I' v, Cabaretier Sjoukje Dijkstra met Bettyin Buk Buk Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Nieuwe Bouwplannen Openbare Hoorzittingen Ouderenbeleid Heiloo Volkstuin te Huur Raadscommissie voor Financiën en Personeelszaken Aanleg Groenstrook in Ypestein. Voorlichtingsbijeenkomst Volwasseneneducatie en Basiseducatie tri UITKIJKPOST 10 JANUARI 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Burgemeesters en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Spoorlaan 6, mevr. O. Glas - bouw nieuwe woning. Westerweg 128, Maatschap Van Leeuwen en Dijkema - verbouwen winkelruimte tot praktijkruimte voor oefen therapie mensendieck. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 11 januari 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemoti veerd bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Gemeente Heiloo organiseert 2 hoorzittingen over het ouderenbeleid in Heiloo. De hoorzittingen vinden plaats op - dinsdag 23 januari 1990 om 20.00 uur en op - donderdag 25 januari 1990 om 14.00 uur. Plaats: 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Belangstellenden worden in verband met de organisa tie verzocht zich van te voren op te geven bij het bu reau welzijn van de gemeente, telefoon 072-313121. De hoorzittingen zijn een afsluiting van de inspraak procedure over het ouderenbeleid in Heiloo. Tijdens deze hoorzittingen kunt u uw mening geven over de Concept-Nota Reakties Ouderenbeleid. Deze nota geeft een samenvatting van alle schriftelijke reakties op de Raamnota Ouderenbeleid Heiloo 1988 en de verkorte versie hiervan. Daarnaast bevat je Concept- Nota Reakties Ouderenbeleid samenvattingen, con clusies en aktiepunten op grond van de (verkorte) Raamnota Ouderenbeleid Heiloo en de schriftelijke reakties hierop. De Concept-Nota Reakties Ouderenbeleid is verkrijg baar in het gemeentehuis, bureau welzijn, telefoon 072-313121. Aan de Vlooiendijk is één volkstuin te huur. Nadere informatie hierover kunt u verkrijgen bij de af deling Financiën tel. 313124. Deze commissie vergadert donderdag 11 januari a.s. van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis, Raadhuis- weg 4. Deze vergadering is openbaar. Op de agenda voor deze commissievergadering staan de volgende te behandelen punten: - Krediet verbouwing en verhuur uitvaartcentrum. - Krediet verstrekken geldlening en verhoging subsi die i.v.m. verbouwing bibliotheek. - Krediet (begrotingswijziging) i.v.m. aanschaf meubi lair en onderwijsleerpakketten openbare basisscho len 1990. - Krediet verbouwing kleuterschool 't Kieftennest. - Verkoop stroken plantsoen achter de Spanring. - Wijziging gemeenschappelijke regeling Samenwer kingsverband Noord-Kennemerland (taakuitbreiding i.v.m. ophalen destructiemateriaal). - Voorlopige vaststelling exploitatie-inkomsten en -uitgaven 1988, alsmede beschikbaar gestelde en uitgegeven bedragen over 1984 t/m 1988t.b.v. John F. Kennedyschool voor MAVO. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Nu in Ypestein I aan de oostkant de laatste huizen wor den gebouwd kan ook een groot deel van de groenstrook in die omgeving worden aangelegd. Deze strook ligt als een groene rand om de oostelijke en zuidelijke buitenkant van de wijk heen en is gemiddeld 25 m. breed. Enerzijds heeft, dit gebied een functie voor de wijk, anderzijds vormt het, door de ligging aan de buitenkant van Ypestein vanaf de snelweg gezien een groene "buffer" als overgang naar de bebouwing. Voor de wijk zal de strook vooral een recreatieve func tie hebben, (wandelen, spelen) Een verhard pad van 11/2 m. breed loopt door het gehele plan. Op dit moment is al duidelijk te zien waar het groenge bied wordt aangelegd. In de nazomer is een gedeelte met gras ingezaaid, het pad is aangelegd en de be schoeiing is geplaatst. In een deel van het plan is de grond afgegraven tot de bovenkant van de beschoeiing. Om in dit laaggelegen gebied ook in regenachtige perioden met droge voeten te kunnen lopen, is er een z.g. knuppelpad gemaakt. Een dergelijk pad bestaat uit in de lengte gelegde hou ten leggers met paaltjés die in de breedte daarop be vestigd zijn. De paaltjes liggen aaneengesloten en vor men zo een goed te belopen pad. Het ligt in de