I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Sportenspel O HEILOO Leerlingen van de A. Roland Holst School spelen 'de Storm' van Shakespeare Renault lanceert Renault 19 CHAMADE Nu goed sproeien houdt uw tuin ook in de zomer fris m Glasbakgebruik gestegen Agenda raadsvergadering donderdag 7 juni Ontgronding Vergaderingen raadscommis sies in de maand juni. Nieuw bouwplan Verleende bouwvergunningen Informatie-avond Ypestein II. Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Telefoon 072 - 31 31 31 Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 6 JUNI 1990 Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Vaststellen voorbereidingsbesluit perceel Westerweg 222-224 en omgeving. Vaststellen uitgangspunten inzamelen G.F.T.-afval gescheiden van overig huisvuil. Beroepschrift Holland Blumenmarkt tegen vaststelling verkeersmaatregelen Nieuwelaan. Wijziging verordening Afvalstoffenheffing. Beschikbaar stellen krediet voor onderhoud wegen. Beschikbaar stellen krediet voor het opstellen van een plan voor stads- en dorpsvernieuwing. Aankoop gedeelte ventweg, gelegen voor perceel Kennemerstraatweg 544. Verkoop Kruisdijk B. Verkoop perceel Nicolaas Beetsweg 14-16. Instellen commissie van onderzoek van de bedrijfs- en gemeenterekeningen 1987 en 1988. Begrotingswijzigingen. Ingekomen stukken. Burgemeester en wethouders van Heiloo brengen ter uitvoering van het bepaalde in artikel 10, eerste lid van de Ontgrondingenwet en artikel 3, eerste lid van de Ontgrondingenverordening Noord- Holland ter openbare kennis dat door N.J. de Vries te Heiloo bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een aanvraag is ingediend om een vergunning voor ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van de bloembollenteelt op een viertal percelen grond aan de Boekeiermeerweg, kadastraal bekend sectie C. nrs. 360, 487, 488 en 489. De aanvraag en de daarbij behorende bijlagen liggen met ingang van 7 juni 1990 gedurende een termijn van 30 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken tussen 8.00 en 12.30 uur. Een ieder kan binnen bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag indienen bij de directeur van de Dienst Ruimte en Groen, Postbus 6090, 2001 HB te Haarlem. In de maand juni zullen de volgende raadscommissies volgens het onderstaande schema vergaderen op: Woensdag 6 juni - commissie milieu, educatie, verkeer en vervoer, sport en recreatie; Belangrijkste agendapunten: Krediet voor opstellen leerlingenprognose t.b.v. herhuisvestingsplan. Verzoek ex. art. 74 WBO voor het vernieuwen van leerlingensets van p.c. basisschool De Duif. Verzoek ex. art. 74 WBO voor het ver nieuwen van de cv-installatie van p.c. basisschool De Duif. Scholenplan voor het basisonderwijs 1990-1994. Treffen van diverse f voorzieningen J.F. Kennedy Mavo. Rondvraag t.b.v. onderwijsaangelegen- heden. Verkeersaspecten zuidelijke wijkontslui- tingsweg. Maandag 11 juni - commissie openbare werken, beplantingen en sociale zaken; Donderdag 14 juni - commissie financiën en personeelszaken; Woensdag 20 juni - commissie welzijn, emancipatie, volksgezondheid en voorlichting. Deze vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur en worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4. De agenda's voorzover nog niet bekend zullen nog nader worden gepubliceerd. De agenda's en de stukken voor de commissievergaderingen liggen op werkdagen van 8.00-12.30 uur voor publiek ter inzage in de centrale hal in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer H. Heyke, Beatrixlaan 2a te Alkmaar voor de bouw van-een dubbel woonhuis op het perceel Heerenweg 234 te Heiloo. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Hoogeweg 68a, Holland Blumenmarkt - bouw agrarische bedrijfswoning. Nic. Beetsweg 5, C. Mafiolie - bouw serre. Tulpencroftlaan 38, A.J.F. de Jong - bouw dakopbouw. Deze bouwvergunningen en de bijbehorende tekeningen liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00-12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld, tel. 313217 of 313240. De woningbouw in het uibreidingsplan Ypestein II, 1e fase, zal de komende maanden, behoudens enkele vrije sector woningen, worden voltooid. Door de gemeente zijn de plannen gereed gemaakt voor de definitieve afwerking van het openbare terrein binnen dit uitbreidingsplan (rijwegen, fiets- en voetpaden, plantsoenen, etc.) Het betreft hier met name de omgeving van De Kuilenaar en de Ypesteinerlaan. Deze plannen zullen op woensdag 13 juni a.s. om 20.00 uur worden gepresenteerd in de grote zaal van Het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo, waarbij zonodig enige toelichting op deze plannen kan worden gegeven. Hierbij worden belangstellenden uitgenodigd tot het bijwonen van deze informatie-avond. Het toneelstuk 'De Storm' wordt door leerlingen van de Vrije School gespeeld. Een school waar de nadruk niet alleen op intellectuele vakken, zoals wiskunde en Engels ligt, maar ook op kunstzinni ge vakken zoals textiel- en houtbewer king en niet te vergeten toneel. Het enthousiasme van de leerlingen be werkstelligde dat zij dit werk van Sha kespeare op de planken kunnen brengen op dinsdag 12 en woensdag 13 juni, in de kleine zaal van het cultureel centrum de Vest in Alkmaar. Voor deze leerlingen betekent dit niet alleen veel oefenen, maar o.a. ook zelf kostuums maken en decors bouwen. Als je ziet hoeveel werk dit allemaal kost is te merken dat er sprake is van een grote geestdrift. Een geestdrift die zó ver gaat dat er om 21.00 uur nog leerlingen op de school aan het werk zijn...Ja, zij nemen zelfs de moeite om in de weekeinden naar school te gaan. De oorzaak van het enthousiasme van de 16/17-jarigen is misschien te zoeken bij de toneelleraar Piet Spil, die de regie op zich genomen heeft. Hij weet op een fijnzinnige en ook wel komische manier zijn ideeën over te dragen. Het slagen van het fi nanciële gebeuren hangt grotendeels van de kaartverkoop af. Een heel groot deel wordt door sponsors gefinancierd. Deze zijn er mede de oorzaak van dat de prijs van de kaarten zo laag is: 10,00 per persoon en maar 7,50 voor kinde ren tot en met 12 jaar. Er zijn nog kaar ten te verkrijgen bij de receptie van de A. Roland Holstschool te Bergen aan de Loudelsweg 24 (tel.: 02208-97219) en bij alle leerlingen uit de desbetreffende klas (11a). Naast de twee opvoeringen in de Vest zal er ook een 'try-out' in Drieber gen komen, die gekoppeld zal zijn aan een heel oefenweekend aldaar dat zeer intensief zal worden. 'The Tempest' is een diepzinnige kome die waarmee Shakespeare zijn dichter lijke loopbaan a.h.w. afsloot. We zien er nog keer: de roof van vorstenkronen, het listige verraad, de naar liefde verlan gende jeugd, de opstandige onderwereld (heel symbolisch in de figuur van Kali- baan), en het edele mensdom in de grootse gestalte van de wijze Prospero. ZWEMBAD LOOS IN DE MAAND MEI Diploma A: Petra Bolten, Thea Bruin, Eefje de Groot, Roel Haazelager, Niels Haring, Peter Hauwert, Stefan Houten- bos, Tanja Houtenbos, Ron Koppes, Roelant Mantel, Nicolien Nanne, Siets- ke Oud, Wouter Pepping, Eefje Poetse- ma, Fenna Puijt, Marloes Reus, Dorine Schellart, Paul Scholten, Mark de Sma len, Martijn Stroet, Patricia Stroet, In ge Verhagen. Diploma B: Dik van der Aar, Marie Jo se Albers, Reinoud Bliek, Fredrike van Dantzig, Sander Groefsema, Patrick Groot, Sjors Hassing, Lisa van den Heuvel, Dirk Hoeksema, Lotte Koel, Edwin Kramer, Judith Ranzijn, Marije Scholten, Oda Snoep, Linda Tan, San- der Thomas, Hilde van der Werff. Diamant overlevingszwemmen: Manon Perk, Johan Stienstra, Linda Mannes, Annemarie Reijersen van Buuren. Zilver overlevingszwemmen: Paulien Witlam, Brenda Terpstra, Chantal van Leyen, Esther Kaandorp, Jantine Zij- denbos, Marise Ramaker, Miriam Ger- rits, Pascal Sanders, Ralf Bechthold, Niels Bartels, Martien Coolegem. Overlevingszwemmen goud: Martine Mooij, Joris Verbruggen, Vivian Eps- kamp, Marlies Reus. 400 meter: Reinoud van der Zee en Sa- scha van der Zande. UITSLAGEN VER.LUCHTPOST HEILOO St. Niklaas. Deelnamer 179 duiven, 26.05. Ie Adrichem-kaandorp (afstand 165:597 km). 