I' WMm 'Niet Uit Het Raam' met 'De Kift' bij JC Buk Buk Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Nieuwbouw en verbouwing gemeentehuis Vergaderingen raadscommis sies in de maand februari. Consument en huishouding (C&H) Verleende collectevergunning februari Nieuwe bouwplannen Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Stemmen bij volmacht Terinzagelegging van en beslissing over geldigheid kandidatenlijsten. ^j^vërënioin^sa^enda UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Gemeentehuis, Raadhuisweg 4 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker, Kennemerstraatweg 382 Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding Kennemerstraatweg 382 Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313185; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Openbare werken, Slimpad 16 Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde openingstijden worden afgeweken. Door de afwerking van de nieuwbouw en de renovatie van het oude gemeentehuis is er niet aan te ontkomen dat de in beide vleugels van het gemeentehuis ge vestigde secretarie-afdelingen nog een paar weken in de 'rommel' zitten en er zowel voor het bezoekend pu bliek als de medewerkers van de gemeente enige overlast zal blijven bestaan en zo af en toe wat geilm- proviseerd zal moeten worden. Met name de toegan kelijkheid van enkele afdelingen, zoals bijv. de afdeling Bevolking, die midden in de werkzaamheden zitten, zal wat problemen geven. Er wordt naar gestreefd de nieuwbouw en de renovatie van het oude gedeelte eind deze maand klaar te heb ben, waarna als laatste de verhuizing van de afdeling Openbare Werken van het Slimpad naar de nieuw- bouwvleugel van het gemeentehuis kan plaatsvinden. Ook de bestratingswerkzaamheden rondom het ge meentehuis zullen nog korte tijd voor enige overlast zorgen. Het gemeentebestuur en zijn medewerkers vragen u nogmaals begrip voor de overlast die een en ander met zich meebrengt en streven er naar de dienstverlening aan het publiek zo spoedig mogelijk na beëindiging van de werkzaamheden in en rondom het gemeente huis weer zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Hieronder zijn de belangrijkste agendapunten ver meld van de vergaderingen van de raadscommissies die de komende weken worden gehouden. Commissie voor onderwijs Donderdag 8 februari van 19.00-20.00 uur. - Agendastukken vergadering Onderwijsbegelei dingsdienst (BD) inzake de financiering van deze dienst per leerling of per inwoner: - Verslag bespreking met schoolbesturen bijzondere scholen inzake scholenbouw in Ypestein. Commissie voor financiën en personeelszaken Donderdag 8 februari 20.00 uur. - Subsidiëring projekt warme maaltijdvoorziening; - Wijziging subsidieregeling oud papier; - Verkoop bouwterrein 'Het Kieftennest' - Grondruil nabij perceel Oosterzijweg 24; - Gemeenschappelijke regeling distributiedienst; - Discussienota ontwikkeling financieel meerjaren perspectief. Commissie voor sociale zaken, maatschap pelijke dienstverlening, volksgezondheid en cultuur Maandag 12 februari 20.00 uur. - subsidiëring projekt warme maaltijdvoorziening. Commissie voor ruimtelijke ordening, sport en recreatie Dinsdag 13 februari 20.00 uur. - Bouw nieuwe woning Kennemerstraatweg 338: - Deelplan C. 2e Uitwerking bestemmingsplan Zuid- Oost I (bouw winkelvoorziening centrum Ypestein): - Voorbereidingsbesluit recreatieterreinen Heiloo- Zuid-West en Buitengebied: - Situering bouwterrein 'Het Kieftennest': - Ontwikkeling nieuw bestemmingsplan 'Oost': - Ontwerp-nota Bouwen en Wonen van de provincie Noord-Holland. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehou den in het gemeentehuis, Raadhuisweg 4 (ingang oude gemeentehuis Raadhuiswegzijde). Vorige week zijn diverse afdelingen van de gemeente verhuisd naar de nieuwbouwvleugel van het gemeentehuis. Met de afdeling Sociale Zaken is ook de Stichting Con sument en Huishouding inmiddels gehuisvest aan het Raadhuisplein 1. De ingang is aan de zijkant van het nieuwe gedeelte. De budgetkonsulente van de stichting houdt iedere donderdag spreekuur (op afspraak) van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur. Alle inwoners van de gemeente Hei loo kunnen terecht met vragen en/of problemen op het gebied van de (huishoud)financiën. Op overige werkdagen kan via de afdeling Sociale Za ken een afspraak gemaakt worden op telefoonnummer 313183. U kunt zich ook melden bij de receptie van de afdeling Sociale Zaken. Door burgemeester en wethouders is aan het Leger des Heils vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode van 12 t/m 25 februari a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn voor deze col lecte te collecteren. