'gmmï Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Kandidaatstelling voor de gemeenteraad Ingebruikneming nieuwbouw- vleugel gemeentehuis Dagverzorging voor ouderen Openbare hoorzittingen ouderenbeleid Bosdunningen in groengordel recreatiegebied De Neggen. Kerstboominzameling groot succes Nieuwe bouwplannen Burgerlijke stand gemeente Heiloo UITKIJKPOST 17 JANUARI 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slim pad 76 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Op dinsdag 6 februari a.s. zal plaatshebben de kandi daatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente. Op die dag kunnen, van 's ochtends negen uur tot 's middags drie uur, bij de voorzitter van het hoofdstem bureau, of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, op de secretarie van de gemeente worden in geleverd kandidatenlijsten als bedoeld in artikel H 1 van de Kieswet. De formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de ver klaring met betrekking tot het plaatsen van de aandui ding van de politieke groepering boven de lijst, voor de verklaringen van ondersteuning en voor de verklarin gen van instemming zijn ter gemeentesecretarie koste loos verkrijgbaar tot en met de dag van de kandidaatstelling. De burgemeester van de gemeente Heiloo. (Verhuizing afdeling Financiën en administratie Socia le Zaken) Vanaf deze week is de afdeling Financiën gehuisvest op de eerste verdieping in de nieuwbouwvleugel van het gemeentehuis. Onder deze afdeling vallen o.a. belastingen, huursub sidies, gemeentegaranties, onderwijs, welzijn, sportza ken en grondzaken. Bezoekers voor deze afdeling kunnen hier terecht via de ingang aan de kant van het parkeerterrein bij de nieuwbouw. Het kan overigens nog voorkomen dat deze ingang soms gesloten is in verband met de nog in uitvoering zijnde werkzaamheden. In dat geval zal worden verwe zen naar de links van de hoofdingang gelegen nooddeur. De administratie van de afdeling Sociale Zaken is thans gehuisvest op de benedenverdieping van het nieuwbouwgedeelte van het gemeentehuis. Bezoekers voor de afdeling Sociale Zaken kunnen tot het einde van deze maand nog terecht in het gebouw aan de Kennemerstraatweg 382. Zo lang de nieuwbouw en het opknappen van het bestaande gemeentehuis nog niet klaar is, zal er nog een paar weken soms wat geïmproviseerd moeten worden. Het gemeentebestuur en zijn medewerkers vragen u hiervoor begrip. Verwacht wordt dat eind fe bruari, als ook de afdelingen Openbare Werken en Sociale Zaken in het gemeentehuis zijn teruggekeerd de dienstverlening aan het publiek weer zal kunnen verlopen zoals het hoort. Deze maand start het project Dagverzorging voor ou deren in het verzorgingshuis Overkerck. Voor wie is dagverzorging? Dagverzorging is bedoeld voor ouderen die nog zelfstandig wonen, maar voor wie dat zelfstandig blij ven wonen, zonder aanvullende hulp moeilijk is gewor den. De dagverzorging is er bijvoorbeeld voor: - ouderen die zich thuis eenzaam voelen en nauwe lijks meer de deur uit komen; - ouderen die worden verzorgd door een huisgenoot. Het deelnemen aan dagverzorging op één of meer dagen in de week kan een verlichting betekenen voor de huisgenoot - ouderen voor wie de overgang van zieken- of ver pleeghuis naar huis een te grote overgang ineens betekent. - ouderen die wachten op een opname in een verzor gingshuis en voor wie de dagverzorging een verlich ting van de dagelijkse zorg betekent - ouderen voor wie de hulp die zij ontvangen van wijk verpleging of gezinszorg eigenlijk onvoldoende is. Wat kan de dagverzorging bieden? De dagverzorging kan bijvoorbeeld bieden: - gezelligheid; - huishoudelijke verzorging zoals koffie, thee, en een warme maaltijd; - tijd en aandacht van mensen die naar