Con verdonck in heiloo Paasmobiel tuft door het Stationscentrum Rosa King in 't Akertje Otto van Os gemoderniseerd Unie van Vrijwilligers kan extra hulp gebruiken Boetiek Yes Yes: aanwinst voor kado-zoekend Heiloo Twee nieuwe voertuigen voor de vrijwillige brandweer Oud papier acties in Heii&o 4 DAGEN GROOT VOORDEEL OP DE PAASSHOW BIJ Ooii&^erdonck Uitnodiging Voor Een Exclusieve Verkoopexpositie. oosterse tapijten UITKIJKPOST 11 APRIL 1990 COLLEGE-GESPREKKEN GESTART IN HEILOO HEILOO - In de gemeente Heiloo zijn de besprekingen ter voorbereiding van de collegevorming gestart. Uit gangspunt was om delegaties van alle in de nieuwe raad gekozen partijen/groe peringen deel te laten nemen aan de bespekingen, die moeten leiden tot een algemeen beleidsprogramma. Na een eerste bespreking over de te vol gen procedure is de in de tweede en der de bijeenkomst gesproken over de eerste hoofdstukken van het programma. Tij dens de derde bespreking heeft D66 besloten de besprekingen niet verder bij te wonen. Het programma bestaat uit twee delen. Een deel, waarin het beleid op hoofd punten wordt omschreven, en een deel, waarin concrete voornemen en aktie- punten staan vermeld. Tot op heden zijn de volgende hoofdstukken aan de orde geweest: bestuurlijke vernieuwing, financiën, volkshuisvesting, milieu, ver keer en vervoer, personeelsbeleid, sport, cultuur en recreatie en maat schappelijk welzijn. Belangrijke punten waarover in princi pe overeenstemming bestaat zijn: staps gewijs uitvoering geven aan het BBI- projekt (BBI staat voor: Beleids- en Be heers Instrumentarium), het vergroten van de betrokkenheid van de burgers o.a. door het openstellen van diverse commissies voor deelname door inwo ners, het opstellen van een goed meerja- renbeleid, het realisern van meer betaal bare woningen, het opstellen van een milieubeleidsplan, het actualiseren van het verkeersplan en het opstellen van een integraal beleidsplan met betrek king tot het totale jongerenbeleid. Uiteraard zal voor een aantal onderde len nog een kostenberekening van de plannen dienen te worden opgesteld, al vorens prioriteiten kunnen worden gesteld. Er wordt naar gestreefd om voor de Paasdagen het beleidsprogramma af te ronden, waarna de onderhandelingen over de samenstelling van het college zullen volgen. Voor 1 mei dienen de to tale besprekingen beëindigd te zijn, zo dat bij de installatie van de nieuwe raad op 1 mei het beleidsprogramma en de benoeming van de wethouders onder werp van besluitvorming zullen zijn. D66 UIT OVERLEG COLLEGE PROGRAMMA HEILOO - Op 9 april is de fractie van D66 uit de onderhandelingen gestapt met betrekking tot het opstellen van een raadsprogramma voor de komende vier jaar. Zoals bekend is D66 voorstander van een open bestuur. Daarom heeft de fractie van D66 op de eerste vergadering voorgesteld om de besprekingen over dit programma in het openbaar te hou den. Zoals te verwachten stuitte dit op grote weerstand bij de andere fracties. Na intern beraad met de achterban heeft D66 met veel tegenzin besloten ac- coord te gaan met het onderhandelen achter gesloten deuren, mits de fracties een door D66 ingediende verklaring met drie minimale eisen zou ondersteunen. Het niet openbaar zijn van de vergade ring zóu volgens D66 acceptabel zijn wanneer er in ieder geval een zakelijk en zo volledig mogelijk verslag van de on derhandelingen voor de burger en de pers beschikbaar zou zijn. Tevens zou het voor D66 mogelijk moeten zijn haar leden volledig over de gang van zaken op de hoogte te stellen. Ook deze voor stellen zijn door de andere fracties niet overgenomén waardoor verdere deelna