I I Uitnodiging 1 HEILOO Revue Royal bij Buk Buk Serenade voor Ad Hoedjes Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-31 31 31 Openingstijden 8.30 tot 12.30 uur Neem een kijkje in het nieuwe gemeentehuis Tentoonstellingen en muziek: Te zien zijn: De ambtenaren zijn onderdak College in gesprek met bedrijfsleven Heiloo Verbeter uw huis met hulp van de gemeente Wannneer subsidie? Zelf of de aannemer. Isolatie Aanvragen subsidie Een nieuw gezicht Raadsleden komen en raadsleden gaan UITKIJKPOST 18 APRIL 1990 De gemeentegang belicht Neem een kijkje in de nieuwe vleugel van het gemeentehuis!! Dat kan a.s. zaterdag 21 april, ledereen is welkom tussen 11.00 uur en 16.00 uur. Onze medewerkers zullen aanwezig zijn en de bezoekers graag het een en ander uitleggen over hun werk en de nieuwbouw. In de nieuwe kantine van het gemeentehuis biedt het gemeentebestuur u een kopje koffie aan. Er valt heel wat te zien die dag. Het gemeente bestuur heeft gekozen voor een gevarieerd programma met muziek en tentoonstellingen: Verspreid over de dag zijn te beluisteren: Een saxofoonensemble van de muziekschool (van 11.00 uur tot 12.15 uur) St. Caecilia speelt van 13.15 uur tot 3.45 uur op het bordes. Nog een ensemble van de muziekschool (van 13.45 uur tot 14.45 uur). En afsluitend het East Side Combo (van 15.00 uur tot 16.00 uur). Uiteraard het gebouw, daar gaat het tenslotte allemaal om, maar ook nog: - Kunst van Noordhollandse kunstenaars. Voor het eerst heeft de gemeente voldoende ruimte waar het werk dat in eigen bezit is, tentoongesteld kan worden. - De Heilooër Amateur Fotoclub laat met behulp van 85 foto's de bouw van het gemeentehuis nog eens aan de bezoekers voorbij trekken. - Archeologische vondsten die in de bouwput aan het Raadhuisplein gevonden werden, worden tentoongesteld. - De maker van het kunstwerk, Ronald Tolman uit Beuningen laat een gedeelte van zijn werk zien in de centrale hal. - Er is een video-film gemaakt van de totstand koming van het kunstwerk. Tijdens de Open Dag zal er elk uur een voorstelling zijn!! Wethouder Dekker zal de nieuwe vleugel van het gemeentehuis aanstaande vrijdag, 20 april officieel openen. En daarmee wordt ook officieel een punt gezet achter de nijpende huisvestingssituatie van het personeel van de gemeente Heiloo. Na jaren van improviseren en krapte biedt de nieuwbouw nu voldoende ruimte en mogelijkheden aan de medewerkers. Maar niet alleen de ambtenaren profiteren volop van de verbeterde situatie, ook de burger van Heiloo zal merken dat de nieuwe huisvesting talrijke voordelen met zich meebrengt. Zo is alles veel overzichtelijker geworden. Er is een herkenbare receptie gekomen van waaruit men u beter de weg kan wijzen door het ambtelijk apparaat. En doordat iedereen nu onder één dak gehuisvest is, weet men u al bij de receptie te vertellen of de betreffende persoon in huis is. Afdelingen zijn nu beter in staat met elkaar samen te werken. Kortom efficiënter wat de kwaliteit van het werk alleen maar ten goede kan komen. Een dezer dagen gaan er uitnodigingen de deur uit naar het bedrijfsleven in Heiloo om op 15 mei in het Open Huis met de gemeente van gedachten te wisselen. Burgemeester en wethouders van Heiloo zetten hiermee een eerste stap op weg naar een beter gestructureerd overleg tussen gemeente en bedrijfsleven. Daarnaast hoopt de gemeente dat er binnen het bedrijfsleven duidelijke aanspreekpunten zullen ontstaan. Met name bedrijven op de Oosterzij en d'Oude Werf en de wat grotere ondernemingen in de rest van Heiloo ontvangen een uitnodiging. Degenen die geen uitnodiging ontvingen, maar toch ook graag willen deelnemen zijn van harte welkom. Wilt u meer weten over deze bijeenkomst, neem dan even contact op met de heer Schouten van de afdeling Grondzaken. Subsidie voor douche, w.c., keuken, elektra etc. Wanneer u het huis