u willen luisteren; - lichamelijke verzorging zoals de mogelijkheden ge bruik te maken van de kapper of pedicure; - indien gewenst kan gebruik worden gemaakt van douche of badgelegenheid; - aktiviteiten, zoals kreatieve aktiviteiten, bewegings- aktiviteiten, spelletjes. Er is van alles mogelijk, maar u hoeft er niet aan mee te doen. Waar en wanneer? De dagverzorging vindt plaats in verzorgingshuis Overkerck op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Wat kost dagverzorging? Dagverzorging kost f 10,- per persoon per dag inclu sief een warme maaltijd. Vervoer Wanneer het voor u niet mogelijk is de dagverzorging op eigen gelegenheid te bereiken, kunt u worden ge haald en gebracht. Aanmelding Indicatiecommissie Heiloo, Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Heiloo, telefoon 313184. Spreekuur: elke werkdag van 8.30-10.30 uur, telefoon 072-313184, dinsdagavond van 19.00-20.00 uur, tele foon 072-313184. Stichting voor Gezinsverzorging Noord-Kennemer- land, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072-127066. Spreekuur, elke werkdag van 8.30-9.30 uur, telefoon 072-127066. Inlichtingen: Voor informatie kunt u terecht bij de coördinator van de dagverzorging, mevrouw M.M.B. van Schooten-Hoffer, Verzorgingshuis Overkerck, telefoon 072-330409 en op bovengenoemde adressen. U kunt er ook over praten met uw huisarts, gezinshulp of wijkverpleegkundige. Samenwerkingsverband Het Project Dagverzorging is een samenwerkingspro ject tussen Verzorgingshuis Overkerck, de Stichting voor Gezinsverzorging Noord-Kennemerland/NHM, de Stichting Unie van Vrijwilligers, de Stichting Ouderen werk Heiloo en de gemeente Heiloo. Vrijwilligers gevraagd voor het Project Dagverzorging De Stichting Unie van Vrijwilligers wil het aantal vrijwil ligers, dat zich beschikbaar heeft gesteld voor het Pro ject Dagverzorging, graag uitbreiden. De hulp van vrijwilligers is onontbeerlijk om bezoekers alle aandacht te geven, die nodig is om: - de onderlinge kontakten te bevorderen; - een gezellige sfeer te scheppen; - bij de uitvoering van het programma te helpen - te assisteren bij voorkomende kleine huishoudelijke taken zoals koffie schenken en dergelijke. Wij verwachten van een vrijwillig(st)er dat deze: - affiniteit heeft met ouderen; beschikbaar is voor tenminste een hele of halve dag per week of een dag per 14 dagen; - wil werken in teamverband. Er is professionefe hulp aanwezig. Voor aanmelding als vrijwillig(st)er of voor meer infor matie kunt u terecht bij de Unie van Vrijwilligers, me vrouw M. Scholte, telefoon 337641 en mevrouw A.J. de Groot, telefoon 332626. De Gemeente Heiloo organiseert op 23 en 25 januari a.s. hoorzittingen over het ouderenbeleid in Heiloo. De hoorzittingen zijn een afsluiting van de inspraak procedure over het ouderenbeleid in Heiloo. Tijdens deze hoorzittingen kunt u uw mening geven over de Concept-Nota Reakties Ouderenbeleid. Deze nota geeft een samenvatting van alle schriftelijke reakties op de Raamnota Ouderenbeleid Heiloo 1988 en de verkorte versie hiervan. Daarnaast bevat de Concept- Nota Reakties Ouderenbeleid samenvattingen, con clusies en aktiepunten op grond van de (verkorte) Raamnota Ouderenbeleid Heiloo en de schriftelijke reakties hierop. De Concept-Nota Reaktie Ouderenbeleid is verkrijg baar bij het bureau welzijn, Gemeente Heiloo. Opgave voor deelneming aan een van de hoorzittin gen: bureau welzijn, Gemeente Heiloo, telefoon 072- 313121. Plaats en tijd: dinsdag 23 januari 1990 om 20.00 uur, donderdag 25 januari 1990 om 14.00 uur, 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Wie in de winterperiode door het recreatiegebied de Neggen wandelt of fietst, zal de dunmngswerkzaamhe- den in de groengordels wel eens