I' GEMEENTE HEILOO MULDER OPTIEK IN HEILOO NEEMT AFSCHEID VAN U MET EEN BIJZONDER VOORDELIG KADOTJE WIJ RUIMEN ONZE GEHELE KOLLEKTIE BRILLEN. MONTUREN, CONTACTLENS- VLOEISTOFFEN ENZ. ENZ. OP MET PRIJSKAARTJE WESTFRIESE ganss MULDER OPTIEK VOORDEELSLAGERIJ Verkeersperikelen tijdens raadsvergadering in Heiloo FONDUE- of GOURMETSCHAAL FIJNE VLEES ASSORTIMENT PAASREKLAME 13.98 12.75 22.75 23.98 THEO SCHIPPER Openingstijden en telefoon nummers Gemeentesecretarie Groenbericht van de afdeling beplantingen. Vergadering commissie voor financiën 12 april Extra raadsvergadering Verleende bouwvergunningen Kipfilet Rund- en Varkensgehakt Botermalse Paardebiefstuk Varkenshaas Bibli- -theek tvenementenagenda UITKIJKPOST 11 APRIL 1990 Informatieve rubriek van en over de Gemeente Heiloo Voor reacties: Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-313131 Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 Afdeling algemene zaken. Afdeling bevolking en burgerlijke stand, (o.a. voor paspoorten, rijbewijzen en buro Huisvesting). Afdeling financiën, (o.a. voor belastingen, huursub sidie, onderwijs en welzijn). Afdeling Openbare Werken Geopend voor publiek maandag t/m vrijdag van 8.00-12.30 uur. Sociale zaken en maatschappelijk werker Voor uitvoering Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening geopend maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreekuren maatschappelijk werker: maandag t/m vrijdag van 9.00-10.30 uur, dinsdag ook van 19.00-20.00 uur. Tel. maatschappelijk werker - 313184. Stichting Consument en Huishouding (p/a gemeentehuis) Voor informatie of advies bij vragen en/of problemen op financieel gebied; schuldhulpverlening. Spreekuren na afspraak: donderdag van 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. Tel. donderdag 313186; op overige werkdagen kan bij Sociale Zaken een afspraak worden gemaakt op 313183. Telefonisch spreekuur Vandalisme Bureau Welzijn (mevr. Roos) - tel. 313121. Iedere maandagmorgen tussen 8.00-12.00 uur. Alleen na afspraak kan van de vorengemelde ope ningstijden worden afgeweken. Grasbermen Heiloo is in het bezit van vele karakteristieke gras bermen. Deze bermen hebben een verschillend dgel. In de eerste plaats doen ze dienst als afvoerkanaal van regen- en smeltwater. Daarnaast zijn het in veel geval len standplaatsen voor onze laan- en straatbomen, ter wijl ook ondergronds veelal deze grasbermen in ge bruik zijn als ligplaats voor allerlei kabels en leidingen. In de wintermaanden, als het gras niet groeit en de neerslag groot is, heeft de grasmat op deze bermen veel te verduren. Nu het groeiseizoen weer is begon nen herstelt de grasvegetatie zich weer vrij snel en wordt het tijd regelmatig te gaan maaien. Voor de afdeling beplantingen betekent dit dat vooruit lopend op de eerste maaibeurt de bermen afgezocht worden op stenen en andere losse obstakels. Kuilen en gaten worden opgevuld en extra ingezaaid. De ber men worden regelmatig gemaaid en ongeveer vier maal per jaar wordt rond bomen en obstakels het gras gemaaid (het zogenaamde bijmaaien). Teneinde deze werkzaamheden zo efficiënt mogelijk te laten verlopen, vragen de medewerkers van de afde ling Beplantingen illegaal geplaatste obstakels in de bermen te verwijderen. Voorts wordt verzocht overhan gende takken uit particuliere tuinen weg te snoeien, welke over het gras en de trottoirs hangen. Met name kan het verkeer op kruisingen en wegen en voetgangers op trottoirs duidelijk hinder ondervinden van overhangende takken. Als bij het onderhoud van de bermen geconstateerd wordt, dat beplanting niet of onvoldoende gesnoeid is en illegale obstakels nog niet zijn verwijderd, zullen