kersloot kiest op maart n nieuwe raad* CDA limmen kiest op maart De kandidaten: CDA FAX Vrije Lijst Akersloot VVD PvdA Limmer Gemeenschap Geeft ti nog om Polen? SIS^MwWBr nil niAIIUIfA FAX-NUMMER 072-335644 DREMPELS WEG! Polen, giro 5398. Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV ook per bereikbaar DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV Akersloot UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 1990 Maria Overtoom Jan Terluin Zit sinds 1964 in de ge meenteraad, de laatste acht jaar als wethouder. Fungeert, nu Akersloot nog zonder burgemeester is, als loco-burgemeester. Zijn dagelijkse werk is organisatie-adviseur bij de gemeente Zaanstad. 7 Kick Ruijter Raadslid voor het CDA. Werkzaam bij de Hoogo vens als budget administrateur en momen teel als lid van de ondernemingsraad. Gerrit Groot Veehouder en fractievoor zitter van het CDA. Zeer actief voor de agrariërs. Nauw betrokken bij het wel en wee van Zuidscher mer en Akersloot. Bert de Jong Akersloter in hart en nie ren. Werkzaam bij een ac- countantsburo. Komt op voor de, kwaliteit van het wonen, werken en ont spannen in Akersloot. Riet KAANDORP Zij vindt het fijn om naast het gezin en bakkersbe drijf nog tijd te besteden aan gemeenschapszaken. Voelt zich aangetrokken tot het CDA, omdat in het programma het evangelie als richtsnoer wordt genomen. Groepsbegeleidster bij het Katholiek Vrouwengilde. Actief in het vormings werk op provinciaal ni veau. Vormingswerkcon- sulente bij het CDA. de snelste manier voor het opgeven van advertenties en het bestellen van drukwerk Arie van Noord Werkzaam als zelfstandig bedrijfsadviseur en sinds 1978 voorzitter van het CDA Limmen. Is tevens lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. Is voorzitter van de Bedrij vengroep Limmen. Zijn politieke interesse is breed. Binnen de CDA- fractie in PS houdt hij zich bezig met economische za ken, provinciale bedrij ven, cultuur en educatie. Cèes Pepping Is al vanaf 1966, met tus senpozen, lid van de ge meenteraad. Van beroep veehouder. Binnen de ge meente lid van verschillen de commissies, zoals fi nanciën en grondzaken. Binnen het CDA geldt hij als deskundige op het ge bied van ruimtelijke orde ning en grondzaken. Is voorzitter van de LTB Limmen en vice-voorzitter van de landinrichting scommissie Limmen-Heiloo. bureau voor alcohol en drugs en psychiatrisch centrum Het Spaarne in Haarlem. Heeft nog steeds diverse maatschappelijke en kerkelijke functie. Zijn interesse gaat vooral uit naar sociale zaken en welzijn. on*». Wim Veldt Geboren en getogen in Akersloot, werd onlangs voor de vijfde maal tot lijsttrekker van Vrije Lijst Akersloot gekozen. Sedert 1982, toen VLA deel ging uitmaken van het college, is hij wethouder. Momen teel heeft hij als porte feuilles huisvesting, finan ciën, gemeentewerken, welzijn, cultuur en sport. Wim stond 24 jaar gelden aan de wieg van VLA. Van beroep is hij landelijk inspecteur in de rijwielbranche. Kees Hollenberg Geboren en getogen in Akersloot, is sedert 1983 penningmeester van de plaatselijke kiesvereni ging. Van beroep is hij lo gistiek medewerker bij een metaalbedrijf en leraar economie aan een streekschool. Jacob Groot Woonachtig aan de Starn- meerdijk nabij De Woude. Hij trad in 1978 toe tot VLA en kent als geen an der de problemen in Akersloots buitengebied. Jacob, die veehouder is, bekleedt functies in bestu ren van bedrijfsorganisa ties en waterschap. Henk Dekker Als bedrijfsadviseur voor het wegvervoer werkzaam bij een ondernemersorga nisatie. Vanaf 1978 lid van het CDA-bestuur en daar naast voorzitter van de fractiebegeleidingsgroep. Dekker is in zijn vrije tijd administrateur van de Stichting Peuterspeelzalen Limmen. Zijn politieke belangstelling gaat uit naar het midden- en klein bedrijf, sociale zaken, fi nanciën en