bedoeling om dit deel van de groenstrook een natuurlijke ontwikkeling te laten ondergaan en het niet te beplanten. Door de lage ligging en door de an dere grondsamenstelling dan in de rest van het plan kan er een interessante vegetatie ontstaan met een ei gen karakter. Binnenkort zal, indien het weer het toelaat, een begin worden gemaakt met het planten van bomen en heesters. Bij de keuze van bomen is uitgegaan van snelgroeiende soorten, die goed tegen de wind bestand zijn en die in onze omgeving thuishoren; n.l. wilgen, populieren, iepen e.d. Ze worden op zodanige afstand van de tuinen geplant, dat in de toekomst geen overlast zal ontstaan door b.v. schaduw. Tussen het pad en de particuliere tuinen wordt heesterbeplanting aangebracht met een natuurlijk ka rakter. Het gebied tussen het pad en het water zal overwegend bestaan uit gras en bomen en enkele heestergroepen. In de heesterbeplanting komen soorten voor als: kren- teboompje, hazelaar, meidoorn, wilcf, vlier, lijsterbes, kardinaalshoed, botanische rozen en bramen. Uit overwegingen van veiligheid en onderhoud wordt het pad aan weerskanten enkele meters vrij gehouden door gras of laagblijvende beplanting. Het deel van de groenstrook, dat aan de zuidkant van Ypestein ligt is vrij smal. Tussen het pad en de water kant wordt gras gezaaid en er worden een aantal bo men geplant, waaronder knotwilgen. Ook hier is reke ning gehouden met de stand van de bomen Lo.v. de tuinen i.v.m. de bezonning. Vanwege de geringe ruim te kunnen langs deze kant geen hoogopschietende bo men als de eerder genoemde soorten worden gebruikt. Hier is gekozen voor smallergroeiende, c.q. lager blij vende cultuur variëteiten van lijsterbes en eik. In het gedeelte waar het pad niet direkt aan de tuinen grenst, worden heesters geplant. Indien u meer informatie wenst, kunt u bellen naar de afd. beplantingen tel. 313163. Het Regionale Steunpunt Volwasseneneducatie en de Gemeente Heiloo organiseren een voorlichtingsbijeen komst over volwasseneneducatie. Daarbij staat de ba siseducatie centraal, omdat dit cursusaanbod o.a. bestemd is voor volwassenen, die niet altijd via de gebruikelijke informatiekanalen (folders, krant) kunnen worden bereikt. Doel van deze voorlichtingsavond. Het geven van informatie over: - basiseducatie: wat is basiseducatie? wat omvat het cursusaanbod basiseducatie? voor wie is basiseducatie bestemd? - overige cursussen en opleidingen voor volwassenen. - op welke wijze medewerking kan worden verleend met betrekking tot het signaleren van vragen en behoeften ten aanzien van educatie in Heiloo. De voorlichting en informatie worden gegeven door mw. Kloosterboer van het Regionale Steunpunt Vol wasseneneducatie. De avond is bedoeld voor: - besturen en directies van plaatselijke instellingen en organisaties voor onderwijs en welzijn; - vertegenwoordigers van de eerstelijnszorg; - raadsleden; - leden van het Educatief Beraad. Plaats en tijd: 16 januari 1990 van 20.00-22.00 uur in het Cornelis Drebbel College, De Biender 2, Heiloo. Informatie: bureau welzijn van de Gemeente Heiloo, mevr.»Van Zanten, telefoon 072-313121. GEMEENTE HEIL00 LITERAIR JAZZ CAFÉ HEILOO - Zondag 11 februari komt er een literair Jazz-café in Heiloo. In sa menwerking met de bibliotheek en het Open Huis gaat dit evenement van start. Verpakt in jazzy live-music zal als eerste schrijf-gast aanwezig zijn de bij velen bekende columnist Nico Scheepmaker, die zeker óók zijn poëzie-oeuvre zal pre senteren. Aanvang is 10.30 uur, entree 5,00, in de foyer van het Ooen Huis PREMIÈRE IN 'T STOKPAARDJE OUDKARSPEL - Op vrijdagavond 12 januari wordt in 't Stokpaardje een ex positie geopend van Hans Boomsma. De expositie heeft als titel 'Klankbeel den' en zal op een zeer spectaculaire wijze worden geopend. Om 20.00 uur vindt namelijk de première plaats van de elektronische compositie 'The City', Opus 9/'89 van René van Commenée. Vanaf midden vorige eeuw werd de mu ziek een belangrijke inspiratiebron voor de schilderkunst. Hans Boomsma is va naf maart 1986 bezig om op diverse mu ziekstijlen klankbeelden te maken. Hij exposeert in 't Stokpaardje een gedeelte van een serie van honderd klankbeel den. Elk werk bestaat uit een heldere structuur, opgebouwd uit vierkanten en rechthoeken. Van Commenée kreeg het afgelopen jaar vooral bekendheid door zijn op beeldende kunst gebaseerde mu ziekstukken. Zijn composities waren te beluisteren gedurende diverse tentoonstellingen. U kunt deze expositie bekijken in Gale rie 't Stokpaardje, Dorpsstraat 873, Oudkarspel van 12 januari tot en met 18 februari. De galerie is geopend op vrij dag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. 