I? Met Benoe naar Rijksmuseum Nieuw model Toyota MR2 Kunsttweedaagse Coopertest en sponsorloop Trias Open Huis Hobby-Farm -theek f UITKIJKPOST 18 APRIL 1990 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Zaterdag 21 april: landelijke biblio theekdag met diverse activiteiten (zie ook elders in deze Uitkijkpost). Dinsdag 24 april: lezing door mw. Sabel over de cello in huize De Loet, aanvang 11.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Woensdag 25 april: lezing door mw. M. Hoffmann over 'Literatuur op histo risch gebied', aanvang 9.30 uur in de bi bliotheek. Belangstellenden zijn welkom. Stedelijk Museum In het stedelijk museum Alkmaar is tot en met 29 april de expostie 'Een Hol landse Tentoonstelling' te zien: een reis door al dan niet bestaande landschappen. Grafisch Atelier Tot en met 27 april exposeert Hein Stork linosneden in het Grafisch Ate lier, Doelenstraat 23, Alkmaar. Ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Toegang gratis. Sonja's Originals In de maand april exposeren Lea Mo- bron (schilderijen) en Lies Hogerzeil (keramiek) bij Sonja's Originals aan de Karei de Grootelaan 4 in Bergen. Ope ningstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur en maandag 13.00-18.00 uur. Grote rommelmarkt Zondag 22 april: rommelmarkt in De Rekere aan de Muiderwaard te Alkmaar van 13.00-17.00 uur. Voor informatie en/of het huren van een tafel: 072-618871. WAO-AAW Belangenvereniging Maandag 23 april: jaarvergadering in 't Trefpunt, aanvang 9.30 uur. Excursie Groei Bloei Zaterdag 28 april: excursie Groei Bloei (KMTP) naar de Gentse Floraliën, vertrek uit Heiloo om 7.00 uur. Deelna mekosten ledep/huisgenoten 70,00, niet-leden 85,00. Aanmelden/inlich tingen: C. Kamer, tel. 333523. Afdelingsvergadering D66 Woensdag 18 april: algemene afdelings vergadering van de afdeling Heiloo- Limmen van D66 met een terugblik op de succesvol verlopen verkiezingen en een vooruitblik naar de toekomst. Deze openbare en dus voor iedereen toegan kelijke vergadering begint om 20.00 uur in het Open Huis. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 23 april: sjoelavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur, entree 5,00. Inlichtingen: 02205-2216. Kleurenpracht Dinsdag 24 april: contactavond in het duivencentrum naast de sporthal, aan vang 20.00 uur. Keurmeester Huisman uit Ursem zal een dialezing houden over de kwaliteit, verzorging en leefomstan digheden van de kanarie. Tevens is er een verloting. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 25 april: slotavond verzorgd door het eendagsbestuur. Tevens opga ve mogelijk voor het jaarlijkse uitje, dit jaar naar 't Gooi (Kasteel Groeneveld, Oranje Mueseum, paleizentoer en boot tocht met zeemansbuffet). Inlichtingen: mw. De Vries, 333019. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 20 april: bridge-avond in de J.P. Hasebroekschool aan de Sluijs- weijdt, aanvang 20.00 uur. Opgeven op 18 april bij G. de Ruiter, tel. 336702. Christenvrouwenbond Heiloo Dinsdag 24 april: rommelmarkt met o.a. boekenstal, nieuw gemaakt materi aal, creatieve kraampjes, rad van avon tuur en veel 'oude rommel' in de gere formeerde kerk aan de Noorder geeststraat van 19.00-22.00 uur. De op brengst is voor een project in Bangla Desh en voor het NCVB-jubileum in 1991. Programma sporthal Het Vennewater Zaalvoetbal: Vrijdag 20 april: HSV 2 - Bol 2/SVW 3 De Ridder - Van Nimwegen Baard Boys - Sova Foresters/Paal 29- HSV/Derp United Viersprong 2/AZV 2- Haventje 2/Tervoort 2 Overig programma: Donderdag 19 april: Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 20 april: Zaalvoetbal KNVB Zaterdag 21 april: Zaalvoetbal div. clubs Basketbal Flashing Heiloo Zaalvoetbal div. clubs Maandag 23 april: Volleybal Effect Dinsdag 24 april: Volleybal NeVoBo Woensdag 25 april: Zaalvoetbal KNVB 18 17 18 18.45 19.25 20.15 21.05 21.45 45-23.00 45-23.00 30-15.30 45-19.45 00-22.00 00-23.00 30-23.00 45-23.00 POLITEBERICHTEN HEILOO - Op Het Veld is een blauwe Opel Corsa