intzaiuin C. HACHMANG A. J. VOS TE HUUR IN 'T STATIONSCENTRUM 'N "GEIT"!! Echte Bakker Hemmeral 40 jaar hart voor brood Bij Maderlief in de bloemen Mondhygiëniste in Heiloo Bij Joseph van Schagen is de lente neergestreken 55e JAARGANG NO. 8-21 FEBRUARI 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN OPENINGSTIJDEN: Is het vandaag boerenkool met worst of. Kies 21 maart m K voor lijst 2 BWHP Padden werkgroep weer startklaar Ans Willemse-van der Ploeg Echte Bakker stopt meer vakmanschap in z'n brood Wijken voetbaltoernooi Vers en heel lekker Lezing over stress bij leraar en leerling heiloo Groen Links wil Nelson Mandela-plein Modehuis Unique blijft gewoon voortbestaan 3 PRIMULA'S. Geldig t/m 3 maart '90. 14V4 ounce, stone washed en gebleekt Heiloo: Winkelcentrum 't Loo. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g. hypotheken009 Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Vanaf heden heeft mondhy giëniste Simone Hackenitz,- Hoogendoorn haar praktijk gevestigd in Heiloo. Het adres is het J.P. de Smet- centrum op het terrein van psychiatrisch centrum Sint Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 te Heiloo. De mondhygiëniste richt zich vooral op het behandelen van mensen met tand vleesproblemen en de gevolgen daar van. Bloedend tandvlees en/of terug trekkend tandvlees kunnen met behulp van een uitgebreide gebitsreiniging be handeld worden. Secundaire problemen, zoals slechte adem, gevoelige tandhalzen, aanslag en tandsteen hebben ook de zorg van de mondhygiënist. Preventie - voorkomen is beter dan genezen - waaronder uitge breide voorlichting en instructie nemen een belangrijke plaats in tijdens de be handeling om zo goed mogelijk gebits- verlies te voorkomen. Voor informatie en inlichtingen: 072-331165. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) vrijdag 08.30 - 13.00 - Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 12.00 uur 15.00 uur (zie blz. 6) Sinds de prille start (foto links) heeft ook het uiterlijk van de bakkerswinkel aan de Heerenweg de nodige veranderingen ondergaan (foto rechts). HEILOO - De Echte Bakker is te her kennen aan het embleem met het gele Bakkertje dat in z'n ene hand een brood en in z'n andere hand een oventje heeft. Echte Bakkers hebben zo'n embleem op de lichtbak en op hun verpakkingen. Wat maakt die Echte Bakkers nu zo bij zonder? In de eerste plaats hebben ze al lemaal een groot assortiment brood, broodjes en banket. Produkten die ze zelf op ambachtelijke wijze vervaardi gen. 's Nachts gebakken, 's ochtens vroeg warm en vers in de winkel. Alle Echte Bakkers beschouwen het als een eer goed en smakelijk brood te bak ken. Ze wisselen vaak recepten uit, be denken samen nieuwe produkten, zoals het Broodkwartet, en zijn er voortdu rend mee bezig hun broden nog beter en lekkerder te maken. Eigenlijk zijn 't een beetje vakidioten, die Echte Bakkers. Daar profiteren hun klanten van. Want het vakmanschap van De Echte Bakker, echt.je proeft't! HEILOO - Helaas is vorige week een foutje in de tekst geslopen voor de wijk 9A. Dit moest zijn Ewisweg, Ewislaan, Hofstee, Kistenmaker, Patrijsakker, het Veld, Vierakkers, Vossenakkers, Gertoomsakker, het Zevenhuizen. Aanmeldingspost: C. Heynis, Ewislaan 13. Wijk 9b blijft zoals vermeld was. Tevens is ook de aanmeldingspost voor Mariënstein bekend. Dit is J. Admiraal, Mariënstein 120. Daarmee vervalt voor Mariënstein de aanmeldingspost J. v. Zanen, Baetenburg 29, dit adres is nu óók aanmeldingspost voor de Baeten burg geworden. De poule-wedstrijden op 5, 12 en 19 mei, dat zijn zaterdagen, vangen aan om resp. 