2. F. Kaandorp 3. Comb. Molenaar 5. N. de Haan 8. H.J. Lases 13. e. Maat 17. J. Teileman 18. M.P. Meijer 22. Bruin Wittebrood 28 K. v. Schooten 32. comb. Bakker. Etampes 26:05 Deeln. 141 duiven. Af stand (494:520 km) 1. M.P. Meijer 2. Bruin Wittebrood 6. F. Kaandorp 8. Comb. Adrichem 14. Comb. Bakker-Dirkson 16 N. de Haan 18. comb. Molenaar 22 J. Telleman 24. E. Maat. HEILOOER BRIDGE CLUB Vrij bridgen, donderdag 31 mei 1990. Rood. 1. ds. Lohr-Plas 55.83 2. Hr. Berkman-Mevr. v.d. Vlies 55.00 3. Mevr. de Bruyckere-Hr. Koster 54.17 4. Hr. Lange-Roelofs 53.75 5. ds. Kromhout-Roos 51.67 1. Mevr. Haan- hr. v.d. Vlies 61.25 2. Ds. v. Baar-v.d. Linden 55.42 3. hr. Hutting-Mevr. Mat ton 53.33 4. Mevr. Hoff-Hr. Tamminga 51.67 5. ds. Jonker-Vogel 45.00 6. Hr. Adams-Gorse 43.75 7. Mevr. v.d. Goot- Hr. Schram 39.58. Blauw: 1. fam. v. Loon 57.92 2. da. Meyssen-Mulder 52.50 3. hr. Bijlsma-Lohr 51.67 4. ds. Hart-Spruyt 50.00 5. Hr. Evers-Haan 47.92 6. Hr. Laan-Rutgers 40.00 1. Ds. Huiberts-Nielen 60.83 2. ds. Evenbly- Gauw 56.25 3. fam. de Winter 47.50 4. fam. Bies 46.25 fam. Muller 46.25 6. ds. v.d. Dool-Neyens 42.92. Aanmelden-afmelden: op woensdaga vond bij hr. Lohr tel. 330052. Renault heeft op de Franse markt een vierdeurs sedan op basis van de Renault 19 gelanceerd. Renault heeft daarmee het 19-gamma met de helft van het hui dige aantal modellen uitgebreid. De Se dan, die 19 Chamade heet, komt naast de huidige drie- en vijfdeurs uitvoe ringen. De Renault 19 Chamade, die begin de cember in Nederland leverbaar wordt, kan gezien worden als de opvolger van de Renault 9, waarvan er inmiddels cir ca 1,95 miljoen zijn geproduceerd. In zijn klasse, zal de Renault 19 Chamade het voornamelijk moeten opnemen te gen de Volkswagen Jetta, Opel Kadett, Ford Orion, Mazda 323, Toyota Corol la en Nissan Sunny. Zeven procent van de Europese markt wordt op het ogen blik door deze klasse vertegenwoordigd. De carrosserie van de Renault 19 Cha made (tricorps) is tot en met de achter portieren identiek aan de Renault 19 (bicorps). De achterste stijl (C-stijl) is smaller geworden, waardoor de achter ruit minder vlak in de carrosserie ligt dan bij de drie- en vijfdeurs versie. Het kofferdeksel is voorzien van een geïnte greerde sr»r\ii»»r en loopt door tot op de bumper. Hierdoor heeft de Renault 19 Chamade een drempel van slechts 73,5 cm. De koffer van de Renault 19 Chamade heeft een inhoud van 463 liter. Dit bete kent een toename van het volume ten opzichte van de Renault 19 (bicorps met 20%). Vergeleken met de Renault 9 is de kofferruimte 15% ruimer. Een in twee delen neerklapbare achterbank (1/3-2/3) maakt het mogleijk de riante kofferruimte te vergroten tot een lengte van 160 cm (tot aan de omgeklapte ach terzitting). De Renault 19 Chamade heeft hierdoor de praktische ge bruiksmogelijkheden van een drie- of vijfdeurs model en behoudt daarbij de allure van een ruime vierdeurs berline. Door de conventionele kofferruimte is de 19 Chamade 11 cm langer dan de 19 (bicorps) en 14 cm langer dan de Re nault 9. De Renault 19 Chamade komt in de cember in tien versies op de Nederland se markt. Deze versies wijken niet af van het dan lopende 19-gamma, dat dan vrijwel volledig voldoet aan de US83-norm (U9). D.V.W. JEUGD Hedenavond 6 juni