waargenomen hebben. Bij de afdeling Beplantingen is in het begin van de ja ren tachtig een werkplan opgezet voor het beheer van de totale groenvoorzieningen van dit gebied. Dit be helst dan met name de grasoppervlakten en het bosplantsoen (de bossages). Omdat de bodemomstandigheden sterk verschillen, wordt elk beplantingsvak op zich beheerd; er is een doel voor de toekomst aangegeven. Zo worden er verschillende soorten bos onderschei den, zoals: - Open soorten bos, vergelijkbaar met de Kattenberg in het Heilooër bos! - Windkering, bijv. bossages achter bebouwingen moeten gesloten blijven. - Hakhoutbos, bijv. eiken of elzen. - Moerasbos, bijv. de natte gebieden. - Parkbos, bijv. rondom de open stukken. In het werkplan is aangegeven hoe en wanneer te snoeien. Jaarlijks wordt dit plan getoetst en is het de leidraad bij de uitvoering van de dunningswerkzaam- heden. Voorafgaand aan de dunningen wordt ter plekke beke ken welke bomen en struiken omgezaagd of terugge zet moeten worden. Zoals u wel kunt zien worden die bomen en struiken met een witte stip gemerkt. Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 De werkzaamheden worden veeal uitgevoerd met me dewerking van jonge werknemers(sters), die een vak opleiding volgen in het leerlingstelsel groenvoorzie ning en werkzaam zijn bij de afdeling beplantingen. Zij doen zo een schat aan praktijkervaring op. Het vrijkomende stam hout wordt verkocht aan het Werkvoorzieningsschap Noord-Kennemerland. De tak ken worden ter plekke verspreid, of op wallen gelegd. Hierdoor wordt een natuurlijke afbraak gestimuleerd. Het effect hiervan is dat de bossages ondoordringbaar worden voor honden en extra nestelmogelijkheden biedt voor allerlei gedierten. Daarnaast ontwikkelen zich door en tijdens het afbraakproces allerlei schim mels, bacteriën en insecten en komen op natuurlijke wijze voedingsstoffen voor de beplantingen vrij. Zo wordt bewerkstelligd, dat aan de westzijde van Hei loo een gevarieerd en natuurlijk groengebied ontstaat en instand wordt gehouden. De kerstboominzameling op 5 januari jl. is een groot succes geweest. Niet minder dan 3440 kerstbomen zijn ter vernietiging aangeboden. Dit zijn er maar liefst 86 meer dan vorig jaar. Het record is gevestigd door ie mand die niet minder dan 210 bomen inleverde!!! Ondanks dat toch nog bomen via de vuilophaaldienst worden aangeboden, kan worden gesteld, dat de inza meling voor herhaling vatbaar is. Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voorne mens om aan J. Ory, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor twee woningen op de percelen Laan van Zeeman 14a en 14b. Het bouwplan en de bijbehorende stukken liggen van af 18 januari 1990 gedurende 14 dagen voor een ie der ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur Gedurende de termijn van terlnzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om de vorenbedoelde vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwa ren indienen bij burgemeester en wethouders van Hei loo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Geboorten t/m 8 januari 1990 Claudia d.v.: Drost, Theo en: Bergsma, Jantje R. Hes- sel z.v.: van Wieringen, Michael J.A. en: Lute, Apollo- nia J. Martine G.M. d.v.: Slinger, Robert C. en: Pol man, Gabrielle J.M. Timotheus N. z.v.: Boekei, Paulus T. en: Houtkooper, Linda. Freek z.v.: Keesen, Martin en: Seine, Harmina. Elders geboren Denise d.v.: van Sikkelerus, Martinus L.J.M en: Des- serjer, Johanna C. Simone d.v.: Bolten, Hendrikus J. en: Baltus, Bregitta D. Claudia d.v.: Nanne, Theodorus N.M. en: Kamsma, Carolina A.M. Paola M. d.v.: Log gen, Edwin en: Henzen, Linda. Natasja M. d.v.: Sinni- ge, Cornelis G. en: Mooy, Annette. Jeffrey z.v.: Vis sers, Eardy E. en: Mak, Alida