waarvan u eigenaar en tevens bewoner bent, gaat verbouwen, sta dan even stil bij het feit dat u misschien in aanmerking komt voor een subsidie. Er bestaat namelijk een regeling die onder de naam 'subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing' eigenaar/bewoners een financieel steuntje in de rug geeft wanneer ze hun woning gaan verbeteren. De gemeente Heiloo krijgt jaarlijks een bepaald bedrag uit deze pot en 'verdeelt' dit weer onder de eigen inwoners. De gemeente Heiloo heeft voor dit jaar f 68.430,--. Waar u aan moet voldoen om voor deze subsidie in aanmerking te komen, leggen we in vogelvlucht uit. Wanneer in de verordening gesproken wordt over verbeteren, houdt men de volgende omschrijving aan: 'verbetering van de indeling of van het woongeriet en/of opheffen van bouwtechnische gebreken, met name aan de fundering, muren, vloeren en het dak.' Het gewone onderhoud valt dus buiten deze regeling. En daarmee wordt dan o.a. bedoeld schilderwerk, herstel van goten, kozijnen, deuren en ramen, vernieuwen dakbedekking. De belangrijkste voorwaarden om voor subsidie in aanmerking te komen zijn: - Het bewoonbare vloeroppervlak van de woning mag na verbetering niet groter zijn dan 125 m2. - De woning moet ouder zijn dan 25 jaar. Bovendien mag de aangevraagde voorziening in de afgelopen 25 jaar niet met subsidie zijn verbeterd. - De voorzieningen moeten binnen het bestaande casco worden uitgevoerd. - Met de werkzaamheden mag niet worden begonnen voordat bij de gemeente een aanvraag is ingediend en de bestaande situatie door de gemeente is opgenomen. - De werkzaamheden moeten binnen 3 maanden begonnen en binnen een jaar voltooid zijn. - De kosten voor verbetering mogen niet hoger dan f 90.000,-- en niet lager dan f 1500,- zijn. Wanneer een aannemer of installateur de voorzieningen uitvoert wordt het volledige subsidiebedrag uitgekeerd. Gaat de eigenaar/bewoner zelf aan de slag, dan ontvangt hij 45% van de geldende subsidiebedragen. De waarde van de eigen arbeid wordt namelijk niet vergoed. De ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht kan u hierover nader informeren. Vaak bereikt ons de vraag of deze subsidie ook aangesproken kan worden voor het isoleren van ramen en muren. Het antwoord hierop kan kort zijn 'nee'. Maar wanneer geïsoleerd wordt in combinatie met andere ingrijpende aanpassingen die binnen de subsidieregelingen vallen weer wél!! Denkt u in aanmerking te komen voor een bijdrage, neem dan even contact op met de afdeling bouw- en woningtoezicht van de gemeente Heiloo ('s ochtends tussen 9.00 en 12.30 uur) tel. 313131 tst. toestel 170. MAAR WEL VOORDAT U MET DE VERBOUWING BEGINT!!! De betreffende ambtenaar gaat namelijk met u het pand inspecteren en moet dus alles in de oorspronkelijke staat aantreffen. Op het gemeentehuis wil men u graag nader inlichten over de subsidie-regeling. Het gemeentelijk aangezicht verandert. Niet alleen het nieuwe gebouw aan het Raadhuisplein is daar een voorbeeld van, ook de informatie die u al regelmatig op deze plek aantrof, verandert van uiterlijk. Gelijktijdig met de opening van het nieuwe gemeentehuis, introduceren wij de nieuwe rubriek ,De Gemeentegang belicht'. Een titel met een knipoog naar de schitterende lichtgang op de 2e verdieping van het nieuwe gebouw. In deze informatieve rubriek zullen gemeentelijke voornemens en besluiten elkaar afwisselen. De gemeente Heiloo wil u namelijk graag nóg meer op de hoogte houden van het wel, maar ook het wee op het gemeentehuis. Voorlopig zullen we 'ééns per maand met deze redactionele pagina bij u terugkomen. En mocht blijken dat er behoefte is aan meer, dan kunnen we overwegen tot uitbreiding. We hopen dat we u langs deze weg in de naaste toekomst volop van informatie kunnen voorzien'. Op vrijdag 27 april zal er afscheid worden genomen van vertrekkende raadsleden