'I Pianist Derk Pik. MUZIEK OP DE WINTERAVOND SINT PANCRAS - Op vrijdag 12 janu ari is er in de serie 'Muziek op de Winte ravond' te Sint-Pancras de traditionele piano-avond. De solist is dit keer Derk Pik. Het programma in Sint-Pancras bestaat uit werken van Bach, Beethoven en Liszt. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk, Kerkplein, Sint-Pancras. Aan vang: 20.15 uur. Zaal open: 19.30 uur. Toegangsprijzen: losse kaarten kosten 8,50. Donateurs, CJP, 65 en 18- be talen 6,00. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Inlichtingen: Leendert de Jong, Noordeinde 16, Sint-Pancras, tel. 072-641343. JEUGDTHEATER HEILOO BRENGT DE MUSICAL 'UIT DE TENT GELOKT' HEILOO - De musical productie van dit jaar is weer even fantastisch als vorig jaar. Deze productie is dan ook geschre ven door Bon Steenstra, muziek Cas Himmelreich, regie door Martin Af- fourtit en choreografie van Irene Oonk. De spelers zijn jongeren tussen de 11 en 18 jaar die onder professionele leiding bij jeugdtheater Heiloo hun zang-, dans- en acteertalenten ontwikkelen. Het stuk 'Uit de tent gelokt' gaat over een groep jonge trekkers die een plaats zoekt om uit te rusten en te overnach ten. Zij komen bij een plek in het bos. Er is ruimte genoeg, er staat maar één tent. Alleen is het wel een vreemde tent, hij is leeg! Maar als je een wens hebt en je zingt een beetje voor je uit dan....wordt er iemand uit de tent ge lokt. Dan komt er iemand, die een vreemde taal spreekt. Wat moet je met zo'n vreemde? Dat kan je zien bij de voorstelling! En wel op: zaterdag 20 januari om 14.00 uur en 20.15 uur en zondag 21 januari om 14.00 uur in theater De Beun te Heiloo. Op koopavond 12 januari en zaterdag 13 januari staat jeugdtheater Heiloo met een stand in het winkelcentrum 't Loo, waar kaarten worden verkocht en zaterdag om 12.00 uur zullen onze spe lers wat liedjes uit de musical ten gehore brengen. Ook zijn kaarten verkrijgbaar bij: rookshop Braam in 't Loo, Reisbu- ro Holland International, Boekhandel Avis Stationscentrum en Boekhandel 't Hoekstuk. Informatie tussen 18.00 en 20.00 uur op telefoonnummer 334206. GROTE VERZAMELBEURS ALKMAAR - Zondag 14 januari orga niseert verzamelvereniging The Collec tors een grote verzamelbeurs in Ont moetingscentrum De Rekere in Alk maar Noord. Deze beurs biedt een enorm en zeer gevarieerd assortiment. Aangeboden worden onder andere een heel grote sortering singles en LP's uit de jaren uit de jaren 60-70-80 alle stijlen 78 toeren platen, historische en andere boeken, postzegels, strips en stripboe ken, speelgoed uit grootmoeders tijd, ansichtkaarten, curiosa en vele andere verzamelobjecten. De Rekere vindt men aan de Muiderwaard 39 in Alkmaar- Noord naast Winkelcentrum Muider waard. De beurs is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Canbarettier Sjoukje Dijkstra speelt zaterdag de voorstelling 'Betty' bij jongerencentrum Buk Buk, aanvang 21.00 uur precies. HEILOO - Als eerste in een reeks cabaret- en theatervoorstellingen in jon gerencentrum Buk Buk dit jaar (9/2 Niet uit het raam, 23/2 Bram Vermeu len, 3/3 Alex d'Electrique, 30/3 Morsi ge Types) staat een optreden gepland van Eric Winder alias Sjoukje Dijkstra in ,Betty', onlangs nog in De Vest. Met net zo'n stel stevige onderdanen als onze voormalige schaatster davert hij over het toneel. De avondvullende voor stelling handelt over zijn liefde voor Betty Smit. Zij heeft echter al haar An ton en ziet derhalve niets in de ruwe bolster, hoezeer deze ook bereid is zijn blanke pit te tonen. De wereld stort in, de fundamenten van een artistiek leven worden wegbezui- nigd, maar Sjoukje houdt zich staande. Hij worstelt zich door een moeras van ellende, zijn gisse woordspelingen en muzikale geintjes (een Jimi Hendrix so lo