iimmea akers|oot kiest op 21 maart; n nieuwe raad* CDA Carnaval voor senioren Raadsvergadering in Limmen L.J. Andringa, de nieuwe gemeentesecretaris in Limmen UITKIJKPOST 14 FEBRUARI 1990 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. ÜK Jiw. Concert in Slotkapel Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. umméff Akersloot INFORMATIEAVOND OVER SCHOLING EN BEROEPEN LIMMEN - Voor de middelbare scho lieren van Limmen wordt op 19 februari om 20.30 uur in de Openbare Biblio theek een informatieavond gehouden over scholing, pakket- en beroepskeuze. Eerst wordt een algemene inleiding ge houden waarbij onderwerpen als pak ketkeuze, scholing, beroepskeuze, leer lingwezen, studiefinanciering e.d. aan de orde komen. Na de inleiding is er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. De informatie wordt gege ven door de mensen van de onderwijs- winkel. Er is, foldermateriaal aanwezig. Vragen graag schriftelijk indienen bij de bibliotheek vóór vrijdagavond 16 febru ari 20.00 uur. Directe aanleiding voor het organiseren van informatieavonden vormt het in 1988 verschenen rapport 'Jongeren in Limmen; een inventarisatie', het verslag van een onderzoek naar de leefsituatie van Limmer jongeren van 12 t/m 19 jaar, door de Raad voor Jeugdbeleid Noord-Holland, in opdracht van de ge meente Limmen. Gemiddeld 60% van de ondervraagde jongeren sprak zich uit over hun be hoefte aan meer informatie over bo venstaande onderwerpen, maar ook over gezondheid, seksualiteit, AIDS, verslaving. Deze laatste punten worden onderwerp van een voorlichtingsavond op 9 april, die verzorgd zal worden door dokter Van der Dussen. In het kader van het 15-jarig bestaan van de bibliotheek Limmen wordt on der andere de informatieve functie van de Openbare Bibliotheek belicht door middel van iedere maand wisselende tentoonstellingen en het organiseren van informatieavonden over het ten toongestelde onderwerp in de biblio theek aan de Kapelweg 6a te Limmen. NOTARIS VAN WIJK IN DE WOLLEWEI LIMMEN - De Stichting Welzijn Oude ren Limmen heeft notaris Van Wijk be reid gevonden een lezing te houden over belangrijke zaken die tot het notariaat behoren, zoals erfrecht, overdracht, enz. Veel mensen zijn niet of onvol doende op de hoogte van al dat soort zaken, maar bijna iedereen krijgt daar vroeg of laat mee te maken. Het is daar om van groot belang dat u deze unieke kans' om er nü eens iets over te horen, benut en op dinsdagmiddag 20 februari om 14.00 uur naar de Wollewei komt. De toegang is gratis, voor iedereen bo ven 55 jaar. SQUASH DAMES WINNEN WEER LIMMEN - Na de nederlaag vorige week in Hoorn hebben de dames zich deze week goed hersteld. Thuis moeten de Marquetsers dames het ontgelden, met een maximale overwinning sloten onze dames de competitie-ontmoeting af, eind uitslag 4-0. Het herentam kwam ook thuis uit tegen De Stip uit Koog a/d Zaan. Dat team is erg sterk en is ook leider in de competi tie. Ook deze week moesten onze heren diep buigen voor dit squash-geweld. Al leen Dennis Boontje won na een span nende strijd zijn partij. Einduitslag 3-1 in het voordeel van De Stip. Grote Broedersz met zijn kleine Bultje op de country-middag van 12 december jl. LIMMEN - Op zaterdag 17 februari vie ren de Uylenspieghels Carnaval met de senioren. Op dit feest zijn alle Gortel- donkers van 55 jaar en ouders van harte welkom. Traditiegetrouw is dit feest in het parochiehuis" St. Maarten. De toe gang is gratis. Het feestprogramma be gint om 20.00 uur met een voorstelling van het Uylenspiéghelcabaret. Na het