I Onderwijs markt voor volwassenen urn® ^NT£ G HEILOO meer te stuiten 1250-virus niet Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072-31 31 31 Openingstijden 8.30 tot 12.30 uur De onderwijsmarkt vrijdag 22 juni, o.a. voor hulp bij het kiezen van een opleiding en beroep Werken en leren Voor vrouwen De kosten Geen wachtlijst warme maaltijd aan huis Talenten in de dop tonen van Gogh-werk in gemeentehuis. Akershot De gemeentegang belicht Velen hebben er weieens mee te maken gehad: het omzien naar een (andere) baan, een nieuw beroep leren of op korte termijn een oplossing zoeken, omdat de huidige werkkring niet meer zoveel zekerheid biedt als men aanvankelijk dacht. Vaak zullen deze mensen zich afvragen wie hen hierbij het beste kan helpen. Om aan de slag te kunnen komen, is het van belang een opleiding te volgen die je kansen om passend werk te vinden vergroten. Op de onderwijsmarkt staan een aantal instellingen, die u kunnen helpen bij het zoeken naar een geschikte opleiding én beroep. Het zoeken naar een juiste opleiding is voor velen nog steeds een probleem. Het is dan ook niet altijd overzichtelijk welke mogelijkheden er allemaal zijn. De Onderwijsmarkt hoopt daar een beetje duidelijkheid in te geven. We geven u hierbij alvast een voorproefje van wat de onderwijs-markt te bieden heeft. Bijvoorbeeld de eerder genoemde groep: de mensen die voor een nieuwe keuze staat en op dit moment moeilijk aan de slag kunnen komen. Wat heeft de onderwijsmarkt hen te bieden? Zo is er de Stichting voor Studie en Beroepskeuze. Een Stichting waar mensen vanaf het basisonderwijs terecht kunnen met vragen op het gebied van studie- en beroepskeuze zoals: - ik wil wel wat, maar ik heb nog geen idee welke richting. - ik wil wel wat, maar kan ik het wel aan. - ik wil wel wat, maar ben ik er het juiste type voor. jQk l Daarnaast zijn er de instellingen die met name voor de mensen van 18 jaar en ouder opleidingen verzorgen: 1) Het Gewestelijk Arbeidsbureau: Dit heeft mogelijkheden voor volwassenen die werk zoeken, maar die voor dat werk de nodige opleiding missen. Een initiatief van het arbeidsbureau is bijvoorbeeld het Centrum voor Beroepsbeoefening en Beroepsoriëntatie. De cursussen die hier gegeven worden, geven een oriëntatie op beroepen zoals bouw, hout, metaal, electro, administratie, verzorging en horeca. Het Centrum voor Vakopleiding van het Arbeidsbureau richt zich speciaal op die mensen die hun baan dreigen te verliezen of al werkloos zijn en onvoldoende geschoold. Bij dit Centrum kan men kosteloos een opleiding volgen voor een technisch of administratief beroep. 2) Via de Streekschool voor Vorming en Beroepsonderwijs is het mogelijk te leren én te werken. Bijvoórbeeld men kan er technisch theoretisch onderwijs volgen en werken in de praktijk onder leiding van een vakbekwame kracht. 3) Speciaal voor vrouwen zullen instellingen aanwezig zijn als Vrouw en Werkwinkel en 'kies eens wat anders'. Vrouw en Werkwinkel is er voor vrouwen van boven de 25 en geeft b.v. advies en ondersteuning bij oriëntatie op scholing en werk, geeft informatie over het opzetten van een eigen bedrijf en stimuleert vakopleidingen voor herintredende vrouwen. 