op een electrisch tennisracket) de zaal inslingerend. Per minuut zakt hij verder weg: drank, blote vrouwen en pizza's vertroebelen zijn brein, maar je bent een panisch optimist of je bent het niet! De voorstelling van deze cabaretier is zaterdag 13 januari (21.00 uur) te zien in Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo, de entree is 8,00 (CJP en leden 7,00). LEVENSVERHALEN UIT DE GRIEKSE OUDHEID HEILOO - Carool Popelier is 45 jaar oud, vader van een gezin met twee kin deren, in het dagelijks leven leraar klas sieke talen aan een middelbare school in Geldrop. Alle voorwaarden zijn derhal ve aanwezig voor een bedaard leven, waarin het enige gedruis veroorzaakt wordt door het omslaan der bladzijden in de studieboeken. Nou vergeet het maar! Sinds een aantal jaren heeft hij zich toe gelegd op de voordrachtskunst èn de Griekse mythologie, hetgeen heeft ge leid tot een cyclus van tien boeiende avonden. Ook vorig jaar was hij in Hei loo te beluisteren bij 'Benoe', instituut voor Kunst, Cultuur en Reizen. Voor een groot en enthousiast publiek liet hij horen en zien wat al sinds de oudheid de mens bezig houdt. Popelier had op een goed moment bespeurd dat er onder de meest uiteen lopende mensen grote belangstelling bestaat voor de prachtige verhalen uit de Griekse oudheid. Verhalen over go den en godinnen, over helden, over nymfen en allerlei vreemde creaturen. Heb je daar ok tegenwoordig dan nog wat aan? Welzeker. Die verhalen heb ben een rijke gevoelsinhoud. Wie deze voordrachtskunstenaar en my- tholoog wil horen en meemaken, kan zich aanmelden - vooraf - bij Instituut Benoe, Runxputteweg 28 te Heiloo, tel. 02205-3616 of 072-335181. Daar kan men overigens ook terecht voor inlich tingen over de toegangsprijs en verdere gang van zaken. De cyclus start op vrij dagavond 19 januari. ADVIESBUREAU V.C.N. HEILOO - Per 1 januari heeft het V.C.N. (Partij van Communisten in Nederland) afdeling Heiloo haar aktivi- teiten weer uitgebreid met het in wer king stellen van een adviesburo. Inwo ners met vragen en problemen op het gebied van arbeidszaken en andere soci ale en maatschappelijke terreinen kun nen zich zowel telefonisch als schrifte lijk wenden tot de heer J. Bosma, De Gouwe Boom 32, tel. 338640. Spreek uur na afspraak. 24 UURS-ACTIE IN THUISGEZONDHEIDSZORG ALKMAAR - Op dinsdag 16 januari houden de wijkverpleegkundigen en kraamzorgverpleegkundigen van de Stichting Interkruis Noord- Kennemerland een '24-uurs-actie'- manifestatie op het Canadaplein (bij de Vest) te Alkmaar. Zij willen hun be zorgdheid met de bevolking delen over de ontwikkelingen in de thuisgezondheidszorg. Komt allen naar het Canadaplein. Be langstellenden kunnen hier een bezorg- heidsverklaring tekenen. Zij zijn op dinsdag 16 januari van 8.00 tot 19.00 uur van harte welkom in het gebouw van Interkruis Noord-Kennemerland, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar (naast de Vest). TONEELVOORSTELLING VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO HEILOO - Met de drukke december maand zojuist achter de rug, zal meni geen toe zijn aan wat onspanning. Dus 'In voor een Uitje'? Dat kan, en wel óp dinsdag 23 januari 's avonds om 20.00 uur in De Beun. De Toneelgroep van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, versterkt met drie gastspelers, speelt dan het blijspel: 'En krijgen is de kunst' (Fool's Paradise) van Peter Coke. De regie is weer in de vertrouwde handen van Ma rian Scholte. In dit stuk ontstaan dolle, dwaze situa ties rondom*een smaragden halssnoer dat door erfenis verkregen is. Dit alles gesitueerd in de Engelse huiskamer van de dames Hayling. U kunt plezier heb ben om hun ietwat ongewone leefwijze en ongetwijfeld zal ook de benarde po sitie waarin ze terecht komen, zorgen voor gezellige ontspanning. Huisvrouwen, huismannen, vriendin nen en vrienden, we zullen u van harte welkom heten! En wilt u alvast zeker zijn van een plaatsje in De Beun dan kunt u nu kaarten verkrijgen bij: Bestuur N.V. v. H. (tel. 330486), alle clubleidsters en bij B. Valk, tel. 331394. Leden 7,50, niet-leden f 10,00. Op de avond van de uitvoering zijn kaarten te koop aan de kassa van De Beun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4