aangereden, vermoedelijk is de aanrijding veroorzaakt door en rode Toyota. Op de Kapellaan is uit een auto een ra dio cassette recorder ontvreemd. Er is een aanhangwagen, merk solide, type C 2000 MR, kleur alluminium, gestolen vanaf de wijkpost beplantingen aan het Malevoort. Een geelkleurige vrachtauto, heeft ver moedelijk t.h.v. de supermarkt de Boer op de Kennemerstraatweg een witte Au di 80 beschadigd, waarna hij is doorgereden. In samenwerking met de radio controle dienst werd aan de Ewislaan een radio zender in beslag genomen. Op de kruising Zanderslootweg- Kuillaan verleende een fietser geen voorrang aan een auto en liep daarbij letsel op. Op de A9 vond een kop-staart botsing plaats waar 3 auto's bij betrokken wa ren. Twee inzittenden moesten naar het ziekenhuis. De politie zoekt getuigen, op 13 april vond om 22.30 uur op de oostelijke rij baan (Haarlem richting Alkmaar) ter hoogte van de hectometerpaal een aan rijding plaats tussen 2 auto's en de van grail, een auto week uit van rechts naar links en raakte daarbij de voorganger, vervolgens raakte deze auto de vangrail, de voorganger is niet gestopt. Deze voorganger moet schade hebben aan de linkerachterzijde en is verder onbekend gebleven. Op het Zevenhuizen omarmden een au to en een boom elkaar, au! Iemand vond het nodig het bord ,pad- dentrek" bij de Zanderslootweg-Rector Frederiklaan te vernielen. Op de kruising Schuine Hondsbossche- laan Bergeonstraat werd een verlich tingscontrole gehouden, 10 fietsers kre gen procesverbaal. In de fietsenstalling is een fietsmand ge vonden. Deze is terug te halen op het politieburo. Op een terrein aan de Vennewatersweg is in en paar bedrijfsauto's ingebroken, 2 radio's werden ontvreemd. Aan de Zevenhuizerlaan, kwam men binnen via een platdak, er werd geld ontvreemd. Er werden deze week 3 fietsen ontvreemd. -zzrtP&'niïm HEILOO - Op zaterdag 12 mei organi seert Benoe, instituut voor Kunst, Cul tuur en Reizen een bijzondere excursie naar het Rijksmuseum in Amsterdam. Deze excursie is voor iedereen toegankelijk. Griekse mythen en sagen komen we steeds tegen in alle periodes, door heel onze geschiedenis heen. We ontmoeten deze thema's in de muziek, de beelden de kunst, de schilderkunst, in verhalen en gedichten. Soms is het heel van zelfsprekend, soms wat minder toegan kelijk. Altijd is het heel verhelderend wanneer een deskundige er het verhaal bij vertelt met een eventuele toelichting. De excursie staat onder leiding van de heer Carool Popelier. Deze mytholoog en classicus heeft in de afgelopen maan den in bovengenoemd instituut Benoe voor de tweede keer zijn serie lezingen over Mythologie en Werkelijkheid gege ven. In deze cyclus werd ingegaan op de Griekse mythen (Mythologie) en de be tekenis daarvan voor ons heden (Werkelijkheid). De excursie bestaat uit twee delen. Eerst zal Carool Popelier een rondleiding ge ven door verschillende afdelingen van het Rijksmuseum: deze rondleiding duurt ongevuur vijf kwartier. Daarna kan iedereen aan de hand van een bege leidend schrijven op eigen initiatief een andere ronde door het museum maken in eveneens ongeveer vijf kwartier. Deze excursie biedt de gelegenheid om het Rijksmuseum eens op een andere manier te bezoeken. Er wordt namelijk extra aandacht besteed aan een bepaald aspect. Ditmaal het aspect van de Griekse mythologie, die zo'n belangrij ke rol speelt in de geschiedenis van de hele mensheid en in de geschiedenis van iedere mens. De opstapplaats is Heiloo, eventueel ook in Heerhugowaard en/of Alkmaar. Inlichtingen onder tel.nr. 02205-3616. HEILOO - Zondag 22 april van 12.00 tot 15.00 uur staat de Hobby-Farm open voor iedereen die wil kennismaken met onze aktiviteiten. De kinderen heb ben de afgelopen weken werkstukken gemaakt die ze graag willen laten zien. Het belangrijkste binnen de Hobby- Farm is echter het creatief bezig zijn. Zondag kunnen kindneren dan ook zelf aan de gang met o.a. klei, stempelen en handpoppen. Leiding van de Hobby- Farm staat 's middags klaar