limmen Mooi fotoboek over Egmond Nederlands Hervormde kerk open op iedere zondagmiddag Appartementen op Westerweg krijgen instemming van raad Voorjaarsnota college: tekort van 4 ton in 1991 wegwerken AfendnUmmen Diensten in limmen Afendn Akers feet Afendn de if menden UITKIJKPOST 13 JUNI 1990 GROTE ROMMELMARKT IN EGMOND-BINNEN EGMOND - De muziekvereniging Eens gezindheid organiseert op zaterdag 16 juni voor de 20e achtereenvolgende keer haar jaarlijkse grote rommelmarkt. De ze markt vindt plaats op het Kerkplein in Egmond-Binnen, waar de muzikale marktkooplui zo'n 2000 m: met spullen zullen uitstallen. Er is een groot aanbod en een grote verscheidenheid aan koop waar, die vaak voor leuke prijzen het marktplein afgaat. Op de rommelmarkt van Eensgezind heid is overigens voldoende gelegenheid om ook aan andere zaken aandacht te besteden. Behalve de aanschaf van bij voorbeeld een stoel of fiets kan men er ook terecht voor het aanschaffen van een konijn of kanarie, al of niet met huisvesting voor deze dieren. Uiteraard zijn er ook attracties welke tot vermaak van de marktbezoeker zul len dienen. Het overbekende rad van avontuur en het prijzenprikbord zijn wederom van de partij. Voor de kinde ren is er ook een altijd prijs vermaak met het grabbeltonverrassingsspel. Het belooft net als de vorige keren een gezellige boel te worden op het Kerk plein in Egmond Binnen. Als u daar liefhebber van bent, dan raden de marktlieden van Eensgezindheid u aan om deze markt met een bezoek te vere ren. De markt begint om 9.00 uur en echte kopers dienen er vroeg bij te zijn om hun slag te slaan. De baten zijn voor de muziekvereniging Eensgezindheid, welke vereniging de opbrengst gebruikt om de leerlingen-opleiding te kunnen bekostigen maar ook om nieuwe instru menten te kopen of nieuwe uniformen aan te schaffen. TENNISCLUB HOGEDIJK EGMOND - Op vrijdag 15 juni vindt er een uitwisseling tussen de jeugd van Ho- gedijk en TC Egmond plaats. Aan deze uitwisseling, die op het park van TC Hogedijk plaats vindt, kunnen jeugdle den deelnemen, die ouder dan 10 jaar zijn. Aan niet-competitiespelende jeugd wordt voorrang bij inschrijving ver leend. Op maandag 18 juni is er een speciale racketavond voor nieuwe leden, waa raan ook bestuurs- en commissieleden zullen deelnemen. Aanvang 20.00 uur. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Rutger M. Baars, zoon van L. H. Baars en I. S. Jansen. Ondertrouwd: Simon G. N. Kaandorp en Claudia C. M. Heddes. Getrouwd: Johannes J. H. van den Eng en Hendrika W. Arends. BADMINTONVERENIGING XINIX AKERSLOOT - Tijdens afgelopen le denvergadering van Xinix heeft er een bestuurswisseling plaatsgevonden. De nieuwe voorzitter is Hans Albers en het penningmeesterschap is overgenomen door Caroline Krom-de Rijke. Als ver tegenwoordiger van het jeugdbestuur heeft Patrick Koomen zitting genomen in het hoofdbestuur. Het nieuwe bestuur heeft gelukkig een nieuwe trainer, Harry Lumi voor de competitiespelers. Een trainer voor de recreanten daarover zijn ze nog in bespreking. Ook streeft het bestuur naar meer zaaluren, zodat de jeugdle denstop kan worden opgeheven. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Vooral heren senioren die competitie willen spelen. Het nieuwe seizoen begint eind augustus. Inlichtingen bij het se cretariaat: Joke Duin, Hoocamp 80, tel. 14658. NIVON-CURSUSSEN 1990/1991 HEILOO - De welhaast traditionele cursusfolder van het Nivon is weer ver schenen. Opnieuw is een aantrekkelijk programma samengesteld van cursus seen waaruit voor het komende seizoen een keuze kan worden gemaakt. Voor een volledig overzicht verwijzen wij naar de grote advertentie, die elders in de Uitkijkpost is geplaatst. Allereerst zijn er natuurlijk de 'vaste' cursussen, die ieder jaar weer veel be langstelling trekken, zoals aquarelleren, tekenen, calligrafie, origami, papier knippen en boekbinden. Wegen succes wordt de cursus zonnekindpoppen her haald. Nieuw zijn dit jaar de cursussen zijde-schilderen en Pools knippen. En, voor de doe-het-zelvers, staat weer de doe-middag op het programma. Kortom: keuze voor iedereen, beginner of gevorderde. Maar snel belissen is wel aan te. raden: de belangstelling is ook dit jaar groot. Voor meer inlichtingen of aanmelden kan men zich wenden tot Reina Mulder (tel. 333127) of tot Line- ke Muller (tel. 334576). Bij hen is ook de folder zelf te krijgen met alle bijzon derheden over data, kosten, eventueel benodigde materialen, enzovoort. Onderwijsmarkt Informatie omtrent het Nivon en de door het Nivon georganiseerde cursus sen is ook te verkrijgen op de Onder wijsmarkt voor volwassenen op vrijdag 22 juni. Ook daarover valt elders in dit nummer van de Uitkijkpost meer te lezen. In het Open Huis is gedurende de maand juni een expositie te zien van aquarellen van leerlingen van Marianne Eugster, zowel beginners als gevorder den, gemaakt tijdens het afgelopen seizoen. NATUURGENEESKUNDIG ADVIES ALKMAAR - Het Vrouwengezond heidscentrum Alkmaar biedt sinds kort de mogelijkheid aan vrouwen om tij dens de Open Inloopuren van dins dagochtend (9.30-11.30 uur) natuurgeneeskundig advies te krijgen. Vrouwen kunnen dan terecht met vra gen over voeding, homeopathie, Ba- chremedies en kruiden. Ze kunnen ook eventueel een massage krijgen. Voor de ze service wordt een kleine vergoeding gevraagd. Het Vrouwengezondheid scentrum is gevestigd aan de Wielingen- weg 235, Alkmaar, te bereiken met buslijn 22, uitstappen bij De Mare en naast de Blije Mare de Wielingenweg ingaan. Oud papier Zaterdag 16 juni: inzameling van oud papier aan de oostkant van Limmen. Viswedstrijd voor de jeugd Zaterdag 17 juni: viswedstrijd voor de jeugdleden van de visclub. Verzamelen voor deze tweede wedstrijd van het sei zoen om 18.30 uur op het parkeerterrein Dampegeest. Beeld van de zandsuppletie in Egmond, één van de vele foto's uit het nieu- we boek over Egmond aan Zee. Het Hervormde Kerkje in Egmond-Binnen opent vanaf heden op zondag de deuren om bezoekers te tonen hoe fraai het gebouw en interieur is. De openstelling staat in het teken van de restauratie van het kerkje. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Inleveren kopij UitkijkposU Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. ^^[f^^jdenf^houdens anderslui- EGMOND - Begin juli verschijnt er weer een boek over Egmond. Ook bij boekhandel Deutekom zal dit leuke werkje te koop zijn. Men kan het daar nu reeds bestellen. Ruim 10 jaar geleden verscheen het boek 'ude Ansichten van de Egmon- den'. Dit is inmiddels volledig uitver kocht. Nu is de gedachte gerezen de afgelopen halve eeuw in beeld te bren gen. De grote collectie van Heilooënaar Jan Lute bracht uitkomst. Aan de hand van zowel foto's als prentbriefkaarten kon een uitstekend beeld van Egmond aan Zee worden opgebouwd. Zo wordt er royaal aandacht besteed aan de veranderingen in het oude dorp (afbraak o.a. van Westend in '40-'45) en aan de vele koloniehuizen. Het boek telt veel foto's van Egmonders, alle na men staan erbij vermeld. Uiteraard speelt de reddingsboot