oo kiest op 21 maart n nieuwe raad* De kandidaten: VVD CDA Heiloo 2000 PvdA Groen Links üi* mÊm UITKIJKPOST 7 FEBRUARI 1990 van de financiële commis sie t.b.v. de VVD-fractie. Hij staat voor een creatief gezond financieel beleid, want gemeentegeld is geld van en voor de burgers. Henk Veeninga Sinds 1986 voor het CDA in de gemeenteraad, afge vaardigde in de commissie openbare werken, volks huisvesting, milieu en be plantingen. Vindt commu nicatie van mens tot mens in deze gecompliceerde maatschappij belangrijk en vindt het CDA- informatie-uur daarbij een interessant middel. Wil de komende periode z'n tan den zetten in milieu-vraagstukken. Joan van Baarle Heeft de afgelopen vier jaar de nodige ervaring opgedaan als raadslid. Ze had zitting in de commis: sies sociale zaken, openba re werken en financiën. In oktober 1988 werd ze frac tievoorzitter. Haar be langstelling voor o.a. openbare werken en finan ciën is de laatste jaren sterk gegroeid. Graag wil ze pleiten voor een bestuursbeleid op hoofd lijnen en blijven strijden voor een gunstiger positie van de vrouw. Anneke de Rooij- Verboom Is huisvrouw en part-time peuterleidster. Ze is voor zitter van de PvdA- afdeling Heiloo. Ze pleit voor ruimere deelname van vrouwen aan het ar beidsproces, waarvoor een goede opvang van kinde ren nodig is. De beleidsge bieden onderwijs, volks huisvesting, emancipatie en welzijn hebben haar grootste belangstelling. het cultureel jeugd- en jongerenwerk in Heiloo. Juup Wuijster De nieuwe lijsttrekker van de VVD. Zij is reeds acht jaar lid van de raad. On derwijs en volwassenene ducatie zijn haar specia lismen. De laatste vier jaar was zij fractievoorzitter van de VVD. Als ambte nares van de burgerlijke stand verbond zij reeds ve le tientallen jonge Hei- looërs in de echt. Van haar hand verschenen verschil lende milieubrochures. Een goed leefklimaat in Heiloo en behoud van het landschappelijk karakter staan hoog in haar vaandel. Janneke Cahn Een vrouw met een warm kloppend hart voor dege nen die onze bijzondere zorg verdienen. Met volle dige inzet houdt zij zich al bijna acht jaar bezig met maatschappelijke zorg, sociale zaken, volksge zondheid en cultuur. Ou derenbeleid, jongerenpro- blematiek en het op dat grote vrijwilligersleger steunend cultureel leven genieten haar aandacht. Henk Post In 1975 voor het eerst ge kozen, is hij een van de raadsleden met de meeste ervaring. Ook in de ko mende zittingsperiode kan van zijn deskundigheid ge profiteerd worden in de raad en in de commissie voor openbare werken, beplantingen, milieu- en huisvestingszaken. Heiloo moet groen, leefbaar en betaalbaar blijven is zijn credo. Daar zal hij naar streven. Ernest ten Hacken Doctorandus in de wis- en natuurkunde, docent wis kunde in het VWO, pen ningmeester van het dis trict Alkmaar van het Ned. Genootschap van Leraren en bestuurslid van de Ned. Basketbalbond in Noord-Holland. Met zijn grote belangstelling voor het wel en wee van Heiloo en zijn inwoners, heeft hj zich intensief voorbereid op zijn toekomstige taak als raadslid. Ans Willemse- van der Ploeg 'Ruim tien jaar ben ik CDA-wethouder in Hei loo. Een plaats, fijn om te wonen en waar we ape trots kunnen zijn op de honderden vrijwilligers, die ons dorp leefbaarder maken. Bestuurlijk is er nog genoeg te doen in de jaren '90: het milieu moet schoner, woningbouw voor jong en oud, beter openbaar vervoer en vult u maar aan. Reden genoeg om met elkaar aan de gang te gaan'. mwm- Piet Rusch Joost de Witte Raadslid sinds 1986. 