'Kies eens wat anders' geeft samen met de Stichting voor Studie- en Beroepskeuze in Noord-Holland hulp bij en informatie over beroepen en opleidingen. Het Educatief Centrum biedt vrouwen cursussen zoals voorbereidend beroepsjaar, oriëntatie op beroepen in de automatiserng, basiscursus zorg (kennismaken met beroepen in de gezondheidszorg), Schakeljaar MBO (vooropleiding om toegelaten te worden op een MBO-opleiding in de Sociale Zorg). Maar hoe ziet het met mijn uitkering of wat zijn de kosten van de opleidingen én wie betaalt dat? Dat zal logischerwijs de volgende vraag zijn. Daarover kan men u ook inlichten op de Onderwijsmarkt. In de Uitkijkpost van 13 juni a.s. zullen al de aanwezige instellingen en hun mogelijkheden afgedrukt worden over enkele pagina's. HOUD DE UITKIJKPOST VAN 13 JUNI IN DE GATEN Tafeltje Dekje, de warme maaltijdvoorziening aan huis, heeft weer ruimte voor nieuwe aanmeldingen. De wachtlijst die tot voor kort bestond is opgelost. Op dit moment kan iedereen, die ervoor in aanmerking komt, vrijwel meteen geholpen worden. Tafeltje Dekje is een van de voorzieningen die het mogelijk maken dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Het is een warme maaltijdvoorziening aan huis, die door de gemeente Heiloo wordt gesubsidieerd. De maaltijden worden tegen kostprijs geleverd. Ze worden voorbereid in de verzorgingshuizen De Loet en Overkerck. De aanvragen voor een maaltijd worden door de Indicatiecommissie Heiloo beoordeeld. Daardoor bereiken ze dié personen die ook daadwerkelijk geholpen moeten worden. Anders gezegd zijn het die mensen die zelf niet kunnen koken om wat voor reden dan ook of geen boodschappen meer kunnen doen. Wilt u gebruik maken van de warme maaltijdvoorziening aan huis bel dan even met De Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon 331297, bereikbaar van 09.00 uur tot 10.00 uur of met de Indicatiecommissie Heiloo, telefoon 313183, bereikbaar van 08.30-11.30 uur. Niemand mag zich dan kunnen meten met van Gogh zo zullen critici beweren, in Heiloo zijn een heleboel talenten in de dop die een aardig eind in de richting komen. Dat bleek uit een tentoonstelling die de basisschool de Zeskant aan het Malevoort heeft samengesteld. In het kader van het Van Gogh-jaar ondernam de school het initiatief de kinderen tekeningen en schilderijen te laten maken in de geest van Van Gogh. "Uitzonderlijk goed" zo omschrijft een van de leerkrachten de resultaten "Van klein tot groot zijn ze er in geslaagd van Gogh te verwerken in hun creatie". En het gemeentebestuur was het daar roerend mee eens. De tentoonstelling is zo boeiend dat deze tot half juni geëxposeerd wordt in het gemeentehuis. De moeite waard om de tientallen tekeningen én olieverfschilderijen van de 4 tot 12 jarigen te komen bekijken. de uit Akersloot afkomstige aan- voerdster van het Nederlands handbal team en Laura Robben, de fameuze keepster van Oranje. De aanvang van het toernooi is om 10.00 uur. De avond er voor, zaterdag 2 juni, is er 's avonds feest in de Lelie met medewerking van de formatie Cheers. De aanvang is 20.30 uur de entree is gratis. INGEZONDEN Onlangs kregen de inwoners van Akersloot een informatieblad 'Struc tuurvisie van de gemeente Akersloot' samengesteld door Companen: Advies groep voor Beleid. De gemeente had hierover een speciale inspraak-bijeenkomst belegd op woens dag 16 mei jl. ik ben daar als inwoner van Akersloot en bewoner van de Lijd- weg naar toegeweest omdat ik nieuws gierig was naar de exacte ligging van een stuk terrein waar eventueel kleinschali ge bedrijfjes gevestigd zouden kunnen worden. Volgens een foto in het infor matieblad bleek dit te moeten komen op de tuinderijen van de heren Schoon en Veldt aan de Startingerweg. Deze tuin ders waren zich trouwens rot geschrok ken na het zien van de foto, want zij wisten nergens van! Op 16 mei wist het