een rol in dit boek evenals het toerisme en de vuurtoren. Veel aandacht wordt besteed aan de kustafslag en de zandsuppletie van mei jl. Een twintigtal recente foto's belicht dit actuele onderwerp. Het fotoboek van Egmond aan Zee telt ruim 100 fo to's met tekst en enkele Egmondse ge dichten. FORSE INVESTERINGEN CENTRALE VOLKSBANK LIMMEN - Het netto resultaat van de Centrale Volksbank over 1989 bedraagt 18 miljoen. Dit is een daling ten op zichte van het resultaat over 1988, dat 27.9 miljoen bedroeg. De oorzaak van deze tegenvallende ontwikkeling moet worden gezocht in de verkrapping van de rentemarge en de toenemende concurrentie op de markten waarop de Centrale Volksbank werkzaam is. Daar naast is het investeringsniveau sterk gestegen in verband met automatisering en uitbreiding van het beheerders netwerk. In 1989 is een onderzoek afgerond naar de gewenste richting waarin de Centrale Volksbank zich de komende jaren zou dienen te ontwikkelen. Gekozen is voor de distributiestructuur van een netwerk van part-time beheerders. Via dit distri butiekanaal worden diensten aangebo den op het gebied van sparen, betalen, hypothecair- en consumptief krediet, die in het bijzonder zijn gericht op de consumenten uit de modale inkomen scategorie. Het beheerdersnetwerk is thans grotendeels geautomatiseerd. Verdere uitbreiding en verbetering zal in de komende jaren worden gerealiseerd. Teneinde de duurzame rendabele conti nuïteit van de Centrale Volksbank voor de langere termijn zeker te stellen en de commerciële slagkracht te vergroten hebben de direktie van de Centrale Volksbank, de Algemene Spaarbank voor Nederland, de Hollands Koop mansbank en de verzekeringsmaat schappijen De Centrale en Concordia bekend gemaakt, dat zij het voornemen hebben te fuseren. De banken zullen zich ongewijzigd naar de cliënten blij ven presteren maar verwachten uit de fusie voordelen te behalen die hen in staat stellen hun cliënten nog beter van dienst te zijn. Het definitieve fusie- besluit wordt nog voor de zomer verwacht. EGMOND - Het Nederlands Hervorm de Kerkje te Egmond-Binnen, gelegen aan het einde van de Abdijlaan in de schaduw van de Sint Adelbertus Abdij, is met het oog op de zo hoog nodige restauratie tot en met 26 augustus iedere zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur ter bezichtiging geopend. Het is zeker de moeite waard. Het Kerkje heeft een rijke historie met grafstenen uit de 17de eeuw, afkomstig uit de voormalige, verwoeste Buurkerk, die naast het huidige Kerkje heeft gestaan. In het Kerkje bevindt zich een schitterend kabinet orgel, daterend uit 1762, waarvan de helaas overleden or ganist Klaas Bolt heeft gezegd, dat dit nooit verloren mag gaan. Het zéér oude uurwerk uit 1661 is door de Bergense klokken-amateurs weer praktisch geheel hersteld. We kunnen u heel wat vertellen over de geschiedenis van het Kerkje en uiteraard liggen er leuke artikelen voor de ver koop gereed, zoals foto's, boekjes, drie luikjes, echte Abdij-kaarsen, handwerken en feestkaarten, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de restauratie. Naast de subsidies moe ten we immers zelf een flink bedrag op brengen. De toegang is natuurlijk gratis. ÜUb-.- Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. WERKGROEP ONTWIKKELINGS SAMENWERKING LIMMEN LIMMEN - U hebt enige tijd niets ge hoord over onze betrekkingen met en ons project In Ouahigouya (prov. Ya- tenga in Burkina Faso). Wij hebben wat problemen gehad met de communicatie, vertragingen in post, wisseling van per soneelsbezetting daar, maar geen bericht is goed bericht. Het is een jaar geleden dat onze S.N.V. contactman Willem Overkemping bij ons in Limmen is geweest. Met hem hebben wij alles doorgesproken over het zgn. „kippenhok". Tevens kwamen verdere plannen aan de orde. Het „kip penhok" is inmiddels afgerond: 1.500,- is overgemaakt naar het voe dingsvoorlichtingscentrum in Oua higouya. Intussen zijn er contacten gelegd met drie scholen in Yatenga. Deze scholen gaan corresponderen met de drie scho len in Limmen. Willem Overkemping heeft deze scholen benaderd, zij zijn erg enthousiast. Ook de scholen in Limmen vinden het een prachtige manier om de wederzijdse jeugd met de gebruiken van hun land kennis te laten maken. Zo zijn we nu beland in mei '90. Hoe gaat het verder? Op 19 juni komt Wil lem weer naar Limmen. Hij zal dan een bezoek brengen aan de scholen, om de uitwerking van het correspondentie project nader te bespreken. 's Avonds belegt de Werkgroep een bij eenkomst om 19.30 uur in Ons Huis, Zuidkerkelaan 25. De toekomstplannen worden besproken; de inrichting van een kleine kraamkliniek in het dorpje Nongofaire. De dorpsbevolking heeft, met financiële ondersteuning van de Ne derlandse ambassade, zelf dit kliniekje gebouwd. Voorstel is nu een deel van de inventaris vanuit Limmen te finan cieren. Het is niet de bedoeling deze bespreking alleen met de werkgroep te doen plaats vinden. Diverse uitnodigingen zullen wij versturen. Wij zijn er echter van overtuigd dat meerdere mensen geïnte resseerd zijn in dit werk. Gaarne nodi gen wij u dan ook uit, ook al heeft u geen persoonlijke uitnodiging ontvan gen, deze avond aanwezig te zijn. HSV LIMMEN LIMMEN - Zondag trokken 30 vissers naar de Schulpvaart om hun techniek nog eens uit te proberen. Helaas voor hen hadden de vissen deze morgen geen zin om mee te werken. Maar niet ge treurd, zondag 8 juli gaan we het weer proberen en dan in het Noordhollands Icsns^l Uitslagen: A-groep. 1. G. Tuyn (jr.) 2400 gr., 2. D. Struylaart 1000 gr., 3. G. Dekker 750 gr.; B-groep. 1. J. Jak 1225 gr., 2. K. Levering 830 gr., 3. B. Holle- berg 475 gr. Poppentheater Dibbes In juni wordt de voorstelling 'Uit het le ven van Bert en Bram' gespeeld op 16, 20 en 27 juni in Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot; aanvang telkens 14.00 uur, entree 4,50. Inlich tingen/reserveringen: 02513-13447. TV Wimmenum Zaterdag 16 en zondag 17 juni: Finales van de Trophy off the Dunes voor de categorieën C,D en E. Aanvang wedstrijden 10.00 uur; prijsuitreiking om 16.00 uur. CONQUISTA NIEUWS LIMMEN - Vrijdag 15 juni vanaf 20.00 uur openen wij de deuren en staat de koffie klaar. Voor de liefhebbers van voetbal hebben we goed nieuws. Ook bij ons staan de TV's afgesteld op Italië, zodat er niets gemist hoeft te worden. Dan Tieners opgelet! De zaterdagavon den vervallen tijdens de zomermaan den, maar daar komt de zondagmiddag voor in de plaats. Komende zondag wordt er vanaf 15.00 uur gestreden om de Conquista Tafeltenniscup. Hierbij wordt volgens het alom bekende afval- systeem gespeeld. Deelname kost 2,50. Je kan natuurlijk ook gewoon even binnenlopen om de deelnemers morele steun te verlenen. Voor zondag 1 juli is een grootse barbecue gepland voor de tieners. Voor 5,00 kan je ook een hapje meeëten, maar daarvoor moet je jezelf dan wel van te voren opgeven bij Conquista. Zaterdag 16 juni zijn we vanwege mede- werkersfeest voor alle publiek gesloten. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Op 31 mei vond er op de Kerkweg te Limmen een aanrijding plaats tussen een rijdende en een gepar keerde personenauto. Als gevolg van een stuurfoutje reed de bestuurster van de personenauto tegen de geparkeerd staande auto aan. Op 2 juni reed de bestuurder van een personenauto over de Uitgeesterweg te Limmen. De auto raakte in de slip en kwam in de naast de weg gelegen sloot terecht. De bestuurder bleek onder in vloed van alcoholhoudende drank te verkeren. Hem werd een ademanalyse afgenomen. Overigens bleef het bij ma teriële schade. Op 4 juni vond er op de Dusseldorper weg een aanrijding plaats tussen twee el kaar tegemoet komende personenauto's. Eén der personenau to's haalde een paar fietsers en een voet ganger in. Hij week hiervoor uit naar links en kon niet meer tijdig terug naar de rechterzijde van de weg. De hem te gemoetkomende personenauto moest remmen en slipte op het natte wegdek. Beide voertuigen kwamen vervolgens met elkaar in botsing. Ook hier slechts materiële schade. Op 7 juni vond er op de Rijksweg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfiets. De bestuur der van de personenauto reed weg uit parkeerstand en zag de op het fietspad rijdende bromfiets niet aankomen. De bromfietsbestuurder kwam ten val en liep enkele schaafwondjes op. Op 8 juni vond er een aanrijding plaats eveneens op de Rijksweg. Een onoplet tende bestuurder van een personenauto reed tegen de achterkant van een voor hem rijdende personenauto. Deze had voorgesorteerd om linksaf te slaan en reed dus langzaam. Eén der perso nenauto's werd weggesleept. Ook hier alleen materiële schade. In de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 juni werd uit een personenauto, welke bij een horecagelegenheid te Limmen stond geparkeerd, een stel geluidsboxen en een regenjas weggehaald. In de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 juni, werden er twee vlaggen uit de mast bij een transportbedrijf te Limmen gestolen. Tussen vrijdag 8 juni en maandag 11 ju ni werd er een ruit vernield van het ge meentehuis aan de Middenweg te Limmen. Een grote trottoirtegel werd door de ruit gegooid. Gevonden voorwerpen: een speelpop en een bruin mapje met sleutels. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen van 9-12.00 uur en donder dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een af spraakje maken. ?V - dende telefonische afspraken. De wethoudefS/kunt u spreken iedere maandagavond yan 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 HEILOO - De gemeenteraad van Hei loo heeft vorige week in meerderheid in gestemd met de bouw van 30 koopappartementen aan de Westerweg. De bouwplek is gesitueerd op het terrein van transportbedrijf Bakker en wordt omgeven door Land van Maat, Wester weg, Matthijs Zonderhuisweg en de spoorbaan. Aan bezwaren van onwo- nenden, met name die van de bewoners van het Land van Maat, is tegemoet gekomen. Maar niet alle fracties waren tevreden. De PvdA uitte kritiek op het college dat pas in een laat stadium de raad bij het plan betrok. Daarnaast was de PvdA van mening dat het complex vier meter verder naar de spoorbaan moest ko men, zodat de boerderij direct ten noor den van het bouwplan minder hinder zou ondervinden. Groen Links was tegen het plan. Vol gens raadslid Pleizier had de gemeente zelf de grond moeten aankopen omn er vervolgens betaalbare woningen voor minder kapitaalkrachtigen te bouwen. In het collegevoorstel gaat het om koopappartementen voor ingezetenen van Heiloo van 50 jaar en ouder. Ook D66 stemde, evenals