18.30 en 19.30 uur. Graag op geven voor uiterlijk 31 maart a.s. HEILOO - Donderdag 22 februari her denkt Echte Bakker Hemmer het 40-jarig bestaan van zijn zaak, en dat is reden voor een feest. Veertig weken lang organiseert hij grote en kleine ak- ties, waaraan iedereen - jong en oud - kan meedoen. In 1950 startten de ouders Hemmer een bescheiden brood- en banketzaak, te midden van zestien andere bakkers in Heiloo. Inmiddels heeft deze gemeente nog slechts drie warme bakkers, waar van Echte bakker Hemmer er een is. De gebroeders Henk en Jan hebben in 1975 het ouderlijk bedrijf overgenomen en runnen nu de bakkerij en winkel aan de Heerenweg en het filiaal Kennemerstraatweg. Molen De Hoop In de afgelopen veertig jaar hebben de ontwikkelingen in de bakkerij en in de bakkerswinkel niet stilgestaan. Het broodassortiment bij Hemmer telt meer dan 60 verschillende soorten. Vooral de zogeheten Molenbrood-specialiteiten staan goed aangeschreven. Heeft u al eens een verukkelijke Roggeknar gepro beerd, brood gemaakt uit roggemeel van molen ,De Hoop' in Wervershoof. Ook het scharrelbrood is gemaakt van molenmeel. De gebroeders Hemmer zijn aangeslo ten bij het Echte Bakkersgilde. Dit Gil de verenigt een groep van 400 aktieve, ambachtelijke bakkers, die onderling veel informatie en vakkennis uitwisselen op het gebied van brood en banket. Ook in vernieuwend opzicht timmeren de Echte Bakkers aan de weg. Kwaliteit staat bij de Echte Bakkers voorop, dus ook bij bakker Hemmer. Niet iedereen kan zich aansluiten bij de Echter Bakker. Een speciale commissie onderzoekt of degene die zich wil aan sluiten een prima produkt levert, een breed assortiment voert, een goede win kelpresentatie heeft, een goede service biedt en kijkt ook of de desbetreffende bakker aktief is. Als dat allemaal in or de bevonden is, mag de bakker het gele embleem gaan voeren. Nieuwe huisstijl De winkels vah de gebroeders Hemmer hebben zojuist hun laatste face-lift ge had. De winkelpui is geheel aangepast aan de identiteit van het Echte Bakker schap. Kenmerkend voor de nieuwe huisstijl is het moderne en opvallende streepjesmotief, dat prima aansluit bij de lichte winkelinrichting. Echte Bakker Hemmer brengt de ko mende 40 weken zijn assortiment nog meer onder de aandacht, dan u van hem gewend bent. In de winkels en in de ad vertenties ziet u er meer over. HEILOO - Al heel vroeg in de ochtend begint De Echte Bakker z'n broden te bakken. Achter de deur in de bakkerij is het lekker warm. Maar voor de deur is het koel, want daar zijn de banketbak kers aan het werk met mokka, sla groom, fruit, chocola eh allerlei andere ingrediënten die koud moeten blijven. Onder hun handen ontstaan razendsnel de heerlijkste gebakjes. De Echte Bak ker gebruikt voor z'n banket alleen ver se ingrediënten. Al vlug staan de bladen vol prachtig gemaakte gebakjes. Onder tussen komen er aan de andere kant van de deur steeds broden uit de oven. In het magazijn staan diverse zakken meel en bloem waarmee De Echte Bak ker heel veel verschillende broden bakt. Nog even en het brood en banket wordt naar de winkel gebracht. De klanten kunnen straks kiezen uit een keur van vers brood en lekker banket, waaraan De Echte Bakker en z'n medewerkers de hele nacht hard aan hebben staan te werken. VROUWENTELEFOON HEILOO HEILOO 'Het lijkt voor de buitenwe reld zo mooi....': een zin die soms in te lefoongesprekken valt met vrouwen die -vaak voor het eerst- vertellen wat er achter die mooie facade schuil gaat. Daar is moed voor nodig: niet alleen de moed om het aan anderen te vertellen (en de vrouwentelefoon