Vakanties verdienen video ■it IiBééiPS" UITKIJKPOST 13 JUNI 1990 Ook erg handig om bijvoorbeeld beesten in de dierentuin groter of klei ner in beeld te krijgen. Zoomen voor veraf en dichtbij! De meeste videocamera's hebben een zoomobjectief. Daarmee haalt u uw video-onderwerp dichterbij en komt het groter in beeld óf bereikt u het om gekeerde en komt het onderwerp klei ner in beeld. We noemen dat respectie velijk tele- en groothoek-effect. Die zoomlens bedient u met de T- en W- knop op uw camera. Macro: voor bloemetjes en bijtjes Veel camcorders zijn uitgerust met een macrostand op het objectief. Dankzij die macrostand kunt u kleine voorwer pen zoals bloemen, vlinders en andere insekten beeldvullend filmen. Wilt u in uw vakantiefilm bloemen in beeld brengen, kies dan liever voor meerdere verschillende opnamen die kort duren, dan voor één opname die lang duurt. Uw videocamera zorgt ervoor dat alle opnamen die u maakt naadloos op el kaar aansluiten. Weg met schaduwen Staan uw video-sterren in hun eigen schaduw? Dan drukt u op de backlight- knop van de videocamera en u zult zien: er is licht in de duisternis. Die backlight-knop is een soort tegenlicht- correctie, die ervoor zorgt dat de came ra de belichting afstelt op de schaduw zijde van uw video-onderwerp. Het gebruik van de backlight-correctie is ook aan te bevelen als u mensen aan het strand filmt, omdat het water voor veel reflectielicht kan zorgen. Klein, kleiner, kleinst Waren de eerste videocamera's nog erg groot, tegenwoordig zijn het lichte en compacte machines. Dat steeds kleiner worden van de apparatuur, is te dan ken aan de kleine cassettes, waarop het beeld wordt opgenomen en het gebruik van micro-electronica. Van het com pacte formaat van de videocamera hebt u juist op vakantie volop profijt: er is geen enkele belemmering meer om de camera mee te nemen. Een goede zaak, want de leukste beelden komen altijd onverwacht. Dat ziet u wel aan deze franse bromsnor! veel plezier aan de minicursus Vi deo/filmen. De vele praktische tips in dit boekje zullen een bron van inspiratie zijn voor uw vakantiefilm. g U kunt de minicursus Video/filmen bestellen door 5,95 over te maken op 'x postgirorekening 338 van Bureau -§ Voorlichting Foto Film Video te Apel- doorn, onder vermelding van 'minicur- sus Video/filmen'. Na ontvangst van uw betaling wordt uw bestelling per omgaande opgestuurd. Beeld en geluid Met de huidige videocamera's (cam corders) kan zowel beeld als geluid worden opgenomen en afgespeeld. En juist die combinatie vart beeld en geluid zorgt ervoor dat vakantieherinneringen op video springlevend blijven. Dankzij het grote bedieningsgemak kan ieder een met video omgaan. En de appara tuur is inmiddels zodanig goedkoper geworden, dat de videocamera op geen enkele vakantiereis hoeft te ontbreken. Vindt u ook dat vakanties altijd te kort duren? l^eg dan die bijzondere be levenissen vast met video. Thuis waant u zich weer op het terrasje in de zon, hoort u palmen ruisen aan het strand of geniet u van die prachtige berg-uitzichten. Met video worden uw herinneringen levensecht! In dit artikel, waaraan werd meegewerkt door Bureau Voorlichting Foto Film Video, leest u w elke mogelijkheden video biedt voor vakantie en vrije tijd. Vakantieplezier Maakt u een vakantiefilm, vergeet dan ook de alledaagse belevenissen niet, zo als het uitstippelen van de route of het halen van boodschappen. Met één druk op de knop zorgt de camera voor perfecte opnamen. Dat komt mede door de automatische scherpstelling (autofocus) op video-camera's. Een in genieus systeem dat ervoor zorgt dat de lens automatisch wordt scherpgesteld op het onderwerp van uw keuze. Maar niet alleen de scherpstelling is automatisch; ook naar de belichtings regeling en de geluids-opnamen heeft u geen omkijken. En de meeste camera's die een zoomobjectief hebben zijn uit gerust met een T en W knop, die de lens motorisch van de Tele stand naar de Wide-stand (groothoek) zet. Haarscherpe sportvideo's Met uw video-onderwerp in het zoeker beeld, volgt u met de camera het bewe gende onderwerp. L laat de video camera als het ware "meetrekken" door het beeld dat u filmt. Onder normale omstandigheden, re gistreren videocamera's bewegingen dan haarscherp. Maar het kan zijn dat uw onderwerp, bijvoorbeeld een wiel- renner of motorrijder, zich zeer snel be- weegt. In zulke gevallen biedt een 'kor- jg te sluitertijden-knop' die op veel videocamera's zit, uitkomstDoor deze 'korte sluitenijden-knop' in te drukken kan de camera ook snellere bewegingen scherp registreren. -->• .2 Minicursus Video/filmen Overweegt u de aanschaf van een vi deocamera? Of heeft u er recentelijk een aangeschaft en wilt u er graag meer mee doen? In beide gevallen beleeft u iiMn, Vakanties verdienen video

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 18