LIMMEN Eqi/iïpe CoifiWes 'I 1 limmen cet4 te ulenen café-bar „bt lantaarn Bouwplan Gevoerd financieel beleid in Limmen. Chemocar Bestemmingsplan Strandwal gebr min De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland MARIAN ROOS WOLF^Gerate AGRARISCH CENTRUM NUYENS B.V. „PAROCHIEHUIS ST. MAARTEN" Het college van burgemeester en wethouders van Limmen heeft H voornemen om aan A. E. M. Valkering, Middenweg 44 te Limmen, met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende Uitbreidingsplan in onderdelen, vergunning te ver lenen voor het bouwen van een kantoorruimte op het perceel, plaatselijk bekend Middenweg 44, ka dastraal bekend gemeente Limmen, sectie A, nr. 3158. Het bovengenoemde bouwplan ligt met ingang van 21 juni 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schrif telijk zijn bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Limmen, 20 juni 1990 De Burgemeester van Limmen; H. van het Kaar (wnd.) De financiële positie van de gemeente Limmen is zorgwekkend. De eerste signalen hierover waren voor de gemeenteraad aanleiding om openheid van zaken te vragen. Bij besluit van8 februari j.l. is verzocht die open heid te geven, doch eerst moet de achterstand in de gemeenterekeningen worden weggewerkt. De jaarrekeningen 1986 - 1989 zijn opgemaakt en op financieel gebied is Limmen weer helemaal bij. De rekeningen hadden alle vier een tekort, na melijk 1986 308.498,00 1987 40.436,00 1988' 29.907,00 1989 262.974,00 Gigantische bedragen met in totaal een bedrag van plm. 700.000,00. Wanneer dit in een partikuliere huishouding zou gebeuren dan waren eventuele spaarpotjes allang aangesproken. Tegen zulke be dragen is geen enkele weerstand te bieden. Hoe heeft Limmen deze financiële tegenvaller op gevangen? De gemeente Limmen heeft ook een spaarpotje, dat saldireserve wordt genoemd. Overschotten worden erin gestopt en tekorten eruit gehaald. Dit potje wordt ook wel weerstandsver mogen genoemd. Per 1 januari 1987 was het weerstandsvermogen nog 1.023.926,00, terwijl dit tot 1 januari 1990 is verminderd tot 551.668,00. De rekensom klopt niet zult u zeg gen. In plaats van 551.668,00 zou er plm. 323.000,00 moeten resteren. Er is ruim 200.000,00 meer. Dit is te verklaren, door dat de gemeente rente toe voegt aan het spaarpotje. Het kollege van burge meester en wethouders vindt, dat het weerstandsvermogen van de gemeente zal moeten groeien naar een bedrag van plm. 1.000.000,00. Bovendien zal er een solide begroting moeten komen. Dat er tekorten zijn ontstaan is mede een gevolg van het feit, dat er zwakke plekken in de begroting zitten. Hoe komt het nu dat de gemeente Limmen in financiële problemen is gekomen? In het recente verleden heeft er een sanering plaats gevonden in het gebied het Stet. De gemeente heeft daar een tekort opgelopen van ruim 2 miljoen. Reserves in het Grondbedrijf zijn hierop afge boekt. In de rekening 1989 is ter sanering van dit tekort een bedrag opgenomen van bijna één ton, terwijl dit volgens de begroting 1990 150.000,00 moet zijn. Ook heeft de gemeente verspreid liggende gronden in eigendom. Diverse percelen worden thans ver kocht. De kosten van die gronden zijn hoger dan de opbrengsten. Het met verlies verkopen is dan vaak beter. De jaarlijkse verliezen op deze gronden zijn becijferd op 60.844,00. De rekening 1989 is belast met een totaal tekort van 158.000,00 va nuit het Grondbedrijf. Eerder is een tekort ge noemd van 262.974,00. Tot een bedrag van 96.000,00 is het tekort om andere redenen