om de kin deren hierbij te helpen. Dit is gelijk een mooie voorbereiding op onze bekende mei-maand. Ook dit jaar kunnen kinderen weer voor 5 gulden de hele maand mei meedraaien met een groep. Vrijdagavond van 19.00-20.30 uur of zaterdagochtend van 9.30-11.00 uur zijn ze dan van harte welkom. Zoals bekend heeft de Hobby-Farm ook een woensdagmiddagroep, maar deze is he lemaal vol. Aan belangstelling van kinderen hebben we dus geen gebrek, aan leiding des te meer. De woensdagmiddaggroep kan alleen blijven voortbestaan als we ver sterking vinden voor de leiding, lede reen die het leuk vindt om kinderen te helpen met knutselen is van harte wel kom, leeftijd speelt geen rol en het is ook goed mogelijk om bijvoorbeeld om de week te helpen. We willen hierbij ook wijzen op de mogelijkheid de Hobby-Farm als stageplaats te gebrui ken voor diverse opleidingen. Kom zondag eens langs en bekijk zelf waarom de Hobby-Farm als zoveel ja ren kinderen en leiding pleizier biedt. Voor eventuele inlichtingen kunt u bel len: tel. 333724. Hobby-Farm-leden die nog werkstukken willen brengen voor de tentoonstelling kunnen terecht op zaterdagmiddag. STEEDS MEER OUDEREN NAAR HET RIAGG HEILOO - Het Riagg -het regionaal in stituut voor ambulante geestelijke gezondheidszorg- merkt dat de bevol king grijzer wordt. Fred van de Wijn gaard van het Riagg Noordkennemer- land heeft in de afgelopen drie jaren een groeiende vraag om hulp voor boven 65-jarigen geconstateerd. Voor een deel kun je die groei toeschrijven aan het oprichten van een speciale afdeling voor ouderen. Maar voor de rest is het een gevolg van het steeds groter worden van de groep 'ouderen'. Het Riagg bestaat uit een team van art sen, psychiaters en verpleegkundigen op sociaal-psychiatrisch gebied. Voor de ouderen is er een geriater aan het bu reau verbonden; een arts gespecialiseerd in problemen van ouderen. Ze worden tot de tweede lijnshulp in de gezond heidszorg gerekend. In de eerste lijn staan de huisartsen en gezinsver zorgsters. Tweede lijn In het algemeen krijgen we verzoeken om hulp via deze eerste lijn binnen. Als het Riagg een cliënt onderzoekt, dan blijven we de huisartsen van onze bevin dingen op de hoogte houden, verklaart Van de Wijngaard. Het Riagg spreekt niet graag over patiënten. Wie zich voor hulp aanmeldt, wordt als 'klant' tege moet getreden. Om het werk een beetje overzichtelijk te houden is het Riagg gesplitst in dire gespecialiseerde afdelingen: jeugd, vol wassenen en mensen van 65 jaar of ou der. Bij de ouderen hebben we duidelijk met twee groepen cliënten te maken. Het zijn mensen met psychiatrische pro blemen of psycho-geriatrische cliënten. Wie bij het Riagg aanklopt, kan met geestelijke, sociale of lichamelijke pro blemen worstelen. Ouderen hebben soms niet één, maar meerdere van die problemen. We komen in aanraking met ouderen, die zowel met geheugenverlies als met dementie te maken hebben. Geestelijke aftakeling betekent niet altijd, dat ie mand dement wordt. Huisartsen, die twijfelen bij een patiënt, vragen ons te onderzoeken in hoeverre er sprake is van dementie. Bij het eerste bezoek aan zo'n cliënt krigen we al een indruk. Is niet direkt duidelijk, wat er aan scheelt, dan volgt een verder onderzoek. Leidt dat evenmin tot resultaat, dan vragen we aan de Willibrord-Stichting in Hei loo of het AMC in Alkmaar om te helpen. Eerst onderzoek Ook wanneer iemand als 'dement' bij het Riagg wordt aangemeld, dan wordt toch weer eerst onderzocht, of die bewe ring juist is. Is er sprake van dementie, dan heeft het Riagg twee mogelijkheden om de cliënt te behandelen. Wij bekij ken of iemand met behulp van de wijk verpleging of gezinsverzorging in eigen omgeving kan blijven wonen. Is dat niet mogelijk, dan zoeken we een verpleegte huis. Voor die keuze is niet alleen bepa lend hoe dement iemand is, maar ook in welke sociale omstandigheden de cliënt buiten een verpleeghuis kan leven, aldus Fres v.d. Wijngaard. De Riagg-mensen blijven steun verlenen aan het