Groen Links, tenslotte tegen het voorstel. Volgens woordvoerder Van Halem waren er te veel vragen open. Bijvoorbeeld de be hoefte aan dergelijke appartementen voor 50-plussers. Ook het ontbreken van een totaalplan voor woningbouw binnen de bebouwde kom - zoals wel licht in de toekomst ook op de huidige Egelshoek zal plaatsvinden - was een re den voor D66 om twijfels te hebben: het voorstel was teveel een ad hoc-besluit. Bij de beantwoording van de vragen gaf burgemeester Schoof aan dat de ge meente de grond van Bakker wel had willen kopen, maar dat de prijs te hoog was. Had de gemeente wel gekocht, dan was de bouw van goedkopere woningen niet mogelijk geweest. Het totaalplan waar D66 om vroeg werd door wethou der mevrouw Willemse-van der Ploeg wel in het vooruitzicht gesteld, maar voor handen is het niet. „We moeten nu inspelen op de mogelijkheden", aldus de wethouder. Met de stemmen van Groen Links en D66 tegen werd het voorstel van het col lege aangenomen. uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en S. Hijlkema, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel auto matisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mans, Dusseldorperweg 103 (bovenzaal Parochiehuis), tel. 1519. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: dinsdag en donderdag 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Unie van Vrijwilligers (UVV) Voorzitster: mw. D. Jansen, Sportlaan 20. Inlichtingen (tuusen 18.00-19.00 uur): tel. 1776. HEILOO - Heiloo lijkt, volgens de eerste financiële beschouwingen voor volgend jaar, rekening te moeten hou den met een tekort van 440.000,-. Dit is de uitkomst van de zogenaamde voorjaarsnota, waarmee het college de raad een eerste inzicht geeft in de ver wachtingen voor 1991. Burgemeester en wethouders stellen de raad een pakket van maatregelen voor, zodat aan het eind van dit jaar een sluitende begroting gepresenteerd kan worden. De voor jaarsnota zal behandeld worden in de raadsvergadering van 5 juli 1990. Heiloo heeft nog zeker tot 1994 te ma ken met het effect van de ombuigings operaties uit begin tachtiger jaren. Als gevolg daarvan moet er nog steeds jaar lijks rekening gehouden worden met vermindering van inkomsten van het rijk. Daarnaast moet de oorzaak van de tekorten volgens het college o.a. ge zocht worden in exta uitgaven in het af gelopen jaar. Zo besloot de raad de voorlichting aan de burgers te intensive ren, een proef met de chemokar te star ten en vond er personeelsuitbreiding (milieu-ambtenaar) plaats. Het college hoopt dat verlaging van uit gaven en extra afschrijvingen en in vesteringen ten laste van de reserve de tekorten kunnen dekken. Als dit niet mogelijk blijkt, zal de onroerend- goedbelasting met 9°7o moeten worden verhoogd. Met betrekking tot de afvalstoffenhef fing en rioolafvoerrechten werd al eer der dit jaar een principebesluit genomen. Het tot dusver gevolgde be leid dat de kosten voor ophalen en ver werking slechts gedeeltelijk doorberekend worden aan de burger, is losgelaten. Besloten is om geleidelijk de tarieven zodanig te verhogen dat over enkele jaren, in 1995, een zo hoog mo gelijke dekking gerealiseerd wordt. In dit kader wordt in de voorjaarsnota een voorstel gedaan de afvalstoffenheffing met 14en de rioolafvoerrechten met 12% te verhogen. Deze verhoging staat los van de voor dit jaar geplande verho ging die een gevolg is van de extra kosten i.v.m. de sluiting van de VVI. VERKOOP WONINGEN TER DISCUSSIE HEILOO - De verkoop van twee pan den aan