'Het CDA staat voor uw klant vriendelijke behandeling door alle medewerkers van de gemeente. Service ver lenen om u snel en effi ciënt aan de nodige infor matie te helpen, bijvoor beeld als het er om gaat een bouwvergunning te krijgen. Ook dient de ge meente actief voorlichting te geven over het te voeren beleid'. Tjeerd Adema Is landmeetkundige van beroep en bekleedt de functie van hoofd van het stafbureau van het ka daster. Vanaf 1978 is hij raadslid, van 1982 tot 1988 tevens fractievoorzit ter. Heeft zitting in de commissies sociale zaken, ruimtelijke ordening en onderwijs. Hij heeft zich in de ad-hoc-commissie voor ombuigingen ingezet voor het gezond houden van de gemeentefinanciën. José Peperkamp van Iersel Is huisvrouw. Als pen ningmeester en lid van de steunfractie is zij al jaren lang actief in de afdeling Heiloo van de PvdA. Sinds kort heeft zij een be trekking in een warenhuis. Vérder heeft zij vrijwilli gerswerk gedaan in scho len en sportverenigingen. Hij kwam in 1967 in Hei loo wonen en vindt het nu tijd worden om zich in te zetten voor het wel en wee van de gemeente. Heeft zich reeds vele jaren inge zet voor het verenigingsle ven. Is van mening dat de sport in Heiloo op een goed peil staat en blijft derhalve voorstander dit optimaal te laten functio neren. Is zich bewust dat betaalbare woningen voor jongeren essentieel zijn. Kan uit hoofde van zijn beroep, als stafmedewer ker van een groot installa tiebedrijf, Heiloo 2000 bijstaan in technische zaken. Annemarie Geerling- Hofstee De derde vrouw hoog op de VVD-lijst. Voor haar huwelijk volgde zij de opleiding voor verpleeg kundige (met kraamO- en kinderaantekening) en verwierf zij de VWO- deelcertifacaten biologie, Nederlands en aardrijks kunde. Naast een brede al gemene belangstelling heeft het natuurschoon haar grote liefde. Zij is re giovertegenwoordigster voor het Instituut van Na tuurbeschermingseducatie Heiloo. Jan Visser Als voorzitter van de CDA-fractie en lid van de commissie financiën maakt hij zich sterk voor een goed onderbouwd meerjarenbeleid in Heiloo om van daaruit een goed beheer te voeren over het huishoudboekje. Dit alles op basis van een goed soci aal beleid in onze samenle ving, onder het motto 'sa men verantwoordelijk' Wim Swart Landbouwkundige - agra riër. Lid van de commissie sociale zaken, volksge zondheid, maatschappelij ke dienstverlening en cul tuur. Lid van de commis sie onderwijs. Lid alge meen bestuur Samenwer kingsverband Noord- Kennemerland (SNK). >\V"V Cor Leen Is al vele jaren financieel- economisch medewerker bij de lagere overheid, te genwoordig bij Egmond. Heeft functies bekleed in partij-afdelingen en vere nigingen. Zijn voorkeuren gaan uit naar financiën, personeelszaken en open bare werken. Gerrit Jan Stokreef Is met zijn 28 jaar de jongste op de VVD-lijst. Een jong jurist, werkzaam op het ministerie van eco nomische zaken, vanaf zijn 13e jaar Heilooër en thans een van de nieuwe bewoners van Ypestein, welks ontwikkeling hij nauwlettend volgt. Behal ve uiteraard naar juridi sche en economische za ken gaat zijn interesse ook uit naar sport, jongeren en ruimtelijke ordening. Anne-Marie Worm-de Moei Al geruime tijd actief in het CDA (CDA- vrouwenberaad, Kamerk ring Den Helder). Lerares Frans. Vindt gemeentepo litiek aantrekkelijk omdat het over concrete zaken gaat, die mensen direct aangaan. Vanuit het goede team, dat de CDA-fractie is, wil zij zich inzetten voor jongeren en ouderen zodat deze ook graag in HeilQO willen blijven wonen. Nic Buisr Is sedert 1984 lid van het dagelijks bestuur van het CDA Heiloo; neemt als steunfractielid deel aan het fractie-overleg. Stelt zich beschikbaar voor de raad om in de komende raadsperiode zijn.bijdrage te leveren tot het realiseren van de in het verkie zingsprogramma aangege ven beleidsvoornemens. Tom ten Hoope De 51-jarige autochtoon is wederom lijsttrekker van Heiloo 2000. Al meer dan de helft van z'n leven zet hij zich in voor de gemeen schap van Heiloo. Naast bestuursfuncties zet hij zich in voor diverse vereni gingen. Hij heeft het dorp zien veranderen en wil dat het kleine beetje dat van het dorpskarakter over is, behouden blijft. Daar naast zette hij zich in voor het toelaten van vrouwen op de lijst van woningzoe kenden, maar ook houdt hij het juiste gebruik van de gemeentelijke heffin gen in de gaten. J.K. Alma Roelof Bos Is van beroep redacteur van educatieve uitgave en is werkzaam voor tijd schriften, die actuele ont wikkelingen op politiek en maatschappelijk terrein behandelen ten behoeve