economische zaken. Lenie Mous- Leijen Is geboren en getogen in Limmen en maakt sinds enkele jaren deel uit van het CDA-bestuur. Levert voorts haar bijdrage aan de gemeentepolitiek via de fractiebegeleidingsgroep. Heeft veel sociale contac ten en is tevens bestuurslid van het Katholiek Vrouwengilde. Jan Drost Joop van IJzendoorn Gezagvoerder bij Marti nair. Heeft belangstelling voor ruimtelijke ordening, natuur, milieu. Actief lid van de Rotary Club, thans secretaris van de afdeling Castricum. Heeft brede belangstelling voor sport en draagt o.a. voetbalve reniging Limmen een warm hart toe. Aad Fransen Geboren in Dordrecht en sedert 1967 woonachtig in Akersloot. Is vanaf 1975 lid van de gemeenteraad. Sinds kort is hij de secreta ris van VLA. In de raad behandelt hij financiën, maatschappelijke dienst verlening en welzijnsza ken. Aad .is werkzaam in de textielbranche. Piet van der Molen Is vanaf 1978 bij VLA be trokken. Na de omvor ming van VLA in een kies vereniging in 1983 werd hij voorzitter van VLA. Miliéu-aangelegenheden en jeugdzaken hebben zijn bijzondere aandacht. Van beroep is hij teamleider electrotechnische werk groep bij metaalbedrijf. een Kwam in 1965 als 10-jarige uit Amsterdam naar Akersloot. Enkele ja ren geleden rondde hij met succes de Hts- avondopleiding elektro en bedrijfskunde af. Zijn be langstelling ligt op het vlak van onderwijs, ruim telijke ordening, sport, fi nanciën en recreatie. Jan is van beroep bedrijfsinge- nieur bij een metaalbedrijf. José Nuijens- van de Berg Is na haar studie Neder lands als secretaris toege treden tot het CDA- bestuur in Limmen. Als ondernemersvrouw be trokken bij de Limmer Ondernemers Vereniging, o.a. voor het schrijven van reportages in de LOV- krant. Naast het midden- en klein bedrijf hebben al gemene bestuurlijke za ken, ruimtelijke ordening en sociale zaken haar belangstelling. Janny Schuring Na enkele jaren gewerkt te hebben in de medische sec tor is zij geografie gaan studeren en inmiddels af gestudeerd in de economi sche geografie. Haar poli tieke belangstelling gaat verder dan alleen het ter rein van de ruimtelijke ordening. Bertus Jansen Werkzaam als manager bij een bedrijf voor markton derzoek. Via het beroep veel te maken met inkoop van automobielen. Brede belangstelling voor han del, economische zaken, alsmede sociale zaken. Kees Kroone Kees Tiebie Is sedert 1982 raadslid voor VLA en is geboren en getogen in Akersloot. Op dit moment is hij fractie voorzitter. Zijn specialitei ten in de raad zijn onder wijs, ruimtelijke ordening en milieu, openbare veilig heid, recreatie en cultuur. Hij is voorts bestuurslid van de gemeenschappelij ke technische dienst Limmen-Akersloot. Kees is van beroep calculator bij een machinefabriek. Ans Spindlegger Vanaf 1982 woont zij in Akersloot, waar zij zich bijzonder thuis voelt en actief wil zijn. Haar be langstelling gaat uit naar vrouwenzaken, kinderop vang, sport en recreatie. De jongste kandidaat van VLA is als research- assistente werkzaam bij een oliemaatschappij. Geef voor een samenleving zonder drempels) Nationaal Revalidatie Fonds Bunnik, 03405 - 63244. Huub Kramer Vanaf 1978 lid van de ge meenteraad, waarvan de laatste acht jaar als frac tievoorzitter. Uit dien hoofde ook lid van de al gemene raad van het Gas bedrijf Beverwijk e.o. Te vens is hij lid van verschil lende raadscommissies en bestuurslid van de Stich ting Algemene Sportbe- langen Limmen. Zijn be langstelling gaat uit naar milieu, sport, cultuur en sociale zaken. Henk Hesseling Woont sinds enkele jaren in Limmen. Was tot zijn pensionering in 1988 di recteur bij het consultatie- Geboren en getogen in Limmen. Maakt reeds acht jaar deel uit van de gemeenteraad. Breden ge meentelijke politieke be langstelling, o.a. ruimte lijke ordening, openbare werken, natuurbehoud en