de eigenaren en/of gebruikers daarvan door medewer kers van de afdeling Beplantingen worden benaderd met het verzoek dit alsnog te doen. DE AFDELING BEPLANTINGEN REKENT OP UW MEDEWERKING. Inlichtingen: dhr. C. Hartland, tel. 313162. Bloembakken In en rond de winkelcentra's aan de Stationsweg en 't Loo staan her en der bloembakken. Deze bakken zijn beplant en worden afhankelijk van het seizoen aange vuld met violen, eenjarige planten of vaste planten en heide. Binnenkort zullen de bloembakken tijdelijk worden af gevoerd naar de gemeentekwekerij. Hier zullen ze worden voorzien van nieuwe grond en opnieuw wor den beplant. Daarna worden ze weer teruggezet op hun oorspronkelijke plaats. We hopen dat u het "bloembaklozetijdperk" kunt over bruggen en rekenen op uw begrip en medewerking. Deze vergadering is openbaar en wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. De belangrijkste agendapunten voor deze vergadering zijn: Vaststelling volumebesluit 1990 subsidieregeling particuliere woningverbetering. Krediet ophalen klein chemisch afval (chemokar). Krediet vervanging materieel beplantingen. Krediet aanleg drainage plan Evelein. Krediet uitbreiding personeel afdeling Openbare Werken. Krediet uitbreiding hard- en software automatisering (wordt nagezonden). Nadere uitwerking financieel meerjarenperspectief en uitgangspunten concept-begroting 1991; plan ning concept-begroting 1991 c.a. Verkoop perceel Frederica's Hof 4. Verkoop perceel weiland aan natuurmonumenten. Vaststelling grondprijs bedrijventerrein. Krediet organisatie-onderzoek. Donderdag 12 april a.s. om 20.00 uur vindt in de raads zaal in het gemeentehuis een extra openbare raadS; vergadering plaats ter bespreking van de mogelijkhei tot de aanleg van een kunststof atletiekbaan voor Trias. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Het Zandstuk 18 en 20, Financieel buro Heiloo BV, bouw van een dubbel woonhuis. Het Zevenhuizen 1, A.M. Zuurbier, vergroten dakka pel. Spoorlaan 19, H.J.M. Meijs, plaatsen dakkapel. Laan van Zeeman 14a en 14b, J.P. Ory, bouw van 2 landhuizen. Kerkelaan 43, N.P.M. Schoof, bouw vrijstaande wo ning. Oosterzijweg 8, H.C. Schreuder, bouw woning met ga rage ter vervanging van de inmiddels gesloopte wo ning. Het Zandstuk 34, J.Th. Baas, bouw garage. Nic. Beetsweg 21, J. Ie Belle en E. Buisman, verande ren woning. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekenin gen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Wer ken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouw zaken) worden gemeld, tel. 313170 of 313166. Mulder optiek neemt afscheid maar de winkel gaat niet definitief dicht. De zaak wordt overgenomen door een van onze heel vakbekwame en prettige kollega's. Een kollega die in de toekomst uw vertrouwen waard zal blijken. 't Loo 40 Heiloo Telefoon 072 - 33 25 95 Wij verzorgen uw in één woord FANTASTISCH! Ook kunt u een keus maken uit ons o.a. vele soorten varkensrollades runderrollades - kalfsrollades paarderosbief of rollades lamsbout of cotelet of rollades varkenshaas - varkensfricandeau varkensbiefstuk of -oesters kalfsfricandeau, -lapjes, -biefstuk of -oesters paardehaas of kogelbiefstuk runderlende of kogelbiefstuk donderdag-vrijdag-zaterdag héél kilo 16.98 nu 3 pond nu 250 gram 5.98; héél kilo kilo van 26.98 nu uw ambachtelijke kwaliteitsslager Tulpencroftlaan 2 - Heiloo Telefoon 072-331755 t.o. Dierenartsenpraktijk Grafisch Atelier Dierenbescherming fhfféelimmen— Castrrcem HEILOO - Het probleem van de Westerweg-Kuillaan kwam vorige week voor een stampvolle raadzaal, uitge breid aan de orde. Het verkeer op deze wegen bezorgd de bewoners van