ver oorzaakt. Wat wordt er gedaan om Limmen weer financieel gezond te maken? Burgemeester en -wethouders hebben direkt maat regelen getroffen door verantwoordelijke personen aan te wijzen, die moeten zorgen dat de begro tingsposten niet meer worden overschreden. Dreigt dit toch te gebeuren dan moet een bestuurder wor den ingeschakeld. Een meldingsplicht dus. Binnen een budget moet er dan geschoven worden. Ook kan de begroting worden bijgesteld. De ingevoerde budgetbewaking loopt enige tijd en de indruk is dat het een positief effekt heeft. Hoe nu uit de financiële problemen te komen? De gemeente Limmen heeft de financiële positie op een rij gezet. Het is duidelijk dat er iets moet ge beuren. Op 11 juni j.l. heeft de raadskommissie een leidraad financieel beleid behandeld. Men kan uit de problemen komen, door zoals is ge zegd, de uitgaven te bewaken zo dat er geen over schrijding plaatsvindt. Beter zou zijn om het uitgavenniveau op verschillende terreinen terug te brengen. Dus uitstel van investeringen en andere nuttige en noodzakelijke uitgaven verschuiven naar de toekomst. Dit is niet in alle gevallen moge lijk en daarom zullen er keuzen gemaakt moeten worden. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor uitspraken te doen over het toekomstige financieel beleid. Aan het drastisch verhogen van de belastin gen is in 1991 niet te ontkomen. Het gefaseerd ver hogen van de tarieven biedt onvoldoende uitkomst. Het mes kan beter in een keer diep snij den, want een keer pijn is beter te dragen dan tel kens pijn. Trouwens de meeste omliggende gemeenten kennen al lang een veel hoger belasting niveau. Een belastingnota wordt binnenkort aan de gemeenteraad overgelegd. Financiële kosten posten springen in de begroting van Limmen in het oog. Voor de sportakkommodaties wordt uit de gemeentelijke middelen een bedrag van ruim 500.000,00 bijgepast. Voor de gemeente Lim men is dit teveel. Een werkgroep is ingesteld om het voorstellen te komen. Voorstellen om zo mogelijk de uitgaven te rug te dringen. De gedachte bestaat om nog een tweede werkgroep in te stellen, waarbij een externe deskundige wordt ingeschakeld, om alle begro tingsposten door te nemen en met voorstellen te komen. Want er dient een solide begroting 1991 te ontstaan. Deze werkgroep komt ongetwijfeld an dere belangrijke kostenposten tegen, zoals de bibli otheek, ^zwembad, Wollewei en het cultureel Centrum Vredeburg. Ook deze ontkomen niet aan een andere beoordeling. Kortom uitgaven moeten worden verlaagd en in komsten verhoogd. In overleg met de politiek wor den de maatregelen besproken. Over enige tijd zult u in deze rubriek ongetwijfeld meer lezen over de financiële portie. Dinsdag 26 juni komt de chemocar weer in Lim men! Gooi chemisch afval nooit in de vuilnisbak, of het riool! Door het chemisch afval gescheiden van het gewo ne huisvuil in te leveren kan het op de meest ge schikte manier verwerkt worden. Sommige stoffen moeten worden opgeslagen, maar de meeste kun nen hergebruikt worden of in een speciale verbran dingsoven verbrand worden. Van verfresten kan bijvoorbeeld weer goedkope verf gemaakt worden, oplosmiddelen zijn na destillatie weer goed bruik baar en ook afgewerkte olie kan hergebruikt wor den. Dus heel belangrijk is: Houd het chemisch afval apart van het overige afval en lever het in! Ook als u twijfelt of het wel echt chemisch afval is: Lever het in! Lever ook steeds de lege verpakking in, omdat die nog restanten van het produkt kan bevatten. De