milieu. Heeft ruime bestuurservaring opge daan in het verenigingsle ven. In het dagelijks leven werkzaam als verkoper in de metaalverwerkende industrie. D. Roman Werkzaam bij Geveke Werktuigbouw in Amster dam als manager van een afdeling, die zich bezig houdt met ontwerp en le vering van stofvrije wer kruimtes. Actief lid van de Nederlandse Hervormde Kerk en heeft uit dien hoofde een aantal bestuur lijke functies, die gericht zijn op de hulp aan men sen, die niet goed (meer) voor zichzelf kunnen zorgen. F.R. de Haan Beleidsmedewerker pro vincie Noord-Holland. Se dert 1986 lid van de raad. Woont sinds 1971 in Lim men. Is vice-voorzitter van de Jeugdraak Limmen (SKJL). Politieke interes se: financiën, cultuur, sport, recreatie en maat schappelijk welzijn. Will Maréchal- Goossens Zij zit vanaf 1987 in de ge meenteraad en woont va naf 1972 in Limmen. Ze is verpleegkundige in een psychiatrisch centrum. Will is voorzitter van de Stichting Wereldwinkel Limmen, bestuurslid van de openbare bibliotheek en vertegenwoordigt de gemeente in de onderwijs begeleidingsdienst. De ko mende jaren wil zij zich extra inzetten voor het mi lieu en emancipatiezaken. Harry Snijder Was van 1981 tot 1987 voorzitter van de PvdA in Limmen en sinds 1987 ge meenteraadslid. De afge lopen periode heeft hij zich vooral beziggehouden met de gemeentelijke fi nanciën en ruimtelijke or dening. Hij maakt zich sterk voor het zoveel mo gelijk behouden van het karakter van Limmen. Hij streeft naar een vergroting van het milieubesef bij ge meente en burgers. Bert van Langerak Hij is werkzaam als amb tenaar in Amsterdam bij de gemeentelijke bouw- en woningdienst. Hij woont reeds 20 jaar in Limmen en voelt zich medeverant woordelijk voor de directe woon- en leefomgeving. Een bijdrage leveren aan het totstandkomen van een rechtvaardige maat schappij ziet hij als een voorname taak. Joke Mooij Joke is 35 jaar en geboren en getoge in Limmen. Zij is verpleegkundige van beroep. Gerda Kuyper- Bruschke Reeds vier jaar raadslid voor de LG. Zij is zeer ac tief in het verenigingsle ven, o.a. bij de UW. Haar interesse ligt vooral in de sfeer van het welzijn. Jeugd en jongeren moeten zich in onze samenleving echt thuis kunnen voelen; de ouderen moeten er ac tief bij betrokken blijven. Ook sociale zaken en kin deropvang hebben haar volle aandacht. A.C.M. Hes Studeerde in 1962 te Be verwijk af als volledig be voegd onderwijzer en is thans werkzaam als leraar bij een Mavo te Alkmaar. Besturen is hem niet vreemd: voetbal- en ten nisvereniging, school bestuur en Rabobank. Zijn belangstelling gaat uit naar onderwijs en sport, alsmede de ontwikkelin gen rond het ouderenbe leid. Eén van zijn grootste wensen is ooit eens een be drijventerrein voor Lim men te realiseren. Antoon Min Was reeds raadslid in de periode 1982-1986. Van beroep aannemer; voorts hoofdingeland bij water schap Het Lange Rond als vertegenwoordiger ge bouwde eigendommen voor de inwoners van Limmen. op het gebied van ruimtelijke ordening is hij van mening dat zui nig met de beschikbare grond in Limmen moet worden ingegaan. Nieuw bouw moet zoveel moge lijk beperkt worden tot bouiv vóór de eigen inwoners. Otto Bruschke Electriciën, bestuurslid werkgroep 1250 jaar Lim men en voorzitter van de carnavalsvereniging. Zijn interesse in de politiek en vooral de onvrede met de Limmer politiek deden hem besluiten zich kandi daat te stellen. Zijn be langstelling gaan uit naar ruimtelijke ordening en het Limmer dorpskarak ter. Vooral de dorpskern moet zoveel mogelijk in stand gehouden worden. Daarnaast hebben sport, cultuur en recreatie zijn aandacht. Ten name van'de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen' te Den Haag. VVD AKERSLOOT AKERSLOOT - Tijdens de op 29 janua ri gehouden ledenvergadering heeft de V.V.D. afdeling Akersloot de definitie ve kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen op 21 maart vast gesteld. Als nummer 1 en 2 staan ver meld de huidige gemeenteraadsleden mevrouw Nel Heijenga-van Geest en Teunis Dil. Voorzitter Henk Westers van de Akerslootse V.V.D.