van het voortgezet onder wijs. Hij is lid van het afr delingsbestuur van de PvdA en redacteur van de Nieuwsbrief. Verder was hij voorzitter van het Hol lands Vocaal Ensemble. Hans Zandbergen Heeft de afgelopen acht jaar in. de gemeenteraad gezeten en besloot om al leen nog on de werkgroep van Heiloo 2000 actief te zijn. Hij is een voorstan der van 30 km per uur in woonwijken en snelheids- remmende maatregelen op andere wegen. Aan de ver keersveiligheid in het dorp kan niet genoeg aandacht besteed worden. Hij is in het dagelijkse bestaan ge rechtssecretaris bij de ar- ronissementsrechtbank te Alkmaar. Overige kandidaten: 6. John Daas. 7. Jos Langedijk. 8. Marlies Winnips. 9. Nita Ullers-te Nuijl. 10. Tijmen Valkering. Ton de Zeeuw. 12. Lonneke Poetsema-Kemper 13. Hans Klaase. 14. Francien Blommert-van de Hout. 15. Henk van der Werf. Tom Knijff Een evenwichtige VVD- fractie met geroutineerde kandidaten en vers bloed. Tom Knijff wordt de nieu we financiële deskundige. Als fiscalist ter zake kun dig was hij in zijn vroegere woonplaats Rosmalen lid Weinigen zullen de wegen in 'haarlem' en 'Den Haag' zo goed kennen als oud-gedeputeerde Alma. Hij kan bogen op het VVD- fractievoorzitterschap in Haarlemmermeer, was vijf jaar lang gedeputeerde van Noord-Holland en oud-lid van de onderne mingsraad van de KLM. De huidige dijkgraaf van het hoogheemraadschap Amstelland is lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland voor de VVD. Wil van Dijk de Werkzaam bij Luchtvaart- meteorologische Dienst op Schiphol. Naast zijn werk is hij voorzitter van het rk- parochiebestuur in Hei loo. Zijn belangstelling voor de gemeentepolitiek bracht hem ertoe zich kan didaat te stellen voor de komende verkiezingen. Eenmaal gekozen wil hij zich vooral bezig houden met het financiële beleid van de gemeente. Jan Borsjes I§ civiel en bouwkundig ingenieur en was tot 1 ok tober jl. als zodanig in dienst bij de gemeente Zaanstad. Vanaf 1974 is hij raadslid in Heiloo* Sinds 1982 heeft hij als wethouder de portefeuille Ruimtelijke Ordening, Sport en Recreatie in be heer. Verder heeft hij be langstelling voor onder werpen op het gebied van openbare werken, woning bouw, milieu, volkshuis vesting, verkeer en financiën. Gré Ris-Dekker Is huisvrouw en maakt sinds 1983 deel uit van het afdelingsbestuur. Verder is zij contactvrouw voor de Rooie Vrouwen. Haar interesses liggen vooral op het terrein van welzijn en milieu. Margot van Gelder Zij is al 12 de eerste vrouw van Heiloo 2000 en is af komstig uit Nederlands Indië. Zij is naast haar ei gen 'toko' ook actief in de sport als hockeytrainster. Natuur en milieu hebben haar aandacht, vandaar dat ze zeer actief is in de strijd tegen het onbeperkt omzetten van weiland in bollenland met al z'n eco logische gevolgen. Ook het onderwijs heeft haar interesse. Als bestuurslid van een school ervaart zij de problemen in de prak tijk en wendt deze kennis aan in de gemeente. Rob Hensen Na een periode dagelijks als forens naar Amster dam te hebben gereisd is hij thans in Heiloo werk zaam in de functie van inkoop-manager, hij is van vele markten thuis en nauw betrokken bij de ac- tiviteitne van Heiloo 2000. Daarnaast is hij actief in ling tegen te gaan en de leefbaarheid en de kwali teit van het wonen in Hei loo in stand te houden. en was - naast andere bestuurlijke functies bestuurslid van de Ned. Vereniging van Journa listen. Is 73 jaar oud. Hij is sterk betrokken bij de noden van de ouder wor dende mens, de toenemen de armoede, de trieste vooruitzichten van onvol doende geschoolde jonge ren en de steeds groter wordende kloof tussen arm en rijk. Hans van Halem Jurist en ingenieur, werk zaam bij een beleidsdirec tie van het ministerie van Milieu en geeft leiding aan een aantal milieuprojec ten. Aandachtsgebieden zijn behalve milieu onder meer ruimtelijke orde ning, cultuur, recreatie en sport. Met name voor deze onderwerpen wil hij zich de komende raadsperiode inzetten. Ali Schuurman- de Haan Zij is werkzaam bij de ge meente Amsterdam