en kan er kennis worden gemaakt met de nieuwkomers. Dit vindt plaats om 16.00 uur in de raadszaal tijdens een officiële bijeenkomst. In beginsel is ook deze raadsvergadering openbaar. Echter, door de beperkte ruimte zal de raadszaal tijdens deze bijeenkomst snel gevuld zijn met raadsleden en enkele genodigden zo is de verwachting. Om toch ook belangstellenden in de gelegenheid te stellen de 'oude' en 'nieuwe' raadsleden de hand te schudden, is er afsluitend, van 17.15 uur tot 18.00 uur een staande receptie gepland in de raadszaal. subsidiebedragen hoger, omdat verbouwingen bij oudere woningen nou eenmaal ingrijpender zijn. Voor woontechnische voorzieningen: - Het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijkomende voorzieningen - Het maken van een doucheruimte met inrichting - Het aanbrengen van een douche-inrichting in een bestaande ruimte - Het vernieuwen of aanpassen van elektrische installatie als gevolg van het noodzakelijk vervangen van de installatie in een woning indien de installatie voor minimaal 70% is afgekeurd. - met één of twee kamers - met méér dan twee kamers - Het vervangen van een primitieve keuken inrichting - Het verbeteren van bestaande of, indien de woning minder dan drie slaapkamers bevat, het maken van nieuwe slaapkamers, per slaap kamer (maximaal drie) Het opheffen van bouwtechnische gebreken: (Eenheid staat voor b.v. strekkende of vierkante meter) Verbetering van fundering op - op staal op palen - Herstel van gevels en dragende muren - Herstel van vloerconstructies - Herstel van kapconstructies woningen vóór 1945 f 1750,- f 2500,- f 1750,- na 1945 f 1650,- f 1650,- f 1150,- f 750,- f 1000,- f 2500, f 1300, nihil nihil nihil f 825,- voor 1945 per eenheid tot max. na 1945 per eenheid tot max. f 250,- per f 1000,- per f 125,- per m' paal m2 f 5000,- f 5000,- f 5000,- f 200,- m' f 550,- per paal f 67,- m2 f 2000,- f 5000,- f 2000,- f 100,- per f 125,- per m2 m2 f 5000,- f 5000,- f 40,- m2 f 59,- m2 f 1000,- f 3500,- HEILOO - Onder de naam Revue Royal gaat in de maanden maart, april en mei 1990 een cultureel programma langs 12 podia in Noord-Holland. De meeste daarvan zijn jongerencentra. Revue Royal bestaat uit de theaterband In Me- moriam Generaal Heusdenbrouck, de Belgische theatermaker Ronald van Ril- laer en een tentoonstelling over de tele visiewaanzin van de jaren tachtig. Ronald van Rillaer brengt met ,Tids een theaterspektakel met televisie als uitgangspunt. Een parodie op de actuele verschijnselen in het medialandschap en de leefstijl van de jaren tachtig. Het re sultaat is een sprankelende voorstelling waarin humor in alle maten en gewich ten de boventoon voert. Van Rillaer 'De Generaal': het muzikale hoofdmenu van de cultuurtoer bij Buk Buk op zaterdag. heeft zijn programma opgevat als een voorlichtingscampagne ter bestrijding van TIDS, Television Immune Defiency SYndrome, een vernietigend virus dat via het medium televisie de menselijke geest ondermijnt. Van Rillaer voert een TIDS-lijder op, die alle symptomen ver toont van deze eigentijdse epidemie. De Tentoonstelling bestaal uit bewerkte televisietoestellen. Tien professionele Vlaamse kunstenaars hebben vanuit verschillende kunstdisciplines een televi sie bewerkt. Zo is er ondermeer een cen- suurteevee, eem magische teevee, hond- bijtteevee en een interpretatie van een ziekenteevee. I. M. Generaal Heusdenbrouck, kort weg ,De Generaal', brengt een theatraal muziekprogramma met comedy-acts en belachtelijke showelementen. Het re pertoire bestaat voornamelijk uit Jump, Jive en Rhytm and Blues uit de jaren veertig en vijftig. Obscure hits en her kenbare covers worden aangevuld met eigen werk. Dit bruisende sextet weet haar muziek zeer overtuigend te combi neren met de juiste aankleding, uitstra ling en een amusante, humorvolle pre sentatie. Een band om naar te kijken