Verenigingsnieows Kabeltelevisie in Limmen Start tweede fase in plan Akersloot-Zuid Jong geleerd is oud gedaan HEILOOËR OPERETTE SPEELT 'THE GONDOLIERS' Akersloot Limmen zonder witte nagels v Agendo limmen Diensten in ümmen <3 openbare bibliotheek UITKIJKPOST 11 APRIL 1990 VELZEBOER KAMPIOEN DRIEBANDEN AKERSLOOT AKERSLOOT - In een spannende fina le wist Jan Velzeboer Peter Kerssens voor te blijven en legde zodoende beslag op de eerste plaats in het kampioen schap, driebanden. De finalepartij werd door Jan afgesloten in een fraai gemid delde van 0.598, wat genoeg was voor de titel. Daaraan voorafgaand wisten praktisch alle deelnemers wel een keert je de koppositie te veroveren en dat blijkt ook wel uit de einduitslag. Vooral Hans Putter wist lange tijd deze koppositie te behouden doch in het zich van de finish verloor Hans drie partijen op rij. Ook Jan Kluwen, voor de meeste de gedoodverfde kampioen, wist zijn zenuwen niet in bedwang te houden en haakte door een verliespartij tegen Pe ter Kerssens af wat tot gevolg had dat Peter Kerssens het in de finale op moest nemen tegen de latere winnaar Jan Velzeboer. Jan kwam in het bezit van de wisseltro fee, zodat het tournooi volgend jaar verzekerd is van een sterke titelverdedi ger. Het toernooi zal komende winter wederom worden georganiseerd, alleen zullen dan poules van tien man worden gemaakt, waarvan de beste twee over zullen gaan naar de finale. Tevens is er een nieuwe biljartclub op gericht, die op maandagavond gaat spe len en die zich speciaal gaat richten op het driebandenspel. Meer inlichtingen hieromtrend bij Henk Levering. Ook is op verzoek een damesclub opgericht, die ook op de maandagavond gaat spe len. Dit is mogelijk geworden door de komst van nog één biljart, waardoor nu vier biljarts beschikbaar zijn. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Mark A., zoon van A.P. van der Eng en R.T. Godijn. Ondertrouwd: Robert T.Y. Bruin en Petronella A. Gentenaar. Nicolaas A. Hollenberg en Sylvia I. van der Voort. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - Een gemakkelijke overwinning voor de dames, die met de rust een 0-10 voorsprong hadden. Door concentratieverlies mocht A.V. na rust vijf maal scoren. Na de Pasen komen de sterkere tegenstanders aan de beurt. Eindstand 5-14. Ook de heren kenden weinig problemen met KSV. De 3-8 voorsprong werd na rust mede doordat Adri Krom drie strafworpen stopte uitgebouwd naar een verdiende 11-19 overwinning. Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. AKERSLOOT - Gisterochtend, dinsdag 10 april om 11.00 uur vond ter gelegen heid van de start van de werkzaamhe den voor een nieuwe woonwijk in de ge meente Akersloot een officiële hande ling plaats. Door het machinaal ver plaatsen van grond en het leggen van een buis werd door de loco burgemeester van Akersloot, de heer J.J. Terluin, het startsein gegeven voor de bouw van ongeveer 180 woningen in het bestemmingsplan Akersloot Zuid, tweede fase. Deze woningen zullen in ongeveer zes jaar door aannemingsbedrijf Produc- tiestroom te Mierlo worden gebouwd onder architectuur van architectenburo Van Heelsbergen-Jansen te Arnhem, terwijl het civiele werk door de firma Nooyen uit Heesch wordt uitgevoerd. Het betreffen voor het overgrote deel woningen voor woningzoekenden van de gemeente Akersloot, te weten sociale huur, sociale koop en koopwoningen met een eenmalige bijdrage. Hiernaast worden enige vrije sector woningen ge bouwd. Binnen enkele weken zal gestart worden met de bouw van de contingen ten 1989 en 1990. Een lang gekoesterde wens gaat dan in vervulling. LIMMEN - Zaterdagmiddag heeft de nagelkommissie