de Nicolaas Beetsweg aan de nieuwe huisarts de heer H. Schwager- mann leverde tijdens de raadsvergade ring van 7 juni nog even discussie op. Kritiek kwam vooral van drie kleinere fracties. Evenals bij de bouw van apartementen aan de Westerweg bepleitte de heer Plei zier van Groen Links dat de grond beter gebruikt kon worden voor de bouw van woningen voor minder draagkrachtigen en/of jongeren. Bovendien vond Groen Links, evenals de PvdA en D66, de grondprijs van 235,00 per vierkante meter aan de lage kant. Mevrouw J. van Baarle gaf nog eens aan dat haar partij de PvdA, in principe tegen de verkoop van gemeentelijke huurwoningen is. Met D66 deelde de PvdA de kritiek op de onderhandse verkoop van het pand in plaats van een openbare verkoop. Voor D66 gaf echter de vestiging van een artsenpraktijk in Plan Oost de doorslag, zodat met de stemmen van de PvdA en Groen Links tegen het voorstel met een royale meerderheid werd aan genomen. RUIM EEN TON VOOR ONDERHOUD WEGEN HEILOO - Zoncfer discussie stemde de voltallige gemeenteraad van Heiloo vo rige week donderdag in met een pakket maatregelen ten behoeve van het onder houd van een aantal wegen. In totaal gaat het. om vijf 'klussen', die samen ruim 10Ó.000 gulden kosten. Het gaat hierbij om de reconstructie van een deel van de Holleweg en wel het stuk tussen de Vinkenbaan en de Vin- kenlaan, de aanleg van parkeerplaatsen in de Butterlaan en de Haesackerlaan, de aanleg van een parkeerstrook in de Van Vladerackenlaan, het asfalteren van de Oosterzijweg tussen de Warmoe- zierslaan en de Hoogelaan en het aan brengen van een kantopsluiting langs de Ewisweg tussen de Pastoor van Muijen- weg en de zebra ter hoogte van de Hof- dijkschool. NIEUW BIJ 'T ATELIERTJE HEILOO - Het team van 't Ateliertje aan de Heerenweg 138 is versterkt met maar liefst 4 enthousiaste hobbyisten. Marrie Bos uit Limmen was al geruime tijd aktief op het gebied van eigenge maakte kinderkleding en heeft nu in 't Ateliertje een verkooppunt gevonden. Ze werkt uitsluitend met de betere kwa liteit kinderstofjes vooral van Boussac. U kunt haar vinden in 't Ateliertje op de maandagmiddag, vrijdagmiddag en -avond. Per 1 juli start Jeannette Moesbergen uit Alkmaar, een ervaren (machine-) breister. Zij heeft een aantal truien in voorraad en verder maakt ze in op dracht elk gewenst model in de juiste maat. Aan de hand van uitgebreide sta lenkaarten kan ze conen garens leveren voor de breimachine. Tevens kunt u bij haar terecht voor borduurwerk en het graveren van glas. Jeannette is aanwezig op de woensdagen. Op de donderdagen kunt u Ineke Hou- tenbos bezig zien met het verwerken van schapewol, o.a. maakt ze heerlijke zachte kussens, dekbedden in alle maten en antroposofische poppen. Iets heel anders maar erg leuk is de hobby van Dirk v.d. Linden uit Alkmaar. Op de zaterdagen demonstreert hij wat er zoal met plexiglas gemaakt kan worden, bij voorbeeld foto- en diplomalijstjes op maat. Enora George uit Den Helder neemt op de dinsdagen opdrachten aan voor maatkleding en veranderwerk. Na het vakantieseizoen zullen vanuit 't Ateliertje diverse cursussen worden ge organiseerd, zoals het maken van kle ding, poppen, verwerking van plexiglas, etc. De openingstijden zijn: maandag van 13.30 tot 16.00 uur, dinsdag t/m za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. DRAADLOZE BEVEILIGING MET A-l SPACEWATCH HEILOO - De A 1 Spacewatch is het antwoord op uw vraag naar een betaal bare signalering. Het van Engelse fabri kaat en revolutionaire