M.J. Huwelijken t/m 8 januari 1990 van Es, Lambertus H.S.M. en: Stoffers, Patricia T. de Grouw, Hans en: de West, Bernadette A.M. Koenis, Ronaldus J.A.G. en: de Koning, Alexandra A.V. Huwelijksaangiften t/m 8 januari 1990 van Saase, Jacobus P.C. en: Zaagman, Jacqueline O. Winterink, Robert A en: Adrichem, Monique W.C. Overleden t/m 8 januari 1990 van der Peet, Simon; van den Heuvel van Varik, Hen drik Haring, Willem J. Pilkes, Pieter. i1' GEMEENTE HEILOO SCHAKEN VOOR BEGINNERS HEILOO - Eeuwenlang wordt er al ge schaakt. Toch blijft het voor menigeen een ondoorzichtig spel. Zeker als ken ners van het schaakspel met elkaar een partij gaan nabespreken. De koningen, paarden en pionnen vliegen dan door de kamer. Niet-kenners voelen zich op zul ke momenten schaakmat gezet, want ze verstaan niet de taal, die schakers onder elkaar spreken. Als 55-plusser hoef je niet alles te weten en te beheersen; zeker niet als het maar 'om een spelletje' gaat. Je komt pas in de problemen, als de kleinkinderen je vragen om een partijtje schaak te spelen en dan tot hun stomme verbazing verne men, dat opa of oma - 'die alles kun nen' - geen toren van een pion kan onderscheiden. Dan wordt het tijd om aan die onwe tendheid een einde maken. De Stichting Ouderenwerk Heiloo begint op dinsdag 6 februari van 14.00 tot 16.00 uur met een nieuwe cursus 'schaken voor begin ners'. Niet alleen 55-plussers met klein kinderen zijn bij deze cursus welkom, maar natuurlijk ook zij die altijd graag hadden willen leren schaken en daartoe nog geen kans nog geen kans hebben gezien. De cursus loopt tot half mei en wordt gegeven in de kantine van de badmin- tonhal aan het Zevenhuizen 48 in Hei loo. Aanmeldingen en inlichtingen bij de heer J. de Jong, tel. 331599 of de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, tel. 331297. TRAINERSWISSELS BIJ DE FORESTERS HEILOO - In goed overleg tussen de huidige hoofdtrainer van De Foresters en het bestuur van deze voetbalclub is besloten dat de wegen van de heer B.P. Bult en de Foresters senioren hoofdmacht na het huidige seizoen zul len scheiden. De heer Bult zal in het vol gende seizoen weer een trainersfunctie binnen de jeugd van Foresters gaan be kleden. De overeenkomst met de huidi ge jeugdtrainer, S. de Jong, zal na af loop van het seizoen niet worden ver lengd. Op dit moment is er voor de functie van hoofdtrainer nog geen op volger gevonden. HEILOOËR BRIDGE CLUB HEILOO - Uitslagen van dinsdag 9 januari: A-lijn. N-Z 1. ds. Post-Pohley 57.92 2. "ds. Brokx-Verhoef 55.00 O-W 1. ds. Klerk-Stark 61.25 2. Mevr. Admiraal- Hr. Vendel 52.92. B-lijn. 1. Ds. Leegwater-Uiterlinden 58.75 2. Ds. Hardeveld-v. Ravenzwaay 57.08 1. Hr. Noom-Pin 63.75 2. Ds. v.d. Mark-Ribberink 55.42. Donderdag 11 januari: A-lijn 1. Hr. Bader-koster 63.50 2. hr. Bennink-v.d. Vlies 55.50 1. Hr. Kat- Smit 61.50 2. Ds. Koster-Visser 50.50. B-Lijn 1. Fam. Fritzemeier 64.50 2. Hr. Gorse-Spruyt 53.50 1. fam. Koot 56.00 2. Ds. Hopman-Klerk 55.50. C-lijn 1. Fam. Schoonhoven 57.50 2. Fam. v. Os 54.00 1. Hr. Dijkstra-Leek 61.00 2. Ds. Damman-in 't Veld 60.00. D-lijn 1. fam. Alberts 58.00 2. Ds. Meyssen-Mulder 55.50 1. Mevr. v. Hoolwerff-Hr. Jansen 65.00 2. Fam. Bies 56.00 Afzeggen: voor de dinsdagavond bij mevr. Admiraal, tel. 335718 (b.g.g. tel. 330052); voor de donderdagavond bij dhr. Lohr, tel. 330052. KARATEDO FUNAKOSHI HEILOO - 'Karate heeft nog altijd een slechte naam. Het publiek denkt nog al tijd in termen van agressie en vechten. Niets is echter minder waar. Beoefe naars van karate zijn geen mensen die per definitie van geweld houden of een crimineel leven leiden. Macho's en krachtpatsers zullen zich bij ons niet eens thuisvoelen'. Aan het woord is Pie ter Loogman, voorzitter van