me van D66 aan de onderhandelingen onmogelijk werd gemaakt. Komend weekend kunt u deze paashazen met hun paasmobiel tegenko men in het Stationscentrum. Vrijdag 13 en zaterdag 14 april rijden zij rond en delen er ballonnen uit voor de kinderen, ook delen zij speciale paaseieren uit. Wanneer u er een ontvangt kunt u het ei openmaken. Op een briefje kunt u vervolgens lezen of u een prijs heeft gewonnen en bij welke winkelier van het Stationscentrum u de prijs kunt afhalen. Een ex tra reden om de paasboodschappen te doen rondom het station. Burgemeester Schoof roept de nieuwe voertuigen met spoed naar de ka«- zerne van de brandweer. HEILOO - Door het oproepen per por tofoon van de wagens 302 en 671om zo snel mogelijk naar de brandweerkazer ne in Heiloo te komen, verrichte burge meester N.P.M. Schoof de officieële handeling bij de brandweer. Hiermee was de brandweer een hulpverlenings voertuig (HV2) en een dienstwagen rijker. De HV2 werd gebouwd door Doeschot Rotenbauer uit Hypolithushoef, en uit gerust met een mercedesmotor en werd Rosa King is met haar Upside Down-band te beluisteren in 't Akertje. kaal opgeleverd. Dit g&f vier leden van de brandweer de mogelijkheid de wagen zelf in te richten, dit gebeurde in hun vrije tijd. Brandweercommandant J. Kroonenburg sprak hierover zijn waar dering uit en had voor elk van hen een kadobon. De oude manschappen en materiaal wa gen heeft met de aanschaf van deze nieuwe wagen zijn taak volbracht. Het aantal ongelukken is flink toegenomen en de oude wagen kreeg het steeds zwaarder te verduren. J. Kroonenburg zei: ,,De oude wagen was soms flink overbelast. Maar goed dat de politie dat nooit heeft geweten". De kleine auto (Opel Corsa) moeL i.v.m. het toenemen de aantal brandmeldingen eerst op ver kenning gaan zodat niet bij elke mel ding de hele brandweer hoeft uit te ruk ken. Het aantal meldingen is de laatste jaren meer dan verdubbeld. Bij het in ontvangst nemen van de sleu tels zei burgemeester Schoof: „Twee nieuwe auto's tegelijk is een zeldzame gebeurtenis voor een burgemeester. Ik pluk de vruchten van andermans werk". Met de aanschaf van deze nieu we voertuigen is de brandweer Heiloo 'up to date' uitgerust. VROUWENTELEFOON HEILOO NIET BEREIKBAAR HEILOO - De Vrouwentelefoon Heiloo is op maandag 16 april (tweede Paas dag) niet bereikbaar. Vanaf 23 april staat de medewerkster van de vrouwen telefoon weer iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur 's ochtends voor u klaar voor informatie, advies en hulpverlening. JOODS LEERHUIS HEILOO - Zoals u wel.gemerkt zult hebben heeft het Joodse Leerhuis - om het maar makkelijk te zeggen - deze winter nog niets van zich laten horen. Zij die het orgapiseren beraden en be zinnen zich momënleel op het verleden en de toekomst. Het resultaat van een en ander is dat Dodo van uden bereid is gevonden vol gend jaar weer naair Heiloo te komen. Velen van u hebbên ons juis om haar aanwezigheid en leiding aan onze groep gevraagd. Maar een afspraak met haar vraagt wel om eé'n jaar aanlooptijd, zo bezet is haar agènda. Omdat wij nu ook weer niet helemaal niets meer van ons wilden laten horen dus even dit berichtje voor dit jaar. Na de zomervakanties volgen berichten over het nieuwe seizoen. Inlichtingen: Bert van Engen en Elly Verplanke, tel. 332726. CASTRICUMSE LENTEBEURS IN OOSTERSE SFEER CASTRICUM - Rond het paasweekend van 14 t/m 16 arpil viert de Castricumse Lentebeurs in Sporthal De Bloemen haar eerste lustrum. De beurs, waarvan de toegang geheel gratis is, biede met de feestdagen weer een ideale mogelijkheid om met het hele gezin eventjes een om metje te maken. Grote