van het Mozaïekenko- mitee de velden geïnspecteerd, waar de nagels voor de mozaïeken vandaan moeten komen. Helaas is geconsta teerd, dat de witte hyacinthen voor het grootste gedeelte zijn bevroren. Het komitee doet een beroep op allen, die straks hun kunstwerken gaan ma ken, om de kleuren zodanig te komnbi- neren, dat er praktisch geen wit zal wor den gebruikt. De natuur heeft toegesla gen en staan wij daar machteloos tegen over. Nogmaals, in uw eigen beldng, ra den wij u dringend aan: maak u plan ning met zo weinig mogelijk witte na gels, dan kunnen de feestdagen toch een groot succes worden. MEDEDELINGEN MOZAÏEKENKOMITEE Route tijdens de bloemendagen LIMMEN - Op de overigens zeer geslaagde - voorlichtingsavond die op 2 april is gehouden, is helaas een verkeer de route beschrijving uitgedeeld. De route voor de oostkant was correct: die is hetzelfde als vorig jaar, behalve, dat ook een stukje Schoolweg en Enterij is opgenomen. De route voor de westkant is geheel gelijk aan die van vorig jaar, in tegenstelling tot de op de voorlichting savond uitgereikte route. De volgende details zijn van belang: Er zijn twee startpunten: vanaf de Rijks weg de Kapellaan in, langs de Hortus Bulborifm; en vanaf de Rijksweg de RAADSVERGADERING IN AKERSLOOT AKERSLOOT - Morgenavond, donder dag 12 april, aanvang 20.00 uur, verga deren de leden van de Akerslootse ge meenteraad in het raadhuis. Op de agenda van deze openbare vergadering staan zaken aangaande enkele bestem mingsplannen (o.a. Klaas Hoorn en Kijf Polder) en een besluit over de Wet Stads- en Dorpsvernieuwing. De stuk ken liggen morgen nog tijdens kantoo ruren ter inzage in het gemeentehuis, 's Avonds kan wie dat wil het politieke overleg volgen vanaf de publieke tribune. HEILOO - Marco en Cuiseppe Palmiè- re, twee gondeliers in Venetië, komen voor troonopvolging in aanmerking. Eén van hen blijkt de zoon te zijn van de onlangs overleden koning van Bara- tarië. Het is niet geheel duidelijk wie van de twee de koningszoon is en daar om besluiten zij maar gezamenlijk het land te regeren. Als de oude voedster van het jonge prinsje verschijnt om dui delijkheid te verschaffen omtrent de in- dentitiet van de ware koning, volgt er een wel zeer verrassende ontknoping. Zie hier het eenvoudige gegeven waar mee librettist William Schwenck Gilbert in staat bleek om samen met componist Sit Arthur Sullivan Engelse misstanden in het Victoriaanse tijdperk aan de kaak te stellen. Hoewel er van deze oorspron kelijke satire uiteraard nog maar weinig te herkennen valt, blijft ,The Gondo liers' nog steeds een operette van we reldformaat waarin voor het publiek ruim voldoende overblijft om naar har telust van te genieten. Evenals de overbekende operettes van hun tijdgenoot Jacques Offenbach heb ben de scheppingen van Gilbert en Sulli van voldoende kracht om ook een eeuw later nog volle zalen te trekken. Sinds de première op 7 december 1889 in het Sa voy Theatre te Londen door het gezel schap van Richard D'Oyly Carte boekt ,The Gondoliers' over de hele wereld nog steeds ongekende successen. Bekende namen Het is de eerste keer dat de Heilooër Operette Vereniging een operette op het repertoire heeft gezet van het Engelse duo Gilbert en Sullivan. Naast de be kende Weense- en de charmante Franse operettes vindt men bij H.O.V. dat deze operettes van zo'n bijzondere klasse zijn dat zij wat vaker de aandacht ver dienen. Als kijkspel is ,The Gondoliers' zeer vermakelijk, terwijl er muzikaal ook een behoorlijke duit in het zakje wordt gedaan. Voor de zeker niet eenvoudige partituur heeft H.O.V. de medewerking verkre gen van een aantal geroutineerde- en