Spacewatchsysteem werkt volgens een ingenieus principe. Het reageert onmid dellijk op luchtdrukveranderingen, ver oorzaakt door het openen of sluiten c.q. openbreken van ramen of deuren. Om dat dit systeem alleen de luchtdrukve randeringen registreert, is het mogelijk om bijvoorbeeld met een ingeschakeld beveiligingssyteem, zelf vrij door uw huis, bedrijf, caravan etc. te bewegen, of uw huisdier(en) thuis te laten. Doordat uitgebreide bekabeling overbo dig is, kan de Spacewatch in korte tijd geplaatst worden en eenvoudig worden meegenomen bij bijvoorbeeld een ver huizing of zelfs op vakantie. Met dit draadloze systeem vervalt veel boor- en breekwerk, alsmede de veelal storende en omslachtige bekabeling. Voor de aansluiting van de Spacewatch is slechts een stopcontact nodig en eventueel een verbinding naar een extra binnen of bui tensirene. Een ingebouwde onderhouds vrije accu zorgt voor de benodigde spanning in geval vari netstoring of sab- botage. u Standaard bezit de Al - Spacewatch ook nog de mogelijkheid voor een Persoon alarm, een extra aansluitpunt voor in frarood detectoren (passief) voor gara ge of schuur, een deurmatcontact of magnetische deur- of raamcontacten. De A-l Spacewatch wordt ingeschakeld door een sleutelslot. De 110 db alarmsi rene wordt 20 seconden na signalering geactiveerd, zodat u bij thuiskomst vol doende tijd hebt, uw systeem tijdig uit te schakelen. Voor de gebruiker is de SPORTNET IN HEILOO HEILOO - Vanaf 15 juni zal Multikabel in een aantal wijken van Heiloo gedu rende 2Zi maand naast het reeds bestaande sportkanaal Eurosport ook het nieuwe sportkanaal Sportnet door geven. Sportnet is een nieuwe Neder landstalige sportzender, die zijn programma via Multikabel wil doorge ven. Multikabel zendt echter al 2 jaar Eurosport uit en wil het programma aanbod i.v.m. het streven naar diversi teit van de zenders niet uitbreiden met een tweede sportkanaal. Omdat per 1 januari 1991 het contract met Eurosport afloopt, zou Multikabel kunnen beslui ten Eurosport om te wisselen voor Sportnet. Bij deze keuze wil Multikabel de abon nees betrekken. Rond 15 juni ontvan gen abonnees in de wijken ten westen van de spoorlijn van Heiloo een mailing over de te houden proef. Gedurende XVi maand kunnen deze abonnees hun voorkeur bepalen voor één van de sportzenders. Begin september zullen deze abonnees een enquêteformulier ontvangen, waarop zij hun bevindingen kunnen noteren. De uitslag van deze en quête zal worden voorgelegd aan de programmaraad, die de directie van Multikabel zal adviseren. De abonnees zullen vervolgens op de hoogte worden gesteld van de uiteindelijke beslissing. Al-Spacewatch uiterst eenvoudig te be dienen, waardoor onnodige alarmerin gen niet voor hoeven te komen. De nederlandstalige instructie is duidelijk en voor iedereen begrijpelijk. De Spacewatch is fraai en compact ge bouwd (afmetingen: 30 x 20 x 7,5 cm). De eigentijdse vormgeving past in elk interieur. Ook wanneer deze 'in het zicht' wordt gemonteerd, doet het geen afbreuk aan de inrichting van uw wo ning. En ofschoon het revolutionaire en moderne systeem nog erg jong is, heeft het na uitgebreid testen, de toets doorstaan en is het ook door de politie uiterst enthousiast ontvangen. Ook in Heiloo en omstreken zal het niet onop gemerkt blijven. Voor inlichtingen en/of demonstratie, kunt u zich wenden tot het verkoopadres van het Rayon Heiloo, Limmen, de Egmonden, Akersloot, Castricum en Uitgeest, tel. 02205-1773.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 16