en te luisteren, en zeker om op te swingen. Vanaf 21.00 uur zal het programma op zaterag 21 april beginnen in de zaal van jongerencentrum Buk Buk, aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo, entree 8,00// 7,00. DIERENBESCHERMING Katten Heiloo en Limmen: 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Vogels Heiloo en Limmen na 18.00 uur: 072-337516. Honden, katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Aktie vakantiepleegdier: 072-336180. Inspektie Heiloo e.o. na 18.00 uur: 072-337516. Goed tehuis gezocht voor Honden: Bianca, bast, stabij, gest. teef, 13 jr.; Raskin, gladharige middelgrote zwarte bastaard, gec. reu, 11 jr.; Ban jer, rode cockerspaniel, reu, niet ge schikt bij kleine kinderen, 8 jr.; Fanny, bouvier, teef, 7 jr.; Gabor, bast., chow- chow, zwart, teef, 5 jr.; Toean, zwarte bouvier, reu, 9 jr.; Trixie, kruising wet- terhoun/stabij, zwart/witte teef, 1 Zi jr.. Voor meer informatie kunt u terecht bij: 02205-2256. Katten: Poelie, een stevige zwart/witte poes, zoekt een huis met een tuin en zonder andere huisdieren. Hetzelfde geldt voor Toes, een lieve en aanhanke lijke cypers met witte poes van 14 jr. die veel aandacht nodig heeft. Billy, een witte kater met cyperse vlekken is een lieve knuffel maar heeft even tijd nodig om te wennen. Moortje en Rafel zoeken ook nog steeds een nieuw huis. Belt u gerust om meer informatie: 072-616106 of 02518-58504 want er zijn er nog meer. Knaagdieren: voor een konijn of cavia kunt u terecht bij tel.: 072-331484. Aan de Westerweg in Limmen is een zwart dwergkonijntje gevonden. Inl.: 02205-2256. Vermist Blauwgrijze poes, 3 jr. Luilaantje Eg- mond Binnen; cyperse kater, 1 jaar Schoolweg in Limmen; Cyperse kater, 9 maanden, St. Adelbertsweg Egmond- Binnen; roodwitte gec. kater, van boven rood, onderkant wit, Het Achtkant Limmen; rode gec. kater met wit befje, 7 jr. Rijksweg Limmen; cyperse ongec. kater met witte bef en sokjes, 10 maan den Bergeonstraat Heiloo. VAN ZEE TOT KANAAL HEILOO - Onder deze titel heeft Piet Buur op uitnodiging van de Culturele Commissie op 10 april een dia-lezing ge houden in 't Trefpunt. Op een prettige en onderhoudende manier heeft hij ons kennis laten maken met wat er zo al te zien is aan bloemen en planten in het ge bied rond Heiloo tussen de zee en het Noordhollands-Kanaal. Het is ons wel duidelijk geworden dat de gemiddelde wandelaar nog veel te weinig ziet van al het mooie wat om ons heen groeit en bloeit. Als vervolg op de dia-lezing is er een educatieve wandeling rond het Maalwa ter, eveneens onder leiding van Piet Buur op woensdag 25 april. Muzikanten van drie Heilooër verenigingen brengen een serenade bij Ad Hoetjes. HEILOO - Zaterdag 14 april verzamel den zich op de Nijenburgerbrug rond half zo'n 40 muzikanten van de boeren- kapel De Kinkeluters, fanfare Eensge zindheid en harmonie Caecilia voor het brengen van een serenade. Na wat ver ward en rommelig heen en weer geloop geeft een trommelslager het startsein en de groep gaat op stap. Het doel van deze samenloop van muzi kanten was het brengen van een serena de ter gelegenheid van de 70ste verjaar dag van een muzikant, die bij alle drie de genoemde verenigingen lid is: Ad Hoedjes. Vijftig jaar is hij lid van Cae cilia, 25 jaar bij De Kinkeluters en 10 jaar bij Eensgezindheid. Voor zijn huis werden enkele marsen gespeeld, waarna felicitaties en een ka- do volgden, na het 'Lang zal hij leven' nodigde de jarige de muzikanten in huis voor een versnapering, wat Ad Hoedjes nog eens typeerde als man van gezellig heid en saamhorigheid. Ook zijn vrouw werd in de huldeblijk niet vergeten en haar werd een mooie plant aangeboden. Na een aangenaam verblijf gingen de muzikanten weer huiswaarts en lieten het vervolg van het verjaardagsfeest aan de familie Hoetjes.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4