gemeentebestuur de ze mensen gerust te stellen en maakte zich er met een 'jantje van Leijen' (landje van Dick Leijen) vanaf, door te zeggen dat er een foutieve foto in het in formatieblad was geplaatst. Het bedoel de bedrijventerrein moest dus niet zoals in het info-blad stond op de tuinderijen van Schoon en Veldt komen, maar op de grond van Dick Leijen achter de Lijdweg. En de bewoners van de Lijd- weg wisten van niets en schitterden die avond door afwezigheid. Ikzelf vind dit een vorm van volksver lakkerij en voel me schandelijk bedro gen door het gemeentebestuur van Akersloot. Wat de bedrijven betreft wist het gemeentebestuur te vertellen dat her hier om geluidsarme bedrijven gaat (tot hooguit 12, of 3 op een schaal van 6) met een woning erbij, maar ik ge loof hier niets meer van en ben het ver trouwen in het gemeentebestuur van Akersloot volledig kwijt en eis dan ook van de gemeente een nieuw informatie blad voor de hele gemeente en een nieu we inspraakbijeenkomst. Als er dan zonodig bedrijven moeten komen plaats ze dan bij het motel; je hebt daar een goede aansluiting op rijksweg 9 en geen bedrijvenverkeer 'door Akersloot. Een mooi bedrijventerrein behoeft per definitie geen afbreuk te doen aan het aanzicht van de gemeente Akersloot, zoals het gemeentebestuur suggereerde. RODE KRUIS BLOEDTRANSFUSIE AVOND 8 Juni a.s. is er weer een bloedafnamea- vond in Café de Vriendschap. Op deze avond is elke donor welkom, ook dege ne, die reeds enkele jaren niet meer ge geven hebben. Voor een snelle doorstro ming op de bloed-afname avond verzoe ken wij u uw oproepkaart thuis in te vullen. Tevens verzoeken wij u eventue le adreswijzigingen aan ons door te ge ven, daar ook het Rode Kruis in Akersloot geen mutatielij sten van de ge meente meer ontvangen. Ook met het geven van een gedeelte van uw bloed helpt u het Rode Kruis om te kunnen helpen. Tot ziens op 8 juni tussen 18.45-20.30 uur. RAADSVERGADERING LIMMEN LIMMEN - De inwoners van Limmen hebben een tijdelijk voordeeltje m.b.t. het betalen van de'reinigingsrechten. In de hele regio moet men meer gaan beta len voor het afvoeren van huisvuil. Dat in Limmen niet zo is komt omdat de formulieren die de bewoners ontvingen nog niet voorzien waren van de nodige verhoging i.v.m. de sluiting van de vuil verbrandingsinstallatie in Alkmaar. Zij zullen echter volgend jaar hun scha moeten inhalen. Limmen mag naast de 31 woningen 7 extra woningen bouwen. Op een lijst van 500 woningenzoekenden is dit „ex traatje" mooi meegenomen. Er worden 5 huurwoningen en 2 premie-C wonin gen gebouwd (deze laatste met een een malige bijdrage) en komen in het plan d'Enterij. De huur bedraagt 564,17 per maand en de woningen worden ge bouwd door projekt ontwikkelaar, bouwbedrijf Zeeman in Hoorn. Het nieuwe raadslid O. Bruschke (L.G.) is overigens mijn schoenen? Nog van mijn moeder! Ze moest me zo eens zien! Ja er is al wat afgelachen en er komen nog talloze gelegenheden om weer opnieuw van ,Het feestpak' te genieten. Te den ken is hierbij aan de Jaarmarkt, welke in oude stijl wordt opgezet, de Kermis aan de Kerkweg en gedurende de gehele evenementenweek. Die evenementen- week van 18 t/m 26 augustus lijkt nog ver weg, maar de voorverkoop van de passepartout-kaarten is reeds gestart. Het comité 1250 kon de vraag hierna niet langer weerstaan met Vaderdag op 17 juni voor de deur. Voor de schenkers van de passepartout-kaarten is het een voordeel dat deze kaart in losse kaarten het met deze gang van zaken niet eens: „waarom is deze opdracht