ge schoolde solisten die samen met het 65 personen tellende koor van deze operet te iets bijzonder zullen weten te maken. Naast de begeleiding van het Zaans Opera- en Operette Orkest bieden ook de namen van dirigent Wim Noteboom en regisseur Greet van Halm voldoende waarborg voor een operettevoorstelling van de bovenste plank. Matinee Veel waardering verdienen ook de grim- meurs, decorbouwers en kostuumont werpsters. Zowel de pruiken, decors als kleding zijn in eigen ateliers vervaardigd en zijn een lust voor het oog. Speciaal voor hen die 's avonds lieder thuis blijven geeft de H.O.V. dit jaar voor het eerst ook een middagvoorstel- lin g en wel op zondag 6 mei, aanvang 14.00 uur. De avondvoorstellingen zijn op zaterdag 5 mei, vrijdag 11 mei en za terdag 12 mei en beginnen om 20.15 uur. Alleen in theater De Beun te Hei- loo. Kaarten a 20,00 (matinee a 17,50) zijn verkrijgbaar bij: Rooks- hop Jan-Tine Braam, Reisburo Holland International, Boekhandel Avis, Boek handel 't Hoekstuk, Het Open Huis, Telefonische informatie: Frits Hoger heyde, tel. 072-334275. CHRISTENVROUWENBOND HEILOO - Op 27 maart kwamen wij op de ochtend bijeen. De dames Lampe en Blankendaal leerden ons de kunst van het elasgraveren. Mevr. Blankendaal vertelde het één en ander over de ge schiedenis van het maken van glas. In het begin van onze jaartelling vestigden zich in Italië glasblazerijtjes. Ze concen treerden zich rond Venetië. Grondstof fen voor het maken van glas zijn zand, kalk en soda. De mooie glans van kristal wordt verkregen door het toe voegen van lood. Glasgraveren deed men eerst met vuursteen, daarna met di amant. Nadat het ons werd voorge daan, gingen we, wat onwenning, met de graveerpen aan het werk. Het was een geslaagde ochtend. KLEINKOOR CASTRICUM CASTRICUM - Vanwege zijn 10-jarig bestaan geeft het Kleinkoor Castricum op vrijdag 27 april een concert. Dit kunt u komen beluisteren in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat te Castricum. Het koor biedt vóór de pau ze een zeer gevarieerd programma en zingt na de pauze madrigalen, en een parodiemis van Johannes de Cleve. Het geheel staat onder leiding van dirigent Piet Vessies. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Castricumse V.V.V. en vóór aan vang van het concert aan de zaal. De toegangsprijs is 6,00. De Kerk is open vanaf 19.30 uur en goed toegankelijk voor gehandicapten. EENSGEZINDHEID HIELD LUCHTIG VOORJAARSCONCERT HEILOO - Eensgezindheid hield zater dagavond haar jaarlijkse voorjaarscon cert in de sfeercolle aula van de Volksmuziekschool. Medewerking werd verleend door de Kennemer Blaaskapel. Het werd een luchtig concert, behou dens een enkel werk. Eén ervan was ,Hephaistos' een concertouverture van Gerard Boedijn, wat bijzonder goed ten gehore werd gebracht. Een viertal bekende liederen van Elvis Presly in een arrangement van Willy Hautvast, klonk verrassend goed! De leden van het orkest hadden kennelijk veel plezier in de uitvoering van dit werk en de aanwezigen ook, dit was merk- Het gelegenheidsorkest van de Heilooër muziekverenigingen showt het in strumentarium voor de basisschooljeugd. HEILOO - Onder dit motto houden de muziekverenigingen Heilooër Harnionie-orkest Caecilia, Fanfare Eensgezindheid, Tamboer- en Majoret- ten Korps Nijenburg en Fanfare Show band Heiloo een serie schoolconcerten. Alle 12 basisscholen hebben enthousiast gereageerd op dit initiatief. Voor de Open Dagen van de Volksmuziekschool op 12 mei worden op zes vrijdagmidda gen - steeds voor 2 scholen tegelijk - concerten gegeven. Het doel is meer be kendheid te geven aan en belangstelling te kweken voor de