/Mascotte ity a. j. vos Ook in 1990 weer negen dagen vakantiespelen voor de jeugd ulden! Gratis ontbijt Albert Heijn Tally-Ho jubileum T-shirt w-SSSSS^ van 14.00-21.00 uur. Plaats: Open Huis (boven winkelcentrum 'tLoo-Heiloo) BERGEN- HEILOO- HOORN 55e JAARGANG NO. 25 - 20 JUNI 1990 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN vrijdag, 22 juni 1990 OPENINGSTIJDEN: neR BORDEN 3 VAN OEH van HEILOO - Op vrijdag 8 juni reed een beige personenauto op de splitsing Pastoor van Muijenweg - Mariënstein achteruit tegen een Opel Vectra, waar bij schade ontstond. De bestuurder van de beige wagen is vervolgens doorgere den. Mogelijke getuigen van dit voorval worden verzocht contact op te nemen met de politie (333144). Op het industrieterrein werden een vlag en een schooltas van een vlaggemast weggenomen. Op de Kennemerstraat- weg werden twee terrastafels ont vreemd, terwijl in Vredenoord een tuinstoel gestolen werd. In 't Loo werd. een winkeldief in de kraag gepakt na het stelen van een aantal pakjes sigaretten. Eveneens bij 't Loo werden zes lampen vernield. In Baetenburg werd van een auto de antenne vernield.Op de Kenne- merstraatweg werden twee inwoners van Alkmaar aangehouden, die aldaar een bloembak hadden vernield. Twee 17-jarige inwoners van Zaanstad werden op heterdaad betrapt bij het in breken in een woning aan de Ewisweg. Beiden werden ingesloten en al na een eerste verhoor bekenden ze een tweede inbraak in Heiloo, alsmede twee inbra ken in Zaandam. De afgelopen week waren er vijf aanrij dingen zonder letsel voor de betrokke nen, maar wel met de nodige materiële schade. Ook werden vier fietsen gestolen. De politie attendeert de bezoekers van winkelhof 't Loo op het feit dat de poli tie nadrukkelijker toezicht gaat houden op het parkeren rond het centrum. De brandweer moet indien zich dat voor doet zo snel mogelijk kunnen uitrukken en moet dan geen belemmeringen op de weg tegenkomen in de vorm van gepar keerd staande auto's. De politie zal in dit opzicht wat effectiever toezicht gaan houden. In verband met het zomersiezoen zal het politiebureau te Heiloo 's avonds geslo ten zijn, evenals vorig jaar. Deze situa tie duurt vanaf heden tot en met augustus. Het politiebureau in Egmond is daarentegen van maandag tot en met vrijdag wel geopend tot 's avonds 22.00 uur. De politie te Heiloo blijft natuur lijk wel telefonisch bereikbaar via het bekende nummer 333144. Deze week kan men gratis ontbijten bij Albert Heijn in 't Loo. HEILOO - De vraag naar kwalitatief hoogstaande 'zoete' produkten voor de boterham stijgt, vooral omdat de con sument meer variatie wenst. Daarom in troduceert Albert Heijn onder huismerk acht nieuwe, voor Nederland vrijwel unieke, zoete broodbelegprodukten. De verpakkingen van de bestaande AH- produkten voor de zoete boterham zijn aangepast aan het nieuwe assortiment. Om deze veranderingen te laten zien en te laten proeven, nodigt Albert Heijn haar klanten drie dagen uit voor een feestelijk ontbijt in alle 550 winkels. De klanten zijn op donderdag 21 juni, vrij dag 22 juni en zaterdag 23 juni tussen 9.00 en 11.00 uur van harte welkom om een broodje met het nieuwe zoete broodbeleg en een kopje koffie te nutti gen in hun eigen AH-winkel. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- C|—I ATHM AMH Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. UITVAARTCENTRUM HOUDT 30 JUNI EEN OPEN DAG HEILOO - Aan de Westerweg, naast de Sint Willibrordkerk, wordt momenteel hard gewerkt aan de realisering van een rouwcentrum voor de gemeente Heiloo. Op zaterdag 30 juni zal er in het voor malige, nu geheel verbouwde kleuter schooltje een open dag gehouden worden voor iedere belangstellende. Per abuis is enige tijd terug een onjuiste da tum voor deze open dag in de publiciteit gekomen. De juiste datum voor de open dag is derhalve zaterdag 30 juni. In de Uitkijkpost leest u hier meer