niet aan een Limmer Bouwbedrij f gegeveri? Burge meester van het Kaar zei dat de andere 31 woningen ook door Zeeman ge bouwd worden en als je zomaar 7 wo ningen door iemand anders laat bouwen je veel duurder uitbent. „Je kunt er niet zomaar 7 woningen uitlichten", aldus van het Kaar. Bruschke vroeg ook het kontrakt met de Liak (woningbouwve reniging) voorlopig op te houden daar de gemeente sinds 1986 nog 600.000 van het Liak te vorderen heeft. Hoewel dit onderwerp, op dat moment, hele maal niet aan de orde was, ging van het Kaar, er toch op in, want inderdaad bleek de gemeente van het Liak nog 6 ton tegoed te hebben van grond, die on der woningen ligt die al bewoond zijn. „De gemeente wil best het boetekleed aantrekken, want het had natuurlijk eerder gekund, maar, met rente, wordt het nu verrekend en er is niets geheim zinnigs aan, maar we hadden attenter moeten zijn", aldus van het Kaar. is te verdelen voor de verschillende eve nementen. Als vader dan persé niet naar Gerard Joling wil dan is er wel een an der. Een ander voordeel van de passepartout-kaarten is dat men nu al verzekerd is van een plaats in de grote feesttent en men een fikse korting op de toegangsprijs heeft. De samenstelling van de passepartout-kaarten vind men in de feestgids op blz. 27. De prijzen zijn Pakket 1 30,--, pakket 2 20,-- en pakket 3 45,- De voorverkoopa dressen zijn: Tineke en Jacques Mooy, Koningsdam 51, Ben en Ciska Liefe rink, v. Alkemadelaan 17, Frits en Tru dy Zonneveld, Pagelaan 9. Historische Bliek in den paerdentram, Koninginnedag anno 1990. PROGRAMMA THEATER AKERSLOOT - Zaterdag 2 juni, woensdag 6 juni en zaterdag 9 juni: SSST Zachtjes (van 5 t/m 10). Woensdag 13 juni, zaterdag 16 juni, woensdag 20 juni en zaterdag 27 juni: Uit het leven van Bert en Bram, (Van 4 t/m 8). Adres Theater; Wilhelminaplein 3 te Akersloot, aanvang theater 14.00 uur; prijs 4,50 per persoon (incl. Limona de/koffie. In de maanden juli, augustus en septem ber zijn het poppentheater en het film huis gesloten. GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Jeroen C.R. Swart, z.v.: R.M.M. Swart en: A.A.M. Stam; Tristan Westers, z.v.: B.K. Westers en I.J.G. Oude Nijhuis. Overleden: Nicolaas P. Oud, 63 jr. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: Frederik J.T. Feller en: Saskia van den Brom. RABO-LUILAKLOOP AKERSLOOT AKERSLOOT - A.s. vrijdag 1 juni or ganiseert de Akersloter Marathon Club de 6e editie van de Rabo-Luilakloop, voor de afstanden van 4-10,3-21,1 km. Start 19.30 uur Handbalcomplex- Boschwég. Bij de wedstrijdloop van 10,3 en 21,1 km is er aantrekkelijk prij zengeld en zijn er prijzen in natura voor alle afstanden. Tevens gratis verloting voor alle deelnemers. De organisatie verwacht dit jaar een sterk deelnemers veld met vele bekende atleten uk de re gio, waaronder o.a. Mart v. Hoolwerf, Eric Sier, Kees de Haan en Jan v. Am- mers. Inlichtingen: J. Meijne, tel. 02513-10239, C. Bakker: tel. 02513-10272. ZILVEREN LELIETOERNOOI IN AKERSLOOT Zondag 3 juni organiseert handbalvere niging Eric's Audio Meervogels het In ternationale Zilveren Lelietoernooi. In sporthal de Lelie in Akersloot binden de dames, versterkt met twee zeer speciale gasten, en de heren van EA Meervogels de strijd aan met teams uit Nederland, Duitsland en Zwitserland. Zaterdag 2 juni is er in de Lelie een grandioos feest met medewerking van Cheers. Al drie jaar achtereen bezocht EA Meervogels het traditionele Duitse Pinkstertoernooi dat al meer dan tien jaar op steeds een andere lokatie gehou den