is er weer een avondviswedstrijd voor de jeugd van D.V.W. Het verzamelen is om 18.00 uur op het parkeerterrein de Loet. En gaan dan om 18.30 uur vissen in een van de vijvers in plan Oost. Wij wensen jul lie veel visgenoegen. De jeugdcommissie DAMES DVW Zeer goede vangsten. De dames van DVW viste hun 2e comp. wedstrijd in Plan West. In totaal werden 780 vissen gevangen. Uitslag: A klasse. No. 1 Mevr. v. Willigen 86 st. nr. 2. Mevr. Hogenboom 80 st. 3. Mevr. Beckers 56 st. B. klasse: No. 1 v. Berkum 54 st. nr. 2 Er nog nooit gevist, Hanny Bronkhorst, 46 stuks nr. 3 Mevr. Bakker 43 st. Op woensdagavond 6 juni een koppel wedstrijd in plan Oost. Verzamelen: 18.45 uur bij de Loet. Op geven: bij J.H. v. Willigen, tel. 334104. BEDRIJVEN VISWEDSTRIJD Zoals u weet wordt deze gehouden op zondag 24 juni. Geeft u zo spoedig mo gelijk op dit in verband met de organi satie e.d. U kunt dit doen tot 17 juni bij de volgende adressen: Patrijsakkers 26 en 28. D.V.W. Op zondag 10 juni organiseert DVW voor al hun leden een witviswedstrijd. Verzamelen 7.00 uur bij de brandweer kazerne. Viswater Ringvaart H.H. Waard. Opgeven bij P. Welp, tel.: 02518-54857, P. Scholten tel.: 336307. ER IS VEEL TE ZIEN VAN DE ZO MER DUS: EEN OGENBLIK AAN DACHT VOOR DE OGEN Goed voorbereid op vakantie en genie ten. Genieten van wat er te zien is aan landschappen, steden, gebouwen en mensen. De ogen wordt ruimschoots de kost gegeven. Logisch dat ze 's avonds van vermoeidheid dichtvallen. Goed voorbereid op vakantie houdt ook in een ogenblik aandacht voor de ogen: een zonnebril die de ogen beschermt, een ogentest voor optimaal zicht en een reservebril voor noodgevallen. Zonnebrillen Zonnebrillen zijn er opvallend en onop vallend, in allerlei vormen en kleuren. Van groot belang is de kwaliteit van de zonnebril. Bij de aanschaf dient men te letten op drie aspecten, te weten: opti sche zuivere glazen (die het beeld niet vertekenen), maximale bescherming te gen UV-straling en stevigheid van het montuur. Deze kwaliteitsaspecten zijn voor de consument niet direct zicht baar. Daarom is het advies van de vak manopticien waardevol. Brildragers kunnen zonnebrillen aanschaffen met glazen die in de juiste scherpte zijn geslepen. Een kwaliteitszonnebril is een verademing voor het oog. Ogentest Als vakantiefoto's en -video's niet scherp zijn dan vindt men dat jammer. Een vakantie is eigenlijk net een doorlo pende video: men kijkt steeds weer naar gebouwen, landschappen en mensen die men in de eigen omgeving niet zo vaak tegenkomt. ToCh gaan er nog heel wat mensen op vakantie zonder scherp zicht. Men merkt eenvoudig niet dat de gezichtsscherpte langzaam achteruit is gegaan. Des te groter is de verrassing als men in een ogentest een beeld krijgt voorgeschoteld dat toch aanmerkelijk scherper is dan men gewend was. Een ogentest kan snel en eenvoudig worden afgenomen door en vakbekwaam op ticien. Reservebril Niets aan het toeval overlaten houdt in dat men is voorbereid op het onver wachte. Bril kapot gevallen of contact lens verloren, het kost vaak onaangenaam veel tijd om in het buiten land deze ongemakken te herstellen. Een reservebril (in Zwitserland in de au to verplicht!) is daarom aan te bevelen, als men nog een oude bril heeft liggen, is het verstandig er de juiste glazen in te laten zetten. Voor een ogenblik aan dacht voor de ogen kan men terecht bij de plaatselijke opticien. Nadere informatie: Informatiecentrum Beter Zien, Keizersgracht 463, 1017 DK Amsterdam, tel. 020-238523. Stijging 8,5% in 1989: het gebruik van de glasbak is het afgelopen jaar wéér ge- tegen en wel met 8,5%. In 1989 werd in ons land in totaal 244.000 ton glas via de glasbak ingezameld, 19.000 ton meer dan in 1988. Dat is ruim de helft (55%) van de ca. 440.000 ton eenmalig verpak kingsglas dat