muziekbeoefening, met name in een vereniging. Tijdens de schoolconcerten wordt door een orkest, samengesteld uit de vier mu ziekverenigingen, niet alleen een aantal muziekstukken gespeeld maar krijgen de leerlingen ook informatie over har monie, fanfare en drumband. Tevens worden allerlei instrumenten gede monstreerd. De jonge muzikanten krij gen de ^gelegenheid hun zegje te doen over hun muzikale hobby. En alle kin deren kunnen een speciaal voor hun ge componeerd lied meezingen met bege leiding van het orkest. Er wordt ook uitleg gegeven over de Muziekschool en de zgn. HAFA- opleiding, voor alle jonge muzikanten verzorgt de Muziekschool deze oplei ding. Om de relatie Muziekschool - Mu ziekverenigingen te benadrukken is de presentatie in handen van dhr. Cas Himmelreich, muziekconsulent. Aan de schoolconcerten wordt door 700 leerlin gen uit de groepen 5, 6 en 7 deelgeno men. Na afloop van het concert ontvan gen zij een folder. De muzikanten van dit 'speciale' orkest hebben spontaan hun medewerking ver leend. Sommigen hebber er zelfs een aantal middagen voor vrij genomen. Wij hopen dat het enthousiasme van het orkest op de kinderen overslaat, de mu ziekbeoefening vormt immers een be langrijk onderdeel van het culturele le ven in Heiloo? baar aan het langdurig applaus. Sinds november 1989 heeft Eensgezind heid een nieuwe dirigent. Het is de jon ge musicus J. Drenth, voor het eerst leidde hij een orkest. Hij heeft op uitste kende wijze de vuurdoop doorstaan en leidde deze avond opvallend goed zijn muzikanten, voor de vereniging een grote aanwinst! De heer W. Koelemay was weer bereid gevonden om over de uit te voeren werken iets te vertellen. Hij deed dat weer voortreffelijk. Voordat het orkest ging spelen, kwam een drietal 9 jarige jongens voor het voetlicht. Zij werden aangekondigd als de jongste leden van Eensgezindheid. Gezien hun leeftijd speelden zij, op saxofoon, heel verrassend! In het twee de deel van de avond speelde de Kenne mer Blaaskapel, onder leiding van M. Wittebrood. Hun uitvoerig optreden werd opvallend gewaardeerd. Niet in het minst door het spelen van een luch tig programma van volksmuziek uit Tsjecholowakije, van de componist Er nst Mosch. Bekende werkjes stonden op het programma, zoals o.a. walsjes en polka's. Aan enkele werkjes werd me dewerking verleend door twee vocalisten. WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Visweg in. Zij komen samen op de vijfsprong Hogeweg-Visweg- Pagenlaan, waarna de route verder gaat langs de Hogeweg in zuidelijke richting. Op advies van de politie is de driehoek Visweg-Kapelweg-Pagenlaan niet in de route opgenomen. Kindermozaïeken Dit jaar zullen er geen schoolmozaïeken komen, omdat de scholen dicht zijn we gens de paasvakantie. Naar aanleiding van een voorstel uit het publiek op de voorlichtingsavond zal er dit jaar een aparte jurering zijn voor kindermozaïe ken. Het mooiste kindermozaïek wint een boekenbon. Alle kinderen die mee doen ontvangen een attentie. Geef de kindermozaïeken wel van te voren op d.m.v. een aanmeldingsformulier en vermeld erbij: ,kindermozaïek'. Afhalen pavoiseerlijnen Ieder die vlaggetjes heeft besteld, kan ze op vrijdag 13 april afhalen tussen 18.00 en 19.00 uur bij: J. Duijkersloot, Dus- seldorperweg 68. Kontant betalen! BURGERLIJKE STAND GEMEENTE 1JMMEN LIMMEN - Geboren: Maikel, Johannes Simon, z.v, A. J. M. Koot en G. C. M. Keijsper; Monique Jacoba Cornelia, d.v. C. J. M. Castricum en M. J. de Rooij; Martinus Cornelis Jacobus, z.v. E. D. M. Kuijper en N. v. Dijk; Niels Joseph Jacobus, z.v. J. A. B. M. v.d. Steen en P. M. Beentjes; Petrus Antho- nius Maria, z.v. A. G. J. M. Groot