cabaret gaat het feest verder met het Carnavalsbal onder leiding van de hofmuzikanten Piet Mooy en Ton Groot. De zaal gaat open om 19.30 uur ën de koffie staat dan klaar. Het zal de gasten aan niets ontbreken, koffie, bor reltje, hapjes en een fijn feestprogram ma. De Uylenspieghels rekenen zoals gebruikelijk op een volle zaal en zullen er alles aan doen om het een ieder naar dë zin te maken. Wie dat wenst wordt met een auto van huis opgehaald. Zij moeten dit even op geven -bij Wim van Diepen, Provinciale- weg 4, tel. 1348, of bij Otto Bruschke, Rijksweg 184, tel. 2747. Na afloop staan zes chauffeurs gereed om ieder die dat wenst weer thuis te brengen. De Uy lenspieghels hopen dat de gasten zich carnavalesk zullen kleden. Het motto is dit haar ,,van Limbon tot Gorteldonk". Voor de mooiste creaties zijn er prijzen te winnen. Zaterdag 17 februari gaat Prins Tijl VII met zijn gevolg ook op ziekenbezoek in de Alkmaarse ziekenhuizen bij alle Gor- teldonkers, die daar móeten vertoeven, en volgende week komen de Gorteldon- kers in verpleeghuizen en inrichtingen aan bod. Ook de zieken en gehandicap ten thuis worden dan bezocht. Deze week ontvangen alle basisschool kinderen een brief van Prins Tijl VII en een kleurplaat voor de kleurwedstrijd. Kinderen in de basisschoolleeftijd, die buiten Limmen op school zitten, kun nen de kleurplaat afhalen bij Bakker Bakker. De kaartverkoop uitsluitend aan leden en donateurs voor het Groot Gecostu- meerd Bal op zaterdag 24 februari en voor het Groot Boerenkielenbal op dinsdag 27 februari start zaterdag 17 fe bruari. De prijs per kaart is 2,50. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Jack en Ti neke, Kuiper, Koningsdam 21, en bij Jaap en Tiny Bult, Molenweg 9. LIMMEN - De komst van de nieuwe burgemeester zal nog even op zich laten wachten. Half maart worden de eerste sollicitanten opgeroepen en voor juni - juli is er geen benoeming te verwachten. De PvdA maakte zich donderdagavond kwaad over het feit, dat, na herhaalde lijk aandringen de bevolking nog steeds niet geïnformeerd is over de slechte fi nanciële situatie van hun dorp. Met het oog op de naderende verkiezingen eiste men, via een motie, dat dit voor 15 maart zou gebeuren. Burgemeester Van 't Kaar vond het nog te vroeg om van een benarde situatie te spreken. 'Er wordt op dit moment keihard gewerkt om de rekeningen van 1988-89 weg te werken'. Eind februari begin maart hoopt men alles op een rij en een analyse van de te korten te hebben. Eerst dan kan men de bevolking informeren hoe de vlag erbij hangt. Snijder (PvdA) hield echter vast aan de motie en-vond dat 15 maart een haalba re datum, moest zijn. Van 't Kaqr be loofde dat er voor 15 maart bericht zou komen en in een commissie vergadering alle cijfers bekend gemaakt zullen worden. Ook voor dé grondverkoop aan M.Th.H. Tummers, diende de P.v.d.A een motie in: Men vindt ten behoeve van een juiste besluitvorming dat bij grondverkoop van 50 vierkante meter of meer, deze grond eerst getaxeerd moet worden door een onafhankelijk beëidigq .taxateur en de uitkomst hier van te bespreken in de commissie gemeentewerken/grondzaken. Het gaat hier om de verkoop van 626 m2 grond aan de firma Tummers, een om sloten stuk grond, dat gebruikt gaat worden als parkeerterrein. Van 't Haar merkte op: 'Wees blij dat die auto's niet op de Rijksweg komen te staan. Het is een volkomen keurige transactie, er is geen sprake van iets weggeven'. De heer Wester (CDA) vond de verkoop ook volkomen in orde en geheel volgens de regels van de grondverkoop. Met 