Westerweg-Rector Fredericklaan en Blokhovepark veel overlast. Afsluiten voor verkeer is echter geen oplossing, een zestal bedrijven en een aantal bewo ners zijn dan ook tegen dit plan van de werkgroep Westerweg-noord. Toch moet er iets gebeuren. De gemeen teraad bleek een voorkeur te hebben voor de z.g. Limmer Variant. Uitgezon derd bestemmingsverkeer, een inrijver- bod tijdens de spitsuren. Burgemeester Schoof zal hierover kontakt opnemen met politie en justitie en met de gemeen te Alkmaar. Men wil een bord plaatsen op de grens Alkmaar-Heiloo: „Verbo den in te rijden van 6.30 tot 9.00 uur en 's middags van 16.00 tot 18.00 uur". Daar staat nu het bord B-weg. Komend vanaf de Rector Fredericklaan mag men dan op de eerder genoemde tijden, niet links af. Heiloo 2000 wil al een bord op de dam bij de Zandersloot. De P.v.d.A. die ei genlijk voor volledige afsluiting was, kon zich in dit plan toch vinden. Het CDA, bij monde van heer J. Visser, uit te kritiek op de raad dat de zaak veel te lang was opgehouden. „De zaak kwam in oktober '88 al aan de orde, het is wel in de commissie besproken maar niet met de bewoners", aldus Visser. Ook ten Hoope (Heiloo 2000) had kritiek op de nonchalante manier waarop men met de bewoners was omgegaan. Wethouder Dekker zei dat er met de nieuwe raad (waarvan hijzelf geen deel meer uit zal maken) anders met bewonersgroepen zal moeten worden omgegaan en de procedure gewijzigd zodat er ook in spraak mogelijk is. Stationsweg en Kerkelaan Ook deze straten hebben problemen met het grote verkeersaanbod. De heer Helder (Links Heiloo) zag niets in een eenrichting verkeer, maar vond een ap paraat die de overtreder die te hard rijdt op de foto zet, de enige effektieve manier. De VVD vond dat de verantwoordelijk heid bij de mensen zelf ligt. „De meeste overtreders zijn Heilooënaren, laten we via de publiciteit de mensen erop wijzen niet te hard te rijden". De heer Visser stelde voor evenals in Castricum, ge luidloos asfalt eens te 'bekijken'. Ten Hoope stelde voor het zware verkeer te weren uit Stationsweg en Kerkelaan. „Als de zuidelijke wijkontsluitingsweg er is zal dit de nodige ontlasting geven". Tot het zover is ziet Ten Hoope heil in snelheids remmende middelen. De P.v.d.A. stond op een vergadering waa raan commissie openbare werken, de aktiecomite's en de verkeerscommissie zullen deelnemen. Op het verzoek van de firma G. P. Groot een bedrijfsterrein, gelegen aan de Nieuwelaan, te mogen inrichten- als parkeer en opslagterrein werd gunstig beschikt. Alleen de frakties van de P.v.d.A. en Links Heiloo waren het er niet mee eens. LANDELIJKE BIBLIOTHEEKDAG HEILOO - Zaterdag 21 april wordt de landelijke bibliotheekdag gehouden on der het motto ,Lees eens voor een an der'. De Openbare Bibliotheek Heiloo heeft het volgende programma samengesteld: 10.00 uur: Opening door mevr. C. H. Israëls-Konijn. 10.15 uur: Optreden van de Heilooër Operettevereniging met een gedeelte uit de De Gondeliers'. 11.00 uur: Finale van de voorlees- wedstrijd van kinderen, leraren, vaders, moeders, oma's en opa's van diverse scholen in Heiloo. 11.45 uur: Prijsuitreiking van de Bruna-kleurplaten. 12.00 uur: Start van de feestelijke op tocht met Trompetterkorps Heiloo naar het nieuwe Gemeentehuis. Alle kinde ren, verkleed als boekfiguur kunnen mee. 12.30 uur: Ontvangst en prijsuitreiking voor het leukst verklede ,boek' op het gemeentehuis door een deskundige jury (burgemeester N.P.M. Schoof, wethou ders mevr. A.A.M. Willemse-van der Ploeg en jeugdbibliothecaris mevr. M. v. Nes). Voorts zijn er de volgende doorlopende activiteiten: tentoonstelling ,Post voor Dick Bruna'. Een groots opgezette overzichtstentoonstelling romdom het figuur ,Nijntje'. Kinderen over de hele wereld schreven Dick Bruna, het resul taat ziet u in jeugd- en volwassenenaf deling in de bibliotheek. Er is gelegen heid om Bruna-boekjes tegen de norma le verkoopsprijs te kopen. In de muziekafdeling: Demonstratie c.d.