en C. P. M. Hoogeboom; Sasha Agatha Maria, d.v. F. M. Scheerman en L. A. M. van der Peet; Joeri Meeuwis, z.v. R. P. Hartmans en J. v. IJken. POLITIENIEUWS LIMMEN - Enkele Limmer jongens zijn gehoord inzake een paar vernielin gen/diefstallen. Een vernieling hebben zij bekend. Twee anderen bleken niet door hen gepleegd te zijn. Zondag 8 april werd de omgeving van de Schoolweg opgeschrikt door een uit slaande brand in een bouwkeet. De keet is geheel uitgebrand. Hoe een en ander heeft kunnen gebeuren wordt uitgezocht. Verloren voorwerpen: Een Nederlands Rijbewijs; blauwgekleurd stoffen ko nijntje; een stel gouden oorknopjes; te vens een herplaatsing van een kostbare armband enige tijd geleden als vermist opgegeven: een gladde gouden armband 'aan een stuk'. Er worden elke week diverse goederen als gevonden opgegeven, ook wel dat, waarvan u misschien denkt: O, die vind je toch niet terug. Vaak blijven deze goederen dan jaren liggen. Mist u iets, meldt het ons. Openingstijden buro Limmen: maanda gochtend 9.00 - 12.00 uur; donderdag middag 14.00 - 17.00 uur. Plattelandsvrouwen Dinsdag 8 mei: historische dagtocht met bezoek aan Kasteel Groeneveld in Baarn met Engelse landschapstuinen, het Oranjemuzeum en bustocht door de jachtgebieden van de Oranje-familie, Paleis Soestdijk. Gids is de roman schrijfster Thera Coppens, die na de lunch ook een dia-lezing verzorgt. Ver trek 8.30 uur vanaf het Parochiehuis. Kosten leden 58,50 en niet-leden 62,50. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden onder directe betaling bij W. Segerius, Meidoornlaan 21 (tel. 1772). Openbare Bibliotheek De openbare bibliotheek Limmen is gesloten op Goede Vrijdag en Tweede Paasdag. WAO-AAW Belangenvereniging Maandag 23 april: jaarvergadering in 't Trefpunt, aanvang 9.30 uur. Excursie Groei Bloei Zaterdag 28 april: excursie Groei Bloei (KMTP) naar de Gentse Floraliën, vertrek uit Heiloo om 7.00 uur. Deelna mekosten leden/huisgenoten 70,00, niet-leden 85,00. Aanmelden/inlich tingen: C. Kamer, tel. 333523. Afdelingsvergadering D66 Woensdag 18 april: algemene afdelings vergadering van de afdeling Heiloo- Limmen van D66 met een terugblik op de succesvol verlopen verkiezingen en een vooruitblik naar de toekomst. Deze openbare en dus voor iedereen toegan kelijke vergadering begint om 20.00 uur in het Open Huis. OPROEP MATERIAAL TWEEDE WERELDOORLOG LIMMEN - In mei is het vijftig jaar ge leden dat de oorlog uitbrak. Ook in Limmen zal die haar sporen hebben achtergelaten. Hoe is dat gegaan hier in Limmen, wat hebben de mensen hier beleefd, vroegen wij ons af. Nu we dit jaar toch met de geschiedenis van Lim- mens 1250 jarig bestaan bezig zijn, wil de bibliotheek in de gedenkwaardige maand mei aandacht schenken aan die vijf donkere jaren. Wij denken aan het inrichten van een tentoonstelling met materialen uit die tijd en een lezing. Wie heeft spullen zo als pamfletten, fojo's, attributen, ver ordeningen, etc. en wil deze voor een aantal weken beschikbaar stellen? Zijn er mensen die kunnen opschrijven wat ze hebben meegemaakt in de vorm van verhaal of gedicht? Ook dat wil de bibliotheek graag ontvangen. Gebruikt u dan papier van A4 formaat, dan kun nen we de inzendingen t.z.t. bundelen. Op maandagavond 7 mei om 20.30 uur zal d«* heer P. van der Steen vertellen uvo i oorlogstijd in Limmen. Een ie der die meer weten wil over de oor- lctrperiode in Limmen is dan welkom. e Culturele Raad Limmen stelt vitri- n ;s beschikbaar, zodat alles veilig kan worden uitgestald. De bibliotheek heeft een verzekering voor tentoonstellingsmaterialen. Op onze vorige oproep zijn al leuke reacties gekomen, maar we kunnen