7 stemmen voor en 4 tegen (PvdA, VVD) werd de motie van de PvdA verworpen. De voetbalvereniging krijgt een verho ging van de huur. Op grond van de be zwaren van de vereniging adviseerde de commissie om voor het seizoen 1989-1990 de huur op 2.500,- te bepa len. Voor het daarop volgende seizoen dient de huur volgens het advies van de commissie direkt op 10.000,- te wor den gesteld. Tegen deze oplossing heeft de voetbalvereniging geen bezwaar. N J, RBSss De nieuwe gemeentesecreatris van Limmen heeft zin om aan de slag te gaan. LIMMEN - Met ingang van 1 april zal L.J. Andringa (45) de heer A. Plug op volgen als gemeentesecretaris van Lim men. De heer Plug heeft deze funktie drie en een half jaar vervuld. Donderda gavond werd de heer Andringa beëdigd door de waarnemend burgemeester van Limmen, H. van 't Kaar. Na de beëdiging zei Andringa: 'Aan de profielschets van de gemeentesecretaris waarin stond 'geen doener' zal ik voor lopig niet kunnen voldoen. Er is werk zat en personeel te weinig en wat gebeu ren moet had gisteren klaar moeten zijn. De financiële positie van Limmen is met geen pen te beschrijven. Er valt helemaal niets te schrijven. Ik sta in de startblokken met slippende koppeling'. Andringa werd in Bolsward geboren en na de mulo moest er noodzakelijk me teen werk gezocht worden. Dit werd ge vonden op het gemeentehuis van Bols ward, typen en raadsstukken stencillen. De HEAO bestond toen nog niet dus het kwam neer op een avondstudie 'ge meenteadministratie' staatsinrichting, bestuursrecht, zelfs 'de besmettelijke ziektewet' maakte o.a. onderdeel uit van de stpdie. Na. een jaar Bolsward volgden vier jaar' Sloten, 1 jaar Dok- kum, 2 jaar Megen, 3 jaar Nibbixwoud. Toen kwam, op 27-jarige leeftijd, de aanstelling als gemeentesecretaris in Co- then (Z.O. van Utrecht). Na 18 jaar deze funk'tie, met veel ple zier, te hebben vervuld, kwam door de gemeentelijke herindeling een einde aan deze werkkring. Wat nu: 'Ik kon op wachtgeld worden gezet, maar ik was dan toch niet vrij om te doen wat ik leuk vond en daar paste ik voor. Toen kwam de uitdaging van Limmen, dat nogal wat voeten in de aarde had, want mijn vrouw die bij het onderwijs werkte, moest haar baan opgeven en de kinde ren moesten naar andere scholen. Toch werd in onderling overleg besloten deze stap te nemen. In augustus komen wij hier wonen, maar ik werk hier wel al'. De heer Andringa krijgt het niet gemak kelijk. Er zal straks gestart worden met een geheel nieuw college, een nieuwe burgemeester en twee nieuwe wethou ders, voeg daarbij de financiële moei lijkheden van Limmen en een ieder zal begrijpen dat er veel werk aan de winkel is. Toch hoopt Andringa nog tijd te vin den voor zijn hobby, het verenigings werk, al was het alleen maar om de ge dachten eens te verplaatsen. Hij is er klaar voor en met de nieuwe dem' te zijn die Limmen uit de moeilijk heden kan halen. VV LIMMEN LIMMEN - Na lange tijd kon Limmen weer eens twee punten aan het totaal toevoegen. In tegenstelling tot vorige week, was Limmen nu wel bereid de mouwen eens flink op te stropen. In een felle maar sportieve wedstrijd werd met 1-0 gewonnen van D.C.O. uit Haarlem. Limmen kreeg direct bij het begin van de wedstijd al enige goede kansen, maar het vizier van Frank Donker stond nog niet op scherp. Limmen had de wind schuin mee in die eerste helft en dank zij de wind kon het een licht veldoverwicht opbouwen. Na de rust bleek de wind iets te zijn gaan liggen, waardoor Limmen niet echt nadeel ondervond van de wind. De strijd ging gelijk op met een hard