over. Makelaar Taxateur o.g. Hypotheken °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg ?0.1852 CR Heiloo TAXATIES SUBSIDIES VOOR FLANKEREND BELEID HEILOO - Gedeputeerde staten van Noord-Holland hebben onlangs subsi dies toegekend aan een aantal verzor gingstehuizen. De subsidies worden verstrekt om er in 1990 voorzieningen in het kader van het flankerend (oude renbeleid mee te bekostigen. De tehui zen kunnen met het geld dagverzorgingsprojecten die al in gang waren gezet voortzetten of uitbreiden. Van de provincie krijgen zij 10.000 gul den per uitvoeringsdag in de week (op jaarbasis). In Heiloo ontvangt verzorgingshuis Overkerck 25.500 gulden. Hiervan is 18.000 gulden bedoeld voor de dagver zorging en het resterende bedrag kan aangewend worden voor de inrichting van de ruimte hiervoor. Verzorgings huis De Loet ontvangt 16.000 gulden voor de inrichting van een ruimte voor tijdelijke opvang. Huize Agnes in Eg- mond krijgt van de provincie een be drag van 30.000 gulden voor de voortzetting van de dagverzorging voor ouderen. HEILOO - De zomervakantie voor de basisscholen komt eraan en dus is ook de werkgroep zomervakantie-activi teiten weer klaar met de voorbereidin gen van negen middagen voor de jeugd in de maanden juli en augustus. Het is dit jaar voor de zesde keer dat dergelij ke activiteiten in Heiloo met financiële steun van de Gemeente Heiloo worden gehouden. En opnieuw is de werkgroep erin geslaagd een leuk en afwisselend programma samen te stellen. Deze week worden op de basisscholen de program maboekjes en inschrijfformulieren uit gedeeld in de groepen 3 tot en met 8. De vakantiespelen begirtnen op maan dag 16 juli bijna traditioneel met de creatieve dag in het Brunogebouw. Deze dag is steeds weer goed voor meer dan 100 deelnemers, die allerlei werkstukjes volgens verschillende technieken zullen maken onder deskundige begeleiding. Woensdag 18 juli wordt op de HBV- velden in sportpark Het Vennewater een sportdag gehouden met tsefbal, slagbal, basketbal, touwtrekken en een estafet te. De deelnemers worden in ploegen in gedeeld, waarbij de verschillende leeftijdscategorieën eerlijk verdeeld worden. Een water spektakel op vrijdag 20 juli, wanneer'in zwembad 't Baafje de wa- terspelen worden gehouden. Als kinde ren willen meedoen is het wel vereist dat zij goed kunnen zwemmen. De toegang tot 't Baafje is voor de deelnemers gra tis, al betalen zij wel een bijdrage voor de activiteit zelf. Tweede week De tweede week begint op maandag 23 juli met een vossenjacht. In een bepaal de wijk van Heiloo gaan de kinderen in groepjes op zoek naar een aantal vos sen. De jacht vindt plaats in een rustig deel van Heiloo, zonder al te veel ver keer. Daarnaast is er bij elke groep een begeleider. De vossenjacht start vanaf de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg. Ook aan de Pastoor van Muijenweg is het Brunogebouw, waar op woensdag 25 juli een filmmiddag wordt gehouden. Een aantal tekenfilms wordt vertoond. In de pauzes worden de kinderen aan het werk gezet: zij moeten beschuiten zo mooi èn lekker mogelijk versieren. Voor het derde achtereenvolgende jaar staat voor vrijdag 27 juli het fitspekta- kel op het programma. Met een groot aantal hulpmiddelen kunnen de kinde ren op de HBV-velden hun lenigheid, vlugheid en ook hun slimheid beproe ven. Hoewel er water aan te pas zal ko men, is het kunnen zwemmen geen vereiste voor meedoen aan deze dag. Derde week Een nieuw programma-onderdeel opent de derde en alweer laatste week van de vakantie-activiteiten: een vliegerfeest. De organisatoren zorgen voor voorbeel den, waarmee de kinderen zelf een vlie ger kunnen maken en natuurlijk oplaten. Er is speciaal deze dag deskun dige leiding aanwezig, zodat alle kinde ren kunnen meedoen aan het vliegerfeest, dat op het terrein van het Timmerdorp aan de Omval wordt ge houden. Nog een nieuw en vooral ook nat