thuisfront, als een cliënt buiten een verpleeghuis kan wonen. We geven dan advies hoe een situatie bereikt kan worden, die voor een cliënt 'bestendig' is. Maar ook aan de wijk- en gezinsver zorging kan dienstverlening worden aangeboden, bijvoorbeeld door advie zen over de aanpak van de problemen, die zich bij demente mensen voordoen. Lichaam en geest Het komt voor dat het Riagg mensen met geestelijke problemen krijgt die na onderzoek uit een lichamelijke aandoe ning blijken voort te vloeien. De hui sarts kan het vermoeden hebben, dat ie mand in de war is door medicijngebruik of door nachtelijke onrust. Bij een huis bezoek kun je de indruk krijgen, dat het wel eens een gevolg kan zijn van licha- HEILOO - Voor de liefhebbers van sportief en bijzonder autorijden intro duceerde Toyota onlangs de nieuwe Toyota Celica. Deze uitermate aantrek kelijke serie sportwagens wordt nu aan gevuld met de geheel nieuwe Toyota MR2 2.0 GT-i 16, een extra opwindende middenmotor-sportwagen met ruimte voor twee inzittenden en eigenschappen van uitzonderlijk niveau. Een volstrekt unieke auto: prachtige techniek, imponerende rijkwaliteiten en een hoogst bijzondere uitstraling maar zonder de vrijwel onbetaalbare prijs die doorgaans aan dergelijke auto's is ge koppeld. De nieuwe MR2 wordt lever baar in een gesloten coupé-uitvoering en als T-Bar Roof met uitneembare dakpa nelen en is voorzien van een 115 kW sterke 2.0 twin-cam 16 kleppen motor. Autoliefhebbers hebben opnieuw stof tot dromen. De nieuwe MR2 2.0 GT-i 16 volgt de be kende MR2 1.6 op, de auto die in 1984 op de markt werd gebracht als de eerste Japanse middenmotor sportwagen. Die eerste MR2 was een sensatie: een sport wagen met centraal geplaatste motor die geweldig reed en zo solide gebouwd was dat er ook werkelijk iedere dag mee kon worden gereden. Geen fragiele schoon heid dus, maar een auto die exclusief en uitermate sportief autorijden betaal baar maakte. Een pure tweezitter die ondanks zijn beperkte ruimte-aanbod in een aantal landen zeer veel fans vergaar de. Wie 'm reed was doorgaans verloren en stelde de MR2 op één lijn met mid denmotor sportwagens van andere gere nommeerde merken met een aanzienlijk hoger prijskaartje. Die MR2 diende als basis van de nieuwe MR2 die wij nu aan u voorstellen. Hij is groter geworden, deze nieuwe MR2 2.0 GT-i 16. Groter, ruimer, sneller en luxueuzer. Maar zijn prijs blijft onver anderd scherp en aantrekkelijk. Nog steeds is het een auto zonder zijns gelij ke. Een auto die warme gevoelens zal oproepen bij de liefhebbers van sportief autorijden die noodzakelijk ruimte no dig hebben voor een heel gezin en een auto beoordelen op de som van zijn kwaliteiten. De nieuwe Toyota MR2 2.0 GT-i 16 is een auto zoals alleen Toyota, als één va 's werelds grootste autofabrikanten, die kon bouwen. Uniek van vorm, vol 'high-tech' en een proeve van bekwaam heid uit liefdevol vakwerk door gedre ven ontwerpers, gepassioneerde technici en enthousiaste produktiemensen. Een auto die in relatief beperkte aantal len zal worden gefabriceerd, bestemd voor automobilistische fijnproevers. De nieuwe Toyota MR2 is een auto om voor lange tijd een uiterst bevredigende relatie mee aan te gaan. Informatie: De Bruyn-Blokker, Kennemerstraatweg, Heiloo. melijk lijden. De patiënt komt dan bij de geriater van het Riagg terecht of wordt teruggewezen naar de huisarts. De geestelijke onrust kan bijvoorbeeld veroorzaakt worden door een slechte hartwerking of een tumor. De arts kan de behandeling dan weer overnemen, vertelt Fred v.d. Wijngaard. Het Riagg krijgt ook ouderen op bezoek met psychiatrische problemen. Vooral depressies komen bij hen voor. Dat kan erfelijk zijn, maar het kan ook na een traumatische ervaring komen. Ouderen maken in hun levensfase de balans op en sommigen vinden, dat ze er maar weinig van terecht gebracht hebben. Die conclusie kan tot een depressie leiden. Maar ook vereenzaming en het overlij den van een partner zijn gebeurtenissen, die dat tot gevolg