wer kend Limmen en een technisch iets beter D.C.O. Een kwartier voor tijd kreeg Limmen loon naar werken toen Okko Tabois na een afgeslagen aanval de bal in het doel knalde. In het resterende kwartier moest Limmen nog alle zeilen bijzetten, om de voorsprong vast te houden. Limmen deed dat knap, maar blijft ondanks de overwinning in de gevarenzone. Het was overigens over het geheel een goede dag voor Limmen, want de A- junioren behaalden een knap gelijkspel tegen Alkmaarse Boys (1-1), het tweede elftal wist uit bij Volendam knap te win nen met 0-1, en het derde elftal won van Flamingo's met 3-0. Zondag gaat Limmen naar Volendam, de koploper, die verrassend verloor van Vitesse met 6-1. Misschien zijn zij een beetje aangeslagen en kan Limmen daar van profiteren. Vorig jaar werd het na een schitterende wedstrijd 5-4 voor Limmen, en misschien zit zo'n stuntje er weer in. De bus vertrekt om 12.30 uur en er is nog plaats voor supporters. SV DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag schietvereniging De Vrijheid Limmen, clubavond 7 februari: Ere-klasse 1. Th. Vermolen 99, S. Schil der 99, 3. G. Miltenburg 97. A-klasse: 1. R. Schaft 100, 2. Fr. Zon neveld 99, 3. W. Verzijlenberg 98. B-klasse: 1. R. de Ruyter 94. C-klasse: 1. N. Niele 99, 2. K. Dekker 90, B. Meyer 90, B. Veenstra 90. Aspirant-klasse: 1. E. Engel 87, 2. J. Engel 97. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Een tussenstand van 2-2 en een blik op de nog gaande partijen be loofden de Vredeburg-reserves in hun thuiswedstrijd tegen het Heemskerkse Excelsior niet veel goeds. Toen echter H. de Goede een vol punt incasseerde en K. Aafjes in een verloren stand de mat- zet juist een slag eerder uitvoerde dan zijn tegenstander dat dacht te gaan doen was het plotseling 4-3 voor Limmen en leverde een soort eeuwig schaak-situatie B. Kerkhof een eigenlijk niet meer ver wachte remise op. Het werd dus 4'/2-3 Vi voor Vredeburg 2. Behalve de Goede en Aafjes scoorden ook D. Schut en P. Vlaar een. vol punt. In de 19e ronde onderling gebeurden geen vreemde dingen. Kopman J. Krijt Leerlingen van Volkert de Weijer, die zullen strijden om de nationale titels. LEERLINGEN VAN VOLKERT DE WEIJER NAAR NK LIMMEN - Op zondag 18 februari wordt in Amstelveen het Nederlands Kampioenschap Nunchaku-do gehou den. Dit Nederlands Kampioenschap bestaat uit drie onderdelen: de wedstrijdvorm (sparren), het kata en de free-style. Via de voorselectie hebben 8 leerlingen van Volkert de Weijer, leraar van Budo-club Limmen een zeer goede prestatie geleverd door zich te plaatsen voor deelname. Geplaatst hebben zich voor de wedstrijdvorm: Mark Bloedjes, Jeffry Dijks, Dennis Lodewijks, Ron Hen driks en als enige dame Tineke Terluin. Geplaatst hebben zich bij cfe free-style: Rick Bakker, Brian de Jongh en Michel Houtenbos. Tevens zullen er op deze dag de monstraties te zien zijn van o.a. de We reldkampioen Teakwondo Henk Meijer en oud Wereld- en Olympisch kampioen judo Wim Ruska. Toegangskaarten voor dit evenement zijn te bevragen, tussen 15.00 tot 19.00 uur, bij J.J. Phi- lipoom, tel. 02205-1763. CDA AKERSLOOT OP WEG NAAR HET JAAR 2000 AKERSLOOT - Regeren is vooruit zien. Het is een bekend gezegde, waarin veel waarheid schuilt, maar wat gemak kelijker gezegd is dan gedaan. Daarom is het zo belangrijk, dat in een gemeente niet enkele mensen de dienst uitmaken, maar dat elke groepering vanuit zijn ei gen politieke richting meedenkt. Bij het CDA gebeurt dat. Zo zijn in de afgelopen raadsperiode, vaak na heftige discussies met onze achterban en met belanghebbenden, ons sport- en cultu reel centrum De Lelie en het Wilhelmi- naplein tot stand gekomen. Achter beide plannen hebben wij met kracht gestaan, ondanks alle tegenwer pingen. Bij beide plannen is goed reke- wees J. Limmen af zoals de weer goed heeft er zin in en hoooL, m vorm zijnde J. Admiraal dat deed te- nin§ gehouden met de omwonenden en Op gemeentelijk niveau te burgemeester een 'tab- 'genover T. Morcus. Ödk G. Hafkamp natuurlijk de gebruikers. 