als administratief-juridisch medewerkster. Van 1979 tot 1986 vertegenwoordig de zij D66 in de gemeente raad. Vanaf 1986 is zij lid van het afdelingsbestuur. Tijdens haar raadsoeriode heeft zij zich vooral inge zet voor het meer betrek ken van de inwoners bij het bestuur van de ge meente. Haar specifieke belangstelling gaat uit naar milieu, onderwijs en ruimtelijke ordening. Joop Tulp Werkt sinds 1975 bij het christelijk basisonderwijs in Heiloo. Was betrokken bij de oprichting van het Ombudsteam Heiloo. Hij is nu actief bij de groep Alkmaar tegen Fascisme en Racisme. In het bijzon der houdt hij zich bezig met Zuidelijk Afrika. Sinds enkele jaren is hij lid van de PSP. Geert-Jan Noort Psycholoog en momenteel werkzaam als medewerker opleidingen bij een advie sorgaan van de Neder landse Vereniging van Ge meenten. Hij ziet het als een taak voor D66 om in de gemeenteraad aandacht te besteden aan een duide lijk en helder koersbepa- lend gemeentelijk beleid. Ger Helder Was tot voor kort werk zaam bij de PTT en is ge durende acht jaar actief als raadslid voor Links Heiloo. Hij is deskundig in praktisch alle voorko mende zaken in de ge meentepolitiek. Het wel zijn van de burger staat bij Ger centraal, waarbij aan dacht voor hen die bijzon dere zorg behoeven voor op staat. Hans Vlug Hij is jurist en werkzaam als algemeen beleidsmede werker bij de gemeente Opmeer. Tijdens de ko mende raadsperiode wil hij zich inzetten voor een duidelijk beleid op het ge bied van welzijn dat met name gedragen wordt door de betrokken perso nen en instellingen. Beppie Lavertu-Romeijn Beppie is 39 jaar oud. Ze zit al acht jaar in de steun fractie van Links Heiloo. Zij is lid van de werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo en is sterk betrokkën bij de directe opvang en bege leiding van asielzoekers. Arend Pleizier Was voor zijn komst naar Heiloo in 1980 lid van de gemeenteraad Assendelft. Is 56 jaar oud. Is thans di recteur van de Stichting voor Gezinsverzorging Noord- Kennemerland/NH Mid den. Hij is lid van de werkgroep Vluchtelingen werk Heiloo en spande zijn krachten in ten behoe ve van derde-wereld- groepen en voor het IKV. Heeft zitting in de advie scommissie voor vestiging van huisartsen in Noord-Kennemerland. Bram de Haan Bram heeft ruim 40 jaar journalistiek achter de rug Marcel Keet Marcel was gedurende tien jaar voorzitter en programma-coördinator van jongerencentrum Buk Buk. Is 27 jaar oud. Heeft grote kennis van en be langstelling voor het jon gerenwerk en de vraagstukken rond het milieu. Overige kandidaten Groen Links 7. Mellie van Boeijen. 8. Elke de Haan-Wilhelmi. 9. Piet Hein Dekkers. 10. Arie van Driel. 11Tijmen Siegman. 12. Paul van Vliet. 13. Dora Heider-Kop. Thea Draaisma- Overmars Zij gaf een aantal jaren handwerken in Heiloo. Ze vindt dat de burgers van Heiloo kunnen bijdragen aan het behoud van ons milieu en daarin D66 kun nen steunen.- Eén van haar wensen is dat op de ver pakking van produkten vermeld staat welke scha delijke stoffen produkt èn verpakking bevatten en vooral hoe we dat op een goede manier ooit kwijt kunnen raken. Theo Stuurop Na een loopbaan als be roepsofficier was hij als docent bedrijfkunde werk zaam bij het Management Opleidingscentrum Be drijfskunde te Driebergeh. Zijn interesse gaat vooral uit naar privatisering en openheid van bestuur. Geert de Nekker Hts-er en jurist. Heiloo staat, midden in een ver anderende samenleving, aan de vooravond van een periode waarin belangrij ke beslissingen genomen moeten worden op het ge bied van milieu, volks huisvesting, bevolkingsbe leid enzovoort. Beslissin gen die bepalend zullen zijn of Heiloo dan een ge meenschap zal zijn waar jong en oud zich thuis voelt. Arie Schoen Oud-directeur werkvoor zieningschap. Heiloo is een mooie en aantrekkelij ke woongemeente en hij wil graag dat de prachtige natuurlijke omgeving en de monumenten in Heiloo in stand blijven. Hij wil zich daarom inzetten om de sluipende milieuvervui-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8