kunnen hebben. Op verzoek van de huisarts gaan we bij hen op bezoek. Eerst gaan we na of ie mand werkelijk depressief is. Dat merk je aan de stemming; is iemand somber en neerslachtig of apatisch; piekert ie mand zoveel, dat hij er niet meer uit komt; heeft hij een minderwaardigheid scomplex. Het kan gepaard gaan met een gestoorde nachtrust, afnemende eetlust en slechte stoelgang. Aan de hand van het onderzoek bepalen we de mogelijkheden om iemand uit de put te helpen. Verzuren De tot nog toe beschreven problemen, die het Riagg tegenkomt, kunnen met gesprekken en medicijnen verholpen worden. Maar er zijn ook kwalen, waarbij alleen praten helpt. Fred v.d. Wijngaard noemt als voorbeeld ie mand, die volkomen verzuurd is en op elk voorstel agressief of negatief reageert. Die mensen dreigen met hun houding door de omgeving in de steek gelaten te worden. Niemand wil tenslotte meer contact met ze hebben. Daardoor ver eenzamen ze. Die agressiviteit kan in het karakter verankert- liggen. Ze kunnen niet met medicijnen of opname in een inrichting beter worden. Het enige mid del, dat wij als Riagg hebben, is praten met deze mensen en met hun omgeving. Het is belangrijk om aan de verzorgers uitleg te geven over deze ziekte en aan te geven hoe ze ermee moeten omgaan. De cliënt zal er niet beter van worden. Maar we kunnen wel proberen de situa tie weer leefbaar te maken, waardoor deze mensen toch in hun eigen huis kun nen blijven wonen zonder vergeten te worden. Medicamenten kunnen wel helpen bij mensen met psychotische of psychiatri sche ziekten, zoals waandenkbeelden of hallucinaties. Ze hebben het contact met de werkelijkheid verloren en nemen dingen waar, die er niet zijn. Als je plomp ingaat tegen wat zij beweren té zien of te horen, dan maak je de afstand alleen maar groter. Je moet op een spe ciale manier met ze omgaan. Niet toege ven want dan stijf je ze in hun wanen, maar wel voorzichtig vraagtekens plaat sen. Medicamenten kunnen voor deze groep genezend werken en soms de ziek te geheel doen verdwijnen, vertelt Fred van de Wijngaard. Sociale controle Als Riagg-medewerker heeft Van de Wijngaard in zijn contacten met Heiloo een verschil geconstateerd met andere plaatsen van dezelfde omvang. In Hei loo bestaat maar weinig sociale contro le. De mensen letten weinig op eikaars doen en laten. Het hangt in Heiloo wat als los zand aan elkaar. Dat kan tot ver eenzaming van mensen leiden, die niet door de omgeving wordt opgemerkt. Aan de andere kant heeft sociale con trole ook negatieve kanten. En voorts verschilt Heiloo van andere gemeenten, door de aanwezigheid van de Willibrord-stichting. Er is een speciale afdeling, waar we ouderen kunnen on- Hjke°ein sScMe'^estéldhe^Dank^een Vee' kinderen namen deel aan de paaseieren-wedstrijdin I Hoekstuk. Al- goed contact tussen de plaatselijke art- Je inzendingen werden op een grote tafel tentoongesteld, terwijl een aantal sen en Willibrord is de samenwerking prijzen werd uitgedeeld. Achter de tafel de prijswinnaars van deze leuke op dat gebied uitstekend. actie. VOORRONDES SCHOOLVOETBAL BASISSCHOLEN HEILOO HEILOO - Vrijdagavond 6 april von den op de velden van HSV voor de tweede maal in successie de schoolvoet- balkampioenschappen voor de basis scholen plaats. Begunstigd door redelijk goed weerk, werd het toernooi door vele toeschouwers bezocht. Er werd gespeeld in drie poules bij de jongens en meisjes. De bovenste twee plaatsten zich voor de Eredivisie, waaruit de kampioen van Heiloo moet komen, terwijl de andere teams door spelen in de Eerste Divisie. In Poule A spitste de strijd zich toe tus sen de Vondel en de Maria Lidwina. De strijd tussen deze twee eindigde on beslist, maar beide plaatsten zich voor de Eredivisie. In Poule B was de Hase- broek oppermachti&en plaatste zich on geslagen voor de Eredivisie. De kampi oen van het afgelopen jaar, de Rad boud, kon zich maar ternauwernood plaatsen voor de Eredivisie. In poule C was de Willibrord heer en meester, ter wijl de Zeskant