'Wij ziëri er tering en bescherming v JOURNAAL 1250 JAAR LIMMEN LIMMEN - Hoewel het op dit moment wat stil lijkt rondom het gebeuren van 1250 jaar Limmen, wordt er achter de schermen echter wel degelijk gewerkt. Een grote prioriteit heeft op dit moment het gereed krijgen van het officiële pro grammaboekje en de beknopte geschie denis van Limmen. Hiervoor moet na tuurlijk veel 'spit-werk' verricht worden. Over twee weken is het carnaval aan de beurt en dit zal de eerste gelegenheid zijn dat de Limmer bevolking zich in historische kleding kan hullen. Met na me tijdens de carnavaleske historische optocht is het de bedoeling dat Limmen zich historische presenteert. Deze op tocht start zondag 25 februari om 13.30 uur. Uit betrouwbare bron heeft het co- mitee vernemen dat vele Limmers zich gestort hebben op het vervaardigen van kledij en wij zijn dan ook zeer be nieuwd. De verkoop van patronen ver loopt voorspoedig. Alle inlichtingen hierover kunt u verkrijgen bij kapsalon Stuifbergen aan de Kerkweg. De verkoop van de vlaggen is ook voor spoedig verlopen en binnenkort krijgt iedereen, die een vlag besteld heeft, deze ook thuis bezorgd. De vraag naar het 'Vijfgortelstuk' is groot; u kunt hem nog steeds verkrijgen bij de banken in Limmen, maar u kunt hem ook aange boden krijgen als wisselgeld bij de plaatselijke middenstand. RODE KRUIS LIMMEN WIL BLOED ZIEN! LIMMEN - Bloedgeven - Een nood zaak! Bent u gezond? Geeft het dan! Ja, het moet, want er'is steeds meer bloed nodig. Voor ontelbare patiënten, voor wie dit bloed een redding betekent. Ge zond bloed voor operaties, rampen, of ter voorkoming van allerlei ziekten. Zou u één moment twijfelen om een beetje (maar een halve liter) van uw bloed te geven als het ging om het leven van uw vrouw, uw man, uw kind? Nee toch? Dan moet u nu ook niet twijfelen. Misschien dankt u morgen uw leven aan iemand die vandaag bloed heeft gegeven. Wij zijn blij met onze 350 trouwe do nors in Limmen maar het zouden er nog meer moeten zijn. Bent u gezond en niet jonger dan 18 jaar en niet ouder dan 65 jaar? Hebt u in het afgelopen jaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling meegemaakt? Geeft u zich dan op bij E. Admiraal, Kerkweg 21, tel. 2391, waar na u een oproep krijgt. Op de avond zelf, donderdag 15 februa ri in het Parochiehuis, wordt voor uw en onze zekerheid bij elke donor een be paling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukmeting, terwijl er een arts aanwezig is. Uw beloning? Nee, geen geld. Iets véél geweldigers: het gevoel dat u in deze kille wereled iets heel posi tiefs hebt gedaan voor een medemens. EGMOND - Op vrijdag 16 februari, 's avonds om 20.15 uur, zal er in de Slot kapel te Egmond aan den Hoed, een concert worden gegeven door het gitaar trio Evelien Albrink, Perry Sijm en Frank Brandt. Zij zullen werken ten ge hore brengen van o.a. J. S. Bach, M. de Falla, Benjamin Britten en I. Stravinsky. De toegangsprijs voor deze ongetwijfeld boeiden avond bedraagt 10,00 per persoon. Donateurs betalen 7,50. Kaarten kunt u bestellen bij mevr. N. Amerika, tel. 