volgende stoffen moet u apart houden en in leveren: Batterijen Bestrijdingsmiddelen verpakking) Oude medicijnen Fotochemicaliën Verfresten Olie Terpentine Kwastenreiniger Wasbenzine Verfafbijtmiddelen Schoonmaakmiddelen Schrij fmachinelinten Type-out-vloeistoffen TL's/energiezuinige lampen Accu's met accuzuur Petroleum Cosmetica Zuren Spuitbussen Kwikthermometers Heeft u vragen bel dan de dienst Gemeentewerken Limmen/Akersloot: 02205-2174. DE CHEMOCAR KOMT DINSDAG 26 JUNI OP DE VOLGENDE PLAATSEN: Parochiehuis 14.45-15.50 uur Het Achtkant 15.55-17.00 uur De burgemeester van de gemeente Limmen maakt bekend, dat het bij raadsbesluit van 9 oktober 1989 vastgestelde bestemmingsplan Strandwal met de daarbij behorende plankaarten, toelichting en voorschriften door het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 15 mei 1990 (nummer 90-172016) is goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van 21 juni 1990 ge durende een maand ten gemeentehuize ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot het college van Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende de ter mijn van tervisielegging schriftelijk daartegen in beroep komen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen, die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend met bezwaren tegen wijzigingen, die de gemeente raad bij de vaststelling van het plan heeft aange bracht. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Postbus 20019 te 2500 EA 's-Gravenhage. Het college van Gedeputeerde Staten heeft zijn eer der genoemde besluit van 15 mei 1990 tevens on herroepelijk verklaard, met uitzondering van de bestreden plandelen, zoals blauwomlijnd aangege ven op de plankaarten. Limmen, 12 juni 1990 De burgemeester voornoemd, H. van het Kaar (wnd.) GEMEENTE LIMMEN VOERT BOUWGRONDBELASTING IN LIMMEN - De gemeente Limmen voert - indien de gemeenteraad daar volgende week donderdag mee instemt, bouw grondbelasting in voor percelen grond bestemd voor nieuwbouw. De eerste bouwplannen waarop deze heffing van toepassing wordt zijn het plangebied d'Enterij (bestemmingsplan Vinken- baan) en het exploitatiegebied School- laan/Achter weg. De belasting is respectievelijk 52,50 en 86,00 per vierkante meter bouwgrond. De bouwgrondbelasting is bedoeld om de kosten voor voorzieningen, die door de gemeente ten behoeve van nieuwe bouwplannen treft, te verhalen op dege nen die van deze voorzieningen zullen profiteren. De heffing voor de genoem de twee bouwgebieden past binnen een nieuwe gedragslijn, die door het college aan de raad wordt voorgesteld met als argument: '...kostenverhaal ligt voor de hand in die situaties, waarin door de ge meente daadwerkelijk voorzieningen worden getroffen, die een aanwijsbare relatie hebben met het perceel waarvoor de belasting wordt geheven...'. Het college geeft in haar voorstel om trent de heffing aan dat men zich reali seert dat 'het opleggen van een gemeentelijke belasting geen bezigheid is waarmee het gemeentebestuur zich erg populair maakt'. De raadsleden hebben volgende week donderdag het laatste woord over de invoering van de bouwgrondbelasting in de gemeente. SWOL VRAAGT BOEKEN LIMMEN - Op de jaarmarkt van 30 ju ni in Limmen wil de Stichting Welzijn Ouderen weer met een boekenkraampje staan. Wie nog boeken weg wil doen is welkom bij Mevrouw Lies Rodenhuis, Kerkweg 47, telefoon 1410, of bij me vrouw An van Bleisem, Visweg 18, tel. 1295. Bent u niet in de gelegenheid de beoeken zelf te brengen, dan worden ze