-rom en c.d.-video. Voor de kleint jes: Samenwerken aan een collage van Dick Brunafiguren. Expositie: textiel- en schilderkunst van Indianen uit Bogota. Openbare Bibliotheek Tot 2 mei is in de muziekafdeling van de bibliotheek een presentatie van materia len over 'Muziek uit Azië'. Stedelijk Museum In het stedelijk museum Alkmaar is tot en met 29 april de expostie 'Een Hol landse Tentoonstelling' te zien: een reis door al dan niet bestaande landschappen. Tot en met 27 april exposeert Hein Stork linosneden in het Grafisch Ate lier, Doelenstraat 23, Alkmaar. Ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Toegang gratis. Sonja's Originals In de maand april exposeren Lea Mo- bron (schilderijen) en Lies Hogerzeil (keramiek) bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Ope ningstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. VAARTOCHTEN VOOR GEHANDICAPTEN TIJDENS SAIL AMSTERDAM 1990 HEILOO - Tijdens Sail Amsterdam 1990, welke gehouden wordt van 9 t/m 14 augustus 1990, zullen vaartochten worden georganiseerd voor mensen die vanwege hun handicap Sail Amsterdam 1990 niet op de gewone wijze kunnen bezoeken. Voor deze vaartochten zijn twee volledig aangepaste salonboten be schikbaar. Een vaartocht neemt een ochtend of middag in beslag. Voor nadere informatie: Vakantiewerk Rode Kruis, afd. Heiloo, mevr. A. G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weydt 62, Heiloo, tel. 332620. U kunt zich uiter lijk tot 22 april opgeven en wel tussen 18.00 - 19.00 uur op bovenstaand adres. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Vogels Heiloo en Limmen: na 18.00 uur 072-337516. Honden, katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Aktie vakantiepleegdier: 072-336180. Inspektie Heiloo e.o.: na 18.00 uur: 072-337516. Goed tehuis gezocht voor: Honden: Bianca, bast., stabij, gest. teef, 13 jr.; Raskin, middelgrote glad- harige zwarte bastaard, gec., reu, 11 jaar; Banjer, rode cockerspaniel, niet geschikt bij kleine kinderen, reu, 8 jr., Fanny bouvier, teef, 7 jaar. Voor meer informatie: tel.: 02205-2256. Katten: Banjon, lieve aanhankelijke schildpadpoes (6 jr.), die een achterpoot mist maar verder kerngezond is en een rustig huis met tuin zoekt; Billy, stevige witte kater met cyperse vlekken, schuw maar wel heel lief, zoekt een geduldige baas die hem neemt zoals hij is; Toes, een cyperse poes van 14 jr., heeft veel aandacht nodig en tijd om te wennen in een huis met een tuin. Belt u gerust om meer informatie 072-616106 of 02518-58504 want er zijn nog meer kat ten die een plaatsje zoeken. Knaagdieren: voor een konijn of cavia künt u terecht bij tel. 072-331484. Aan de Westerweg in Limmen is een zwart dwergkonijntje gevonden inl.: 02205-2256. Vermist Rode halflangharige gec. kater, 2 jr. Limmerweg bij Emond; Witte gec. ka ter met grijze vlekken en blauw bandje met koker, Het Brugstuk Heiloo; schildpadlapjespoes, wit onder de kin en witte teentjes, blauw bandje met ko ker en bel, Vennewatersweg Heiloo; blauwgrijze poes, 3 jr., Luilaan Egmond-Binnen; Cyperse kater, 1 jr., Schoolweg Limmen; cyperse kater, 9 maanden St. Albertsweg Egmond Bin nen; cyperse gec. kater, 8 jr., bruin le ren bandje met koker, Mariënstein Hei loo. Inl. 072-616106. Gevonden Pers, schildpadkleur, Laan v. Muis, Heiloo, inl. 072-616106.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4