zich via een beter doel saldo plaatste. De teams van de Hof dijk, Rehoboth, Freinet, Benedictus, Nieuwe Hoeve en de Duif spelen in de Eerste divisie verder. Bij de meisjes viel direkt al een verras sing te noteren, de kampioen van het vorig jaar verloor duidelijk van de Zes kant. Maar ze herstelde zich goed en plaatste zich alsnog voor de Eredivisie. In de poules A en B was het verschil tus sen nummer 1 en 2 gering. Uiteindelijk plaatsten de teams van de M. Lidwina, de Vondel, de Radboud en de Hase- broek zich voor de Erevisie. De kampioen van de Eredivisie mag Heiloo vertegenwoordigen op het pro vinciale kampioenschap in Schagen (2 mei). Op vrijdagavond 27 april worden de wedstrijden vervolgd. Evenals de voorrondes vinden de finalewedstrijden plaats op de velden van HSV en begin nen om 17.00 uur en zijn rond 20.30 uur beëindigd. Het gehele toernooi wordt gesponsord door de Verenigde Spaarbanken. Blijk baar was iemand zo enthousiast over de sponsor dat hij/zij meende de sponsor- vlag te moeten meenemen. Dat was uite raard niet de bedoeling. Verder verliep het toernooi uiterst sportief, mede dankzij de goede leiding van de KNVB scheidsrechters. HEILOO - Op vrjdag 20 en zaterdag 21 april is het weer zover! Winkelhof 't Loo zal die dagen plaats bieden aan de Heilooër Kunsttweedaagse, die al vele jaren een grote belangstelling geniet. Ook deze keer is organisator Jean Tho massen er in geslaagd collega's uit alle hoeken van het land te interesseren om aan deze jaarlijkse gebeurtenis in Hei loo deel te nemen. De kracht van de Kunsttweedaagse in Heiloo is dat er ieder jaar weer andere aspecten van de hedendaagse kunst te zien zijn op de pleinen van de winkel hof. Het is voor het publiek telkenmale een verrassing welke soorten werk er te zien zullen zijn. Het merendeel van de exposanten is vaak voor het eerst in deze regio. Zo kan men dit jaar schitterende bronzen beelden zien van Marianne Hol uit Soest. Haar werk kenmerkt zich door een abstracte eenvoud. Ze werkt veel met messing en brons. Haar collega Ada Strooper ziet meer in het ouderwet se ambacht. Zij hakt nog echt beelden uit steen. Iets wat je in deze jachtige tij den niet meer zoveel ziet. Verder zijn er schitterende poppen van Annemarie Brokx en zeer fraai kera miek van Joop Cock. Natuurlijk is er ook aandacht voor schilderkunst. Er zijn aquarellen van Gerard Carbo uit Breukelen en geraffineerde zeefdrukken van Zija Akman uit Amsterdam. Na tuurlijk mogen we ook niet voorbij gaan aan de fraaie pastels van Andrea van Houten en de net zo fraaie wan dkleden van Rita Kooijman en het bor duurwerk van Thea Nieuwenhuis. Een bekend gezicht is dat van Ine Veen, die met haar werk met bladgoud en hal fedelsteen het afgelopen jaar een aantal malen op de televisie was te zien. Orga nisator Jean Thomassen zal waarschijn lijk ook dit jaar aanwezig zijn met eigen werk. Op vrijdag kunt u tot 21.00 uur terecht in 't Loo, op zaterdag tot 17.00 uur. Natuurlijk zijn de makers van de geëx poseerde kunstwerken zelf aanwezig. Deze Kunsttweedaagse is zeker de moei te van uw bezoek waard. EXPOSITIE DE DEKENKIST BERGEN - De Dekenkist, speciaalzaak voor alles op het gebied van patchwork en quilts, exposeert het komend wee kend in Bergen, op zaterdag 21 april (13.30-17.00 uur) en zondag 22 april (11.00-16.00 uur) kan men een uitge breide collectie quilts bewonderen in De Bedstee, gelegen achter zwembad De Beek in Bergen. HEILOO - Zondag 22 april om 11.00 uur precies klinkt aan het Maalwater het eerste startschot voor de sponsor loop Trias. Dan gaan de leden van Trias proberen het nodige geld bij elkaar te lopen voor de uitrusting van de nieuw aan te leggen kunststoft>aan. Drie van dergelijke lopen van elk een uur worden er gehouden. Als alle leden meedoen wordt het een drukte van belang, want Trias heeft er meer dan 600. Voor belangstellenden, die ook graag eens een rondje willen lopen, maar een uur veel te lang vinden, worden er tus sendoor twee coopertests gehouden. De dag wordt afgesloten met een VIP-loop waaraan hoogst waarschijnlijk een aan tal gemeenteraadsleden en wellicht ook enkele leden van het college van B W zullen deelnemen. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat na afloop door burgemeester Schoof het startschot voor de aanleg van de nieuwe baan zou worden gege ven. Afgelopen donderdag tijdens de extra raadsvergadering, die geheel aan de kunststofbaan werd besteed, bleek er opnieuw een klink in de kabel te zitten. Tijdens de raadsvergadering bleek, dat voorlopig gedacht moet worden aan en kele maanden uitstel. Optimisme blijft Na afloop van de raadsvergadering bood de voorziter van Trias, B. Brou wer, de burgemeester een atletiekkogel aan. ,,De kogel is eindelijk door de kerk, al is onze vreugde door deze on verwachte ontwikkeling wel iets getem perd. Wij bij Trias doen er alles aan om zelf geld bij elkaar te krijgen. Daar be ginnen we op zondag 22 april al aan met een sponsorloop. Gaarne nodig ik het College en de raad uit voor het deelne men aan onze VIP-loop". De algemene mening binnen Trias is, dat alles best op zijn pootjes terecht zal komen. In ieder geval is tijdens de raadsvergadering duidelijk geworden, dat alle partijen vinden dat de baan er moet komen. De leden van Trias gaan daarom met nog meer energie op zoek naar sponsors. Zondag wordt er op veel belangstelling gerekend aan het Maalwater in Heiloo. Vandaar dat men rond de uurlopen nog een aantal andere activiteiten heeft ge organiseerd. Zo organiseert men voor de jeugd een aantal spelletjes. Tevens is er een groot springkussen waarop de jongeren zich kunnen vermaken. Verder draait er de gehele dag een Ras van Avontuur waarbij leuke prijzen te ver dienen zijn. Coopertest Om 12.00 uur en 14.20 uur wordt er voor niet-leden van Trias een coopertest gehouden. Deze loop duurt exact 12 mi nuten en is opgezet voor het meten van de conditie. De deelname kost 5,00 en is uiteraard bedoeld voor de nieuwe baan. Natuurlijk mogen ook deze deel nemers zich laten sponsoren. Na afloop krijgen de lopers een prestatiekaart en een overzicht waarop ze kunnen zien hoe het met de conditie is gesteld. Het inschrijven voor de coopertest kan va naf 11.00 uur op de baan plaats vinden. Voor de echte craks onder de lopers start om 13.15 uur een wedstrijdloop van een uur, waarbij van iedere deelne mer de totaal gelopen afstand wordt op- OPENBARE BIBLIOTHEEK Oproep aan alle kinder in Heiloo Jongens, we hebben echt zin om van de landelijke bibliotheekdag in Heiloo een groot en daverend boekenfeest te ma ken. Daarom hebben we het volgende plan bedacht. Aan het eind van de och tend - nu zaterdagmorgen 21 april om 12.00 uur - gaan we met z'n allen de straat op. Weet je wat, we maken er één grote optocht van. Maar eerst gaan we leuke dingen in de bibliotheek doen, zoals: de prijsuitrei king voor de mooiste gekleurde Bruna- plaat, wat heb je die nog niet? Nou dan kom je hem gewoon toch even halen, het is toch paasvakantie. De kleintjes gaan met z'n allen een collage maken van Dick Bruna figuren. Dat doen jullie op school vast ook wel eens. Iets moois maken met snippers van papier. Dan is er nog de finale van de voorlees- wedstrijd, door leerlingen van het basis- en mavo onderwijs. Dus wie van voorle zen houdt moet beslist komen luisteren. En daarna om 12.00 uur komt de op tocht aan de beurt, zo dachten we ten minste, maar ja, daarvoor hebben we wel de hulp nodig van alle kinderen uit Heiloo. Nou ja, alle, in ieder geval veel kinderen. Iedereen mag meedoen. We gaan dan in een grote optocht, met voorop de muziek van het Trompetter korps Heiloo naar het nieuwe gemeente huis. De allerkleinsten hoeven trouwens niet te lopen: zij kunnen meerijden op een feestelijke wagen. En nu komt het: je gaat niet mee in je gewone kleren, maar allemaal verkleed als boekfiguur. Het doet er niet toe wel ke. Als ze maar in een kinderboek voor komen. Sprookjesfiguren, dierfiguren, middeleeuwse ridders, Robin Hood bij voorbeeld. Figuren als Pippy