best nog wat materiaal gebruiken. Daarom doen wij nogmaals een beroep op u. En schrijft u hetgeen u in de oorlog beleef de eens op. De bibliotheek krijgt regel matig vragen van scholieren die een werkstuk over de tweede wereldoorlog in Limmen willen maken, maar helaas moeten wij hen dan teleurstellen. Heeft u nog vragen of suggesties neemt u dan contact op met de bibliothecares se mevr. Anne-Marie Voigt- Zimmerman, tel. 02205-2135. LIMMEN - De gemeenteraad van Lim men heeft onlangs besloten tot de aan leg van kabeltelevisie over te gaan. De aanleg en exploitatie van het kabelnet is in handen gegeven van Multikabel, de dochteronderneming van het Gasbedrijf Kop Noord-Holland. Momenteel ex ploiteert en beheert zij de kabeltelevisie al in ruim 20 gemeenten in de kop van Noord-Holland. Bij Kabeltelevisie is er een centraal ont- vangstpunt voor de hele gemeente. Daardoor is het mogelijk meer signalen (o.a. buitenlandse) aan te voeren. Ei genlijk is kabeltelevisie een onjuiste be naming, want via de kabel worden ook FM-radiozenders doorgegeven. Wat kost kabeltelevisie? De kosten van een abonnement bedra gen 19,95 per maand. Het tarief is ge baseerd op de hoogte van de aanleg- kosten, die voor iedere gemeente ver schillende kan zijn. Het verschil wordt voornamelijk veroorzaakt door de dichtheid van de bewouwing en het aan tal inwoners dat de gemeente telt. De eerste volle kalendermaand na de datum waarop de beelden en geluiden kunnen worden ontvangen, is gratis. Besluit men geen abonnement te nemen, dan moet binnen deze maand daarvan mel ding worden gemaakt anders is men voor een jaar abonnee. De betaling aan Multikabel kan op twee manieren gebeuren: per maand achteraf via een automatische overschrijving van bank/giro of per drie maanden vooruit met een acceptgirokaart. Het spreekt voor zich dat de eerste manier zowel voor de abonnee als voor Multikabel het meest aantrekkelijk is. De aanleg van de kabel is in normale gevallen gra tis tot en met de contactdoos in de wo ning. Alleei? wanneer de woning meer dan 10 meter van de weg staat of wan neer men extra binnenkabel (meer dan 2 meter) wenst, moet bijbetaald worden. Informatie In de week 18 (30 april-6 mei) zal Multi kabel informatieboekjes huis aan huis verspreiden. In dit boekje wordt uiteen gezet wat kabeltelevisie is en welke extra voorzieningen mogelijk zijn. Verder zal een informatiecentrum worden inge richt. Berichten daarover volgen nog. Voorafgaand aan de aanleg van de ka bel in een wijk of straat, zal een enquê teur de bewoners bezoeken. Deze en quêteur stelt onder andere vast waar de aansluiting voor de kabel in de woning geplaatst wordt. Ook kunnen aan deze persoon speciale wensen kenbaar wor den gemaakt, zoals bijvoorbeeld een tweede aansluiting. De enquêteur zal in het bezit zijn van een legimitatiebewijs en men wordt dan ook verzocht naar CONQUISTA NIEUWS LIMMEN - Het komende weekend start het weekend al een dag eerder. We be ginnen op donderdag om 19.30 uur met de film Cocktail. Cocktail gaat over twee barkeepers die door hun manier van werken het helemaal maken. Door hun spectaculaire optreden achter de bar wordt het er steeds drukker. Vooral bij de vrouwen is de cafe favoriet. Cocktail zit vol met muziek. De entree bedraagt 1,00. Vrijdagavond zijn we open met ons jongeren-café. Vanaf 20.00 uur is een ieder welkom. Zaterdagmiddag gaan we de keuken in met de 8 tot en met 12-jarigen. Het on derwerp is appelsneeuw maken. Om 14.00 uur is iedereen welkom. Deelna me kost 1,00. Zaterdagavond komt er een disco ro adshow in Conquista met DJ Stanley van Laarhoven (bekend van radio Noordzee). Kompleet met