evene ment op woensdag 1 augustus, wanneer een groot brandweerspektakel op het programma staat. Onder andere moeten de kinderen met een brandweerslang let ters omspuiten om tenslotte het woord 'brandweer' over te houden. Een leuke dag, die met medewerking van de Hei- looër brandweer wordt gehouden op het terrein aan de Omval. Ter afsluiting van de vakantieactivitei ten wordt ook dit jaar weer een theater dag gehouden in het Brunogebouw. Vanaf 13.00 uur werken de kinderen aan de voorbereiding van een heus to neelstuk, dat 's avonds om 19.00 uur wordt opgevoerd voor ouders en andere belangstellenden. Inschrijven Om aan de vakantie-activiteiten te kun nen meedoen moeten de kinderen zich van te voren opgeven. Ook moet van te voren de eigen bijdrage, die voor een aantal activiteiten geldt, betaald wor den. In het programmaboekje staat pre cies hoeveel alles kost, wat de aanvangstijden zijn en waar de activitei ten worden gehouden. Via een inschrijfformulier, op de een na laatste pagina van het boekje, kan ieder kind invullen aan welke delen van het zomerprogramma hij of zij wil mee doen. Dit formulier moet op 27, 28 of 29 juni worden ingeleverd bij de afde ling sociale zaken van het gemeentehuis tussen 9.00-12.00 of tussen 13.30-16.00 uur. Deze dagen kunnen de formulieren ook tussen 19.00 en 20.00 uur worden ingeleverd bij de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg 14. Ook op za terdag 30 juni tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen de formulieren bij de Hobby- Farm worden ingeleverd. Belangrijk is dat gelijk met het formulier ook de ei gen bijdrage betaald moet worden. Extra begeleiders De werkgroep zomervakantie-activitei ten krijgt bij de uitvoering van de negen De creatieve dag is een programma onderdeel van het eerste uur tijdens de vakantie-activiteiten: deze foto uit het archief is het bewijs. dagen natuurlijk hulp van een aantal vrijwilligers. Zoals ieder jaar kan men nog wel wat extra begeleiders gebruiken om de dagen tot een succes te maken. Ouders, oudere broers en zussen of ge woon iedereen, die het leuk vindt om te helpen bij de activiteiten, kunnen zich aanmelden als begeleider. In het pro grammaboekje is hiervoor een speciaal formulier opgenomen. Op woensdag 27 juni om 20.00 uur wordt er een avond voor de begeleiders gehouden in de Hobby-Farm. Ook als men zich nog niet heeft opgegeven, kan men naar de ze avond toegaan z: cffierrplekke aan melden^ Meer* informatie over de zomervakantie-activjtait&ri is verkrijg baar bij Anne Haanst?^, afdeling socia le zaken van Het gemeentehuis (tel. 313180). De kunstenaar Olof Baltus geflankeerd door Gine Bontje en een ver koopster in de speciale Talie Ho-shirts. HEILOO - Een kwart eeuw geleden opende Tally-Ho in Bergen een van de eerste boutiques van Nederland. De opening in 1965 was een echte happe ning. De dichters Adriaan Roland Holst en Neeltje Min droegen voor uit eigen werk. De winkel was uitgerust met een ruige eiken scheepsdek vloer, Oud hollandse hoerenkasten en moderne col lages. De kleding kwam grotendeels uit eigen atelier. Terwijl de meeste boutiques door snelle modewisselingen een kort leven bescho ren waren, ging Tally-Ho haar eigen weg. De winkel werd groter, filialen werden geopend. Maar het uitgangs punt bleef: kleding met een eigen stijl in een authentieke omgeving. Vanaf het zeer prille begin werden mer ken ingekocht die later furore zouden maken: Fred de La Bretonnière, Mariel- le Bolier, Kenzo, Oilily etc. Momenteel wordt nog steeds in eigen beheer gepro duceerde kleding verkocht, maar ook merken als Marion Förster, Sissy Boy, In-Wear, Jet Set en Chipie. Om het 25-jarig jubileum te vieren, wer den door eigenaar Kees Bontje vijf be kende Bergense kunstenaars uitgenodigd een Tally-Ho jubileum t- shirt te ontwerpen: Neeltje Maria Min, Rob Verkerk, Olof Baltus, Jeroen de Carpentier en Doris Groeneveld. Deze