsen gestolen. Driemaal brand in Heiloo. Op de foto ziet men wat er van het vroegere Oost honk over is. Een geluk bij een ongeluk: het pand zou eerdaags toch al gesloopt worden, het was zelfs dl uit de verzekering gehaald. HEILOO - Vakantie is voor gezonde mensen een doodnormale zaak. Keuze mogelijkheden te over. Voor gehandi capte mensen ligt dit wel even anders. Sinds een aantal jaren heeft het Neder landse Rode Kruis zich sterk gemaakt om vakanties voor gehandicapten te or- ganisefen. In de periode maart tot en met december kunnen er dankzij het Rode Kruis ongeveer 5500 langdurig zieken en gehandicapten op vakantie. De mogelijkheden zijn de volgende: De J. Henry Dunant, een varend vakan tieschip. In 1986 geheel gerenoveerd, biedt dit hospitaalschip plaats aan 68 er nstig gehandicapten. Twee vakantiehuizen in Nederland, de Valkenberg in Rheden en IJsselvliedt in Wezep. Beide tehuizen zijn ook ingrij pend verbouwd, voorzien van liften, aangepaste sanitaire voorzieningen en ruime 2-, 3-, en 4-persoons kamers. Ook zijn de brandveiligheidsvoorzienin gen verbeterd. Buitenlandse vakanties. De vakantiewe ken duren van maandagochtend tot en met zaterdagochtend. Van de gasten wordt tot nu toe een eigen bijdrage ge vraagd 300,00 (dit kan echter voor 1990 325,00 worden), die vooruit dient te worden betaald. Mocht de eigen bijdrage een onoverkomelijk bezwaar zijn, dan probeert het Rode Kruis hierin tegemoet te komen. Men moet zich ech ter goed realiseren dat de kostprijs van een Rode Kruis vakantieweek per gast 975,00 bedraagt. Er worden diverse soorten weken georganiseerd, bijvoor beeld weken voor niet-rokers, weken voor echtparen, weken voor bepaalde leeftijdsgroepen, waaronder jeugd, we ken voor aids-patiënten enz. Wanneer men meer wil weten over deze Rode Kruis-vakanties, dan dient men zich vóór 1 februari in verbinding te stellen met de hieronder genoemde per sonen. Nadere gegevens worden u dan verstrekt, doorgaans gevolgd door een persoonlijk bezoek van één van onze vrijwilligers. Limmen: mevr. A. Meijer-Kors, Hya- cinthenlaan 19, 1906 XP Limmen, tel. HEILOO - Donderdagmiddag 4 januari was de nieuwjaarsinstuif van de vereni ging in het Open Huis. In een gezellig zaaltje, met een hapje en een drankje, konden de vele leden, die waren geko men, toasten op het nieuwe jaar en vooral even bijpraten. Het werd een goede start van het jaar 1990. 02205-1566. Akersloot: mevr. Kaandorp, Binnen geest 3, 1921 CM Akersloot, tel. 02513-10240. De Egmonden, mevr. M. P. Moes- Maquiné, Dennenlaan 10, 1931 BZ Eg mond aan Zee, tel. 02206-5068. Heiloo: mevr. A. G. Vonk-v. Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 072-332620. SCHRIJFCURSUS 'KOM OP VERHAAL' HEILOO - Vrijdag 19 januari start Werkplaats-atelier de Wisseling een cur sus prozaschrijven. In deze cursus wordt door middel van vertel- en schrij fopdrachten toegewerkt naar het maken van verhalen. Soms zijn dat hele korte verhalen, soms wat langere. De cursus staat onder leiding van Margreet Schou- wenaar, van wie onlangs een dichtbun del is verschenen. De cursus bestaat uit 12 bijeenkomsten van 13.30 tot 15.30. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Wisseling, tel. 072-612673, of bij Mar greet Schouwenaar, tel. 072-332418. In de maand januari exposeert de heer F. Huijzer met een groot aantal foto 's in de foyer van het Open Huis. Een deel van de foto 's is gemaakt via de techniek van microfotografie: het maken van opnamen met behulp van een microscoop en een camera zonder lens. A Is onderwerpen nam hij chemicaliën, vloeibaar gemaakt met gedistel- leerd water. Na droging van een druppel op een glasplaatje en met gepola riseerd licht komen de kleuren te voorschijn. Als lichtbron voor de foto's is een diaprojector gebruikt vanwege de helderheid van het licht. Het onderwerp, dat kleiner is dan een suikerkorrel, wordt tijdens de op name 200 maal zo groot gefotografeerd en door uitvergroting naar het formaat 30 x 40 cm is het object 5800 keer groter afgebeeld dan het in werkelijkheid is. De expositie bestaat niet alleen uit microfoto 's, maar ook uit enkele stille vens, zoals op de afgebeelde foto, en landschappen, zowel in kleur als in zwart-wit. De heer Huijzer is lid van de Heilooër Amateur Fotoclub, een vereniging van 23 leden, waarvan 5 dames. Men komt eens per veertien dagen bijeen in het Open Huis. Men kan het werk van de heer Huijzer bekijken tijdens de openingstijden van het Open Huis. In de kerstvakantie werden er in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 verschillende activiteiten georganiseerd voor jeugd en jon geren. De Hobby-Farm en Buk Buk ontvingen tweemaal meer dan 80 kin deren voor respectievelijk een creatieve en een spelletjesmiddag. Mede- werk(st)ers van beide verenigingen begeleidden de kinderen tussen 4 en 12 jaar tijdens de activiteiten, die zonder meer geslaagd genoemd mogen worden. Het was voor het eerst dat in de kerstvakantie dergelijke midda gen gehouden werden. Geziën het succes was het zeker niet de laatste keer. Jongerencentrum Westpoint kan ook op een succes terugzien. In de nacht van 31 december op 1 januari vonden zo'n 400 jongeren hun weg naar het Oud Nieuw Festival dat door Westpoint werd georganiseerd. Het feest verliep probleemloos en zal zeker volgend jaar een vervolg krijgen. Maar al voor die tijd zal Westpoint met andere activiteiten naar buiten treden, zo werd de redactie van de Uitkiikoost te kennen gegeven. PRAATGROEP HOMOSEKSUALITEIT ALKMAAR - Homoseksualiteit is niet alleen maar seksualiteit. In verschillen de situaties in het dagelijkse leven word je er mee geconfronteerd. In de Praat groep Homoseksualiteit zijn dat hoofd zakelijk de onderwerpen die ter sprake komen. De groep bestaat uit vrouwen én mannen tussen circa 18 en 55 jaar. Eind januari 1990 gaat de praatgroep Homosexualiteit van het COC-Alkmaar van start. De praatgroep is een initiatief van het N.V.I.H.-COC, Bierkade 14A te Alkmaar (072-111650). Voor infor matie en aanmelding kun je (liefst na 18.00 uur) bellen met Johan Enkhorst (072-157267), Annelies Schuurman (02510-34422) of André Narold (072-116642). AKTIE KRUISWERK HEILOO - In het kader van de landelij ke marathon-estafette wordt op dinsdag 16 januari aktie gevoerd op het Canada plein bij de Vest. Aktie, gericht op de CAO onderhandelingen voor het kruis werk. Ook de wijkverpleegkundigen van Heiloo doen hieraan mee. Het heeft geen consequenties voor onze zorgverle ning, deze gaat door! Samen met de wijkverpleegkundigen en wijkziekenverzorgenden van Akersloot en Limmen manifesteren wij ons in Alk maar van 12.00 tot 12.45 uur met diver se aktiviteiten, ludiek en serieus. O.a. door het houden van een poppen- en beren-consultatiebureau voor de jeugd met hun lievelingspop of beer. Kunt u niet naar Alkmaar komen, maar wilt u toch uw solidariteit laten blijken, dan kunt u uw handtekening in het wijkgebeouw kwijt. Hier is ook infor matie te verkrijgen. U kunt dagelijks op werkdagen terecht van 12.00-13.00 uur t/m 15 januari.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1