per jaar in Nederland wordt verkocht. In 1988 was dat 52%. Per hoofd van de bevolking steeg de hoeveelheid ingezameld glas naar 16,6 kilo, waarmee wij de titel 'Wereldkam pioen Glasbakgooien' ruim behouden. Deze cijfers zijn bekendgemaakt door de Stuurgroep Promotie Glasbak, een samenwerkingsverband tussen overheid en bedrijfsleven. Jong geleerd In de grote steden blijkt het glasbakge bruik nog steeds iets achter te blijen. Evenals het jaar daarvoor treft men bui ten de grote steden in het noorden en westen van ons land het hoogste glas bakgebruik aan, maar in het zuiden is nu ook een duidelijke toename waar neembaar. Dat ouderen wat meer glas- bakbewust zijn dan jogeren was reeds bekend. De Stuurgroep voerde het afge lopen jaar een intensieve campagne uit vooral erop gericht de jongeren naar de glasbak te krijgen. Onder het motto 'Jong geleerd, oud gedaan' gaat de stuurgroep Promotie Glasbak de cam pagne gericht op de jeugd continueren en die gericht op de basisscholen zelfs intensiveren. BASE- EN SOFTBALLCLUB DOUBLE STARS HEILOO Zaterdag 9 juni: DSH hb adsp- Hoofddorp 10.00 uur. DSH hb 2-Vitesse 14.30 uur, DSH sb 1-The Her ons 16 uur (DH). Zondag 10 juni: DSH jun-Odis Frogs 10 uur. Heiloo United hb-DSS 15.30 uur. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO Lieve luitjes, Hetgeen u thans voor u hebt is de laatste nieuwsbrief van ons sociëteitsjaar '89-'90, ipklusief het mid- zomergebeuren. De brief beslaat dus vier maanden, want de TERUGBLIK op de maand mei levert ons het volgen de op: 7 mei, Amandus Korse met "in vloeden van edelstenen". Deze lezing versterkte bij mij het idee, dat er heel wat meer tussen hemel en aarde is, dan waar ik in het dagelijkse leven benul van heb. Ik vond het uitermate de moeite waard. 19 mei was er dan het uitstapje naar de Deltawerken. Uit de vele gezellige reak- ties maken wij als bestuur op, dat deze dag, enkele schoonheidsfoutjes daarge laten, een succes was. Het weer werkte in ieder geval fantastisch mee. Heel leuk! 21 mei, de avonduurlijke boswandeling door Neijenburgh was gezien de op komst kennelijk een goede vondst. Hoe leuk die uit het nest gevallen reiger onze belangstelling vond, blijft een open vraag. Nerveus werd hij er in ieder geval niet van. Programma juni-juli-augustus. Op 11 juni komt Sherene Dekker ons vertellen over haar indrukken, opge daan tijdens haar reis naar Egypte. Zij zal vertellen over de Egyptische kuituur, die mede ontstaan is door de centrale ligging van Egypte in het Midden- Oosten. Een kuituur, waaruit een leven sovertuiging, een godsdienst met doden- kultuur en een bouwkunst voortkwam, die heden ten dage steeds meer in de al gemene belangstelling komt. Dit belooft een aktuele avnd te worden met een dia presentatie. Op 25 juni hebben we onze slotavond. We zullen Marius Hendriks vragen of hij zijn videofilm van "het dagje uit" komt vertonen. Aan hem zal het niet liggen, maar zijn baas kan hem soms zo verdraaid moeilijk missen. Maar wie weet? We doen ons best. Wij vragen aan een ieder zoveel mogelijk eigen fo to's van het reisje mee te brengen. Zoals dat hij een gezellige slotavond hoort, wordt er voor een versnapering gezorgd tijdens een babbeltje en een paar spellet jes bingo Zomerprogramma Op 18 juli gaan we een avondwandeling maken rond het Maalwater in Heiloo. Als gids treedt op mevr. Hoving van het I.V.M. Men kan bij haar een boekje over dat gebied kopen voor 1,25. We zullen verzamelen op het parkeerterrein van het Baafje in Heiloo om 19.30 uur. Op 8 augustus gaan we ergens midget- golven. Verzamelen bij het postkantoor Heiloo om 19.15 uur. De beide aktivi- teiten op 18 juli en 8 aug. gaan alleen door bij redelijk goed weer. In twijfel gevallen kunt u bellen: 02205-2216. De binnenbijeenkomsten zijn in zaal 5 van het Open Huis