is veilig, omdat je daar anoniem kunt blijven), maar ook de moed te durven zien, te durven voelen dat er achter de faCcade dingen BIJBELLEZING IN GEREFORMEERDE KERK HEILOO - Maakt het niet uit welke God je dient? Er zijn allerlei religies, o.a. Christendom, Jodendom, Islam, Hindoeisme. Volgens een rooms- katholieke geestelijke, die in gesprek was met een islamitisch geestelijke, ge loven we in dezelfde God. De vraag is of deze geestelijke het bij het rechte eind had. Het antwoord op deze vraag is van veel belang en is te vinden in de bijbel. De heer J. Ph. Fijnvandraat zal over dit onderwerp spreken op vrijdag 23 febru ari om 20.00 uur in de zaal van de Ge- ref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Er is gelegenheid tot vragenstel len. Inlichtingen: H. R. Smit, 072-337151, of M. Oppenhuizen, 02518-54596. niet goed gaan: met jezelf, in je huwe lijk, in je gezin. Vrouwen zijn vaak opgevoed met het idee veel te moeten geven, niet te kla gen,, flink te zijn. Als je je niet gelukkig voelt, als de dingen misgaan, lijkt het vaak jouw fout, jouw falen. Soms schaam je je zelfs. De vrouwentelefoon is er voor alle vrouwen, die ook eens over die dingen in hun leven willen pra ten, die niet goed gaan. We hopen je te kunnen helpen door advies, ideeën en eventueel hulp bij 'het zoeken' naar een plek waar je met je vraag terecht kunt. De vrouwentelefoon Heiloo is elke maandagmorgen van 10.00-11.00 uur bereikbaar onder telefoonnummer 337676. JAZZSOCIËTEIT HEILOO HEILOO - Prima stemming, goede mu ziek, veel mensen - zie daar de balans van de januari-bijeenkomst. Zondag 25 februari vanaf 15.00 uur staat in de foy er van het Open Huis, de koffie weer klaar en zullen twee orkesten hun uit erste best doen u het naargeestige bui- tengebeuren te doen vergeten! Zowel dixieland-liefhebbers als zij die aan mainstream-jazz de voorkeur geven zullen aan hun trekken komen. Laat u door de storm naar het Open Huis bla zen, vergeet uw dakpannen en brengt u een paar ontspannen en vrolijke uurtjes door temidden van gelijkgestemden! HEILOO - Ook dit seizoen zal de pad- denwerkgroep Heiloo aantreden om de bedreigde amfibieën, voornamelijk kik kers, salamanders en padden, wederom te helpen veilig de paarplaatsen te berei ken. Gebleken is dat zonder hulp velen van hen vroegtijdig de dood vinden on der voornamelijk autobanden en brom fietsbanden. Hun snelheid is dermate hoog dat uitwijken of zigzaggen onmo gelijk is. Teneinde de weggebruiker te attenderen op de aanwezigheid van deze diertjes wordt vanaf ougeveer 1 maart een dranghek geplaatst op de Westerweg voorzien van een knipperlicht. Gemoto riseerd verkeer wordt beleefd verzocht stapvoets te rijden. Meestal heeft men wel begrip voor de goede zaak en vol doet men aan het verzoek. Maar eerst worden dit jaar op 25 febru ari het gaas en de emmers ingegraven. Dat gebeurt weer langs de Zandersloot aan de IJsbaanzijde, zo worden de beestjes opgevangen, zodat tellen en re gistreren ook per diersoort mogelijk is. Dit seizoen gaat men ook op de Nijen- burgerweg hiermee aan de gang. Verder worden er ook de „Padden- waarschuwingsborden" opgehangen. Dat zijn driehoekige verkeersborden die lijken op de bekende „naderingvoor- rangsweg"-borden. Hopenlijk gaat er ook hiervan een preventieve werking uit. Als u overigens ons Paddenbord bij uw buurman in de tuin ziet staan waar schuw ons dan even! Er wordt gedurende de avondscheme ring met het patrouilleren begonnen, totdat de trek voor die avond praktische ophoudt. Dat kan soms wel uren duren. Veel hangt af van de temperatuur en de luchtvochtigheid. Wie