-afdeling, die zelf de derde plaats op de lijst inneemt, toonde zich verheugd over het zich op nieuw verkiesbaar stellen van mevrouw Heijenga en de heer Dil. 'Zij hebben beiden een grote ervaring en kennis van de gemeentepolitiek en hebben in de af gelopen periode zeer succesvol de v.v.d. opvattingen weten te brengen'. Hij spreekt met kennis van zaken; in een eerdere periode was hij zelf wethouder in de Akerslootse gemeenteraad. De volledige V. V.D. kandidatenlijs.t ziet er als volgt uit: 1. Nel Heijenga-van Geest 2. Teunis Dil 3. Henk Westers 4. Rob Mol 5. Ko Hoogeboom 6. J. Bruin (Zuid-Schermer) 7. Ria Post-Paagman 8. Frans Veldt 9. Henk van den Berg 10. Adriaan van Liempt. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - De dames zorgden voor de nodige spanning door een nipte overwinning op Quick. Joke Metselaar speelde een sterke wedstrijd, zowel op de hoek als op de cirkel. Quick verde digde fors maar de gaten in de verdedi ging werden door Meervogels goed be nut. Door op het eind vooral rust en balbezit te bewaren, wist men beide punten thuis te houden (12-11). Ook de heren wisten het tegen Alkmaar spannend te houden. Door een zwakke periode op het eind eerste helft werd de ruststand 8-10. De tweede helft een wedstrijd van twee gelijke teams die in de laatste seconde door Rob Buur na een zwakke wedstrijd winnend vfrerd af gesloten door een vrije worp achter de verbaasde Alkmaar-doelman te depone ren (17-16). Een voortreffelijke eerste helft van de heren junioren tegen de toekomstige kampioen UDSV. Met break-outs en schoten uit de tweede lijn bleef Meervo gels lange tijd. op gelijke hoogte. De ruststand 10-13 was nog hoopvol. De einduitslag 19-25 was terecht in deze goede en sportieve wedstrijd. STRANDVONDSTEN EN STRANDVONDERIJ CASTRICUM - De belangstelling voor de tentoonstelling 'Strandvondsten en strandvonderij' in het bezoekerscen trum De Hoep van het PWN in Castri cum is zo groot dat besloten is deze te verlengen tot en met 4 maart. De ten toonstelling is samengesteld uit foto's, kranteknipsels en strandvondsten uit de verzameling van de Castricumse hulpstrandvonder Thijs Bakker. Bezoekers van de tentoonstelling ont vangen het gratis boekje 'Strand vondsten en strandvonderij'. Bel voor informatie over de tentoonstel ling: 02518-62235. Het bezoekerscen trum De Hoep is geopend op zondagen van 10.00 - 17.00 uur en in de krokusva kantie (van 26 februari t/m 4 maart) da gelijks van 10.00-17.00 uur. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - Een 6-2 achterstand werd door de dames tegen ZAP in een goed gespeelde eerste helft in een kans volle 8-6 ruststand omgezet. Na rust speelden de dames tegen zichzelf, vele kansen bleven onbenut. Tweedelijn schutters van ZAP konden ongehinderd scoren. Een wedstrijd om snel te verge ten (9-15). De heren, stevig op de tweede plaats in de derde divisie, waren de eerste helft de meerdere van IJmond en hadden bij rust een verdiende voorsprong, welke in de tweede lang gehandhaafd bleef. De IJmond schutter no. 11 deed echter wat hij moest doen en bracht Meervogels een onverdiend verlies in een sportieve wedstrijd (14-19). Een prima gespeelde eerste helft van de heren junioren met subliem keepers werk van Ronald Neelen, ruststand 5-7. Halverwege tweede helft een 7-11 voor sprong, mede doordat Meevogels vijf maal wist te scoren in ondertal. Dat VZV toch won was te danken aan min der gelukkige beslissingen van scheids rechters. Het was bovenal een leerzame wedstrijd (11-12).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 10