attractie op le Paasdag zullen ze ker de twee heteluchtballonnen vormen, die om 14.00 uur achter De Bloemen opstijgen. Mocht het weer niet meewer ken, dan wordt uitgeweken naar het eind van de middag tussen 17.00 en 18.00 uur. Voor de kinderen zijn er verder gratis attracties zoals schminken, limonade melken, stanghangen, enz. Tijdens het paasweekend worden wervelende mo deshows gehouden, die worden afgewis seld met zang en dans. Tevens wordt ge zorgd voor levende muziek. STORMSCHADE IN DE HOEP CASTRICUM - In bezoekerscentrum de Hoep, aan de Zeeweg te Castricum, is tot en met 19 mei een tentoonstelling te zien van de schade, die de januari- en februari-orkanen aanrichtten in de pro vinciale natuurgebieden boven en onder het Noordzeekanaal. In foto's is uitge beeld hoe vaak eeuwenoude bomen ont wortelden, gedraaid werden en vervol gens spleten of in tweeën braken. Aansluitend op de tentoonstelling is va naf de Hoep een wandeling uitgezet naar een aantal terreindelen waar de grootste schade werd aangericht. In een bosvak lijkt het erop alsof reuzen een spelletje Mikado hebben gespeeld! Vanaf heden is het bezoekerscentrum weer dagelijks geopend tussen 10-17 uur. Iedereen kan er gratis terecht voor informatie over het Noordhollands Duinreservaat. Verder zijn er regelma tig wisselende tentoonstellingen met film- of diapresentaties. Voor basis scholen is er mogelijkheid voor deelna me aan een schoolprogramma in het centrum zelf, deSfgevraagd gevolgd door een begeleide excursie. Een afspraak maken is noMzakeMjk op telefoonnum- Het interieur van de herenafdeling van Van Os in 't Loo na de interne verbouwing. HEILOO - De herenafdeling van Otto van Os in de Winkelhof 't Loo heeft een complete metamorphose ondergaan. De zaak is helemaal gemoderniseerd zonder daarbij aan sfeer te hebben ingeboet. Op zeer geraffineerde wijze heeft men met spiegels gewerkt o.a. onder de toonbank en bovenaan de trap, die naar de damesafdeling leidt. Het effekt is bij zonder verrassend. De aparte rek-combinaties geven een overzichtelijk beeld van de collectie. Ook deze is nu optimaal en elke man kan er nu op z'n paasbest uitzien. De royale entree zal bij de bezoeker, die nog enigszins drempelvrees had, totaal zijn verdwenen. Otto van Os is een vriendelijke, uitnodi gende zaak, waar je prettig geholpen wordt in een eigentijdse omgeving. Jong en oud zal zich hier thuis voelen. mer 02518f$223$ of 62911. Ouderen spelen bingo in een van de verzorgingstehuizen. Vrijwilligers van de UW begeleiden deze activiteit. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en 4e opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Collecte Hartstichting De voorlopige opbrengst van de collec te, die vórige week door de 'Vrienden van de Hartstichting' in Heiloo werd ge houden, bedraagt 14.022,00. HEILOO - Op eerste paasdag, zondag 15 april, treedt de bekende vocaliste en saxofoniste Rosa King op in café-bar 't Akertje. Zij zal, zoals bij de fans al wel bekend, weer begeleid worden door de band Upside Down. In 't Akertje is Ro sa een graag geziene en beluisterde gaste. Op eerste paasdag, aanvang 21.00 uur, zal het niet anders zijn. Zaterdag 14 april Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Ook lompen. Tevens huis-aan- huis actie tussen Pastoor van Muijen- weg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockevereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: iedere laatste zaterdag van de maand na telefonische opgave op nummer 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). De Nieuwe'Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Tij dens de schooluren (8.30-15.15 uur). Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. Vondelschool, Breëdelaan 6. Brengen tijdens de schooluren (8.45-15.30 uur). Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-'20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Donderdag 12, vrijdag 13, zaterdag 14 en maandag 16 april (2e Paasdag) houdt Con Verdonck een wel zeer bijzondere verkoopexpositie in Motel Heiloo. 4 Dagen tonen wij in z'n geheel de nieuwe voorjaarscollectie met zeer aantrekkelijke voordelen. Schitterendeauthentieke Perzische en Turkse tapijten. Zware Nepal tapijten in zachte pasteltinten. De allerfijnste tapijten uit India en Pakistan. Primeur!! Volledig zijden Chinese tapijten in onverwachte mooie tin ten en dessins, van klein tot groot. Een geschenk van hoge, blijvende waarde voor iedere koper. Slechts tijdelijk; zelfs op deze nieuwe collectie hoge expositie kortingen. HEILOO - Bijgaande foto is genomen in één van de verzorgingshuizen, waar de bewoners aktief zijn, tijdens een bin go/sociëteitsmiddag. Dit is één van de aktiviteiten waarbij UVV-medewerkers assistentie verlenen. Behalve deze socië- teiWbingo-middagen, werkt de UW ook mee aan het theeschenken in De Loet (van 18.30-19.30 uur). Op woensdag- en donderdagmorgen zijn er zgn. .huiskamer-aktiviteiten' in Overkerck. Dan is er de Gouwe Boom'. Wekelijks komen in de Gere formeerde kerk aan de Noorder geeststraat ouderen uit dat deel van Hei loo bij elkaar voor een gezellige middag. Er worden individueel bezoekjes (vriendschappelijk contact) gebracht bij oudere inwoners van Heiloo (gesprek ken, wandelén, winkelen)! Soms zijn er ouderen die naar een specialist en/of ziekenhuis moeten en vor de begeleiding daarheen geen familieleden hebben. Ook daarbij kan een UVV-er worden ingeschakeld. In zwembad Loos komen tweemaal per week ouderen bij elkaar om onder lei ding en begeleiding van UVV-ers oefe ningen in het water te doen. De deelne mers hieraan zijn geweldig enthousiast. Voor visueel en/of lichamelijk gehandi capten is er het objekt .luister lezen'. Door middel van geluidsbanden (van de blindenbibliotheek te Den Haag) kun nen mensen boeken, tijdschriften en kranten thuis beluisteren. Hiervoor worden wenslijsten samengesteld. Vanaf januari is in Overkerck ook het projekt dagverzorging van start gegaan. Op dinsdag en vrijdag (van 10.00 - 16.00 uur) kunnen inwoners van Heiloo (op indicatie) daar gebruik van maken. De vrijwilligers zorgen voor de gezellige sfeer en nemen ook deel aan de warme maaltijd. Aan bovengenoemde objecten werken ruim 150 vrijwilligers met grote inzet mee. Maar toch zijn er altijd weer lege plaatsen die om invulling vragen. Daar om onze oproep medewerker te worden bij de Unie van Vrijwilligers. Ér wordt een beroep gedaan op uw persoonlijke inzet, maar tegelijkertijd is er een wis selwerking: de waardering van de cliën ten. Voelt u zich aangetrokken tot het UVV-werk en wilt u er meer over weten, dan kunt u zich wenden tot mevr. M. Scholte, tel. 337641, en mw. A. J. de Groot, tel. 332626. De afdeling Heiloo is aangesloten bij de Stichting landelijk overkoepelende UW, Op nationaal niveau is - vanwege verschillende signalen uit de samenle ving - gesproken over het vrijwillige ka rakter van ons werk. Onlangs sprak het landelijk UW de volgende resolutie uit: „Het hoofdbestuur van de landelijke Unie van Vrijwilligers heeft zich op 7 maart 1990, in vergadering bijeen krachtens haar statuten, uitgesproken over het vraagstuk betaald/onbetaald vrijwilligerswerk. Na raadpleging van haar afdelingen en na afweging van pro- en contraargumenten heeft het hoofd bestuur besloten