dit werk wel interessant vindt, kan even bellen of gewoon eens langsko men. Nee, liever niet met een auto! Bij voldoende deelname overwegen we ex cursies te gaan houden. De Padden- werkgroep geeft ook vrijblijvende ad viezen aan Gemeenten over de aanleg van bijv. nieuwbouw, plantsoenen, slo ten en vijvers, enz. Ook milieuvriende lijk tuinbeheer behoort tot ons werkter rein. Vraagt u er gerust eens om. Mocht u ons werk een financiële bijdra ge gunnen, dan volgt hier ons bank nummer: Rabo Heiloo 120513811. Het gironummer van de bank is 269978. Zaterdagmiddag werden de prijswinnaars van de kleurplaat en de quiz in het zonnetje gezet bij Maderlief. De winnaars waren: Thijs Looij, Patri cia Knaap, Rona Aelbers en Alette Bot voor de kleurplaat en A. Hamer en mw. Castricum voor de quiz. Ex-wielrenner Theo Smit schreef de wedstrijden uit om de overname en heropening van de zaak in Het Hoekstuk luister bij te zetten. De quiz had dan ook te maken met het vroegere beroep van Theo Smit. Men moest raden (of weten) in welk jaar hij twee etappes won in de Touwde France. Het juiste antwoord was 1975. HEILOO - Dinsdag 6 maart om 20.00 uur zal in de Kennedy Mavo aan de Laan van Muijs een lezing gehouden worden over „Stress bij leraar en leer ling". Alle leerkrachten van de basis scholen en ouders uit groep 8 zijn alle maal van harte welkom. De heer R.F. Lijnsvelt is sinds 8 januari de nieuwe direkteur van de Kennedy Mavo. Hij is afkomstig uit Enkhuizen. Het was ook daar dat hij een lezing hoorde van dr. Theo Compernolle, die een studie had gemaakt van „Stress bij leraar en leerling in het voortgezet on derwijs". Stress kan leiden tot allerlei stoornissen geweldpleging, agressief ge drag, slaap- en eetstoornissen, depres sies, enz. Hoe dit te hanteren zal Com pernolle op 6 maart toelichten, want het is Lijnsvelt gelukt deze man naar Heiloo te halen. De "Kennedy Mavo krijgt een media theek (videotheek bibliotheek). Hier in vindt men goede jeugdboeken om de leescultuur te bevorderen. Tevens ko men er nieuwe computers t.w.v. 60.000,- en zal er een soort heemtuin worden aangelegd die tevens voor lessen bedoeld is. zaterdag gesloten ■laliirrh nn Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 INSTRUMENTENSHOW IN MUZIEKSCHOOL HEILOO HEILOO - Vanavond wordt in de mu ziekschool 'De Instrumentenshow' ge houden. Een speciaal concert, waarin alle instrumenten van onze school zul len optreden: trompet, trombone, vi ool, klarinet, piano, drums, blokfluit, saxofoon, keyboard, synthesizer, dwarsfluit, hobo, cello en hoorn. Vanaf 19.00 uur een muzikale parade in de hal van de muziekschool. Toegang gratis. HEILOO - Groen Links Heiloo wil dat het plein voor het nieuwe gemeentehuis (voorheen parkeerplaats Van Aostastraat) vernoemd wordt naar ANC-leider Nelson Mandela. Dit schrijft de partij in een brief aan het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo. Eerder heeft het college al bepaald dat het plein Raadhuisplein gaat heten. Groen Links baseert het verzoek op de grote verdienste van Nelson Mandela als strijder tegen apartheid en voor de mocratie. Mandela is het voorbeeld voor allen, die 'het vertrappen van men senrechten en het aanwakkeren van ras senhaat verafschuwen', aldus de partij. 