Heiloo. Aanvang 20.00 uur, entree 3,00. Voor belangstellende buitenstaanders zij vermeld, dat de Alleenstaanden So ciëteit Heiloo een edukatieve klup is voor alleenstaanden tot 60 jaar. Deelne mers hebben geen opkomst- of kontri- butieverplichtingen. Wel wordt een geringe entreeprijs geheven. Voor nieu we belangstellenden kan voor een "eerste-keer-vervoer" worden gezorgd. Inlichtingen: Cobie/Peter, 02205-2216. THE SCABS HEILOO - Zaterdag 9 juni wordt het podium van de Buk bespeeld door de Scabs, een Vlaamse band. Als er al ver geleken moet worden dan is the Clash hier de aangewezen richting: zanger Guy Swinnen spiegelt zich aan Joe Strummer en zingt ook met dezelfde ge balde overtuiging. Jean-Marie Aerts produceert het uiterst geslaagde 'Here's to you, Gang': krachtige, dansbare rock roll die staat als een huis, verbeten teksten en kilo's positieve agressie. Met het door Werner Pensaert geproduceer de 'Skintight' leveren The Scabs niette min hun beste elpee tot dan toe af, een gespierde, gevarieerde rockplaat, waar van tevens ronduit schitterende singles getrokken worden: 'Halfway Home' en 'Crystak Eyes'. Het optreden begint rond 22.00 uur en is een absolute must voor de ware Roc kliefhebber. Zondag 10 juni is er weer iemand van de Buk die zich stort op het bereiden van een superdeluxe maaltijd voor de bezoe kers van het maandelijkse eetcafé. Eerst kan je natuurlijk gewoon het Bukcafé een bezoekje brengen om daarna te ge nieten van het met zorg bereidde 'diner' voor ongeveer zeven gulden. Geef jezelf wel even vantevoren op, er hangt een lijst in de hal van Buk Buk. Programma sporthal Het Vennewater Donderdag 7 juni: Schoolsportdagen Vrijdag 8 juni: Schoolsportdagen Zondag 10 juni: Volleybaltoernooi Maandag 11 juni: Volleybal Effect 8.30-12.30 8.30-12.30 10.00-12.30 17.00-23.00 'Sproeien uit de hand is uit den boze', zo luidt de eerste instructie voor een goede tuinverzorging. Toch rollen nog altijd vele tuinbezitters aan de avond van de eerste zonnige voorjaarsdag hun tuinslang uit, om vóór het avondeten nog even hun dierbare tuin een sproei beurt te geven. Daar bewijzen zij hun tuin geen dienst mee, want elke dag een drupje met de tuinslang zet geen zoden aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproeien, moet dat tenminste twee uur achter el kaar gebeuren, bij voorkeur na zonson dergang en in het algemeen bij lang durige droogte en warm weer niet meer dan eens per week. En dus: niet met de slang in de hand. Wat is namelijk het geval? Kort en vaak spuiten maakt bloe men en planten, maar ook gras, lui. Dat wil zeggen, dat de wortels niet zoals dat hoort, diep de grond in gaan op zoek naar water, maar aan de oppervlakte blijven. De tuin wordt dus verwend en daardoor kwetsbaar. Wanneer u in de zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder z'n da gelijkse douche stellen, laten de bloe men en planten in een 'verwende' tuin dan ook eerder het hoofd hangen. Afhankelijk van de weersomstandighe den en de aard van de grond zal zelfs bij aanhoudende droogte, niet meer dan óm de vier dagen tot óm de twee weken behoeven te worden gesproeid. Met zo'n ronddraaiend of wentelend sproei- ertje bijvoorbeeld, 's Avonds als de zon geen kans meer krijgt om de druppels op gras en planten terstond te doen ver dampen. Vanzelfsprekend laten we hier noodsi tuaties die in bepaalde gebieden van het land in tijden van grote droogte kunnen ontstaan, buiten beschouwing. Sommi ge waterleidingbedrijven moeten dan een algeheel sproei verbod uitvaardigen, omdat zij niet over voldoende overcapa citeit beschikken om aan de sterk ver hoogde vraag in die dagen te kunnen voldoen. In die gevallen kan slechts de sloot of de regenton redding brengen voor «en dorstige tuin.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 4