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: - Obriglaan 4, A.J. Blok, uitbreiding garage en bijkeuken; - Zandstuk 64, Nelis Uitgeest B.V., bouwen garage; - Vredenoord 37, R. Zwemmer, bouwen bijkeuken. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 8 februari 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemoti veerd bezwaren indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bij de op 21 maart 1990 te houden stemming ter ver kiezing van de leden van de gemeenteraad te Heiloo kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in eens stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijkheden open, te weten: s A. uiterlijk 7 maart a.s. een schriftelijk verzoek daar toe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatsstelling als kie zer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeen te kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. uiterlijk 16 maart a.s. mondeling daartoe verzoe ken.De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepingskaart, in persoon te ver voegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is gere gistreerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kie zerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uit sluitend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo Voor reacties: Raadhuisweg 4 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Bij de op 21 maart 1990 te houden stemming ter ver kiezing van de leden van de gemeenteraad te Heiloo kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 7 maart 1990 een schriftelijk verzoek daar toe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandiaatsstelling als kie zer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeen te kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtig de een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gemach tigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproe pingskaart van de volmachtgever voorkomende formu lier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemach tigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten bei den wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn gere gistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtsme thode de volmachtstem alleen uitbrengen in dat stem district en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uit brengen van zijn/haar eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet be voegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzin gen alszodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo 1De in deze gemeente ingeleverde lijsten van kandi daten (en indien vereist, de verklaringen van on dersteuning) voor de op 21 maart 1990 te houden ver kiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo zijn ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegd. 2. Het hoofdstembureau zal op 9 februari a.s. om 17.00 uur in het gemeentehuis een openbare zitting houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten en over het hand haven van de daarop voorkomende kandidaten, als mede over het handhaven van de daarboven ge plaatste aanduiding van een politieke groepering. De voorzitter van het hoofdstembureau in de gemeete Heiloo GEMEENTE HEIL00 '"I HEILOO - „Niet uit het Raam" bestaat uit vier mannen: Pim van Asten, Joep van Deudekom, Peter Heerschap en Viggo Waas. Hun gezamenlijke achter grond is de Academie voor Lichamelij ke Opvoeding. Hier trad het viertal zo nu en dan op en deden zij verwoede po gingen het schuifdeurenniveau te ont stijgen. Na de studie werd vooral opge treden op scholen en in kleine zaaltjes met hun eerste officiële programma: „Wie nie nie wie zegt, zegt nie wie wie". In 1987 haalden zij een finaleplaats bij het Camerettenfestival in Delft. In de zomer van 1988 kwam hun tweede programma ,De Kift' tot stand. De stijl van NUHR is moeilijk te omschrijven. In ieder geval is het absurd en verras send. ,De Kift' gaat over wanhopige strijd om niet alleen te staan. Liever een verachtelijke meeloper dan een eenza me. In ,De Kift' onderzoekt NUHR het terrein van vernedering. Door middel van pesterijen en valkuilen proberen drie mannen elkaar uit het evenwicht te krijgen. Degene die valt kan een trap na krijgen! Twee tegen één is gemeen, als je alleen bent, anders is het heerlijk. Het is treiteren tot je te ver gaat, dan word je zelf gepakt. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a. het cursusweekend, het afschu welijke van een musical, de macht van de maffia, de allesweter, de dansende tafel en het sprookje van de uitverkore ne. Hoe dan ook, er gebeurt ontzettend veel en steeds wat anders. Tijdens het lachen heb je als toeschouwer al partij gekozen, maar hoe harder je lacht, des te meer medelijden je krijgt. De erger nissen die je in de loop der jaren opge kropt hebt, worden eindelijk eens uit gesproken. Kortom, een vrolijk avondje leedvermaak. Niet Uit het Raam speelt op vrijdag 9 februari, aanvang 21.00 uur, in de zaal van de jongerencentrum Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. De entree is 8,00, leden/CJP 7,00. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) HEILOO - In totaal werden door de le den 26 foto's meegebracht op de cluba vond van dinsdag 23 januari in het Open Huis. Deze keer overtrof het aan tal in kleur dat in zwart-wit. Opvallend was het relatief grote aantal portretten naast het genre stilleven en landschap; Uiteraard was er verschil in kwaliteit. Vaak heeft de maker een emotionele band met zijn werkstuk, waardoor de beoordeling door anderen niet strookt met zijn of haar eigen opvatting. Juist dan is het nuttig om goed naar de kri tiek te luisteren, opdat er een vooruit gang in de prestaties blijft. Het was een geanimeerde avond en leer zaam door de door de voorzitter geleide beoordelingen. Hij werd daarvoor met een applausje bedankt. Voor de dia-bespreking in Rayon ver band dienen de dia's vóór 7 februari bij de secretaris te worden ingeleverd. Op de volgende clubavond op 6 februari zal ons lid Elte de Vries aan de hand van fo to's en dia's zijn indrukken geven van een reis door Noord-Jemen. STUDIEKRING VAN OUDEREN HEILOO - Een studiekring bestaat uit ongeveer 15 mensen, die 55 jaar of ou der zijn en zich interesseren voor wat er in de maatschappij en in hun eigen om geving gebeurt. Die gebeurtenissen wil len onderzoeken en begrijpen. Die hun opgedane kennis en ervaringen aan an deren willen overbrengen en ook wat willen leren van de ervaringen van ande re mensen. Zij vinden het prettig deze aktiviteiten te ontplooien met andere leeftijdsgeno ten. Het onderlinge kontakt en de gezel ligheid zijn even belangrijk als het on derwerp dat door de studiekring wordt onderzocht. Eén persoon, die ervaring heeft met groepen, begeleidt de studiek ring bij alle werkzaamheden. De eerste bijeenkomst staat in het teken van de kennismaking en het uitwisselen en ervaringen. De groep bepaalt zelf welke onderwerpen zij uitgebreid gaan onderzoeken. Dat kan van alles zijn. Zomaar wat voorbeelden, van wat an dere studiekringen hebben gekozen: woonmogelijkheden van en voor oude ren, veiligheid in en om het huis, cul tuur vroeger en nu of ouderen en vrij willigerswerk. De groep maakt zelf een plan hoe zij het onderwerp gaan bestu deren. De deelne(e)m(st)ers kiezen een eigen manier om het resultaat van de studiekring naar buiten te brengen. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, 't Tref punt, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 072-331297 (dagelijks bereikbaar LEREN SCHAKEN VOOR 50-PLUSSERS HEILOO - Met ingang van 6 februari is er in de kantine van badmintonhal Hei loo, Het Zevenhuizen 48 te Heiloo, van 14.00-16.00 uur een cursus schaken voor beginners van 50 jaar en ouder. THEMA-OCHTENDEN FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert binnenkort twee thema-ochtenden Vrouw en macht'. Uitgangspunt van deze bijeen komsten is dat machtsaspecten in alle si tuaties waarin mensen met elkaar om gaan aawezig zijn en dat macht daarom dichterbij is dan we denken en zo van zelfsprekend is of kan zijn, dat macht niet meer als zodanig wordt benoemd. Denken over macht is dan ook geen da gelijks voorkomende bezigheid. Doel van deze bijeenkomsten is hier verande ring in te brengen en derhalve verschil lende aspecten van macht te leren her kennen en onderkennen