'Juist het plein voor het plaatselijk bestuurscentrum, het gemeentehuis, leent zich voor een naamgeving, die ver wijst naar de onschatbare waarde van een democratische samenleving', voegt Groen Links voorts aan de motivatie van het verzoek toe. HEILOO - Sinds Modehuis Unique, aan de Heerenweg de afdeling Heren kleding heeft afgestoten zijn er mensen die denken dat Unique helemaal op houdt te bestaan en niets is minder waar. Na deze reorganisatie zijn Marjan Heyboer en Hannie van Lith juist extra enthousiast aan het werk gegaan. De ve le bekende merken die zij voeren blijven allemaal in de collectie. Om met de tijd mee te gaan is er ook een afdeling met wat goedkopere kleding. We worden allemaal wat makkelijker in de manier van kleden, het moet er wel leuk uit zien maar het mag niet al te veel kosten. Wie echter wat gekleeds zoekt, kan bij Modehuis Unique ook goed sla gen. U wordt altijd deskundig geadvi seerd, zodat u er zeker van kunt zijn dat u er goed uitziet. Kom maar eens kijken naar de collectie van Modehuis Unique. Vrolijke voorboden van de lente. Als 't niet vriest, kunnen ze ook q gg in de tuin. O NIEUWE SPORTTENUES HASEBROEKSCHOOL HEILOO - De leerlingen van de J.P. Hasebroekschool zullen tijdens de eerst volgende sportevenementen verschijnen in gloednieuwe sporttenues. Door bij dragen van een drietal bedrijven - Sunli- te Zonwering, De Boer Staal en Boko Dakbedekkers - heeft de school de nieu we kleding kunnen aanschaffen. HEILOO - De damesmodezaak van Jo seph van Schagen is vrijdagochtend feestelijk heropend. Het gerenoveerde interieur ziet er heel mooi uit. De vele voorjaarsbloemen gaven er een extra feestelijk tintje aan en de nieuwe lente bracht een nieuw geluid. Voeg daarbij de aquarellen van Magda Bakker en de uitgelezen voorjaarscollectie en u zult begrijpen waarom alles er feestelijk uit zag. De voorjaarscollectie ziet er wat de kleuren betreft fris en vrolijk uit. Joseph van Schagen weet heel goed wat de Nederlandse vrouw eoed staat. Als de modekleuren niet flatteus voor haar zijn zal hij net zolang zoeken tot er iets gevonden is wat goed bij haar past. Zo dat ze er zo voordelig mogelijk uitziet. Wat natuurlijk niet inhoudt dat er daar om geen modetinten aanwezig zijn. De merken Escade, Jobis, Basler, Ara en Yarell vormen o.a. het vertrouwde beeld van de voorjaarscollectie. Tot en met 28 februari ontvangt u bij aankoop van elke 100,00 een modecheque t.w.v. 10,00 en krijgt u een lot waar mee u een lenteschilderij van Magda Bakker kunt winnen. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn heeft haar praktijk nu in Heiloo gevestigd. RAADSVERGADERING IN HEILOO HEILOO - Volgende week donderdag 1 maart komen de raadsleden van Heiloo voor de laatste maal voor de raadsver kiezingen van 21 maart bijeen in het ge meentehuis. De openbare vergadering begint om 20.00 uur. Voor twijfelende kiezers wellicht een gelegenheid om de nu in de raad vertegenwoordigde partij en 'in actie' te zien vanaf de publieke tribune in de raadzaal. Op de agenda staan diverse ver keersmaatregelen (Kanaalweg en Raad huisplein), een rapport met betrekking tot de organisatie van de afvalverwer king in de regio Noord-Holland-Noord, een wijziging van de subsidieregeling voor oud papier van 2 7i naar 6 cent per kilo en een krediet voor voorlichting. Ten aanzien van dit laatste punt is op te merken dat de gemeente een voor lichtster in dienst wil nemen voor ander halve dag per week. Daarnaast wordt een bedrag geraamd voor folders en dergelijke. In totaal gaat het om 62.000 gulden op jaarbasis. De stukken die bij de genoemde en de overige agendapunten behoren liggen ter inzage in de bibliotheek (tijdens de openingsuren) en bij de afdeling alge mene zaken in het (nieuwe) gemeente huis (tijdens de kantooruren). De zaak van Joseph van Schagen in 't Loo werd afgelopen vrijdag bloem rijk en kunstzinnig heropend.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1