vast te blijven hóuden het principe van onbetaald vrijwilligerswerk". De doelstelling van de UW is: „Het be vorderen en verlenen van maatschappe lijke hulp, door vrijwilligers, met men selijk contact en continuïteit in het werk, als voornaamste kenmerken". Motel Heiloo Kennemerstraat 425, Heiloo. Openingstijden: donderdag 12 april van 17.00 - 21.00 uur (koopavond) vrijdag 13 april van 10.30 -18.00 uur zaterdag 14 april van 10.30 -17.00 uur maandag 16 april (2e Paasdag) van 10.30 -18.00 uur zondag 15 april (1 e Paasdag) gesloten). HEILOO - Met de komst van boetiek Yes Yes is er een extra stukje gezellig heid aan 't Loo toegevoegd. Het pand, waar vroeger de zaak van v.d. Gragt was gevestigd, is er nu één geworden om rond te snuffelen en allemaal leuke din gen te zien zoals, kadoartikelen, woo naccessoires, ceintuurs, shawls, tassen, posters, kaarten enz. Dit is de derde zaak van de familie Bos, de andere zaken zijn in Castricum en Heerhugowaard gevestigd. Het zijn ei gentijdse artikelen, die hier en daar wat Engels aandoen. Op beperkte schaal is er ook serviesgoed en rieten meubilair te vinden. Ook Marjolein Bastin ont breekt niet in de kollektie. Iedereen zal er wel iets van zijn gading vinden. De ruime ingang doet zeer uitnodigend aan en u kunt vrijblijvend alles op uw ge mak bekijken. 'FIETSEN IN FRANKRIJK' EEN HANDIG BOEKJE HEILOO - Sinds kort ligt er bij boek handeik Deutekom een alleraardigst fietsboekje voor Frankrijk. Deze Pirola-uitgave heet 'Fietsen in Frank rijk' en telt twee deeltjes, waarin elk een aantal geschikte fietsgebieden. Het fietsen in het buitenland wordt steeds populairder. Men huurt daar een fietst of neemt hem van huis mee met de auto, met de speciale fietsbus of. men rijdt zelf op z'n karretje naar het land van bestemming. Frankrijk is zo'n land: niet te ver weg en grotendeels fietsvriendelijk met tal van gevarieerde landschappen. 'Fietsen in Frankrijk' geeft daarover al le gewenste inlichtingen. In de eerste plaats over de manieren om het land te bereiken en hoe de mogelijkheden in el ke regio zijn. Daarbij ook bijzonderhe den over reliëf en klimaat, historie en overnachtingsmogelijkheden. Elk deel bevat een aantal voorbeeldroutes met een kaartje, alsmede het Franse fiets-ABC. Deel 1 van 'Fietsen in Frankrijk' gaat over Normandië, Bretagne, het Loirege- bied, Bourgondië, de Vogezen en de Al pen en deel 2 over de Dordogne, Au- vergne, de Ardèche, de Cevennen, de Provence en over Les Landes. Beide deeltjes zijn geïllustreerd, een leuke en nuttige aanvulling op uw reislectuur. UNIEKE LEZINGEN BIJ BREAKPOINT OVER STEDEN ALKMAAR - Het regionale cursus in stituut Breakpoint breidt zijn aktivitei ten uit. Breakpoint zal een aantal lezin gen organiseren over bekende steden als Berlijn, Parijs, Barcelona, etc. Tevens zal Breakpoint zijn publiek onthalen op kwaliteitslezingen over culturele onder werpen. In navolging van de lezing over Parijs zal door Breakpoint in samen werking met reisbureau Bak de stad Berlijn worden belicht. Inlichtingen: 072-153683, b.g.g. 330360. HEILOOËR WERKGROEP BRACHT WERKBEZOEK AAN POLEN HEILOO - De echtparen Hartog en Rood, leden van de werkgroep Hart voor Polen, reisden naar Polen voor een werkbezoek. Dit bezoek had een driele dig doel: - voorbereidingen treffen voor de komt van 24 kinderen op vakantie; - mogelijkheden onderzoeken voor hulp aan verstandelijk gehandicapte kinde ren; en - welke hulp kan geboden wor den bij de realisatie van een combinatie- huis voor 50 verzorgings- en 50 verpleeghuisbewoners. De veranderingen in Polen zijn wel be gonnen. De vrijheid is verkregen. Na 40 jaar economische