na een telefoontje even bij u afgehaald. r UW KERASTASE-KAPPER GEZOND MET ACUPUNCTUUR LIMMEN - Met acupunctuur zijn bij vele lichamelijke klachten en ziekten, maar ook geestelijk en emotionele stoornissen bij mensen opmerkelijk ge- oede resultaten te behalen. Deze genees kunde is in Nederland al ,lang niet 'alternatief' meer. Acupunctuur mag zich vandaag de dag gelukkig in een groeiende belangstelling verheugen. Teveel mensen denken nog dat acu punctuur op suggestie is gebaseerd, dat je erin moet geloven. Niets is minder waar. Het is medisch wetenschappelijk onderbouwd. Er is ook aangetoond dat met acupunctuur een belangrijke bij drage kan worden geleverd tot de geestelijke en lichamelijke gezondheid van de mens. Acupunctuur is een Chinese medische wetenschap met een filosofie die al bij na 4000 jaar oud is. In tegenstelling tot de westerse medische wetenschap - die' primair de ziekte op zich bestrijdt - gaat acupunctuur uit van het lichaam als eenheid. Een gezond lichaam is in har monie. Bij ziekte of pijn is die harmonie ergen verstoord. Met acupunctuur kan dat evenwicht weer hersteld worden. Dat gebeurt met behulp van de inmid dels bekende naaldjes. Het komt nogal eens voor dat men bang is voor de naaldjes en de pijn. Die angst is onge grond. Ook bestaat angst voor infecties of bloedverlies. Daarvoor hoeft men evenmin bang te zijn. Er wordt uitslui tend met steriele wegwerpnaaldkes ge werkt die enkele millimeters in de huis worden geprikt en er komt geen bloed.t De plaatsen waar de naaldjes worden gezet zijn niet willekeurig gekozen. Door het hele lichaam lopen energie- banen, de zogenaamde meridianen, waarlangs de lichaamsenergie zich kan bewegen. Op bepaalde plaatsen op die meridianen bevinden zich acupunctuur- punten. Dat zijn de punten waar de acu puncturist de naaldjes aanbrengt. Acupunctuur is geen middel voor alle klachten, maar in zeer veel gevallen kan men er opmerkelijk goede resultaten mee behalen. Men heeft ontdekt dat een behandeling gunstig kan werken bij o.a. hoofdpijn, migraine, nerveuze klach ten, maag-darmstoornissen, depressies, stress, pijn-klachten in het algemeen en roken. Ook puur lichamelijke aandoe ningen als nek-schouderpijn en knie klachten worden vaak met goed resultaat behandeld, en dat verwacht men eigenlijk niet van acupunctuur. Indien u verdere informatie over de hier beschreven behandeling wenst, kunt u op weekdagen bellen tussen 8.00 en 9.00 uur, telefoon 02205-1639. Praktijk elke vrijdag. Adres: Ons Huis, Zuidkerken- laan 23, Limmen. De acupuncturisten mevrouw M. C. Frankfort (SIA, NGAV) en mevrouw R. A. Djojoad- modjo (arts) zijn elke vrijdag aanwezig. CONQUISTA ONTVANGT LEERLINGEN GROEP 8 LIMMEN - Voor alle leerlingen van groep 8 van de basisscholen uit Limmen is het opletten geblazen. Zaterdagavond 23 juni is speciaal voor jullie. Je hebt het vast wel eens op de televisie of in de bioscoop gezien. Jongens en meisjes al dagen lang zenuwachtig. Wat voor kleren doe jij aan, staat dit shirt niet onwijs gaaf, of zal ik toch maar geen rok aandoen? Misschien wil of kan hij helemaal niet discodansen of durft hij het nu niet waar al zijn vrienden bij zijn? Waar dit allemaal over gaat? Goed ge raden: schoolfeest. Zaterdag vanaf 19.30 uur is er zo'n schoolfeest waar voor je vlinders in je buik zal voelen. Conquista is dan voor julüe, compleet met disc-jockey, de beste muziek, disco- lichten en je vrienden en vriendinnen. En net als op een echt Amerikaans schoolbal wordt ook op deze avond