Lang kous, Mary Poppins, Roodkapje. De boeken staan er vol van en als jullie het helemaal niet meer wten, vraag je het even in de bibliotheek bij het jeugdbu- ro, daar moet je je toch opgeven, want dan weten wij op hoeveel kinderen we kunnen rekenen. Je zou kunnen zeggen: het wordt een optocht van „Wandelende boeken". Die boeken gaan dan naar het nieuwe gemeentehuis, om de burgemeester en zijn helpers, de wethouders, de secreta ris, de raadsleden en al de anderen me neren en mevrouwen, die hem helpen, namens de bibliotheek te feliciteren met het nieuwe gemeentehuis. De biblio theek kan dat natuurlijk wel zelf doen, maar ons leek het leuk, als de boeken zichzelf ook eens op het gemeentehuis, en nog wel het nieuwe, laten zien. Want de burgemeester meneer Schoof en de wethouder, mevrouw Willemse, die over de boeken gaat, zijn eigenlijk, vanwege de centjes, zo'n beetje de vader en moeder van de boeken. En weet jul lie, dat ze ons hebben beloofd om sa men met de jeugdbibliothecaris me vrouw van Nes, een jury te vormen, die de mooist uitgebeelde boekfiguren een prijs gaan geven. Het lijkt ons een echt feestelijk idee voor een bibliotheekdag en een nieuw gemeentehuis. „Wandelende Boeken", die het hele dorp doorgaan, zodat iede reen ze kan zien en nog wel met muziek voorop. Wat een reklame voor het boek, het lezen en de bibliotheek en ook een leuk gebaar tegenover het gemeente bestuur, terwijl jullie tegelijkertijd de binnenkant van het gemeentehuis kun nen bekijken. Weet je wat vraag, of je ouders, je zussen en broers ook mee gaan, dan kunnen ook zij, het nieuwe gemeentehuis van binnen ook eens goed bekijken.- Doen jullie mee, geef je dan maar vlug op, want het feest is zaterdag al. Carla van de Bibliotheek LANDELIJKE BIBLIOTHEEKDAG HEILOO - Vorige week kon een ieder in de Uitkijkpost al lezen, dat de biblio theek in Heiloo weer vele activiteiten heeft voorbereid voor de landelijke bi bliotheekdag, die voor zaterdag 21 april op het programma staat. Het motto van deze dag is ditmaal 'Lees eens voor een ander'. Na de opening van de dag om 10.00 uur door mevrouw Israëls kunnen bezoe kers en/of gebruikers van de biblio theek van alles zien en horen in het ge bouw aan het Malevoort. Zo treedt de HOV op, is er een tentoonstelling rond de tekenaar Dick Bruna ('Nijntje'), zijn er demonstraties in de muziekafdeling en is er een expositie van textiel- en schilderkunst van indianen uit Bogota. Op dezelfde dag wordt in Heiloo ook een open dag gehouden, in het nieuwe gemeentehuis. In het kader van zowel de bibliotheek dag als het open huis bij de gemeente start er om 12.00 uur een optocht van kinderen naar het Raad huisplein. De kinderen zijn allemaal verkleed als boekfiguur en worden tij dens hun tocht muzikaal begeleid door het Trompetter Korps Heiloo. Aange komen bij het gemeentehuis worden de deelnemers gejureerd. Dat zal zijn tus sen ongeveer 12.30 en 13.00 uur. Voor meer informatie: aan de balie in de bibliotheek is deze verkrijgbaar. genomen. Voor hen is dit bij uitstek de gelegenheid om een persoonlijk uur record te vestigen. Wellicht sneuvelt tij dens deze record-race het clubrecord van Trias. Ook buitenstaanders mogen hieraan deelnemen, mits men voldoende getraind is en sponsorgeld inbrengt. In schrijven tot een half uur voor de start van de wedstrijd. VIP-loop Om 15.40 uur start de VIP-loop waa raan naast de bestuursleden van Trias ook gemeenteraadsleden zullen deelne men. Uiteraard zal men binnen Trias proberen voor deze VIP's sponsors te vinden. Het doel van de gehele dag blijft tenslotte toch het bijeen brengen van zoveel mogelijk geld al wil men bij Trias het gezelligheidsaspect niet verontachtzamen. Men hoopt dat deze dag zowel sportief als financieel zal slagen en het uitzicht op een nieuwe baan nog verder zal doen toenemen. Bij Trias is men zich ervan bewust dat dit zeker nog niet de laatste aktie is. Heiloo zal de komende tijd nog veel van deze club horen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6