lichtshow zal Stanley Conquista in een echte disco theek doen veranderen. Zaterdag nu dus eens niet richting Castricum, maar naar Conquista, waar je vanaf 20.00 uur alles zal aantreffen voor een gezellig avondje uit. Voor donderdag 19 en zaterdag 21 april staan er twee films gepland. Donderdag draaien we 'A fish called Wanda' met in de hoofdrol John Cleese en zaterdag is 'Leathal weapon' aan de beurt. GESLAAGD LIMMEN - Woensdag 28 maart is onze plaatsgenoot Jos Mulder geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde aan de Universiteit van Amsterdam en mag zich nu dus drs. noemen. SAMEN VERDER VOOR LIMMEN LIMMEN De college onderhandelingen zijn deze week voor tgezet. Zoals bekend wensten Limmer- gemeenschap, VVD en PvdA eerst van het CDA te horen naar wie hun voor keur uit zou gaan: de wethouders kandidaat van de Limmergemeenschap of die van PvdA/VVD. Pas daarna zou er over het college-programma gespro ken gaan worden. Op 4 april heeft het CDA schriftelijk de andere fracties geantwoord. Wij citeren uit de betreffende brief als volgt: 'Zoals gesteld hebben VVD, PvdA alsook Limmer Gemeenschap het CDA voor het blok gezet om nu al een uitspraak te doen omtrent de invulling van de twee de wethouderspost. In dit verband delen wij u mede, dat onze voorkeur uit gaat naar de heer H. Snijder, onder het uit drukkelijke voorbehoud dat er over eenstemming wordt bereikt met de frac ties, die de kandidatuur van de heer Snijder ondersteunen, te weten PvdA en VVD'. Bovendien dringt het CDA er in haar brief bij de LG op aan om toch - hoewel de keus niet op de kandidaat van de LG gevallen is - op constructieve wijze mee te werken bij de collegeprogramma onderhandelingen. Daarom werd de LG-fractie wél uitgenodigd voor de vol gende bespreking. Tot tevredenheid van het CDA bleek een voltallige LG-delegatie bij de ver- volgbespreking aanwezig te zijn. Wij hoopten dat de LG inderdaad construc tief aan de programma onderhandelingen ging meewerken. Dat pakte echter anders uit. De LG wilde dat het CDA tot een andere keuze zou komen. Dat zou echter volstrekt onge loofwaardig geweest zijn. Toen daar omtrent duidelijkheid was verstrekt door de CDA-fraktie, besloot de LG- delegatie de vergadering te verlaten en niet aan de verdere besprekingen deel te nemen. Het CDA, PvdA en VVD heb ben het gesprek gedrieën voortgezet. deze legemitatie te vragen. Uitvoering Als alles volgens plan verloopt, dan zal Limmen voor de kerst bekabeld zijn. De werkzaamheden worden uitgevoerd door De Ruiter Kabelwerken B.V. uit Halfweg. Deze aannemer heeft reeds eerder voor Multikabel bekabeld. De kabel wordt in principe in openbare grond gelegd, maar in voorkomende ge vallen zal moeten worden uitgeweken naar particuliere grond. Bewoners^wor den in dat geval verzocht om daaraan hun medewerking te geven. Mutikabel zal de volgende zenders doorgeven: Televisie: Nederland 1, 2 en 3, RTL- Veronique, BRT 1 en 2, Duitsland 1, 2 en 3, BBC 1 en 2, TV 5, Eurosport, Su per Channel, RTL Kabelkrant, Beelmozaïek, Filmnet. Radio: Radio 1, 2, 3, 4 en 5, Regionale Omroep Noord-Holland, NDR 1, 2 en 3, BRT 1, 2 en 3, BBC 2 en 3, BBC Worldservice, Sky Radio, Radio 10, Radio 10 klassiek, Nederland 2 en 3 TV, Voice of America, Tweede Kamerlijn. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). I ndicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afsprakenv De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mans, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 1519. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uuf). Spreekuur: dinsdag en donderdag 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 16