een*" wedstrijd gehouden. Leerlingen uit groep 8 van alle baisscholen uit Lim men: zaterdag richting de Visweg 63a voor een onvergetelijke avond. HSV LIMMEN-JEUGD LIMMEN - Afgelopen zaterdag kwa men 38 vissers bijeen voor de tweede wedstrijd De vangst was matig maar toch wist bijna iedereen wel iets te van gen. In totaal werden er 98 visjes gevan gen. Hier volgt de uitslag: A-klasse: le Ronald Levering 11 stuks, 2e Toon Könst 10 stuks, 3e Maarten Snijder 7 stuks. B-klasse: le Bart Schoorl, Paul van Dam 5 stuks, 2e Taco Potze, Dick Thijssen 4 stuks, 3e Ab de Waard, Col lin Dekker, Rolf Weijers, 3 stuks. Je kunt nog altijd lid worden, kosten 10 gulden, tel. 3107. De volgende wedstrijd is op 7 juli. Dit is de open wedstrijd, dus iedereen tot en met 15 jaar mag meedoen. 1250-JAAR LIMMEN, GEKNIPT VOOR LATER LIMMEN - Het comité 1250-jaar Lim men organiseert tijdens dit feestjaar een fotowedstrijd. Van de ingezonden fo to's wordt aan het eind van het jaar een fototentoonstelling ingericht zodat iede reen nog eens kan genieten van alle schitterende momenten die Limmen dit jaar beleeft. Met de ouderwetse kermis op 29, 30 ju ni en 1 juli en de jaarmarkt op 30 juni voor de deur is het goed nogmaals aan de fotowedstrijd herinnerd te worden, omdat er dan weer volop gelegenheid is voor mooie plaatjes. Voor de inzenders zijn er leuke prijzen te winnen. Het gaat om de origineelste of mooiste foto's die betrekking hebben op de evenementen die in het teken staan van 1250-jaar Limmen. Deelname is voor iedereen mogelijk, al leen de jury is van deelname uitgesloten. Per persoon kunnen maximaal 3 foto's ingeleverd worden die meedingen naar de prijzen. De inzenders ontvangen de foto's na de tentoonstelling terug. De foto's mogen in zwart/wit en kleur zijn. De foto's moeten voor 1 december 1990 worden ingeleverd bij Jos Kramer, Dus- seldorperweg 3 of bij Jos Baltus, Hoge- weg 49. Nu van uw Wolf dealer twee unieke aanbiedingen Wé Gezichtsbe handeling f 40 Mini Vaque f55.- GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND - BIELZEN Ook af te halen op ons terrein. Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 lL U-.' W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.80%a INBOEDEL 1.40%o Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEER V. 1813 ff UITKIJKPOST 20 JUNI 1990 Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: f Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. T I Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen KAPSALON SCHOONHEIDSSALON GEDIPL. VISAGISTE Dampegheestlaan 31 Limmen behandeling volgens afspraak 02205-1928 Tijdelijk f 54,- of f 100,- voordeel. .'t> aii. Wie nu kiest voor een Senator bezine gazonmaaier van het type TB 42 SM of TA 52 SM profiteert van deze zomeraanbieding. Respectievelijk 1 54,- of f 100,- korting. Wolf Senator TB 42 SM - motor: 4-takt, Briggs Stratton - vermogen: 2.7 DIN-PS. 148 cm3 - werkbreedte 42 cm. - 5-voudige centrale maaihoogte instelling. - triplex maai- en vangsysteem: vangvolume 52 liter. Wolf Senator TA 52 SM - motor: 4-takt, Briggs Stratton. - vermogen: 4,0 DIN-PS, 187 cm3 - werkbreedte: 52 cn, - 5-voudige centrale maaihoogte - instelling - triplex maai- en vangsysteem: vangvolume 80 liter. Rijksweg 35/37, 1906 BD ümmen. Tel. 02205-2484. Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. v Dusseldorperweg 56 1906 AL Limmen Telefoon 02205-1313 Dusseldorperweg 61 - 1906 AJ LIMMEN - Telefoon 02205 - 1519

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 13