02206-1990. FILM EN KNUTSELEN IN CONQUISTA LIMMEN - Komend weekend staat weer boordevol met aktiviteiten. Vrij dag 16 februari beginnen we vanaf 20.00 uur met het jongerencafe. De ont moetingsplaats voor jongeren vanaf 16 jaar, waarbij op deze avond een flinke knipoog in de richting van de wat stevi gere muziek wordt gegeven. Zaterdagochtend is er voor de 4 tot 7-jarigen een echte knutselochtend. Met het carnaval in het vooruitzicht een mooie gelegenheid om zelf je masker te maken. Met papieren borden, verf en gekleurd papier, zodat je er met de car navalsmiddag prachtig vermomd bij loopt. Aanvang is zoals gewoonlijk 10.30 uur en de entree bedraagt 1,00. Zaterdagavond is het weer de "movie- evening" in Conquista. De keuze deze maand is gevallen op de film „Over the Top" met in de hoofdrol Sylvester Stal lone. Sylvester speelt in deze film de rol van een vrachtwarenchauffeur. Door verschillende gebeurtenissen komt hij steeds meer in de problemen. Als na eni ge tijd kampioenswedstrijden arm- worstelen worden gehouden, is dit het keerpunt voor betere tijden. De aan vang van de film is 20.30 uur en de en tree bedraagt 1,00. Na afloop van de film zal de zaal weer snel worden omge bouwd zodat de biljart- en dansliefheb bers weer hun hart op kunnen halen. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 7 februari vond er op de Hogeweg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets dacht dat de personenauto op de weg stilstond en had tevens niet gezien dat deze ook rich ting aangaf naar links. De personenauto wilde linksaf een inrit inrijden. Op het moment dat de auto linksaf ging wilde de bromfietsbestuurder hem inhalen. De bromfietsbestuurder botste tegen de linkerzijkant van de auto en kwam ten val. De bromfietsbestuurder moest zich met een wond aan zijn been onder dok tersbehandeling laten stellen. In de nacht van zaterdag op zondag werd bij het postkantoor te Limmen een grijze herenfiets gestolen. Op vrijdag 9 februari, omstreeks 23.30 uur, vond er op de Vredenburglaan te Limmen een aanrijding plaats tussen een geparkeerd staande auto en een an dere personenauto. De bestuurder van de rijdende personenauto bleek zwaar onder invloed van alcohol te verkeren. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en van hem werd de bloedproef afgenomen. Hij bleek ongeveer 6x de toegestane maximum hoeveelheid alcohol in zijn adem te hebben. Overigens bleek de schade van de aanrijding gelukkig be perkt tot materiële schade. Gevonden voorwerpen: zonnebril. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. bewees zijn hoge plaats op de lijst waar dig te zijn door G. Hes te kloppen. De overige uitslagen waren: A: R. Rom mel - M. Briefjes 1-0; P. de Waard - E. Kerkhof 0-1. B: O. Kaandorp - F. Nijman 0-1, R. Hooijboer - R. Lammers 1-0, M. Zuur bier - R. Denekamp 0-1, R. Morcus - B. Min 0-1, J. Tebbens - N. Hageman rem., D. Kerkhof - R. Bakkum 1-0, N. Admiraal - G. Kaandorp 1-0, P. Vessies - R. v.d. Storm jr. rem. PROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 18 februari: LP/Kotax - Midway Bar 18.45 Valkeyhal - Fento 19.35 MCA - Nieuwboer 20.25 Knip i.d. Mare - de Stapper 21.15 Victoria Gar. - 't Haventje 22.05 Maandag 19 februari: d'Enterij - AFC/Accom 18.45 AFC/Accom - LP/Kotax 19.35 Plubos - Tervoort 20.25 Jong Holland - de Amstelhoek 21.15 MCA- Koos Alberts 22.05 Bedrijfsvoetbal Uitslagen zaterdag 10 februari: Sunset - GP Groot 4-4 Zonneveld -P. Bakker 4-2 Driessen - Zomerdijk 4-6 Lute - 't Achterom 8-2 Programma zaterdag 17 februari Zomerdijk - GP Groot 19.30 P. Bakker - 't Achterom 20.14 Polypreen - Driessen 20.58 Motaal - Lute 21.42 Volleybal Dinsdag 20 februari: Dinto - Reactie ds. 20.10 Oranje Wit - Effect hr. 20.10 Oranje Wit 1 - Effect 2 ds. 21.20 Oranje Wit 2 - Effect 4 ds. 21.20 Basketbal Zaterdag 17 februari: Mapleleaves - The Sea Dev. asp. jongens 15.15 Dunk.Lim. - Hoofddorp ms.j. 16.30 Dunk.Lim. - Harlemlakers hr. 17.45 Sportinstuif 55-plussers Donderdag 15 februari van 14.00 - 15.30 uur, voor dames en heren. met trots op terug en wij hopen dat ook u vindt dat het verrijking is van ons dorp waar wij allemaal met plezier wil len wonen en ons in de directe omgeving ook kunnen ontspannen. Na de komende verkiezingen gaat het weer spannend worden. Als belan grijkste beslissing, voor wat betreft de directe woonomgeving, ligt het recrea tieplan Klaas Hoorn- en Kijfpolder voor ons. Er zijn al verschillende inspraak- en informatiebijeenkomsten over belegd. Wij hoorden voorstanders, maar ook stevige tegenstanders. Met de ze laatste zal het CDA zeker rekening houden, maar laten wij duidelijk zijn over ons standpunt: wij zijn voorstander. Daar willen wij niet omheen draaien. Het plan zal Akersloot eindelijk aan het Alkmaardermeer vestigen. De gemeente zal een goede relatie met het water krij gen en daardoor veel aantrekkelijker worden. De openheid, zoals nu in de polder, zal worden bewaard en wat mis schien nog belangrijker is dat het gele genheid biedt tot de bouw van zo'n 230 woningen, die deels een recreatieve- en woonbestemming krijgen. Dit betekent een bredere bestaansbasis voor Akersloot. Wilt u ook vooruit zien en prettig leven en wonen in Akersloot, stem dan CDA. Wij rekenen graag op uw stem bij de ge meenteraadsverkiezingen op 21 maart. MILIEU VOOR VVD - AKERSLOOT PUNT VAN EXTRA AANDACHT AKERSLOOT - Steeds meer wordt in de laatste jaren de aandacht gevraagd voor het milieu. Nadat eeuwenlang zor geloos met land, water en lucht is om gesprongen, krijgen we nu de rekening gepresenteerd: gifbelten, vervuild wa ren, aantasting van de ozonlaag, olie rampen, en massale sterfte van dieren. Er zal hard aan gewerkt moeten worden om deze kwalijke gevolgen op te ruimen èn - veel belangrijker - om milieuvervui ling in de toekomst te voorkomen. kan aan verbe- van het milieu een zeer belangrijke bijdrage worden geleverd. Voor de VVD- Akersloot is het milieu een punt van extra zorg. Er zijn immers - naast allerlei andere mi lieuzaken - enkele 'grote "aan dachtspunten" onder handen zoals het storten van bagger in het Alkmaarder meer, de vernieuwing van de vuilver brandingsinstallatie in Alkmaar, een verandering in het ophalen van huisvuil, en de aanleg van een industrieterreintje voor plaatselijke kleine industrie. De VVD - Akersloot is van mening dat bij de uitwerking van deze plannen de bescherming van het milieu voorop moet staan. Akersloot moet een mooie, groene, landelijke gemeente blijven, met een schoon milieu, goed onderhou den wegen enjparken, met ruimte voor recreatie en toerisme, een dorp waar het goed leven en werken is. De VVD wil zich ook na de verkiezingen daarvoor weer opnieuw inzetten. Wie Akersloot ter harte gaat, steunt de VVD daarin en kiest op 21 maart Lijst 3 - VVD. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - De dames, die moesten winnen van Zandvoortmeeuwen om kans te houden op de tweede plaats wel ke recht geeft op promotiewestrijden, hebben de wedstrijd in de tweede helft na een 5-6 ruststand in hun voordeel beëindigd. Ellen Tiebie was met vijf treffers de topscorer (8-13). De wedstrijd van de heren tegen De Blinkert was er één van gemiste kansen. Mede door het uitstekende keeperswerk van beide team weinig doelpunten. De juniordoelman Arjan v.d. Poorte ver dedigde het Meervogels-doel met verve. Rob Buur was met zes treffers de pro- duktiefste speler. Na deze overwinning staan de heren weer op de tweede plaats (10-11). Met hun overwinning hebben de junio ren het degradatiegevaar verkleind. Al snel bereikte men een 1-5 voorsprong in een te harde wedstrijd. Ruststand 8-12. Na rust wist Attilla tot 14-15 te komen. Een hattrick van Peter Schagen, attent verdedigen en vooral op het eind de kansen benutten stelden de overwinning veilig (20-23). Voor alle selectieteams zijn de wedstrij den aanstaande zondag belangrijk. Voor de heren junioren om verder uit de degradatiezone te komen, de dames om promotiekansen te behouden en de he ren om aansluiting met de top te houden. Wï:-:: VV Limmen Programma zondag 18 februari: Volen dam 1 - Limmen 1 (14.30 uur); Limmen 2'- SVW'27 2 (11.30 uur); Limmen Al - Meervogels Al (11.30 uur); Berdos A2 - Limmen A2 (14.30 uur). Katholiek Vrouwengilde Woensdag 21 februari: spelenavond o.l.v. Meintje Guyt. Er wordt een cir cuit gedraaid met o.a. kegelen, jeu de boules, sjoelen, enz. JAZZ-DANS-STAGE 'T ZAND - In het weekend van 3 en 4 maart organiseert Gymlust weer de jaa- rijkse jazzdansstage. Dit weekend is be doeld voor leden en niet-leden die aan jazzdans doen. Het is vaak erg stimule rend om eens van een andere docent(e) les te krijgen, men doet nieuwe ideëen op en maakt kennis met nieuwe vor men. De lessen worden gegeven op twee nivo's; A-recreanten, B-middengroep. Tevens is er een les voor kinderen van 8-12 jaar. Ook is er een les voor docen ten en leidsters van verenigingen. Men kan nog inschrijven tot 17 februari en inlichtingen en inschrijfformulieren zijn te verkrijgen via tel. 02249-1980. NIEUW JAARPROGRAMMA GALERIE DE KAPBERG EGMOND - Op 16 februari wordt in Galerie De Kapberg, gevestigd hartje Egmond in een voormalig kanunniken huisje, het jaarprogramma 1990 inge luid. 'Egmonders' vormen een ten toonstelling van prestaties van meer dan 45 vakkunstenaars en amateurs. Van 24 maart t/m 6 mei toont Hanneke Schuit wat zij kan: veel objecten uit rijstpapier; samen met Stef Kreymborg, die uit zeildoek en allerlei soorten pa pier kunstobjecten knipt en vouwt. Van medio mei tot half juni komen Elspeth Pikaar en Iris de Ruiter aan bod. Elspeth is vooral stofontwerpster; Iris de Ruiter tekent en schildert. Tijdens de Toer-In -23 juni t/m 26 augustus- kan men kennismaken met werk van de Poolse Halina Zalewska: bij haar aandacht voor ruimte, klank en trilling van de materie; met grafische voorstellingen van Hans Laban en Doesjka Bramlage. U weet het: op zaterdag en zondagmid dag is er van half twee tot vijf uur open huis en de toegang is gratis! Poppentheater Dibbes Deze maand zijn er voorstellingen op 17, 24, 28 februari, aanvang 14.00 uur in het Poppentheater Dibbes, Wilhelmi- naplein 3 te Akersloot. Zaterdag 24 fe bruari: jeugdfilmhuis 'Ronja de rovers dochter', aanvang 19.00 uur. Entree 4,50 p.p. Inlichtingen/reserveringen: 02513-13447. Meervogels handbal Zaterdag 17 februari: jongens asp. a - Alkmaar (10.00 uur); mini's - Con Zëlo (10.45 uur). Zopdag 18 februari: welpen 2 - SSV (10.00 uur); heren junioren Al - Limvio (10.45 uur); dames senioren 1 - Geel Zwart (12.00 uur); heren senioren 1 - Odin (13.15 uur). Alle wedstrijden worden gespeeld in sporthal De Lelie in Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 10