stagnatie is de Poolse overheid bijna failliet. De buitenlandse schuld is huizenhoog en de economie moet van de grond af aan worden opge bouwd. En dat kost tijd. Intussen zijn de voedselprijzen verveelvoudigd. De brandstof werd vijf keer zo duur. De huren gaan nog eens met 400% omhoog én het gemiddelde inkomen blijft ver achter. Voor miljoenen Polen is het leven bijna ontelbaar geworden. Zieken, kinderen, bejaarden en daklozen dreigen de dupe te worden. De gastvrijheid is echter groot, tijdens de bezoeken aan families, waarvan de kinderen op vakantie ko men in Heiloo en omgeving. De winkels zijn redelijk goed gevuld. De verbetering is zichtbaar. Maar de prij zen zijn zó dat er voor het huishoudelijk budget duidelijk keuzes gemaakt moe ten worden en dat men zich nog geen luxe kan permitteren. De inkomens moeten aangepast worden, want pas dón zal men van ongemotiveerd weer gemotiveerd, van gelaten weer spon taan, van ongezond weer gezond wor den en dan wordt alles van verontrei nigd weer schoon. Maar is er dan niets goed? Welzeker. Eén van de hoogtepunten van het ver blijf was de ontvangst in het gemeente huis door de locoburgemeester de heer Manka, bijgestaan door de heren Heinz van Solidariteit en Respondek, raads man van de Mijnwerkers. Gedrieën heb ben zij de gemeenteraadsverkiezingen in Heiloo meegemaakt. Gastvrij zijn de af gebroken besprekingen in Heiloo hier voortgezet. Evaluerend over de ervarin gen in Holland is teruggeblikt op een leerzame week waar contacten gelegd zijn, die wat hen betreft graag blijvend voortgezet worden. Drie hoogtepunten van ons gesprek met deze heren waren: De contacten van de werkgroep ,Hart voor Polen' met een specifieke school, waarvan arme kinderen en kinderen met gezondheidsproblemen de gelegenheid krijgen om in Heiloo en omgeving, on dergebracht bij gastgezinnen, zich weer baar te maken tijdens een vakantie van drie weken. De inspecteur van onder wijs ziet in de toekomst mogelijkheden om een uitwisseling te realiseren van Poolse en Nederlandse kinderen. Mogelijke hulp te bieden aan een school voor verstandelijk gehandicapte kinde ren. Om een beter beeld te krijgen van het anders omgaan met dit onderdeel van volksgezondheid en onderwijs, heb ben we een bezoek gebracht aan deze school. Wel anders is het ontbreken van praktische hulpmiddelen van materiaal en speelgoed. Óp de vraag aan een bege leider: ,Waar halen jullie het materiaal vandaag', was zijn antwoord: ,van de straat'. Óók hierin ziet de werkgroep ,Hart voor Polen' een opdracht. Het is niet mogelijk deze kinderen over te la ten komen voor een vakantie, maar wel is vanuit hier hulp mogelijk in de vorm van materiaal. Vanwege het bezoek aan het verzor gingshuis Westerlicht en verpleeghuis de Hout in Alkmaar is de heer Manka zeer onder de indruk geraakt van dit onder deel van dc gezondheidszorg in Neder land. Het gesprek spitste zich dan ook toe op dit gebied, omdat in deze stad - Swietochtowice - voorbereidingen ge troffen worden voor de totstandkoming van een, zij het klein, verzorgings- en verpleeghuis. Het is aan de burgers om voor de bouw en inventaris te zorgen. Daarom is enerzijds immateriële steun gevraagd aan de Hout en Westerlicht in verband met de know-how, en ander zijds wordt er gedacht aan materiële steun voor de bouw en inventaris van dit huis. Contacten zullen voornamelijk gevoerd worden via verpleeghuis de Hout, waar de heer Rood werkt, met ondersteuning van de werkgroep ,Hart voor Polen'. De delegratie is van het bezoek met een ervaring rijker en veel werk voor de boeg teruggekeerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 8