Karatedo Funakoshi, met 400 leden Nederlands grootste karatevereniging. Het is voor de karatesport van het grootste belang dat de buitenwacht wordt geïnformeerd. Er bestaan mis verstanden die nergens op stoelen. Zeg tegen iemand dat je aan karate doet en er wordt direct gevraagd hoeveel dak pannen je met één klap door midden kunt slaan. Het is nog veel te weinig be kend dat karate een uiterst technische sport is, waarbij het hele lichaam wordt gebruikt. Een sport ook die zich na vol doende training zal bewijzen als een ef fectieve vorm van zelfverdediging waa rin behendigheid en techniek voorop staan, zodat een ieder die van nature geen krachtpatser is, haar of zijn woordje mee kan spreken. De vereniging Funakoshi is ook in Hei loo actief. Iedere vrijdagavond trainen zo'n 30 leden in de gymzaal aan de Dors. Belangstellenden kunnen geheel vrijblijvend langs komen'voor een proe fles, tijdens de speciale trainingen voor beginners van 19.00 tot 20.30 uur. U kunt ook bellen voor informatie naar het secretariaat: 072-616979. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE HEILOO - De laatste ronde van de eerste competitiehelft bij schaakclub Oppositie uit Heiloo zit er op. Alleen zeven afgebroken partijen moeten deze week nog uitgespeeld worden, dan kan de competitieleider promoties en degra daties doorvoeren. Daar er voor het begin van deze ronde nogal wat degradatiekandidaten waren, werd er zeer fel aan de desbetreffende borden gespeeld. Niehaus bijvoorbeeld opende alle registers met wild aan- valsspel en had daarmee al vrij snel suc^ ces tegen De Jager. De laatste kan daar door degradatie niet meer ontgaan. Maas tegen Speets ging al niet veel an ders; Speets won en blijft in de A-póule en Maas gaat er nu uit. Bij de promotie uit de B-groep is' nog veel afhankelijk van de afgebroken par tijen, maar Manni, Ebregt en. Clausen zijn zeker van promotie. De eerste twee vochten in deze ronde om de titel in de groep, maar braken af. Manni heeft ge noeg aan remise om kampioeh te wor den en zelfs bij verlies hangt het van de afrondingen af of hij of Ebregt de titel krijgt. De uitslagen van deze week luiden: A. Slob-W. van Bakel 1-0, C. van Etten-A. Rampen rem., G. Heeringa- H. Kracht rem., L. van Hoek-W. Bos afg., F. v.d. Werff-H. Reyersen rem., H. Niehaus-D. de Jager 1-0, H. Maas- N. Speets 0-1, J. Ebregt-P. Manni afg., H. Horninge-C. Clausen 0-1, J. de Jong-J. Langereis afg., P. v.d. Werff- A. van Baaien 1-0, J. Hassing-F. Beyers 1-0, W. Blom-O. Koenders rem., J. Vegter-M. Alleman 0-1, L. Obdam-B. van Stee 1-0, G. v.d. Brink-C. Brink rem. TRIAS-PUPIL WINT CROSS HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in Castricum de derde en laatste voor wedstrijd van de crosscompetitie gehou den. Vele Triasatleten wisten hun fina leplaats veilig te stellen, terwijl een aan tal zelfs ereplaatsen behaalde. Maarten Noom werd voor de derde achtereenvol gende keer winnaar bij de jongens pu pillen A (geb. '79) en Jan Lowie van Zaanen werd in dezelfde groep zesde. In de één jaar jongere categorie A- pupillen behaalde Niels Koppes een pri ma derde plaats en Ivo Singer hoefde maar één concurrentje voor te laten gaan bij de jongens pupillen C. Bij de oudere jeugd viel Casper Boekhout op met een derde plaats bij de B-junioren en behaalde Marianne Nijmeijer een keurige vierde positie in het gecombi neerde klassement van de A/B meisjes. Vele Triassers deden zondag mee aan de jaarlijkse halve marathon van Egmond aan Zee. Friftjof Koomen was de beste met een 53e plaats in 1.11.23 uur, op de voet gevolgd door Steven Wijker. Henk Klous viel op bij de veteranen en Anette van der Tholen eindigde nog net bij de eerste tien dames.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4