en aan de hand van de eigen ervaringen van de cursisten tot een antwoord te komen op vragen als: Wat is macht? Wat zijn de moge lijkheden en belemmeringen t.a.v. de persoonlijke macht van vrouwen? Is macht alleen maar negatief? Wat zijn typische „vrouwen" patronen in het omgaan met macht? Deze bijeenkomsten worden begeleid door een zeer ervaren gespreksleidster, die tevens zal proberen het begrip macht in een theoretisch kader te plaatsen. De thema-ochtenden zijn op 22 februari en 1 maart en worden gehouden in het Open Huis van 9.15 - 11.30 uur. De deelname is gratis. Voor kinderoppas kan eventueel gezorgd worden. Inlich tingen en opgave bij Gré Jansen, tel. 332367, of Tanja van den Boomen, tel. 331552. Deze cursus wordt gegeven door de heer H. de Jager, schaakdocent. De cursus zal tot medio mei duren. Voor aanmel dingen en/of inlichtingen kunt u con tact opnemen met de heer J. de Jong, tel. 331599 of met de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294 te Hei loo, el. 331297. DE WESTFRIES EN ZIJN DIALECT HEILOO - Donderdag 1 februari heeft de heer Pannekeet, op uitnodiging van de Culturele Commissie der Ouderen bonden, een lezing gehouden over de Westfries en zijn dialect. Op een onder houdende, maar vooral ook humoristi sche wijze heeft hij ons duidelijk ge maakt dat men niet kan spreken van één Westfries dialect. >Het blijkt dat elk dorp zo z'n eigen taalgebruik heeft, dat veel op elkaar lijkt maar op onderdelen nogal van elkaar verschilt. Dat kwam maar al te duidelijk naar vo ren door de reacties van de Westfriezen in de zaal, die elkaar trachtten te verbe teren of aan te vullen. Dit tot grote hila riteit van de rest der aanwezigen. Al met al weer een leerzame maar vooral amu sante middag waarop we met genoegen kunnen terug zien. Met een hartelijk ap plaus van de vele aanwezigen, zo'n 150 mensen, werd de heer Pannekeet be dankt voor zijn interessante voordracht. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Het CDA-informatie-uur in het Open Huis van donderdag 15 febru ari is een absolute aanrader, aanvang 19.30 uur. Het CDA verkiezingspro gramma 1990-1994 ligt voor u gereed. Wat gaat het CDA doen in de periode 1990-1994. In dat kader heeft het CDA speerpunten geformuleerd. Speerpunt 9 zegt o.a. .dat het CDA streeft naar meer openheid en verbetering van het contact met de burgers. Geen afstand tussen burgers en politiek. Uw stem is niet alleen belangrijk in het stemhokje, maar wordt maandelijks ge hoord. Uw reacties zijn ook schriftelijk welkom bij: CDA Fractiesecr. J.H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. NED. CHRISTENVROUWENBOND HEILOO - De presidente opende de jaarvergadering. Na de mededelingen vond de bestuurswisseling plaats. Onder dankzegging met een bos bloemen na men we afscheid van de dames Posch, Ouwendijk, den Hartogh en Langeveld. De nieuwe bestuursleden werden harte lijk welkom geheten. Gelukkig is ons bestuur weer voltallig. In de pauze was er de maandelijkse verloting. Onze inleidster deze avond was Mevr. N. de Hoog uit Heemskerk met het the ma 'Gezondheidszorg', het aandachts veld van de N.C.V.B., De gezondheids zorg is geweldig in beweging en als vrouwen-organisaties moeten wij onze stem laten horen. De gezondheidszorg is jammer genoeg een mannenmaatschap pij geworden. Na de zeer interessante le zing, waarbij veel vragen werden gesteld, bedankte de presidente Mevr. de Hoog en sloot de avond af. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 19 februari: creatieve avond met naald en wol o.l.v. Wil van Kleef; daarnaast mogelijkheid om een spelletje te doen, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Entree 3,00. Inlichtingen: 02205-2216. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 14 februari: jaarvergadering met na het officiële deel een modeshow verzorgd door de firma Goemans (ook grotere maten; verkoop na afloop). Aanvang 20.00 uur in de zaal van de ge reformeerde kerk. Introducées welkom vanaf 20.30 uur, entree 2,50. KMTP - Groei en Bloei Dinsdag 13 februari: jaarvergadering en aansluitend diacauserie door dhr. Ko de Korte met als titel 'Met een zeilprauw door de Floreszee', aanvang 20.00 uur in de zaal van de gereformeerde kerk. Cabaretgroep Niet Uit Het Raam presteert en presenteert 'De Kift' in Buk Buk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4