wordt. Uit dit toernooi zijn kontak ten overgebleven met diverse Duitse en Zwitserse teams die het komende pinksterweekeinde in Akersloot aanwe zig zullen zijn. Zo komen de heren seni oren en junioren van EA Meervogels uit tegen Satus Luzern uit Zwitserland en TV Nidda, SV Waldkirch, TGV Darmstadt uit Duitsland. De dames spe len tegen de Duitse verenigingen TUS Arsten en SG Köndringen/Teningen en, om 12.40 uur, tegen de topploeg Jonk cars/VIDO uit Purmerend. De dames van FA Meervogels zijn voor de gele- _genheid versterkt met Wendy Kerssens, SUCCESVOL EERSTE JAAR BREAKPOINT 1fflfhp Het regionale "doe'-cursusinstituut Breakpoint, bestaande uit twee takken, namelijk Breakpoint-talen (frans, duits, engels en spaans) en Breakpoint-sport dat zich bezig houdt met aerobic. De ta lenafdeling wordt geleid door de leraar duits Ben Koets, verbonden aan MEAO de Waegh te Alkmaar. Talencoördina tor Ben Koets vertelt: „Onze talencur sussen zijn zo goed aangeslagen dat wij volgend jaar niet alleen in Alkmaar en Koedijk maar ook in Heerhugowaard, Heiloo, Noord-Scharwhoude, Castri- cum en Schoorl gaan zitten. De aerobic- tak staat onder leiding van de vrouwelijke arts Maura Bruins, die te vens aerobiclerares is.'Breakpoint-sport is zeer snel gegroeid' aldus Maura Bruins. Zij vervolgt: „Wij zijn met twee uren in de Daalmeer gestart, maar de vraag neemt zo snel toe dat wij volgend jaar ook in de plaatsen Heiloo, Castri cum, Krommenie, Koedijk, Haren karspel, Noord-Scharwoude, Heerhugowaard, les gaan geven. Ook deze zomer blijven wij actief met een zomercursus aerobic in de sporthal te Egmond. Ook callanetics krijgt volgend jaar onze aandacht". Coördinator C. J. v.d. Burg besluit: „Wij zijn een uiterst dynamisch insti tuut dat zich probeert te onderscheiden van andere instituten. Wij geven onze cursisten veel persoonlijke aandacht, bieden onze leden gratis kwaliteitslezin gen over o.a. Berlijn en Parijs en orga niseren in samenwerking met reisbureau Bak weekendtrips naar buitenlandse steden, waarbij Breakpoint-leden een aantrekkelijke korting kunnen krijgen. De unieke formule van Breakpoint, waarbij gezelligheid en kwaliteit hand in hand gaan zal ook volgend jaar veel klanten tevreden stemmen". Voor in formatie: tel. 072-153683, b.g.g. 072-330360. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). I ndicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit - is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 1, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw., W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mans, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 1519. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: dinsdag en donderdag 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuüsen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. Het' twaalfhonderdvijftig jaar bestaan krijgt Limmen al meer in zijn greep. Het is maar goed dat de festiviteiten over het hele jaar zijn verdeeld. Het voordeel hiervan is ook dat het enthou siasme voor de festiviteiten steeds meer toeneemt. Hele families en buurten ra ken gaandeweg in de ban van 1250. Ien- dereen wil zo langzamerhand in kledij uit vervlogen tijden. Nog even en Lim men krijgt de allure van Volendam en Spakenburg. Die kleding maakt het al lemaal nog feestelijker. Iedereen loopt iedereen te bewonderen en te compli menteren. Waar heb je dat geleend? Nee, zelf gemaakt, en die broche heb ik nog van mijn grootmoeder. Hoe vind je

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 6