t-shirts zijn in een beperkte oplage van af heden te koop in de Tally-Ho winkels in Bergen, Hoorn en Heiloo, voor de speciale prijs van 25 gulden. NOORD-KENNEMERLAND IN 'WEG VAN DE SNELWEG' HEILOO - Op zaterdag 23 juni staat Noord-Kennemerland centraal in het NCRV-televisieprogramma 'Weg van de Snelweg Nederland'. Het program ma wordt uitgezonden via Nederland 1 om 18.25 uur. De route Noord-Kennemerland begint in Akersloot en gaat via Heiloo en Lim- men naar de kust met Egmond en Ber gen. In Bergen aan Zee zullen enkele kunstenaars meewerken. Vervolgens gaan we via Schoor 1 naar Camperduin, waar de grens ligt tussen het duingebied en het poldergebied (met de Hondsbos- se Zeewering). Via het watergebied Geestmer Ambacht en Langendijk met prachtige villa's, al lemaal apart staand op een eilandje in de villawijk Duizend Eilanden (vroeger waren dat Landbouwkavels met slootjes voor de afvoer van produkten), komen wij in Broek op Langendijk met het zeer interessante Broeker Veiling-Museum. Hier kunnen de mensen zien hoe de groente-veiling vroeger werkte en be zoekers kunnen ook zelf een krop sla veilen. Vervolgens rijden wij naar Alk maar. Dit biedt te veel om op te noe men: de Kaasmarkt, het Brinker-museum, prachtige grachten, molens op een rijtje, koopmanshuizen, enzovoort. Inleveren kopij en advertenties Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 BRIEF UIT ROEMENIE HEILOO - Bij de redactie van de Uit kijkpost kwam deze week een brief te recht uit Roemenië. Deze brief is geadresseerd aan Fam. Wisters, Wester weg 250, Heiloo, Holland. Na enige omzwervingen belandde de brief bij de familie Westers op de Westerweg, maar voor hen is de brief niet bestemd. De brief is afkomstig van Cindria Fiorina uit Sibiu, Romania. Wie kent deze af- zend(st)er en/of kan helpen bij de juiste bezorging van de brief? Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Honds- bosschelaan 22, Heiloo. EERSTE PAAL GROSMARKT EN APPARTEMENTEN IN YPESTEIN HEILOO - Op vrijdag 22 juni om 11.30 uur wordt de feestelijke start gegeven voor een project van 27 appartementen met daaronder een winkelruimte, Bouwfonds Woningbouw n.v. realiseert deze appartementen in de wijk Ypestein in Heiloo. Mevrouw A. A. M. Willem- se, wethouder Ruimtelijke Ordening van de gemeente Heiloo, is bereid ge vonden deze feestelijke start te ver richten. Het appartementencomplex bestaat uit 27 riante woningen, verdeeld over 3 eta ges. Op de begane grond bevindt zich een winkelruimte waarin zich de Grosmarkt zal vestigen. De woningen worden gerealiseerd in vier types, die onderling verschillen in vorm en opper vlakte. Alle appartementen beschikken over minimaal 3 kamers en een zonnig balkon, met een fraai uitzicht over groen en water. Het ontwerp voor de appartementen is afkomstig van architectenbureau Rau- ber Alkmaar B.V. De bouw is in handen van Bouwbedrijf M. J. de Nijs en Zn. uit Warmenhuizen. De appartementen worden verkochte door het Boudfond- sinformatiecentrum te Alkmaar. Dit centrum is gevestigd in Gebouw de Hoefstede, Picassolaan 201, tel. (072) 122419. Het centrum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 68 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo GESLAAGD HEILOO - Op de Hoge School van Amsterdam is Jan Adrichem afgestu deerd voor de Voortgezette Opleiding Maatschappelijk Therapeutisch werken met gezinnen. 25 iaar celeden opende Tally-Ho in Bergen één van de eerste boutiques v?n Nederland. Om dit te vieren hebben wij vijf Bergense kunstenaars uitgenodigd een exclusief Tally-Ho jubileum t-shirt te ontwerpen: Neeltje Maria Min, Jeroen de Carpentier, Olof Baltus, Rob Verkerk en Boris Groeneveld. Wij bieden deze t-shirts in een beperkte oplage te koop aan voor onze jubileumprijs: POLITIEBERICHTEN Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.30 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1990 | | pagina 1